Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#218) narumon válasza Ágógreen (#215) üzenetére


narumon
őstag

"a full HD-t pedig nem a 2.7K fogja leváltani hanem a 4K (lásd HDMI 1.4 szabvány, panasonic, sony tv-k ... stb), samsung"

Ilyenről senki nem beszélt. Csak ez MOST elérhető és használható a 4K meg sajnos még nem. (illetve az én árszintemen.) Arra amire nekem kell arra jó, ráadásul így sem veheti fel semmilyen komolyabb kamerával a versenyt ezért lesz mindig másod és harmadmegoldás. (Vagy actioncam, de én nem actionolok csak olyan szinten amire ez megfelel.)

"szóval ez a 2.7K-zás kicsit kirívó és sajnos sosem lesz (hiába szeretnéd) gold standard, így nem nevezhető "futureproof"-nak."

Sehol senki nem állította, hogy ez bármilyen standard lenne. Egyszerűen ha sokat videózol akkor ohatatlanul belefutsz, hogy kellene egy kicsit a kész képet még mozgatni, vagy nagyítani. No erre való minden ami nagyobb mint 2K mert van egy kicsi mozgástered.

"szóval szerintem a 2.7K jóval nagyobb baromság mint a steadyshot funkció ezekbe."

Már megbeszéltük. Kinek mi.

"érdekes hogy a go pro képét látod jobbnak, pont emiatt vagyok sony párti."

Ez érdekes.

"a színek gusztustalanok a go pro-n sonyhoz képest, nézz meg bármilyen összehasonlító videót. ja persze erre azt mondod hogy videoszerkesztgessem. na ez az amit el akarok kerülni. korrigálni összevissza mindent. nem praktikus. nem kell."

Én az összehasonlító videókon is a goprot látom jobbnak főleg a színek miatt. A másik felére ugyanaz igaz ami a többire; más emberek - más igények. Soha egyetlen egy felvételt sem adok ki úgy a kezem közül, hogy az ne menne át valamilyen editáláson, szín, kontraszt, stb állításon.

"az hogy USA-ban veszed meg jobb áron a GoPro-dat (Sony is jobb áron van ott...), pedig számomra elég bizarr ötlet: vám, garancia, szervíz & support, 110V, egyéb szabvány különbségek, USA alkatrészek ...
úgy látom Te szereted komplikáltan csinálni a dolgokat, na ez távol áll tőlem. de persze, ahány ház annyi szokás."

Szerintem az alkatrészek és a termék is pont ugyanaz, általában csak a csatlakozó szabvány más (az meg 500Ft-os átalakító de van már belőle itthon egyébként). A garanciát valóban nem néztem, hogy világgarancia-e, de legrosszabb esetben évente 2-3x megyek szóval akár kibírható. Nekem ebben az ég világon semmi bonyolult sincs, rengeteg termékem van az USA-ból, nekem meg az a furcsa, ha valaki önként és dalolva kifizet kétszer annyit ugyanazért a termékért mert csak. [Ez nem azoknak szól akik nem járnak USA-ba, hanem akik nyilvánvalóan élhetnek a lehetőséggel - mint én - és mégsem teszik meg]

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.