Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) gulb válasza hjanos1 (#350) üzenetére


gulb
senior tag

;)) jah rosszz;))

Uk store. De nekem UK kartya is van benne tehat roomingolok..nyimkodtam meg utana minden szolgaltatora es hol felmegy 4g re hol nem....de Tmobil ra mindig..szoval passzolok inkabb.. Most Telenorra is felment Bp 16.ker.. Tehat fogalmam nincs..( adat kapcsolatom le van tiltva)

[ Szerkesztve ]

(#352) hjanos1


hjanos1
senior tag

Felhívtam a telenor ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy holnap reggel 8-kor próbálkozzak, mert akkor dolgozik már a technikai ügyfélszolgálat.

(#351) gulb: adat nélkül nem ér, ha kikapcsolom az adatot, akkor az enyém is felmegy. Viszont telefonálni nem lehet rajta.

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#353) gulb válasza hjanos1 (#352) üzenetére


gulb
senior tag

Adatot nem tudok bekapcsilni;) nagyon draga!;))
Most Telenorom vagyok adat nelkul 4g es tudok telefonalni...
Pesti vagy? Lehet holnap jarok a varosba esetleg bedobhatjuk a sim ed az en keszulekembe es meglessuk...

(#354) ZX7


ZX7
tag

Nekem sem megy a 4G (Telenor). Expansys, H1512 a modelszám (rajta van a dobozon), ez az international verzió, tehát mennie kéne.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#355) ZX7


ZX7
tag

[Ezek szerint simán mennie kéne Telenoron is]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#356) utomi válasza truupi (#321) üzenetére


utomi
senior tag

Ráadásul az EazyGuard nincs kivágva a proximity sensornál nem? Egyébként ebAy-ről USA-ból a Spigentól most 60%-os akcióban van. Nekem 6 nap alatt itt volt és így kijött összesen 20 dollárra postával együtt!

Azt egyébként megerősítem, hogy Vodafone 4G és Telekom 4G hibátlan és megy. Telenor nincs sajna de nem hiszem, hogy a telefon lenne rossz. Inkább a Telenor lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#357) aizen92


aizen92
addikt

gondoltam veszek egy spiegen tokot, de a szállítás drágább mint maga a tok....
Aki vett már, az honnan rendelte? Direktbe tőlük, vagy van valami ebay-es oldaluk?
Lehet többen kéne rendelnünk, és akkor talán free lesz a shipping?

vagy a UK ebay store-jukból kéne? ezt néztem ki amúgy.
Felőlem adják fel királyi légi postával két fontért egy borítékba, bevállalom a kockázatot :DDD

ebay se jobb..... inkább direktbe tőlük DHL 2 napossal, az legalább itt lesz 2 napon belül, UK jövőre szállítaná csak le. agyrém

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#358) ZX7


ZX7
tag

4G update:

Vidéken (Lajosmizse) megy a Telenor 4G, gondolom itt más 4G frekvenciát használ a cég mint Budapesten.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#359) truupi válasza utomi (#356) üzenetére


truupi
csendes tag

Nincs kivágva, de nem akadályozza ez a működésben.

iPhone Xs Max

(#361) Mp3Pintyo válasza ZX7 (#342) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Ennyi idő alatt??? Ezek szerint van itthoni raktáruk?

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#362) BBmaster


BBmaster
csendes tag

Sziasztok!

Aki nexust szeretne venni, nézegesse sűrűn mindhárom nagy Amazon EU oldalt, mert bár a 9-ei 499-es árról lemaradtam, de a tegnap 10:00-10:30-ig tartóról már nem :-D Eltérőek az akciók az amazon.de, amazon.fr és amazon.it oldalakon. Csak azokat az ajánlatokat érdemes nézni, ami Sold and Shipped by Amazon, a marketplace-esek nem ilyen jók. Szállítás MO-ra DHL-el, 8-12 EUR.

3 napig használtam egy 5X-et is, azt 399-ért vettem. De 100 EUR ráfizetésért nagyobbra váltok. Ráadásul valid EU-s adószámmal ezekből az árakból még lejön 20% :-)

BBmaster

(#363) csordi válasza ZX7 (#358) üzenetére


csordi
csendes tag

Nekem sem megy a 4G Telenor hálózaton. A készülék az Expansys-től van és EU töltővel küldték. Van egy Lumia 930-as telefonom, ami probléma nélkül feljelentkezik a 4G hálózatra. Áttéve a SIM kártyát a Nexusba csak 3G van ugyanazon a helyen.
Más fórumokon is olvastam, hogy gondja van a 4G-vel a telefonnak a 6.0.1 verzióra frissítés után. Például itt. (Nekem nem segített a fórumban leírt megoldás.)
Sajnos az eredeti verzióval nem próbáltam a telefont, mert amikor megkaptam azonnal frissítettem. (Hiba volt)

(#364) adequate_cou válasza csordi (#363) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Eredetivel sem volt jó...

(#365) hjanos1 válasza csordi (#363) üzenetére


hjanos1
senior tag

Unlockoltam a bootloadert, direkt visszatettem a legelső verzió minden update nélkül, még appokat sem hagytam frissíteni. Úgy sem ment a 4G.
Ma megyek lepróbálni vodás és telekomos SIM-el, illetve utána egyeztetek a Telenor technikai ügyfélszolgálatával, hogy tudnak-e róla, mit tudnak kezdeni vele.

The Factory Must Grow

(#366) hjanos1


hjanos1
senior tag

Helyzetjelentés Telenoros 4G-vel kapcsolatban:
Telekomos kártyával tökéletes a 4G. Igaz, hogy telefonálni nem lehet róla (átvált 3G-re), de mivel Magyarországon nincs VoLTE, ezért mutasson bárki egy olyan telefont amivel lehet. :DDD

The Factory Must Grow

(#367) SkyS1gn válasza BBmaster (#362) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha ilyen van és nem veszem észre azonnal linkeljétek. Most akarok venni! :P

Még azt se tudom milyen szinűek stb, csak angolul tudok. :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#368) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#367) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azt honnan látod hogy az amazon szállítja-e? Sosem rendeltem amazonról, csak ebayről stb.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#369) danee91 válasza SkyS1gn (#368) üzenetére


danee91
senior tag

MInden termék oldalán le van írva, az adott nyelven.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#370) ZX7 válasza hjanos1 (#366) üzenetére


ZX7
tag

Ezek szerint a Telenor Band 3 (1800Mhz), és Band 20 (800Mhz) sávokon szolgáltatja a 4G-t. Tudomásom szerint Budapesten (nagyvárosokban/sűrűn lakott területeken) van Band 3 (1800), vidéken pedig a Band 8 (800).
Ma az M5-ön kifele (Gyál után) megjött a Telenor 4G, és Lajosmizséig volt. Visszafele szintén, de az M5-M0 csomópont után, az M0-ra rákanyarodva átváltott 3G-re, és úgy is maradt.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#371) ZX7


ZX7
tag

A Telekom Ezek szerint a Band 7-et is használja (2600MHz) a sűrűn lakott területeken, szóval szerintem a Telekomos kártyával a Band 7 sávon megy az LTE.
A Voda is a Band7-et használja Budapesten LTE-re, vidéken pedig a Band20-at, ezért megy a Vodás kártyával is a 4G mindenhol.
Úgy tűnik a Band3 (1800Mhz) sávot a jelenlegi rom-mal nem tudja kezelni a telefon.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#372) SkyS1gn válasza danee91 (#369) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ezaz, az adott nyelven ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#373) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ha hétvégén rendelnék expansysról akkor az jövő héten még megérkezne igaz?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#374) aizen92 válasza SkyS1gn (#373) üzenetére


aizen92
addikt

Persze, ha raktáron van akkor legkésőbb kedd reggel 10re nálad.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#375) SkyS1gn válasza aizen92 (#374) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Express futárral gondolom :)

USB type C milyen srácok? Maga a reversible dolog már jó.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#376) aizen92 válasza SkyS1gn (#375) üzenetére


aizen92
addikt

Nagyon jó dolog, rettentő gyorsan tölti ezt a nagy akksit, csak hát minden ilyen forradalom elején nagy a szívás, folyton cipelheted magaddal, még a fejet is, mert nagyon ritka ha 3v output, és csak azzal van fast charge.
Viszint örvendetes a gyártótól az usb a - type c rövid kábel amit adnak hozzá. Nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#377) ZX7


ZX7
tag

Beszéltél a Telenor ügyfélszolgálattal?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#378) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mégvalami, LL óta folyton szívok az akksiidőkkel, Sonykon és Samun is, a Doze miatt itt a standby alatt szép egyenes az az akksi görbe?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#379) aizen92 válasza SkyS1gn (#378) üzenetére


aizen92
addikt

Android M új feature neve a doze.
Tegnap 10 óra alatt 1% akksi merült.
Ha gondolod holnap belinkelem a ma estit.
Standby-jal nem lesz gond.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#380) SkyS1gn válasza aizen92 (#379) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R Az jó.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#381) ZX7


ZX7
tag

Mocskosul dühítő ez a Telenor 4G probléma. A Hspa sebesség siralmas, ráadásul időnként 20-30 másodpercre eldobja a hálózatot ( lehet hogy ilyenkor akarna LTE-re kapcsolódni). A Telenornál meg hülyének néznek, mert minden más készülékkel simán megy a 4G, vidéken pedig ezzel a fossal is. Ez a Nexus Premium 200-ért. :W

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#382) hjanos1 válasza ZX7 (#381) üzenetére


hjanos1
senior tag

Lekapcsolódáson segít ha 3G preferred módba állítod.
Azt mondod, hogy nem a Telenor hibája, hogy nem megy a 4G???

The Factory Must Grow

(#383) hjanos1 válasza hjanos1 (#382) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ha nem a Telenor a hibás, akkor hogyhogy nincs tele az internet a problémával? (az ausztrál telstra egészen más hiba, ott felcsatlakozik)

The Factory Must Grow

(#384) ZX7 válasza hjanos1 (#382) üzenetére


ZX7
tag

Szerintem nem Telenor hiba, olvasd el a tegnapi 370, 371-es hszt. Budapesten a Telenor Band 3-on (1800mhz) nyomatja a 4g-t, vidéken pedig 800 mhz-en. Nekem tegnap vidéken ment a Telenor 4g, a másik két szolgáltató pedig nem (csak) Band 3-on sugározza az LTE-t, tehát kizárásos alapon a Band 3 sáv (1800mhz)kezelésével van a telónak baja.Ausztál, és USA tulajoknál is van gond bizonyos szolgáltatók LTE hálójával.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#385) aizen92 válasza hjanos1 (#383) üzenetére


aizen92
addikt

szerintem simkártya és/vagy telenor és/vagy nexus ez a 3 együttállása okozhatja. Láttam már ilyen nexus 5-nél is, de ott sim kártya hiba volt, mire a kedves kolléga 3 hónap sírás után méltóztatott kicseréltetni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#386) ZX7 válasza hjanos1 (#383) üzenetére


ZX7
tag

Nem tudom. Csak próbálom megoldani a problémát. Jutottál valamire az ügyfélszolgálattal?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#387) ZX7 válasza aizen92 (#385) üzenetére


ZX7
tag

Hétfőn kicseréltetem, ezen nem múlik. Félek nem csak ennyi a probléma, lévén senkinek nem megy Telenor hálón, illetve az én kártyámmal is megy vidéken, 800mhz-es hálón, szóval szerintem tuti nem kártya hiba.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#388) aizen92 válasza ZX7 (#387) üzenetére


aizen92
addikt

Mostanában ingyen cserélik a kártyákat, elmondod mi a gond, egyből cserélik egy újra, Egy próbát megér szerintem! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#389) danee91


danee91
senior tag

Nehogy véletlen tényleg amerikából származzon az a 64 gigás Nexus 6P, FDD-LTE 800 hiányával:DDD

amig erről nem bizonyosodtál meg, tehát a dobozon nem láttad (vagy mert esetleg nincs is rajta) addig nem zárható ki.

Sajnos expansys oldala nem írja le, sem a magyar oldalon, sem az amerikain, ami érdekjes, mert minden más telefonhoz leírják....

Én egy oldalon őúgy láttam, Telenor 800-on és 2600-on ad 4G-t, és 2600-on elég gyér a lefedettség.
Persze ez is furcsa, mert elvileg 1800-on is adnak, nekem a frekvenciatenderes hírekből így jött le..kérdezd meg a telenortól, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#390) ZX7 válasza danee91 (#389) üzenetére


ZX7
tag

A global verziót kaptuk az Expansys-tól, rajta van a dobozon.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#391) fery02


fery02
addikt

Ha jól veszem ki Telekom-osoknak nincsen semmi féle 4G bajuk sem a telefonnal ugye?
Pontosabban úgy érdekelne, hogy ha egy modell szórakozik itthon Telenor 4G-vel, akkor attól még Telekom-mal működhet teljes tökéletességgel?

(#392) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Alu szinű 32GB megrendelve, tényleg 10gb-ot foglala a rendszer amugy?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#393) aizen92 válasza SkyS1gn (#392) üzenetére


aizen92
addikt

jaja :/ nekem valami 23 gb volt szabad

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#394) hjanos1 válasza fery02 (#391) üzenetére


hjanos1
senior tag

Pontosan így. Enyém nem megy Telenor 4G-vel, Telekommal tökéletes.

The Factory Must Grow

(#395) ZX7 válasza fery02 (#391) üzenetére


ZX7
tag

A Telekom 3 LTE sávot használ (Band 3-1800mhz, Band 7-2600mhz, és Band 20-800mhz), míg a Telenor csak kettőt (Band 3, Band 20). Telekomosok még nem panaszkodtak, sőt hjanos1 kolléga ki is próbálta T-s kártyával, és Neki ment (gondolom T-s kártyával 2600mhz/800mhz-et használ).

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#396) hjanos1 válasza danee91 (#389) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ha megnézed pont azt írta a kollega, hogy vidéken a 800MHz-en működött.
Akinek megy a 4G Telenornál valahogy az nézze meg, hogy melyik sávon/frekvencián ezzel az appal.

Jó lenne kideríteni, hogy a Telenort/a Googlet/a Huaweit kell zaklatni a problémával.

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#397) ZX7 válasza hjanos1 (#396) üzenetére


ZX7
tag

Legközelebb 30.-án megyek vidékre, akkor lecsekkolom, persze addig is próbálok valamit nyomozni.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#398) hjanos1 válasza ZX7 (#397) üzenetére


hjanos1
senior tag

Én holnap, bár nem tudom hálózat szempontjából pontosan mi számít vidéknek.

The Factory Must Grow

(#399) ZX7 válasza hjanos1 (#398) üzenetére


ZX7
tag

Esetleg nem tudod kipróbálni újra egy Telekomos kártyával az általad említett appot? Kíváncsi lennék milyen frekvencián üzemel a Telekomos LTE.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#400) fery02


fery02
addikt

Köszönöm az infókat!
Akkor ha véletlenül találkozni fogok neten egy eladó olcsóbb, használt példánnyal, amiből elege van a Telenoros gazdájának 4G miatt, akkor azt fontolóra fogom venni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.