Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) aizen92 válasza Bilux (#800) üzenetére


aizen92
addikt

Semmi baj a külső billentyűzetekkel.
Én a swype 3rd partyra google skint húztam, nexuson soha nem áll le nem crashel, villámgyors.
Nincs vele gond, nyugodtan tedd fel.
Sőt a ctrl+c/v, és ctrl+a funkció miatt vissza nem térnék.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#802) techie_guy válasza Bilux (#800) üzenetére


techie_guy
tag

Sajnos nem.. 2 hétig próbálkoztam vele miután megjött a telefon, de aztán ment vissza a SwitfKey.

(#803) Bilux válasza aizen92 (#801) üzenetére


Bilux
veterán

Köszi meg is vettem anno :D
Így már okés, csak meglepődtem, hogy google ennyire leszar minket még mindig Nexus 5 volt utoljára nálam de ott sem ment mert friss volt a swype, de azóta eltelt azért kis idő na...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#804) dejvid8


dejvid8
őstag

Üdv mindenkinek.
Erősen gondolkodk egy Nexus 6P megvételén tökéletes telefon, csak egy dolog nagyon zavar. Nagyon észrevehető, hogy nincs OIS? Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egy ilyen csúcskategóriás telefonból hogy lehet kihagyni az optikai képstabilizátort... :W Nagyon látszanak a videókon az apróbb kézrezgések,remegések?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#805) Bilux válasza dejvid8 (#804) üzenetére


Bilux
veterán

olyannyira szar, hogy a HTC M10-ben is valószínűleg ez a kamera kerül

Az etalonnak számító Lumia 950 XL vs. Nexus 6P kamera teszt döntsd el magad

Itt maga a 4k videó teszt hiába van a lumiában OIS...

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#806) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,valaki tudja ajánlani megbízható GSM boltot ahol 64Gb EU-s Nexust lehet venni? Illetve az mennyire hátrány ha Ázsiai a készülék ? (nem támogat 800MHz-s 4G-t ) ez pontosan mit jelent?

Zero Defect.No Compromise !

(#807) hjanos1 válasza Giovanny (#806) üzenetére


hjanos1
senior tag

A 800MHz-es 4G hiánya azt jelenti, hogy csak a nagyobb városokban lesz 4G vele, a nagy lefedettségű hálózat 800MHz-en épült.

The Factory Must Grow

(#808) Giovanny válasza hjanos1 (#807) üzenetére


Giovanny
őstag

Aha...az mondjuk elég gáz nekem,mert sokszor úton vagyok és vidéken is.Köszönöm .

Zero Defect.No Compromise !

(#809) gulb válasza dejvid8 (#804) üzenetére


gulb
senior tag

Mozogva videozni hat ertekelhetetlen videot csinal!:(( de allo helyzetbol keszitett videokon nem vezzel eszre semmit! Fenykepezni meg pazar! Sott! Eleg sok helyen number 1 kategorianak minositik.

(#810) Bilux


Bilux
veterán

Ki milyen tokban hordja, védi a telefont?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#811) aizen92 válasza Bilux (#810) üzenetére


aizen92
addikt

írtam is róla, én ilyet használok.

2 hónap után teljesen meg vagyok vele elégedve. Van még ő, full protection De nekem nincs rá szükség. Tökéletes az thin is.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#812) ShadowX válasza aizen92 (#811) üzenetére


ShadowX
őstag

Én a Rugged Armot használom, elég biztonságos, ugyanakkor még tűrhető a vastagsága. Van még egy Nillkin Frosted Shield-em is (hasonlít az általad használtra) az sem rossz (leheletvékony, de nem véd annyira, mint a Rugged Armor).

Mindkettővel sokkal jobb a fogása a készüléknek, nem olyan csúszós.

(#813) Giovanny


Giovanny
őstag

Olvastam ezt a cikket,és felmerült a kérdés a spigen ebből a szempontból jó választás?
Más: használat során nem fordult elő hogy véletlenül megnyomod a bekapcs vagy hangerő gombokat? Pl.ha kiveszed a zsebből ? Mert nyomkodtam egy üzletbe a telefont,és szerintem eléggé könnyen mozognak a gombok.

Zero Defect.No Compromise !

(#814) ShadowX válasza Giovanny (#813) üzenetére


ShadowX
őstag

Működik a lézeres fókusz, mert úgy van kivágva (a normális gyártók normális árú tokjainál legalábbis). Én is tájékozódtam mielőtt tokot vettem, mert sikerült időben ráakadnom az általad linkelt cikkre.

A gombos kérdésedre válaszolva...előfordul hogy megnyomom, de ez mindenképp előfordul, mivel tényleg könnyen nyomódnak.

[ Szerkesztve ]

(#815) Bilux


Bilux
veterán

Ezt néztem ki :C
Fólia menyire beszerezhető itthon?

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#816) gulb válasza Bilux (#810) üzenetére


gulb
senior tag

Kovetkezo telefonhoz biztositast veszek es nem tokot... megvettem a jo kis spigen tokot erre paccs kiallo csavar beverte a kepernyot:( meg vegyek majd ra foliat uveglapot...

(#817) aizen92 válasza gulb (#816) üzenetére


aizen92
addikt

hatalmas +1.
Csak egy expansys-ra vett telefonra milyen biztosítást tud kötni az ember ? :S ha nem akar 2 hónapot várni és ha media marktban veszed két hónapra rá +40-60 ezeres árkülönbség van.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#818) akooos válasza aizen92 (#817) üzenetére


akooos
veterán

Akinek jó lakásbiztosítása van, ezt is fedezi. Sőt, tudtommal vannak független biztosítók, akik drágábban dolgoznak, érthető módon.
De ha lakásbiztosítás van, akkor utána kell nézni. Jó dolog az!

(#819) ShadowX válasza Bilux (#815) üzenetére


ShadowX
őstag

Fólia (legalábbis üveg) még nincs nagyon. Ha veszel, akkor figyelj rá, hogy a közelségérzékelőnél legyen kivágva, mert sok lefedi azt.

(#820) gulb válasza aizen92 (#817) üzenetére


gulb
senior tag

Sajna nem HU ra gondoltam:) bots..
De ezt a szep telefont is elrontani egy tokkal:( ahh kivagyok...

(#821) Ronin- válasza gulb (#820) üzenetére


Ronin-
senior tag

:( az vígasztaljon,hogy legalább viszonylag olcsó hozzá a kijelző

(#822) dave182 válasza aizen92 (#817) üzenetére


dave182
senior tag

Edigitalban sem lehetett rá kötni biztosítást...

(#823) bigmasterg válasza ShadowX (#819) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vettem ebay-ről üvegfóliát rá. (600ft-ért 2, free shipping).
Kb 2 napja raktam fel.
Persze, hogy nem volt kivágva, híváskor fekete kép. kb ugyanez a story.
Először nem tudtam mi baja a telfonnak, de ma lekerült róla és jó is lett...

(#824) techie_guy válasza bigmasterg (#823) üzenetére


techie_guy
tag

Sosem értettem egyet ezzel a tok kérdéssel. Mérnök órák ezrei mennek el, hogy egy ilyen telefont összerakjanak (persze a ronda telefonokra is, de ez speciel minden csak nem ronda) és akkor dugjuk el egy tokba.. Ha az ember elmegy túrázni vagy sportolni, amikor indokolt az rendben van, de amúgy.. Ennyi erővel az autóját is mindenki beburkolhatná fóliával meg gumi bumperekkel, mégsem teszi senki, mert azt szeretné használni és látni amit vett, nem pedig valami atombiztosított cuccot... A kijelző az, ami igazán sérülékeny része a telefonnak, vagyis az üvegfólia abszolút indokolt, de az nem is von le semmit a telefon designból.

(#825) dave182 válasza techie_guy (#824) üzenetére


dave182
senior tag

Az én munkakörömben elengedhetetlen a tok, ráadásul van már elég sok negatív tapasztalatom a fém házas telefonokkal kapcsolatban, iszonyat könnyen karcolódik és az már messze nem szép... Inkább bújtatom egy szilikon tokba, jelen esetben egy Spigen rugged armor-ba, minthogy a hátlapon ott figyeljen majd egy éktelen nagy karc... De hát ízlések és pofonok.

(#826) techie_guy válasza dave182 (#825) üzenetére


techie_guy
tag

Ha a munkaköröd miatt szükséges a tok, abban nincs vita, akkor nyilván kell.

(#827) Ronin- válasza techie_guy (#824) üzenetére


Ronin-
senior tag

az üvegnek (fólia ?! ez üveg! a fólia az meg fólia.) kb annyi értelme van, mint a gorilla glass 19-nek. Gorilla Glass is addig jó, ameddig a bemutató videókban látható módon szögeket szórsz a kijelzőre meg kulccsal vakerászod, esetleg tükör sima felületre 10 centiről pofára ejted (bár már ez is necces egy 6 colos telónál). 95%-ban a sarkára esik és olyan üveg, fólia, gorilla glass stb. nem létezik, ami kivédi, hogy ne pókhálósodjon, vagy jobb esedben csak 1-2 csíkban repedjen az üveg. Erre egy edzett üveg is képes. Ha oldalról kap (a szélén) ütést, akkor annyi. Nekem nexus 5-ön volt üveg a kijelzőn, simán pókhálósra tört a telefon.. akkor döntöttem el, hogy soha többé nem fogok ilyen ratyi üveget rátenni, ami sokkal undorítóbb bármelyik toknál, ami ráadásul semmit nem véd, max ha pofára ejted és éppen nem egy apró kavicsra esik.
Inkább akkor bele rakom egy igényes tokba és nem azon parázok, hogy vajon mikor karcolódik össze, vagy mikor ütöm oda véletlenül valamihez. Ráadásul így béna fóliákkal se kell szórakozni, főleg nexus 6p -nél, aminek az üvegén speciális réteg van (ha nem tudtátok volna) kár elcseszni fóliával..
Majd ha már végre olyan lesz a kijelző előtti "üveg", mint a Motorola Droid Turbo 2 -nek, akkor majd nem rakom tokba, addig sajnos rá van kényszerítve az ember :( vagy pedig igen bátor az, aki nem használ.

amúgy Nekem ilyen tokom van.

[ Szerkesztve ]

(#828) hjanos1


hjanos1
senior tag

Sziasztok!

Másnak is kopik a hátlapon lévő IMEI-s és sorozatszámos matrica?
Jelenthet ez valami gondot később garanciális ügyintézésnél vagy bárhol?
Egyébként tok nélkül használom ha érdekel valakit.

The Factory Must Grow

(#829) SkyS1gn válasza hjanos1 (#828) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem nem, de az nem matrica szerintem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#830) hjanos1 válasza SkyS1gn (#829) üzenetére


hjanos1
senior tag

Nem tudom, nem próbáltam leszedni, Nexus 5-ön még matrica volt.

The Factory Must Grow

(#831) techie_guy válasza Ronin- (#827) üzenetére


techie_guy
tag

Egy szóval sem írtam, hogy a sarokra ejtett telefon törését megelőzendő rakok rá üvegfóliát (igen, üvegfóliát, általánosan használják a magyar nyelvben, persze nem nyelvtan náciéknál), hanem azért, hogy ne legyen karcos a kijelző (mint szegény X DoZ3R kollégának). Ezenkívül a titka az a dolognak, hogy vigyázok a telefonra, ha utcán vagyok pl. nem zsonglőrködök egy kézzel stb. stb.. Aki tisztán a Nexus belső hardvere és szoftvere miatt vette a telefont, annál természetesen mindegy, hogy eldugja egy (pl. általad is linkelt) bumszli tokba a telefon, nálam nem az. Én csak szimplán élvezem az értetlen pillantásokat, hogy mióta gyártanak rohamosztagosokból telefont. :)

(#832) techie_guy válasza hjanos1 (#830) üzenetére


techie_guy
tag

Nekem az volt a legelső, hogy leszedtem róla, elég szerencsétlenül néz ki ott a telefon közepén. A sarkát meg lehet kezdeni körömmel, utána már lejön simán. Beragasztottam a telefon tokjába, de egyébként sem hinném, hogy ez alapján történik a garis ügyintézés, ha így lenne simán átragaszthatnád egy már nem garis telefonra a matricát..

https://www.reddit.com/r/Nexus6P/comments/3rtdsd/did_you_take_the_imei_sticker_off_your_nexus_6p/

(#833) SkyS1gn válasza techie_guy (#832) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Jaa hogy az... ja azt első 3mp-ben leszedtem, azhittem hátul az alulra nyomott infókra gondoltok :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#834) gulb válasza hjanos1 (#828) üzenetére


gulb
senior tag

Hu ha;)))) az elso 0.00001 ms utan szedten le azt a matricat;)))

(#835) ERPY


ERPY
őstag

Szerintetek az xxlgsm-től érdemes rendelni? A 64-est szeretném. Rendelt már tőlük valaki? Eu-st adnak minden tartozékkal?

(#836) Giovanny válasza ERPY (#835) üzenetére


Giovanny
őstag

Én kb. 1 hete érdeklődtem,és azt mondták ha jól emlékszem,hogy csak 32gb eu-s,de írj egy email-t nekik,az a biztos.

Zero Defect.No Compromise !

(#837) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Üdv - nálatok Marshmallow rendszeren számítógépre kötve a telót az értesítési sávon megjelenik az ikon, vagy csak lehúzva jelzi épp mondjuk a töltést, amire rátapizva felugranak a kapcsolódási opciók (töltés, mtp. ptp, midi)? - Moto X Play-en nem tudjuk, hogy az ikon hiánya az rendszerfüggő, vagy a Moto felejtette el berakni a romba.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#838) ShadowX válasza ghiottone (#837) üzenetére


ShadowX
őstag

Megjelenik az ikon. :)

(#839) ghiottone válasza ShadowX (#838) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy régi ismerős - Köszi! :R - ezért nem kellene Indiába béta tesztelteni a Motonak, mert szinte alig van asztali gépük. :o

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#840) ShadowX válasza ghiottone (#839) üzenetére


ShadowX
őstag

Illetve mégse látszik :( amit annak hittem az az usb hibakeresés volt. Benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#841) ERPY


ERPY
őstag

Tud valaki Magyarországon is kapható olyan üvegfóliát, ami normálisan kivan vágva a közelség érzékelőnél? Vagy esetleg valakinek fölösleges, amit eladna? Holnap érkezik a készülékem, és szeretnék mielőbb beszerezni egyet. Ebay-es megoldás sajna nem megoldható, még sosem rendeltem onnan és a feltételeim sem adottak hozzá.
Egyébként ezt találtam, nem tudom van-e valakinek tapasztalata róla.

Tokban Spigen Rugged Armor Nexus 6P agyalok, esetleg valakinek tapasztalat? Muszáj lenne hogy kis mértékben a strapának kitéve se legyen baja a készüléknek.

[ Szerkesztve ]

(#842) ShadowX válasza ERPY (#841) üzenetére


ShadowX
őstag

Kérj egy képet a fóliáról a bolttól. Nekem küldtek mikor kerestem, de sajnos egyik cégnél sem volt kivágva az érzékelőnél. (mellesleg én Angliából rendeltem ebayen...4 nap alatt it volt, a kettő került 3200 huf-ba postaköltséggel együtt).

Nekem az általad említett tok van, abban bírni fogja a strapát, elég masszív minőség.

(#843) Ronin- válasza ERPY (#841) üzenetére


Ronin-
senior tag

Nekem van sima fóliám, ha esetleg érdekel, Nillkin crystal.

(#844) ERPY válasza Ronin- (#843) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm szépen a segítséged, menet közben privátban ShadowX segített már és rendelt ebay-en nekem üvegfóliát. De nagyon rendes tőled hogy felajánlottad.

(#845) zhorvath válasza ERPY (#835) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Létezik EU-s és nem EU-s verzió? Nem csak egyfajta létezik?

(#846) Lacee1986 válasza zhorvath (#845) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Úgy tudom, hogy USA és nemzetközi verziók vannak.

(#847) zhorvath válasza Lacee1986 (#846) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Én is így tudtam. A H1511 - Észak-Amerika és a H1512 a világ többi része. Ázsiai verzióról nem hallottam.

(#848) danee91


danee91
senior tag

Nexus 6P 499 €

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#849) bolondember válasza danee91 (#848) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ezt néztem én is - ha Mo.-ra rendeled nekem mindenhogy 528,10€+~8€ a szállítás... :(

UK-be összesen 504€, szállítással... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#850) danee91 válasza bolondember (#849) üzenetére


danee91
senior tag

Mivel az Amazon EU a valódi seller, aminek bevétele nagyon magas, így az EU-n belüli kereskedés azon kategóriájába esik, ha magánszemélyként rendelsz tőlük, akkor a célországba való szállítás úgy néz ki, hogy a francia árból leveszed a ~19%-os ÁFA-t, ráadod a 27%-os magyart + szállítási díj.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.