Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26050) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, mindent.
ADB sideload a megoldás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26052) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#26051) üzenetére


Mtomasz81
tag

Azt hogyan lehet? Bootloaderből látni fogja a pc, vagy twrp-ből? Vagy pendriveról?

(#26053) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26052) üzenetére


mobilizmo
addikt

TWRP-ben kiválasztod az ADB Sideload-ot
PC-n ellenőrzöd megvan-e
adb devices
ha visszajön az eszköz azonosítód és a sideload akkor sikerült.
adb sideload fájlnév <ENTER> és már tolja is fel
De egyébként TWRP-ben MTP móddal kapcsolódik fel, ha jó a driver a pc-n akkor elvileg látja a tablet tárhelyét, lehet rá másolni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26054) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#26053) üzenetére


Mtomasz81
tag

Megnéztem windows10 alatt adb deviceként ismeri fel. Nem is értem tegnap még mtpként látta Windows alól. Különben látja rendesen lehet rá másolni is most Android 5.1.1 alól. Remélem twrp-ből is tudok rá másolni.

[ Szerkesztve ]

(#26055) Adamis válasza Mtomasz81 (#26054) üzenetére


Adamis
őstag

Az eszközkezelőben át lehet váltani a kettő között..
Olvasd át ezt!

[ Szerkesztve ]

(#26056) Mtomasz81 válasza Adamis (#26055) üzenetére


Mtomasz81
tag

Nagyon köszönöm ez szépen összefoglalja tényleg! Szerinted az általa ajánlt LineOS vagy a nAOSprom android jobb? Gondolom LINE OSnél is van magyar nyelv. Mondjuk annyi különbséget látok hogy az előbbinek ext4 az utóbbinak f2fs kell. Ez meghatározza a sebességet a kettő között?

(#26057) Adamis válasza Mtomasz81 (#26056) üzenetére


Adamis
őstag

A lineage összefoglaló is az enyém. ;) Azt használtam eddig, most álltam át naosp-re. Gyorsabb! ;)

(#26058) Mtomasz81 válasza Adamis (#26057) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sikerült, egyenlőre a LineOSnél maradtam! Így is sokkal gyorsabb, mint az android 5.1.1. Lehet, hogy át fogok állni én is, majd kiderül. Köszönök szépen mindent!

(#26059) Mtomasz81 válasza Adamis (#26057) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ezek szerint bármelyik androidos mobil, tablet eszközön meg lehet ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#26060) Adamis válasza Mtomasz81 (#26059) üzenetére


Adamis
őstag

Ha van rá főzött rom, akkor igen. Meg kell nézni, hogy milyen teló és hogy mik a lehetőségek!

(#26061) Mtomasz81 válasza Adamis (#26060) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ok! Köszönök mindent! Egy hülye kérdés. Szervízekben is alkalmazzák a custom romok telepítését? Persze a már nem garanciás gépeknél!

(#26062) Adamis válasza Mtomasz81 (#26061) üzenetére


Adamis
őstag

Nem hinném.. ;)

(#26063) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26061) üzenetére


mobilizmo
addikt

Meg tudod te is csinálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26064) zuma@ki válasza Adamis (#26055) üzenetére


zuma@ki
csendes tag

Szia Admis!

Csak köszönetet szeretnék mondani, mivel a leírásod alapján nekem is sikerült a friss rom felrakása. Már majdnem agyvérzést kaptam a lassú rendszertől. Ez az írás megoldott mindent. Köszönet érte. :R :R :R

(#26065) Adamis válasza zuma@ki (#26064) üzenetére


Adamis
őstag

Igazán nincs mit! Örülök! :)

(#26066) Mtomasz81 válasza Adamis (#26062) üzenetére


Mtomasz81
tag

Csak azért kérdeztem, mert haverom egyik ismerősének (panaszkodott, hogy lassú a gépe) állítólag custom rom egyik verzióját rakták fel. Nem tudom mi igaz belőle. Lehet, hogy csak kamuzott...

Mégegyszer köszönetet szeretnék én is mondani neked, mert a leírásod alapján nekem is sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#26067) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#26063) üzenetére


Mtomasz81
tag

Igen sikerült mostmár. Egyenlőre LinageOS fut rajta Lenne még egy kérdésem, ha feltelepítem naosprom-ot és megváltoztatom a particót f2fs-re és utána ha vissza szeretnék állni mégiscsak egy ext4 alatt futó rom-ra, akkor a rom és gapps csomag telepítése után kell feltelepíteni a twrp-ből a supersut, vagy a magisket.Gondolom kell abban az esetben rootolni?

[ Szerkesztve ]

(#26068) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26067) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nyilván a ROM flashelése után, de egyébként mindegy mikor root-olod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26069) Adamis válasza Mtomasz81 (#26066) üzenetére


Adamis
őstag

Hallottam már ilyenről, de az egy sufni gsm-bolt volt.. Amúgy nem jellemző, pont a garanciális dolgok és a teljesen helyes működés miatt. A főzött romok nem mindig tökéletesek. Bár vannak olyanok, amik sokkal jobbak, mint a gyáriak!
Nem is értem, hogy az ilyen mestereket miért nem alkalmazzák a nagy mobilgyártók... :U

(#26070) Mtomasz81 válasza Adamis (#26069) üzenetére


Mtomasz81
tag

Na igen! Én is úgy veszem észre, hogy sokkal jobb még ez a linageOS is mint az eredeti gyári...

(#26071) andras888


andras888
aktív tag

Udv! Felraktam az naosp romot, atparticionaltam a 2f2s re amit kellett. Minden szep es jo, de: nem tudok semmit letolteni, azt irja ki hogy, hianyzo sd kartya miatt nem sikerult letolteni... Nincs emulalt sd kartya azt hiszem. Erre tudtok megoldast?
Illetve, plex media servert akartam rarakni, de nem megy mert arm64 a minimum kovetelmeny. Esetleg megoldas erre?
Linux alatt megy elmeletileg, valaki rakott mar nexus 7 re ubuntut? Valamilyen multi romrol olvasta de, jobb lenne ha siman androidra rahekkelhetnem.

(#26072) Mtomasz81 válasza andras888 (#26071) üzenetére


Mtomasz81
tag

Én LinageOs rom-ot tettem fel és először nekem is feldobta ezt az ablakot, mikor chrome-ból akartam letölteni. Bezártam és újból inditottam az alkalmazást, így már megy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#26073) andras888 válasza Mtomasz81 (#26072) üzenetére


andras888
aktív tag

Azóta nekem is megy.
De van egy másik nexus7 esem is, azt nem tudom rábirni hogy felismerje a gép. Az elsővel minden ment, abd, mtp mód minden, azóta 7.1.1 naosp van rajta, torrentezésre használom, ellégé leterheli nem tudom mellete másra használni.
De a másodikkal nem tudok mit kezdeni ez nyitott bootloaderrel kaptam, de nem ismeri fel a gépem, nem tudom toolkitel babrálni, esetleg tudsz rá valami megoldást, merre induljak?
(tölteni se tölt csak kikapcsolt állapotban, pendrivot nem látja, gép nem látja se kikapcsolva, se fastbootban, se bekapcsolva. Viszont egeret érzékeli, azzal kezelem mert repett a digitizer.

(#26074) mobilizmo válasza andras888 (#26073) üzenetére


mobilizmo
addikt

TWRP van rajta? Ha igen próbáld meg az adb sideloade-ot. Bár ugyan adb-t nem írtad, de ha fastboot alatt nem látja, akkor gyanús, hogy adb-n se fogja. Ha így van akkor én reménytelennek nevezném.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26075) Mtomasz81 válasza andras888 (#26073) üzenetére


Mtomasz81
tag

Én is így voltam az asztali gépemmel, hogy nem akarta felismerni. Szoftver hibára gondoltam. A windowst nem akartam most újratelepíteni. Szerncsére van kéznél egy laptop is, ami viszont felismerte és sikerült mindent megoldani...

(#26076) andras888 válasza Mtomasz81 (#26075) üzenetére


andras888
aktív tag

Én is pc és laptopon próbáltam, 2 db nexusom van, az eggyik hibátlanul felismeri mindkét gép, mtp, fastbootban és adb ben is. míg a másikat nem. usb portot cseréltem a hosszú átvezetőkábelt még nem. de gyanus hogy bekapcsolva nem tölt, és nem ismert fel pendrivot, sem pc-t. de egér működik. Kikapcsolva pedig tudom tölteni.

(#26077) Mtomasz81 válasza andras888 (#26076) üzenetére


Mtomasz81
tag

Az tényleg érdekes, hogy bekapcsolt állapotban nem tölt, kikapcsolt állapotban viszont igen meg nem ismeri fel egy gép sem az eszközt. Sajnos nagy valószínűséggel nem szoftveres, hanem hardware gondja van. Szerintem lehet, hogy a micro usb csatlakozó csere megoldaná a problémát.

(#26078) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! A lineageOs tudja az osztott képernyőt? Vagy nexus 7 alatt ez nem lehetséges?

(#26079) Lacc


Lacc
aktív tag

Hali,

Én követtem Adamis leírását, de megfeneklettem, hogy hogyan lehetne a LineageOS-t rátenni:
"Akkor csináltunk mindent jól, ha az elején a Google-feliratnál egy nyitott lakat jelenik meg! A betöltés hosszú időbe telik (akár több perc), nem kell megijedni! Lehúzhatjuk a tabletet a gépről.
Ha betöltött a rendszer, nyugodtan ki is kapcsolhatjuk, nekünk ennyire kellett! Ha kikapcsolt a tablet, ismét dugjuk rá a gépre, lépjünk be fastboot-módba
"
Én nem tudok már visszajönni fastboot módba :(. Hiába nyomom le másodjára hangerő + - és Power gombot,ez végig szalad és Android Starting.
Bár az is fura, hogy hiába kapcsolatam ki előtte, ahogy rádugom a gépre a tabletet, automatikusan bekapcsol magától a Tablet, valakinek van valami ötlete erre? :R

(#26080) mobilizmo válasza Lacc (#26079) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én úgy szoktam, hogy először Hangerő + és - lenyomom, majd ezután jöhet a Power. Nyomva tartom amíg nem rezzen a gép vagy villan a képernyő, ezután engedem fel először a Power-t majd 1-2 másodperccel később A Volume gombokat. Egyébként az Android elindul?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26081) Lacc válasza mobilizmo (#26080) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ott volt a hiba, hogy nem vettem le a geprol, USB-n keresztul osszevolt kotve a gep es a tablet,
Ezert volt immunis a Hangero le fel es Power gomb nyomogatasr. De bejott az Android, azt megvartam... azutan tudtam folytatni.

Annyi bibi volt, hogy nemlatta a Windows 10 gep meghajtokent a Nexus7-t, hiaba updateltem eszkozkezeloben ay android usb-s programot. Szerencsere a linux latta meghajtokent.

De most ujra flashelem, mert nem tetszik hogy sok szamomra hasztalan alkalmazas is felment (hangfelvevo, audofx, stb. Kiprobalom a OpenGapps config fajl modositgatasaval)

(#26082) mobilizmo válasza Lacc (#26081) üzenetére


mobilizmo
addikt

hangfelvevo, audofx nem a Gapps-al ment fel, ezek a ROM részei. Root jogod van ezeket nyugodtan törölheted, ezért nem kell újra flashelned.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26083) Lacc válasza mobilizmo (#26082) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hat alapbol nem hiszem, alkalmazasokban sem latom, hogy tudnam ezeket torolni, inkabb csak leallitas, es kenyszeritett leallitas lehetosege van csak.
Ahogy utana olvastam valami mast is telepiteni kell ha kell root jog. (Nem baj ha nincs alapbol root jogom)

Plusz hianyolom a LineageOS updater-t is. Jelenleg nincs frissitesi lehetosegem, ami engem picit zavar. :)
LUpdater # Remove LineageOS Updater
Ezt az opciot latom a leirasban.

(#26084) mobilizmo válasza Lacc (#26083) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha már telepítetted a root-ot (mindegy melyiket) akkor a root jog szabályozható, kikapcsolható. Tehát az nem gond ha rootolt a készüléked, de nincs engedélyezve. Csak akkor engedélyezed és/vagy csak annak az appnak amikor éppen valamit csinálni akarsz amihez szükség van rá.
Updated nem is lesz amíg ez nem lesz Official LineAgeOS (valószínűleg nem lesz).

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26085) Lacc válasza mobilizmo (#26084) üzenetére


Lacc
aktív tag

Aha, na még ezt a Root jog előhívását kellene megoldani, ami a hivatalos LineageOS-hez van leírás itt nekem nem műxik. Meg fejlesztői beállítás sincs.

Én az aaopt-grouper féle nem hivatalos ROM-ot használtam. Újra kell flashelni, mert a 2017 júliusi verziót szedtem le a mostani helyett.
Plusz, nekem hiányzik az Android-os Home gomb, ami itt van ABC-s rendeződésű lista nem tetszik, ami van a Nexus 5X-en az pofás.

Igaz a Gapps-ból a PICO verziót szedtem le, ami "elég" is, mert ez a tablet inkább lenne EBook olvasó, Duolingoval és OneNote-al. Google-től max a Google Drive kellene (Gmail, Google kereső, Google fotók mind kuka)

Mit tanácsols, mely custom ROM-ot Gapps verziót érdemes leszedni? :R

(#26086) mobilizmo válasza Lacc (#26085) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem ebből a 2018.02.01 dátumú van fent (listában utolsó zip). Ennek van f2fs supportja a /data-ra, ezt érdemes kihasználni ennél az öreg gépnél, ezzel a fájlrendszerrel kicsit talán gyorsabb. Ezt a f2fs dolgot kicsit bonyolultabb megcsinálni a twrp-ben, de van rá videó. Neked a /data-val kell csak megcsinálni, közvetlenül a ROM flash előtt.
A gapps-ból teljesen jó a pico csomag. Minden google ami ezen felül kell azt fel tudod tenni a play-ről.
A Home gomb launcher kérdése, a custom firmware-be mostanában a Launcher3-at szokták belerakni, rakj fel egy olyat ami neked tetszik, utána az eredetit le tudod tiltani (én Nova launcher-t használok elég rég óta).
Ha inkább e-book olvasónak használnád csak akkor nem igen van szükséged root-ra. Azt szokták hajtogatni, hogy biztonsági problémákat vet fel, én nem gondolom így, de az biztos, hogy nem árt ha tudod mit csinálsz. Ha mégis szükséged lenne rá, akkor mostanában már a Magisk-et szokták ajánlani. Innen a download szekcióból a Latest Magisk linkről tudod a twrp-ből flashelhető zip fájlt letölteni. Plusz még a Latest Magisk Manager-t ami egy apk telepíthető fájl. Ha ezt felrakod akkor Magisk frissítéseket ebből tudod menedzselni, továbbá hasznos modulokat lehet hozzáadni és ami talán a legfontosabb a root jogokat is itt kezelheted.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26087) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#26086) üzenetére


Mtomasz81
tag

Csak a data kell? A Cache-t nem kell f2fs-re, mint a naosprom-nál?

(#26088) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26087) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem, ez a Rom ilyen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26089) Lacc válasza mobilizmo (#26086) üzenetére


Lacc
aktív tag

Koszi, ez tenyleg gyorsabb egy picit. Bar nem tudom, hogy jol csinaltam-e, mert a LineageOS helyett "Android" felirat jon elo bootnal.
Illetve sem a Fajlok, sem a Kamer applikacio nincs benne a lanuchar, de a beallitasok/alkalmazasok menupont alatt elerheto, ez normalis jelenseg?

(#26090) mobilizmo válasza Lacc (#26089) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha a felirat Android akkor valószínűleg valamit elkeféltél.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26091) Lacc válasza mobilizmo (#26090) üzenetére


Lacc
aktív tag

Lehet megsem, masnal is ugyanez jon be: link

[ Szerkesztve ]

(#26092) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#26088) üzenetére


Mtomasz81
tag

ok köszi...

(#26093) andras888 válasza Mtomasz81 (#26077) üzenetére


andras888
aktív tag

Gondoltam én is rá, megcseréltem, az usb-t, de változatlan.

(#26094) Mtomasz81 válasza andras888 (#26093) üzenetére


Mtomasz81
tag

Nemtudom, hogy egyre gondoltunk-e, de én a gép belsejében az usb connector flex kábel cseréjére gondoltam. Ezt próbáltad?

(#26095) andras888 válasza Mtomasz81 (#26094) üzenetére


andras888
aktív tag

Azt még nem, még adok neki egy esélyt, köszönöm a tippet!

(#26096) Mtomasz81 válasza andras888 (#26095) üzenetére


Mtomasz81
tag

Nincs mit!

(#26097) somtom válasza Adamis (#26057) üzenetére


somtom
csendes tag

Köszönöm szépen. Feltettem a legújabbat, lineage-14.1-20171122_224807-UNOFFICIAL-aaopt-grouper.zip
Ég és föld. Végre megint használható.

[ Szerkesztve ]

(#26098) Mtomasz81 válasza somtom (#26097) üzenetére


Mtomasz81
tag

Erről tudsz át dobni egy linket? Én is ugyanezt az os-t használom, de nekem 2017.07.17 dátummal.

(#26099) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#26098) üzenetére


mobilizmo
addikt

Android filehost

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26100) somtom válasza Mtomasz81 (#26098) üzenetére


somtom
csendes tag

Természetesen! :)
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.