Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Krend válasza Paxker315 (#100) üzenetére


Krend
csendes tag

>Nem szoktak a használtpiaci árak alkalmazkodni, maximum nagyon nagy késéssel.

Pont, mint a normál kisker árak, lehet ez valami magyar dolog.

R5 2600x, R9 290

(#102) bonat


bonat
senior tag

a GTX 460-at érdemes lenne akkor végre lecserélnem GTX 1660 Ti-re? :DDD
mi a vélemény? :DDD

(#103) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

1070 szint kb. nem kell felsz..pni senkit. Ez a kártya kevés, 1070 szint kevesebb memóriával budget kiadásban túlárazva. Az a Ti jelzés mire fel? Minden szart megvesztek, és még örültök is. Persze van az az ár aminél jó lenne, de egy ideje nem így működik a piac. AMD újíthatna valamit, nem lesz itt változás verseny nélkül.

(#104) Zicokuka válasza bonat (#102) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nem.Gondolom nem HC gamer vagy.Na viccet félre ezt viccnek vettük,de a maga korában jó kis kari volt :D

(#105) Zicokuka válasza NandoXXL (#103) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez felfogható egy 1070 refresnek is,vagy lehetne v2 is.Aki ennyi áron keres egy FHD-ban azért jól használható karit annak megfelel,nyilván 1070-ről nem fog senki se erre váltani.Az AMD elvileg már csökkentette is a vega árait,így erre is jó szolgálatot tesz.Bár az 580 árait gyanítom nem annyira fogja befolyásolni,mert eleve már most olcsóbb jóval.

(#106) TTomax válasza NandoXXL (#103) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen a 1070 teljesítménye eddigi 1060 áron és fogyasztáson,hát igen ennek már örülni kell nem úgy mint az 590nek az 580után.Bár elmondhatnánk ezt az AMDröl is hogy olcsóbban nagyobb teljesítményt kapsz kevesebb fogyasztással.Hovatovább ez a vga kényszerítette az AMDt árcsökkentésre és versenyre.Rögtön be is esett a Vega56 ára,és nem árulok el nagy titkot hogy az azt mondom az 590é is be fog,meg az összes használt piaci ár is ehhez fog igazodni.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#107) Yutani válasza bonat (#102) üzenetére


Yutani
nagyúr

Talán éreznél egy kis performance boostot... :DDD

Elgondolkodtató ez a kártya 90k környékén, ha az újdonság hatása csökken.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#108) gbors


gbors
nagyúr

Reality check: 2016. szeptemberben normális hűtésű 1060 6GB-ot 80-85e között lehetett venni, azonos USD-árfolyam mellett. Azóta eltelt közel 2.5 év, és lett egy 35-40%-kal gyorsabb kártya a kategóriában az MSRP-kből kiindulva 10%-kal magasabb áron. A jelen mezőnyben lehet, hogy jónak tűnik az 1660 Ti, de összességében véve ugyanolyan patikamérlegen adagolt előrelépés(ecske), mint az RTX 2080, és itt ráadásul még az extra feature-ök is hiányoznak. Not happy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) TTomax válasza gbors (#108) üzenetére


TTomax
nagyúr

1060 6GB MSRP 300dolcsi volt...[link] pont a körül mint most a 1660Ti.Ugye ha MSRP-t hasonlítasz akkor a megjeléskorit a megjenéskorihoz illik,mert pár hónapra a 1660Ti ára is esni fog.Az elmult két és fél évben nem emlékszem olyan vgara ahol +35-40%ot azonos áron adtak volna,se az RTXek,se a polaris refresh,se a Radeon VII nem hozta eddig ezt.
Ráadásul nincs founders sem,és az árakat sem tudják nagyon felfelé tolni mert ott a 2060 akkor már.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#110) b. válasza gbors (#108) üzenetére


b.
félisten

majd ez :DDD
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) Raymond válasza gbors (#108) üzenetére


Raymond
félisten

Hat nem tudom, szeritem ez $279 (279EUR) nyitoaron (ugyanaz mint a 1060 anno) ilyen teljesitmeny mellett azert nem elhanyagolhato elorelepes:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#112) kenwood válasza TTomax (#106) üzenetére


kenwood
veterán

Ez nem verseny,hanem kivereztetes.
300 dollar felett van a vega 56 eloallitasi koltsege,es 280-ert aruljak.
Rovidesen bezarjak a vga reszeleget,aztan onnantol az nvidia annyit ker a kartyakert,amennyit akar.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#113) kwzatz válasza TTomax (#109) üzenetére


kwzatz
őstag

A GTX 1060 Founder's Edition volt 299$, MSRP 249$. Ezzel szemben az 1660Ti 279$, de ezt kb. majdnem minden tesztben is említik, hogy 30$-ral drágább, mint az 1060 volt a megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

(#114) Raymond válasza kwzatz (#113) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a teljesitmenyszint igy nezett ki az utobbi par evben:

06/2015 - $649 - GTX 980Ti
06/2016 - $379 - GTX 1070
02/2019 - $279 - GTX 1660Ti

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#115) kwzatz válasza Raymond (#114) üzenetére


kwzatz
őstag

1. Gondolom nem nekem akartad, mert alapvetően teljesen másról volt szó.
2. Ettől függetlenül jó, hogy ezt beírtad, legalább számszerűen is látni lehet, mennyire lelassult az előrelépés. 2015-höz képest 2016-ra, azaz 1 évvel később már 58%-os áron vetted ugyanazt a teljesítményt, most el kellett telnie újabb 2,5 évnek ahhoz, hogy további 26%-ot essen az ár. Szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#116) Tomassy00 válasza kwzatz (#115) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Pontosan. Ezt se értem most se hogy egyesek mire fől vannak úgy oda hogy micsoda jó cucc lett ez a 1660ti ... Pedig marhára nem az. :(

(#117) mcs


mcs
veterán

Nem bánom, hogy az RTX 2060at vettem, de véleményem szerint nagyon jóra sikeredett ez az 1660 Ti. 105ért Iponnál bombajó vétel az MSi Ventus XS OC. :)

[ Szerkesztve ]

(#118) Televan74 válasza kenwood (#112) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vega56 állítólag EOL státuszba van.Már nem gyártanak többet. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#119) Raymond válasza kwzatz (#115) üzenetére


Raymond
félisten

Csak abban a 2,5 evben volt 1,5 ev banyaszlaz ugye aminek azert volt egy kis kihatasa a dolgokra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120) atenza válasza Raymond (#114) üzenetére


atenza
senior tag

6Gb(980Ti) aztán 8GB(1070) aztán vissza 6GB-ra(1660Ti). Lehet hogy 1070 szint de azért 2GB-al kevesebb memória van rajta.

Szóval ja... 1060 6gb-hoz hasonlítva 3 év alatt 20-30% fejlődés +12%-al drágábban(msrp) mínusz 2GB memória.

[ Szerkesztve ]

(#121) kwzatz válasza Raymond (#119) üzenetére


kwzatz
őstag

Én ezt nem vitatom. A jótól viszont ez is messze van, csak már hozzászokott az ember a rosszhoz az elmúlt 2-3 évben (mármint szigorúan a fejlődést/árat tekintve). De amikor egy RTX2070-RTX2080+Ti gyakorlatilag visszalépés(!!) ár/teljesítmény mutatóban az előző generációhoz képest, akkor egy ilyen 1660Ti-nek már örülni lehet. Erősebb is lett, mint amit a leak benchmarkok jeleztek. Sajnos az 1660Ti 100e Ft-ért a 4GB-os RX570 ár/teljesítmény mutatónak a közelében sincs, pedig az is 2 éves lesz lassan. (ahogy számoltam a hardware unboxed benchmarkjából, 50-55000 Ft-os árat feltételezve az RX570-nek - márpedig ennyiért van most -, kb. 78-85000Ft körül kellene az 1660Ti-nek lenni hozzá, és az alatt lenne jobb)

[ Szerkesztve ]

(#122) bteebi válasza MZsoltee (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Nem bánnám. Vagy ilyet, vagy olyat fogok venni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#123) Źşë'


Źşë'
addikt

mondjuk szerintem is, akkor lenne jó vétel ha olyan 60 max 65 ezer lenne, és a 1050Ti helyére kerülne a ranglétrán/árazásban - a 1080p így elég lassan fog sokaknál (köztük nálam is) hátra maradni, 1440p-re vagy 2160p-re cserélődve

az a baj hogy a kripto is rendesen felnyomta az árakat, olyankor meg nem nagyon akar visszaesni pár évvel ezelőtti szintre - amd ha újítana valamit ami visszacibálja az árakat, az nagyon jó lenne - btw gtx 970emmel vígan elvagyok rengeteg (még a nívósabb) játékban (pl AC Origins) bőven elfogadható 40 fps feletti értékekkel (majdnem maxolt beállításokkal fhd-ben) - és ez egy 5 éves vga lesz ha jól emlékszem év vége fele - 104k -ért vettem anno, ha belegondolok, hogy mai napig tudom használni, igaz az alapokat újítottam - ddr4 és egy i7 8700k társaságában - pl eddigi beállításokkal gta v-ben volt, hogy leesett 27 fps-re ugyan ott most 55-60 körüli ez az érték - én még várok a vga cserével sztem egy generációt minimum, ill. hacsak nem muszáj

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#124) Yutani válasza Raymond (#114) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Navi 1080 teljesítménye $250 árszinten már annyira nem is sci-fi ezt nézve. Már persze ha lesz ilyen egyáltalán, meg hát mikor?

#tarcsad

(#125) sakal83 válasza kwzatz (#121) üzenetére


sakal83
addikt

De 85k az ara.

(#126) joey04


joey04
titán

hát ezzel odavágtak az amd-nek. :R ismét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#127) NandoXXL válasza Raymond (#111) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerintem egy 2016-os kártyát beérni házon bellül 2019-ben kevesebb vram-al nem nagycucc mint írtam már. Persze ezt átlátni elég kihívás. 2060 ezen az áron már a jövő lenne, csak hogy értéstek.

[ Szerkesztve ]

(#128) b. válasza NandoXXL (#127) üzenetére


b.
félisten

2016 ban konkrétan az 1070 379$ a vega 56 pedig 400 $ volt. Ehhez képest az 1660 279 $. bár valóban lehetne jobb/ olcsóbb is ez tény. Az Rx 590 290$ MSRP ára azért inkább értelmetlen. Kicsi előrelépés, ami persze lehetne több is ,de mégiscsak valami.
RTX 2060 szerintem rendben van, 1080 teljesítmény. AZ eddigi legjobb Turing kártya szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) Televan74 válasza joey04 (#126) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az AMD meg sz@rik rá magasról! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#130) Humbucker válasza sakal83 (#125) üzenetére


Humbucker
senior tag

Hol kerül 85.000-be? Magyarországon tuti nem[link]Egy kicsit rakjál még hozzá

(#131) Zicokuka válasza Źşë' (#123) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Igazából a 2080Ti is lehetne 100 körül annak örülnénk :D De sajnos nem ilyen szép ez a világ,abba az ársávba érkezik gondolom valami a 1050 helyére.A 1660-at jól poziciónálta az nvidia,csak persze a jó magyar fizukhoz képest ez van hogy 100 ezres kari "olcsó" húú még amikor 9800-akat vettünk ennyiért,egy ideje meg a középkategória kerül annyiba :D

(#132) Zicokuka válasza Televan74 (#129) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Az AMD egyetlen fegyvere lehet az ár,a zöldek ellen nincs ellenszere,igazából már a 1660Ti-től felfelé nagyon alternatívájuk sincs, a vega se az,max aki vallási dolog miatt vesz vga-t.A piacnak jót tehet ha csökkenteni kényszerül az 590 és a vegak árait.

(#133) Cs1csó válasza Zicokuka (#131) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy nem az árakkal van a gond, hanem az országgal, egy svéd, német, angol, holland átlag fizetésből nem vészes megvenni egy 150-200k-s kártyát mondjuk 3 évente.

(#134) Chaser válasza Humbucker (#130) üzenetére


Chaser
titán

sokaknak úgy jön ki az ár, találnak egy random országot, egy random bolttal, egy random kártyával, és akkor az annyi ( :
majd ha itthon 80-tól lehet kapni akkor jó lesz, ahogy az 1060-at is anno, ha 2060 van 120 alatt 100-at egy csúcsmodell ér, pl gb aorus, ha lesz
de majd beáll ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) Televan74 válasza Zicokuka (#132) üzenetére


Televan74
nagyúr

Rá sem merek ilyenkor nézni a használt piaci árakra mikor egy új termék jön.Bár én akkor sem 1660Ti -t vennék hanem RTX2060 -s Zotac AMP -ot. AMD nem véletlenül adta ki előbb a RX590 -s kártyákat.Tudták hogy jönni fognak ezek a termékek.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#136) kenwood válasza Zicokuka (#131) üzenetére


kenwood
veterán

Az ATI 9800XT a minimalber kozel triplaja volt, egy 2080 meg kevesebb,mint a duplaja.
Az emberek tobbsegenek teljesen termeszetes, hogy a fizetesek emelkednek, a forint romlik,de a termekek ugyanannyiba kerulnek :DDD
En is orulnek neki,ha a Galaxy S10,vagy az Iphone X ugyanannyi lenne,mint az S1 meg az elso Iphone.
Annak mar kevesbe, ha annyit keresnek, mint akkoriban.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#137) Humbucker válasza Chaser (#134) üzenetére


Humbucker
senior tag

itthon 80 alatt ??? Talán 1 év múlva hardveraprón esetleg :DD

(#138) gbors válasza TTomax (#109) üzenetére


gbors
nagyúr

250 volt az 1060 MSRP-je, a founder's edition volt 300. Az RTX 2080 kb. ugyanezt hozza (599 -> 699), (kérdéses értékű) extra feature-ök mellett.

(#114) Raymond: igen, így is lehet nézni az ár / teljesítmény változást, ezen is látszik, hogy mennyivel komolyabb előrelépés volt a Pascal. Én inkább a kategória-árgörbét szoktam nézni.

Az EUR ár amúgy egy érdekes felvetés, mert a 2080 viszonylag gyorsan "beszakadt" hasonló szintre, mint az 1080 - a 100 dollárral magasabb MSRP ellenére. Kicsit rendeződjenek a dolgok, és térjünk vissza rá :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#139) Chaser válasza Humbucker (#137) üzenetére


Chaser
titán

a 80-tól és a 80 alatt két különböző fogalom, a szmájlikat tudod használni, következő lépcső az értelmezés tanulása....( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140) Raymond válasza kenwood (#136) üzenetére


Raymond
félisten

A masik dolog meg az hogy az emberek teljesen szelektiven es rozsaszinu szemuvegen keresztul emlekeznek a dolgokra alltalaban igy az aktualis helyzettel valo osszehasonlitasban eleve a mult fele dol a merce a fejekben. Itt az araknal meg foleg es foleg Mo-n Ft-ban. Egy pelda az egyik legnepszerubb "ez volt a fantasztikus arazasu kartya mert mar 40e Ft-ert lehetett mainstream kartyat kapni" - Radon HD 4870/4850 - helyzetere, mert ezek legendasan jo aron voltak. Ez igaz is, csak az osszehasonlitast a mostani helyzettel arnyalja par dolog:

A kartyak 2008 junius vegen jottek ki, $299 es $199 aron. Csak akkor 150-160 Ft volt az USD es az AFA is 20% volt igy aranylag konnyen lehetett egy $199 kartyat 40e Ft korul megkapni. Azota azert volt egy kis inflacio, 280+ Ft az USD es az AFA is 27% igy ez lesz belole:

$199 -> $232 -> 65e Ft -> 82e Ft

Azert a 40e Ft es a 82e Ft nem ugyanaz es ezert nevetseges a "ez itt semmi, regen minden jobb volt" hozzaszolasokat olvasni foleg egy olyan topic-ban amelyik egy az arbeli elodjehez kepest 35-40% plusz teljesitmenyt hozo kartyarol van szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#141) kenwood válasza Raymond (#140) üzenetére


kenwood
veterán

2008-ban egy 40k a minimalber 58 szazaleka volt
Ma a minimalber 58 szazaleka 86 ezer forint.
Erre jon meg ra az arfolyam es az afa valtozasa, amit te is emlitettel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#142) sakal83 válasza Humbucker (#130) üzenetére


sakal83
addikt

Nemetorszagban. Par het es itt is kb ennyi lesz. Ez egy ertelmes vga vegre. Tuningot is szereti. 90k kornyeken korrekt ez.

(#143) Humbucker válasza Chaser (#139) üzenetére


Humbucker
senior tag

Na jó, ezt benéztem igazad van. De az a 80.000-es ár is amit írtál az is ugyanúgy kb egy év hardveraprón szerintem. 1070-et se lehetett venni 80 ropiért.( és az is piacon van már egy ideje.) Majd hátha emiatt már tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#144) b. válasza Humbucker (#143) üzenetére


b.
félisten

de lehet itt az aprón.:), nem is egy darab van 80 K ért. És még garis is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#145) kenwood válasza b. (#144) üzenetére


kenwood
veterán

Egy PNY meg egy traktorhutos van 80-ert :D
Te azokat beraknad a gepedbe?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#146) Chaser válasza Humbucker (#143) üzenetére


Chaser
titán

1070-et lehetett venni 120 alatt, most 2060-at lehet venni, 116-ert manli van, 121-2-ert gw
Apros arakkal nem foglalkozom, nem mervado
Ezt most 1660-nak nyitoara, 1-2 honap mulva lesz erdekesebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#147) kenwood válasza Chaser (#146) üzenetére


kenwood
veterán

Vissza kell ernie Szlovakiabol a kartyaknak, hogy bealljon a kisker ara :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#148) Chaser válasza kenwood (#147) üzenetére


Chaser
titán

Az lehet ( :
Nekem nem surgos, csak figyelgetem mik vannak es mennyiert, ha tetszenek az arak majd akkor veszek gepet, most mar azert alakul minden...gyanus ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) Zicokuka válasza Chaser (#146) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Használtan sztem a 1070-eket most majd úgy 70 körül ki lehet fogni,persze kell pár hét.

(#150) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Sajna ez más világ a Balkán sarkán :D Bár nem panaszkodok mert elég jó budget gépem van egy Ryzen 2600@4,1Ghz-al,RTX2060-al,16 ramocskával m2 ssd-vel stb.. nyalánkságok,csak már az asszony kizárt.Ja és majd most tervezem a ryzsa vízezését :D Nekem ez a hobbi,vagy ez maradt így Zowie egér miegymás,de belegondolva kva sok pénz ez :D (nekünk magyaroknak)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.