Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) stigma válasza dajkapeter (#25300) üzenetére


stigma
addikt

Oks köszi szépen, megpröbálja ismerösöm akkor. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25302) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Kérdésem a következő lenne, tudtok ajánlani valami egyszerű rootolásra alkalmas programot? Nézegettem pár videót ezzel kapcsolatban, de nem nagyon tudok dönteni hogy melyik lenne a jó, egyszerű.

(#25303) mobilizmo válasza #34322688 (#25302) üzenetére


mobilizmo
addikt

nrt

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25304) Slukkica válasza beloadjoker (#25297) üzenetére


Slukkica
őstag

grouper-Kernel-r8_601_slukk.zip
Kernel source:https://github.com/slukk/android-tegra3-grouper
Itt megnézheted hogy miket tud a kernel :D

Én elkérném tesztelni légyszi leírnád hogy milyen romhoz ajánlod esetleg te hogy használod stb+how to install milyen wipe stb?
6.0.1-es rom-on tesztelve de elképzelhető hogy lollipop-on is működik. Ezt nem néztem.

A kernel autómatikusan felismeri és kezeli ez ext4-en és f2fs-en működő rom-okat. Egy dologra kell csak figyelni a /system csak ext4 lehet!!
Telepíteni ugyan úgy kell minden minden kernelt. Semmi különbség nincsen. Én wipe-ot sem csináltam.

És még lenne kérdésem stickmount+Paragon exFAT, NTFS & HFS-t használ mindenki vagy van ennél jobb módszer?
Jó módszer mert így akkor is múködnek a dolgok ha a rom nem támogatja az automountot :)

És külső hddre nekem elég fura a torrentezés, ezzel kapcsolatban van valakinek valami javaslata?
Erre szerintem kevés ez a tab :F

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25305) csuzso72 válasza Slukkica (#25296) üzenetére


csuzso72
tag

Én is kipróbálnám :)

Közben látom a linket. Ma nem, de lehet holnap felrakom

[ Szerkesztve ]

(#25306) csuzso72 válasza Slukkica (#25304) üzenetére


csuzso72
tag

Szia! Felraktam tegnap a te romod mellé. Eddig nagyon jo... azt kell mondjam, egy istem vagy :)
A tabletem visszatért az élők közé :)
Még a készenléti fogyasztásra leszek kiváncsi, mert az eddig sok volt és most is annak tűnik, de pár nap alatt majd kiderül. Mindenesetre ismét hasít a gép (5.1 után hiába volt visszarakva a 4.4, szar volt, most megint egy csodának tűnik :) )

(#25307) #34322688 válasza mobilizmo (#25303) üzenetére


#34322688
törölt tag

Köszönöm. Most nézegetem róla a videókat, remélem sikerülni fog.

(#25308) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Genius Luxepad 9100 termékkel kapcsolatban?

Üdv:
Funthomi

YOLOska

(#25309) #34322688


#34322688
törölt tag

Remélhetőleg sikeresen rootoltam a tabletet, aida szerint.
Kérdésem, továbbra sem tudok otg-n keresztül pendrivről másolni táblára, sem onnan vissza pendrivre. Vagy a rootolásnak nincs köze hozzá?
Még egy kérdés, most rakom újra, és eltűnt a zöld kis "emberke" a formázásnál. Ez is a rootnak köszönhető, vagy valami félresikerült?

(#25310) beloadjoker válasza #34322688 (#25309) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szükséges lesz egy stickmount nevű programra /ingyenes playből tölthető/

Zöld kis emberkére passz nemtudom hol volt :F

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#25311) G4bi89 válasza Slukkica (#25304) üzenetére


G4bi89
senior tag

Köszi
PureNexus rom mellé raktam fel tegnap, eddig rendben van. :) Egy undervolt engedélyezésnek még mindig nagyon tudnék örülni. :B

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#25312) Slukkica válasza G4bi89 (#25311) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem felejtettem ám el :)
Nemsokára sort kerítek rá.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25313) Tüske0614 válasza Slukkica (#25208) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Szia(sztok) ! Tudom nem szeretitek de erről nincs vmi szájbarágós ? A folyamatot látom de nem merek nekifogni...

(#25314) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy lock-olt, nem root-olt Nexus 7, amin 5.1.1 fut. Gépre dugva ismeretlen eszközként látom, ami nem gond, mert winusb driverrel Android adb eszközként felismeri. Menüben usb -debugging engedélyezve, tárhely-nél a Media device (MTP) => pipa.

Ha Nexus toolkittel, vagy cmd-ben ,,adb devices" - al nézem nem listázza az ezközt. Mi baja lehet?
Tegnap tettem ösze darabokból, esetleg usb kábelt nézzem meg, vagy a szalagkábelt hátha azzal vn a gond?

Seígtsége előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25315) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Lehetséges teljesen formázni a rendszert? Arra gondolok, hogy letörölni valahogy az egész droidot, és az alap droidot feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#25316) stigma válasza stigma (#25314) üzenetére


stigma
addikt

Usb csere lesz szerintem megoldja problémámat.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25317) zhorvath válasza stigma (#25314) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Milyen operációs rendszert használsz? Nálam is volt ilyen Win7-en. Driver újra telepítése után megjavult
A nexus toolkittel tedd fel újra a drivert!

(#25318) stigma válasza zhorvath (#25317) üzenetére


stigma
addikt

Re, köszi. Próbálkoztam de Win 7 és Win10-nél is ugyanazokkal kódokkal szállt el: (asszem 28 és 43-as hibakód)

Hétvégén az USB-t kicserélem ha azzal működik akkor rendelek vagy veszek egyet gyorsan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25319) Teagol válasza #34322688 (#25315) üzenetére


Teagol
aktív tag

Nem akarok sértő lenni, de szerintem ne fogj hozzá.
Keress rá, olvass utána a fórumban, wikipedián, stb.
Ha ez megvan, nem kérdés ... ha elakadsz, segítenek.

(#25320) l.skywalker


l.skywalker
félisten

sziasztok, találtam az XDA-n egy 6.0-ás ROM-ot N7-re. Felraktam és meglepően jól működik. Az időközönkénti belassulás, ami az 5.1.1-nél volt tapasztalható, teljesen megszűnt. Időközönként kell adni neki egy restartot, mert képes ez is elveszíteni a fonalat, de lényegesen kevesebb alkalommal, mint az 5.1.1

Van más is aki már felpróbálta?

http://forum.xda-developers.com/nexus-7/development/rom-6-0-android-marshmallow-pure-aosp-t3226012

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25321) Tüske0614 válasza l.skywalker (#25320) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

A gapps nem megy fel ..visszaraktam mahdit😐

(#25322) l.skywalker válasza Tüske0614 (#25321) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem a gapps probléma nélkül felment. Azonban a kamera halott...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25323) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, h nem érzékeli a fülest a tablet, a hangszóróból jön így a hang. Van tippetek mi a franc baja lett? Két fülest is kipróbáltam, szóval azoknak nincs baja.

YOLOska

(#25324) Efreet válasza Funthomi (#25323) üzenetére


Efreet
senior tag

Nekem is volt, hogy nem váltott át (az utángyártott usb csatlakozóval együtt cseréltem) - vannak programok, amikkel gombnyomásra át lehet állítani a kimenetet, nem kell az érzékelőre hagyatkozni:
[link] (én a Soundaboutot és a HF widgetet próbáltam ki, azok működtek)
Ha így működik, akkor "csak" a csatlakozás érzékelő zavarodott meg.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#25325) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Valakinek van ötlete AC3 audio kodek hiányára?

[ Szerkesztve ]

(#25326) bencsikgab válasza Cynicelectro (#25325) üzenetére


bencsikgab
tag

System-wide supportot valószínűleg nem ad, de Nekem MXPlayer alatt a következő módon sikerült orvosolni ezt a problémát:

Kodek beszerzése innen: [link]
Másolás a gyökérkönyvtárba, például ES File Explorer-rel

Ezt követően az MXPlayer (launcherből indítva) elméletileg fel kell,hogy ismerje az új kodeket, ezt követően lesz hang az AC3-as hanggal "érkező" videókhoz is.

Forrás: xda

(#25327) Funthomi válasza Efreet (#25324) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszönöm szépen, megnézem majd!

Viszont mindenkihez szeretnék szólni. 4.4.4 Android verzió és CM 11 fut a tableten, de iszonyat lassú és be sem laktam igazán. A Gyári beállítások visszaállítására mentem rá, bízva abban, h azért utána gyorsabb lesz. Hát egy nagy francokat (és még le sem törölt mindent a tabletről).
Mit javasoltok, mit tegyek vele, h használható rendszer legyen egy stabil verzióval? Minden ötlet jól jön, kezd eléggé felhúzni a tablet :W

YOLOska

(#25328) pászka válasza Funthomi (#25327) üzenetére


pászka
aktív tag

Olvass vissza én a slukkicaféle romot használom és rendesen megyeget.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#25329) Cynicelectro válasza bencsikgab (#25326) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm. Sikeresen abszolváltam a feladatot.

(#25330) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok használtam vettem nexus 7 et. A problémám hogy pörög nek le a százalékok bármit is csinálok vele. Par perc youtube és négy/öt százalék le is megy . az Rákosi uj benne kettő hete vettem. Csináltam már battery bin törlést rengeteg rom cyanogen gyári 4.1- 6.0 ig az eredmény ugyanaz mindig kijelzőidőm max 2.2.5 óra . Hadd véres dolog lehet a háttérben mert szoftveresre már nem is gondolok.ezt negyvennyolc százalékkal kezdtem írni most 45.

(#25331) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

:-) prediktiv szöveg Rákosi az akksi akar lenne :-)

[ Szerkesztve ]

(#25332) l.skywalker válasza Tüske0614 (#25331) üzenetére


l.skywalker
félisten

A Rákosi és Kádár korszak kifejezetten híres volt az energiatakarékosságról és a fejlett villamosenergia rendszeréről.

Mivel szar volt a vezetés azonban minimális volt az ellenállás... :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25333) Tüske0614 válasza l.skywalker (#25332) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Szóval nincs semmi ötlet ? Szériahiba ami ilyen fogyasztást okozna ?

(#25334) l.skywalker válasza Tüske0614 (#25333) üzenetére


l.skywalker
félisten

Bocs az offért.

3 irányú lehet:
1 - valamely alkalmazás/ok szívják le az aksit
2 - az aksi élettartama valamiért (helytelen töltés, csere) véget ért
3 - hardveresen szívja valami

Én leginkább szoftveres oldalon vagyok jártas, ott tudnám végletekig kielemezgetni a dolgokat...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25335) Slukkica válasza Slukkica (#25304) üzenetére


Slukkica
őstag

Itt a legújabb rom-om :Y

Teljesen "saját" fejlesztés :D

np_grouper-2016-02-01.zip

Aki kiprobálja jelezzen vissza legyen szíves. Én is ezt használom már eddig nagyon bejön nekem :B

UI.: Mehet f2f2 -re formázott data és cache-re is. Valamint sima ext4-re is!!

UI2.: Nagyon Stock közeli, azokkal a funciókkal amit és használok. + Layers. Szóval akinak root kell vagy busybox akkor azt fel kell tennie.

Chears :K

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25336) csuzso72 válasza Slukkica (#25335) üzenetére


csuzso72
tag

Szia! Este szerintem lesz egy kis időm felrakni. Most az előző romod, és kerneled van fent. Jó, végre rendben működik, de nagyon merül. Néha használat nélkül, repülőbe rakva is (pl tegnap) előjön a battery drain és kikapcsolásig merül. Igaz a FB és a Chrome fent van (szinte csak ezeket használom rajta, meg a Synology DS Videoját).
Cache és dalvik cache törlés elég a felrakáshoz?

(#25337) mobilizmo válasza Slukkica (#25335) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kerneled maradhat, gondolom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25338) Slukkica válasza mobilizmo (#25337) üzenetére


Slukkica
őstag

A romban menne van a kernel is, nem kell külön telepíteni.

(#25336) csuzso72:
Valami programmal nézd meg hogy a nagy foigyasztó, mi eszi ennyira az akkut. Én 1500-on OC-vel használom most és nem merül jobban, mert maxon nagyon keveset kell menjen a CPU.

Ammenyiben a Noise Project rom-on vagy akkor elég a cache-eket törölni. Ha nem akkor full wipe kell.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25339) Tüske0614 válasza l.skywalker (#25334) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Most 5.1.1 gyári van rajta .semmi plusz és a google frissitések sem lettek rátöltve .Háttérben nem fut semmi de mégis merül. Helytelen (akksi)?csere alatt mit értesz ? 3 hetes benne tehát új. Asus szervizt megpróbálom hátha tud segiteni .

[ Szerkesztve ]

(#25340) Tüske0614 válasza Slukkica (#25338) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

twrp no os-t ír ..De elindul :)

(#25341) G4bi89 válasza Slukkica (#25335) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nem kizárt, hogy én toltam el valamit de full wipe után vannak bajok. Home gomb nem érzékel, gyorsbeállítások panelt nem lehet lehúzni.
Pico opengapps gondolom jó hozzá!?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#25342) csuzso72 válasza Slukkica (#25338) üzenetére


csuzso72
tag

Visszaraktam a régit, mert amit kipróbáltam gaps nem ment vele :(
Gyorsnak tűnik, és eléggé le van csupaszítva :) ha lesz hozzá gaps, kipróbálom

(#25343) Slukkica válasza G4bi89 (#25341) üzenetére


Slukkica
őstag

Én ezt a gapps-ot használom:
[link]

log-ot kellene csinálnod mert nekem nem jelentkezik a home gomb és a lehúzási probléma.

(#25342) csuzso72:
linkeltem :)

Februári update:
Ezen a csatornán (pushbullet) mindig lehet értesülni a frissítésekről: [link]

Gyorsnak tűnik, és eléggé le van csupaszítva :)
A More menüpont alatt vannak ezek a funkciók:

De egyébb emnükben is lehet találkozni egy két jó dologgal :K

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25344) csuzso72 válasza Slukkica (#25343) üzenetére


csuzso72
tag

Szia!

Kösz! Tegnap csak gyors próbaképpen felraktam, de a fent leírt hibák miatt leszedtem. Most a régid van fent, egy 2016.02.02-es pico gapps-al, és a később publikált kernellel. Tegnap nagyon szépen repült vele a gép (facebook és a chrome is). Ha hazamegyek megnézem a merülését :)

Az új rendszert (mint írtam) csak gyors megszemléltem, de az alap váz egy kicsit csupasz volt nekem és mivel nem merültem el benne, sok minden hiányzott. Home gomb nekem ment, de lehúzós probléma nálam is előjött. Beállítás menüben hirtelen nem találtam a fejlesztői lehetőségeket. USB-n gépre dugva alapból nem jelent meg a tárhely, de ezt gondolom a menüben be lehetett volna állítani.

Amúgy a pár perc alatt nagyon gyorsnak és simának tűnt. De a régebbi du-alapú romod is döccenés nélkül ment/megy.

(#25345) bajzal


bajzal
őstag

Nekem gyári 5.1.1 van rajta, de lassúcska. Van gyors, stabil Marshmallow? Persze főzött rom. Vagy inkább rakjam vissza a gyári 4.4.4-et?

(#25346) vikla007 válasza Slukkica (#25343) üzenetére


vikla007
aktív tag

Teljesen csupaszon felraktam gapps nélkül és nekem is ugyanazok a hibák jelentkeztek (Opengappsal is...)
Kell előtte valamit telepíteni? Pl. gyári romot?

(#25347) Slukkica válasza vikla007 (#25346) üzenetére


Slukkica
őstag

Lehet benne valami, én feltettem az utolsó gyári rom-ot.

https://dl.google.com/dl/android/aosp/nakasi-lmy47v-factory-b48bd71d.tgz

Utanna kezdtem rom-olni :DDD

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25348) l.skywalker


l.skywalker
félisten

@(#25345) bajzal

Én ahogy feljebb írtam (csak, hogy duplázzam magam, de jó) ezt a főzött M-es ROM-ot használom:

http://forum.xda-developers.com/nexus-7/development/rom-6-0-android-marshmallow-pure-aosp-t3226012

A kamera kivételével minden működik, de lehet, hogy már erre is van megoldás XDA-n csak még nem olvastam utána.

Kezdetben volta naponta egy restartos megfagyás, de pár napja ezt is elfelejtette és csak reggelente, hosszú inaktivitás után nehezen röccen be, de már nincs FC vagy teljes Freeze.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, ennek ellenére erősen gondolkozom, hogy visszamegyek 4.4.4-re, mert úgy érzem, hogy az Appok része, amiket használok (ill. használnék, mert még nem raktam fel mindet) ezen a ROM-on és M-en még nem fognak rendesen futni hosszútávon.

Gondolom sokat segítettem így, ugye? :D :))

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25349) mobilizmo válasza bajzal (#25345) üzenetére


mobilizmo
addikt

és (#25348) l.skywalker

Rakjátok fel ezt. Nekem eddig minden működött vele. Már így is nagyon jó de ha felrakjátok rá ezt a kernelt is, akkor aztán végkép. Nem kell visszaállni KK-ra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25350) l.skywalker válasza mobilizmo (#25349) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi. Egyébként is kacérkodok Slukicca munkáival itt az ideje kipróbálni! Este felrakom.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.