Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Tom5


Tom5
addikt

Nálam terhelés alatt amit maximum kitudok hozni a kártyából 2055-2070-kis ideig 2100 Mhz.
Itt a Core clock-ra +150-et toltam és a ventit belőttem fix 70%-ra, teszt alatt szépen tartotta a 56-60 fokot.
Itt már a TDP limit korlátoz. GPU-z-t figyeltem teszt közben és mikor elérte a 100% tdp-t akkor vitte le az órajelet 2055-re. Core Voltage-ra is toltam +30-at, semmi változás. Power Limitet meg ugye nem lehet kitolni, mert nálam legalábbis alapból maxon azaz 100%-on van.

(#702) Raymond válasza Tom5 (#701) üzenetére


Raymond
félisten

Ha TDP limit van akkor alulfesz-el lehet tobbet elerni, a 2050 korul mennie kene picivel a default voltage alatt is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#703) BerserkGuts válasza Motion_Blur (#698) üzenetére


BerserkGuts
őstag


Akkor a 8k 2x annyira izzasztja :N

Ha nincsenek bekapcsolva az árnyékolások meg stb.. effektek de látszik a tesztben is hiányoznak pl: a bejövő fény effektek is semmit nem izzaszt olyan pontokat dobál 8k-n is mint 4k-n

Valamint ha nem ismeritek ezt a tesztet ez nem nézi a proci teljesítményét bármit alá rakhatsz xD

De nézzetek körül superposition fórumban ha nem ismeritek

kb jópár éve nem jártam ott de elég jól ismerem már rég megbeszéltük ott a proci irreleváns nem számít mi van mellette kár vesződnötök vele hogy húzzátok xD
Volt aki 1080-mellé valami xeon-t használt vagy core qouadot és pont annyi lett neki mint másnak aki drágább procival nézte.
[link]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#704) Tom5 válasza BerserkGuts (#703) üzenetére


Tom5
addikt

Ki beszélt itt Cpu tuningról? :U
Csak konstatáltuk, hogy a hétköznapokban milyen órajelen mennek a procik.
Ennyi semmit több. (én amióta megvettem a procit ilyen órajelen járatom.)

(#705) csakacsuvi94


csakacsuvi94
csendes tag

Egy kérdés, bár csak tippelni lehet: szerintetek a 30xx szériás nvidia kártyák jövőre csak rtx-esek lesznek, vagy kijön majd akkor is egy rtx-mentes széria mint most?

(#706) Morris válasza csakacsuvi94 (#705) üzenetére


Morris
veterán

Igen

(#707) csakacsuvi94 válasza Morris (#706) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Most ezt a mondtad melyik felére írtad? 😂

(#708) Raymond válasza csakacsuvi94 (#707) üzenetére


Raymond
félisten

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#709) Morris válasza csakacsuvi94 (#707) üzenetére


Morris
veterán

Az mindegy. Igen. ;]

(#710) Morris válasza csakacsuvi94 (#707) üzenetére


Morris
veterán

(#711) gbors válasza csakacsuvi94 (#705) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#712) TTomax válasza Motion_Blur (#693) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez meg egy 1080...2037/5400MHz 24/7 beállítás.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#713) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Próbálkozott már valaki alulfeszeléssel?

Én 0.925V-nál járok, 1900MHz-en. Hőfok alig jobb, ellenben a venti nem pörög annyira.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#714) Purple_46 válasza [Prolixus] (#26) üzenetére


Purple_46
tag

Számomra is.
Jó választásnak tűnik.

(#715) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

én egy gtx 1660 ti asus dualt vettem de nagyon haragszom a hűtésre. oké hogy nem a legjobban szellőző házam van (úgyhogy ezt hamarosan le fogom cserélni) viszont egyszerűen ez a hűtés egy hulladék. zárt házban 87 fokig felment a kártya terhelés mellett, de szerintem tovább is ment volna csak inkább lekapcsoltam és levettem az oldalát (a húzott proci közben nem ment 70 fok fölé amúgy zárt házban..)

(#716) gidalight


gidalight
tag

Volt alkalmam megnézni egy Palit StormX-et. Corsair 460x házban, 3 kör superpositions extreme alatt max 67 fok (kb. 1815-1830-as boost), 337x pont (i7 8700-al). Freesync AOC C24G1-el éppen ugyanúgy működik, mint nálam rx580-al. Zaj barátságos (nem egy néma gép -mindenesetre a kártyát nem hallottam ki). Azért amit a tulaj fizett érte, teljesen vállalható kártyának tűnt.

(#717) Motion_Blur válasza zakarmihaly (#715) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Atyavilág :/

Nem tudsz elállni a vásárlástól vagy kicserélni mondjuk MSI-re?

Ez már Tjmax fölötti érték, mennyi lehet a VRM? :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#718) zakarmihaly válasza Motion_Blur (#717) üzenetére


zakarmihaly
tag

elvileg azért nem állhattam el tőle, mert összeszerelve kértem a gépet... pedig már másnap írtam a pcxnek, hogy szeretnék kérni ráfizetéssel 2060-at és internetes vásárlásnál van 14 napos elállás. na mind1, azóta nyitott házzal nem megyek 80 fök fölé, szóval használom, monitorozgatom így és meglátjuk. igazából a kártya teljesítménye brutális de a hűtés egy hulladék, ezt máshol is olvastam. sosem volt még asus kártyám, ezután biztos hogy nem is lesz. elvileg a strix nem rossz, csak ugye annak olyan felára van mint az állat

(#719) Motion_Blur válasza zakarmihaly (#718) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Amikor azt hittem hogy hibás az MSI Ventus és visszavittem cserére majdnem egy Asus Dual-t kértem helyette, de elbizonytalanított hogy 1 db tesztet se találtam róla, se egy YT videót... úgy látszik nem véletlen.

Próbáld meg alulfeszelni 0.900V környékére, 3-4 fokot minimum hoznia kéne.

Nekem így 65 fokos a Ventus, gyári settel 69. Órajel ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#720) Tom5 válasza Motion_Blur (#719) üzenetére


Tom5
addikt

Tesztelgettem én is az alulfeszelést. Tesztek alatt stabilan 2040-2080 Mhz-et tudom tartani. Pedig elvileg a TDP limitből sem lép már ki a kari. E felett már crash-el. Aztán végülis maradt 0,9500V környéke 2000Mhz-el. Itt 40%-os venti fordulaton (semmi hangja nincs) 60-62 fok között megy a kari Destiny 2 alatt. Nekem ez több mint elég.

(#721) Chaser válasza zakarmihaly (#718) üzenetére


Chaser
titán

elállhatsz tőle, semmi köze hozzá h komplett gép volt, vonjanak lele 1000ft-ot a két percért amíg beszerelték a vga-t
nyugodtan közöld velük, azt is h fogyvédhez mégy, nasa, fbi, cia, nem szabad rájuk hagyni, kezdetnek meg panaszkönyv - ha meg tudod oldani -
a komplett géptől is elállhatsz, gondolom a szerelésért külön fizettél, akkor meg pénzt sem vonhatnak le a vga szereléséért külön

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#722) csakacsuvi94 válasza zakarmihaly (#718) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

https://kosarertek.hu/uzemeltetes/amit-a-14-napos-elallasi-jogrol-tudni-erdemes/

(#723) Chaser válasza csakacsuvi94 (#722) üzenetére


Chaser
titán

kicsit részletesebben pedig itt
ők azt a részt akarják belemagyarázni, h egyedi a gép, ami igaz, de nem egyedi alkatrészekből, ha pl valaki csináltat egy egyedi bútort, az nem mondhatja vissza, jelen esetben a teljes gépet vissza lehet mondani, indoklás nélkül - egyedül az összeszerelés díja maradhat az eladónál -, személy szerint úgy vágnám az okosfejükhöz' a komplett konfigot, h koppanna
ilyenkor bánom, h mégse lettem ügyvéd, rájuk verném a teljes gép árat, a megtévesztésért némi pénzmagot, meg a tiszteletdíjamat' - ami most sem olcsó - ( :

a tisztelt "károsult" ezt a jogszabályt mutassa meg nekik, és kérdezze meg, melyik rész is az, ami szerint őt nem illeti meg az elállási jog bármelyik alkatrészre, v a teljes konfigot illetően? :)

szerk:
egyébként meg annyi, h vissza kell küldeni a vga-t, és pont, nyilatkozattal h elállsz a vásárlástól, ez a legrövidebb módja, az elállást közölheted velük emailben is, tehát nem kérdezed h elállhatsz-e, hanem elállsz
a jogszabályokat egyelőre nem a pcx, vagy egyéb kereskedés hozza

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#724) HREH


HREH
senior tag

Belépek én is a klubba egy MSI Gaming X-el. Pénteken hozza a futár, csak győzzem kivárni :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#725) csakacsuvi94 válasza Chaser (#723) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Ja, a jogszabály miatt indokolnod se kell. Ezt az alza kezeli a legjobban :D

(#726) féldekás válasza csakacsuvi94 (#725) üzenetére


féldekás
senior tag

PCX-el nekem is ki van a t#köm, vagyis volt. Sapphire RX480 elkezdett ciceregni alacsony terhelésen, ennek van valami speckó neve.
Aztán jött az email, hogy ők nem tapasztalták, utána megint cicergett nekem.
Később egy szoftverfrissítéskor elmúlt szerencsére és el tudtam adni hibátlanként.

(#727) Morris válasza féldekás (#726) üzenetére


Morris
veterán

Az rx580 ugyanezt csinálta amikor indítottam a farcry 4-et.

(#728) csakacsuvi94


csakacsuvi94
csendes tag

Aki esetleg a 1660-on gondolkodik (non-Ti):
- a gainward 1660Ti-m megjelenítési hibákat mutatott, zöld kixkraxok a monitoron
- összességében sok vidikarim volt, de mondhatni egy 1060 3gb mini itx-et váltott
- gigabyte wf 1660 oc-t vettem és ez a kártya valami hatalmas
- lockolt 60fps-en 55fokon csücsül, maxon pörgetve max 75fok
- azért is választottam mert a gamer nexus tesztjei alapján egy kis oc-val 1660Ti stock teljesítményt hoz...nem hazudtak :D a benchmarkjaim alapján ugyan azt hozta mint a gainward 1660Ti OC :D
- +160/+960-at használtam és 80 fok fölé nem ment sok idő után sem, pedig a házam szellözése borzalmas (mini-ITX)
- nem hazudtak a review-k, a gigabyte wf hűtő nagyon halk
- főleg a Division 2 megy alatta
Bármi kérdés van, nyugodtan :)

(#729) gidalight válasza csakacsuvi94 (#728) üzenetére


gidalight
tag

Egyébként azon kívül, h peched volt a GW 1660ti-vel, volt vele valami gondod? Miért nem ugyanolyanra cseréltél?

(#730) Chaser válasza csakacsuvi94 (#725) üzenetére


Chaser
titán

nálam innentől pcx tiltólistán mindenesetre, új gépbe volt amit tőlük akartam venni, hangsúly a volt szón ( :

szép eredmény:)
coil whine a cicergés neve - legalábbis így terjedt el -, valaki gerjed valakivel, egyébként nem garis hiba, működést nem befolyásol - elállási időszakban persze vissza lehet dobni -
és valóban, simán lehet h másik konfigban már nem csinálja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#731) Chaser


Chaser
titán

94k az msi ventus alzán, ezt mintha valaki dícsérte volna h korrekt a hűtés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#732) Speed® válasza Chaser (#731) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs fan stop, ezen kívül valóban okés, az ár meg alakul.

(#733) Chaser válasza Speed® (#732) üzenetére


Chaser
titán

alakul-alakul, most éppen 129k náluk ( : a legdrágább 1660 ti
ugyanakkor van még 116-ért is ugyanez, "utolsó db ezen az áron" marketinggel :d
msi gaming x meg 105k:)
erre külön ember lehet aki mókázik?:) ilyen marginális eltérést sem árfolyam, sem beszállító nem okozhat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#734) csakacsuvi94 válasza gidalight (#729) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Más gond nem nagyon volt, max a szokásos, ami a mini ITX kártyáknál szokott: gyorsan és nagyon melegedett, semmi OC headroom
Kicsit féltem, hogy a GW Pegasus szériája lehet a hibás, nem csak a kártyám. Gigabyte-ban nagyon megbízok, tőlük minden kártyám teljesen jól működött. Ja meg hát itt van fan stop :)

(#735) csakacsuvi94 válasza Chaser (#733) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Ha lesz ilyen "felbontott" raktáron akció az alzánál, szerintem jó deal, de lehet megy majd még lejjebb :)
Én a 1660-t az "if you need it, buy it, if it can wait, then wait" alapon vettem, nekem most kellett 1080p/60fps/high settings kártya :)

(#736) zakarmihaly válasza Chaser (#723) üzenetére


zakarmihaly
tag

sikerült belemagyarázniuk mert elhittem nekik,közben letelt a 14 nap. illetve igazából nem is akartam heteket várni a szarakodásra. van rá 3 év garancia, ha esetleg valami baja lesz majd kicserélem akkor. nyitott gépházzal nincs gond a hőmérséklettel. most pl divisionnel játszom, így 60-65 fok körüli a kártya, highon. 87 fokot csak zárt gépházban meg stresszteszt közben ért el, szóval nem foglalkozok vele egyelőre. a teljesítménye kifogástalan, szóval magát az 1660 ti-t nagyon ajánlom mindenkinek, csak az ASUS dual hűtést nem

[ Szerkesztve ]

(#737) Chaser válasza csakacsuvi94 (#735) üzenetére


Chaser
titán

msi gaming x most is jó, a ventus lett érdekes a tegnapi 94k árról ma 129-re...:)

zakarmihaly
mondok jobbat, ugyanúgy elállhatsz 3 év előtt 1 nappal is, amiért jogszabályt szegtek - ha van emailes bizonyítékod amiben lepasszoltak -, szóval akár most is küldheted vissza, egy kis megjegyzés a végére, amennyiben nem teljesítik a kötelezettségüket, az érintett hatóságokhoz fordulsz, és kártérítést is fogsz kérni
azon kívül természetesen nasa, cia, fbi és homár:)
teljes nyugalommal csinálhatsz itt egy blogot is, leírva a történteket, aztán linkelheted nekik mellé
ne hagyd magad, arra építenek, egy kis apróságot szoktak elfelejteni az ilyen "urak", az internet korszakában elég rizikós játékot játszanak, mert ha valami disznóság van az elég sokakhoz eljuthat, és a negatív reklám nem feltétlen reklám, én pl biztos nem veszek tőlük innentől semmit, és lesznek ezzel mások is így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#738) Faterkam


Faterkam
addikt

Gigabyte 1660 Ti kártyát nem vett még senki? Ennél is cicereghet a ventilátor? Tapasztalat, teszt van róla? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#739) Chaser válasza Faterkam (#738) üzenetére


Chaser
titán

melyiket?:) sok van
az itx-eset már vette valaki, nem számolt be ilyenről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#740) csakacsuvi94 válasza Chaser (#737) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

94k volt "felbontott raktáron" megnevezéssel, mert kb 1 hete még 102 volt (jó kérdés, hogy az alza hogy számolta ezt ki :D )....utána ment fel ilyen őrült magasra az ára, a jó Isten tudja miért xD

(#741) csakacsuvi94 válasza zakarmihaly (#736) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Én is nagyon ajánlom, hogy élj a jogszabállyal, mert most lehet, hogy OP a kártya 1080p-n és tűrhető 1440p-n (lockolt 60 fps-en hűs és halk), de a jövőben ha már kell több kraft és picit adni akarsz OC-t neki, akkor a hűtő nem fogja bírni, ja és megint más kérdés, hogy ha elterjed a negatív reklám az asus dual hűtőről, akkor eladni is necces lesz, lásd az msi armor hűtős rx 580-t :/ Persze rád van bízva, de fontos a futureproof :D

(#742) csakacsuvi94 válasza Faterkam (#738) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Nekem a Gigabyte Windforce 1660 (non-Ti) OC-m van, semmi cicergés, 45-50 fok alatt be se kapcsol a venti (ugyan az van rajta mint a Ti verzión)

(#743) Faterkam válasza Chaser (#739) üzenetére


Faterkam
addikt

Ja igen, a 2 ventisre gondoltam :) A Gamingről találtam videót!

(#742) csakacsuvi94: :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#744) zakarmihaly válasza Chaser (#737) üzenetére


zakarmihaly
tag

így néz ki a beszélgetés:
Kedves PCX!

Pénteken érkezett meg a komplett konfig amelyet önöknél vásároltam (190225/253097). Minden alaktrésszel elégedett vagyok kivéve a videókártyával. Sajnos nagyon melegszik, ráadásul a gpu órajelét sem tudja stabilan tartani ezáltalán fps droppokat okoz játékokban. Van arra lehetőség hogy kicseréljem és mondjuk mégis egy 2060-at válasszak ráfizetéssel? Ha igen hogy menne a dolog és mi az utolsó dátum amikor igényelhetem ezt?
Köszönettel és tisztelettel: Zakar Mihály

Kedves Mihály!
A garanciális ügyintézéshez kérjük, szíveskedjen kitölteni hibabejelentőnket: https://www.pcx.hu/hibajelento
vagy visszajuttatni az eszközt üzletünkbe ( 1138 Budapest, Váci út 178. Duna Plaza 2. emelet).
Amennyiben a háztól-házig garancia szolgáltatás a vásárlás során megváltásra került, úgy a hibás eszközt ingyenesen szállítjuk, ennek hiányában a szállítást díj terheli.
A termékhez kérjük szíveskedjen mellékelni minden tartozékát és csomagolási elemeit, valamint szíveskedjen mellékelni a rövid hibaleírást és az Ön elérhetőségeit.
Komplett számítógépekre alkatrész garancia vonatkozik, ezért kérjük, hogy csak a hibás alkatrészt szíveskedjen visszajuttatni annak tartozékaival (alaplap esetén hátlap is) és lehetőség szerint csomagolási elemeivel.
Garanciális ügyintézésre a garanciaidőn belül, sérülésmentes termék esetén van lehetőségünk.

Összeszerelt számítógép esetében a számítógépet vagy annak valamely alkatrészét nem áll módunkban elállásban kezelni.

(#745) Chaser válasza zakarmihaly (#744) üzenetére


Chaser
titán

"Összeszerelt számítógép esetében a számítógépet vagy annak valamely alkatrészét nem áll módunkban elállásban kezelni."
itt kellett volna megkérdezni, h a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet melyik részére hivatkozva tagadják meg a kötelezettségüket:)
ez nonszensz, " eltérni csak a vevő javára lehet, semmis az a rendelkezés, amely a vevő kárára történik".
azt is írhatná h náluk egyáltalán nincs elállás, mert ők azt kitalálták, ott a gond, h semmisnek minősülne az is

arról nem beszélve, h acsomgaolást sem kérhetik, csak az eszközt és tartozékait

jelentsd fel őket a p_csába' sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#746) zakarmihaly válasza Chaser (#745) üzenetére


zakarmihaly
tag

írtam nekik egy emailt :D igazából nem akartam szarakodni ezzel, de csak idegesít hogy 108 ezer forintért egy szart kaptam

(#747) Chaser válasza zakarmihaly (#746) üzenetére


Chaser
titán

teljesen érthető, az meg h hülyének néznek/nem értenek hozzá, elég "vicces"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#748) gidalight válasza csakacsuvi94 (#734) üzenetére


gidalight
tag

Hát én nem tapasztaltam ezt a gyors és nagy melegedést. A tesztek sem ezt igazolják

TPU StormX 1660.

(#749) csakacsuvi94 válasza gidalight (#748) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Tuti a házam miatt van. Viszont a megjelenítési problémát nem vágtam hogy mitől lehet :/

(#750) mcs válasza zakarmihaly (#736) üzenetére


mcs
veterán

Ha zárt házban 20-30 fokot ugrik fel a gpu hőmérséklete, valami nagyon nem lehet rendben a szellőzéssel vagy légáramlattal. Normális esetben 5 fok különbségnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.