Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Messengerben szerettem volna képet küldeni, amikor először találkoztam a jelenséggel, hogy vibrál a kamera képe.

A gyári kamera app-ben is megpróbáltam, ott a fókisz segít bizonyos esetekben (pl, távolti fotozóáskor), de közelre (1m) fotózáskor/videózáskor előjön a hiba.

Csináltam egy rövid videót, ezen a YT linken eléritek: [link]

(FRISSÍTÉS: a yt úgy lebutította, hogy semmi sem látszik...)

7.1.2 beta-t használok, szerintetek van összefüggés vagy inkább hardveres hiba?

Üdv,
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#5352) Just486 válasza b_alazs (#5351) üzenetére


Just486
senior tag

Csak mesterséges fénynél (izzó, led, neon), vagy természetes világítás (napfény) mellett is?

That unconquered country we call the future.

(#5353) AdamVonSzabo


AdamVonSzabo
tag

Nektek is jött hivatalos stabil OTA a beta programban? Jelenleg a 7.1.2 beta 2 (npg47i) van fent, de most a hivatalosról kaptam értesítést (n2g47h).
Akkor most vége a beta-nak, amíg az O nem kerül be?

(#5354) Draken válasza AdamVonSzabo (#5353) üzenetére


Draken
őstag

Én még nem kaptam meg a friss 7.1.2-t, bár ma még nem csekkoltam, beta van fent jelenleg nekem! Valószínűleg az O-val folytatódik a beta, csak azt nem tudom, melyik szakaszban!

(#5355) ShadowX


ShadowX
őstag

[link]

Hoppácska. :)

(#5356) AdamVonSzabo válasza ShadowX (#5355) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Uh.

Nagyon szerencsés vagyok akkor, hogy engem nem érint (knock-knock). Több, mint egy éve használom és még mindig le tudok menni a felkiáltó jelig, nem kapcsol ki random. Remélem megtartja a jó szokását, mert most már ezzel szeretném kibekkelni a Pixel2-ig.

(#5357) ShadowX válasza AdamVonSzabo (#5356) üzenetére


ShadowX
őstag

Engem sem érint hála az égnek. Ennek ellenére már érzem hogy használódik. Lehet elviszem a jövő héten szervízbe kicseréltetni.

(#5358) ßrainiac válasza ShadowX (#5355) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nalunk ugye ketto is van es mocskosul remelem, h kitartanak legalabb 1 evig, mert nagyon meg vagyunk elegedve veluk.

Aztan nagyon nagyon hosszu ido utan talan beruhaznek egy samuba 😂 hiaba, az S8+ igen kellemesnek tuno telefon lett.

(#5359) BeastMode válasza ßrainiac (#5358) üzenetére


BeastMode
őstag

Tegnap szerencsére hibát írt ki a Telekom oldala, így nem tudtam előrendelni az S8+-t:D
Már nagyon rajta voltam, pedig nincs szükségem rá:D

[ Szerkesztve ]

(#5360) Just_Reboot válasza BeastMode (#5359) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mentségedre szóljon hogy részeg voltál...😂

(#5361) BeastMode válasza Just_Reboot (#5360) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen, nem is kicsit😂

(#5362) gulb válasza ßrainiac (#5358) üzenetére


gulb
senior tag

1evet siman kibirnak;) de nekem 1.4 ev utan cseres lett...igaz Google szo nelkul kuldott egy ujat.

(#5363) vacs válasza rodi81 (#5329) üzenetére


vacs
veterán

Jelenleg a Screw'd romot használom Nexus 5-ön és nekem ez tetszik a legjobban.
Tökéletesen stabil és millió testreszabási lehetőség van, ráadásul magyarul (a videón is látható)!
Sokan dicsérik a pure nexus-t ... én kipróbáltam, de nem egy nagy eresztés, számomra túl puritán (buta)!

- Pure Nexus bemutató videó by vacs
- Screw'd bemutató videó by vacs, Dynamic gapps ajánlott hozzá
- crDroid bemutató videó by vacs
- Resurrection Remix(bemutató videó by vacs
- LineageOS (ex CyanogenMod), direkt link, a nightly verzió mindig a stabil, bemutató videó by vacs

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5364) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nabammeg a fémházat kicserélték erre mostmeg bal felső saroknál a kijelző üveg körül lévő müanyag részből lepattant egy darab... pedig semmihez se csaptam oda :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5365) BeastMode válasza vacs (#5363) üzenetére


BeastMode
őstag

Azért vegyük figyelembe, hogy hiába Nexus mindkettő, eltérő mennyiségű és minőségű extrák lehetnek a különböző ROM-okban, plusz a sebesség is más lehet a kernelek miatt.
Mindenesetre köszönjük!

(#5366) apaszka válasza BeastMode (#5365) üzenetére


apaszka
veterán

Így van. Én PN ROM ot használom, EX kernellel. Amit említ, prezentál a videóban azt itt tudom én is .
Szóval...

Jaaa és egy csepp ajánlottat nem ittam :W még.
A szabadidő 500 km et hoz naponta..az ünnepen....pedig nyomnék egy kis házi kedvencet ...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5367) ßrainiac válasza BeastMode (#5359) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ismerem az erzest. En modt ugy vagyok vele h tul sokszor beleugrottam mar effele baromsagokba, es ez a telo szinte tokeletes. Jo lesz az az S8+ majd fele ennyiert, kesobb ^^

(#5368) ShadowX


ShadowX
őstag

(#5369) BeastMode válasza ShadowX (#5368) üzenetére


BeastMode
őstag

Amúgy ez teljesen jogos.
Az LG is kezdi elismerni az 5X bootloop hibáját, ideje lenne a Huawei részéről is kommunikálni valamit.

(#5370) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Huawei szervíz elég korrekt volt.
Szó nélkül cserélték az olasz amazonról rendelt készülékemnek az akksiját.

Most hogy új akksi van benne, tudtok adni valamilyen használattal kapcsolatos tippet, tanácsot, amiket betartva valamivel talán tovább bírja és egy év múlva nem lesz megint kuka a telep?

(#5371) ShadowX válasza bigmasterg (#5370) üzenetére


ShadowX
őstag

Sokan mondják, hogy célszerű a gyári gyorstöltőt mellőzni és mondjuk vagy laptopról, vagy 1A-s töltővel tölteni. Én 90%-ban a gyorsat használom, de szerintem nekem amiatt használódik inkább az akku mert napi 1-2x töltöm.

(#5372) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Az enyém kb heti 1x lát saját töltőt, általában este lefekvés előtt rádugom a nasra és reggelre feltölti. Csak akkor használom a sajátját ha gyorsan kell tölteni vagy este elfelejtettem bedugni. Sosem kapcsolt még ki magától. Remélem nem is fog :D

[ Szerkesztve ]

(#5373) SkyS1gn válasza bigmasterg (#5370) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem épp ma kikapcsolt 10%-ról megint... se hideg se semmi... és új akksis. :U

Én se gyorstöltöm, 1A-el szoktam.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5374) tirszin válasza bigmasterg (#5370) üzenetére


tirszin
senior tag

A másik nagyon fontos dolog, hogy tartósan ne legyen kb. 20% alatt és ne legyen sokáig 80...90% felett sem a töltöttsége!

A 3. pedig, hogy ez a kikapcsolgatás nem csak az akkun múlik, hanem pl. a hozzávezetés minőségén.
Belejátszhat a jelenségbe még egy nagy átmeneti ellenállású csatlakozó, vagy hibás akku kábel, stb.

És persze még van valami DC-DC átalakító is az alaplapján. Lehet, azt is úgy sikerült tervezniük, hogy van bennük gyártási szórás, hány Voltos betápnál teszi fel a kezét. :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5375) techie_guy válasza tirszin (#5374) üzenetére


techie_guy
tag

Ember legyen a talpán, aki folyton a 20-80%-os tartományban tudja tartani a telefonját. :\
Ez már az a kategória nekem, hogy bizony nem én vagyok a telefonért és ne kelljen már bűvészkednem ezzel, hogy ne kapcsoljon ki a telefonom, amikor még _elvileg_ az üzemidejének egy tizede "benne van". Tutira valami hardveres gyártási hiba, ha beismeri a Google, ha nem. Az első 6P-m 15-20%-nál konzisztensen eldobta magát, szerencsére a cserélt készüléknél még nem tapasztaltam ilyet. (tegnap pl. még 4%-nál is tudtam telefonálni vele, persze máskor vigyázok rá, hogy ne merüljön le ennyire..)

(#5376) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Az egyém másfél éves, és minden éjszaka a gyári gyorstöltőn tartom. Eddig nem volt semmi probléma vele.

(#5377) California1


California1
őstag

Üdv mindenkinek!
Valaki használja a telóját esetleg 6.01-el? A wifiről lenne egy kérdésem.

WiFi beállításnál van olyan, hogy " Tartsa bekapcsolva a wifit alvó üzemmòdban .

1.Mindig
2. Csak töltőn
3. Soha

Ezek mit jelentenek pontosan??

(#5378) BeastMode válasza California1 (#5377) üzenetére


BeastMode
őstag

Szia!
Igaz 7.1.2-t használok, de ezek a következőt jelentik:
1. A Wi-Fi be van kapcsolva mindig.
2. A Wi-Fi akkor van bekapcsolva, ha be van kapcsolva a kijelző és/vagy töltőn van a telefon.
3. A Wi-Fi csak akkor van bekapcsolva, ha a kijelző is, tehát ha nem használod a telefont, vagyis ki van kapcsolva a kijelző, akkor a telefon kikapcsolja a Wi-Fit.
Remélem érthető voltam.

(#5379) California1 válasza BeastMode (#5378) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm!
Melyik verzió jobb szerinted? Az 1-es vagy a 3-as?

Előre is köszi.

(#5380) vacs válasza California1 (#5379) üzenetére


vacs
veterán

Ha szeretnéd megkapni az értesítéseket, pl messenger, skype, viber, email stb, akkor az 1-est kell választani, mert így mindig bekapcsolva marad a wifi.
Szerintem az emberek 99% így használja!

(^)(>.<)(^)

(#5381) California1 válasza vacs (#5380) üzenetére


California1
őstag

Világos!
De ha van mobilnet akkor is bejonnek az értesítések?

(#5382) BeastMode válasza California1 (#5381) üzenetére


BeastMode
őstag

Persze, mobilneten is jönnek.
Viszont ha van Wi-Fi, akkor miért nem azt használod?
Az 1-es pont a legjobb szerintem.

(#5383) California1 válasza BeastMode (#5382) üzenetére


California1
őstag

Persze világos, köszönöm az infót.

(#5384) winbox


winbox
senior tag

Akit érint, Pure Nexus is már 7.1.2-n :) [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5385) apaszka válasza winbox (#5384) üzenetére


apaszka
veterán

Köszönöm :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5386) apaszka válasza winbox (#5384) üzenetére


apaszka
veterán

Ment a dirty flash: de System UI leáll :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5387) California1 válasza BeastMode (#5382) üzenetére


California1
őstag

Üdvözlet!
Újra lenne egy kérdés :-)
A felülről lehúzható sidebarban lévő dolgokat (fényerő állító, wifi, stb stb) nem lehet állítani? (Android 6.01)
Azaz mondjuk ha valamire nem lenne szükség kivenni onnét. (Ha jól emlékszem Samunál lehetett)

(#5388) ShadowX válasza California1 (#5387) üzenetére


ShadowX
őstag

Teljesen lehúzod a status bart és a fogaskerék ikon mellett ott a ceruza ikon (szerkesztés).

(#5389) winbox válasza apaszka (#5386) üzenetére


winbox
senior tag

Írták is, hogy nagyon ajánlott a clean install, én ezért előtte mentettem mindent és dirtyvel meg sem próbáltam :o

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5390) apaszka válasza winbox (#5389) üzenetére


apaszka
veterán

Ment egy fuull gyárira vissza ! :W Ugrott egy csomó cucc mert a recovery mentés sem ment vissza! :B

De nem gáz!
Nem Rootolom egy darabig. :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5391) gornn


gornn
csendes tag

Az én telóm most jött vissza szervizből, csupán két napot töltött ott, plusz a postai szállítási idő ment még rá.

Sajnos a töltőm halt meg teljesen, és a telót is vissza kellett hozzá küldeni. És ha már ott van, akkor pár hibát közöltem a bejelentő lapon, mint pl.: a mikrofon gyengeségét, és az alsó hangszóró halkságát. És a képernyőm is eléggé besárgult, szóval azt is beleírtam.

Pozitívum: képernyőt cseréltek (enyhe rózsaszín árnyalatú a fehér színe), az alsó mikrofon és hangszóró részt is cserélték, + kaptam én is új hátlapot kamerüveggel együtt. No meg egy új töltőt (kábelt meghagyták, és egy szép kék befőttes gumival rögzítették :)

Negatívum: a hátlap alján található kis lap nem volt rendesen bepattintva, a keret alján egy kis karc látszik, valamint a kamerában egy szép porszem ékeskedik.

Ez van :)

(#5392) rodi81 válasza apaszka (#5386) üzenetére


rodi81
tag

Clean install szükséges (Changelog-ba írja)!

(#5393) Just486 válasza ShadowX (#5388) üzenetére


Just486
senior tag

Android 6-on nem így van, a fogaskereket hosszan nyomva kell tartani, akkor pördül párat, ezután a beállításokba kerül be a system ui tuner, ott lehet szerkeszteni a kapcsolókat. De miért nem raksz rá 7.1-et?

That unconquered country we call the future.

(#5394) BeastMode válasza apaszka (#5390) üzenetére


BeastMode
őstag

Mivel mostantól mindegyik builden private key van, így mindenképp tiszta telepítés kell.

(#5395) apaszka válasza BeastMode (#5394) üzenetére


apaszka
veterán

Hát igen!
Nem figyeltem,hamar akartam. De már most indul újra aztán megy a belakás!
Sajna nekem rájöttem kevés a Rott nélküli teló! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5396) California1 válasza Just486 (#5393) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm sikerült.
Csak a fenyerő csuszkát nem tudtam eltuntetni. De gondolom azt nem is lehet.

(#5397) ShadowX válasza California1 (#5396) üzenetére


ShadowX
őstag

Azt csak custom romokban lehet egyelőre.

(#5398) rodi81 válasza BeastMode (#5394) üzenetére


rodi81
tag

Mi az a "privat key" dolog?Ez nekem új!Van valami teendő telepítésnél?

(#5399) California1 válasza ShadowX (#5397) üzenetére


California1
őstag

Értem, köszönöm.

(#5400) BeastMode válasza rodi81 (#5398) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem kell semmit csinálni, csak a clean installt.
Ez azért van, hogy a Developer védje a saját termékét, ergo Unofficial buildet mostantól nem lehet dirty flashelni az official buildre és vice versa.
Szóval ha hekkelni akarod a rendszerét, akkor sz@pj egy keveset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.