Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

XP-re nem telepíthető, majd otthon megnézem.

(#2) hackeeeee válasza Jofi81 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah, xp-sek kilőve.. :\

Viszont, azt hogy a picsbe lehet megcsinálni, hogy ne a teljes nevemmel, hanem a becenevemmel küldje az üzeneteket? Mert ez így elég gáz, akkor minek van becenév? :(((

Véleményem szubjektív...

(#3) PierNight


PierNight
aktív tag

na most telepíti kíváncsi leszek. remélem jó bugos. bár a 9el nem volt baj :)

(#4) hackeeeee válasza PierNight (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, van pár érdekesség. Újra kell tanulni a használatot. :D

Véleményem szubjektív...

(#5) bubi92


bubi92
őstag

én a beta-t már próbálgattam elég sok hiba volt benne. mindjárt megyek haza és letesztelem, hogy ez milyen lett.

(#6) PierNight válasza hackeeeee (#4) üzenetére


PierNight
aktív tag

hát hogy is mondjam érdekes... ami élből nem tetszik:
1, amit te is írtál beceneves dolog
2, új gagyi smile-k :S úgy megszoktam a régieket ezek meg olyan irritálóan 3d-sek...
3, nem lehet színsémát váltani? csak ez a "kék" van aminek a 90% rikító fehér és felül kék foszlányok vannak...(nem a fejlécre gondolok)
4, kapásból betette az összes facebook ismim az msn-esek közzé..hát kösz!
(de ha jól értem nem magára msnre vette fel őket csak ha ismik közül valaki fenn van face-en akkor tok vele "csacsogni" msnen. ugye?

(#7) hackeeeee válasza PierNight (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vannak témák. Eszközök menüpont alatt.

ja hát igen, valszeg ua. a mailcím mint a live profilod, sztem azért. Max válaszd le a facebook profilt. Amúgy a név féligmeddig nem gáz, legalább megszűnnek a csicsa színes nevek, ami nem gond...

Véleményem szubjektív...

(#8) PierNight válasza hackeeeee (#7) üzenetére


PierNight
aktív tag

igen de azzal csak a fejlécet cseréli le... legalábbis nálam, az elöbb egyébként beszaggatott a hang meg ugrált a kép és újra indult a gép..most meg felül ugrándozik a kép ugyhogy én visszateszem a régit.

(#9) proci985


proci985
MODERÁTOR

hát, az első reakcióm nem tűrt nyomdafestéket. a második sem. és még csak 10 perce használom. első benyomások rosszak, és eddig még a pozitívumait nem találtam meg a programnak.

először is: rákérdezni luxus, hogy mégis hova telepítse. és mit. a bing searchbart előbb felinstallálja, majd ha mégse kell, akkor uninstallálná, de hibával kilép, mert még fut a többi részegység installja. ez nagyon amatőr hiba. mindenféle hálózatra, pl facebookra tilos rábökni, hacsak nem akar az ember az összes ismerősötökkel msnen is beszélgetni. gondolom nem.

aztán: ez meg mia???? jobbra fent van az ajtó, visszaállítani classicra social-network-stalker módról a contact listet.
a reklám close funkciója megnyitja a reklámozó honlapját. fail.
név nem változtatható. innentől a live rendszerben cserélhetem a nevem. megoldás a név cseréjének felajánlása névre kattintva jobbklikkből, de miért zavar az valakit, hogy a liveban szeretnék használni saját nevet, itt meg nem az egész Géza Béla Kovácsot, mert persze automatán így jelzi ki. gondolom a készítők gondoltak azokra is, akiknek vannak egyszerre magyar/kínai/japán és a világ más részéről lévő ismerősei is, hadd keveredjen meg mindenki, hogy akkor mégis mi az illető keresztneve.
ja igen, akinek eddig egy szóból állt a beceneve az elfelejtheti, csak keresztnév-családnév formát lehet beállítani. változtasd meg a kijelzett nevet... ki volt az a barom a tervezésieknél, aki szerint ez így megoldás? :W és ki volt az a barom a minőségellenőrzésen, aki ezt még el is fogadta?

sikerült az összes beszélgetést egy ablakba integrálni. erre még nem jöttem rá, hogy lehet megváltoztatni, de már skypenál is zavart, itt meg nagyon. ha nem jövök rá, hogy állítom vissza, ebből reroll lesz.
kicserélték a smileykat. 10 év után. a szív lila. ez szivenütött. és rondák.

na szal ez eddig arra volt jó, hogy a reggeli kávénál is jobban meglőtte a vérnyomásom.

epic fail. kíváncsi vagyok, hogy mikor jelenik meg az első msn classic a media player classic mintájára...

szerk: kéretik némi sóval fogyasztani, első benyomások, és mint látható, nagyon rosszul indított a szememben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) hackeeeee válasza PierNight (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha belépsz weben a live profilodba, és leválasztod, úgy nem jó? Ez mondjuk gáz..

Véleményem szubjektív...

(#11) hackeeeee válasza proci985 (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha kiveszed a pipákat telepítéskor, akkor fel sem teszi azokat amik nem kellenek...

A név gond tényleg gáz... Dehát ez van.

Véleményem szubjektív...

(#12) PierNight válasza hackeeeee (#10) üzenetére


PierNight
aktív tag

nem tudom...de már telepítem a régit. eskü a legjobb a 8as msn volt... az olyan szép is volt. ezek az újak meg egyre halványabbak és átláthatatlanok... (bár a 9el sincs semmi bajom) de ez az új egyszerűen katasztrófa...ahogy látom másnak sem tetszik

(#13) ABE válasza proci985 (#9) üzenetére


ABE
őstag

Eszközök/beállítások/üzenetek fül alatt be lehet állítani, hogy egy vagy többlaposak legyenek a beszélgetések.

Név probléma: ugyan te a teljes nevedet látod, a beszélgetőpartner viszont csak a keresztnevedet. Ettől függetlenül ez egy rohadt elcseszett dolog, hogy nem lehet becenevet használni.

Telepítés: emlékeim szerint a korábbi verziók sem kérdezték, hogy hova települjenek, ellenben továbbra is választható, hogy mely komponenseket akarod felrakni.

Reklámok: én felraktam az A-Patch nevű cuccot, ez egyből le is tiltja a reklámokat.

Teljes képernyős módban a kontaktok megjelenítése nem egymás alatti listás, hanem egymás mellett sorolja fel őket, ez szintén egy baromság.

Win7 alatt még mindig be kell jelölni a Vista kompatibilitás módot az indítóikonon, ha kis ikonként akarom lecsukni a tálcára a főmenüt...

Összegezve: ez a verzió visszalépés a testreszabhatóságot tekintve. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) hackeeeee válasza PierNight (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem se tetszik, de inkább megszokom, mert ha úgymond ránk lesz kényszerítve a választás, akkor meg úgyis muszáj lesz használni.. :U

Véleményem szubjektív...

(#15) proci985 válasza hackeeeee (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nálam nem voltak pipák, csak elkezdett telepíteni. lehet azért, mert az előző essentials már fentvolt.

pontosan, ez van. mármint uninstallálok. és ha minden jól megy megy vissza a 8as, mert abban még lehetett kamerás képet küldeni videohívás nélkül.

ja és a legjobb. uninstall és install után restart kell neki. ilyen szempontból csak 10 éves lemaradásuk van:)

ja igen: van választásunk. nem kell használni az msnt msnes kontaktokkal való beszélgetéshez, vannak alternatívák is. szóval ha nagyon erőltetnek, max felrak az ember egy másik szoftvert alá.

ABE: a partnerek egy része teljes nevet lát. hirtelen nagyon sok embernek láttam a teljes nevét telepítés után, és kizárt, hogy 4-5 ember az újraindítás alatti 5 perc alatt váltott teljes névre. külön ügyelve a live unicode hibáinak egy az egyben való megtartására is.

ötletért köszi, közben leszedtem, szóval már nem téma:DDD

azért a win7 kompatibilitási hiba erős.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) bubi92 válasza hackeeeee (#14) üzenetére


bubi92
őstag

jah muszáj lesz, előbb utóbb úgyis áttér mindenki erre. én azt érzem ezen a verzión, hogy már nem kimondottan a 12-18 éves korosztálynak készült, hanem inkább egy komoly azonnali üzenet váltót akartak kihozni belőle. viszont muszáj volt az előző korosztály kedvére tenni, ezért kapta meg a közösségi oldal integrációt.
újítások mindig lesznek, csak sajnos kétoldalú a dolog, vagy szar vagy jó. és hát most inkább az előbbi fele húzódik. lehet, hogy jövőre visszatérnek a régebbi felépítéshez

(#17) hackeeeee válasza proci985 (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert ki kell választani, hogy módosítani szeretnéd, hogy mit tegyen fel... :U

Nekem is fentvolt, megkérdezi, hogy mindent feltegyen, vagy te szeretnéd megadni, hogy mit telepítsen, és utána lehet pipálgatni.

Nálam install után nem kért restartot. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Ritka hülye ötlet volt feltenni.... :(

Rip and tear

(#19) #72042496 válasza proci985 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Restartot csak kiírja, egyébként nem kell neki, anélkül is megy.

A teljes névvel jelölés nekem bejön. Engem pl. sokszor zavart, hogy valaki az MSN-es nevével élte ki a kreativitását. Tudom, lehetett neki becenevet adni, mégis, nem fogok könnyeket hullatni ezért a funkcióért.

Nálam semmit nem kell bepipálni Windows 7 alatt, nem értem mi ez a kompatibilitási gond. Éppúgy lemegy a tálcára, mint eddig.

A Live Mail 2011 is igen bejön, komolyabb, outlookosabb lett a megjelenése.

hackeeeee:

Köszönöm a bejegyzést, innét tudtam meg, hogy már kinn van a 2011-es WLE! :R

[ Szerkesztve ]

(#20) bubi92 válasza #72042496 (#19) üzenetére


bubi92
őstag

win 7 nekem se para, ugyanúgy működik mint elődei.

végén még oda lyukadunk ki, hogy mindenkinek tetszik, csak tagadja, vagy csak szoknia kell:D

(#21) #72042496 válasza bubi92 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valahogy úgy. :)

Egyébként az első benyomásaim alapján én is azt látom, hogy "komolyabb" lett a Messenger, ellensúlyként viszont ott a közösségi integráció. Ennek nem vagyok nagy rajongója, de beállítom a kompakt méretet (mint eddig) és probléma letudva. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) hackeeeee válasza #72042496 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincsmit. :) :R

Az tetszik viszont, hogy végre megoldották a superbar gondot, tehát mostmár csak 1 ablakot mutat, nem 2-t. Ez pozitívum.

Nekem nincs bajom vele, csak ez a rejtve kapcsolódás dolog, az szörnyű.. :\

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) proci985 válasza #72042496 (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jó, de akkor minek írja ki, hogy restart kell. ha meg OSfüggő (vagy bizonyos programtól függ), akkor igazán megcsinálhatták volna automatára, hogy win7eseket/megfelelő programokkal rendelkezőket ilyennel ne zargasson.

az engem is zavart, amikor a nevén élte ki pár ember a kreativitását, de szerintem átestek vele a ló túloldalára. és szerintem aki ki akarja élni a kreativitását, az ugyanúgy ki fogja tudni ezután is, max a live neve is fura lesz.
igazából engemet amiatt zavar, mert megszoktam, hogy aki teljes nevet használ valahol a neten, az általában nagyon kezdő.

én nem néztem a tálcára lerakást, másik hozzászólást kommentáltam :B

más: persze, komolyabb lett, de a social network integrációval együtt nekem eléggé két szék között a padra esetnek tűnt. viszont a classic lista működik, az jó.

megint más: volt benne jó is, a network settings beálltásai sokkal több visszajelzést ad, szóval hibakeresni egyszerűbb lesz vele.

rejtve kapcsolódással mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) #72042496 válasza proci985 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rejtve kapcsolódva nem tudsz üzenetet küldeni a másiknak. Viszont van egy "Appear online to this person" lehetőség, ami után már igen, és a többiek továbbra sem fogják látni, hogy fenn vagy.
Ezzel párhuzamosan száműzték a "Block contact" funkciót. Azért ez meglepő húzás, nem is tetszik. Jól jött néha az a tiltás.

[ Szerkesztve ]

(#25) proci985 válasza #72042496 (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hm, és mi van a régebben letiltottakkal?

egyébként tiltás tényleg jól jött néha.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) #72042496


#72042496
törölt tag

Még azt lenne jó látni, hogy a Live Mailt kiveszik az értesítési területről. Szerintem teljesen feleslegesen foglalja a helyet. Az új levélre való figyelmeztetést meg lehetne oldani úgy is, hogy a tálcán levő ikon besárgul, ahogy pl. a Messenger teszi mikor üzenet érkezik.

#25:

Ez egy nagyon jó kérdés, nem tudom. Nem volt ilyenem, tehát valószínű a fórumról fogom megtudni a választ. Azért csak feloldja a tiltást, mikor a 2011-et telepíti az ember. Ha nem, az nagy hiba.
Érdekes, hogy akiknek régi Messengerük van (szerintem a listámból még mindenkinek :) ) még a régi becenevemen látnak. Pl. ezt sem tudom, hogyan lehetne átírni. Csak jönnek elő a kérdőjelek...

[ Szerkesztve ]

(#27) #72042496 válasza proci985 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben azt hiszem leesett. Ha ABE az értesítési területre akarja küldeni a Messengert, akkor tényleg be kell kapcsolni a Vista kompatibilitást. De ez nem bug, ez by design ilyen. Valószínű nem is fog változni.

szerk.: És a Mailben még mindig nincs formátumfestő, de szerintem ez is szándékos. Pedig csak emiatt nem fogom megvenni az Outlookot, más miatt pedig nem lenne értelme, mert itthon semmit nem használok ki a többlettudásából.

[ Szerkesztve ]

(#28) keIdor


keIdor
titán

Hát elég furcsán néz ki... még jó, hogy van régi nézet...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) proci985 válasza #72042496 (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

visszaraktam közben a 2009et, a tiltólistám megmaradt (nekem van jópár letiltott spam account benne). tehát szerintem nem oldotta fel a tiltást. aztán lehet a live privacy beállításait veszi át, de az nekem a célra overkillnek tűnik.

ez a régi becenév vs új név dolog érdekes. most néztem, pár ismerősnél tényleg más volt a név 2011 és 2009 alatt, és visszaállásra vissza is változott.

hm, implementáció szempontjából ez eléggé esetleges megoldás, nem igazán értem, miért csinálták így.

még olyanra tudok gondolni, hogy valami handheldes dologgal való kompatibilitás/közös fejleszthetőség miatt oldották meg így a dolgot, de ettől függetlenül pcn eléggé furán hat ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Oliverda


Oliverda
félisten

A Messenger legutolsó 2009-es angol telepítőjét honnan lehetne lehúzni? Elraknám rosszabb időkre biztos ami biztos alapon...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Oliverda válasza Oliverda (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben megtaláltam. Innen le lehet húzni a legutolsó angol nyelvű build offline telepítőjét.

Amúgy elég nagy fail hogy kivették a blokkolást... szvsz pár build és visszarakják.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Móci


Móci
addikt

Hát ez így eléggé nem jött be. Leginkább a név idegesít, mert rengeteg ismerősnél persze, hogy változott. Meg tudnám ütni, aki ezt így kitalálta. Hogy rohadna le a keze...
Mással nem lenne nagy baj, de ha eddig csak becenevet használtam, had maradhasson már meg az.
Ha meg két részre osztom, akkor angol stílusban jeleníti meg a nevem (ugye keresztnév elől), de az sem tökéletes...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#33) proci985 válasza Oliverda (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nem fogsz semmit érni azzal sem. 8.5 telepitöjét próbáltam ma, települt is, csak nem engedte csatlakozni a szolgáltatáshoz. frissített 9.xre utánna ment csak.

kérdés mik az alternatívái.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) Oliverda válasza proci985 (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Abban az esetben ha letiltják a 14-es verziók használatát akkor valóban nem. Remélhetőleg még egy darabig nem fogják ezt meglépni. Amúgy érdekes mert anno pár éve a 7.5(?) után hasonló volt a helyzet. Letiltották, nem lehetett bejelentkezni velük majd kb. bő egy éve meg már be lehetett vele lépni. Meg is lepődtem... :)

Mondjuk remélem, hogy egy esetleges tömeges elégedetlenség hatására valamit majd még reszelnek ezen az új verzión. Anno volt egy olyan idióta próbálkozásuk is, hogy nem lehetett új Live accot kreálni csak xy@hotmail.com címmel.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) proci985 válasza Oliverda (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

volt olyan is, amikor msnre csak hotmailes címmel lehet beregelni:)

remélem én is, hogy reszelnek, mert ez így nem lesz jó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) hackeeeee válasza proci985 (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak hotmail-es nem volt. hotmail előtt már ottvolt az msn.com cím, én még azzal kezdtem annak idején. :)

Véleményem szubjektív...

(#37) proci985 válasza hackeeeee (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hm, az mikor volt? nekem majd 10 éves a regem és ott már hotmail volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) hackeeeee válasza proci985 (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom télleg. :) Lehet egy idős a hotmail az msn.com-al, ezt már nem tudom. Nekem is az első accom sacc 10 évvel ezelőtt készülhetett, hanem több, én akkor azt reggeltem, lehet akkor már volt hotmail is, sőt gyanús, nem tudom, régen volt. :)

Véleményem szubjektív...

(#39) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Engem ez a sz*r rákényszerített, hogy felrakjam... az előző 3 napja elkezdett szórakozni, félpercenként lefagyott, ledaráltam, erre újratelepíteni sem engedte, mert a telepítő is lefagyott... esküszöm IP alapján mennek és ölik meg a régi msned, hogy feltedd az újat:D felraktam, de ez, hogy nem lehet becenevet beállítani felcsesz... remélem a plusban majd orvosolják ezt...

[ Szerkesztve ]

(#40) #19617792 válasza vwpolopg (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

Mivel kb. mindenki dinamikus IP mögül netezik, nehezen tudnák az IP címed alapján nyomon követni, ha csak nem titokban telepítenek egy DNS klienst, amivel a gépedet hozzá regelik egy domainhez, majd mindig megpingelik a domaint minden csatlakozáskor, ekkor IP alapján tudnának jönni. :DDD

(#41) vwpolopg válasza #19617792 (#40) üzenetére


vwpolopg
őstag

csak vicc volt, de elfelejtettem offba rakni:)

(#42) #19617792 válasza vwpolopg (#41) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ergya vicc lett. :DDD Az enyém is. :DDD

(#43) szabolcs83


szabolcs83
tag

Ez egy nagy rakás....

Három kérdés:
Írt valaki "régi nézetet", ezt hol lehet beállítani??
A másik, hol tudom szerkeszteni a nevem(nem a honlapra gondolok) (betűszín stb.), illetve az aktuális üzenetem? (nem facebookos formában!!)
Hogy lehet a régi smile-kat visszaállítani?? ezek ritka ocsmányak...

Ha esetleg valamelyik nem lehetséges, hogy lehet a beállításokat megtartva visszaváltani a régi live-ra??

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.