Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kpal


kpal
veterán

TomLion ez szép grat ,már hiányzott egy ilyen teszt. :R

[ Szerkesztve ]

(#52) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó kis teszt. Már kellett a népnek. :R

A min. fps és a videomemória mennyiség között lehet összefüggés?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#53) fsb1000 válasza CptMisi (#16) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocsi... még álmos voltam.. persze hogy 2 vs 4 CPU mag.

Kösz a javítást!

(#54) ceia


ceia
őstag

A Geforce féle zajról és a melegedésről annyit, hogy ahány gyártó, annyi paraméter ilyen téren is. Erről nem az Nvidia tehet. Meg kell majd nézni Asus-ban is a GTX470-et, nem Gigabyte-ban. (szerintem gyengébb vga karikat gyárt, mint az Asus)
Én a saját GT240GDDR5-ből indulok ki: a drágább Asust választottam, mert halkabb és hűvösebb, mint a Gigabyte hasonló terméke. (nem beszélve a minőségről)

De most legalább nem az jött le, hogy egy fanatikus Radeon rajongó tesztel Geforce-ot.
Sajnos azzal elég gyakran találkoztam, könnyen kitalálható eredménnyel.

NVIDIA F:)REVER

        it's more fun to compute

(#55) CptMisi válasza david_95 (#48) üzenetére


CptMisi
őstag

Igen? :DDD Mondjuk akkor: Metro2033, Bad Company 2, GTA IV? ;] vicc, nem kötekedés ;)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#56) fsb1000 válasza ceia (#54) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gigabyte GTX470 alapon 45-50 fok.
Nem tudom, a tesztírónál, hogy jött ki a 60°C nyugalmi állapotban, de 70°C-nél kezdi el felpörgetni a ventit a vezérlés, azaz 40%-ról elmozdul.

Furmark 60 sec terhelés +visszahűléssel: [link]

Nem lehet hogy rosszul szellőzik az a szép ház?

khmm... mintha lenne egy kártya a GTX470 alatt.... vagy rosszul látom?
Ebből a 60fokból sokan elég érdekes következtetést vontak le.

[ Szerkesztve ]

(#57) Puma K válasza ceia (#54) üzenetére


Puma K
veterán

Annyit azért tudni illik, hogy az összes Fermi ugyan az csak a matrica más rajtuk. A belsejéhez nem nyúlnak a gyártók egyáltalán. Ha jól emlékszem akkor EVGA csinált egyedül vízhűtéses verziót a gyári hűtésesek mellett.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#58) D4rkAv3ng3r válasza proci985 (#45) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Szerintem nem volt fent. A képen látszik, hogy 2db Chieftec tápról hajtotta a konfigot. :DDD

Egyébként nincs semmi paradoxon, egy jól szellőző házban az oldallap növeli a hűtés hatékonyságát nem csökkenti. (Egy két típusnál vagy nem lesz változás ha leveszed az oldallapot.) Csak a rosszul vagy sehogyan nem szellőző olcsó házaknál növekszik a hatékonyság ha leveszed az oldallapot, mert így szerencsétlen alkatrészek kapnak levegőt. :DDD

(#57) Puma K: Hát nem is árt a vízhűtés neki, mert nyáron lesznek csúnya eredmények a hőfok terén. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59) fsb1000 válasza Puma K (#57) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez igy van. Nincs különbség a refhűtökben, esetleg a venti vezérlésben lehetne, de kétlem, hogy bármelyik gyártó felpörgetné a ventit 2D-ben.

A melegedés egyébként nem elhanyagolható probléma, mert a tuning korlátja lehet, visszont bármekkora a hűtő, ugyanakkora hőmennyiséget kell elszállítani, igy hűtőcserével legfeljebb csak zajnyereség lehet. (vagy azonos légszállításnál alacsonyabb hőfok)

Az én véleményem szerint a GTX470 hűtője preciz mérnőki munka semmi felesleg, azaz user szempontból kicsit karcsú és hangos. De nyilván a gazdaságosság volt a fő szempont és hogy nyugalmi állapotban csökkentett frekikkel 50°C alatt tartsa a kártyát, illetve hogy terhelésnél ne mnejem feljebb 92°C-nél. Asszem 105 lenne a max, amit kibir.
A karcsú hűtés ellenére a PCB nem melegszik, terhelésnék 25-30 fokkal van a GPU alatt.

[ Szerkesztve ]

(#60) aram01


aram01
nagyúr

köszi nagyon jó lett,azt hiszem maradok ati vonalon

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#61) Gyuri27 válasza fsb1000 (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szóval aki fermit használ annak ne legyen semmilyen + kártyája (hang, tuner, egyébb)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#62) fsb1000 válasza Gyuri27 (#61) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem akarok vitatkozni az okfejtéseddel. Biztos logikus és megalapozott.

(#63) schwanz


schwanz
tag

Tényleg hiánypótló és jó teszt volt. Köszi.

Szvázi tag

(#64) Puma K válasza fsb1000 (#62) üzenetére


Puma K
veterán

Szép volt :R

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#65) cyklon


cyklon
csendes tag

Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Köszönjük szépen!
Tényleg, a GTA IV alatt én is észrevettem, hogy kocsiba ki-beszálláskor nagyon visszaesik az fps egy időre.

(#66) Endreas


Endreas
tag

Jó teszt! Szép munka.. :)

Sajnálom a nV-t, ezt a nagyon meleg GPU-t elszúrták. Szerintem ma már sok embernek elsők között van a zaj és (felesleges) hűtermelés kérdése..

Kérdezz.

(#67) dfdfdf


dfdfdf
őstag

a zöldike jó fütésnek télére :D

(#68) Gery15


Gery15
addikt

nagyon jó teszt egyértelmű hogy 5850

HyperX

(#69) CptMisi válasza dfdfdf (#67) üzenetére


CptMisi
őstag

olajos hűtés esetén lehet vele krumplit sütni ;)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#70) proci985 válasza D4rkAv3ng3r (#58) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Cosmos elég nagy ahhoz, hogy beleférjen két táp:DDD bár a kábel elhúzása problémás (hely levegőzni van pl vinyók fölött és az alsó 120as helyen, kábel áthúzása neccesebb de nem megoldahtatlan).

a para az, hogy a Cosmos alulnyomásra van kitalálva és kialakítva, és amint megszűnik a légcsatorna, leromlik a teljesítménye. avagy a videokártyának dedikált ventije a háznál nincs, ellenben egy légfolyosó van kialakítva hátulról.

nekem a Cosmosban idleben ambient +1es hőfokjaim voltak, amivel a legjobban szellőző házak között volt (jó, a gyári 4 venti helyett én 7et használtam, jellemzően erősebbekből). load alatt meg még a CPU jobb is volt a nyitottházas teszteknél, mivel a hűtőről szinte direkte húzta le a meleget a ház 3 darab 120as kilépő ventije. de GPUknál fontos az alulnyomás, különben nem kapnak direktbe friss levegőt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Gratula a teszthez! Nem semmi a GTX üzemi hőfoka! :N

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#72) klepto


klepto
addikt

Életmentő tesztecske :R
Már tűkön öltem, hogy vajon milyen lehet a Fermi, és mennyi lesz az ára, ha hivatalosan is megjelenik, de most már látom, hála ennek a tesztnek, hogy nem is szeretem, szeretném annyira a Zöldeket, mint amennyire eddig szerettem őket :D
Sokáig Radeon ellenes nVidia fan voltam, de az 5850 60-70.000.-Ft-os ára, és a 90-110.000.-Ft közötti gF470 szinte azonos teljesítménye egyértelműen az Ati felé billenti nálam is a mérleget. :B
Kíváncsi leszek a majdani kisebb nVidia-k, és az Ati 5750, 5770 közötti teljesítmény és árbeli eltérésére, de ha a középső szinten is megmarad ez a difi, akkor nagyon kapaszkodnia kell majd a zöldeknek, hogy normális eladási darabszámot produkáljanak az Atival szemben :U
Persze azért egy közeljövőbeli Radeon árcsökkentés még jobban aláásna a zöldek törekvésének, és még jobban (egy azonnali vásárlással) áttérítene a Vörösek oldalára :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#73) kop8


kop8
őstag

Szépen kidolgozot írás!
GRAT :R

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#74) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó teszt, igényes irás, köszönjük. :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#75) zazahoho


zazahoho
őstag

jó teszt gratula :R
15 éve csak nvidia kártya van a gépemben :K ,nagyon vártam a fermit de.....ezt most még kihagyom.
Meg kell várni valami javított változatot ,mert ez így nagyon nem kerek :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#76) #06658560 válasza D4rkAv3ng3r (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hmm. OC vs alapfreki.

(#77) Barthezz2 válasza fsb1000 (#59) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

105 fok a max amit bír? Akkor előre megjósolom, hogy jó pár darab fog visszamenni a boltokba megsülve a nyár folyamán..
Itt a tesztben 20 fok alatti szobahőmérsékletnél 90 fokot ment egy hozzáértőnél, akkor mi lesz, nyáron, mikor az egyszerű user bemegy a boltba, megveszi, mert új nv, meg mert marha jó, bedobja a házába, amiben normális hűtés nincs, por annál több, aztán 3 órán át püföli a GTA IV-et, a kártya meg elmegy tojást sütni.. :U

Everybody lies.

(#78) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a 470 nem lett valami jó sajnos... Talán még az elvakult nV fanok is elgondolkodnak.

Király lett a teszt! :R

(#79) #06658560 válasza Barthezz2 (#77) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerinted nicns benne hövédelem? :U

(#80) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nagyon jó teszt, köszönjük. :R Mindent elmond a Fermiről, és most már az NV azt az előnyét is elvesztette, hogy minimum FPS terén az ATI előtt járt, a kocka most megfordult. GTX470 drága, gyenge, melegszik, sokat eszik. Semmi nem szól mellette, ez sakk matt. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#81) fricz19


fricz19
őstag

remek írás

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#82) Barthezz2 válasza #06658560 (#79) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor meg folyton közbelép a hővédelem, és óránként fél órát pihentetni kell, hogy lehessen folytatni, ez se sokkal bíztatóbb..

Everybody lies.

(#83) Savaria_01


Savaria_01
tag

Jó írás,Grat ! :C

(#84) david_95 válasza CptMisi (#55) üzenetére


david_95
csendes tag

Bocs elfelejetttem oda irni amivel én szoktam játszani.
Ezekkel nem játszom mert nem jönnek be "gta4, metro 2003"
Am a bad company 2 simán megy :K csak a füstben rohadtúl belassúl. (9600gt-3870 vigan megy maxon :K )
Nem vettem kötekedésnek ;)
Am 3játékbol 2-el igazadvolt.
Béke veled! :DD

(#85) Silentfrog válasza ceia (#54) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én nem látok akkora külömbségeket a márkák között,a körités a felszereltség más,abban van a külömbség ami elég nagy.

(#86) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

jó kis teszt lett
tehát akkor egy húzott 5850 pariban van az alap gtx470el az nem rossz

akkor maradok a 480nál majd

(#87) fsb1000 válasza Barthezz2 (#77) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem a hozzáértés szabja meg a GPU max. hőmérsékletét, hanem a hűtés és a venti szabályozása. Ha üzemi körülmények közözött eléri a maximumot akkor rossz a konstrukció.
Még senki sem számolt be 100°C-nél magasabb GPU hőfokról.

Én épp most nyomtam 4 óra GTA4-et egy GTX470-el és simán bírta, pedig még hozzáértő sem vagyok.

(#88) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nagyon jó teszt köszönjük!
Azért vegyük figyelembe, hogy még csak béta driver van, ha jól tudom!

Live poor, die ritch.

(#89) CptMisi válasza fsb1000 (#87) üzenetére


CptMisi
őstag

de aki nem ért hozzá, az nem valószínű, hogy megnézi, hogy mennyire melegszik a kártyája játék alatt :U ha megnézi valaki, akkor tudja, hogy vagy jó így, ahogy van, vagy valamit kell csinálni a ház hűtésével :U legalább is gondolom, hogy erre céloz :U nekem az első dolgom volt, hogy megnéztem, mennyire megy fel a hőmérséklet, ha terhelem a VGA-t :U ez persze nem jelenti azt, hogy hozzáértő vagyok :DDD

És jól megy a GTA 4? :)

gyáliSanyi: már van hozzá WHQL driver :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#90) fsb1000 válasza CptMisi (#89) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem kell megnézni.... jónak kell lennie.
Azek a kártyák nem a házba engedik a meleget, igy nagy probléma nem lehet.

Nem megy 100%-osan simán a GTA4. Hiába nagy az fps a saját mérésem szerint [link] ahogy a PCHG tesztoldal szerint is: [link], mégsem teljesen sima a kép.
De mindezt már leírtam a 470 topikjában, csak elsüllyedt a sok flémtől.

(#91) naksys


naksys
senior tag

"az életükért küzdenek" :DD

Jó cikk!!

(#92) TomLion válasza Bada Bing (#33) üzenetére


TomLion
tag

A legnagyobb poén valóban kimaradt :W , a Special offer from nvidia valójában csak 20% engedményt jelent a Sims 3 árából :)) wuh, húzócím a 470-es hez? Szerintem ez rettenet

EarL 007: köszi a segítséget, küzdöttem rajta egy sort, arra rájöttem, hogy ha a thums szócskát törlöm, akkor beteszi kis képbe, de az nem tetszett a grafikonoknál. Viszont a képekre megcsinálom :R

proci985: A mellékelt vga légfolyosó és a ház oldala nem volt fent a teszt alatt, de kipróbáltam feltett oldallappal, akkor volt kb 60fok Idle. Azt igaz, hogy a ház alulról kapja a hűvös levegőt, ráadásul nekem egy mindössze 800-at forgó venti húzza be, és van mégy egy plusz porszűrő a ház aljában.

fsb1000: a gyári ventikkel alap helyzetben (mint nálam) a Cosmos nem a hűtés bajnoka
Azért írtam, hogy kb 60 fok és minden OK, mert a Radeon is kb 55fok idle, a gyári leszabályozott hűtés miatt. És csendesek is így, mindkettő. Nem hiszem, hogy a 60 fok gáz a gpu-k nak. Viszont az 5850 nem megy fel csak kb 75 -ig, a 470-es meg majd 90 volt.
A vga alatt amúgy egy brutális Creative audigy2 SE Bulk van :D
A chipset hőmérséklete tuningolva 45 fok, a proci kb 60-65

Televan: természetesen lehet a videomemória mérete és a min fps között összefüggés, ha a kártya kifut a memóriából, a játék megakad. ilyen méréseket nem végeztem, biztos nem lehetek benne, de ME2 alatt, 1920x1200-ban 4xAA mellett talán ez még nem léphetett fel.

ceia: bár nincs ref kártya, sztem ez egy referencia hűtő

És ismét köszi mindenkinek az elismerő szavakat!

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#93) fsb1000 válasza TomLion (#92) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jaja... csak azt elfelejtetted leírni, hogy a Radeon is felment 55 fokra terhelés nélkül.
Ennek csak az lehet az oka, hogy mindkét VGA az alattuk lévő kártyáról szívott meleglevegőt.

Terhelésnél azért van ekkora különbség (18°C), mert a 470 majdnem 100W-al többet eszik miközben a hűtése alig nagyobb az 5850-nél. Ez bizony nagy hátránya lehet.

Bár korrekt módon kihangsúllyoztad, hogy az 5850 az 5870 órajelein ment a 470 pedig alapórajelen, de szerintem sokaknak az jött le a kommenteket olvasva, hogy a 470-től gyorsabb, hűvesebb ls még 30K-val olcsóbb is 5850.
Pedig tulajdonképpen az 5870 teljesítményét hasonlítottad a 470-enhez.
Azzal pedig azonos árban vannak.....

Arról sem esik elég szó, hogy aki PhysX-ezni szeretne (pl. Metro2033) annak kell venni egy NV kártyát és hekkelt drivereket használnia.
Máris leapadt a 30K-s árkülönbözet és lefogadom, hogy nyugalmi állapotban (a gépidő nagyobbik részében) többet fogyaszt a 2 kártya, mint a GTX470, és terhelésnél felére esik a különbözet.

///

Szerintem ezeket azért lenne fontos leírni, mert a 470 is üzemeltethető a 480 órajelein, igaz csak 10%-ot javul, miközben a hőleadás kezdi a nagytestvérét megközelíten.

Szerintem a PH!-n össznépi felháborodás lenne,(a hevesebbje ismét lecsalózna és lehazugozna), még talán ki is zárnának, ha írnék egy cikket, amelyben a GTX480-at 15% tuninggal hasonlítanám egy alapórajeles HD5870-hez.

Lehet túlzok, de talán érted mire célzok.
Ilyen az mikor a nép "Barabást" kiállt. Utólag már pilátusként is elhisszük...

(#94) elithun


elithun
őstag

Először is: ...ezt egyenlőre nem merném konkrétan az ATI grafikus vezérlőihez kötni...
Ennyit szólnék hozzá: link :DD

Egyébként köszi a szépen fogalmazott, érthető, hasznos tesztet. Már tervben van a VGA váltás és úgy tűnik maradok Ati vonalon hála neked. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#95) TomLion


TomLion
tag

fsb1000: azt nem gondolnám, hogy a Creative SE kártyám olyan iszonyatosan izzik. :))
Szerintem nehezebb lenne 15%-al megtolni a 470-et a gyári hűtéssel, és már így is tápot kellett cserélni. Sajnos ez a cucc nem a tuningról szól, talán a következő változat.
A platform-teszt miatt nem hagyhattam 80%-on ketyegni a kártyát.
De a lényeg, hogy a húzott 480-at nem nagyon érdemes a 5870-hez mérni, mert uszkve 30k-val drágább.... Fordítva lehetséges (szerintem :DDD ) mert az ár reláció is fordított. Nekem nem volt a 470-nel azonos árú 5870 kéznél az összehasonlításhoz...
Ha engem kérdezel, bármit összehasonlíthatsz, mindenki azt tesztel, amit szeretne, mindegy, hogy tuning vagy alap órajelen, a következtetéseket le lehet vonni így vagy úgy...
Az alap órajeles 5850 eredmények meg váratnak magukra, mert a Catalyst-tal szívás van és Win reinstall jön :DDD
A két kártyás hekkelgetés nem az én műfajom, ráadásul szerintem ez csak egy darabig fog így működni. Ha PhysX kell, akkor kell nv is, így vagy úgy :)
De a tesztben is szerepel: PhysX és Sztereo 3D

elithun: köszi, és javítva :R

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#96) Dracula válasza elithun (#94) üzenetére


Dracula
senior tag

Az "egyenlőre" azt jelenti, hogy azonos méretűre. Amire gondolsz az az egyelőre.

A cikkhez meg gratula amúgy a szerzőnek!

Üdv!

(#97) Lacc88


Lacc88
senior tag

Haveromnak u.i. 5850-es asus van , úgy néz ki , hogy ELÉG jól teljesít ez a vga , figyelembe véve , hogy a gtx 470-nek sztem erősebbnek kellett volna lennie , vagy ennyire jó vga ez az 5850 ? Tudom hogy OC , de olcsóbb is mint a gtx 470... 68K az 5850 asus 70K a 470 meg 100K ... :U

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#98) fsb1000 válasza TomLion (#95) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én sem hiszem, hogy izzik, csak gátolhatja a megfelelő légáramlás kialakulását és elég ha csak 10 fokkal melegebb a környezeténél.
Terhelésnél ez nem sokat számít, de a VGA nyugalmi hőfokát jelentősen módosíthatja (ahogy az meg is történt mindkét VGA-val), főleg azért mert az alacsony hőmérséklet tartományban fix a venti fordulata.

(#99) syC válasza Puma K (#57) üzenetére


syC
addikt

:) Az tökmindegy, az asus akkor isjobb mert.. ő. Mert!

(#100) azoli09


azoli09
tag

Helló
Itt azt kel figyelembe venni hogy most kb 15-20 fok van, a falak se olyan melegek , nekem pl most a cpu télhez viszonyítva 33 fok helyet 38 fokos a cpu vga 30-28 fokos nálam télen most 36 fokos és 38 ,mi lesz nyáron 15-20 fokkal melegebb lesz , azok akik olyan naivak és abba bíznak hogy nyáron se megy feljebb a gpu hő 90fok fölé az gondolja át még egyszer , én még nem tudom hogy nyáron melyiket veszem de nagyon kíváncsi vagyok a javított nv mert sajnos én nem pincébe lakom hanem déli fekvésű a szobám ,a másik hiába fújja ki az összes meleg levegőt a 470 ha a ház ventilátorai a külső meleg levegőt szívják be , aki úgy gondolja hülyeséget írok attól elnézést kérek ,nem a fikázás a célom csak ésszel költöm a pénzem ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.