Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) picimitch válasza Motion_Blur (#647) üzenetére


picimitch
tag

:R

(#652) arpii


arpii
aktív tag

Azt hiszem ezzel nagyon komoly bajban lesz az AMD... Ha a kezdeti hype lemegy és az ára is rendeződik ennek a kártyának, akkor max. csak az fog AMD-t venni, akihez hozzá vágják (mondom ezt úgy, hogy szeretem a piros oldalon lévő kártyákat)

(#653) zef


zef
tag

Sziasztok,

Gondoltam kipróbálok egy 1 lapátos gigabyte 1660 Ti-t.

Üresjáratban szerencsére nem forog a ventije, 44 fok körül alakul a hőmérséklet.
Meghajtva azért van hangja, de szerintem bőven elviselhető szint, kb 1800-at forog a ventije és 75 fok körül tartja így a kártyát. Egy EVGA 1080 SC-t váltott ez a kis mini csoda, de az bőven hangosabb volt a gigánál. 94k volt a 220V-ban :)

(#654) csakacsuvi94 válasza arpii (#652) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Letelik az április és nem lesz AMD Game Boundle. Utána tuti nem fogják tudni 70-80k-ért adni az 580at.

(#655) Chaser válasza zef (#653) üzenetére


Chaser
titán

az korrekt:) ha raktak volna bele még egy hőcsövet, terhelve valószínűleg halkabb lenne, de így h félpasszív, teljesen jó ezért az árért, most néztem, rbx-nél 93,5k, alakul ez
jól látom, h a meleg nagy részét kitolja a kártya a házból?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#656) csakacsuvi94 válasza zef (#653) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Gainward? Merre vezeti el a hőt?

(#657) zef válasza Chaser (#655) üzenetére


zef
tag

A gyártó oldalán van egy robbantott ábra:

GeForce® GTX 1660 Ti MINI ITX OC 6G

Ez alapján biztosan távozik hő kifele a házból :)

(#658) Chaser válasza zef (#657) üzenetére


Chaser
titán

azt láttam, arra vagyok kjváncsi, a gyakorlatban hogy zajlik
egyik kis gw nagyon hasonlít erre a gw-re, de ott két heatpipe van, árban is ekörül, valahol 1-2k-val olcsóbban is, beeshetnének 90 alá...lehet "rohannék" is venni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#659) zef válasza Chaser (#658) üzenetére


zef
tag

Majd készítek szubjektív kézrátételes tesztet nyitott oldallappal :)

Szerencsére ezt a ~120W-os fogyasztást nem olyan nagy tudomány kordában tartani.

Még nézegettem az MSI Gaming X-et is a 1660Ti-ből, de az +15k lett volna a mini gigához képest. Eleve nagy bukó volt a 1080-ból kiszállni (105k-ért vitték el), valami újra vágytam de úgy, hogy maradjon némi pénz is.

(#660) Vanka válasza zef (#657) üzenetére


Vanka
tag

Nekem ez van rakhatták volna az 1660-ra is

(#661) csakacsuvi94 válasza Chaser (#658) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Kicsit nehézkesen fog beesni 90k alá, mert ahhoz a 1660nak is 80 alá kéne, de ugye jön a 1650, annak is majd a saját kategóriájának az ára alá kéne. De persze több hónappal később, amikor mind3 kártya a piacon lesz fixen, akkor sanszos. Ha sokat tudsz várni, akkor simán, főleg hogy kontrázni fognak a navira majd :D

(#662) Chaser válasza zef (#659) üzenetére


Chaser
titán

várom:)

csakacsuvi94 nem sürgős, már most is esett nyitóárhoz képest sokat, fog ez még lentebb menni, 1650 már nem sokat oszt/szoroz, 1660 meg már megérkezett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#663) TTomax válasza zef (#653) üzenetére


TTomax
nagyúr

1080at váltottál 1660Tire?Hát én le nem cserélném az enyémet nekem egy FTW DT van de azért hogy kivegyek 10ezer forintot ,biztos nem cserélnék.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#664) Gyuri27 válasza TTomax (#663) üzenetére


Gyuri27
félisten

10 pénz meg vatta új sok garis. Azért ez árnyalja a képet rendesen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#665) TTomax válasza Gyuri27 (#664) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg -10%,meg -2GB VRAM...hűtésen lehet segíteni,de VRAMot nem lehet a kártyára rakni,a 1660Ti sosem lesz gyorsabb a 1080nál,talán a 2060 idővel...ha több pénzt szed ki értem,de a 1080ára használtan már nem nagyon esik egy darabig.Na mindegy kinek mi...gari is,okay de akkor már felfelé váltok ha váltok,lefelé ez mindig nehézkes úgy,hogy még pénzed is maradjon.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#666) csakacsuvi94


csakacsuvi94
csendes tag

Aki esetleg mini-ITX típusban gondolkodik, annak ajánlom a Gainward Pegasus OC-t :) Leváltottam az MSI Ventus-t a rossz hőeloszlás miatt (műanyag backplate, házhoz képest nem a legkisebb) és mert a ház és az egész build mini-ITX.
- fullon pörgetve 10 perc után max 79 fok, de ez változtatható a venti szabályozással (szóval ez volt a max)
- normál játékkörülmények között (1080p/60fps/ultra) 55 fok :)
- 1890mhz/3600mhz core/memória
- minden eredmény out of the box
- 94K, ennyiért nagyon baba, erős mint a bors

(#667) Chaser válasza TTomax (#665) üzenetére


Chaser
titán

senki nem mondta, h ugyanazt a teljesítményt várta el
valszeg kevesebbet kockul, elég kisebb kártya, az még kimaradt, h klasszisokkal kevesebbet is eszik mint az 1080, a sok kis apró különbségből azért végére egy nagyobb jön ki

szerk:
csakacsuvi94
fél passzív módot tudja, mint a hasonló gb kártya? nem találtam róla infot a gw-nél, szóval valószínűleg nem
ha nem, akkor mennyi a legkisebb fokozat amin pörög?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#668) TTomax válasza Chaser (#667) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amit hamarabb is cserélhet ugye....meg hagyjuk már ezt a sokat fogyasztó 1080at... 60W van a kettő között,de meg merem kockáztatni MSI ABvel 1660Ti re butítva még kb nulla,csak a TDP-t kell lejjebb venni,és akkor is ott van a több VRAM.

Gyakorlatilag egy friss garit cserélt -2GB VRAMra 10ezerért...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#669) TTomax válasza TTomax (#668) üzenetére


TTomax
nagyúr

Söt ,ahogy nézem inkább -20% van kettő között... [link] ha azt visszafogod akkor van egy 1660Ti teljesítményed,hasonló hőfokkal zajjal... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#670) csakacsuvi94 válasza Chaser (#667) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

1000rpm és 30 fok

(#671) csakacsuvi94 válasza Chaser (#667) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

az jó?

(#672) zef válasza TTomax (#663) üzenetére


zef
tag

Nálam jönnek-mennek a kártyák, a 1080-tól már egy ideje szerettem volna megválni. Időnként "kihúzom" másfél-két évig is egy darabbal, de nem jellemző. Ne keressétek a logikát benne :P

Ráadásul mióta rákattantam a Freesync-es moncsikra (irodában 2 x 27UK650 egy Vega 56-ra dugva, 24UD58-B az egyik itthoni géphez), egyáltalán nem érdekes, hogy időnként beesik az fps 60 alá. Az már csak hab a tortán, hogy végre NV-n is elérhető ez a lehetőség.

Ez a mini Gigabyte 1660Ti DOOM-ban nightmare beállításon simán folyik 2160p-ben ha engedélyezem a freesync-et. Ugye korábban arra gyúrtam, hogy meglegyen a fix 60fps vsync mellett a legnagyobb ratatata közben is, oda elkellett minimum egy 1070-es kari (volt MSI Gaming X-em belőle).

(#673) zef válasza Chaser (#667) üzenetére


zef
tag

Valóban nem sokat játszok, inkább vannak fellángolások évente 1-2x pár hétig, akkor mindenfélét kipróbálok, jön az adok-veszek móka. Most is egy ilyen időszakom van éppen, főleg hogy van friss hús :)

(#674) TTomax válasza zef (#672) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na jó persze,nem mindig kell mindenben a racionalizmus keresni,ha neked megfelel és jól el vagy vele akkor végül is nincs miről beszélni. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#675) Chaser válasza TTomax (#668) üzenetére


Chaser
titán

jaja, esélyes h az 1070 33w-tal eszik többet mint az 1060 -%-osan 12-5- , az 1080meg 72w-tal többet...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#676) BerserkGuts válasza Alvin_ti4200 (#648) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hova máshova :C

Zöldek válasza azért megér egy misét mert techspoton trónfosztást írnak szóval mostmár nem menő azt mondani hogy ár/érték az rx széria és csak pirosat ;] ;)

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#677) zef válasza Chaser (#662) üzenetére


zef
tag

Íme, DOOM 2160p-ben 59fps-re limitálva, úgyis fülessel lövöldözünk:

Leszedtem a ház oldalát, kellemesen meleg a kártya, de meg lehet fogni a hőcsövet és a bordát is, az 1 ventis kis bordás, 1 csöves megoldás ennyit tud.

Az EVGA 1080 SC ilyenkor forrasztóón szagot ontott ki magából és alig lehetett megfogni a backplatet is, pedig ott volt hűtőtömeg meg dupla ventik. A zajról ne is beszéljünk, ez a giga kettővel jobb így is.

Ugyanez 1440p-ben már meg se kottyan neki, az ~1500rpm teljesen elmegy füles nélkül is:

[ Szerkesztve ]

(#678) TTomax válasza zef (#677) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elég gyenge az a ház ha egy 120Wos kártya 71Cfokig elballag majd 2000rpm mellett,mindezt úgy hogy 59fps lock van,lehet megérné ott valami variálni mert látszólag nem szellőzik rendesen.Jahh most látom 400Q,akkor ne csodálkozz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#679) Chaser válasza zef (#677) üzenetére


Chaser
titán

:R

Az EVGA 1080 SC ilyenkor forrasztóón szagot ontott ki magából és alig lehetett megfogni a backplatet is, pedig ott volt hűtőtömeg meg dupla ventik. - az nem lehet, előbb tudtuk meg, h az csak 6x w-tal eszik többet a 1660ti-nél ;] mindig tanulok valamit ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#680) TTomax válasza Chaser (#679) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sok mindent kellene még tanulnod az biztos...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#681) Chaser válasza TTomax (#680) üzenetére


Chaser
titán

szerencsére sok nagymester' van itt, akitől lehet ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#682) TTomax válasza Chaser (#681) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg egy rakás toxic is,jómunkásnak álcázva... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#683) Chaser válasza TTomax (#682) üzenetére


Chaser
titán

kedves uram, ha untakozol fuss pár kört, majd elmúlik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#684) Yutani válasza BerserkGuts (#676) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos elkerülte a figyelmed az első chart legtetején. Ott még egy piros termék tartózkodik! :D

#tarcsad

(#685) BerserkGuts válasza Yutani (#684) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD :DDD :DDD :DDD :N Ár/érték trónfosztást mondtam xD Idáig ez volt a fórumon a szójárás csak amd ár/értékben rx 580 570. Mostmár nagyon nem most itt a zöldpajtás is.
200.000ft vs 100.000Ft az az árkategória nagyon nagy bukás pénzben nem sokan engedhetik meg maguknak mindezt miért :F *?
*?

mit nyersz 2080 szinttel pár fps különbség +10-15% 20% árban +100%-ért :Y főleg FHD-re minek.

*
Metro Exodus Extrém vs med low high melyik melyik nem árulom el nincs sok különbség csak az fps

*




*
*

Nagyon új a technológia mire ez beérik és lesz valami látni való is az még odébb van mint annak idején metro 2033 dx9 vs dx11 mire a dx 11 is kiforrta magát jó pár év eltelt.
Meg ugye nem mindent dolgoznak ki rendesen egy játékban se mai napig gyengébb kidolgozatlan részekkel van tele bármelyik játék

A történelem ismétli önmagát

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#686) b. válasza BerserkGuts (#685) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem kell ennek sok idő, jövőre jönnek a 7 nm Ampere kártyák Nvidiától, azok szerintem nagy előrelépést tesznek RTx terén is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#687) Chaser válasza b. (#686) üzenetére


Chaser
titán

sztem is odébb lesz az még, mire használható lesz az rtx, programozói oldalról is fel kell nőni hozzá, miközben minél kevesebb idő alatt minél kevesebb erőforrással próbálják ezt megoldani, tisztelet a kivételnek
meg lehet nézni, ki lehet próbálni, de ez még nagyon gyerekcipős történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#688) b. válasza Chaser (#687) üzenetére


b.
félisten

Hát ha már nem tudod megkülönböztetni raszterizásiós effektektől, akkor elérte a célját a dolog ami kezdetekhez kell, azt pedig metró alatt egész jól hozza.
ehhez egy friss adalék :) [link] Egy Vega 56.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#689) Chaser válasza b. (#688) üzenetére


Chaser
titán

félreérted, a hw kevés hozzá, meg a fejlesztők
1-2 játékban oké, amit direkt promónak megcsináltak, de csúnyán eszi a hw-t a "nagy" kártyáknál is
ez egy tényleg érdemi lépés lenne, de az csak az első mozzanat belőle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#690) b. válasza Chaser (#689) üzenetére


b.
félisten

nem értettem félre, tudom miről beszélsz és igazad van ebben. De szerintem már a köv gen is nagy előrelépés lesz benne. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#691) Komplikato válasza b. (#688) üzenetére


Komplikato
veterán

Ott sírnak a video alatt, hogy miért nem letölthető a demo, közben a Cryengine.com azzal nyit, hogy nézd meg a videot vagy töltsd le a forrás kódot és nézd meg Cryengine alatt. Annyi, hogy regisztrálni kellene. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#692) b. válasza Komplikato (#691) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#693) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ventus tuning:

GPU 2025-2040 MHz-re állt be miután felment a hőmérséklet.

Nyomna valaki egy hasonló tesztet?
MSI AB-ben GPU-nak +120, VRAM-nak +1500 MHz-et adtam.

Keveslem a pontszámot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#694) turbokappa válasza b. (#686) üzenetére


turbokappa
senior tag

A 85 fps szimpibb.👌

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#695) Raymond válasza Motion_Blur (#693) üzenetére


Raymond
félisten

Ebben a felbontasban ez nekem OK-nak nez ki. Itt egy GF1070 (1974Mhz GPU es 8808Mhz VRAM):

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#696) BerserkGuts válasza Raymond (#695) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Miért 4k optimalized? :F
Ezt Extrém-ben szokták nézni ott izzasztja meg a vga-t itt csak malmozik tudom hiába szebb amúgy de a fények ki vannak kapcsolva az meg igencsak izzaszt

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#697) Raymond válasza BerserkGuts (#696) üzenetére


Raymond
félisten

"Miért 4k optimalized?"

Mert a kollega abban mert es azt kerte hogy az a meres legyen?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#698) Motion_Blur válasza BerserkGuts (#696) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Izzasztja ez is ne aggódj, a felbontás miatt.

1080p Extreme alapn 3480 pont lett. Guru3D-n 3650. Nálam van egy pár százaléknyi teljesímény veszteség és nem tudom miért. Minden sw friss, proci 4.8-on, RAM 3866-on, ennél jobban nem lehet kihajtani.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#699) Tom5 válasza Motion_Blur (#693) üzenetére


Tom5
addikt

Teljesen ugyanazok a beállítások mint ahogy Te is nyomtad.
Nálam is ugyanígy alakul a teszt közbeni órajel.
Annyi, hogy nálam 8600K@4,6Ghz

(#700) Motion_Blur válasza Tom5 (#699) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, új Win lesz a vége asszem :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.