Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) forgonati válasza cuebler (#200) üzenetére


forgonati
őstag

Nyugodtan komolyan veheted pedig, semmi túlzó nincs abban amit írtam.

Keelah Se'lai!

(#202) petipetya


petipetya
nagyúr

Két dolog nem tetszik benne:
- árazás
- nincs sötét téma az amoled kijelzőhöz (itt a OnePlus X-et tudom felhozni pozitív példának)

Ezt leszámítva nálam még mindig ez az év telefonja, mivel minden más téren bejön. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#203) petipetya válasza Jeanne d'Arc (#27) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#204) petipetya válasza S e t h (#194) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen. Nálam az utóbbi 3 hónapban 36 db hívás volt, összesen 11 perc hosszan. Bánom, hogy nem másodperc alapú a számlázás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#205) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Semmi különleges nincs ebben a telefonban. Ezt a tudást a 100e forint alatti kínai telók simán hozzák.
Nincs hozzá füles, nincs optikai képstabilizátor? Ennyi pénzért simán bele kellett volna férnie a csomagba.
Nekem mondjuk alapból a dizájn sem tetszik. Nem tudom, mi értelme ezeknek a "panda-telefonoknak" a spóroláson kívül? Sokkal jobban nézne ki full fehérben és nem ilyen felemásan...

(#206) truupi


truupi
csendes tag

Komolyan mondom emberek... No offense, de hihetetlen hogy az első kétszáz kommentnek a fele csak a telefonra vagy annak valamelyik részegységére irányuló, értelmetlen fikázás, illetve egymással hülyeségeken való kakaskodás, semmi több. Remélem az embereknek ez a hulláma gyorsan lecseng és lehet majd értelmes dolgokat is olvasni a hozzászólások között... talán még a telefonról is :U

(#193) droid16

Kösz ezt a linket, valamerre utánajárok, hogy kinek milyen tapasztalati vannak az Expansysszel kapcsolatosan és lehet meg se várom a hazai debütöt! :)

iPhone Xs Max

(#207) Sebestyen01 válasza petipetya (#204) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem szabad tulzasba esni ;]

(#208) SybenX válasza truupi (#206) üzenetére


SybenX
őstag

Nincs mit.Az expansys-ról tudok én is mondani pár dolgot.Megbízható,világcég,gyártói garit adnak.Én tőlük vettem az nexus 5-öm és még sokan mások is.Itthon egyébként is sokkal drágább lesz/lenne mint az expansysnál,úgy hogy bátran rendelj tőlük.1-2 nap alatt lehozza a futár Angliából.

Revoltek: Igen a hardvert megkapod 100k-rt,de a szoftvert nem és mint tudjuk inkább a szoftver a lényegesebb.

[ Szerkesztve ]

(#209) hjanos1 válasza SybenX (#208) üzenetére


hjanos1
senior tag

Lehet tudni Expansys-tól rendeléskor, hogy milyen töltő adaptert kapok hozzá?
Nyilván a gyári EU adapterre pályázok, nem szeretnék UK-s gyári adaptert kapni hozzá átalakítóval vagy nem gyári adaptert...

The Factory Must Grow

(#210) Revoltek válasza SybenX (#208) üzenetére


Revoltek
aktív tag

No offense
Ezen stock droid van. A csájnafónok 90%-ára van elérhető stock droid. Oké, ezen 6.0 van, ami még nem igazán terjedt el a kínai telóknál de ami késik, az nem múlik.

[ Szerkesztve ]

(#211) joey04 válasza Revoltek (#205) üzenetére


joey04
titán

Ezt a tudást a 100e forint alatti kínai telók simán hozzák.

ok akkor vedd azokat

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#212) hjanos1 válasza Revoltek (#210) üzenetére


hjanos1
senior tag

Hát ha te szerinted ez a stock droid meg a "csájnafónok"-on lévő stock ráhányt gányolt droid ugyanolyan akkor használd azokat egészséggel.

Csak hogy tudd, hogy nem a levegőbe beszélek és szidom oktalanul, itt van néhány dolog ezekről a kínai stock droidokról:
- legtöbb esetben át sem mennek a Google kompatibilitási tesztjén, ami azt nézi, hogy megfelelő minőségben van-e implementálva az Android API (az alkalmazások normális működéséhez kell)
- legtöbb esetben optimalizációról nem is hallottak, ami úgymond bebootol az már jó, mehet ki a felhasználóknak
- ha kijön az új verzió, akkor szoftverfrissítésről nem is hallani, azért gyártják majd le az új telefonokat új szoftverrel, hogy ha az új verzió kell akkor vedd meg azt
- megint egy egészen más kérdés, hogy milyen ajándék szoftvert tesznek bele ezekbe, ami majd segít az adataidat ellopni

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#213) Revoltek válasza hjanos1 (#212) üzenetére


Revoltek
aktív tag

A felhasználók által készített romokra gondoltam, de itt be is fejeztem ezt a párbeszédet. Leírtam a véleményem. Mindenki arra költi a pénzét, amire jól esik. Érdekes a designra tett megjegyzésemre nem kaptam kritikát, pedig az inkább maradandóbb egy telefonnál, mint maga a szoftver.

(#214) hjanos1 válasza Revoltek (#213) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ha nincs forrás (mint a kínai telefonok 98-99%-ánál), akkor mindenki kenheti a hajára a felhasználók által készített romokat is. Kézzel nem fog neked nulláról senki jól működő szoftvert csinálni, mert az nem így megy.
A szoftver maradandóságára: kínai telefonoknál pont hogy maradandó. Ha nem is a szoftver, akkor a szoftver minősége. Kezdetben is olyan, meg a végén sem lesz jobb.

The Factory Must Grow

(#215) batai15 válasza hjanos1 (#212) üzenetére


batai15
félisten

No offense ,de honnan tudod hogy mondjuk egy g4 vagy s6 nem kozvezit e infot ? Vagy egy nexus ?
Nem a kinai telefonok melett akarok ervelni , de ebben nincs igazad. A szoftver optimalizacio valoban nem etvenyesul sok telefonon viszont

[ Szerkesztve ]

(#216) hjanos1 válasza batai15 (#215) üzenetére


hjanos1
senior tag

Azt egy szóval nem állítottam, hogy a többi nem közvetít. :)
Viszont a kínaiak többször buktak le vele. :DDD

The Factory Must Grow

(#217) batai15 válasza hjanos1 (#216) üzenetére


batai15
félisten

Valoban.:)

(#218) gulb válasza Revoltek (#213) üzenetére


gulb
senior tag

En aki megvette es hasznalom azert kivancsi lennek melyik csajnafon hozza ugyen ezt a tudast 100k alatt mert elso korbe adom el es veszek 2ot helyette;)

A dizajn nah ez az ami teljesen egyen fuggo, de ha fogtad a kezedbe akkor teljesen mas velemenyed lesz rola. Elso kep alapjan ez a hatso kamera kinezet hat fujjj..elobe viszont teljesen mas hatasa van. Nekem a femhaz annyira tetszett,hogy nem volt kerdes ezt megveszem...

(#219) HaZse válasza S e t h (#194) üzenetére


HaZse
őstag

Már nem használok droidot. Átnyergeltem i6@128 és L930-ra.

Amíg volt droidos telefonom én sose néztem ezeket az időket. Mivel sokat telefonálok és jópár SMS-t, MMS-t küldök és néha e-mailt is küldök ezért nekem ez a legfontosabb funkciók rajta. Ahogy visszaemlékszem, akkor olyan 2-3 óra volt a kijelzőidő. A telefonálás változó, de a G2-t 1.5 vagy sűrűbben kellett töltenem. 41 évesen nekem erre kell egy okostelefon. Sőt a nejem ennél még kevésbé használja a telefonját.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#220) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Felőlem lehet benne, akármilyen durva hardver, meg kamera etc., amíg nem felejtik el (számomra) végre ezt a kicseszett, buzis és lekerekített szappantartó formát, nálam az telefon rögtön kuka. Csak a Sony képes férfiasabb házakat tervezni? A sok kínait most direkt nem írtam...Még a note 5, ami fogjuk rá, felhagyott ezzel a formával, de az meg naponta megőrjít azzal sok napi laggtengerrel, amit az arcomba nyom... Csúcshardver....cöhh

(#221) Kékes525 válasza ΞΔGLΞ (#220) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ez egyáltalán nem szappantartó formájú. Akkor az S3 micsoda? Másrészt az android ezeken a típusokon a legjobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#222) ΞΔGLΞ válasza Kékes525 (#221) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ott van zárójelben, hogy számomra, tehát nekem minden lekerített ilyen forma egyszerűen már nem jön be, mint ahogy napi szinten tudnám leokádni, az egyébként kiváló iPhone 6-os (kimondottan munkára használt) telefonomat is a formája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#223) SybenX válasza hjanos1 (#209) üzenetére


SybenX
őstag

Én gyári EU-s töltőt kaptam a nexus 5-höz.Szerintem mindenki olyat kap aki EU-ból rendel.

(#224) ΞΔGLΞ válasza Kékes525 (#221) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valami ilyesmit szeretnék végre a kezeim közt tartani, hasonló minimális lekerekítéssel és teljesen kihúzott megjelenítővel. Nexus 6 és a többi hasonló formájú készüléknek, egyszerűen lejárt az ideje (számomra biztosan)...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#225) Kékes525 válasza ΞΔGLΞ (#224) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek a formák nekem is nagyon tetszenek, de egy kicsit megengedőbb vagyok. Most S6-om van, S2 után.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#226) akooos


akooos
veterán

Szerintem idén ez az egyik legjobb készülék. Nekem a formavilág mindent visz, nagyon örülök, hogy a Huawei gyártotta az egyik Nexust idén. Amint meg tudom tapizni valahol majd, abban a pillanatban döntöm el, hogy lesz-e ilyenem vagy megvárom a jövő évi nagyágyúkat (Kirin 950, S820).

(#227) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Kár hogy az ára magas! ( nekem ) Am nagyon ott van!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#228) Petya88


Petya88
tag

Tapasztalta már valaki itt, hogy amióta 6-os androidra frissített, hívások után fekete képernyő fogadja és csak a bekapcsoló gombbal lehet észhez téríteni a telefont?
Máshol már olvastam, hogy egyre többen tapasztalják ezt a problémát több típusú Nexus készüléken is. Többek között a Nexus 6p-n is.

(#229) varesz11 válasza Petya88 (#228) üzenetére


varesz11
tag

Nexus 5-ön ugyanez a helyzet.
Ez valami ROM bug a Marshamallow-ban.
Gondolom javítják hamarosan.
Itt van egyébként a bug report, ha gondolod nyomj egy +1-et, de mivel mindenkinél előjön, gondolom egyértelmű számukra a hiba.
https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=189830

[ Szerkesztve ]

(#230) cuebler válasza Petya88 (#228) üzenetére


cuebler
senior tag

nexus 5 ja, nexus 5x nem.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#231) gulb válasza Petya88 (#228) üzenetére


gulb
senior tag

Meg nem vettem eszre ezt a hibat...majd figyelek ra..

(#232) fery02


fery02
addikt

Jelenlegi LG G2-m előtt egy Samsung Galaxy Nexus-om volt, amit imádtam és jelenleg tényleg elég vonzó ez a 6P és nagyon tetszik is, viszont mégsem lenne erőteljes előreugrás teljesítményben aktuális telefonomhoz képest, (bár képernyőméretben mindenképp, ami mostanában szintén fontos kritérium számomra).

Jobban örültem volna, ha már a jelenlegi csúcs Nexus esetleg Snapi 820-al drukkol elő, de ahhoz még korán van, majd jövőre (legalább van indok miért húznom még a telefoncserét).
Vicces, hogy pár hete még a OnePlus 2 vonzott, ami így a 6P után már kicsit sem mozgat, nagyon be tudják hülyíteni az erre hajlamos embereket a folyamatosan kijövő új mobilok. :)

Sajnálom én is amúgy, hogy a telefon fő topikjáként egyelőre csak is a nyavalygások vannak első helyen...

(#233) gulb válasza fery02 (#232) üzenetére


gulb
senior tag

A fenykepezoje szerinten most a legjobb a nexusok kozul rs siman veri a piac 90% at! Megeri a csere foleg a kijelzo meret miatt... El se tudtam kepzelni napi hasznalatra ezt a meretet de miota megvan rohogogorcsot kapok a 5" tol;))

(#234) leslien válasza gulb (#233) üzenetére


leslien
nagyúr

ezt próbáld pls h nálad minden ok... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#235) truupi


truupi
csendes tag

Huhú!
Mindössze egyetlen napnyi szállítási idővel megérkezett tegnap az Expansystól a telefon! :)) Nagy szerencsém volt, 6 darab volt készleten, már 25-en várakoztak előttem és mégis eléjük sikerült kerülni. 64 gigás, Frost. A holnapi nap folyamán igyekszem leírni az elsődleges benyomásokat, illetve azt, hogy milyen is a telefon. Annyit elöljáróban, hogy ennyire prémium telefont nem igazán lehet találni a piacon ma és eddig hibátlan. Olyan szép, hogy most még problémát jelent elindulni is vele akárhova. Igyekszem még ma fóliát és esetleg valami átlátszó szilikon tokot intézni rá, hiába nem vagyok a tokok rajongója. Szeretem a telefont önmagában érezni, hiszen ezért dolgoztak több ezer órát a mérnökök, de muszáj lesz rá vigyázni :B

iPhone Xs Max

(#236) gulb válasza leslien (#234) üzenetére


gulb
senior tag

Probalom:)) de 3Mb es vonalon elobb all meg a letoltes:)))))

megvarom mig letolti legalabb felet.. es akkor inditom el..

Nah semmi nem allt meg es nem ment el a kep..de volt 1-2 helyen reccenes...egy icipicike kis rece..

Viszont ezek a flamingok hat nem semmi madarkak.. ( es 4k ba a majom s..haja is sokkal szebb:))

[ Szerkesztve ]

(#237) gulb válasza truupi (#235) üzenetére


gulb
senior tag

GZ! en se szeretem tokba hordani de gyerkocok miatt muszaj:) spigen teljesen atlatszo tok meg jol is all neki.

(#238) Ricardo válasza truupi (#235) üzenetére


Ricardo
félisten

Használd egészséggel. Ha gondolod jöhet pár kép a fotós topikba :K. Biztos vagyunk páran akik örülnénk neki.

(#239) X DoZ3R válasza truupi (#235) üzenetére


X DoZ3R
tag

Gratula, milyen tőltő adaptert kaptál hozzá? EU-s?

(#240) truupi válasza X DoZ3R (#239) üzenetére


truupi
csendes tag

EU töltő igen, hála az égnek. Emellé hozzá kell tegyem, hogy Huawei gyári fülhallgató is járt a telefonhoz, úgyhogy szerintem az itt tesztre kapott példány mellől hiányzott csak.

#238:

Köszi szépen! Amint lesz időm és olyan kép, ami kellőképp worthy, akkor posztolok. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs Max

(#241) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nem rossz telefon, most, hogy egyre többet látom a külsejét is kezdem megszokni, bár az ára és a hátlapi fingerprint scaner továbra is hátrány nálam.

(#242) fery02 válasza TTTotya (#241) üzenetére


fery02
addikt

A hátlapi fingerprint miért hátrány?
Több helyről is hallani, hogy a Huawei megoldása tán a leggyorsabb és legpontosabb, használni meg nem muszáj.
Egyedül arra tudok gondolni jelenleg, hogy a kinézete zavarhat, bár nekem az is tetszik a telefonban.

(#243) TTTotya válasza fery02 (#242) üzenetére


TTTotya
senior tag

Biztosan nagyon jó a szenzor, nem mondtam, hogy nem az, nekem az elhelyezéssel van problémám. Asztalra vagy bárhová letéve a telót nem lehet használni, fel kell emelni.... Vagy marad a kódpötyögés aminek a kiváltására az ujjlenyomat olvasó ki lett találva. :F

(#244) fery02 válasza TTTotya (#243) üzenetére


fery02
addikt

A kódpötyögtetést meg ki lehet váltani a beépített SmartLock funkciókkal akár, mint például, ha a telefon egy általad korábban megadott, "biztonságosnak" vélt helyen tartózkodik (legáltalánosabb pl otthon), akkor olyankor nem kér kódpötyögést.
Vagy egyre divatosabbak és olcsóbbak (főleg ennek a telefonnak az árához viszonyítva) a használhatóbb okos, viselhető eszközök (órák, karkötők), amik alapból biztosítanak SmartLock-ot bárhol, amikor épp viseled őket.

Persze értem a problémát (meg hogy a fentiek sarkallt dolgok) és akkor neked legideálisabb talán az előlapi elhelyezés lenne.
Viszont akkor valszeg a sztereó hangzástól lehetne búcsút inteni, SONY módon oldalt való elhelyezéssel meg nem tudom, talán úgy lehet vastagabbnak kéne lennie a telefonnak.

Én azt mondom (már csak egy LG G2 használatából adódóan is), összességében jó ott hátul az a biometrikus azonosító, de persze ez továbbra is szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#245) gulb válasza TTTotya (#243) üzenetére


gulb
senior tag

Napi hasznalat soran merem neked allitani,hogy 90-10% aranyba tokeletes helyen van a gomb...zsebbol kiveve egybol kezbefogva es belep...addig ha elolapon van szepen keresed rahekyezed az ujjad es belep...asztalrol pedig fel kell venni ez igaz , de az a legkevesebb.

(#246) MartOOn válasza gulb (#245) üzenetére


MartOOn
addikt

Errol kar gyozkodni egymast. Szinte sose rakom oda az ujjamat ugy alapbol. G4-em van es az a legnagyobb hatranya NEKEM, azok a franya hatlapi gombok. Nekem kicsit sem esnek kezre. Kb ugyanannyi odahelyezni a mutatoujjamat mint a home gombos megoldasra a huvelyket. Sot. Oneplus 2 mindig fejjel lefele volt a zsebemben ahogy vettem elo mar fogtam a szenzort, mire az arcom ele kerult a telo mar nyitva volt. Koszonheto h 360ban olvas. Szoval ez egyeni pref. Nekem is az elolapi esik jobban kezre.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#247) joey04


joey04
titán

Szerintem elől lenne jó helyen

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#248) jacis


jacis
nagyúr

Ma megnéztem a Veletech-en a telefont. Hibátlan. Nagyon tetszik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#250) hjanos1


hjanos1
senior tag

Ma Veletech-en Media Markt standnál. Kérdezem a kiállítót:
"Nem tudod véletlenül, hogy mikor lesz Nexus 6P nálatok?"
Válasz:
"Nem tudom, most csak ezek vannak." (billentyűzetek és egerek felé mutogat) :W

The Factory Must Grow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.