Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252) SybenX válasza hjanos1 (#250) üzenetére


SybenX
őstag

:DDD :DDD :DDD :DDD :C
Valamit nagyon félreértett.

(#253) jacis válasza hjanos1 (#250) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez hatalmas :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#254) truupi


truupi
csendes tag

Nem tudom illik-e fórumtopikba ilyen wall of textet írni, vagy ez már inkább logoutos terület, de egyelőre bedobom ide, hogy biztosan lássa az, akinek látnia kell. Ha valakit zavar, leszedem és átrakom oda! ;)

Nos, ígértem minden érdeklődőnek egy személyes összefoglalót a 6P-ről az eddigi tapasztalataim alapján, úgyhogy íme.

Elöljáróban el kell mondjam, hogy a 6P-t megelőző telefonom egy Xiaomi Mi3, az az előtti pedig egy Redmi Note, így mind phablet, mind közép-felső kategóriás kategóriában van egy kevés tapasztalatom és legfőképp ezek vannak előttem, ha valamihez hasonlítani kell a Nexust.

Bevallom őszintén, vásárlás előtt nem voltam rest megnézni a YouTube-on található összes értékelhető tesztvideót a készülékről, elolvastam az összes nagyobb külföldi portál tesztjét, az XDA fórumait böngésztem a tapasztalatokkal kapcsolatban, így már úgy éreztem, kellő információval rendelkeztem ahhoz, hogy egyértelműen kimondhassam (legfőképp magamnak), hogy ez a telefon a must buy kategória számomra.

Amikor eldöntöttem, hogy a Mi3-nak (mindössze 7 hónap után) mennie kell, a maximum keretet ~150 ezer forintban állapítottam meg, nem akartam nagyon elszállni az árral. Volt jó pár elvárásom a potenciális kiszemeltekkel szemben, melyek között szerepelt a fémház, az ujjlenyomat-olvasó, a minimum 5,5", de inkább 5,7" méret, a minimum Full HD felbontás és lehetőleg AMOLED technológia, a 3000mAh-nál nagyobb akkumulátor, a felső kategóriás CPU/GPU páros, a minimum 3GB RAM, illetve az átlagon felüli kamera. Amíg nem mélyültem bele igazán a piacon jelenleg kapható mobilokba, nem is tudtam a Nexus 6P érkezéséről. Onnantól viszont, hogy megláttam és komolyabban utánanéztem, "szerelem" lett első látásra. Mondanom sem kell, hogy könnyedén teljesíti az összes általam támasztott követelményt, melyet olyan plusz dolgokkal is megspékel, mint a dupla előlapi(!) hangszóró vagy a 8MP-es, remek képeket lövő előlapi kamera. A lényeg még el sem kezdődött, én pedig máris ömlengek. Objektív kell maradjak.

Pár napos rágódás után eldöntöttem, hogy ha ennyit ki is adok egy telefonra, akkor azt csakis erre teszem meg. Nem fogok mellébeszélni az árral kapcsolatban vagy elkerülni a témát, mivel minden potenciális vásárlót joggal érdekelhet, hiszen Magyarországon jelenleg nem kapható a telefon és ez januárig már jó eséllyel nem is fog változni. Én türelmetlen voltam, nem bírtam volna még alsó hangon egy hónapot várni a vásárlással, majd mikor az egyik fórumozó a figyelmembe ajánlotta az Expansyst és szembesültem az ottani árakkal, nem volt több kérdés, megrendelem, amint utánajártam minden fontos kérdésnek.

Felhívtam a magyar ügyfélszolgálatukat, az ott ülő úriember készségesen válaszolt minden kérdésemre a szállítási idővel, a garanciával, a vételárral, illetve a rendszerük működésével kapcsolatban. Nem tudta sajnos megmondani, hogy EU-s vagy UK-s töltővel érkezik-e a telefon, de abban biztos volt, hogy az Expansys nem bontja meg a telefon dobozát és tesz bele más töltőt, mint amilyen gyárilag benne van. Ez kérdés maradt tehát, de bíztam a legjobbakban. Ezután a biztonság kedvéért a Huawei Magyarországot is megkérdeztem, de ők is megerősítették: ha bármi probléma van a telefonnal, a hozzá kapott számlát lobogtatva boldogan intéznek minden garanciális problémát ők is. A fő aggodalmam így megszűnt, nem volt más hátra, mint előre. Európa szerte két változat volt elérhető hétfő este (11.23): 32 gigás Aluminium, illetve 64 gigás Frost. Szerencsémre ez utóbbi változat volt az, amit én már magamnak előzőleg is megálmodtam. Ízlésről nehéz vitatkozni, én mindhárom színváltozat közül a fehéret tartottam, illetve tartom is a legszebbnek, a hátlap fekete-fehér kontrasztja pedig sokakat, köztük engem is leginkább egy Stormtrooper sisakjára emlékeztet, ami menő. A 64 gigás belső tárhely az aranyközépút, a 32 gigás HTC One X-emen nagyon könnyen elfértem anno, a 16 gigás Mi3 viszont mindig is vicc volt. 32 gigával 195 ezer forintot kóstált, 64 gigával pedig 207 ezret. Ez a ~12-13 ezer forint pluszba egy abszolút megugorható lépcső volt számomra, a 128 gigás változatnak pedig a felára és mérete is túlzó már nekem.

Volt azért még némi rágódás bennem mielőtt leokéztam a vásárlást, hiszen soha nem láttam a telefont élőben, nem is vettem a kezembe, az egyetlen amire hagyatkozhattam, az a külföldi sajtó egyöntetű ösztönzése, hogy ezt a telefont kell megvenni, ha valaki az Androidos élmény csúcsát szeretné magának.

Egye fene, egyszer élek, megrendeltem, szállítási költséggel együtt 211 ezer és az apró. Mire ide eljutottam estére, az európai készlet az oldal alapján igencsak megfogyatkozott, az egyik frissítésnél még raktáron mutatta a telefont, a következő frissítésnél meg már nem volt készleten egy sem. Kicsit aggódtam, hogy sokáig húztam, nem lesz ebből egy darabig semmi, de szerencsére másnap visszajeleztek, bescanneltették és feltöltették néhány okmányomat a biztonság miatt, majd feladták a telefont és egyetlen éjszaka alatt Európát átrepülve szerda délután DHL-el meg is érkezett.

Marques Brownlee videója után nem igazán volt kérdés, hogy ez a legszebb telefon jelenleg a piacon. Tudom, látom és hallom, hogy a dizájn nagyon megosztó az emberek körében, de nekem a kezdetektől nagyon tetszik a kamera fekete csíkja, a telefon formája, az egész csomag. Mint már említettem, a fehér szín ki is emeli ezt a unique fícsört, nekem nagyon bejön és azt hiszem ez a lényeg. Az ujjlenyomatok alig vagy szinte egyáltalán nem látszanak a hátlapon. Az oldalsó ezüst csíkok a peremeken igencsak krómosan csillogósra sikerültek, jobban csillognak, mint a fém színű változaton, már-már kicsit nőies is, de inkább csak maradjunk annál, hogy nagyon elegáns. Az emberek szeme ez alatt a pár nap alatt azonnal a kezemre tévedt ha nyomkodtam a telefont, ez mondjuk sokszor a méret miatt is volt ("Mekkora tepsi/pingpong ütő/stb!"), de akárkinek féltve odaadtam, annak nagyon tetszett a minőség és a dizájn is. A súlya, illetve a súlyelosztása is jó a telefonnak, méretéhez képest nem nehéz. Az 5,7"-os kijelzőt én könnyen átérem felfelé és oldalra is, a hátlap nem is nagyon csúszós, úgyhogy attól én nem félek, hogy kiejteném a kezemből. Ebben persze sokat segítenek a meredeken lecsapott szélek is. Elismerem, hogy ebben a méretkategóriában egy S6 Edge+ könnyebben kezelhető még ennél is, de a Nexussal sincs semmi baj. Élőben elképesztő, tessék elhinni.

A féltéshez csak annyit, hogy nagyon sérülékenynek tűnik a telefon, alig mertem elvinni itthonról az első nap, a munkám során pedig nem irodában ülök, úgyhogy gondoskodnom kell a védelemről. Alapvetően azt vallom, hogy a telefont naked módban illik használni, hiszen a mérnökök nem véletlen töltöttek ezer meg ezer órát a külső, az anyagok és az érzet finomhangolásával, ezt pedig eldobni egy kínai, ezer forintos szilikon szarért elég nagy butaság, így ha azt szeretném, hogy legyen valami védelmem, de mégis a telefont érezzem, akkor csakis a skinek jöhetnek szóba. Mivel a méltán híres dbrand skinek most akciósan mennek 14$-ért, berendeltem egy pakkot, hogy biztos védelemben tudjam a hátlapot. Ebből szerintem a fehéret fogom elsőképp felrakni, mert ezt a színt még jó ideig élvezni szeretném. Gulb kolléga a Spiegen Ultra Hybrid tokot ajánlotta pluszba, de az árával még meg kell barátkoznom mielőtt azt is megrendelném, viszont aláírom, hogy valami plusz védelem kell a telefonra olyan alkalmakra, amikor tudom, hogy nagyobb a lehetősége annak, hogy történik vele valami, akkor pedig már valami minőségi cucc legyen az. A következő héten a kijelzőre is venni szeretnék egy edzett üveglapot, habár el kell mondjam, hogy a 4 napos folyamatos használat során, se karc, se semmilyen formájú sérülés nincs a telefonon. Bízom a Gorilla Glass 4-ben, az emberek olyanokat írnak, hogy másfél év alatt sem esett semmi baja az övéjüknek, de én nem bírnék elviselni egy karcot sem, ezért inkább megvédem majd valamivel.

A rendszer fluid, nagyon ritkán egy töredéknyi időre megreccen ugyan, de a memória nagyon messzire "visszalát", a programok nem töltődnek újra. Nem vagyok nagy játékos, de az eddig próbáltakat a 810-es Snapdragon természetesen röhögve vitte, melegedés pedig ugyanannyi van, mint bármilyen más telefonnál, egyáltalán nem zavaró. A Play Store 4-5 alkalommal leállt már ok nélkül, ez már azért érzékelhető mennyiség, de egyébként semmi más gond a rendszerrel.

A kijelző nagyon jól néz ki, a Mi3 5" Full HD IPS panelje hozzá sem hasonlítható. Először van AMOLED-es készülékem, természetesen egyelőre lenyűgöznek a feketék és az elképesztő, élénk színek. Habár általános használat során a fehérek tökéletes fehérnek látszanak, teljesen fehér háttér esetén azért kissé sárgás tónus vehető észre, én ezt később majd módosítani szeretném a saját szájízem szerint. Olvasgattam egyébként az XDA troubleshootingját és úgy tűnik, hogy az októberben gyártott telefonok paneljével elő-elő fordul némi gebasz, rózsaszínes árnyalatot vesz ugyanis fel az egész kép, vannak olyanok, akik zsinórban a negyedik RMA-t csinálják (gariztatnak). Lecsekkoltam tegnap, az enyémnek ilyen problémája nincsen, sem olyan, hogy a kijelző egyik fele kissé rózsaszínes, a másik erőteljesebben sárgás. Ha 180°-hoz közeli szögből nézzük a képernyőt, szivárványos csík fut át rajta, ez mindenki esetében ott van, feature és nem bug. Ha nem ilyen durva szögből nézem a telefont, hanem csak kissé oldalról, akkor nekem is hirtelen tényleg fehérré változik a fehér, de ezt is tapasztalják mások és az AMOLED egyik tulajdonságának tűnik. Bár a Google úgy hivatkozik a panelre, hogy latest generation from Samsung , nagyon úgy tűnik, hogy nem a Note 5, hanem inkább a Note 4 kijelzőjének tulajdonságait viseli magán és egyesek szerint azt kaphatta meg. Rikító napfényben egyelőre nem próbáltam, állítólag bizonyulhat néha kevésnek a maximális fényerő, nekem egyelőre nem volt ilyen problémám. Érzésre egyébként nagyon sokat spórol is a kijelző, én a Fleksyt egy teljesen fekete témával használom, így ha bárkivel írogatok, a képernyő fele tulajdonképpen ki is van kapcsolva, ez nagyon bejön. Ha belekezdek majd a custom ROM-olásba ezen a készüléken is, akkor az első amit kipróbálok, az egy teljesen fekete téma lesz a telefonon, az tuti. Az Ambient Display (megemeled a telefont és megjelennek az értesítések és az óra monokrómban) szuperül működik, nagyon hasznos is. A kijelzőidő tapasztalataihoz több időre van szükségem, de nekem az 5 órát eddig simán hozta a telefon a mindennapokban, hol navigálással, hol Youtube-al, hol így, hol úgy. 4 óra alá beesni nagyon nehéz, ez biztos. Ezt a szintet hozta a Mi3 is, ez nekem anno sokszor kevésnek bizonyult és visszavágytam a Redmi Note 7+ órás kijelzőidejéhez. Tudtam, hogy ezt nem fogja hozni a Nexus, hiszen magas felbontásról beszélünk egy nem igazán a spórolásról elhíresült processzor kíséretében, de körülbelül erre számítottam és hozza is.

Az akksival való spórolást amúgy sem itt mutatja meg igazán a telefon, hanem a Marshmallow új fícsörjénél, a Doze-nál. Ezt bizonyítja például a tegnapi nap is: éjféltől délután 13 óráig a telefon egyetlen százalékot merült és csak pillanatokra volt ébren az éjszaka folyamán. Ez nagyon szuper, egy dologra van szükség, ha mondjuk délutántól estéig pár százalékkal túl akarod élni a napot: hagyd békén a telefont és megoldja. Ez egyébként az első telefonom, aminél úgy érzem, hogy nincs is szükségem arra, hogy bármiért spóroljak: a telefon gyorstöltés funkciója hihetetlen kényelmet ad a mindennapokban, másfél óra alatt feltölti a telefont nulláról és ezzel minden stressztől mentesít. Töltés alatt egyébként érezhetően bemelegszik a telefon, de itt sem zavaróan és a fém ház könnyedén eloszlatja a hőt.

Az ujjlenyomat-olvasó nagyon gyors, nagyon pontos és a hitetlenkedőknek mondom: nagyon kényelmes is. Jönnek itt az emberek azzal, hogy milyen szar felvenni a telefont az asztalról ahhoz, hogy feloldjad, ha valamit csinálni akarsz rajta, ezeknek én ehhez igazából nem tudok kommentárt fűzni... Akinek ez dealbreaker, az meg is érdemli.

Szerettem volna tesztképeket vagy videót feltenni ehhez az íráshoz, illetve a Fotós topikba is, azonban ez alatt a pár nap alatt egyelőre nem volt semmi érdekes dolog amit fotóztam volna, illetve nem volt túl sok időm se rá. Annyit elmondhatok, hogy a kamera éjszakai teljesítménye nagyon durva, a HDR+ csodákra képes, az előlapi kamera pedig minőségben szerintem mindent ver a forgatható kameráktól innen (iPhone 6S-t kenterbe).

Szeretnék már valamiről nem szuperlatívuszokban írni, de nehéz. Térjünk rá a hangzásra. A legtöbb média a HTC BoomSoundjával hasonlítja össze a hangszórókat, amiket én még nem hallottam soha, de azt egyértelműen állíthatom, hogy ennél jobb hangszórókkal én telefonon még nem találkoztam. Hangosabb tartalmakat képesek kicsit torzítani is maximum álláson, de az esetek 90%-ában olyan remek párost alkotnak a kijelzővel, hogy a telefonos YouTube- és filmnézést teljesen új szintre emelték az életemben. Navigálás során a Waze Andrisa simán túlkiabálja az autó zenéjét, a telefon csörgését vagy értesítéseit pedig akárhonnan meghallja az ember. A Mobilarena tesztben a srácok azt mondták, hogy nem jár gyárilag füles ehhez a ~200 ezer forintos kategóriában mozgó telefonhoz, én pedig jelentem, hogy de, a Huawei Mate S-hez is járó fülhallgatókat kaptam a csomagban. Az egyébként ajándék 90 napos Google Play Music előfizetést itt a jó öreg Hungaryben nem lehet aktiválni, úgyhogy csak ezért ne vegye meg senki a telefont. A mikrofongate-et már én is tapasztaltam sajnos, remélhetőleg a Google kidob valami okosságot hamarosan.

Ha már gate-eknél tartunk, a telefon hajlékonyságában és az üveg random repedésében én nem hiszek és ekkora telefonnal a zsebemben szimplán nem balettozok minden irányba. Ha tudom, hogy guggolni fogok farmerban, akkor kiveszem a telefont és átteszem valahova máshová. Mindenesetre csináltam már és jelentem: semmi baja.

Ami még kimaradt: az USB-C nagyon kényelmes, nagyon masszív is, a gyári kábel a telefonból kijövő résznél komolyan meg lett erősítve, így ott elég nehéz megtörni, ez nagy pirospont. Ahhoz, hogy levegyük a telefont a töltőről igencsak nagy erőt kell kifejteni, a csatlakozó elég ragaszkodó, de ez nem is probléma. A 15 centis sima USB kábel mondjuk elég poénos, hamarosan megjön a Xiaomi powerbankom is, én pedig nem gondoltam, hogy ilyen közeli barátságban kell majd tartanom a telefonnal.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdés van, nyugodtan szegezzétek nekem, tisztában vagyok vele, hogy itt egyelőre keveseknek van meg, Magyarországon pedig pláne elég kevesen vagyunk jelenleg, úgyhogy csak nyugodtan. Ha van köztetek olyan, aki esetleg hezitál, innen is üzenem: ne tegye. Ezért a pénzért jobbat jelenleg nem kap. És nem is nagyon kaphat ennél jobbat, mert ez kipipál szinte mindent, amit manapság egy telefonnak tudnia kell.

Szép napot mindenkinek :)

iPhone Xs Max

(#255) X DoZ3R válasza truupi (#254) üzenetére


X DoZ3R
tag

Köszönjük a kimerítő visszajelzést :) :R

(#256) aizen92 válasza truupi (#254) üzenetére


aizen92
addikt

WoW! Perfekt.
Az ilyen írásokért éri meg itt lenni phn.
Köszönjük a részletes beszámolót, kamerateszteket pedig várjuk majd. Öröm volt olvasni.
Az én készülékem valamikor a héten érkezik, és úgy érzem kb az összes YT review végignézése, és tonna írásos teszt cikk után hasonló véleménnyel leszek a telefonról.

Azzal pedig mindenféleképpen egyetértek, hogy azon a 10-12 ezren ne spóroljatok, 64 gigásat vegyetek.

És örömhír hogy végre jár headset is!!!

Kösz még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#257) csordas11 válasza truupi (#254) üzenetére


csordas11
aktív tag

Köszönöm a leírást. Még csak egy hónapos a nexus 6-om, de nagyon gondolkodom a cserén.

(#258) gulb válasza csordas11 (#257) üzenetére


gulb
senior tag

AKkor meg most add el mert kesobb megkevesebbet fog erni:) ne gondolkozz!!

(#259) gulb válasza aizen92 (#256) üzenetére


gulb
senior tag

Nah alakul a PH team:) hajra.. neked is sok oromet hozza.
En mar 1 honap hasznalat utan annyira megszoktam, hogy mar mosolygok a N5 omon:)

(#260) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

Üdv.
Vki rendelt már tempered glass-t a telóhoz? ha igen akkor milyet?
[link]
ezt néztem ki de nem tudom hogy mennyire tűnik eredeti terméknek :D

(#261) gulb válasza X DoZ3R (#260) üzenetére


gulb
senior tag

Miota lattam olyan telot ami egy ilyen uveg alatt repedt be..nem koltok ilyenre..max folia de meg azt is nelkulozom egyenlore..

(#262) SybenX válasza gulb (#261) üzenetére


SybenX
őstag

Az ilyen üveg általában csak akkor véd ha nem sarkára esik a telefon.Kell mellé még egy jó ütésálló tok ami a sarkokat védi és akkor már biztos megvédi.

(#263) X DoZ3R válasza gulb (#261) üzenetére


X DoZ3R
tag

Rengeteget szenvedtem a foliákkal, mind borzalmas volt, ezért váltottam üvegre és szerencsére nem kerekítették le az üveget :D

apropo, van vmi gyári védőfólia a nexus 6p-n?

(#264) gulb válasza X DoZ3R (#263) üzenetére


gulb
senior tag

Semmi;)

Pedig N4 eleg sokaig hordtam;))) vagyis 2/hetig mig meg nem jott a megrendelt;))

(#265) Draken


Draken
őstag

Tudtok nekem segíteni abban, hogy jelenleg hol tudnám megtapizni a telefont?

(#266) TTTotya válasza truupi (#254) üzenetére


TTTotya
senior tag

Köszönjük a részletes leírást :R

(#267) truupi válasza TTTotya (#266) üzenetére


truupi
csendes tag

Kösz a pozitív visszajelzéseket srácok, szívesen :D

#265:

Tudtommal eddig két alkalommal lehetett megtapogatni valahol, a Joy Napokon a múltkor, illetve a hétvégén a Veletech-en, hivatalos helyen viszont egyelőre sehol. Ha alapvetően pesti lennék és nem csak a munka miatt járnék fel kiszámíthatatlan időpontokban mindennap, akkor azt mondanám fussunk össze, de így nem tudom ígérni sajnos :(

iPhone Xs Max

(#268) X DoZ3R válasza truupi (#267) üzenetére


X DoZ3R
tag

Felhívnám mindenki figyelmét hogy a 32 Gb-os verziokhoz most extra 15 eurós kuponkód van az Expansys -on, sikerült spórolni 4600 ft-ot :DD

ui.: nem írják hogy meddig

[ Szerkesztve ]

(#269) aizen92 válasza X DoZ3R (#268) üzenetére


aizen92
addikt

még 8 nap mire megjön....... bááááh kellett nekem ez a 64 gigás. Remélem még idén azért sikerül lecsapni rá.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#270) Borzoló


Borzoló
senior tag

Jo a cikk

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#271) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok

Más is tapasztalta Telenor hálózaton, hogy óránként többször is eldobja a jelet ill. van, hogy csak a mobilnetet?

(#272) gulb


gulb
senior tag

Azert nem banom,hogy ilyen sulya van ennek a keszuleknek;)) ma majdnem kifujta a kezembol a szel;)) komolyan belekapottt!;))

(#273) X DoZ3R


X DoZ3R
tag

A tegnapi nap én is csatlakoztam a táborba egy 32 gb-os alu Nexus 6p-vel, mit kell mondjak, eddig imádom :D Expansystól jött, eu-s adapter és headset is volt a csomagban, minden szuper :D

(#274) hjanos1 válasza X DoZ3R (#273) üzenetére


hjanos1
senior tag

csomagban
Korán jött a Mikulás? :D

Elméletileg egy héten belül nekem is megjön a 64-es alu Nexus 6P ugyanonnan. :C

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#275) truupi válasza X DoZ3R (#273) üzenetére


truupi
csendes tag

Éljen, üdv a csapatban, használd egészséggel!
Lassan-lassan bővülünk... :))

Én nem halogatom már tovább, itt egy pár fotó.

Az esti képek Budapesten autóból lettek fotózva, ezért nincs túl profi beállításuk, de szerintem épp ezért is durva, hogy még menet közben is mire képes a cucc.

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs Max

(#276) X DoZ3R válasza hjanos1 (#274) üzenetére


X DoZ3R
tag

korán bizony :D csak sárga DHL-es autoval érkezett :D

(#277) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok,

Megírtam a kérdést hivatalos Nexus fórumban is, Ausztráliában már kiadták a frissítést és megoldódott a probléma:

Bővebben: 1, 2.

Aki itthon Telenor 4G-n van, nektek működik hiba nélkül? Nekem csak 3G-re allitva stabil..

[ Szerkesztve ]

(#278) aizen92 válasza adequate_cou (#277) üzenetére


aizen92
addikt

szokásos nexus hiba.
hihetetlen hogy ez minden egyes alkalommal előfordul. azt hittem n6p-ben már javították..... de nem....... :W

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#279) adequate_cou válasza aizen92 (#278) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nézzük a jó oldalát:

3G-n legalább jó.
Szoftveresen orvosolható.
:D

(#280) aizen92 válasza adequate_cou (#279) üzenetére


aizen92
addikt

ja. n5-nél mai napig fennáll a probléma.
legalább 3gn jó. itt 2gn jó csak. szóval 2015 here we come.....

adequate_cou: n5 topicban sokaknak volt ilyen problémájuk. ott sokat beszéltünk róla. még anno valaki talált google ticketissue-t róla.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#281) adequate_cou válasza aizen92 (#280) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Tudsz erre az N5-osre linket? Még nem hallottam róla..

(#282) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Azon csodálkozok, hogy gyakorlatilag még mindig csak az expansys-ból lehet itthon beszerezni a telefont. Nem nagyon jelent még meg a gsm boltokban.
Készlethiány lenne?

Erősen gondolkozok az új nexus-okon. Most N5öm van, előtte Galaxy Nexus volt. Már a gnex is megváltás volt, hogy custom rom nélkül is használható volt és nem kellett az akkori bug-os touchwizt (S2) használni. Plusz a kettő, vagy több éves sw támogatás /frissítések sem rossz.

Nézegettem S6-ot, Lg g4-et, V10-et, de nem visz rá a lélek, hogy visszalépjek stock droidtól és rendszeres frissítésektől.
Méretben a a Nexus 5x elég lenne nekem, de kevésnek tartom a 2GB ram-ot, így maradt a 6P.
Persze az amoled kijelző, erősebb cpu, jobb front kamera is szimpatikus.
Egyedül a "bending issue" és a magától repedő hátsó üveg, ami zavaró. De a 2.at pl itt nem sikerült reprodukálni.

(#283) truupi válasza bigmasterg (#282) üzenetére


truupi
csendes tag

Szerintem attól egyáltalán ne félj. Egyáltalán nem érződik úgy a telefon, mint ami hajlani akar. Egyébként igen, a legtöbb változatból az Expansysnál is folyamatos készlethiány van. Ettől a telefontól jobb élményt egy Samsung vagy LG sem fog nyújtani (oké, G4 kamera meg kijelző szintén ütős, de fogd meg a két telefont...)

iPhone Xs Max

(#284) bigmasterg


bigmasterg
addikt

(#285) aizen92 válasza truupi (#283) üzenetére


aizen92
addikt

én még mindig nem kaptam meg a 64 gigás verziómat.... 2 hete várok.
hihetetlen mekkora a kereslet rá expansysnál.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#286) gulb válasza aizen92 (#285) üzenetére


gulb
senior tag

Itt kint UK store is ures;(( szinte ccsak 32es van ezust...

En 2evet vartam az N5 lecserelesevel mert az elozo N6 tul bufla volt...ez viszont aaaaa imadom es a meretet megszoktam teljesen. Nah meg ez a slow mo videozas;))) besirok komolyan annyira jo! Shamit a tacsviz miatt nem vennek soha kezelhetetlen es belassul 1-1.5ev utan.. Ezert nem vettem s6 edge+ se;(

(#287) akooos válasza gulb (#286) üzenetére


akooos
veterán

Tudnál mutatni egy 240 fps-es videót? Van olyan jó, mint az alma hasonló sebességű videója?

(#288) X DoZ3R válasza akooos (#287) üzenetére


X DoZ3R
tag

Sztem brutal jok, (sry de telorol nem tudok linkelni jol)

https://youtu.be/U9V3ZnRnq9U

https://youtu.be/NKla3bQbuAs

(#289) akooos válasza X DoZ3R (#288) üzenetére


akooos
veterán

A kolibriset láttam már, az baromi jó. Sajátra gondoltam, bár ezen a golfos videón kijön, hogy mennyire baromi jó tényleg. Nem tudom meddig bírom megállni, hogy vegyek egy ilyen csodát :D

(#290) aizen92 válasza akooos (#289) üzenetére


aizen92
addikt

én is egy sajátot néznék meg :) egy topiclakó felvételét.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#291) gulb válasza akooos (#289) üzenetére


gulb
senior tag

Nyilvanos videom csak 120FPS van eppen:)) a gyerekeimrol nem osztok meg de nagyon nagyon nagyon jo videot lehet kesziteni tenyleg!

Link

Megprobalom majd teljes meretbe feltolni youtube -ra mert ez telefonon szebb...

[ Szerkesztve ]

(#292) leslien


leslien
nagyúr

Nova Launcher prime 125.- huf .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#293) aizen92 válasza leslien (#292) üzenetére


aizen92
addikt

Ezt így hogy?! Bezsákolva.
Hatalmas köszi az infoért!
Első app amit felrakok minden nexusomra.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#294) leslien válasza aizen92 (#293) üzenetére


leslien
nagyúr

igen Nexus on alap.... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#295) truupi válasza leslien (#294) üzenetére


truupi
csendes tag

Kösz, hogy szóltál, ez instant buy lett :DD

iPhone Xs Max

(#296) danee91


danee91
senior tag

Hál istennek már kapható a 32GB-os Nexus 6P, 150 ezer magyar Ft-ért :DD

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#297) hjanos1 válasza danee91 (#296) üzenetére


hjanos1
senior tag

???

The Factory Must Grow

(#298) akooos válasza danee91 (#296) üzenetére


akooos
veterán

Na hol? :Y

(#299) aizen92


aizen92
addikt

32 gigásnál mi a nettó szabad tárhely?
Úgy érzem sose lesz 64es fekete idén, úgyhogy lehet beérem a 32-vel.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#300) danee91


danee91
senior tag

Amazon EU :DDD

32GB-osnál a nettó szabad tárhely kb 20-22GB

Ha lenne ennyi pénzem, tuti beszereztem volna :D a 64GB-ost elkapkodták már reggel 9-re

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.