Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) hjanos1 válasza BeastMode (#950) üzenetére


hjanos1
senior tag

Főleg, hogy megvette őket a Microsoft és előbb-utóbb el fogják ******.

The Factory Must Grow

(#952) SkyS1gn válasza BeastMode (#950) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tud ékezetes karakter kiírást is? Én Xperia keaboardról nemtudok leakadni ez miatt.

Felül sorban ottvannak az ékezetes betűk.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#953) Just_Reboot válasza SkyS1gn (#945) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az üzemidő nem izgat annyira, viszont romolni szeretek.

(#954) BeastMode válasza SkyS1gn (#952) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen, tud.
Mindenképp megér egy próbát.

(#955) gulb


gulb
senior tag

Nah ma N re is jott update!

(#956) BeastMode válasza gulb (#955) üzenetére


BeastMode
őstag

Tényleg? Van valami újdonság?
Basszus, hétvégén csak fel kéne rakni:D

(#957) X DoZ3R válasza gulb (#955) üzenetére


X DoZ3R
tag

Ha igy haladnak a fejlesztesekkel akkor őszre eleg ütős kis rendszerunk lesz :D

(#958) gulb válasza BeastMode (#956) üzenetére


gulb
senior tag

Nahbaxt nem irta;)) marmint hogy barmi uj e...mondjuk a napi 2-3 reboot es bizonyos appok fagyasat ha javitanak mar az is elorelepes lenne... Es ez a valadzolok az uzenetre a lehuzott ertesitesi baron nah az valami ipari ....eddig!;((

(#959) ERPY


ERPY
őstag

Root esetén lehet valami hátrány a későbbiekben? Garancia, esetleg valami számláló változás mint mondjuk a Samsungok (knox) esetében?

[ Szerkesztve ]

(#960) hjanos1 válasza ERPY (#959) üzenetére


hjanos1
senior tag

Semmi ilyen hátrány nincs, egyszerűen ha kinyitod a bootloadert, akkor az látszik, hogy ki van nyitva amíg vissza nem zárod. :K
Arra illik még figyelni, hogy ha visszazárod a bootloadert, akkor előtte tegyél fel egy factory image-et, mert olvastam, hogy meghülyülhet ha nem gyári rendszerrel zárod vissza.

The Factory Must Grow

(#961) Lacee1986 válasza ERPY (#959) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nexusoknál semmi ilyen nincs ha jól tudom.

(#962) TOZ válasza hjanos1 (#960) üzenetére


TOZ
addikt

Látszik az, csak lefossák a szervizben, nem foglalkoznak vele.
Szerviz elott a kovetendo eljaras Nexusok eseteben.
Factory img vissza, BL bezárás.
Ennyi.

(#963) ERPY válasza hjanos1 (#960) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm az infót neked és a többieknek is. Root esetén gondolom akkor a frissítések sem jönnek. Valahogy azért fel lehet őket tenni manuálisan?

(#964) hjanos1 válasza ERPY (#963) üzenetére


hjanos1
senior tag

Automata frissítés nem működik, manuálisan természetesen fel lehet tenni.

The Factory Must Grow

(#965) Draken


Draken
őstag

Nagyon szemezek az n6p-vel mar egy ideje. Le lehet egyaltalan ulni kenyelmesen ugy, hogy ne roppanjon meg a telefon? Jelenleg n5nel siman a combra simul ilyenkor.

(#966) ERPY válasza Draken (#965) üzenetére


ERPY
őstag

Le lehet, ha a kabátzsebedben van a készülék.

De most komolyan, melyik nagy telefonnal kényelmes leülni, ha a nadrág zsebében tartod?

A telefon egyébként nagyon szuper, ha szereted a nagy kijelzős telókat, akkor ebben sem fogsz csalódni. Én Note 2-ről váltottam, igaz az nem mai darab már, de ez nagyon tetszik. Nagyon sokat fotózok, szuper képeket készít.

[ Szerkesztve ]

(#967) varesz11 válasza ERPY (#966) üzenetére


varesz11
tag

Én le tudok vele kényelmesen ülni úgy hogy a nadrágzsebemben van. :) (pedig szűkebb nadrágokat hordok)
Sőt a munkanapok nagy részében egész nap telefonnal a zsebemben ülök.

@Draken
Nem hinném, hogy megroppanna, vagy bármi baja lenne attól, hogy a zsebedben tartod. (nyilván nem a hátsózsebes ráülésre gondolok, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom)

(#968) Draken válasza varesz11 (#967) üzenetére


Draken
őstag

Természetesen nem farzsebre gondoltam. Én is mindig a farmer zsebben (elől) tartottam a telefonjaimat, ahogy jelenleg is az n5-öt. Nyilván ilyet egy MM-ben esélyem sem lenne kipróbálni, már pedig fontos, hogy elfér-e kényelmesen leüléskor is vagy nem.

(#969) varesz11 válasza Draken (#968) üzenetére


varesz11
tag

Nyilván egyéni preferencia főként.
Én is N5ről váltottam egyébként.
Zsebben nyilván érzed az elején hogy nagyobb de én nem mondanám kényelmetlenebbnek.
Kézben viszont annál szokatlanabb lesz elsőre. (egyébként ez is gyorsan szokható, így 2 hónap használat után már ez tűnik normális méretűnek és a többi telefon kicsinek :D )

[ Szerkesztve ]

(#970) hjanos1 válasza varesz11 (#969) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szintén Nexus 5-ről váltottam. Meg tudom erősíteni a tapasztalatokat, viszont egykezes módban még mindig nem működik az ekkora méret. Huawei telefonon láttam olyat, hogy ha swipe-oltál a navbaron alul egyet jobbra akkor a kijelző jobb alsó sarkába lehúzta a képernyő tartalmát és akkor lehetett kezelni egy kézzel, ezt megléphetné a Google is.

The Factory Must Grow

(#971) ERPY


ERPY
őstag

Még sosem néztem Antutut, gondoltam míg alszik a család nyomok egy tesztet. 92750 pontot adott, ami a listában a harmadik helynek mutatja.

Egyre jobban kezdem megszokni a telefont, nagyon szuper. Fényképezésben pedig nagyon üt.

(#972) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Összefoglalót írja valaki? Mert ha gondoljatok nekiugorhatok. Anno az N6 összefoglalót is én írtam.

(#973) BeastMode válasza Just_Reboot (#972) üzenetére


BeastMode
őstag

Részemről nyugodtan írhatod:)
Na megvan már a teló "Kutyi"?:D

(#974) Just_Reboot válasza BeastMode (#973) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Még nincs sajnos, 4 nap múlva lesz raktáron az expensys-nél.

[ Szerkesztve ]

(#975) BeastMode válasza Just_Reboot (#974) üzenetére


BeastMode
őstag

Azt már kibírod:)
Ma feltoltam image-ből az NPC56W build számú N Preview-t.
Stabilabbnak és gyorsabbnak tűnik, mint az első, de még messze nem tökéletes.

(#976) dave182 válasza Just_Reboot (#972) üzenetére


dave182
senior tag

Nagyon jó ötlet, örülnénk neki! :C

(#977) Bilux válasza Just_Reboot (#972) üzenetére


Bilux
veterán

+1 :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#978) AdamVonSzabo válasza ERPY (#963) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Működik az OTA is root után, csak nem a sima út, hanem kell a FlashFire app, ami érzékeli a letöltött OTA-t és szépen fel tudja rakni, root is megmarad.

(#979) ERPY válasza AdamVonSzabo (#978) üzenetére


ERPY
őstag

Köszi az infót. Már csak össze kell szednem a dolgokat meg egy jó leírást, és megcsinálom hamarosan.

(#980) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nekem még mindíg csinálja azt hogy wifire csatlakozik és nincs internet...

Viszont van ahol meg jó...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#981) ERPY


ERPY
őstag

Kamera alkalmazásokat próbálgatott már valaki egy kicsit behatóbban? Én jópárat teszteltem, de a gyárit semmi sem múlta felül. Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján. Ha valakinek volna valami ajánlása számomra, szivesen kipróbálnám.

(#982) varesz11 válasza ERPY (#981) üzenetére


varesz11
tag

Ha nem fontos a videózás, hanem a fotón van a hangsúly, akkor Manual Camera-t tudom ajánlani.
Mondjuk ez főleg akkor érdekes, ha mélyebben akarsz állítgatni dolgokat.
Én anno valami leárazással vettem 99 centért, de van demója azt hiszem (úgy nézem nincsen már :( ), illetve egy kipróbálás erejéig, lehet meg tudod oldani más forrásból is. :D

Egyébként van egy XDA thread is ebben a témában, ott vannak még javaslatok.

[ Szerkesztve ]

(#983) próbakocka


próbakocka
senior tag

mennyire melegszik a 6P? azért érdekelne, mert az összes ONE M9 tesztben azon megy a picsogás, hogy így-meg-úgy túlmelegszik, és ugye a két cuccban tök azonos a SOC ...

e szerint 4 fok az eltérés, ez ennyit számítana? (ráadásul F-ben)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#984) ShadowX válasza próbakocka (#983) üzenetére


ShadowX
őstag

Egyáltalán nem találom kiemelkedőnek a melegedést. Nagy felületen oszlik el, ráadásul a szétszerelős képeken látszik, hogy jó helyre került az SOC, az aksitól viszonylag messze, így nem melegszik együtt a kettő. Annyit elárulok, hogy volt már olyan telefonom, amiben nem ilyen SOC volt és jobban melegedett.

(#985) próbakocka válasza ShadowX (#984) üzenetére


próbakocka
senior tag

Köszi, valahol érzem azt, hogy ez valami tök felesleges vergődés a melegedésen...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#986) BeastMode válasza próbakocka (#985) üzenetére


BeastMode
őstag

Elvileg ez már egy újabb revíziós Snapdragon 810 és nem az, ami az M9-ben van.
Nekem volt S800 és S805 SoC-s telefonom is és véleményem szerint azok jobban melegedtek, mint ez.

(#987) gulb válasza próbakocka (#983) üzenetére


gulb
senior tag

Telen ingressezes kozbe ugy orultem volna neki ha melegszik de baromira nem melegedett;)))

(#988) próbakocka válasza gulb (#987) üzenetére


próbakocka
senior tag

Dekár .... :D

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#989) Ronin- válasza próbakocka (#983) üzenetére


Ronin-
senior tag

ezen a videón Te hol látsz 6P -t ?
egyébként a fém ház is segít eloszlatni a meleget, meg amúgy nem tudom, engem marhára nem érdekel mennyire melegszik, nem azért vettem, hogy azt méregessem, hogy most melyik hidegebb vagy melegebb 2 fokkal.
Az hogy "túlmelegszik" ,olyan van egyáltalán ?! Ha túlmelegedne, akkor megsülne a cpu szerintem.. Max jobban melegszik a többihez képest, de az üzemi hőmérsékletet nem lépheti túl. Ha meg melegszik, akkor mi van ? nem ez alapján szoktam telót választani :)

(#990) próbakocka válasza Ronin- (#989) üzenetére


próbakocka
senior tag

ó, bocs, hibás volt a link. mindegy, a kérdésre válaszoltatok, és megnyugodtam ... :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#991) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

Ki hogy tuntette el a kereso savot?

Novat nem akarok hasznalni rajta. Gondolom, root lesz a valasz ^^

Kernelbol valami atombiztosat tudtok ajanlani?

:R

Ja meg vmi.. Spigen Thin Fit tok forrasa van vkinek? Csak 7000 kornyeken talalok mindenhol. Kulfoldrol 3 korul, de jon ra 3700 posta :/

[ Szerkesztve ]

(#992) BeastMode válasza ßrainiac (#991) üzenetére


BeastMode
őstag

Szia!

Csak a kernelre tudok válaszolni:)
Nexus 5-ön az ElementalX volt nekem a legjobb, ezen se rossz.
XDA-n sokan dicsérik a Kylo kernelt.
Nekem viszont most a Franco van fent és csak jókat tudok mondani róla. Szerintem tégy egy próbát vele:)

(#993) BeastMode


BeastMode
őstag

Van itt olyan tag, aki custom ROM-ot használ?
Nagy a kísértés, hogy kipróbáljak párat, de nem akarok nagyon zsákutcába se futni.
Pure Nexus, Chroma és Uberstock a kiszemeltek.
Valakinek tapasztalat valamelyikről?:R

(#994) X DoZ3R válasza BeastMode (#993) üzenetére


X DoZ3R
tag

Romolni még nem romoltam, de elég sokat olvastam már rola, sokan dícsérik a dirty unicorns-t mert jok a fejlesztők és nem csak össze vannak ollozva a commit-ok hanem rendesen megvan írva, tervezem majd tesztelni.
Jelenleg az elementalx kernelt raktam fel és finomhangoltam a governort stock rom mellett, eddig nagyon szépen fut :D

(#995) BeastMode válasza X DoZ3R (#994) üzenetére


BeastMode
őstag

Én is az EX kernelt tarto(tta)m a legjobbnak Nexus vonalon, de mikor felraktam, akkor valamiért nem éreztem tökéletesnek.
Franco szépen fut, de kell a változatosság:)
Dirty Unicorns nálam is képben van, de az nekem már túl zsúfolt, nem kell annyi plusz feature:)

(#996) gulb válasza BeastMode (#995) üzenetére


gulb
senior tag

Akkor szoljatok ha van olyan rom ami helyettem megy dolgozni es vagy fizeti a szamlakat;))

Kb nexus 4 ota nemnromolok mar mert nem latom a hu de hozza adott erteket;(( az hogy antutuba meg mit mutat kb le...om mar;)

Ha valami napi hasznalsthoz nagyon hasznos ficsort mondanatok azt megkoszonnem.

(#997) ßrainiac válasza BeastMode (#992) üzenetére


ßrainiac
addikt

Koszi! :)

Valakinek csinalta eme tokeletesnek tuno telefon a kovetkezoket?

- videozas kozben (max res.) fekete kep, majd nagy nehezen feloldas (eloszor nem akaras), video szerencsere megleves, de nagyon megijedes

- nyomkodas kozben (epp photos app-ban) fekete kep, feloldodni nem akaras egyaltalan, power gomb nagyon hosszan telefont ujrainditas

- gepeles kozben random dolgok tortenese (erinto problemara utalas)

:F

Ja igen, a fentiek egyenkent osszesen egyszer tortentek meg eddig, havernal semmi ilyesmit nem csinalt es amikor hozzam kerult, akkor ment ra fel vmi update. Lehet, ki kene probalnom rajta az N-et, ugyis lassan jon a vegleges, asszem.

gulb: azert egy jo kernel meg sztem nem istenkaromlas, nem?

[ Szerkesztve ]

(#998) BeastMode válasza ßrainiac (#997) üzenetére


BeastMode
őstag

Nekem nem volt még ilyen problémám, mondjuk nem videózok sokat és akkor is csak 1080p-ben.
Végleges N azért még elég messze van.
gulb azért nem kell így lerohanni az embert.
Személy szerint a gyári Google kernel nekem sose jött be, azt mindig lecseréltem.
ROM-olást meg csak kíváncsiságból csinálom, de úgyis mindig visszatérek a stockhoz:)

(#999) ShadowX


ShadowX
őstag

Valaki esetleg talált már olyan lehetőséget, mint az always on display a samukon? A legtöbb egyszerűen nem akar együttműködni az ujjlenyomatolvasóval. :(

(#1000) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Milyen ismert típus hibái vannak a telefonnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.