Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Vanka


Vanka
tag

(#452) Paxker315 válasza Vanka (#451) üzenetére


Paxker315
addikt

Rákerestem erre a Palit StormX kártyára, és pozitív csalódások:

Engem meglep a hűtés.

És még csendes is.

A különféle játéktesztek eredményei a többi fül alatt. Nem tűnik rossznak, hiába 1ventis.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#453) hellboy válasza R4D3SZ (#441) üzenetére


hellboy
csendes tag

Szintén ezt vettem meg, FC3-al teszteltem és közben néztem gpu-z progival hogyan melegszik
63 C volt a legmagasabb hőmérséklet (1 órányi játék, nyitott házban - így tudtam nézni mikor pörög a venti)
50 C-nál már leállanak a ventik.

Ez hasznos, de sztem a hőmérséklet érzékelő nem igazán jó rajta.
Játékból ki nem lépve átváltva a windows asztalra kb 10 mp alatt 59 C-ról lement 50 C-re
és a ventik is leállnak. Nem gondolnám ilyen acélosnak ezt a hűtést, inkább az érzékelő dióda lehet rossz.

Terhelés nélkül windows alatt 45 C volt.

Talán nem lesz gond egy jól szellőző házban, viszont jobban örülnék ha kicsit tovább pörögne rajta
a venti egy meghajtás után (pl játékból kilépés).
3 év gari mellett reménykedem, hogy nem a 3. év után fog emiatt megdögleni hanem még gari időn belül.

Ilyen problémákat sem szeretnék: "twin frozr fan not spinning" vagy "twin frozr only 1 fan spinning"

Ventuson is gondolkoztam, de a blakplate miatt elvetettem.
Amellett, hogy műanyag még szellőző vágások sincsenek rajta.
Így a guru3d lévő tesztnél a hőkamera 57,9 (legforróbb rész) mért az egyik borda tartó lyuknál
Nem hiszem, hogy ez a maximum ott blackplate alatt.
De az is lehet, hogy a folyamatos pörgés miatt jobban hűti a kártyát mint a gaming x.
ventus
gaming

Majd az idő eldönti, hogy jó vétel volt vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#454) TTomax válasza hellboy (#453) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Nem gondolnám ilyen acélosnak ezt a hűtést"

Azt igen rosszul gondolod.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#455) Motion_Blur válasza Paxker315 (#452) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez engem is meglepett, főleg azt nézve hogy egy tenyérnyi kártyáról van szó.

Picit még eshetne az ára (90k) és nagyon jó vétel lenne.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#456) Chaser válasza hellboy (#453) üzenetére


Chaser
titán

sztem az teljesen reális, a notebookban levő cpu-m hőmérséklete is esik ennyit, pedig azon kis fost@licska hűtés van - persze kevesebbet is eszik -
egyik nagy kedvencem az msi gaming széria, csak az ára nem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#457) Paxker315 válasza Motion_Blur (#455) üzenetére


Paxker315
addikt

És pont jó helyhiánnyal küzdő esetekben, vagy ha csak kompaktabb, hordozhatobb konfigot épít valaki

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#458) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Jelenleg szlovákiában dolgozok 1 hónapig. Olyan kérdésem lenne,ha kint vennék egy GTX 1660 Ti-t(4000 Ft-al olcsóbb mint otthon) akkor otthon tudnám gariztatni? Egy MSI VENTUS XS 6G OC-t szeretnék vásárolni.
Ha pl. az alzában veszem kint,akkor a magyar alza is elfogadná?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#459) Chaser válasza Potyka03 (#458) üzenetére


Chaser
titán

ezt tőlük kellene megkérdezni, de sztem nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#460) Tomassy00 válasza Potyka03 (#458) üzenetére


Tomassy00
senior tag

4000 Ft -ért (12-13euro ?! ) én tuti nem kockáztatnám a garit... Ha akkor mikor megveszed még azt is mondják hogy igen, lehet, aztán majd ha ne adja isten mégis gariztatni kell nehogy majd a magyar alza azt mondja hogy ezt szlovák alzából vásárolt kártya, oda is kell vissza vinni. Azt már nem is említem hogy majd ha idővel esetleg eladod még garisan, és az új tulajnál romlik el és te azt mondod neki hogy ha gond van vele akkor viheti a magyar alzába is mert neked ugye ezt mondták és majd neki mondják hogy irány a szlovák alza... Na akkor megint a hercehurca...

(#461) Potyka03 válasza Tomassy00 (#460) üzenetére


Potyka03
senior tag

Oké,akkor átveszem magyarba egy hétvégén aqua-ba :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#462) Chaser


Chaser
titán

bestmarktnál 94e az inno3d, nem a legnagyobb név, de ez már alakul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#463) BerserkGuts válasza Chaser (#462) üzenetére


BerserkGuts
őstag

de a legnagyobb név :K

Legjobb hűtésű 1060-akat rakták össze. :R

Két ventis változat ahol még a vrm is jól hűtött volt!

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#464) Chaser válasza M107 (#50) üzenetére


Chaser
titán

kedves uram, sok helyen, sokszor ki lett ez tárgyalva
magában a busz szélessége semmit nem mond, már régen sem mondott
volt anno 3850-em 256 biten, meg 4670-em 128 biten, fej-fej mellett voltak, előbbi ddr3 volt, utóbbi ddr5
most pl itt a vega, 2024 bites ( : ráadásul hbm rammal, mégsem gyalázza le a piacot, gpu-ja nem egy csúcs
az említett 1660ti vs 1070 esetén ott a titok, h előbbi ddr6, utóbbi ddr5, 1660ti-nek így _nagyobb_ a sávszélessége mint az 1070-nek, a busz mellé mindig tudni kell milyen a memória, ebből a kettőből lesz meg a sávszél

szerk:
BerserkGuts
melyik topikban a manlire mondta valaki h a legjobb 1060 volt ( :
nekem egyikkel sincs bajom, de nem olyan ismertek mint msi, gb, asus, stb
hajdanában-danábín, nekem voltak manli és inno kártyáim is p3 korszakban és utána:) az inno 7300gt az hullós volt, többivel nem volt bajom
1660-ból még nem láttam manlit, 2060-ból van és a legolcsóbb - ott meg asszem innot nem láttam -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#465) Zicokuka válasza Chaser (#464) üzenetére


Zicokuka
senior tag

De sokan a mai napig hisznek ezeknek a busz, vram stb dolgokban. Ahogy a procik áll úgy a vgaknál is fontosabb az architektúra. Manli elvileg refi karikát csinál általában, nem mai gyártó, mėg ha hazánkban annyira nem is ismert.

(#466) Raymond válasza Zicokuka (#465) üzenetére


Raymond
félisten

Manli = PC Partner (Inno3D, Zotac) [link]

Egyebkent aki a 90-es evekben is mar vasarolt grafikus kartyat az ismeri a Manli-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#467) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok!

Palit 1660 Ti Dual OC
http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=3202&lang=en

Gainward 1660 Ti Ghost OC
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1044&lang=en

Valaki tudja ezek közül melyik fél passive (idle-ben leállítja a ventit)?

Azt tudom hogy a GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC az fél passive

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N166TOC-6GD#kf

Csak ez elég hangos és emelett nagyon forró is 80C +fokos terhelésen.

[ Szerkesztve ]

(#468) Chaser válasza Sisco2 (#467) üzenetére


Chaser
titán

sztem azt feltünteti a gyártó adott terméknél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#469) Sisco2 válasza Chaser (#468) üzenetére


Sisco2
tag

Akkor ezekszerint sok gyártó lesporolja ezt a featuret. Csak nem értem miert, nem hiszem hogy annyira sokba kerülne rárakni. Pedig hasznos, mert sokszor van Idleben általában egy gép, és olyankor nem gyüjti kavarja a port nem használodik annyira el a csapágy stb.

[ Szerkesztve ]

(#470) Chaser válasza Sisco2 (#469) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok már a témában rég, de régen is voltak venti szabályzó sw-ek, ha nem tévedek nagyot azt meg lehet oldani, persze nem outofthebox' működik mint a gyári félpasszív megoldás
ezek itt belépő vga-k, mindent nem lehet elvárni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#471) BerserkGuts válasza Chaser (#464) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Én úgy jártam még 1060-al hogy a csicsás msi gaming X-et választottam szemben a jobb áron kínált inno3d-vel.

Mert ugye én is hülyén a márkára meg a dizájnra meg a marketingre mentem.
Igaz később jött a teszt ki és én is az előítéleteimre hagyatkoztam sajnos és nem az objektivításra.
Ha látom a tesztet előbb akkor az inno3d-t választom amit azóta is bánok.

Most nem tudni azért még mi a jó hogy sikerültek ezek a szériák de nem szabad hülyén választani hogy csak a márka mert nem biztos garancia az se.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#472) Chaser válasza BerserkGuts (#471) üzenetére


Chaser
titán

Az msi gami g az engem is megfogott:) piros-fekete a kedvenc kombom, es volt h ertelmes arban is adtak, de normal aron nem vennem meg
Ha 3 ev gar van egy olcsora, meg nem ajar felszallii terhelestol, mar jo, ha neg jobb is lar dilogban mint a "nagyok", az meg jobb
Nyilvan ha tomegesen hullananak mar reg becsodolt volna a ceg, gar utan meg mindennel ugy vagyok, minden nap ajandek ( :, de mar nem tervezek vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#473) Floyd80


Floyd80
addikt

Mára egész komoly áresés van, 5 kártya is 100 alatt van.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#474) Chaser válasza Floyd80 (#473) üzenetére


Chaser
titán

kezd alakulni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#475) Gyuri27 válasza Floyd80 (#473) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ebből mennyi nem agyon pörgetett bányász? Esetleg garis, mondjuk 1000 napnál régebbi aktiv tagtól?

Amd - Radeon - Ryzen

(#476) Chaser válasza Gyuri27 (#475) üzenetére


Chaser
titán

1660ti érdekes lenne bányász kártyaként ( : ahhoz pöppet új
ha félreérthető lett volna, bolti új árakról van szó...:d 4-5-6 modell ára beesett 100e alá értelmes helyeken is, eddig legolcsóbb az inno 94e-ért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#477) Floyd80


Floyd80
addikt

Ja igen, webshopos új árak, persze deafult 1 ventisek, de a jobbak is ott vannak már 100 határán. :) Remélem a 2060-t is lejjebb húzza egy kicsit, jövő héten elvileg meg jön a sima 1660, aminek nem tudom ki lesz a célközönsége, de el vagyunk "kényeztetve" zöld oldalról.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#478) Chaser válasza Floyd80 (#477) üzenetére


Chaser
titán

sztem 1070ti-re gondolt, kicsit az agyára ment ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#479) Pakmara válasza Floyd80 (#477) üzenetére


Pakmara
őstag

KB így szerintem:

1660 Ti MRSP; 279$ (99e HUF) Teljesítmény: 1070
1660 MRSP: 229$ (81 e HUF) Teljesítmény: szvsz 1060 6Gb 1070 között
1650 MRSP: 179$ (63e HUF) Teljesítmény: szvsz 1060 3Gb 1060 6Gb között

(#480) Morris


Morris
veterán

Berendeltem az msi gaming x-et 116k-ért az alzától. Ma ideért a postapontra. Még nem vettem át.
Itt volt a legolcsóbb.
Most nézem az árukeresőt és máshol már 6k-val olcsóbb.
Ti mit tennétek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#481) Floyd80 válasza Morris (#480) üzenetére


Floyd80
addikt

Tegnap találtam redditen egy idevágó kommentet: :)

If you need it now, buy it now.

If you can wait, wait.

The longer you wait, the better the value. But if you wait forever, you'll die before buying anything at all.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#482) Raymond válasza Morris (#480) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem enyhen tularazott, az MSI-tol az Armor es a Ventus is jobb ajanlat, de csak az egyik felpassziv, talan az Armor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#483) Floyd80 válasza Morris (#480) üzenetére


Floyd80
addikt

Vagy inkább a GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G-t rendeled be, szintén 116-ért. :) Mondjuk az valami visszaküldött, mert azt írják újszerű.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#484) Chaser válasza Morris (#480) üzenetére


Chaser
titán

vegyél egy innot 94-ért, 10-et meg utalj át nekem, még így is jobban jössz ki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#485) Yutani válasza Morris (#480) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ennyit számít az a 6k?

Oh, persze, 500 Ft is számít. :D

#tarcsad

(#486) Morris válasza Yutani (#485) üzenetére


Morris
veterán

Minden forint :))

Marad a kari.
Ablakos ház, fontos a kinézet és ez tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#487) Chaser válasza Morris (#486) üzenetére


Chaser
titán

viccen kívül, nézted az innot? sztem elég korrekt designja van, meg is lepett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#488) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megjött az MSI Ventus XS OC.

De gyári hibás :W

Win alatt is persze. Csak displayporton, HDMI-n semmi baja....

És persze holnap nem tudják cserélni mert nincs nekik raktáron...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#489) Morris válasza Chaser (#487) üzenetére


Morris
veterán

Jaja, tényleg jól néz ki. :K

Azért lett msi nálam, mert msi lapom van és a mystic light-al egyszerre tudom vezérelni a fényeket.

(#490) Chaser válasza Morris (#489) üzenetére


Chaser
titán

jah hogy jah :) nekem csak a design fontos, fényorgiát oda nem akartam
ha szereted a szín orgiákat, programozható 5050 típusú 2811-es led szalag ebayről, vezérlővel kb 5e ft - itthon 25-30 ( : ugyanaz ( :, meg egy jó meanwell v delta táp mellé kb 4 eft itthonról, na az már effektezik, csak egy jó helyet kell neki találni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#491) hajbel válasza Chaser (#484) üzenetére


hajbel
addikt

Azért azt is számold bele, hogy amikor majd el akarja adni, annyival kevesebbet is fognak adni egy inno 3d-ért.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#492) Gyuri27 válasza Morris (#486) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerencséd, hogy piros vagyok. Meg hogy eladtad az 580-t mielőtt oda értem.
Így nem kell aggódnod, hogy betörök. :DDD
Nem lesz az rossz. Ha igen még mindig eladhatod a ha-n bolti ár fölött picive. :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#493) Chaser válasza hajbel (#491) üzenetére


Chaser
titán

jelenleg több mint 20k-val olcsóbb at inno mint amennyiért vette az msi-t...na bumm, ennyivel olcsóbban el is adja:) ez %-os arányban is elég szép különbség - 116-ért már több gyártótól is lehet 2060-at venni egyébként -
ma láttam fenn v tegnap garis 1070 msi gaminget 85-ért, épp pár ezerrel felette más típusúaknak, de még az is lehet h olcsóbban ( : nem tudok róla, h manli v inno 60-65-ért menne:) max jobban el lehet adni egy gaming x-et vagy strix-et, de semmiképpen sem annyival drágábban, mint új korukban volt a difi
lehet pont ebben a topikban mondta valaki, egyik legjobb hűtése 1060-ból az innonak volt
a gaming nem lesz ritkaság, a lightning amik valamennyire tartják az árukat, de az ebből a szériából valszeg nem lesz, és annak horror ára is van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#494) Morris válasza Chaser (#493) üzenetére


Morris
veterán

Hát én nagyívben lszrm, hogy mennyiért megy majd el.
A vga pont egy olyan része a pc-nek, amit a legnagyobb bukóval lehet tovább adni.
Én ezt minimum 3 évre tervezem. A régi 7870 is 5 évet volt nálam.
Arra kell, hogy fhd-ba eljátszogassunk itthon.

Amit viszont észrevettem, hogy az asus strix tényleg túl van árazva. Hangos ha mennek a ventik.

(#495) Sisco2


Sisco2
tag

Van valakinek INNO3D 1660Ti Twin X2 -ese?

http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=431
[link]

[ Szerkesztve ]

(#496) Chaser válasza Morris (#494) üzenetére


Chaser
titán

én is úgy vagyok vele, nem azért vennék gaminget, h majd jobban el lehessen adni:) max mert tetszik, lehet pár ezerrel többért el lehet majd adni egy gaminget, na bummm

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#497) Yutani válasza Chaser (#496) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Inno3D Twin X2 és az MSI Gaming nem egy kategória, ne mossuk össze őket. Az előbbin van egy sima aluborda hőcsővel megtámogatva, az utóbbin meg több hőcsöves, lamellákból épített hűtés van. Lehet, nem 20k a különbség, de bőven van kiviteli előnye az MSI-nek.

#tarcsad

(#498) Chaser válasza Yutani (#497) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam h nincs, de az biztos nem ér 20k-t, max 10-et, ott a név meg a design a többi felár
nincs összemosva, arról volt szó eladáskor többet ér, ami lehet, de:
ha pl majd 3 év múlva ez a gaming 50-ért megy átlagban aprón, az inno nem 30k lesz, rosszabb esetben 40, jobb esetben több is
egyébként ahogy itt vette valaki, 22e ft-tal többért tette, mintha innot vett volna, annyit meg már aztán végképp nem ér objektíven
de ugye itt jön be a szubjektivitás, gamingra én is áldoztam volna a design miatt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#499) gbors válasza Chaser (#498) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem csak a konkrét anyagi fillérb***ó tételek léteznek azért. Én pl. Inno 3D-t aligha veszek még egyszer, túl sokszor jártam már pórul velük - nem garanciális problémával, hanem valami apró, szir-szar specifikációs disznósággal, amit előre nem lehetett kideríteni, és amivel ők spóroltak 0.19 USD-t, nekem meg lett egy irritáló kártyám.
Ezzel szemben MSI Gaming kártyám egyszer volt (GTX 950), és annak is megvan az értéke, hogy van egy prémium kiépítésű kártyád, ami ránézésre is masszív, működés közben meg nagy nehezen hajlandó 60 fok fölé melegedni, és bekapcsolni a ventillátorokat kőkemény 800 rpm-en.

Hogy ez pénzben mennyit ér? Durván egyénfüggő - én mondjuk a Gamingért adnék 10e-rel többet, mint a Ventusért, többel aligha. Sőt, ha a Ventus good enough, akkor talán annyival sem. De van, akinek ez többet számít, úgyhogy a "biztos nem ér 20k-t" állítás nem áll meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#500) Chaser válasza gbors (#499) üzenetére


Chaser
titán

most volt róla szó, ma már több is van 100e alatt, az inno eddig a legolcsóbb
mint fentebb láttad, valakinek pont a ventusa defektes, na most innentől msi is storno?:) ventus 98 v 99-ért volt ma már
azt meg v ebben a topikban írta valaki, vagy a 2060-ban, 1060-ból strixet vett, az inno sokkal olcsóbb volt jobb hűtéssel, de akkor még nem látott inno teszteket
az inno, manli azért - is - olcsóbb, mert nem fizetnek hypera, vagy lényegesen kevesebbet, ettől még nem feltétlen rosszak
nekem speciel az inno design tetszik 1660-nál, az biztos, többi meg majd tesztekből derül ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.