Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nap válasza Parci (#99) üzenetére


nap
addikt

Jo dolog ilyet olvasni, hogy jobban van. :)
Mi a naptar modszert hasznaljuk. Eddig 100%. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#102) biker válasza nap (#101) üzenetére


biker
nagyúr

aha, hányból hányszor??? :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#103) elmo


elmo
aktív tag

Most olvastam a hírt, én is erőt és minden jót kívánok Nektek!

(#104) Niquis


Niquis
aktív tag

Jobbulást barátnődnek Parci!
Lehet, annyira nem is ritka dolog ez. Én is ismerek egy hölgyet, aki kísértetiesen hasonló dolgon esett át: fogamzásgátló, vérrög... de neki a lábában keletkezett. Sokáig volt vele kórházban. Nem tudom a fogamzásgátló márkáját, de eléggé felháborodtam... igaz, hogy ezt letesztelni a gyógyszer kihozatala előtt talán nem lehet, nem értek hozzá, de kinézek annyit néhány sz*rrágó gyógyszergyártóból, hogy még ha igen, akkor sem érdekli őket.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#106) Bandit21


Bandit21
addikt

Jobbulást Zsuzsidnak, barátnémet pedig hihetetlen gyorsasággal fogom elvinni 1 dokihoz, mert már rég ''látták''. A ''majdnemet'' pedig én sem élném túl. Nagyszerű dolognak tartom, h leírtad ami történt, ez témyleg MÁS oldal mint a többi (Témától függetlenül) köszi a bizalmat és a figyelemfölhívást! Még1X mihamarabbi gyógyulást!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#107) TomLion


TomLion
tag

Szívből kívánom, és remélem, Zsuzsi hamar és teljesen felépül!!!!

De egy jó oldala ennek az írásműnek is van: ezért (is) szeretem a Prohardvert!
És Parci, tudod: Majdnem..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#108) nap válasza biker (#102) üzenetére


nap
addikt

Nem tudom, nincs annyi ujjam, hogy megszamoljam. :D
Egyebkent mar 5-6 eve nyomjuk folyamatosan... :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#109) Parci válasza Kalandor (#105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szívesen segítek bármiben. Ha van kérdésed, írj mailt, válaszolni fogok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110) Turmoil válasza Parci (#99) üzenetére


Turmoil
senior tag

Pár napig nem voltam gépözelben, hát nem ilyen hírre számítottam.
Örülök, hogy már jól van és remélem, hogy az egész csak egy rossz emlék marad számotokra! Vigyázzatok egymásra!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#111) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Eh. Nem is tudom mit mondjak. Én totál le vagyok taglózva.
Bár most nincs komoly kapcsolatom, de nem tudom mennyire leszek okos majd.
Mindenesetre megjegyzem az estet örökre.

Örülök, hogy Zsuzsi jobban van, én szorítok nektek :))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#112) zsoltee10 válasza Parci (#99) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hála Istennek. Nagyon örülök, hogy jobban van. :)

(#113) realist


realist
őstag

Részvétem és jobbulást a barátnődnek!!!

(#114) mzperx


mzperx
aktív tag

Most olvastam... igazán szóhoz sem jutok, viszont ezúton kívánok jobbulást és mielőbbi teljes gyógyulást a barátnődnek Parci!

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#115) PostMan


PostMan
csendes tag

1. Parci, bár beszéltünk azóta, de mégegyszer: teljes felépülést Zsuzsinak és kitartást Neked.
2. Mindenki: bizonyára feltűnt Többeknek, hogy a ''hír'' kapcsán eddig hozzá nem szóló tagok írtak, olyan hangnemben, ami csak egyet jelent: mindenki egy kicsit -vagy nagyon- magáénak érzi a Prohardvert, bármilyen történés, aminek -így vagy úgy- köze van az oldalhoz/tagjaihoz érdekel/megindít mindenkit. És ez így van jól, ezért jutottunk el ide, és megyünk tovább. Kösz Mindenkinek.

megszűnt user: PostMan

(#116) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Mielőbbi teljes felépülést Zsuzsinak!

Tagló szintén megvolt. Szóval énis hónomalá csapom Életem Értelmét és futásban orvoshoz. Ez biztosan meggyőzi... De ha már leírtátok, hogy x ilyen szer van, nem lenne lehetséges összegyűjteni ezek nevét?
Kalandor együttérzek...
mit ismondhatnék még...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#117) Tchoepi


Tchoepi
tag

Szeretnék én is jobbulást kivánni Zsuzsinak, és minden jót Nektek.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#118) HunChris


HunChris
senior tag

Detto jobbulást, mindkettőtöknek!

(#119) Egon


Egon
nagyúr

:( Testi-lelki jobbulást mindkettőtöknek!

Néhány gondolat eszembe jutott az eset kapcsán:

1. Már vagy 10 éve, tél közepén a pincébe tartottam, zöldség felhozása végett (még Vácon laktam). Jó nagy hó volt, a tetőn nem volt hófogó. A garázsajtó fölött volt egy kis féltető. Ahogy becsaptam a garázsajtót, és mentem pár lépést, iszonyú nagy robajt hallottam. A rezgéstől ''megindult'' a tetőn levő hó, ráesett a féltetőre, ami a nagy súly következtében azonnal leszakadt. Ha kicsit lassabb vagyok, biztos ottmaradtam volna...

2. Az előző munkahelyemen, egy volt kolleganőm lánya meghalt az emlékezetes szajoli vonatbalesetben...:( A barátnője (osztálytársa) túlélte. Egy évvel később meghalt a salgótarjáni ralin (egy kisodródott kocsi gázolta el, nyilván rossz helyen állt).
Neki ''meg volt írva'', hogy fiatalon meg fog halni (19 éves volt)?!? Van tanulság (azon kívül, hogy nagyon-nagyon vigyázzunk magunkra és szeretteinkre)?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#120) Obi-1 válasza Szeke (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Ja, mert annyiiiira egészséges, hogy az összes pattanásos kislánynak felírják, mert jó az arcbőrnek (mint ahogy a rendszeres nemi élet is csodákat tehet a közhit szerint).

Az én barátnőmnek gyakran fáj a feje, vérszegény, és jelenleg a fogamzásgátló a gyanúsítottunk.

Only a Sith deals in absolutes.

(#121) Ye_Nő válasza twollah (#25) üzenetére


Ye_Nő
tag

Az egyetlen, tuti 100%-os alternatív módszer a terhesség elkerülésére az, ha nem szexelsz!

Részemről nem állhatom a gumit, hihetetlennek tartom, hogy sokan ''nem is érzik'' a különbséget, én nagyon is érzem (nő létemre; akkor a férfiaknak még rosszabb lehet)! Egyébiránt az 1997 előtti időszakban nekem is volt egy-két defekt miatti idegeskedésem, ezért tértem át Tri-regolra, majd marvelonra. Azév óta nem hiszek a gyógyszerekben sem; nekem is csak egyetlen mellékhatás jelentkezett, mégpedig az, amelynek elkerülését a Parci által a cikkben említett szer lett volna hivatott biztosítani... Rajtam csak annyi múlt, hogy az én száz emberkém csak 99. Mondanom sem kell, hogy azóta is szenvedek miatta, testileg-lelkileg egyaránt, de hiszek abban, hogy a világon mindig az történik, aminek történnie kell, s a végén minden jóra fordul!

Parci, Zsuzsi: HOLD ON!!! :)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#122) Sipi


Sipi
addikt

Kb. most tértem magamhoz...
Ezennel - elkésve bár - de szeretném, hogy tudd: őszintén örülök, hogy nem történt sokkal komolyabb baj.

Üdvözlöm Mindannyiótokat!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#123) kikó válasza GeorgeTerror (#116) üzenetére


kikó
csendes tag

lehet, hogy hülye vagyok, de én úgy tudom, hogy az összes fogamzásgátlónak mellékhatása a trombózis. szeretném eloszlatni azt a tévhitet, hogy csak bizonyos fogamzásgátlókra vonatkozik. MINDRE! el kéne olvasni a tájákoztatókat...

különben írtam néhány jótanácsot (mint aktív gyógyszerszedő) az #58 hozzászólásomban, ha esetleg valaki nem olvasna el mindent. nem biztos, hogy elég ha megnézi nőgyógyász az embert. ha valaki aggódik, csináltasson vérképet... :)

vigyázzatok egymásra! :DD

Mentsük meg a Földet! Az egyetlen bolygó, ahol csokit lehet kapni.

(#124) Nimrod


Nimrod
addikt

Engem csak a sziklahajigálós dolog lepett meg, mert velem is megesett, igaz, elég régen volt és messze vidéken.
A különbség még, hogy engem is eltalált (sőt, hátulról telibe is kapott) egy szikla, de mellé még elölről is eltaláltam valami keményet (na jó, egy híd talapzatát). Különösebb baj nem lett, csak egy búb maradt utána, nomeg horzsolás.
Érdekel ez valakit?
Ne vedd Parci sértésnek, nem emiatt mondtam, sajna nekem is kevésbé van szerencsém az életben, de hát ez van sajna.

(#125) GeorgeTerror válasza kikó (#123) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Köszönöm szépen a választ, Kedvesem megy orvoshoz velem :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#127) lesaux


lesaux
veterán

Minden rendben van azóta? Teljesen meggyógyult?

(#128) tocsa


tocsa
senior tag

Eltelt pár hét. Hogy van a kedvesed?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#129) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Szuper jól van, de a részletes választ már ő fogja elmondani :), hiszen már itthon van :):):).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#130) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: együtt érzek Veletek, Parci!
Számomra különösen megható, hogy egy olyan közösségnek lehetek látatlanban is tagja, amelyik ennyire őszintén szívén viseli társa problémáját.

Magamról annyit, hogy ősszel avatnak orvossá, láttam a hozzászólásokban néhány tévhitet, amit korrigálni szeretnék. Nem okoskodni akarok, távol álljon tőlem, de mint a szerencsétlen példátok is tanusítja: életbevágó dolgokról van szó.

1. A legnagyobb probléma, hogy a fogamzásgátlókat a tisztelt ''kollégák'' felelőtlenül írják fel!!!
Mint minden gyógyszer, életeket tehet szebbé, jobbá és olthat ki!
A trombózisos megbetegedések csaknem kivétel nélkül olyan emberekben fordulnak elő, akiknek Leiden-mutációjuk van. Ez egy elég gyakori genetikai hiba. Lényegében arról van szó, hogy ezeknél az emereknél a vér az érpályán belül könnyebben alvad meg. Nálunk egyelőre csak arra van pénz, ha valakinél trombózis lép fel, utána megnézik, nincs-e ilyen mutációja. Én a fogamzásgátlók felírása előtt kötelező szűrővizsgálattá tenném.

2. A fogamzásgátló csak orvosi felügyelet mellett szedhető!!! De ha szükséged van rá - bármilyen okból- szedd!!!
Ha az orvos nem csináltat az első felíráskor, majd félévente-évente vérvizsgálatot (alvadás, májfunkció stb.), sürgősen hagyd ott! Sajnos, nem biztos, hogy fogsz jobbat találni. Pedig rendesen fizetsz érte! Igazam van?

3. A fogamzásgátló nem okoz rákot! Ezt felejtsétek el!
A jóindulatú májdaganat (májsejtadenoma, hemangioma) kockézatát növeli, de ez nem rák, ha van, eltávolítják és meggyógyultál. Semmi kemoterápia, hajhullás stb. Viszont a petefészekrák kialakulásának veszélyét jelentősen csökkent!

4. Ha gyógyszer mellett becsúszik a baba, el ne vetessétek!!!
Nem lesz semmilyen genetikai defektusa vagy bármilyen baja! A bogyóktól legalábbis biztos nem!!! Ilyet még a szakirodalom nem publikált a mai korszerű készítményekkel kapcsolatban, csupán évtizedekkel ezelőtt volt rá példa.

5. A gyógyszer nem a megtermékenyült petesejt beágyazódását gátolja!
Egyszerűen nem érik meg petesejt, így nincs is mi megtermékenyüljön. Számomra ez erkölcsileg igen fontos! Ha a fogamzásgátlók csak a beágyazódást gátolnák, az azt jelentené, hogy kvázi minden hónapban elindulna egy kis emberi lény fejlődése (nálam az ember a megtermékenyítésnél kezdődik!!!), aki 1 hetes korában tulajdonképpen elvetélne!

Ha bárkinek bármivel segíteni tudok, nyugodtan keressen meg! Lenne még bőven mit írni, de ha hosszú a szöveg, nem olvassa el senki. Pedig talán érdemes...

Parci! Nem lesz semmilyen maradványtünet! És fussatok csak nyugodtan, az a véráramlásnak jót tesz, akadályozza a vérrögképződést. Persze ezt is csak orvosi felügyelettel, egyetértéssel! Vigyázzatok Egymásra!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#131) zsoltee10 válasza Parci (#129) üzenetére


zsoltee10
addikt

Örülök én is. :) :) :)

(#132) lesaux válasza dr. rozmark (#130) üzenetére


lesaux
veterán

Én most a 4. pontnak örülök nagyon! :DD

(#133) Pufa


Pufa
újonc

Mindenkinek nagyon köszönöm a sok jókívánságot és drukkolást, biztos, hogy sokat segített. A napokban jöttem haza a kórházból és szerencsére minden rendben van, jól vagyok. Végigolvastam a fórumot, nagyon aranyos tőletek, hogy így együttéreztek velünk. Jók legyetek, vigyázzatok nagyon magatokra, egymásra!

(Gergoke (#16): Mellesleg a barátnőmnem tündéri kisbabája született februárban a Pharmatex jóvoltából. :D)

Zsuzsi

(#134) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Isten hozott! Örülünk, hogy már minden rendben van!!! Puszi: Márk, a többiek nevében is, ha szabad!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#135) renegade válasza Pufa (#133) üzenetére


renegade
aktív tag

Nagyon örülök, hogy kitartásotoknak és szerencsének is köszönhetően végül mindannyian megkönnyebbülhettünk.
Fogadd(játok) őszinte tiszteletemet és jókívánságaimat! :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#136) tildy válasza Parci (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem olvastam el az összes hozzászólást, de ez a hír, hát leblokkolt vagy két percre.Parci remélem a barátnőd már jobban van!

És nőként csak annyit tennék hozzá, hogy akárki akármit mond, én sem ajánlom a fogamzásgátlót.

Olvastam mennyi mellékhatása lehet...
Hát nekem is kijutott egy, szerencsére időben leálltam.
AMit sokan láttatok képet rólam, nos az nem mostnában készült.
Fél évig szedtem anno triregolt, hányinger rosszullét, elég sokszor volt.
Leálltam vele, mert egyszerűen rosszul éreztem magam.

Aztán egy kisebb baleset után megint elkezdtem szedni, de most már mercilont.Eredmény: 3 hónap alatt +10 kiló. amit azóta sem sikerült leadnom.
A doki nem akart másikat felírni, így leálltam vele.AZt mondta ennél kisebb hormontartalmú nincs, ő mást nem ír fel (SOTE KLINIKA).

Szóval tanuljatok srácok Parci barátnőjének és az én hibámból, ne engedjétek barátnőiteknek a fogamzásgátló szedést.

VIssza lehet emlékezni azokra a szegény német gyerekekre , akik pont emiatt nyomorékan születtek anno.Nem tudni , hogy huzamosabb szedés mit hozhat elő.Szal figyeljetek nagyon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#137) Parci válasza tildy (#136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Zsuzsi szuperül van, hála az Égieknek, köszönjük.

Te meg ne csüggedj, el fog tűnni az a 10 kiló, biztos vagyok benne. A türelem a legtöbb dolog kulcsa, ha nem 1 hónap, hát 1 év, és ha nem 1 év, hát majd x év alatt leadod. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#138) tildy válasza Egon (#119) üzenetére


tildy
nagyúr

Történetesen az említett lányzót ismerem, talán TÓTh Katalin volt a neve.AZ apja a polgármesterünk.a sors fintora, hogy akielütötte szolnoki volt (30kmre van tőlünk) és szintén Tóthnak hívták.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#139) tildy válasza Parci (#137) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csüggedek, ti pedig nagyon vigyázzatok egymásra.:DD

Csak azért írtam mert bár 100 esetből max 95 nőnek beválika gyógyszer, de ott vana maradék öt, akinél mindenféle mellékhatás előjön.Nem vagyunk egyformák.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#140) Som@


Som@
őstag

Tiszta szívemből örülök, hogy a Kedvesed ezután a sajnálatos eset után rendbejött.
Vigyázzatok magatokra, hogy ne legyen szükség 'majdnem'-re! ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#141) Loretto


Loretto
veterán

Remélem Én is minden rendben van/lesz. Egy a lényeg: egészség legyen.

Soirée...

(#142) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Elolvastam a cikket...
Megfogott...
Félelmetes, mik vannak...
Vigyázzatok magatokra!!!
Egészséget mindenkinek!!!

Samsung Galaxy A54

(#143) rii


rii
nagyúr

Elnézést, hogy beleriondítok egy ilyen cikkbe, nem akarok önző lenni, de nekem is volt egy majdnem helyzetem. Tudom, hogy ez nem a beszéljükMAC fórum, de bennem mély nyomott hagyott: ... Vasúti átjáró előtt piros jelzés várt, 4-5 ácsorgó autóval. Szép lassan felgurultam a sorompóhoz, és néztem a két üres sínpárt, melyekre valamely irányból be kellett érkeznie egy vonatnak. Rövid várakozás után, balról fel is tünk egy személyvonat, mely szép lassan becsordogált az állomsára, épp hogy levonszolva az utolsó vagont is a vasuti átjáróról. Remek. Gondoltam. Mindjárt mehetünk is, és már vártam, hogy mikor emelkedik a sorompó. De az bizony konokul ott maradt a helyén, és a piros lámpa sem akart engedni. Úgy gondoltam ez már csak az az idő, amikor még marasztalni akarják egy kicsit az autós forgalmat, mert hát megtehetik. De nem egy kerékpárossal...!!!
Már-már rászántam magam a kitörésre, már-már előre hátra lengtem a drótszamaramon, hogy egy nagy lendülettel megmutathassam hátsó felem a várakozó autósoknak, már-már épp nyomtam volna le izomból a pedált, amikor az 5 perce berékezett vonat takarásából fülsüketítő robajjal kirobbant egy IC. Há' maj'nem ... há'majnem péppé-pürévé zúzattam magam


Parci: Grat a cikkhez, nagyon cép ....!!! És én is levontam a szükséges konzekvenciákat, pont most vagyok egy ujjabb kapcs elején, és bizony komoly mondanivalója volt számomra a cikknek ... /-:

köszönöm a figyelmet, leülök magamtól ... (-:

További minden kellemes-szépet, s jót.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#144) PC_Oliver


PC_Oliver
csendes tag

hol talalom a cikket?

fontos volna szamomra, mert a hsz-ekbol itelve engem is illetve minket is erint a dolog...

[Szerkesztve]

árakról nem áll módomban tájékoztatást adni.

(#145) Viktor77 válasza PC_Oliver (#144) üzenetére


Viktor77
titán

Bal fent, ''Eredeti hír''.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.