Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Just_Reboot válasza SkyS1gn (#550) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nincs. Roothoz mimden képpen nyitni kell a BL-t.

(#552) SkyS1gn válasza Just_Reboot (#551) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#553) hjanos1 válasza SkyS1gn (#550) üzenetére


hjanos1
senior tag

Nincs természetesen, többek között ezért is kapja a havonta érkező biztonsági frissítéseket.
Itt legalább a biztonság miatt vannak korlátok és a felhasználó saját felelősségére kikapcsolhatja őket (BL nyitás). Más gyártóknál általában nem tudod kinyitni a bootloadert, de 2 éves exploittal simán rootolható.

The Factory Must Grow

(#554) SkyS1gn válasza hjanos1 (#553) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Biztonság ide vagy oda, aki becopja azokat a virusokat az meg is érdemli :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#555) hjanos1 válasza SkyS1gn (#554) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ne is mondd, csak decemberben 2 olyan telefont állítottam helyre ami valami kínai rootkit vírussal volt tele, de rendesen ilyen 22 alkalmazás.
Meg amikor hozzák a telefont, hogy kell új mert kiírta a reklám, hogy tönkrement az akksi... :D

The Factory Must Grow

(#556) SkyS1gn válasza hjanos1 (#555) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#557) ZX7


ZX7
tag

Lehet mégsem a Telenor lesz a hunyó a 4G ügyben?
[link]
XDA topic
.
again, not a carrier issue. this is happening stateside to peru to israel as seen here: http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/help/lte-issues-6-0-1-radio-canadian-carriers-t3267270/post64567105#post64567105

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#558) hjanos1 válasza ZX7 (#557) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ez egy egészen más probléma.
Nekünk az a bajunk, hogy a pl. a Telekom 1800MHz-es hálózatára felcsatlakozik a telefon, de a Telenor 1800MHz-es hálózatára nem. 800MHz-en működik minden, a Telenor is.

The Factory Must Grow

(#559) hun620 válasza gulb (#537) üzenetére


hun620
aktív tag

Teljes pénzvisszafizetés lett a vége, engem nem lehet csak úgy elhajtani :) Senkinek nem adtam amúgy a kezébe a telefonom, csak nálam horpadhatott be.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#560) ZX7 válasza hjanos1 (#558) üzenetére


ZX7
tag

Hát nem vagyok mobilhálózati szakember, de szerintem a Nexus 6p jelen szoftveres állapotában nem kompatibilis a Telenor által jelenleg üzemeltetett 4g hálózat bizonyos hardver/szoftver komponenseivel(1800 mhz-en, band 3 sávon). Ebben a fórumban erre utaló információk vannak (svéd oldal, google fordító segített). A 25-ös hozzászolásban írja, hogy a tesztek során kompatibilitási hibát fedeztek fel egyes szolgáltatók 4g berendezéseivel kapcsolatban, és a Huawei/Google dolgozik a frissítésen. Ezért lehet, hogy a Budapesti Telenor 4G hálóra nem enged fel minket, a Telekomra viszont igen (tudtommal a Telenor ZTE hardvereket, a Telekom Ericsson hardvereket használ). Egyébként a svéd Telenornál már kapható a teló.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#561) hjanos1 válasza ZX7 (#560) üzenetére


hjanos1
senior tag

Na ezt eddig nem láttam, ebben lehet valami.
A Telekom/Telenor közös 800MHz-es vidéki 4G hálózatán valószínűleg akkor nem ZTE eszközök vannak.
A Telekomra azért csatlakozik, mert ott egészen biztosan Ericcsson van. Ezek szerint a közös hálózaton is valószínűleg. Elég érdekes, viszont akkor pedig a Google/Huawei léphetne már nagyon gyorsan. Nem ezt várja az ember egy Nexustól... :U

The Factory Must Grow

(#562) ZX7 válasza hjanos1 (#561) üzenetére


ZX7
tag

Hát igen, én azért bízom benne hogy idővel megoldódik, ezt leszámítva számomra tényleg tökéletes a teló. Utánanéztem, a Vodafone Huawei bázisállomásokkal modernizálta (4g-sítette) a saját hálózatát, ott gondolom ezért sincs kompatibilitási probléma.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#563) hjanos1 válasza ZX7 (#562) üzenetére


hjanos1
senior tag

Házon belül megoldották :D

The Factory Must Grow

(#564) hjanos1 válasza ZX7 (#562) üzenetére


hjanos1
senior tag

Akkor viszont ha a Google/Huawei tud a problémáról, illene a januári biztonsági frissítésben kiadni erre is a fixet.

The Factory Must Grow

(#565) hjanos1 válasza hjanos1 (#564) üzenetére


hjanos1
senior tag

Elvileg a napokban érkezik a januári factory image és a hozzá tartozó OTA frissítés is. Reméljük megoldja a Telenor 4G problémát.

The Factory Must Grow

(#566) hjanos1 válasza hjanos1 (#565) üzenetére


hjanos1
senior tag

Kint van az új factory image: [link]
Ha valaki teszteli Telenor 1800MHz-es 4G-vel és megy, akkkor szóljon ám! :)

The Factory Must Grow

(#567) ZX7 válasza hjanos1 (#566) üzenetére


ZX7
tag

OTA mikor várható?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#568) hjanos1 válasza ZX7 (#567) üzenetére


hjanos1
senior tag

Pár héten belül meg szokott jönni, de néhány nap és úgyis felkerül a linkje netre és akkor lehet kézzel telepíteni ;)

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#569) zombieman válasza hjanos1 (#568) üzenetére


zombieman
csendes tag

OTA link: https://android.googleapis.com/packages/ota/google_angler_angler/c90761136eb33b7720a656ff3dec900151c56752.signed-angler-MMB29P-from-MMB29M.zip

(#570) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Hali! Ha veszek egy bontatlan 6p-t, és nincs hozzá "blokkom", akkor is tudom gariztatni?

(#571) hjanos1 válasza zombieman (#569) üzenetére


hjanos1
senior tag

Köszi!
Hát ez meg honnan lett meg ilyen hamar?

The Factory Must Grow

(#572) dptrsk válasza Lacee1986 (#570) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem valami számla/blokk kell, hogy mikor lett véve.

(#573) hjanos1


hjanos1
senior tag

Sajnos a januári OTA nem oldotta meg a Telenor 4G problémát.
Lehet, hogy a Huawei Magyarországot kéne zaklatni az üggyel, egyáltalán ismerjék el, hogy náluk van a hiba. Google nem tudom mennyire foglalkozik ilyennel.

The Factory Must Grow

(#574) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Azthittem ez bug volt a sony concept 6.0ánde itt is ha belépsz és optimalizálod mindet, kilépsz akkor megint kikapcsolja ha visszalépsz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#575) bigmasterg


bigmasterg
addikt

December 23.án rendeltem meg a telefont Amazonról és csak ma érkezett meg.
Azért nem kapkodták el.
De csak holnap vehetem kézbe, mert máshova rendeltem. Kíváncsi leszek rá N5 után.

(#576) gulb válasza bigmasterg (#575) üzenetére


gulb
senior tag

Egy 3tipusu talalkozas lesz!;)))) legalabbis nekem az volt;)

(#577) hallerlaller válasza hjanos1 (#531) üzenetére


hallerlaller
addikt

A dolgot nehezíti, hogy nem tudjuk lekérdezni a frekvenciasávot semmilyen alkalmazással (aki tud szóljon!)

Lte discovery alkalmazáson belül lehet fizetni 720 Ft és akkor meg tudja mondani, illetve a SignalCheck pro is 1100 Ft. Nem próbáltam egyiket se, csak engem is érdekelt anno.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#578) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Új fejlemény, nekem Telekomos kártyával is ugyanazt csinálja. Nem csatlakozik 4g-re és ha nem 3g-re van allitva akkor ezen felül le is dobal bizonyos idokozonkent...

Videken ment a Telenor 4g is, gondolom ez is menne, viszont a lentiek alapjan Telekomos kartyaval fovarosban is mennie kellene a 4g-nek, nem??

(#579) hjanos1 válasza adequate_cou (#578) üzenetére


hjanos1
senior tag

Igen, nekem ment Telekomos kártyával.
Gondolom a kártya biztosan jó.
De egyébként a Telenoros pont ezt csinálja Budapesten többek között.

The Factory Must Grow

(#580) zombieman válasza adequate_cou (#578) üzenetére


zombieman
csendes tag

Nekem folyamatosan 4G-n megy a telefon amióta megvettem (Bp, Telekom). Vidékre utazva sem volt probléma a hálózattal, ahol volt 4G, használta, ahol nem, váltott.

(#581) dptrsk válasza adequate_cou (#578) üzenetére


dptrsk
addikt

Telekomos kártyád 4G képes?

Ha előfizetéses, akkor nagy valószínűséggel 4G képes.
Ha Dominos 3D vagy NFC feliratot kell tartalmazzon a nagy (bankkártya) méretű plasztik, amiből kitörted a kicsit.

De a Telekom topikban jobban tudnak segíteni.

Telenornál a világoskék kártyák a 4G képesek, ha jól tudom.
Vodafonenál azt hiszem az NFC jellel ellátottak.

(#582) adequate_cou válasza dptrsk (#581) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Tuti 4G-s a kártya és az előfizu is....

(#583) hjanos1 válasza adequate_cou (#582) üzenetére


hjanos1
senior tag

Milyen verzió van fent?
Lehet, hogy a legújabb januári update már a Telekomos 4G-t is megölte?

The Factory Must Grow

(#584) adequate_cou válasza hjanos1 (#583) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nem, januari update meg nem volt..

(#585) zombieman válasza hjanos1 (#583) üzenetére


zombieman
csendes tag

Nem ölte meg, nekem is az van fent.

(#586) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Megoldodott. Atraktam a simet P70be, ment a 4g, mire visszaraktam Nexusba mar ott is...

Gondoltam, hogy a restarton mulott, de mar restartoltam ketszer mikor nem akart csatlakozni,,,

Na mindegy, a lenyeg, hogy muxik... :)

(#587) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Érdekes, eltűnt a power widget.
Nexus5ön van, 6p-n már nincs.
Jó, persze van rá 3rd Party megoldás, csak furcsa, hogy azonos android verzió mellett egyiken van, másikon nincs.

(#588) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nekem ez a Doze nemigen akarja az igazat, lehet rootolnom kell és kicsit megpaskolni...
Éjjel -5%

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#589) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#588) üzenetére


SkyS1gn
félisten

BL nyitás root stb megvolt, pár torokszorító xposed app is felkerült, eredmények késöbb.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#590) hjanos1


hjanos1
senior tag

Telenor 4G-sek!
Beszéltem a Huawei ügyfélszolgálattal.
Addig jutottunk, hogy ők még nem hallottak a problémáról, de csak a magyarországi dolgokról tudnak, tehát nincs rálátásuk, hogy globálisan tudnak-e bármit róla. Végül megegyeztünk, hogy küld egy emailt, én válaszként leírom neki részletesen a problémát és majd továbbítja az ügyosztálynak.

Viszont nem hallottak még a problémáról (el is mondtam neki, hogy azért mert eddig mindenki azt hitte, hogy a Telenor sara és őket ostromolta), úgyhogy jó lenne ha mások is felhívnák őket és jeleznék, hogy bizony többen vannak akiknek ez nem tetszik: Ügyfélszolgálat elérhetősége :R

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#591) #31631410 válasza hjanos1 (#590) üzenetére


#31631410
törölt tag

És akkor mit fognak tenni?....... Kivancsian varom a fejleményeket... En ezert-is-varok az amerikai 6p megvasarlasaval..

(#592) hjanos1 válasza #31631410 (#591) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ajánlotta, hogy küldjem be és maximum 3 napon belül bevizsgálják, de az előző telefont (Nexus 5) már eladtam és nem lenne másik telefonom addig. Esetleg valaki akinek van póttelefonja leadhatná nekik hogy nézzék meg. :U

tetobau: csak akkor várj, ha a Telenor hálózatán használnád, mással nincs probléma. Amit fontos még tudnod, hogy az amerikai változatban hiányzik a 20-as LTE sáv (800MHz), ami európában elég gyakran van használva, többek között nálunk is a legnagyobb 4G lefedettség ezen van.

The Factory Must Grow

(#593) hjanos1 válasza hjanos1 (#590) üzenetére


hjanos1
senior tag

Írtam nekik egy emailt, leírtam mindent amit a problémáról tudunk magyarul és angolul (ha továbbítanák esetleg globálisan akkor ne ezzel menjen az idő). FullHD monitoron a 2 nyelven kitölti a teljes képernyőt Gmailben. Megadtam nekik az elérhetőségemet is, hogy keressenek ha bármi további információ kell/tesztbuild van stb. Kiváncsian várom a fejleményeket, úgy gondolom én már mindent megtettem kb.

The Factory Must Grow

(#594) ZX7 válasza hjanos1 (#593) üzenetére


ZX7
tag

Szia!

Megadod a közvetlen e-mail címüket? Megírom nekik én is.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#595) hjanos1 válasza ZX7 (#594) üzenetére


hjanos1
senior tag

Nem tudom mennyire belsős címük ez, úgyhogy privátban ment.

The Factory Must Grow

(#596) #31631410 válasza hjanos1 (#592) üzenetére


#31631410
törölt tag

Koszi a valaszt... akkor még jó,h nem vettem meg az usa verziot... amugy telekomon hasznaltam volna..

(#597) hjanos1


hjanos1
senior tag

Telenor 4G:
Ez most jött az ügyfélszolgálattól:
Tisztelt Ügyfelünk!

Szeretnénk tájékoztatni az Ön által korábban jelzett Nexus 6P problémájának hivatalos megoldását illetően.

Hivatalos csatornán keresztül még nem érhető el a Nexus 6P Magyarországon.
A készülék bevezetése Februárban fog megtörténni. Addigra a probléma ki lesz javítva. A szükséges szoftvert már leteszteltük és jóvá lesz hagyva.

ÜDVÖZLETTEL ,
HUAWEI ÜGYFÉLSZOLGÁLAT

The Factory Must Grow

(#598) ZX7 válasza hjanos1 (#597) üzenetére


ZX7
tag

Megelőztél, dettó nekem is ezt írták.

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#599) aizen92 válasza ZX7 (#598) üzenetére


aizen92
addikt

ez elég korrekt!

azért mondjuk az eléggé idegesítő Hivatalos csatornán keresztül még nem érhető el a Nexus 6P Magyarországon....... EU-n belül vagyunk könyörgöm. "hivatalos csatorna"......

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#600) hjanos1 válasza ZX7 (#598) üzenetére


hjanos1
senior tag

Megpróbálom kiszedni belőlük a tesztszoftvert, bár szerintem úgysem adják ki.

The Factory Must Grow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.