Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) janeszgol válasza boda.adam967 (#25099) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem KK-n van és nem rossz. De való igaz, hogy amivel megjelent, az a leggyorsabb rá. Viszont egyre több appnak KK a minimuma.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25102) boda.adam967 válasza janeszgol (#25101) üzenetére


boda.adam967
csendes tag

ez is igaz amit mondasz, mondjuk én már max a facebook emelek, filmezés, zene és olyan játékok amiket még gond nélkül elvisz arra használom, nah meg nettezés, és arra ez a rendszer tökéletes, sajnálom h az 5.1. nem olyan lett mint amire vártam vártunk, de nem az a lényeg hányadik rendszer van a gépen hanem h hogy teljesít mert ha az van rajta egy tesco tablet is jobban bírja a kiképzést ami elég gáz főleg hogy nem az az ár kategória ... majd ha lesz időm megírom az a kis összegzést meg linkelek is ha lehet ha ezzel segítek valakinek! :)

(#25103) #41133696


#41133696
törölt tag

A mai naptól fateromé lett a Nexus 7 2012. Csak a táblagép a töltőjével, a dokkolóra nem tartott igényt. Most majd keresek magamnak valami olyan darabot ami megkapja a 6.0-t, és nem refurb, meg nem Nexus :)

(#25104) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok,
visszaraktam a 4.4-et, de nem jövök rá, hogy kell beállítani,hogy ne rinyáljon állandóan a frissítésért.

(#25105) amtibacsi válasza ratobi (#25104) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Az értesítésre tapicskolj hosszan, akkor felajánlja.

(#25106) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv srácok.

Sikerült betörnöm a kijelzőt.
Maga a panel nem sérült, szép képet ad, de abban a sarokban ahol a törés van nem érzékel, illetve elég ronda. :D
Kérdésem az lenne, hogy ha rendelnék hozzá cshájnából EGY ILYET, lenne értelme szórakoznom vele?
Igazából a véleményetek szeretném kikérni. :R

(#25107) dajkapeter válasza Aethel (#25106) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Olyan 11 körülre jönne ki postával együtt... Ennyiért lehet kapsz egy másikat. :D

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#25108) Aethel válasza dajkapeter (#25107) üzenetére


Aethel
aktív tag

Ahogy látom ez olaszból lenne, elnéztem.
Igaz kínából sem találok olcsóbban. Ami van az kijelzővel együtt ~9k.
Annyiért meg inkább lehet meghagyom valami TV okosítónak. OTG-n keresztül rá egy wireless keyboard + egér és amint leírtam ezt a mondatot eszembe is jutott hogy erről a kis nexusról a büdös életben nem fogok képet kivezetni TV-re. Remek :D
:W

(#25109) rinpocse válasza boda.adam967 (#25102) üzenetére


rinpocse
tag

Megköszönném! :))

(#25110) #41133696 válasza #41133696 (#25103) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aztán mégis refurb és mégis Nexus 7 lett :)

(#25111) Cyrin válasza #41133696 (#25110) üzenetére


Cyrin
addikt

ugyehogyugye...

(#25112) will5


will5
tag

Hali. Van egy kis problémám. Mindent így csináltam ami itt le volt írva, de mégse működik a masina.

Rom telepítés Adb-s megoldással:

Akkor leszeded innen a megfelelo imaget (2012, csak wifi vagy mobil)

Ezt Total Commanderrel kicsomagolod egy konyvtarba.

Leszeded az adb es fastboot programokat.

Ezt szinten kicsomagolod, es a a fajlokat bemasolod az elobb kicsomagolt fajlok melle.

Ha nincs fenn driver, akkor ezt telepitsd.

Beirod a commander aljaba, hogy cmd, majd enter. A tabletet a csatlakoztatás előtt bootloader módba kell tenni a következő képen: kikapcsolt állapotban a hangerő le és a bekapcsoló gomb egyidejű lenyomása.
Ez után a tabletet radugod a gepre, majd beirod a flash-all.bat parancsot, enter, es varsz kb. 2 percet. (ha megall a folyamat a waiting for device-nal, akkor valszeg nincs driver).
A vegen ujra kell indulnia.

Csinál pár dolgot, de a végén nem indul újra. És a gép se indul el, kiírja, hogy Google és alul egy nyitott lakat. Ennyi.

Valaki leírná lépésről lépésre, hogy hogyan kell másik romot rátenni? Mondjuk egy 4.4.4-et. Köszi.

(#25113) #41133696 válasza Cyrin (#25111) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remélem nem szívom meg vele, mert rendeltem dokkolót hozzá :)

(#25114) will5 válasza will5 (#25112) üzenetére


will5
tag

No, ma nekiálltam mégegyszer de most a 4.4.2-t szedtem le, és ez működik. Nem tudom mi volt a gond a 4.4.4-nél, elvileg mindent ugyanúgy csináltam. Remélem ez jó lesz, mert az 5.1.1-el semmi programmal órákat kellett várni mire valami elindult.

(#25115) beloadjoker válasza #41133696 (#25110) üzenetére


beloadjoker
őstag

És ez egy remek döntés volt :)

/mondjuk fene tudja ha ez tényleg 2. gen akkor én ezt vettem volna/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#25116) dumper


dumper
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja lefagyott a Nexus 7-em, nem tudtam kikapcsolni se, úgy hagytam, lemerűlt. Azóta nem tudom bekapcsolni és azt sem jelzi hogy töltődne.

Tőltőre raktam fél napra, azután próbáltam mindent, amit a google ajánlott:
-bekapcsoló gomb hosszan,
-bekapcsoló + hangerő halkitó gomb hosszan,
-számitgépre kötöttem, majd ugyanezek mégegyszer
-másik tőltővel töltőttem, majd ugyanezek mégegyszer

Semmi eremény, van valami ötletetek?

Kösz,
dumper

(#25117) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Húzd le az aksit majd vissza és lehet hogy szerencséd lesz.

(#25118) m_dawe


m_dawe
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám. Adott egy Nexus 7 tablet, amin feltehetően 5.0 vagy 5.1 van.
Az alkalmazások optimalizálásánál nem megy tovább, hanem megáll a ~21. alkalmazásnál és kikapcsol. Próbáltam belépni a recoverybe, de egy android bábú fekszik egy piros felkiáltójellel.. Feltettem az NRT-t és a hozzá tartozó drivereket, a minimal adb és fastboot drivereket, valamint próbáltam manuálisan feltenni fastboot drivert, de eredménytelenül.. Windows 10-en próbltam. Valakinek valami ötlete? Előre is köszi.

(#25119) mobilizmo válasza m_dawe (#25118) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem Win10 x64-en nem hajlandó felismerni, míg bármilyen más gépen/op.rendszeren igen. Ha neked nincs másik gép esetleg meg lehetne próbálni egy Win Xp virtuális gépet felrakni és azon próbálkozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25120) inoxcrom válasza m_dawe (#25118) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Szia.
Ha feltelepítetted az Nexsus Root Tolkitet,menj az eszközkezelőbe az android deviche ,azt hiszem így,illesztő programok frissítése itt add meg azt a mappát ahova NRT-telepítetted ,C:\Program Files (x86) WugFresh Development.Innen így feltelepíti a meghajtókat.Remélem jól írtam,nekem így működik.

(#25121) Cyrin


Cyrin
addikt

használ valaki 6.0-s ROM-ot? Melyiket? és mik a tapasztalatok? most hogy rendbe tettem a 2013-as n7-et, ez következik majd.

(#25122) dajkapeter válasza Cyrin (#25121) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Úgy tudom döntően 2012-es N7-et használunk és mivel arra nincs hivatalos 6.0... :)) De lehet, hogy szerencséd lesz! :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#25123) dumper válasza Dzsabba (#25117) üzenetére


dumper
csendes tag

Sajnos az akkumulátor lehúzás se segített: még most sem tudom bekapcsolni.

(#25124) m_dawe válasza mobilizmo (#25119) üzenetére


m_dawe
senior tag

nagynehezen siekrült Win 7 x64-en :))

(#25125) Cyrin válasza dajkapeter (#25122) üzenetére


Cyrin
addikt

nem mondtam hogy hivatalos kellene hogy legyen, mivel nincs is ilyen. viszont az XDA-n van egy pár 6.0-s sőt 6.0.1-es ROM is...

és mivel nem nálam van a tab, nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#25126) S-eye válasza Cyrin (#25125) üzenetére


S-eye
senior tag

Engem is érdekelne egy stabil marshmallow ROM

(#25127) gabipaci


gabipaci
addikt

lehet jobban járok, ha ide írom, ez a topik pörgősebb:
Sziasztok!

Valaki segítene?
Lányom tabletje (wifi) 6.0-ról 6.1re frissülés közben meghalt. Nem megy végig.
Egy flash kellene neki szerintem.
Win10-em van(eredeti).
Valaki linkekkel lépésről lépésre leírná nekem? Telefonnal anno csináltam már ilyet, de nekem egy ilyen kb 3 nap utána járást előz meg.

Had legyek megint hős a lányom szemében, köszönöm

Logitech hardware tester

(#25128) Pow válasza gabipaci (#25127) üzenetére


Pow
tag

Az összefoglalóba keresd az : Rom telepítés Adb-s megoldással cimű részt.

Samsung Galaxy N10+ S9+ & Watch

(#25129) Dzsabba válasza dumper (#25123) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ez esetben szerviz vagy egy haver aki tudja mérni,hogy az aksi halt-e meg vagy az alaplap.

(#25130) gabipaci válasza Pow (#25128) üzenetére


gabipaci
addikt

megvan mar, koszonom

Logitech hardware tester

(#25131) buktagt540


buktagt540
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valamilyen megbizhato helyet vagy itt valakit aki törött kijelzöt cserelne? Illetve mennyibe kerül kb?
Köszönöm :R

(#25132) beloadjoker válasza buktagt540 (#25131) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szerintem nem egy jó vállalkozás a csere könnyű te is megtudod csinálni, viszont alaphangon olyan 10-12ből jön ki legolcsóbban ebayről az alkatrész.. itthon meg persze még drágábban csinálják

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#25133) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Utoljára amikor ilyen készülék volt a kezemben, egy SlimKat ROMot használtam rajta

Esetleg tudtok valami frissebb, viszonylag kellemes KitKat ROMot ajánlani? Vagy valami nagyon optimalizált Lollipop is jöhet, de a gyári Lollitól nagyon szenved a ketyere, azt biztos nem raknám fel.

(#25134) beloadjoker válasza ittakary (#25133) üzenetére


beloadjoker
őstag

Üdv itt :D Oneplus annyira jó hogy már mással is tudsz foglalkozni? :D

Egyébként én Slukkica módszereire/romjaira esküszöm esetleg gyári kitkatre gyomlálva de Slukkica féle azért sokkal jobb.
Kicsit összeszedve:
cm kitkat f2fs+ optipop lolli f2fs
+1 kitkat szintén Slukkica jóvoltából :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#25135) Dolphine válasza beloadjoker (#25134) üzenetére


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ha már OnePlus tábor... :DDD

Én a gyári 5.1.1-et használom a Nexus 7-en. Minimális szinkronizáció, csak főképernyőn van kevés widget. Úgy hasít így, mint a szél! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#25136) ittakary válasza beloadjoker (#25134) üzenetére


ittakary
nagyúr

Anyumnak lesz karácsonyra :) Vettem neki egy ilyen csodát, mert ami most van egy hulladék prestigio foshalmaz, na azt mindennek nevezném, csak tabletnek nem...

Őszintén szólva lehet maradok ext4-en... anyu nem power user, abszolút nem érezné a pluszt, nekem meg nincs kedvem szenvedni vele

Ha az a Lolli ROM tényleg van olyan jó mint egy KK, akkor kipróbálom holnap :)

(#25137) vikla007 válasza ittakary (#25136) üzenetére


vikla007
aktív tag

Én a legutolsó cyan snapshotot használom, cachet raktam át f2fs-re (data-át is lehet)
Egész kellemesen megy...

(OnePlust is így használom, csak legfrissebb cm13 + cache f2fs)

[ Szerkesztve ]

(#25138) Cyrin


Cyrin
addikt

nálam van a 2012-es n7, felraktam a gyári 5.1.1-et tiszta telepítéssel, és a play áruház kilép ha elkezdek írni a keresésbe...bravó Google!!!

(#25139) #41133696 válasza Cyrin (#25138) üzenetére


#41133696
törölt tag

A mieink:

Az 5.1.1-es N7 fateromnál teljesít már szolgálatot. Egyelőre nem panaszkodik rá, sőt meg is van vele elégedve, igaz a Play-t nem indította még el szerintem.

(#25140) Cyrin válasza #41133696 (#25139) üzenetére


Cyrin
addikt

Megoldódott, frissülnie kellett a play-nek 6-os verzióra.
Én holnap adom át nekik, mindent beállítottam, pöpec. Holnap beállítom a 2013-ast is, az is gazdára talál holnap este...

(#25141)



újonc

Üdvözletem mindenkinek
Most találtam ezt a fórumot, abban bízok, hogy itt megoldásra találok, ugyanis nagyon beteg az n7 :)
Kérlek segítsetek egy kicsit.
A helyzet a következő. Megannyi kutatás, rom csere, meg trükk után is akksi gondokkal kínlódok, lassan tölt, gyorsan merül.. Az már csak a kissebb gond, hogy nem valami villám a gép..
Jelenleg 5.1 van rajta xda ról. Cache f2fs re lett állítva, bár nem nagyon értem, csak javaslatra csináltam. Olvastam azt is, hogy kernel cserével meg lehet javítani, de egyrészt elég kezdő vagyok, másrészt eddigi próbálkozások alapján nem akarok játszani sokat, nehogy rontsak a helyzeten.
A 6 osban meg pl hotspot nincs, az akksit le se teszteltem emiatt.
Na de nem akarok regényt írni, ha van valami tuti rom-tipp vagy akármilyen kombinált megoldás az akksi gondra, valamint a gyorsaságra, stabilitásra, amiben van hotspot, kérlek osszátok meg, előre is köszönet.
:R

(#25142) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Először is kellemes és meghitt Karácsonyt kívánok! :-)

Másodjára: ti milyen billentyűzetet ajánlotok a tablethez? Semmi extra nem kell, csak egy kis egyszerű, hordozható eszközre lenne szükség.

Üdv!

YOLOska

(#25143) #41133696 válasza Funthomi (#25142) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, Neked is kellemes Karácsonyt :K

Rapoo E6100

(#25144) mobilizmo válasza (#25141) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az összefoglalóban szinte minden kérdésedre van válasz, ajánlatos elolvasni mielőtt kérdeznél. Custom rom, mint égen a csillag, link is van ott hozzájuk. Az akku problémára a legvalószínűbb válasz a kora, bár nekem 2012-es van és tulajdonképpen elviselhető állapotban van. A lassú töltés az usb anya koszolódása, korrodálódása miatt is lehet, többen voltak itt akik olcsón vettek hozzá csere alkatrészt és házilag megoldották a javítást. Egyszóval nem reménytelen a helyzet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25145) seraggi


seraggi
csendes tag

Mostanában kezd meghalni a 2012-s nexus 7 tabletem. Nyár végén a Ti segítségetekkel visszatettem rá a 4.4-t, utána tökéletesen működött. A napokban nem nyitotta meg az applikációkat, folyamatosan hibát dobott, hogy pl.: "A Gmail alkalmazás leállt". Majd egyszer lefagyott és kikapcsolt VOLNA, de nem kapcsolt ki. Power gomb+ hangerő le gombokkal kikapcsoltam, majd újra bekapcsoltam, csináltam egy gyári visszaállítást, de ugyan úgy kuka, lefagy, magától kikapcsol. Tegyek fel rá új rendszert megint, vagy mi lehetne jó megoldás? (Mert gondolom 5.X ugyan úgy rossz, és nem megbízható.)
Köszi előre

(#25146) válasza mobilizmo (#25144) üzenetére



újonc

Nem nagyon láttam ott romokat linkelve de megnézem mégegyszer hátha figyelmetlen voltam. A lolloponál jöttek az akksi gondok, azért gondoltam, hogy szoftveres a baj, nem akartam zavarni :B

(#25147) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok!
Karácsonyra anyukám kapott egy Lenovo tabletet és ezt megörököltem tőle. Igazából hibátlan karcolásmentes gép és gondoltam elszórakozok vele egy csöppet. Szóval átfutva a fórumot és az összefoglalót az lenne a kérdésem hogy ki melyik romot ajánlja a mostani lolli helyett ami bár működik rajta de néha igencsak döcörészik, esetleg van rá cyanogen is? Az oldalukat néztem de ott csak nexus7 van feltüntetve és nem tudom hogy pontosan erre a verzióra való-e vagy esetleg az újabb nexuszokra. A másik hogy ha lolliról akarok váltani akkor is követhetem az összefoglaló leírását? MErt ott még csak a 4.2-ig jutottak ha jól elékszem, vagy esetleg van itt egy lollis leírás is valahol? Előre is köszönöm.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#25148) beloadjoker válasza pászka (#25147) üzenetére


beloadjoker
őstag

Szia

Ha fozott romot keresel en ezeket ajanlom egy itteni forumtars Slukkica romjairol van szo:
[link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#25149) pászka válasza beloadjoker (#25148) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm, igen utánaolvasva én is erre akadtam. Maradván a lollinál az optipop variációt szedtem le. Most épp itt állok mert még nem világos mit mi után és hogyan kell csinálni. Eddig csak egyszer cseréltem romot egy régebbi telómon. De még ez is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#25150)



újonc


Na még ezt hagy mutassam meg. Amint látható kb félóra töltés megszakítás után, amiből kb 5 percet használtam böngészésre, a többi készenlét. Most hogx írok már 96%, szerintem mire elküldöm 95 lesz :Y
Nálatok is ilyen szar az akksi? És miért nem ír minden használatot ki? Csak a kijelző 1%, hol a többi 99 és mi az? Még gappsot sem tettem, egy friss, teljesen pucér lollipop van fenn, semmi widget... Tényleg zavaró. Hopp tévedtem, már 94%! Egx perc után :W
9:20 van, 93% :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.