Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) techie_guy


techie_guy
tag

No péntek óta én is boldog tulaja vagyok az első Nexusomnak, egy 64GB-os fehérnek. :DD
Gyönyörű a telefon, örülök, hogy ezt a színt választottam. Sokat még nem használtam, de máris nagyon szeretem. :)

Plusz kábelt esetleg rendelt már valaki a telefonhoz? Hosszabb utakhoz kelleni fog az autóba valami hosszabb töltőkábel.

(#702) hjanos1 válasza techie_guy (#701) üzenetére


hjanos1
senior tag

Vigyázni kell a kábelekkel. Google egyik mérnöke elkezdte tesztelni őket (Type C miatt) és kiderült, hogy nagyon sok annyira nem koveti a szabványt, hogy kárt tud tenni az eszközben vagy a töltőben.
Itt vannak az értékelései

Egyébként most azért áll a tesztelés mert megsütötte az egyik kábel a gépét és a tesztelő műszerét...

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#703) ShadowX válasza hjanos1 (#702) üzenetére


ShadowX
őstag

Hát ez elég siralmas... :(

(#704) SkyS1gn válasza hjanos1 (#702) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Így van, nekem tegnap jött meg az Anker.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#705) gulb válasza SkyS1gn (#704) üzenetére


gulb
senior tag

Vettem egy Anker powerbankot usb c csatlakozo is van rajta tolti mint a veszett fene a telefont!);)

(#706) ShadowX válasza SkyS1gn (#704) üzenetére


ShadowX
őstag

Az akciós ár is sok, de mi a fene kerül ezeken ennyibe? :D

(#707) hjanos1 válasza ShadowX (#706) üzenetére


hjanos1
senior tag

Az, hogy még új. Ahogy a mellékelt ábra is mutatja (Google mérnök tesztje), nem igazán van megfizethető és normális minőségű alternatíva.

The Factory Must Grow

(#708) zombieman válasza techie_guy (#701) üzenetére


zombieman
csendes tag

Én a Choetech kábeleket ajánlom, jó értékelések (lásd fent említett tesztelő), mindkét variánsban (USB-C to USB-C, USB-C to USB-A) van 1, 2, és 3 méteres, amazon.co.uk árulja, tisztességes ára van és a szállítás sem vészes. Nekem kettő van belőle, teszi a dolgát.

(#709) SkyS1gn válasza ShadowX (#706) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát vagy megveszed ezt, vagy veszel nonamet olcsón és megsütöd a telódat... én inkább megveszem ezt :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#710) Draken


Draken
őstag

Megneztem arkadban levo mediaban, egymas mellett az 5x es 6p. Teny, hogy a 6p szimpatikusabb, no de ti hogy boldogultok az egykezes hasznalattal?

(#711) hjanos1 válasza Draken (#710) üzenetére


hjanos1
senior tag

2 kézzel. :DD
Tényleg nehéz egy kézzel használni, de megvannak azért a nagyobb kijelző (és akksi) előnyei is.

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#712) ShadowX válasza SkyS1gn (#709) üzenetére


ShadowX
őstag

Én csak arra gondoltam, hogy meddig lesz még több ezer ft egy 200 ft-os kábel. :D

Draken: igaza van a fórumtársnak, szokni kell, de a nagy akku és a gyönyörű kijelző kárpótol. Olvastam összehasonlító tesztet (3 hónapnyi használat után) és arra a megállapításra jutottak, hogy az N5X eléggé lomha.

[ Szerkesztve ]

(#713) techie_guy válasza Draken (#710) üzenetére


techie_guy
tag

Én is tartottam ettől egy kicsit, de most hogy már használom ezt megbántam volna az 5X-et. A kettő közül mindenképp a 6P-t válaszd, hidd el a nagyobb mindig jobb. :)

(#714) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,szeretnék kérdezni hogy van-e jobb alternatíva mint 6P jelenleg?

Zero Defect.No Compromise !

(#715) hjanos1 válasza Giovanny (#714) üzenetére


hjanos1
senior tag

Nincs, de egyébként mire? :D

Azt már neked kell eldöntened, hogy melyik platform, de az biztos, hogy ez az egyik (ideírom, mert különben jönnek majd trollkodni) legjobb androidos telefon, nagyon nem nyúlhatsz vele mellé.

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#716) Giovanny válasza hjanos1 (#715) üzenetére


Giovanny
őstag

Venni akarok egy jó telefont, 6p és iphone 6s plus között variálok.

Zero Defect.No Compromise !

(#717) ShadowX válasza Giovanny (#716) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor lesz még álmatlan éjszakád :D mindkettő nagyon jó.

(#718) gulb válasza Giovanny (#716) üzenetére


gulb
senior tag

Milyen telefonod volt eddig? Mit hasznalsz napi szinten google cuccokbol, es mit az I motyokbol...szerintem ezek a kerdesek adnak valaszt melyiket vedd meg mert mind2 csucs keszulek.

(#719) Giovanny válasza gulb (#718) üzenetére


Giovanny
őstag

Használtam iphone meg droidot is,jelenleg HTC M7 használok.Most az android már elég jónak mondható,és azért tanácstalan vagyok droid vs ios.

Innen érdemes vásárolni?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#720) gulb válasza Giovanny (#719) üzenetére


gulb
senior tag

Soha nem vettem ilyen helyrol telefont......

Nekem anyira kezre allnak a google cuccok hogy nincs az az ajfon amire valtanek....de hw ileg biztos jo valasztas az is..

(#721) jacis válasza Giovanny (#719) üzenetére


jacis
nagyúr

Érdemes. Megbízható korrekt bolt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#722) techie_guy válasza jacis (#721) üzenetére


techie_guy
tag

Miért tudják ilyen olcsón adni a telefonokat? Valami trükk biztos van..

(#723) jacis válasza techie_guy (#722) üzenetére


jacis
nagyúr

Van, de nem a vásárló felé...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#724) akooos válasza techie_guy (#722) üzenetére


akooos
veterán

Gondolom a szokásos 0 perces használt telefonos trükk.

De az XXL tényleg megbízható és korrekt!

(#725) SybenX válasza techie_guy (#722) üzenetére


SybenX
őstag

Itt a trükk:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#726) Giovanny


Giovanny
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítségét,hát kemény dolgom lesz választani,igaz így olcsóbb lesz a 6P 64Gb mint iphone 6s plus 128Gb,de annyira nem az ár lesz a döntő,inkább a használhatóság,na meg az értéktartás(gondolom itt az alma a nyerő?) Ami a garanciát illeti az adott esetben egyforma 1 év teljes körű bolti,az almánál 1 év hivatalos apple garancia.

Zero Defect.No Compromise !

(#727) gulb válasza Giovanny (#726) üzenetére


gulb
senior tag

Store bol vett keszulek itt UKben 2ev hivatalos gar..de ami fontosabb hogy javitjak ha kell.itt igen Huban nem tudom;( de USAban hiszti van rendesen a keszulek korul!;( szoval 6s plus ebben tuti jobb. Es sajnos az apple pay mar megy google pay meg nem..szoval van egy ket dolog ami 6p ellen szol. De en egy picit se banom hogy ez a 3. Nexus om;)

(#728) Giovanny válasza gulb (#727) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen,vannak + / - mindenben,de EZ elkeserített egy kicsit,számomra ez érthetetlen hogy hogy történhet egy ilyen horpadás,mitől?

Zero Defect.No Compromise !

(#729) gulb válasza Giovanny (#728) üzenetére


gulb
senior tag

Latnad az enyemet:))) jobban el lennel kenodve:)

Barmivel elofordulhat szerintem hogy meserul,.. de az hogy csak ugy semmitol meghajlik az nem. igen nagy keszulek es ha beteszed a zsebedbe siman megfeszitheted.. de ettol en nem felnek...

(#730) Giovanny válasza gulb (#729) üzenetére


Giovanny
őstag

Mi van a Te 6p vel?

Zero Defect.No Compromise !

(#731) gulb válasza Giovanny (#730) üzenetére


gulb
senior tag

Repcsin leesett es a szekeket tarto csavarokra esrtt es paccs oda a kijelzo!;(((

(#732) Ronin- válasza gulb (#731) üzenetére


Ronin-
senior tag

De ehhez legalább olcsóbban lehet venni kijelzőt,mint a N6-hoz.
Szerintem az üveg se lehet drága

(#733) Ronin- válasza Giovanny (#728) üzenetére


Ronin-
senior tag

amúgy erre meg itt a megoldás. Üveg nem tört, meg semmi baja nem lett, kicserélem a hátlapot aztán mehet tovább.. de amúgy érdekes, olyat is olvastam,hogy az első ilyen teszt verziók lehet gyengébbek, de ezer tesztet lehet yutubon találni, ott rohadt erősen neki kell hasalni ahhoz, hogy egy picit meghajoljon. Van olyan videó,ahol valami 60 kilót pakol rá a csávó, mire picit meghajlik. Azért ilyen bármelyik telefonnal előfordul, szerintem nem jellemző rá a hajlás.
Egyébként szerintem ha neki támaszkodsz valaminek, vagy nekimész, vagy bármitől hasonlótól előfordulhat, úgy hogy nem is emlékszel rá, ki tudja mikor milyen helyzetben történt, Ő se vette észre ,ameddig le nem szedte a tokot róla,szóval ez alapján Én nem ítélnék.

(#734) ShadowX


ShadowX
őstag

Ma érkezett meg ez az edzett üveg fólia. Két darab volt 3200 ft postával együtt, 4 munkanap alatt ideért. Szépen felfeküdt, a kivágások pontosak (még a közelségérzékelőnél is). Eddig jó, meglátjuk később mi lesz. :)

(#735) hjanos1 válasza hjanos1 (#695) üzenetére


hjanos1
senior tag

Telenor 4G.
Szombathelyen ahol eddig nem ment működik az OTA után (MMB29Q), de Zalaegerszegen ahol eddig sem ment most sem. :(
Most már tényleg nem tudom mi van ezzel. :W 
Valaki másnak tapasztalat, vagy már mindenki akinek gondja volt elmenekült?

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#736) ZX7 válasza hjanos1 (#735) üzenetére


ZX7
tag

Én megvárom az OTA-t, de úgy látom felesleges. Egyébiránt biztos hogy a Telenornál van valamilyen kompatibilitási hiba a 6p-vel, amin valamit reszeltek a múltkori (jan.végi) hálózat frissítéskor, mert azóta szinte mindenhol van 4G Budapesten. Ellenben ha 4g hálón vagyok Budapesten, többször eljátsza azt, hogy full térerőnél jön az sms hogy hívtak és nem voltam elérhető (a hívónak egyet csörög, aztán nem elérhető). Huawei üsz. kamuzott nekünk egy jó nagyot?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#737) dodicsaba válasza ShadowX (#734) üzenetére


dodicsaba
aktív tag

Később még jobb lesz. :K

BlackBerry Passport

(#738) aizen92 válasza hjanos1 (#735) üzenetére


aizen92
addikt

Ha jól értem akkor még mindig, nem jó.

Azt jó lenne letisztázni, és megérteni ,hogy egy SECURITY update-ben, nem lesz soha fixálva egy hálozati probléma ( vagy bármi egyéb OS/Device specifikus bug ), főleg hogy még nem tiszta, hogy device-szal vagy az OS-szel van a gond.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#739) hjanos1 válasza aizen92 (#738) üzenetére


hjanos1
senior tag

Na akkor nézd meg a Google szemszögéből.
Külön erre a problémára kiadni egy update-et menetközben nem igazán kifizetődő nekik, úgy hogy minden androiddal foglalkozó portál lehozná hogy volt egy új update valami hibára. (egyszerűen nem vagyunk akkora piac nekik, hogy megérje)
Ezzel szemben a biztonsági frissítés miatt úgyis kimegy egy új build, miért ne rakják bele a fixet ha már készen van.

Azt, hogy a Huawei/Google oldalon nem jó valami, nem pedig a telenornál erre alapozzuk. Egyébként miért mondta volna az ügyfélszolgálat, hogy jön majd rá egy frissítés, ha semmi közük nem lenne hozzá (ha telenor probléma lenne)?

The Factory Must Grow

(#740) w333 válasza hjanos1 (#739) üzenetére


w333
félisten

Ezzel szemben a biztonsági frissítés miatt úgyis kimegy egy új build, miért ne rakják bele a fixet ha már készen van.

Mivel a Google nem tud róla hogy itthon ilyen hiba van ... és miért is kéne tudnia róla ? a Nexus pl. Magyarországon nem is támogatott :U

Max. akkor tudom elképzelni ezt a hiba javítását ha a Telenor hivatalosan forgalmazni fogja a telefont, de addig szerintem senki ne számítson rá ! :N

Szerk.

Idővel biztosan itthon is támogatott lesz ... mivel magyar nyelven is elérhető ! :)

Csak megvásárolni nem lehet még :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#741) hjanos1 válasza w333 (#740) üzenetére


hjanos1
senior tag

De a Google a Huawei-en keresztül kell, hogy tudjon róla, mivel az update-ben volt valamilyen szintű változás (Szombathelyen működik, ahol eddig nem ment - ma megyek be megint ellenőrizni, illetve ma megyek vissza Budapestre, kiváncsi leszek ott mit produkál).
Az, hogy hivatalosan ők nem forgalmazzák itthon az nem jelenti azt, hogy nem is támogatott. Bár tény, hogy jó lenne már a Google Store itthon.

The Factory Must Grow

(#742) w333 válasza hjanos1 (#741) üzenetére


w333
félisten

Huaweinek a vason (telefonon) kívül, semmi köze az egésznek ! :N

Az kéne már megérteni hogy a Nexus telefonokat a Google számára gyártják a különböző gyártók (LG, Huawei) de csak ennyi közük van hozzá hogy maga a fizikai telefon legyártják majd küldik a Google -nek, onnantól kezdve semmi köze nincs a gyártóhoz, minden a Google kezében van! :R

Lehet menni sírni a Huaweinek de semmit nem fognak tudni tenni, mivel a telefon már nem az ő hatáskörükbe tartózik (hiába ők gyártják) a Google -nek kell sírni, de mivel itthon hivatalosan nem is kapható a Nexus telefon így szerintem ők sem fognak ezzel a hibával foglalkozni :N

(#743) hjanos1

Mivel itthon nem nagyon találsz Google ügyfélszolgálatot

Hát pont ez az ... kérdés hogy a Huawei jelez a Google -nak, vagy nem ? :U

Amit ajánlani tudok az-az hogy gyűjtsetek petíciót minél többet (500- 1000) és küldjétek el a Google -nak, annyiban tudok segíteni hogy elég jó kapcsolatban állok a különböző nagyobb hírportálokkal pl. Phonearena és GsmArena, el tudom ezt nekik küldeni, ők meg lehozzák hírként és erre már nagyon valószínű hogy a Google is felfigyel majd és javítani fogja a hibát ... másképp nem megy ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#743) hjanos1 válasza w333 (#742) üzenetére


hjanos1
senior tag

Mivel itthon nem nagyon találsz Google ügyfélszolgálatot (linkelj, ha tudsz jobbat), ezért a Huawei ügyfélszolgálatnak tudtuk csak jelezni a gondot, ők utána nyilván továbbították a dolgot a Google felé.

The Factory Must Grow

(#744) dodicsaba válasza w333 (#742) üzenetére


dodicsaba
aktív tag

Hivatalosan itthon nem kapható nexus? Médiamarktba Magyarországon bárhol bemehetsz és vehetsz . Szerintem ez elég hivatalos.

BlackBerry Passport

(#745) w333 válasza dodicsaba (#744) üzenetére


w333
félisten

Google forgalmazza itthon ? Nem ... :U

Hardverért a Huawei a felelős és náluk kell szervizelni, de szoftveresen semmi közük nincs hozzá ... emiatt a Google -nek kell panaszkodni, de mivel itthon a Google hivatalosan nem forgalmazza, így részükről ez egy nem létező hiba ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#746) hjanos1 válasza hjanos1 (#735) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szombathelyen még mindig működik, néhány óra és kiderül mit produkál Budapesten.

Remélem csak Zalaegerszegen volt valami zavar az erőben tegnap. :U

The Factory Must Grow

(#747) AdamVonSzabo válasza hjanos1 (#746) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Budapesten tökéletes a frissítés óta. Előtte is segített valamit a Telenor kattogása, de instabil volt még mindig. Most remek.
Vidéken még nem próbáltam.

(#748) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most milyen SoT-okat lehet elérni ezzel a készülékkel? Persze átlagfelhasználásra gondolok, nem olyanra, hogy minimális a fényerő, teljesen lecsupaszított androiddal, és még a rendszer is csak akkor pisloghat, ha a júzer arra engedélyt ad neki.

Visszakeresve olyan 4 órákat láttam írva, de az nagyon kevésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

***

(#749) zombieman válasza ollie (#748) üzenetére


zombieman
csendes tag

Nekem 5-7 óra használattól függően. 5 óra alatti SoT még nem nagyon volt.

(#750) techie_guy válasza zombieman (#749) üzenetére


techie_guy
tag

7 óra SOT milyen beállításokkal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.