Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem hiszem, hogy a kárára vall az, hogy nem sűrítik a cselekményt 90 percbe. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) h3lios válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Óó nem erről van szó, én végig élveztem a 3 órát, csak sok olyan jelenet került be aminek kizárólag az időhúzást volt a célja.

B-tag: H3lios#2825

(#3) Cyberpunk válasza h3lios (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem tudok erről véleményt írni, mivel spoiler veszély miatt nem olvastam el a bejegyzést. Inkább megnézem. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Nagy kedvencem a Gyűrűk ura trilógia, így nagy izgalommal vártam a hobbitot. Aztán lett belőle akkora pofára esés, mint a haz. Az első részbe simán belealudtam. Rég lattam már ennyire unalmas filmet.
Ezek után a második részre valahogy nem vagyok kíváncsi...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Te azt írod zsúfolt lesz az utolsó film, az origo meg panaszkodik, hogy az utolsó filmre alig 50 oldal maradt a regényből.

Én nem olvastam a könyvet, de akkor most mi van?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) h3lios válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


h3lios
addikt

Hülyeség rájuk hallgatni.

Akkor itt is leírom mi marad az utolsó részre:
-Smaug elpusztítja a tóvárost
-Smaugot leölik
- Az öt sereg csatája (Király visszatér szintű csatajelenet)
- Gandalf kiszabadulása
- Szerelmi szál elvarrása
- Visszatérés
- Függelékek anyagai, tehát a gyűrű szövetségével való összekapcsolás

Szerintem azért ez nem kevés anyag lesz.

B-tag: H3lios#2825

(#7) Dr. Romano válasza h3lios (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na ez így már jobban hangzik. Kár hogy csak jövőre, bár még a 2.-at sem láttam. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) HuMarc válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


HuMarc
addikt

AZ 50 oldal nekem helyesnek tűnik, viszont a 3. rész előreláthatólag már nem 60-70%-ban a Gyűrűk Ura függelékből átemelt szálakon fog időzni, nem a Hobbit cselekményén. Becsléseim szerint egyébként az 1. film a könyv ~4/7 részét lepörgeti, a 2. rész a trailerek alapján pedig min. további 2/7 részről szól.

SPOILER!

A könyvben a sárkány halála nem kap hangsúlyt, ám a filmben valószínűleg legalább 20-30 percet fognak erre szánni.

(#9) isizakhi03


isizakhi03
tag

köszi a cikket. egy kérdés:

azt nem értem, hogy bilbó az első részben, megszerzi gollamtól a gyűrűt. a lotr első részében viszont megint máshogyan szerzi meg a gyűrűt. akkor most wtf?

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#10) HuMarc válasza isizakhi03 (#9) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, ugyanúgy megtalálja a Gyűrűt a barlangban. Hogy szerezné meg máshogy? :F

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

nem csak a Hobbit cselekménye van benne elvileg, hanem a Szilmarilokhoz is hozzányúl. az úgy már nem mindegy.

amúgy is, ami jó, az jó, amíg Peter Jackson ilyen minőséget tud garantálni, tőlem 10 részes is lehet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Szvsz jó volt a Hobbit első része. Úgy összességében.
Ami az unalmat illeti az első órát kell kibírni ébren! :D Utána már tényleg frankó. Bár igazából nekem mindig is tetszett ez a hosszú, vontatott részletes elbeszélés / elmesélés ami az első trilógiát is jellemzi. Bár nem tudom miért. :D Talán így jobban beletudja élni magát az ember. Az sem jó ha akció akciót követ és orbitális káoszba fullad az egész film. Itt legalább van idő átadni egy feelinget, lehet azonosulni a lotr világgal stb...
Várom a következőt is. Mondom mindezt úgy hogy abszolút nem vagyok fan. : )

(#13) Dr. Romano válasza HuMarc (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem arra gondol, hogy míg a Hobbitban Bilbó egyszerűen csak felveszi a szikláról, addig a Gyűrűkben -a kevésbé fittebb Bilbó- kúszva csontok között talál rá.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) isizakhi03 válasza HuMarc (#10) üzenetére


isizakhi03
tag

nem érted. a hobbit első részében megszerzi fiatalon gollamtól a gyűrűt. a LOTR első részében pedig mondja galadriel, és mutatja a kép, hogy mikor öreg akkor kerül hozzá a gyűrű ! most ez akkor fail?

Dr. Romano: igen ezt mondom, most akkor hogy van? :F

[ Szerkesztve ]

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#15) HuMarc válasza isizakhi03 (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Az ne tévesszen meg, hogy nem ugyanaz a színész játssza Bilbót a LOTR-ben és a Hobbitban :D A két jelenet lényege ugyanaz: Gollam elhagyja a Gyűrűt (a Hobbitban Bilbó szeme láttára, a LOTR-ban korábban, és egyébként a könyvben is úgy van, hogy Bilbó talál egy Gyűrűt, zsebreteszi, majd később találkozik Gollammal.)

De miért lenne fail? Peter Jackson valószínűleg csak a Gyűrűk Ura filmtrilógián belül gondolkozott, nem kellett azzal törődnie, hogy nem fognak egyezni a szereplők egy majdani Hobbit adaptációban, mivel ilyesmi nem is volt tervben. Igazából az egész Gyűrűk Urát újra lehetne forgatni, a bevételt ugyanúgy behozná.

A LOTR-ban azért kúszik-mászik a földön Bilbó, mert vaksötét van. A könyvben (Gy. Horváth Gyula fordítása) ezt írja Tolkien: "Amikor Bilbó kinyitotta a szemét, nem volt biztos benne, hogy tényleg kinyitotta, mert éppen olyan sötét volt, mint azelőtt" ezt ugye filmen elég nehéz érzékeltetni, a Hobbitban már nem is nagyon próbálkoznak vele, de LOTR-ban ezért kúszik.

(#16) isizakhi03 válasza HuMarc (#15) üzenetére


isizakhi03
tag

hát nem azért mondom, de a hobbit tulajdonképpen a lotr előzménye ha úgy vesszük, a gyűrűháború előtt van maga a film, szóval az addig oké, hogy nem ugyanaz a személy játssza, de azért szerintem égő hogy kétféleképpen találja meg a gyűrűt. oké nem egy a film, de akkor is.. :)

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#17) hoffman_ válasza isizakhi03 (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

előzmény, de Tolkien is a trilógia után írta meg. egy színészcserét nézzünk el Jacksonnak is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Dany007 válasza isizakhi03 (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. És ez nekem eddig fel se tűnt! :D
A színészcsere nem gond. Elvégre ott még jóval fiatalabb a Bilbo. De az, ahogyan a gyűrűt megtalálja egy mocskosul fontos rész az egész sorozat szempontjából. Az a minimum lenne ha előzményeket csinálnak hozzá akkor az egyezzen az első sorozatbeli történettel...
Ennyi erővel Bilbo lehetett volna egy Tünde is....

(#19) HuMarc válasza hoffman_ (#17) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt meg honnan veszed? :F Nem, a Hobbit A Hobbit 1937-ben jelent meg először, a Gyűrűk Ura pedig 1954-ben. A Hobbiton valóban eszközölt változtatásokat, hogy passzoljon a Gyűrűk Urához, de alapvetően az volt előbb (sokkal előbb). :U Szóval amit írtál, az számomra WTF?!...

Dany007: Nem tudom, mitől olyan jelentős változtatás az, hogy Gollam Bilbó szeme láttára, vagy már hamarabb elveszíti a Gyűrűt :U A jelent ugyanarról szól, most hogy nem ugyanazok a díszletek, az sokat nem változtat. Meg miért fontos rész a megtalálás mikéntje? :U Ha olvastad a regényt, akkor abból kiderül, hogy Bilbó (Frodón és Gandalfon kívül) mindenkinek, aki tud a Gyűrűről, azt hazudja, hogy ez az ő ajándéka volt. És elhatárolódik attól, hogy lopta volna. Közben tényleg nem lopta, de tudja, hogy ki volt a gazdája, és nem adta vissza neki.

[ Szerkesztve ]

(#20) hoffman_ válasza HuMarc (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

valóban, utánanéztem. úgy rémlett, hogy anno egy elég megbízható forrással beszélgettem erről, és ráhagytam, mondván, akkor így van. tényleg rosszul tudtam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) h3lios


h3lios
addikt

Ne felejtsétek el, hogy a 2 trilógia között 10 év telt el (filmek esetében). A gyűrűk urában bemutatás miatt fontos volt a jelenet, de nem szántak neki nagy szerepet.
Ezzel szemben a hobbitban már fontos volt a későbbi cselekmény miatt, hogy Bilbó hogyan is találja meg a gyűrűt.
Nekem ez a megoldás tetszett és szerintem csak emiatt fölösleges lett volna újra forgatni a gyűrűk urához 1, azaz 1 db jelenetet.

B-tag: H3lios#2825

(#22) kenwood3 válasza HuMarc (#15) üzenetére


kenwood3
őstag

"az egész Gyűrűk Urát újra lehetne forgatni, a bevételt ugyanúgy behozná."

Azt inkább ne! Az a trilógia úgy tökéletes, ahogy van. No meg nincs kedvem megint megtanulni 10 óra szöveget :N :DDD

A bejegyzést nem olvastam el, mivel nem láttam még, a második részt, de elvileg szombaton megnézem, így akkor majd elolvasom

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#23) isizakhi03 válasza h3lios (#21) üzenetére


isizakhi03
tag

teljesen igazad van, csak nekem ez akkor is baki.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.