Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Z_A_P válasza envagyok (#25799) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tegyél fel rendes böngészőt (Firefox).
Majd merek én is idot, de sokkal gyorsabb rémlik.

[ Szerkesztve ]

OK

(#25802) envagyok válasza Z_A_P (#25801) üzenetére


envagyok
veterán

Mikor megvettem, nagyon gyors volt.
Állítólag fárad a nand memória ezért lassú az IO
Hazamegyek le is mérem vhogyan

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25803) Z_A_P válasza envagyok (#25802) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hmm, ebben lehet valami, mert van egy regi okostelom (Samsung Wave), nincs rajta semmi, gyari, ures a mem, es megis 3mp-es akadasok vannak néha, pl tarcsazo(!) indításkor. Nem jövök ra miért. De ez egy lehetséges ok akkor.

OK

(#25804) bajzal


bajzal
őstag

Kicsit levált a kijelzője a nexusomnak. Kb. mennyibe kerül a javítás? Lehet csak ragasztót cserélni, vagy kijelzővel kell, hogy működik ez? Házilag macerás, vagy megoldható?

(#25805) Z_A_P válasza bajzal (#25804) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kijelzot csereltem nemreg, nem veszes, ha van jo szerszamod hozza. De elotte jol magold be a youtube videokat hogy kell :)
Erdemes kerettel rendelni, picit dragabb, de nem kell szarozni hajszarito, kiszedes a regibol stb. Csak csere es kesz. Nem remlik, de sztem 10e alatt volt mindenestul.

OK

(#25806) bajzal válasza Z_A_P (#25805) üzenetére


bajzal
őstag

Hát annyit nem ér nekem, mert max 15 ezret ér ez a tablet már, többet nem. Meg nem vészes egyébként, majd ha nagyon elválik max akkor cserélek.

Főzött rom felrakása nehézkes? Csináltam már többször ilyet telefonon, de ott máshogy kellett.
El lehet rontani? Ha valami rossz, akkor nexus root toolkit-el bármikor újra tudom húzni? Gondolom úgy kell, hogy fel kell rakni cwm-et, aztán lehet rakosgatni a romokat, ugye?

(#25807) Z_A_P válasza bajzal (#25806) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez volt: [link] Kuldott hozza "szerszamokat" is a csomagban, cserelni.
Ja, lehet 15-ot er, de szar kijelzovel 0-t. :)
En ugy voltam vele, 9000-ert lesz egy tabletem. De nekem nem erzekelte a tapit, muszaj volt cserelni. Helyedben en sem tennem meg egyelore, ha csak esztetikai problema.
ROM-rol passz, en gyarit tettem csak fel. Az ment siman.

[ Szerkesztve ]

OK

(#25808) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Szisztok! Hogyan lehet hard resetet csinálni a nexus 7-el? A sima gyári visszaállítást megcsináltam már párszor a beállítások menüből, de ugyanolyan lassú sajnos...

(#25809) zhorvath válasza Mtomasz81 (#25808) üzenetére


zhorvath
aktív tag

(#25810) Mtomasz81 válasza zhorvath (#25809) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszönöm szépen! Megpróbálom ezt a módszert...

(#25811) Mtomasz81 válasza zhorvath (#25809) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sikerült a hard reset visszaállítás, de viszont nem sokkal lett gyorsabb a gép, egy régebbi androidra hogy lehet visszaállni? Most Android 5.1.1 van a gépen.

(#25812) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#25811) üzenetére


mobilizmo
addikt

Inkább előre menj, ne vissza. 7.1.1-es AOSP-vel tök jól megy.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25813) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#25812) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ok köszi, de azt hogyan telepítem fel ha nem kínálja fel frissitésként?

(#25814) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#25813) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát azt frissítéssel sehogy. De azt feltételeztem, ha visszafelé akarsz menni akkor van némi rálátásod a dologra, mert az sem lehet frissítéssel megoldani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25815) Mtomasz81 válasza mobilizmo (#25814) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sajnos nincs. Érdekelne a dolog tudnál egy leírást adni az android 7.1.1 telepítéséről nexus 7-re?

(#25816) mobilizmo válasza Mtomasz81 (#25815) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze, de munka lesz vele és némi angol tudás nem árt.
Letöltöd a Nexus Root Toolkitet és telepíted.
Aztán a Nexus-t összekötöd a PC-vel és elindítod az NRT-t. Elvileg automatikusan felismeri a típust.
Ha ez működik nézegesd, mára (mivel már késő van) ez elég is.
Egyébként az egésznek a menetéről:
1. NRT segítségével
-bootloader nyitása (mindent töröl!!!)
-TWRP telepítése
-SuperSU telepítése
2. TWRP-ből
-ROM flash
-GAPPS flash
-bármi egyéb ami kell...

De egyébként az összefoglalóban, minden szépen benne van.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25817) envagyok válasza mobilizmo (#25816) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a 2-es pont magas.
twrp-ből hogyan lehet flashelni?
Mert nincs benne sd kártya.
Plusz az általad írt verziót honnan lehet letölteni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25818) mobilizmo válasza envagyok (#25817) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyszerű. Nem kell hozzá SD, az én Nexus 7-ben sincs. Az NRT letölti a TWRP-t és szerencsés esetben a SuperSU-t is. De ha nem találja, akkor Te is letöltheted és megmutathatod NRT-nek hogy hol van.
TWRP
SuperSU (nem emlékszem pontosan melyik verziót akarta tegnap az NRT, de itt ki lehet választani)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25819) Tahiti válasza mobilizmo (#25812) üzenetére


Tahiti
csendes tag

AndDiSa 7.1.1 AOSP használtad ? Egy ideje a 4.4.4 -re mentem vissza, mi a tapasztalatod a 7.1.1 van olyan gyors mint a 4.4.4, érdemes váltani?

(#25820) mobilizmo válasza Tahiti (#25819) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én használtam vettem, bevallom őszintén nem emlékszem KK volt-e rajta egyáltalán vagy már LP-vel kaptam. Így összehasonlítási alapom nincs, de véleményem szerint a 7.1.1 teljesen vállalható sebességgel működik. Nyilván játékra már nem nagyon alkalmas ez a vas, akármit raksz rá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25821) envagyok válasza mobilizmo (#25818) üzenetére


envagyok
veterán

Értem, de az image-t amit felflashelek, hova kell rakni?
És mi a 7.1.1 linkje?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25822) mobilizmo válasza envagyok (#25821) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát van néhány lehetőség, főleg ha nem csak 7.1 irányban nézelődsz. De én most ezt használom. Ahogy ott is írja, fontos, hogy pontosan melyik készüléked van (2012, 2013, csak wifi vagy 3G is). Nekem a 2012 csak wifi változat van az a grouper, azt kell hozzá letölteni, meg a gapps-ot, meg SuperSU-t (ha még nincs fent). Amikor recoverybe (TWRP) belépsz, akkor a PC-n megjelenik az eszköz, a maga tárhelyével (esetleg várni kell kicsit, hogy a drivert feltegye). Tehát szépen fel tudod másolni a flashelhető ROM-ot, Gapps-ot, stb...
Aztán mehet a flash.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25823) Tahiti válasza mobilizmo (#25820) üzenetére


Tahiti
csendes tag

köszi nem játszom csak net-face meg mail. még várok egy ujjabb verzióra utána megprobálom

(#25824) l.skywalker válasza envagyok (#25799) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én a Facebookot sem használom. Chrome küldi a facebook notificationoket és kész. Ezzel is nyerek 70-80MB szabad RAM-ot. A Messenger rajta van, de az az egyetlen FB app, amit hajlandó vagyok használni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25825) l.skywalker válasza mobilizmo (#25822) üzenetére


l.skywalker
félisten

Felraktam ezt nekem is grouper van. Minden jó, pár app crashel, de nem működik a home gomb és az overview gomb.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25826) mobilizmo válasza l.skywalker (#25825) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem minden működik a rendszeren. Appot mondjuk túl sokat nem használok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25827) l.skywalker válasza mobilizmo (#25826) üzenetére


l.skywalker
félisten

Valszeg az a baj, hogy nem volt rendes factory reset.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25828) holly3


holly3
csendes tag

Sziasztok! Mivel nem vagyok egy számítógép guru a segítségeteket szeretném kérni! Van egy nexus7(2012) tabletem ami hibátlanul tette a dolgát mindaddig amíg nem frissített! Azóta nagyon belassul néha csak gondolkodik de semmi nem történik! Egy szervíz 12-15ezret kérne a visszafrissítésért! Ez a gép már nem ér annyit és valjuk be egy munkás ember nem negyon tud uj gépet venni! Szóval van köztetek olyan guru aki szivesen segítene vagy esetleg megcsinálná nekem? Nem kérném ingyen!

(#25829) l.skywalker válasza holly3 (#25828) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ha nem is rémesen egyszerű de szerencsére nem egy atomfizikai feladvány. Írj rám egy pm-et és ha gép előtt vagy megpróbálok segíteni. Skyepon vagy valamelyik chatelős alkalmazáson keresztül akár.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25830) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nekem egyik custom ROM sem jön be 4.4.4 felett. A Nougat-osok is beszaggattak, ha felraktam egy Viber-t, pedig a LineageOS nagyon tetszett. Most felraktam pár elég letisztított ROM-ot, utoljára egy 5.1.1-et, gondolván, hogy ez volt az utolsó hivatalosan is kiadott egység a géphez, hátha mégis jó. Hát nem. Tegnap össze#@*rta magát. Official 4.4.4 alatt ha kicsit néha lassúcska is volt, ilyeneket nem csinált. Legalábbis nem rögtön a telepítés utáni első 2 órában. Az én véleményem az, hogy csak 4.4.4 eredeti release.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25831) Slukkica válasza l.skywalker (#25830) üzenetére


Slukkica
őstag

Avagy 4.4.4 f2fs file rendszeren :D Ja és 300 MHz-es cpu OC-vel. Evvel a felálással használató még ez a régi vas :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25832) l.skywalker válasza Slukkica (#25831) üzenetére


l.skywalker
félisten

Be kéne írni az összefoglalóba. Pár kérdésre előre meglenne a válasz a jövőben :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25833) envagyok válasza Slukkica (#25831) üzenetére


envagyok
veterán

Egy how-to -ra én is kíváncsi lennék

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25834) zedcon


zedcon
tag

Sziasztok!

Van egy 3 éve boltban vásárolt Nexus 7 (2012) 32 GB Wifi gépem amit kizárólag internetes böngészésre használnék. De kezd még erre is alkalmatlan lenni annyira belassul (kifagy ?) ha megnyitok egyszerre 3 lapot, van amikor 1 után is. Csakis a Dolphin Browsert használom. Azt gondoltam tele van szeméttel a tablet és tudom, hogy mindig kell legyen legalább 5 GB szabad hely, hogy ne legyen lassú a rendszer, de most az se segít, mivel szinte teljes üres, csak a gyárilag frissült rendszer van rajta és a böngésző.

Teljes Factory Resetet és cache törlést csináltam a Recovery menuből és szinte üres a tablet, csak a Dolphin Browser van rajta és így is ha megnyitok mondjuk 3 lapot akkor egy idővel kiírja, hogy nem válaszolt időben, várakozás vagy bezárás az opció.

A gép nem rootolt, de szívesen megcsinálom ha ez segít és valami animációktól és más sallangtól teljesen mentes romot raknék fel. Melyik lenne a legjobb rom, hogy tudjak netezni és ne fusson a háttérben pl semmi kéretlen google-os vacak? Semmilyen animációt, áttűnést, szépséget nem szeretnék a tableten.

Ezek a jelenlegi infók a gépről:

Model: ME370T
Android verziója: 5.1.1
Kernel verziója: 3.1.10-gf5d7b8b
android-build@vpbs1.mtx.corp.google.com #1
Build-szám:
LMY47V

Tehát mit lehet csinálni, hogy eltűnjön a gyári 5.1.1 rom és mondjuk visszakerüljön a 4.4.4 vagy esetleg van valami sallangtól mentes 6.0-ás rom, ha igen melyik?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#25835) gyulaszu válasza zedcon (#25834) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Helló,
én is pont ma tettem vissza egy készüléket a gyári 4.4.4-re, azzal szépen megy.
Az összefoglalóban is benne van hogyan kell.
Ezek kellenek hozzá
Az image-eket pedig itt találod.
A nakasi kell hozzá.
Utána ki kell kapcsolni az értesítőt, hogy ne akarja egyből az 5.0.2-re frissíteni.
Üdv

gyulaszu

(#25836) zedcon válasza gyulaszu (#25835) üzenetére


zedcon
tag

Simán ment ezekkel a lépésekkel és annak is örülök, hogy rootolni se kellett hozzá. ;)
Kösz szépen! :C

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#25837) Slukkica válasza envagyok (#25833) üzenetére


Slukkica
őstag

Ebben a fórumban már leírtam. Keress rá kérlek.
A simpleTSM - et keresd romnak. Abban a hozzászólásban a kernelt is linkeltem. A kettő együtt adja a jó használhatóságot!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25838) ratobi


ratobi
senior tag

Nagyon lassan töltött már a kis vas, valahol olvastam, hogy egy USB csere javít a gondon.
Kicseréltem, nem javított... Mi lehet még a gond? :F

(#25839) sajp63 válasza gyulaszu (#25835) üzenetére


sajp63
tag

Szia.
Lehet egy bugyuta kerdes:
Hol lehet leallitani a rendszerfrissitest, hogy ne telepuljon ujra az 5.0.2.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#25840) gyulaszu válasza sajp63 (#25839) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Helló,
ha jól emlékszem, akkor az üzeneten nyomva tartod az ujjad és akkor oda ugrik, ahol ki tudod iktatni az üzenetet.
Egyébként pedig Beállítások > Alkalmazások és valamelyik Google szolgáltatásnál kell az Értesítések megjelenítését nem kérni.
Üdv

gyulaszu

(#25841) sajp63 válasza gyulaszu (#25840) üzenetére


sajp63
tag

Koszi.

(#25842) ace05


ace05
senior tag

Slukkica 25092 hozzászólásában lévő romot, hogy kell felrakni ? Vagy melyik hozzászólásban találom a választ?

(#25843) Slukkica válasza ace05 (#25842) üzenetére


Slukkica
őstag

Ugyan úgy mind minden rom-ot. Full wipe és mehet az install. Persze twrp kell hozzá.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25844) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van mint itt kb mindenkinek, 5.x után használhatatlan lett az egész gép, visszabutítottam gyári 4.4.4-re, viszont azóta olyan gond van ha bekapcsolom a wifi-t akkor percek kellenek mire bármit is lehet kezdeni vele, illetve még annyi gond van hogy régen toltam a Real Racing 3-at, lagg mentesen futott de miután megtörtént ez a visszabutítás azóta laggol a játék (csak azért lenne fontos mert ez volt a kedvenc játékom). Remélem van erre valami megoldás mert eléggé idegesítő és sajnos nem mostanában lesz pénz új gépre! :D Még annyi kérdés lenne hogy mennyire használható az 5.x verzió a mai napokban? Több mint 1 éve csináltam ezt és nem tudom h azóta dobtak e ki valami javítást. :D Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#25845) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Kicsi kiegészítés: Igazából már nagyon sok mindent próbáltam, pl: cache ürítés, fejlesztői módban az animációk kikapcsolását stb., ezért is írtam mert már tanácstalan vagyok. :D A gép gyors egyébként alapjáraton, ez a lassulás csak wifi bekapcsolásakor jön ki, illetve az online játékoknál (mint pl az említett RR3). Az újra telepített gyári rom is a wifis verzióhoz való.

[ Szerkesztve ]

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#25846) Dolphine válasza nsbikes (#25845) üzenetére


Dolphine
addikt

Kapcsold ki a Google szinkronizálásnál mindent amire nincs szükséged. Pl. Play Újságos, stb.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#25847) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Ez is megtörtént, most aránylag gyors egyébként wifivel is, viszont az RR3 még mindig laggol amit tényleg nem értek mert mikor megvettem a gépek akkor laggmentesen futott.:S

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#25848) envagyok válasza nsbikes (#25847) üzenetére


envagyok
veterán

Azóta a real racing is frissült párszor

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#25849) nsbikes


nsbikes
csendes tag

Igen, mivel már tényleg mindent kipróbáltam, sejtem hogy a programba történtek változások és ezt már nem bírja el ez az 5 éves technológia. :D Mindegy, ez van, lassan érik egy másik gép. :D

XBOXONE, XBOX360, XBOXClassic, PS5, NSW, PC

(#25850) Adam8199


Adam8199
tag

.

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.