Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) apaszka válasza eninek (#5450) üzenetére


apaszka
veterán

Szia! Én EX kernellel használom hozzá.
Kihangosítót a kocsiban használok , és ott nincs gond, de reggel a telefont kihangosítva kipróbálom. Az előző verziónál nem volt gond vele, ezt meg még nem használtam simán kihangosítva ha jól emlékszem!

De kipróbálom, és jelentkezem!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5452) eninek válasza apaszka (#5451) üzenetére


eninek
tag

Szia, nagyon koszonom hogy kiprobalod! Jo lenne a gyari rom.rol ujra pure nexus.ra visszamenni. Amugy a hiba a pure nexus kernellel es flash kernellel is elojott, szoval lehet nem kernel hiba. Az tuti hogy a hiba a legujabb 7.1.2-es pure nexus rom.nal elojon. Elotte nem tudom, en is viszonylag ritkan hasznalom a kihangositot de parszor most kellett es szornyu volt kb hasznalhatatlan a masik fel szamara aki folyanatosan sajat magat hallotta vissza

[ Szerkesztve ]

(#5453) apaszka válasza eninek (#5452) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!
Felhívtam a feleségem. Váltva dolgozunk...
Nem egy lakásban történt a beszélgetés..

Én tökéletesen hallottam,ő azt mondja néha tényleg hallja saját hangját, de kihangosítás nélkül is, és Pár hete ilyen!!!
Most is csak néha jött elő kicsit.
UPC sek vagyunk, Vodafone hálózatot használja!
De rákérdezek egy profira ki a hálózatban otthon van.
A fiam ott fejlesztő mérnök...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5454) apaszka válasza apaszka (#5453) üzenetére


apaszka
veterán

Szóval!
Azt mondja a fiam lehetséges hálózati probléma is.
Egy másik szolgáltató sim-el ki kellene próbálni, hogy azzal is vizhangzik e?

A hd hang bevezetésekor volt ilyen, de azóta nem hallottak ilyen gondról.
Persze szolgáltatók is tudnak hibát generálni....

De érdekes , hogy a gyári rom-al jó neked ha jól értelmezem.
Szóval ?..... Kernel nincs el állítva? EX ben lehet a mikrofont állítani...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5455) eninek válasza apaszka (#5454) üzenetére


eninek
tag

Szia, nagyon koszonom hogy igy korbejartad a kerdest. A kernelben nem allitottam a mikorofont v a hangszorokat mert csak rosszabb lett tole amimor meg korabban egyszer kiprobaltam. Az hogy neha visszhangzik picit az egy dolog az valoban vodafone hiba lehet. Sajna nekem a pure nexus.al nagyon eros visszhang jon a kihangositasnal es rontja az erthetoseget a normal hivasnal is amikor a fulemnel a telefon. Halozati problema ugyan nem kizarhato de tapasztalat alapjan ebben az esetben sajna nem az a hekyzet. Valahogy a pure nexus vmit elallit. Vagy build.prop v mashol van a hiba, esetleg hogy a verizon vendor.t kell flashelni annak ellenere hogy azt irjak mindenhol hogy teljesen mindegy melyik vendor.t rakja fel az ember. Meg egyszer kosoznom a segitsegedet, tovabb kell nyomozni. Kehet h kov pure nexus.al jo lesz mehet h nem :(

(#5456) apaszka válasza eninek (#5455) üzenetére


apaszka
veterán

Én mindig a friss hozzá való vendort flashelem. Semmi gondom vele így.

Remélem össze jön neked is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5457) rodi81 válasza eninek (#5450) üzenetére


rodi81
tag

Szia!
Nálam is jelentkezett már visszhang hiba Pure-on és érintetlen gyári rendszeren is. Nálam azt jelezték a hívó felek, hogy megszűnik a viszhang ha lejjebb halkítottam hívás közben a hangszórómat. Mostanában nem panaszkodnak de majd utánna járok. Csak az a furcsa hogy nálam már múlt év vége felé amikor meglett a telóm és nem mókoltam vele semmit(root,stb.) már akkor említették a hívó feleim a visszhangosodást, csak akkor elintéztem a már említett hangerő csökkentéssel és kész.De azért engem is érdekelne van-e rá végleges megoldás!

(#5458) eninek válasza apaszka (#5456) üzenetére


eninek
tag

Marmint a hivatalos vendor.t vagy azt a vendort amt a pure nezus forum.ban ajanlanak hogy flasheld ami a verizon vendor.ja?

(#5459) eninek válasza rodi81 (#5457) üzenetére


eninek
tag

Erintetlen rendszeren neha ritkan jelentkezik nalam is de akkor eleg mashova allnom a teloval es eltunik, ergo az inkabb vmi kis veteli problema lehet. Pure nexus.nal viszont sokkal durvabban jon a problema elo es mindig

(#5460) apaszka


apaszka
veterán

[link] hoppá? Most találtam, de nem tudom mennyire igaz...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5461) Drakmusz


Drakmusz
őstag

S8+
6P
Huawei P10 Plus
6P
Hát hogy finoman fogalmazzak,azért ez a kamera még mindig állja a sarat!!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#5462) SkyS1gn válasza Drakmusz (#5461) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem is kicsit!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5463) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok!

Még viszonylag új Nexus 6P tulaj vagyok, ezért kérnék tőletek segítséget. A készülék képes a Voice over LTE-re vagy sem? Ha igen, akkor azt hogyan lehet aktiválni? Szívesen kipróbálnám, ha már a Telekom aktiválta ezt a szolgáltatást a saját hálózatán.

A válaszokat előre is köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5464) ßrainiac válasza Drakmusz (#5461) üzenetére


ßrainiac
addikt

Na ezert is lesz a 6P az a telo ami talan a legtobb ideig huzza majd nalam. Abszolut versenykepes!

Hirtelen csak azt tudnam felhozni, hogy az uj EU-s GPS szabvanyt nem tamogatja es hogy nem minden jatekra okes.

(#5465) BeastMode válasza ßrainiac (#5464) üzenetére


BeastMode
őstag

Nekem már most rekorder a 6P.
Az első telefon, ami több, mint 1 éve van meg (kb. 14 hónapja).

(#5466) cuebler válasza BeastMode (#5465) üzenetére


cuebler
senior tag

dettó. 12 hónapig semmilyen telefont nem tartottam még meg napi használatra :C most azért csábulok egy mate9-re vagy p10+-ra, de mindig meggyőzöm magam, hogy azt a pénzt másra is költhetem :C és úgyis olcsóbb lesz :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#5467) Draken


Draken
őstag

Na megkaptam én is a májusi update-et és elő is jött az első hiba. Találkozott már valaki ilyennel?

(#5468) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Van aki használ DJI drónt? Crashel a GO4 app folyamatosan Nexuson.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5469) winbox válasza Draken (#5467) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem egyszer volt ilyen pure nexuson 1-2 honapja, de akkor semmi más googles alkalmazás nem jött be, az orvosolasahoz root is kellene, de lehet nálad nem is ugyan az a baja.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#5470) Draken válasza winbox (#5469) üzenetére


Draken
őstag

Az érdekesség hogy minden működik, csak ez nem. Ráadásul ha rafrissitek, az értesítési sávban megjelenik a friss időjárás és ha valahol vagyok (GPS bekqpcsolva), jelzi a helyi járatokat is.

(#5471) ßrainiac válasza cuebler (#5466) üzenetére


ßrainiac
addikt

Sztem eleg egyertelmu, hogy a 6P-t egyikre sem szabad lecserelni, meg 1:1-ben sem 😂

(Mondom ezt ugy h majdnem lett Mate 8-am, a 9-et pedig nagyon vartam. De kameraban oriasi csalodas. Aztan a sok idiota huawei megoldas sem az igazi szvsz, bar felhasznaloja valogatja, kinek mi..)

[ Szerkesztve ]

(#5472) Draken válasza Draken (#5470) üzenetére


Draken
őstag

Egyszerű volt a megoldás, ez alapján már működik is. Viszont egy kérdésem lenne: nekem a balról jobbra húzással nem jön elő a Google now csak a home hosszanti nyomással, a beallitasokban pedig engedélyezve van ez a "funkció", javaslat erre? Köszi!

(#5473) BeastMode válasza Draken (#5472) üzenetére


BeastMode
őstag

Milyen launchert használsz?

(#5474) gulb válasza SkyS1gn (#5468) üzenetére


gulb
senior tag

Ne csinald..hetvegen jon hozzam egy Mavic...nekem eddig dji osmo mobile volt hasznalva hmm az appot nem csiptem tomoritett nagyon...de a dronhoz muszaj a sajat szoftveret hasznalni;(

(#5475) SkyS1gn válasza gulb (#5474) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nézem neten 7-es androiddal elvileg crashel, de van hogy az egész telót befagyasztotta és restart kellett repülés közbe, kurva veszélyes...

Face-n is azt írják nem támogatott 7-es.. vicc. Neten sok 6P 7.1.1 meg 7.1.2 crasht olvasok fasza... :W

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5476) gulb válasza SkyS1gn (#5475) üzenetére


gulb
senior tag

Akkor lehet Ipad minivel reptetem meg..nem.kockaztatok!(((

(#5477) Draken válasza BeastMode (#5473) üzenetére


Draken
őstag

Pixelt, de csak siman apkbol raktam fel. Gondolom itt lesz a gond?!

(#5478) BeastMode válasza Draken (#5477) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen.

(#5479) gulb válasza SkyS1gn (#5475) üzenetére


gulb
senior tag

Neked teljesen gyari a rendszer??

Ma du reptetes lesz;) de lehet pixelt is bevonom es kiprobalom azon..

Dji app pl 5x en total bugos;(( nem megy a face recognition funkcio es nagyon hitvany a felvetel is.

( Pu be kuldhetnel par linket amit maviccal csinaltal)

(#5480) SkyS1gn válasza gulb (#5479) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen, annyi hogy béta...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5481) BeastMode válasza SkyS1gn (#5480) üzenetére


BeastMode
őstag

Arról nem a Google tehet, hogy a drón app developere még mindig nem csinálta Nougat-kompatibilissé a programot.

(#5482) gulb válasza SkyS1gn (#5480) üzenetére


gulb
senior tag

Nah elso 18perc reptetes megvolt semmi gond nem volt.

(#5483) SkyS1gn válasza BeastMode (#5481) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem is mondtam...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5484) BeastMode válasza SkyS1gn (#5483) üzenetére


BeastMode
őstag

Akkor bocsánat:R

(#5485) apaszka válasza SkyS1gn (#5483) üzenetére


apaszka
veterán

Bocs !
Ez mennyire lehet gáz a térerő téren?
Mivel alu , gondom árnyékol?
A fogásnak jó lenne.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5486) SkyS1gn válasza apaszka (#5485) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nemjó a link.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5487) apaszka válasza SkyS1gn (#5486) üzenetére


apaszka
veterán

Appból jött, de javítottam ott is[link]

Note4 re vettem,de rendesen eltűnt a térerő ilyennel.
Pedig jó lenne...
Az antenna helye a lényeg. Ha itt nem árnyékol, akkor jó lenne.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5488) gulb válasza SkyS1gn (#5483) üzenetére


gulb
senior tag

Eleg melegre sikerult s 2 repulesunk;))) hs elkeszul s video megoszrom..de egy rendor jaror es egy rendorsegi helikooter erkezett;)) amugy masodik repulesnel szarra fagyott a nexus 5x;(((

(#5489) SkyS1gn válasza gulb (#5488) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azért óvatosan, főleg ha ez az első rc-d.

Mondtam hogy fagy...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5490) gulb válasza SkyS1gn (#5489) üzenetére


gulb
senior tag

Volt korabban egy nagyon.alap amit brutal nehez volt ehez kepest iranyitani. De meg ezzel is sok gyakorlas kell..

(#5491) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Visszaterve az S8 upgrade temara:

Raszantam magam hogy megnezzek par videot a G6-rol, ami amugy egyaltalan nem izgatott (vastag, nem olyan csilli vilii mint az S8, kisebb a kijelzo mint az S8+nak, stb.), es ra kellett hogy jojjek, nem olyan rossz.

14 fele military grade akarmilyen strapabirasi teszten atment, ami nem rossz ha vki tok nelkul akarja hasznalni, ugye ott van a szeles latoszog amivel mas telo nagyon nem tud villogni, vegre ugyanolyan minosegu mint a fo kamera, ugyanakkora kijelzo melle kisebb mint a 6P, jobb a hardver, stb. mindent egybevetve valszeg hamarabb fogok ilyet venni mint S8+t - foleg hogy egy jo 60k-val olcsobb es ahogy az LG-knel lenni szokott, szepen le is megy az ara szemben a samukkal. Meg aztan egy 300k-s telo ne akadjon mar az app drawer felhuzasanal egymas utan ketszer is..

Meretek:

[ Szerkesztve ]

(#5492) ShadowX válasza ßrainiac (#5491) üzenetére


ShadowX
őstag

Csak nehogy ez is titokban bootloop hibás legyen....mint az utóbbi évek lg telefonjainak nagy része...na meg a szoftvertámogatás is kérdéses.

Amúgy nekem is jobban tetszik, mint az S8. A samunak nem kellett volna leállnia a sima kijelzővel. Az S7 is jobban tetszett, mint az edge.

[ Szerkesztve ]

(#5493) apaszka válasza ShadowX (#5492) üzenetére


apaszka
veterán

Szép telefonokat készít adó LG. G2őt vettem én is, de sajnos hibás volt, és mind az, így csere utalványt kértem. Azóta nem mertem LG-t venni.
Tetszenek, de az alkatrészek amiből építik....
A V szériára nagyon kíváncsi voltam, de barátomé is hamar 2x behalt, így letettem róla.
De ami késik nem múlik?
A samu és az edge szerű kekerekített szél, nem tetszik. Törékeny....

Még jó, hogy a nexus nem ilyen. Pixel se lesz talán soha ennyire lecsapott szélű.
Egyedül a samunál a cerka, és tudása hiányzik. Az meg a Note de ott is lekerekítik....

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5494) ßrainiac válasza ShadowX (#5492) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tulelem.

De egyelore nem fenyeget a veszely h megvaljak a 6P-tol :)

(#5495) tirszin


tirszin
senior tag

Tényleg jó a 6P, de azért nálam van egy kis kellemetlenségi listája:
- a bekapcsoló gombot tehették volna följebb, és ha már így félre sikerült, miért nem keményebb a nyomáspontja?
- a kamera szenzor miért nem 16:9 arányú? (a Sonynál a labda)
- lehetne 5...10%-al nagyobb látószögű és akkor minden helyzetben jó lenne, így sokszor szűk
- a szenzor zajtalanságán let volna még mit fejleszteni (a Sonynál a labda)
- ezzel a teljesen értelmetlen sztereó hangszóróival túl magas szegényke

Nagyjából ezek, fontossági sorrendben. Persze tudom, más gyártóknál is van ezekkel probléma...

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5496) SkyS1gn válasza tirszin (#5495) üzenetére


SkyS1gn
félisten

8MP-ben tudsz 16:9-et, Sonynál is csak 4:3ban volt az értelmetlen 20mp...

Zajoságban meg pont hogy a sony igen kaki, a 6P hozza a most megjelent telefonok szintjét sőt... HDR+-t érdemes bekapcsolva hagyni.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5497) BeastMode válasza tirszin (#5495) üzenetére


BeastMode
őstag

"teljesen értelmetlen sztereó hangszóróival"
Na, ezzel teljes mértékben nem értek egyet.
Az egyik legjobb tulajdonsága ennek a telefonnak a dupla előlapi hangszóró.

(#5498) tirszin válasza SkyS1gn (#5496) üzenetére


tirszin
senior tag

Sosem használom jpg-ben, mert a gyári (összes) kamera app olyan ízléstelen mértékben szűri a zajt, hogy az emberekből műanyag babákat csinál.
Helyette dng-t mentek és utómunkával (pc-n) szűröm, de csak annyira, hogy még természetes maradjon a kép.
Így viszont bukom a HDR+ csodát. :(

Igen, minden képet megvágok, így 8Mpx-elben tudok 16:9-et, de akkor mi a fenének tárolgatom minden nyers képnél azt a +4 Mpixelt. :)
Inkább tették volna két oldalra azt a +4 Mpx-t, és úgy lenne egy szélesebb, nagyobb látószögű képem, mint most.

De ez persze nem a telefon, hanem a szenzorgyártók hibája. A telefon gyártók, gondolom nem sokból válogathatnak, a LG G4-ben 16:9, de zajos, túl sok a pixelszáma, ami jobb ebből a szempontból (IMX 377-378), az 4:3 arányú...

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5499) tirszin válasza BeastMode (#5497) üzenetére


tirszin
senior tag

Persze, ki-mire használja. Én a stereo-t 3 m bázistávolságból, középen ülve tudom elképzelni.
Egy ilyen telefon inkább legyen kisebb és szóljon érthetően. :)

Jó hangminőség egyébként sosem a stereo-tól lesz, hanem a hangszórótól, az őt meghajtó erősítőtől, az akusztikai környezetétől. A sávszélesség kérdésében sztem. kár erőlködniük a telefonoknál, egy ilyen kis méretű eszköznél úgy sem fog mélyre menni. Akkor már érdemesebb fülhallgatót felvennünk.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#5500) Draken


Draken
őstag

Nemsokára jön! Én nem próbáltam ki a dp1-et, mindenesetre kíváncsi vagyok rá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.