Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85) secretgarden válasza laci_csk (#73) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Vagy nem kell az abszolút maximumra menni, az mindenben drága (lásd mondjuk legerősebb desktop processzor, legerősebb desktop videókárta stb.). Ott van például a OnePlus Nord a Snapdragon 765G-vel, 399 euróért. Userek 95%-nak több mint elég (tesztek szerint a Snapdragon 845 és 855 között van teljesítményben). Összehasonlítva mondjuk a 849 eurós OnePlus 8 Pro-val, mi is a különsbség? Utóbbi kicsit nagyobb kijelző, kicsit jobb képek, kicsit több teljesítmény - és több mint 2x ár... Én simán bevállalnék a 765G procis telefon-t. Különösen, hogy például a mosani OnePlus 7 (SD 855) és az előző OnePlus 5 (SD 835) között elvileg volt teljesítményben egy bő ötven-hatvan százalékos ugrás az OP7 javára, de őszintén szólva én abszolúte semmi gyorsulást nem vettem észre mindennapi használatba (így a kettő közé eső SD 765G is valószínűleg pont ugyanilyen jó lenne). Persze lehet mérni, hogy x játékban egyiknél 74fps másiknál meg csak 63fps a frissítés, de megint csak a userek 95%-át ez holt hidegen hagyja. Szóval lehetne készíteni sok-sok nagyon erős (de nem a legerősebb) telefont ami felső-középkategóriás (de nem abszolút csúcskategória), 1/2 vagy akár 1/3 áron a mostani túlárazott csúcskészülékekhez képest. Néhány gyártó csinál is. Csak amíg veszi a jónép a 799-1499 eurós telókat is, miért ne adnák annyiért őket, ha annyiért is veszik őket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.