Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) zakarmihaly válasza mcs (#750) üzenetére


zakarmihaly
tag

a div az annyira nem gpu gyilkos. az anthem és a furmark közben viszont megvolt a 87 fok. közben írtak a pcxesek hogy küldjem vissza megnézik és ha úgy van akkor levásárolhatom az árat. most amúgy kíváncsiságból végignyomtam egy furmarkot és 79 volt a teteje nyitott házzal.. az végülis annyira nem vészes, nem? a végén csak visszaküldik a kártyát 2 hét tesztelgetés után, hogy semmi baja, annak meg nem sok értelme van...

[ Szerkesztve ]

(#752) mcs válasza zakarmihaly (#751) üzenetére


mcs
veterán

Ha már visszaválaszoltak, hogy küldd vissza, bele kell menniük a cserébe.
Válassz MSi Armort vagy Gaming X-et.

(#753) zakarmihaly válasza mcs (#752) üzenetére


zakarmihaly
tag

nem lenne okosabb egy olcsóbb 2060-at kérni? pl gainward, +10 rugót megér

(#754) Morris válasza zakarmihaly (#753) üzenetére


Morris
veterán

Nem. Olyan kártyát vegyél, amin minőségi hűtés van.
Nem okkal olcsóbbak azok amik....
Megint belefutsz majd tátott szájjal a fsz erdőbe. Ez kell megint?

[ Szerkesztve ]

(#755) csakacsuvi94 válasza zakarmihaly (#751) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Nálam is bepróbálkozott a 220volt a gainwardnál, hogy küldjem vissza, elküldik a gainwardhoz, tesztelgetik és ha tényleg van hiba akkor levásárolhatom az árát. Mondtam, hogy a 14 napon belüli elállást választom és mondták, hogy "persze" :D
Ezt mondjuk mondhattam volna előbb is :D
Szerintem tarts ki és ne menj bele a tesztelgetésbe, mert lehet jól megváratnak és semmi nem lesz.
Maradj a 14 napon belüli elállásnál.
Am nyitott házzal 79 fok egy AMD RX 590-nél ami lehet 6+8pines, még elmenne :D De ez egy 120W-os kártya :D
Am: https://www.pcx.hu/altalanos_szerzodesi_feltetelek
Mivel túl vagy a 14 napon, DE ők nemmel válaszoltak a 14 napon belül, akkor viszont seggbe lehet őket rúgni :D
Főleg a 9.8-as pont a legjobb: "Ha a Vásárló egyszerre több terméket rendelt meg, akkor ezek közül egy vagy több, illetve akár az összes tekintetében is elállhat a Szerződéstől. A Vásárló elállási nyilatkozatából egyértelműen ki kell derülnie, hogy mely termék(ek)re vonatkozóan gyakorolja elállási jogát."
Te leírtad 14 napon belül, hogy a kártyától állsz el, de ők nemet mondtak...
Ja és a 18.2.3 pont: "Összeszerelt számítógépekre alkatrész-garancia vonatkozik..."

(#756) csakacsuvi94 válasza Morris (#754) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Teljesen jogos, mint pl nálam az egy ventis gainward

(#757) arpii válasza zakarmihaly (#751) üzenetére


arpii
aktív tag

Segítek a "szádba adni a szót", amit keresel, nem nem vészes, hanem katasztrofális!!! Egy 120W-os kártya ne legyen már 80 fokos könyörgöm. Amit 100 ezerért megvettél, mondjuk ki kerek perec, egy ipari hulladék. Irány a TV ügyvédje!
Ja és nem is most lesz a probléma vele, elhiheted, hanem mikor garancia után 2 nappal már hordósra lesz hajolva a PCB és viheted reballozni. Hiányzik ez neked? Bár, szerintem a VRM hamarabb lefolyik a lapról, mint a GPU :DD

[ Szerkesztve ]

(#758) csakacsuvi94 válasza zakarmihaly (#753) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Attól függ milyen felbontásra. Az én szememben az RTX kártyák nem Real Time Ray Tracing kártyák...értsd jól :D Gyerekcipőben van
1080p-ben eléggé overkill 60hz-en, felette simán jó.
1440p-ben nagyon baba, kb 1080 erejével bír

(#759) zakarmihaly válasza Morris (#754) üzenetére


zakarmihaly
tag

jogos jogos :D visszaküldöm akkor és bízom benne hogy kicserélik. köszi a segítséget mindenkinek!

(#760) mcs válasza zakarmihaly (#753) üzenetére


mcs
veterán

A 2060 topikjában van néhány Gainward tulaj, és különösebb károgást egyiktől sem olvastam. Egyedül a félpasszív üzemmódról kell lemondanod, de üresjáratban a 800-1000es fordulat sem hallható.
Csak a Manlit és a Gigabyte-ot kerüld nagy ívben.
Ha az 1160 Ti-nél maradnál, akkor pedig mehet az MSi Gaming X vagy Asus ROG Strix.

(#761) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom mi lehet a gond, de több játékban is (BF1, DMC5 (hiba), RL) is elég durva mikrolaggok vannak, jó 1-2 másodpercre megáll a kép, vagy egyszerűen csak kidob a játékból. Előző kártyával (RX580), ill. integrálttal sem csinálta ezt. A driver DDU után ment fel tisztán, így azzal elvileg nem kéne, hogy gond legyen, a kártya és a gép pedig bőven elég lenne a folyamatos futtatáshoz.
Superposition teszt is 5072 pont lett, ami jóval kevesebb, mint néhány embernek itt a topikban...
MSI Gaming X-ről van szó.

Bármilyen ötlet, javaslat? Esetleg Win újrahúzás segítene a dolgon?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#762) Chaser válasza HREH (#761) üzenetére


Chaser
titán

win reinstall, ha a probléma megmarad akkor kártya vissza a feladónak, elállással
ha w10, vmelyik topikban nemrég láttam, h kell valamennyi idő, amíg kártya cserekor az újat normálisan ismeri fel a win, passzolom, elég érdekesen hangzik, de nincs kizárva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#763) gbors válasza HREH (#761) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennyiből ez hardver-problémának vagy túlmelegedésnek tűnik - néztél hőmérsékleteket?
A windows újrahúzást meg lehet próbálni, kevés az esélye, hogy segít.

btw. a mikrolag tized/századmásodperces akadásokat jelent

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#764) arpii válasza HREH (#761) üzenetére


arpii
aktív tag

Elég nagy valószínűséggel kifogtál egy memória-hibás darabot.
Ha a driver takarítós, reinstallos dolgok nem hoznak megoldást, a következők közül valamelyik nagyon is valós probléma lehet:
-Túl magas memory clock, hibázik a modul.
-Hibás modul
-Ez egy így sikerült board, hogy többet hibázik, mint amennyit jellemzően kellene, ez függhet hőmérséklettől, terheléstől, stb.

A következőt csniálnám a helyedben. Nyaggatnám egy kicsit ezzel a GPUMemTest-el ,ez pl. a harmadik probléma esetén nem biztos, hogy hibát jelezne. a) hiba van, azonnal vissza a boltba, előtte viszont bizonyítékok begyűjtése és SN kifotózása későbbi összehasonlításra. b) nincs hiba, menni tovább más teszt felé és/vagy cimbora gépében kipróbálni.

További Video RAM tesztre fogható alkalmazások listája: Link

Párhuzamosan monitorozd a tápod feszültség értékeit, mert lehet, hogy menetközben fogy el a kakaó, amiből kifolyólag még aztán igencsak cifra dolgok történhetnek :)

Sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

(#765) HREH


HREH
senior tag

@Chaser: win10, ma délután újrahúzom, aztán meglátjuk
@gbors: 66 fokig ment max superposition 4k extreme teszt alatt, szóval hőmérséklettel nincs gond
@arpii: köszi, kipróbálom amiket javasoltál
táppal nem hiszem, hogy gond lenne, egy 550-es Seasonic, bàr már 4-5 éves, szóval sosem lehet tudni

Köszi mindhármótoknak, este majd írok a topikba, hogy mi a helyzet.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#766) rumkola válasza Chaser (#745) üzenetére


rumkola
veterán

inkább kitöröltem

elképesztő szakértés megy minden topikban, már-már felháborító

[ Szerkesztve ]

(#767) arpii válasza HREH (#765) üzenetére


arpii
aktív tag

Egy vadonat újjal is lehet gond, soha nem 100%-osan sikerülnek a gyárban a dolgok, egyébként a szervizes éhen halna :D

(#768) Chaser válasza HREH (#765) üzenetére


Chaser
titán

Helyzet?:)

Szerk:
rumkola
Varom privatban azota is, de ha meg egy kicsit offolunk johet ide is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#769) Kro


Kro
tag

Hali.
Szerintetek mondhatni beálltak a 1660 ti árai?
Nagy változás nem várható?
Asus kártyáiról valakinek vélemény (nem a strix-ekre gondolok)?

(#770) Chaser válasza Kro (#769) üzenetére


Chaser
titán

feleződni biztos nem fognak:) finomodás még lehet, attól is függ, az amd tervezi-e még csökkenteni az 590, v56 árait

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#771) gbors válasza Kro (#769) üzenetére


gbors
nagyúr

Az olcsóbb modellek kb. ott vannak, ahol Németországban, korrigálva az ÁFA-különbséggel, tehát ehhez mérten még a szürkeimportos árakban lehet egy kis tartalék. Viszont az USA-val összevetve már most a szürkeimportos szinten tartanak. Szóval nagy csodát nem várnék.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#772) HREH válasza Chaser (#768) üzenetére


HREH
senior tag

Újrahúztam a win10-et, jelenleg semmilyen eddigi problémát nem tapasztalok, mikrolaggok megszűntek, benchmark eredmény is jobb lett, úgy tűnik hogy tényleg ez volt a gondja.
Nagyon köszi a segítséget :R :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#773) arpii válasza HREH (#772) üzenetére


arpii
aktív tag

Reméljük a legjobbakat, egyébként ez elég furcsa, mindig is az AMD szenvedett driver fronton, de Te már a második vagy rövid időn belül itt a fórumon, akinek teljes rendszer reinstall kellett, mert nem volt hajlandó normálisan viselkedni.
Emlékszem, volt, hogy pofátlanul lusta módon átvezettem egy Win7-et egy komplett másik platformra, másik lap másik cpu, másik radeon, és hát nem voltam elájulva a sebességtől, de ment minden szépen. A végére azért beiktattam egy reinstallt :D

(#774) Morris


Morris
veterán

Alzán 106k az msi gaming x

(#775) Benhill válasza Morris (#774) üzenetére


Benhill
senior tag

Én se tudom eldönteni, hogy várjak még egy kicsit hátha csökken az ára, vagy már annyira nem fog... jó lenne 90-95 környéke.

(#776) Chaser válasza HREH (#772) üzenetére


Chaser
titán

a w10 csodái:)

Benhill
annyiért mostanában nem valószínű, eddig legolcsóbb alzán volt 105k-ért, 100-ra talán leeshet 1-2 nap erejéig majd valahol, de tartósan nem hiszem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#777) csakacsuvi94 válasza Benhill (#775) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Nézd folyamatosan az alza-n a "felbontott, új, raktáron" elnevezésű 1660Ti-ket, Néha vannak MSI Ventus-ok 94k-ért, ami nagyon jó deal és tökéletes állapotban van, 3 év gari ugyan úgy :)

(#778) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Nálatok is jelentkezik ilyen probléma? :
Van hogy netezek simán,s néha megfagy a képernyő,nem reagál semmire,majd sötét lesz a képernyőm,kétszer felvillan a monitoron lévő led,majd visszajön a képernyő s utána már működik minden,de pl. a böngészőt bezárja(Chrome)
Hó elején lett véve egy GTX 1660 Ti,előtte 1050 Ti volt. Újra is húztam a rendszert a biztonság kedvéért. Legújabb 1660 Ti-s driver van fent!
Szerintetek magával a kártyával lehet gond????

Sajnos hétköznaponként szlovákba vagyok,így csak hétvégente tudok babrálgatni vele. Illetve aqua-ba lett véve,s kötöttem rá 1 éves garanciát amivel bármikor kitudják cserélni ha probléma van vele.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#779) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

szurkoljatok srácok, már a pcxnél van az asus dual kártyám! :D 14 napon belül akartam cseréltetni de megtagadták, aztán picit utánajártam és nem hagytam magam és számon kértem őket. írták hogy küldjem és ha úgy van levásárolhatom.. kíváncsi vagyok mit fognak írni

(#780) Chaser válasza zakarmihaly (#779) üzenetére


Chaser
titán

En is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#781) sün


sün
tag

Sziasztok!

A mai nappal én is beálltam a boldog tulajok sorába. 8 év után tértem vissza a zöld oldalra, egy 270X-et váltott.
A cél 1080p max grafikával. A francba, hogy holnap el kell utaznom ;]

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#782) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

végül valamiért csak elküldték külső szerviznek bevizsgálni a kártyát, úgyhogy gondolom várhatok 2 hétig a semmire. kb 5x megkértem őket, hogy levásárolhassam, vagy ha nem engedik akkor adják vissza a pénzemet... ország boltja, szánalmas

(#783) Tom5 válasza zakarmihaly (#782) üzenetére


Tom5
addikt

Youtube csatornajuk mindent elarul roluk. Kritikan aluliak. Sokat nem szabad varni toluk. Irritalo egy banda. :U

(#784) Chaser válasza zakarmihaly (#782) üzenetére


Chaser
titán

hatékonyabb lett volna ha az én módszeremmel próbálkozol, mindenesetre én most már a nasa, fbi stb-t bevonnám a sztoriba, jogszabályban v kormányrendeletben előírt kötelezettségüket megszegték és pont
nemrég valaki tápos topikban linkelt egy "szagértő videót" tőlük, szánalmas kategóriába pont jó is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#785) arpii válasza Tom5 (#783) üzenetére


arpii
aktív tag

Erre muszáj reagálnom :D
Mármint arra az irritáló bajszos majomra gondolsz, aki vicces kissé néha vulgáris hangot próbál előadni, hogy a 10-enéves vérpistikék szaladjanak apukához az elkövetkezendő 5 évre elkérni a zsebpénzt, hogy mehessenek vásárolni hozzájuk. Annyira jól áll annak a lesült vénembernek ez a cirkuszi előadás, mint nekem állna kb. egy kisestélyi báli ruha. Jobb lenne az egészet megszűntetnék, mert nagyon gyenge, de hát ez van, ha ész nincs, de pénz van és megpróbálják majmolni azt, ami ösztönösen megvan egy-két tartalom készítőnek. Megmozgatni az emberek kíváncsiságát. Nekik nem sikerült.
Ha itt vagy köztünk, kérlek menj rá a profilotokra és töröld ki a fenébe.

(#786) zakarmihaly válasza Chaser (#784) üzenetére


zakarmihaly
tag

egyik barátom bíróként dolgozik és írattam vele egy elég komoly levelet, amiben hangsúly került arra hogy törvénytelen amit csináltak. szóval amennyit tudtam én megtettem :D közben írtak hogy ne foglalkozzak az automatikus szerviz üzenettel 14 napon belül tájékoztatnak az elállásról a jogszabálynak megfelelően. ha nem akkor természetesen viszem tovább az ügyet, szerencsére megvan hozzá a jogi háttérsegítségem : ]
közben szereztem egy gtx 970-et, addig amíg ez az ügy megoldódik elleszek azzal, szóval szerencsére "ráérek"

[ Szerkesztve ]

(#787) Chaser válasza zakarmihaly (#786) üzenetére


Chaser
titán

"14 napon belül tájékoztatnak az elállásról a jogszabálynak megfelelően."
14 napon belül van jogod _indoklás nélkül_ elállni, amiről a vásárlással egyidejűleg kötelesek tájékoztatni, tehát miről is akarnak téged tájékoztatni 14 napon belül a jogszabálynak megfelelően ? :)
én megírnám nekik, holnapi nappal bezárólag vagy visszautalják a vga vételárát, vagy minden lehetséges szervnél feljelentem őket, szerencsére egyértelműen elismerték, hogy megszegték a jogszabályt - azzal, h kitalálták h nem küldheted vissza a vga-t -
nem mostantól indult a két hét, hanem vásárlás napjától, te el akartál állni, amit megtagadtak, gyakorlatilag ematt két év múlva is elállhattál volna, nekik itt további lehetőségük nincs ugrálni, ha valamennyire is értelmesek lennének sűrű bocsánatkérések közepette már visszakaptad volna a pénzed
panaszkönyv, fogyvéd, homár, saját blog, ezeket meg tudtad volna tenni, ott a kormányrendelet, elég egyértelmű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#788) zakarmihaly válasza Chaser (#787) üzenetére


zakarmihaly
tag

rájuk csörögtem, ettől végleg megtörtek, utalják vissza a lóvét : ]

(#789) Morris válasza zakarmihaly (#788) üzenetére


Morris
veterán

:C

(#790) Chaser válasza zakarmihaly (#788) üzenetére


Chaser
titán

:)) megy ez mint az ágybasz@rás, az utód vga is tőlük lesz? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#791) zakarmihaly válasza Chaser (#790) üzenetére


zakarmihaly
tag

nem, felkerültek a feketelistámra! aqua lesz ebből, eddig bennük még nem csalódtam

(#792) rumkola


rumkola
veterán

a kereskedőnek 14 napja van a hatályos jogszabályok szerint a vételár visszautalására (ami az elállás napjától indul, innentől már csak a jófejségen múlik, hogy oké azonnal vissza adja, vagy majd pont a 14. napon), ugyanúgy ahogy a vásárlónak 14 napja van elállni a szerződéstől

ez a jogszabály

a bevizsgálás pedig annyi lehet, hogy nincs-e szétcseszve a cucc fizikailag, ilyenkor ugyanis bejön a képbe az értékcsökkenés

[ Szerkesztve ]

(#793) zakarmihaly válasza rumkola (#792) üzenetére


zakarmihaly
tag

igen, ez tiszta sor. de az egész amit eljátszottak, az nagyon nem volt korrekt. ha nem járok utána akkor simán lepattintottak volna, ahogy az első nap amikor kértem ezt az egészet... és ha most nem hívom fel őket akkor megint csak várhattam volna heteket... ami úgy néz ki jófejség, hogy ezen a héten utalják vissza a pénzt, bár ennyi szarakodás után nehezemre esik a "jófej" szót használni rájuk

(#794) rumkola válasza zakarmihaly (#793) üzenetére


rumkola
veterán

vágom, sok sikert, örülök hogyha minden gyorsan rendbe jön :C

(#795) zakarmihaly válasza rumkola (#794) üzenetére


zakarmihaly
tag

köszönöm, és köszönöm mindenki másnak is itt aki végigkövette a kálváriámat és segített. én már kezdtem belenyugodni az egészbe, amikor jött a PH fórum és megmentett :D

[ Szerkesztve ]

(#796) Chaser válasza zakarmihaly (#791) üzenetére


Chaser
titán

költői kérdés volt nyilván...:)

rumkola
az apró tényt elfeljeted, h megtagadták a vevő elálláshoz való jogát, arra hivatkozva, mivel több alkatrészt vett egy komplett pc-hez, ilyenkor nincs elállási jog, amit minősíteni neten a legrövidebb módok egyikén ezzel lehet: lol ( :
a vevő az én/mi unszolásunkra nem hagyta magát, és el kezdett velük bírközni, aminek az eredménye az lett, h küldje vissza, megszakértik, aztán elküldték külső bevizsgálásra, végül a mostani erőteljesebb fellépés után sikerült visszaadniuk a pénzt - az h erre lett volna 14 napjuk, onnantól h azzal kezdték megtagadják az elállási jogot,a minimum h egyből visszaadják -
azóta is várom privátban a téves "megszakértésemet", amit szíveskedtél itt is közölni, csak az nem derült ki mi a téves, a pcx-es banda saját jogi értelmezésein túl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#797) rumkola válasza Chaser (#796) üzenetére


rumkola
veterán

a jogszabály szerint a vevő saját kérésére összeállított berendezéstől és építménytől nem állhat el, a lenti bejegyzése szerint konfit vett ami pont ennek felel meg

az más, ha alkatrészenként vásárolja meg

nem fogok priviben majomkodni hülyeségeken

ha összeszerelt konfiban vette akkor csak és kizárólag jófejség az egész elállásosdi mert az eladót semmi sem kötelezi erre, lehet itt hőzőngeni meg homározni (bár aki oda írogat az szerintem maga is az)

semmi közöm sem a pcx-hez sem máshoz

[ Szerkesztve ]

(#798) VGNGR válasza rumkola (#797) üzenetére


VGNGR
senior tag

Mi ebből a tanulság? PC-t alkatrészenként veszünk és magunk szereljük össze! ;]

(#799) Chaser válasza rumkola (#797) üzenetére


Chaser
titán

hát öööö...a saját kérésre összeállított berendezés az, ha pl gyártatsz egy egyedi erősítőt:) a pc konfig az nem ez a kategória, főleg h alkatrészenként vette _és_ kért összeszerelést is, számlán is alkatrészenként van
ha egy komplett pl pcx gammerahülygyereknek' konfigot veszel, ott mondhatják h a vga-ra v egyéb komponenre nincs elállás külöb, _de a komplett gépre akkor is van_....
csak azért érdejkőldtem, ha vádaskodsz, akkor legalább pm-ben indokold meg h mi nem stimmel
szóval szó sincs semmilyen jófejségről, csak arról, h értelmezési problémák vannak egyes fejekben, pedig elég egyértelmű a kitétel, az _egyedi_ dolgoktól valóban nem lehet elállni
tápos videóból is elég volt látni az okosfejit' a pcx-es emberkének, aki szerint az aktív pfc megvédia gépet a fesz. ingadozástól, a passzív kevésbé védte...(((((( : sztem ez mindent elmond róluk, alapfogalmak is hibádzanak - amiket ráadásul a kugliban' meg is lehet találni -
no peace:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#800) arpii válasza zakarmihaly (#791) üzenetére


arpii
aktív tag

Nemár, hogy lehetsz ilyen előítéletes egyetlen hiba miatt? :D
Ajánlom figyelmedbe esetleg a Media Markt webshopját, ahonnan a postás által (jelzem nem tudtam, hogy az ótvar magyar posta szállítja, egyébként meg sem rendelem) rommá tört TV árát nem egészen 3 hónap és kb. 25 telefonhívás után már vissza is sikerült szerezni.
A pénz nem érdekelt annyira, hogy sürgős lett volna, inkább az, hogy az amúgy is gyepes nagybátyámat ezzel akartam meggyőzni az online vásárlás veszélytelenségéről és kényelméről. Végül a sors iróniája, hogy vele vetettem meg máshol a TV-t nyíregyházán egy üzletben személyesen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.