Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) ednet


ednet
csendes tag

Sziasztok!

Nos, lehet fikazni az IBM-et, a bereket es a tarsasagot...
De ne felejtse el az aki palyakezdokent idejott h O fogadta el az allast es mivel allitolag felnottkent jott ide (elvileg) kepes donteseket hozni sajat kutfobol !
Mikor en idekerultem, orultem annak a penznek amit kaptam, ma sem panaszkodom, meg mar meggondolnam h mennyiert es foleg h hova mennek el ha elmennek !

Hol lett volna aus77 baratunk ha nem veszik fel ide, nem kapja meg az oktatasokat es tolnak a segge ala ennyi lehetoseget? PL egy csepteforgalmazo ceg sysadminja lenne UE penzert, es probalkozott volna tovabb???

Masreszt nemertem a friss diplomasokat akik kikerulnek egy nem neven nevezett kozeli foiskolarol azzal az eleterzessel h ok a diplomas ertelmiseg, azert tanultak 4 evet h majd karriert csinalnak es meggazdagodnak... Nos sajnos a diploma manapsag (tisztelet a kivetelnek !!!) mar nem jelent semmit, max annyit h volt 4 eved es nemi penze a szuleidnek ... Ahhoz hogy te egy cegnel elerj valamit ahhoz nem eleg a diploma, ha 100%-ot teljesitesz akkor eppencsak megutod azt a szintet amire alairtad a szerzodest ! El lehet menni mas cegekhez es akar ketszeres penzesrt dolgozni, 1-2 evente valtani es 10 even bellul bejarni az orszagot mint egy batyus***, irni egy oneletrajzot ami 5 oldal hosszu, arrol szol h egyik cegtol mentel egy masikhoz, ugyanabban a pozicioban dolgoztal 10 evig (remelhetoleg nagy szakmai guru lettel [max 100-bol 1 !!!]). Szuper lesz ... Az en oneletrajzom is 5 oldal lesz de azt fogja tukrozni h a muszakbol indultam es eljutottam A-bol B-be, 1 cegnel. Van nehany fejvadasz ismerosom es ok mindig jokat mosolyognak a job-jumper oneletrajzokon... Hat ne az enyemen tegyek !

Masreszt hogy varhatja el barki egy cegtol h az befektet X penzt egy munkavallaloba majd ad neki X fizetest es amikor annak nem tetszik valami (1 even bellul !!!), megprobalja ottmarasztalni, ugy hogy a kedves munkavallalo meg semmit nem tett le az asztalra??? Ha nekem lenne egy sajat cegem, es egy kicsit logikusan gondolkozom, szerintem egy olyan ember nem nagy veszteseg aki meg nem tett le semmit az asztalra mint egy olyan ki mar bebizonyitotta h erdemes arra h marasztaljak...

Sajnos azok a kedves kollegak (itt megint tisztelet a kivetelnek !) akik sosem dolgoztak muszakban fel sem tudjak fogni h mit is csinal a 24/7, nemtudjak milyen problemakkal kuzdenek, milyen a terheles, milyen hajnali 3kor is frissen es fitten gondolkozni a 4. ejszakas nap utan. Aki pedig muszakban dolgozik, az meg higyje el, sokkal tobbet lehet ott tanulni mint barhol mashol, ez tapasztalat ! :) Kitartas ! ;)

Azoknak akik vonzalmat ereznek egy hasonlo jellegzetes szinu ceg irant, erdemes atgondolni, mert lehet hogy a dontes amit ma / holnap hozol, „jovoheten” mar feleannyit sem er mint amikor meghoztad !

Na beletek is ugyanazt :DD

rey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.