Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) aizen92 válasza SkyS1gn (#380) üzenetére


aizen92
addikt

ahogy ígértem az esti doze standby eredmények.
Amikor leraktam akkor ugrott 51%ra este 21 fele. Wifi bekapcsolva volt végig, kb van 3 gmailem, 2 céges outlook, messenger, a chrome is synccel, 6 hírportál aminél5-6 rovat van push notifikelve, pushbullet is fent, stb stb stb.
6kor levettem: itt az eredmény.[link]

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#402) kali válasza ZX7 (#371) üzenetére


kali
legenda

nem egészen, a telekom esetén túlnyomó többségében 1800 MHz van a fővárosban és a nagyobb városokban, 2600 MHz (önállóan) néhány határmenti városban (olyanokra kell gondolni, mint például kőszeg) jellemzőbb - nem annyira lóg át a magasabb frekvencia rövidebb hatótávja miatt a szomszédos országba -, illetve a fővárosban összevontan 1800 és 2600 MHz ott, ahol már 300 Mbps cella van (a telekom székház és infopark környékén elég régóta), illetve most csatlakozott nyíregyháza is - azt hallani, hogy lesz még több ilyen város -, de ezen helyeken is az 1800 MHz (volt) a mérvadóbb, jellemzően az volt korábban.
vidéken 800 MHz van, kivéve persze a nagyobb városokat, ahol korábban volt már 1800 és/vagy 2600 MHz.
az viszont érdekes lenne, ha valahol a telekom 1800 MHz okés a telefonnal, a telenor 1800 MHz meg nem...
a gsm arena leírása szerint az 1800 MHz (band 3) és a 2600 MHz (band 7) a global és az american model esetén is adott, a 800 MHz (band 20) viszont csak a global model specifikációjában szerepel.
a telenor kontra telekom 4g/lte kapcsán fontos megjegyezni, hogy vidéken a két szolgáltatónak közös a(z) 4g/lte hálója, de az csak a 800 MHz kapcsán igaz.

[ Szerkesztve ]

(#403) ZX7 válasza kali (#402) üzenetére


ZX7
tag

Köszi a pontos infókat, én ennyire nem látok bele, csak következtetni tudtam, hogy ha Bp.-en simán megy Telekom kártyával a 4G (Telenorral meg nem) akkor biztos az eltérő frekvencia miatt van. Kéne valakitől szereznem egy T-s kártyát, és lecsekkolni milyen frekvenciát használ. Csütörtökön voltam Lajosmizsén, és csak ott vettem észre, hogy a Telenor SIM-el is csont nélkül volt 4G (nyilván 800Mhz), és az M5-ön visszafelé, az M5-M0 csomópontig meg is maradt. Onnan átváltott 3G-re.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#404) hjanos1 válasza ZX7 (#403) üzenetére


hjanos1
senior tag

Hallottam olyat is hogy a telenor whitelist-et tart azokról az eszközökről, amik felmehetnek a hálózatra, és hogy ezért lehet, hogy míg másik szolgáltatónál simán megy, itt ledob.
Egyébként tényleg a ledobásról van szó. Ha rákényszerítem telefonos szervízmenüvel 4G onlyra, akkor felcsatlakozik, nincs adatkapcsolat. Ezután a teljes hálózatról ledob (3G is). Elég furcsa lenne, ha rá tudna csatlakozni, de a frekvencia miatt ledobná (akkor miért csatlakozik?), ez a whitelist ezért nem is hangzik olyan hülyeségnek.
Persze telefonos ügyfélszolgálat életében nem hallott róla.

The Factory Must Grow

(#405) ZX7 válasza hjanos1 (#404) üzenetére


ZX7
tag

És akkor mit tudunk tenni? (Gondolom néhány 6P user kedvéért nem fogják feltenni a whitelist-re.)
És ha így lenne, akkor vidéken miért működik a 4G?

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#406) gulb válasza ZX7 (#405) üzenetére


gulb
senior tag

Szomoru ez a hiba;(( de remelem megoldodik..mert ez a keszulek valami brutalisan jo! Eddig az osszes almas ismerosom elismeroen tekintett ra!;)

Uk be nincs Lte de van 4G++( szolgaltato hivja igy) nah azzal suvit az internyet;) viszont a lefedettseg katasztrofalis;(((

(#407) ZX7


ZX7
tag

Megtörtént a SIM csere, sajnos nincs változás, nincs Telenor 4G (Bp.)

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#408) TOZ válasza aizen92 (#385) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem telekom/N5 viszonylatban volt olyan, hogy csak bekapcsolt LTE mellett volt net. Valami rendszer allitgatas kellett, 3 honap siras mellett.

(#409) ZX7


ZX7
tag

Most az új SIM-el már nem is talál hálózatot, ha a 4G preferált van beállítva, 3G esetén simán megy. Aztán ha 3G-ről átállítom 4G -re, egy pillanatra felcsatlakozik (jelzi hogy 4G), aztán 1 sec múlva le is dob. Szóval valami miatt a Telenor levág a 4G hálózatról.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#410) ZX7 válasza TOZ (#408) üzenetére


ZX7
tag

A T ügyfélszolgálatot zaklattad?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#411) hjanos1


hjanos1
senior tag

Pontosan így nálam is.
Viszont vidéki hálózaton (szombathely-budapest vasútvonal bizonyos részein) felcsatlakozik és működik.
Sajnos az alkalmazás nem ismeri a magyar hálózatot és nem tudja megmondani hogy melyik sáv. Egyre furcsább ez az egész.

The Factory Must Grow

(#412) TOZ válasza ZX7 (#410) üzenetére


TOZ
addikt

Igen. Key account manageren keresztul (ceges csomag). Honapokig. Nem volt egyszeru menet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#413) gulb válasza ZX7 (#409) üzenetére


gulb
senior tag

Meg kellene nezni,hogy mely telefonok rendelkeznek ugyan ezen freki tartomannyokkal mint a 6P es olyat talalni tesztre... Mert szerintem a telenor nem fog ezzel az egyedi keszulek hibaval foglalkozni.

(#414) aizen92 válasza TOZ (#408) üzenetére


aizen92
addikt

Na ezt nem is tudtam. Köszi az infót!!! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#415) ZX7 válasza gulb (#413) üzenetére


ZX7
tag

Szerintem nem frekvencia gond lesz itt, mivel a korábban használt oneplus one (global) simán ment a Telenor LTE hálózatán, ugyanazon a frekvencián mint amin a Nexus 6P akarna. Ráadásul a Telenor Bp.-en szerintem csak egy sávon (1800mhz-en, Band 3) nyomja az LTE-t, tehát minden budapesti Telenoros ezen tud LTE-re csatlakozni. Az én 6P-m is felcsatlakozik erre a sávra, csak rögtön le is vágja a központ, szerintem valami miatt nem tekinti kompatibilis eszköznek.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#416) hjanos1 válasza ZX7 (#415) üzenetére


hjanos1
senior tag

Az a baj, hogy nem lehet kompetens embert találni náluk, aki egyáltalán értené miről van szó.
Telefonos ügyfélszolgálat tudja továbbítani a megkeresést a technikai részlegnek, de nagyon felidegel amikor a technikai részleg válasza a probléma részletes leírására 3 féle dolog:
- cseréljek sim kártyát (megy más telefonban a 4G a SIM-el)
- nem tudnak segíteni
- cseréljek KÉSZÜLÉKET!!!

Közvetlenül a technikai részleggel nem lehet beszélni, mert belső telefon. És erre a semmire várunk 10 perceket.
Most majd írok nekik emailt részletesen leírva mindent amit tudunk, arra kötelező válaszolniuk és akkor talán azokhoz is eljut a probléma pontos leírása akij talán értik miről van szó.

The Factory Must Grow

(#417) ZX7 válasza hjanos1 (#416) üzenetére


ZX7
tag

Igen, pont most fejeztem be egy 16 perces beszélgetést az ügyfélszolgálattal. A végső konklúzió:cseréljek készüléket. Most én is írok nekik egy hosszú panaszbejelentést, hátha eljut valami hozzáértőhöz.

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#418) SkyS1gn válasza aizen92 (#401) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Óóó köszi, ez tökéletes. :) :R Régi sonys 4.4 görbére emlékeztet staminával!

Rendelésem még mindíg feldolgozásra vár, de remélem ideér kedd felé :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#419) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#418) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pénzt se vont még le.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#420) ZX7


ZX7
tag

Csak akkor fogják levonni, ha útnak indítják a csomagod. Ha volt raktáron, szerintem hétfőn reggel indul is, keddre megkapod. Amúgy ezt a Telenor-4G mizériát leszámítva a legjobb készülék amivel dolgom volt.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#421) SkyS1gn válasza ZX7 (#420) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem telekom van, csak megy majd a 4G.

Amúgy igen. Nem volt még nexusom, de imádom a stock droidot, a 6P-n meg az üzemidő és a kamera is el van találva.
Nem csoda hogy MKBHD is all around legjobbnak találta idén.

Tényleg, kamera hogy tetszik nektek? HDR+ aztmondják megváltás, de a Sony szenzor jól szuperál. Bár lehetne 16:9 arányú 16MP mondjuk.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#422) gulb válasza SkyS1gn (#421) üzenetére


gulb
senior tag

Mar csak napok valasztottak el attol bogy b..leszek es veszeke egy Ajfont mert azoknak a kameraja hat verhetetlenek...De kijott ez a csoda telefon es maradtam az androidnal! Legjobb dontes volt! Brutal jo kepeket lehet vele loni!

Teszt

(#423) aizen92 válasza gulb (#422) üzenetére


aizen92
addikt

éjszakai képem hdr+ról körút éjfélkor.
Én is majdnem i6+t vettem, és pont kijött ez, elolvastam és megnéztem több tucat reviewt. Nem bántam meg.
Hihetetlen a kamera a korábbi nexusokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#424) gulb válasza aizen92 (#423) üzenetére


gulb
senior tag

Nah igen ezek is nagyon jok lettek.

[ Szerkesztve ]

(#425) hjanos1 válasza ZX7 (#415) üzenetére


hjanos1
senior tag

És pontosan az van amit mondtál. Most itthon vagyok vidéken, tökéletes a Telenor 4G, full térerősség.

The Factory Must Grow

(#426) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Nexus 6p vásárláson gondolkodom és felmerült pár kérdés.
A belső tárhely egyben van vagy szét van particionálva?
Már csak azért kérdem, mert van egy kínai tabletem, és abba pl hiába van 8 giga belső tárhely, ha szét van osztva és csak 400MB-ot tudok programokra használni.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#427) hjanos1 válasza McSico (#426) üzenetére


hjanos1
senior tag

Természetesen egyben, ez egy Nexus. :K :P

The Factory Must Grow

(#428) gulb válasza McSico (#426) üzenetére


gulb
senior tag

Huha...kinai tablet utan eros valtas lesz ez a keszulek;) de picit meg olvass rola...mert ugy fest a Nexus mint olyan nem tudod mit jelent..

(#429) McSico válasza hjanos1 (#427) üzenetére


McSico
senior tag

Kössz az infót. :)

(#428) gulb:
A tablet inkább példa ként szolgált, mert nem nagyon használom, az említett ok miatt. Egyébként egy Nokia N8-at fogok nyugdíjazni.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#430) gulb válasza McSico (#429) üzenetére


gulb
senior tag

Nokia utan meg foleg megvaltas lesz;)) szoval kerdes nelkul rendelheted. Egy uj kis szamitogeped lesz;) amit ha nagy kijelozre teszel akkor egy asztali pct is elken.

(#431) McSico válasza gulb (#430) üzenetére


McSico
senior tag

Biztos megváltás lesz. :D
Ami még érdekelne, hogy a mobilnetet hol tudom beállítani gyári androidba, hogy ha elér egy bizonyos limitet akkor ne használja?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#432) SkyS1gn válasza McSico (#431) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Adathasználatnál :)

////
Ki milyen tokot használ a telón? Csak akkor kéne nekem rá mikor edzeni megyek. Spigen csak usa-ból láttam elég grága szállítással.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#433) aizen92 válasza SkyS1gn (#432) üzenetére


aizen92
addikt

Ebayes UK oldalukról rendelj.
Én onnan vettem a felete slimet. Remélem jövöhéten már megjön.
ő lesz az

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#434) SkyS1gn válasza aizen92 (#433) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is ezt néztem, van itt UK-s is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#435) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Úristen ilyet másnak is kértek?
Bakker remélem ideér igy is holnapra.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#436) X DoZ3R válasza SkyS1gn (#435) üzenetére


X DoZ3R
tag

Volt ilyen igen, viszont a holnapi kiszallitas sztem ketseges :/

(#437) SkyS1gn válasza X DoZ3R (#436) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mondjuk ottvan még a szerda... 20 éjfél elött adtam le a rendelést, erre is egyből válaszoltam, express futár. Reménykedjünk. :)
Meglepődtem mert nem szoktak sehol ilyet kérni. Remélem nem szórakoznak azzal hogy bankkártyán kicsit magyarosan van a nevem leirva :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#438) batai15 válasza SkyS1gn (#435) üzenetére


batai15
félisten

Ha nem kaptál még értesítőt akkor lehet nem is küldtek neked semmit amíg meg nem adtad az adatokat.

(#439) SkyS1gn válasza batai15 (#438) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kaptam egyet a rendelésről pénteken, követéssel együtt, ma meg jött ez hogy töltsek fel képeket mert nem hiszik el... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#440) batai15 válasza SkyS1gn (#439) üzenetére


batai15
félisten

Lol. Most akkor útnak indult v nem ? Expansys nem értem miért kér ilyen adatokat..gondolon a szállítás miatt , nehogy ne vegye át valaki.

(#441) SybenX válasza SkyS1gn (#439) üzenetére


SybenX
őstag

Bővebben olvashatsz erről itt: [link]
4.3 A fizetések biztonsága
Bankkártyás/Hitelkártyás vásárlások esetén az EXPANSYS minden rendelést biztonsági ellenőrzésnek vet alá. Az ellenőrzés során az eXpanys további információkat kérhet a vásárlótól. A rendelés-feldolgozás során az EXPANSYS további dokumentumokat kérhet (pl. személyi azonosító, lakcímkártya másolat, szállítási cím igazolása, utolsó névre szóló közüzemi számlák, stb.). Az adatok feltöltése biztonságos adatkapcsolaton keresztül történhet, a feltöltést követően jól őrzött helyen kerülnek tárolásra, kizárólag arra feljogosított, megfelelő tanúsítványokkal rendelkező EXPANSYS alkalmazottak által betekinthető. A vásárlás kizárólag ezen ellenőrzéseket követően jöhet létre. A fizetési visszaélések elkerülése érdekében az EXPANSYS minden bankkártyás tranzakció adatait külön biztonsági fájlban rögzíti. Ezen intézkedések mind az EXPANSYS, mind a vásárló biztonságát is szolgálják. A francia "informatique et liberté" (érvényben 1978/01/06 óta) (informatikai és adatvédelmi és személyiségjogi) törvénnyel összhangban a vásárló jogosult betekinteni az EXPANSYS által tárolt saját adataiba, ezeket jogosult módosíttatni, illetve a vásárlást követően töröltetni. A kért információk szolgáltatását, módosítását vagy törlését levélpostai küldeményben kérheti.

(#442) ZX7 válasza SkyS1gn (#437) üzenetére


ZX7
tag

Ha mindent jól visszaküldtél nekik, akkor szerintem ma útnak indítják, akkor pedig holnapra itt lesz. Én múlt hét kedden 11.53-kor adtam le a megrendelést, 13.13-kor jött a visszaigazolás, 15.21-kor küldték a feladásról az értesítést (express, és akkor vonták le a pénzt is), és másnap 12.30-kor hozta ki a DHL Express.
Rendelésné a -15 eurós kupont megadtad?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#443) SkyS1gn válasza SybenX (#441) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ezt nem tudtam, rendeléskor is odabiggyeszthetnék, no mindegy köszi az infót :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#444) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#443) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Még mindíg: "Awaiting Further Info - További információra várunk"

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#445) SkyS1gn válasza ZX7 (#442) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Rendelésné a -15 eurós kupont megadtad?"

Azt szerintem elfelejtettem, ha pénteken is ott volt már.
De neked is fel kellett töltögetni doksikat?

Most jött:
"Awaiting Stock - Készletre vár"

Lehet én vagyok hülye, de rengeteget rendelek netről... most ez azt jelenti, hogy nincs raktáron? Pedig van.

bocs a sok hsz-ért, abbahagyom :B

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#446) utomi válasza SkyS1gn (#445) üzenetére


utomi
senior tag

Nem. Az Expansys ilyen. Nem mindig kapsz pontos visszajelzést az adott státuszról. De nyugi szerintem ma feladják, holnap megkapod. Ha elküldted a szükséges dokumentumokat és megnézik akkor gyorsan visszakerülsz a folyamatba és megy tovább a rendelésed. Egyébként ha bizonytalan vagy valamiben Nagy Róbert a magyar Expansys egy személyben szívesen válaszol neked bármire. :R Türelmes és segítőkész én is mindig őt zaklatom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#447) SkyS1gn válasza utomi (#446) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Shipped - Feladva"

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#448) aizen92 válasza SkyS1gn (#447) üzenetére


aizen92
addikt

Ember :DDD
Azért nem fogod a DHL követőt is liveba postolni ide ugye? :DDD

Holnap szerintem már nálad amúgy, nagyon gyorsak.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#449) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Van valakinek tapasztalata a fekete verzióval? Tényleg nagyon gyűjti az ujjlenyomatot?

Ezen vacilálok, hogy fekete vagy fehér legyen.

(#450) aizen92 válasza Lacee1986 (#449) üzenetére


aizen92
addikt

Nekem fekete van otthon nincs tokban, és nem gyűjti. #nap végén ránézek és semmi extra. Tök átlagos.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.