Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#215) Ágógreen válasza narumon (#214) üzenetére


Ágógreen
senior tag

...OK én értelek, csak annyit mondok, hogy az action camek eredetileg nem croppingolnivaló steadyvásárlásra ösztönző rögzítőkként jöttek napvilágra. pont ezért gondolom hogy a sony-é a jó irány (legalábbis e tekintetben) és go pro-é a zsákutca (e tekintetben).

azért az a Carl Zeiss lencse ott van a szeren és az Exmor chip is jobb a maga kategóriájában, mint a többi próbálkozás.

persze lehet mindenféle egyébre is használni, de az már nem az eredeti célt szolgálja és mint te is mondtad maximum másod vagy harmad megoldásnak tekinthető.

a full HD-t pedig nem a 2.7K fogja leváltani hanem a 4K (lásd HDMI 1.4 szabvány, panasonic, sony tv-k ... stb), samsung

szóval ez a 2.7K-zás kicsit kirívó és sajnos sosem lesz (hiába szeretnéd) gold standard, így nem nevezhető "futureproof"-nak.

4K = 4x FullHD
4096 x 2160 pixel

szóval szerintem a 2.7K jóval nagyobb baromság mint a steadyshot funkció ezekbe.

érdekes hogy a go pro képét látod jobbnak, pont emiatt vagyok sony párti.
a színek gusztustalanok a go pro-n sonyhoz képest, nézz meg bármilyen összehasonlító videót. ja persze erre azt mondod hogy videoszerkesztgessem. na ez az amit el akarok kerülni. korrigálni összevissza mindent. nem praktikus. nem kell.

az hogy USA-ban veszed meg jobb áron a GoPro-dat (Sony is jobb áron van ott...), pedig számomra elég bizarr ötlet: vám, garancia, szervíz & support, 110V, egyéb szabvány különbségek, USA alkatrészek ...

úgy látom Te szereted komplikáltan csinálni a dolgokat, na ez távol áll tőlem. de persze, ahány ház annyi szokás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.