Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TaaT válasza vadkörte (#50) üzenetére


TaaT
veterán

Csak azért kérdeztem ezeket mert nagyon jó lett a felvétel, amit az én akció kamerámhoz kaptam tartót az nincs a helyzet magaslatán :)

Give them hell Ukraine!

(#52) vadkörte válasza TaaT (#51) üzenetére


vadkörte
addikt

Sejtettem. Nagyon jó ez a fajta tartó. Masszív, erős, nem remegett semmit. Annyira meg sem kellett tépni a szárait.

Üdv. V. Körte

(#53) TaaT válasza vadkörte (#52) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk nekem annyi a bajom vele hogy külön nem lehet megvenni, így egy ilyet rendeltem magamnak, a végeredményt tekintve remélem majd hozza a tiédnek a szintjét. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#54) vadkörte válasza TaaT (#53) üzenetére


vadkörte
addikt

Sajnos nem az enyém... :( Kölcsönkaptam. A sajátom ilyen (nem innen, de ilyen) Még nem volt alkalmam élesben is kipróbálni, de az első próbák alapján elég masszívnak tűnik.

De vettem egy olyat is, mint a Tiéd, csak a csavarja megviccelt, a mellékelt imbuszkulcsot elnyalta és az n+1 részes bitszettemben - amiben van vagy 15 féle imbusz-bit - nem találtam olyat ami kompatibilis lenne vele. :)) Ezt én a kerékpár első villájára akarom tenni kb. a tengely vonalában. (ill. kicsit fölél) Érdekes nézőpont lesz. :DD

Üdv. V. Körte

(#55) Mercel


Mercel
senior tag

Kiemelkedően magas minőségű elemzés, teszt, whatever..:)
Gratulálok!

Marcel

(#56) bb0t válasza Mercel (#55) üzenetére


bb0t
senior tag

Mercel:

Köszönöm szépen! :R

Többiek:

A GYRO témához annyit szeretnék hozzászólni, hogy bár vannak szituációk mikor egyáltalán nem indokolt, pl. sima aszfalton való motorozás közben :) de legtöbbször azért elengedhetetlen.

Nem szabad összekeverni az életszerűt az elviselhetetlen képremegéssel rázkódással. Drónozás, terepmotor, terepbicikli közben és még sok egyéb helyen is szinte elengedhetetlen. Nem véletlen megy el ilyen irányba az összes márka, és nem véletlenül készítettek áthidaló megoldásként sokan batár nagy kiegyensúlyozó szerkezeteket.

Nagyon sok videó kiválóan példázza ezt, pl itt itt és itt.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#57) Minstrel


Minstrel
senior tag

Üdv!

A GitUp lencséjének is M12-es menete van? Mert halszem nélküli lencsét tennék bele ha lehet - ilyet.

(#58) bb0t válasza Minstrel (#57) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia, itt azt írják, hogy M12, itt meg szétszedik a kamerát. :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#59) Vanir


Vanir
veterán

Remek teszt lett, engem meggyőzött. Nyárra valószínűleg beszerzek egyet. :)

(#60) Minstrel válasza bb0t (#58) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi, úgy tűnik könnyen cserélhető. :) Köszi a tesztet is!

(#61) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Én autós menetrögzítőként használnám a kamerát. Nem szeretnék két eszközt így amikor vezetek menetrögzítőként, strandon/kiránduláson meg akciókameraként használnám. Arra alkalmasak ezek? Nem képminőségre gondolok az gondolom megfelelő, hanem automata felvétel/időbélyeg, rázkódásra bekapcsol és hasonlóak.

(autós töltő, automata felülírást olvastam a cikkben)

Ilyen felhasználásra mit ajánlanátok?

Aláírás

(#62) bb0t válasza Laci.M (#61) üzenetére


bb0t
senior tag

Szia, van benne dashcam mód és G szenzor is, rázkódásra bekapcsol, időbélyeg is bekapcsolható illetve egyéni felirat is engedélyezett pl rendszámot is megadhatsz, bocs ha ezek kimaradtak a cikkből. :R

Vanir+ Minstrel: :R

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#63) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Nincsen valakinek összehasonlítási alapja, hogy a Git2 170fokja mennyire egyezik meg egy Sony akciókamera 170 fokjával!? Mert én az akciókamerát inkább fényképezésre használom, és szükségem van a minél nagyobb látószögre! Kösz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#64) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Hát, a kamera nem rossz, viszont ha nézzük a kutyás videót a youtube-on,akkor jól látszik hogy aki vágta a videót, eléggé elrontotta a kódolást.Ez persze nem a kamera hibája.Főleg ha a videó második felét figyeljük, leginkább a gyors mozgásoknál ha nyomunk egy pause-t, jól látszik hogy igen szellemképes és elmosódott lesz minden. Sajnos nagyon sok ilyen hibásan kódolt videót látni a videómegosztókon.

[ Szerkesztve ]

(#65) toth_janika


toth_janika
őstag

Szeged!!! Fogadott városom :DD
Jó kis cikk lett! :R De Szeged sokat dobott rajta :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#66) Luck Dragon

Hasznos írás, pont jól kor jön, mert nézegetek ilyent a sporthoz és annak felvételére :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Ez a kamera tud olyat, hogy aksi nélkül, csak USB-ról áramot kapva üzemel?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#68) bb0t válasza KINKY_007 (#67) üzenetére


bb0t
senior tag

Azt tudtam, hogy használat közben lehet tölteni, de azon még nem gondolkodtam, hogy kell-e bele az akksi ehhet. Megnéztem neked. Kivettem az akksit és rádugtam a gépre, úgy tűnik működik. De miért fontos, hogy akksi nélkül üzemeljen? :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#69) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Nagyon igényesen megírt, élvezetes cikk, ha reklám egy kicsit, ha nem.

Motorozáshoz gondolkodom egy ilyenen, pótakksi + csuklópánt kiegészítővel venném. A pánt amúgy milyen technológiával kapcsolódik a kamerához? BT?

A kamerához adott szerelési kellékek között van olyan, amivel a sisakomra tudom tenni a készüléket? Jól jönne tájat mutogatni, meg kérdéses forgalmi szitukban a loop mód. Akciókamera-ügyben új vagyok :)

Amúgy ahogy látom, a 30 ezres kategória kicsit sok kompromisszumot kér, a gopro meg valóban jó, de annyit nem adok érte, mivel nem tervezem minden egyes pillanatomat megörökíteni...

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#70) bb0t válasza Den Hadnagy (#69) üzenetére


bb0t
senior tag

:R

Nem bluetooth-on, rádiófrekvencián.
Az alap tartozékok között van M3 tapaszos csatos talp, de nem igazán tudom pontosan mivel szokták odafogatni sisakhoz, szerintem azzal. :))

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#71) vadkörte válasza Den Hadnagy (#69) üzenetére


vadkörte
addikt

A ~30E Ft-os kategória jobb képviselőivel bár vannak kompromisszumok, de koránt sem akkorák, mint azt egyesek kihangsúlyozzák.
Pl. én teljesen jól elvagyok a Yi-mmel, még úgy is, hogy tudom mik a korlátai. Lehet épp ezért.
Amennyiben a keretösszeget kitolom 2x-ére, és tegyük fel most kellene vennem - a Yi-s tapasztalataimmal - nem biztos, hogy a Yi-t venném. Ez a Git2 sok tulajdonságában jobb, mint a Yi. Viszont 60E Ft-ot nem szánnék egy ilyen eszközre. Amire NEKEM kell egy sportkamera, arra a Yi bőven megfelel.

A 2. HSZ-ban linkelt oldalon a csomagban nem látok ilyen kiegészítőket. De ahogy elnézem a GoPro/SJ####/Yi vonal kiegészítői - a specifikusakat leszámítva - ehhez is jók lehetnek. E-bay meg webshopok rogyásig vannak ilyenekkel.

bb0t:
Találtam a kiegészítők között tartalék "opktikát", ami nem csak optika, hanem a komplett szenzor panelt cserélheted kissebb látószögű optikát tartalmazóra. :U
Halk kérdés. Mi értelme lehet a gyárilag halszem 170°-os optikát lecserélni egy 90°-osra??? :F
Nem kötözködés, tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#72) sityupityu válasza bb0t (#70) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, azt a tapaszos talpat nyugodtan lehet használni. Sokan félnek tőle, illetve attól, hogy elhagyják a kamerát pedig nem kell. :N Alig lehet leszedni, úgy odaragad.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#73) vadkörte válasza sityupityu (#72) üzenetére


vadkörte
addikt

Mellesleg kapható vékony acélsodrony - olyan mint a fékbowden - rögzítődrót. Ha ezzel még kikötöd, előbb hagyod el hordozó eszkötz, mint a kamerát.

Üdv. V. Körte

(#74) sityupityu válasza vadkörte (#73) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, tudom. Soha nem használtam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#75) KINKY_007 válasza bb0t (#68) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Köszi! Mert így fel lehet rakni házőrzőnek is az ablakba néhanapján...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#76) vadkörte válasza KINKY_007 (#75) üzenetére


vadkörte
addikt

Erre a célra egy ilyen, vagy hasonló nem lenne jobb?

Üdv. V. Körte

(#77) Den Hadnagy válasza sityupityu (#72) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy a kormányra/tankra teszem majd, mert a sisakot lehet, hogy nem akarom majd összeragasztózni, meg lehet, hogy kellemetlen turbulenciákat keltene... Meglátom.

Huzaltól kicsit fázom, balesetveszélyesnek tartom.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#78) Den Hadnagy válasza vadkörte (#71) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Megtennéd, hogy felsorolod ezeket a kompromisszumokat az én tervezett felhasználói szokásaimat szem előtt tartva?

Tehát: elsősorban motor, aszfalton, szép időben túrázás hegyvidéken. Tervezett felbontás: 1920*1080 @60 fps.

Néhanapján dashcam kocsiban, abszolút elvétve.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#79) KINKY_007 válasza vadkörte (#76) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Mert nem hosszútávra lenne, jobb a felbontása, jobb a látószöge... Hátránya, hogy szofver kell alá.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#80) bb0t válasza vadkörte (#71) üzenetére


bb0t
senior tag

A GoPro összes kiegészítője jó hozzá, ugyanis milliméterre pontosan ugyanakkorák, a gomb elhelyezkedések is ugyanott vannak. Adott esetben egy GoPro vízálló tok is kompatibilis vele és kb minden. (nem ismerem az összes kiegészítőt lehet, hogy van olyan ami nem.)

A 90°-os lencse célját még magam sem tudom de valamiért nagyon dolgoznak rajta, utánajárok. :) Szerintem drónozáshoz van köze.

A ~30E Ft-os kategória jobb képviselőivel bár vannak kompromisszumok, de koránt sem akkorák, mint azt egyesek kihangsúlyozzák. A te céljaidnál lehet, hogy nem de ez nem azt jelenti, hogy más adott esetben nem fizet nagy árat az alacsony árért. Pl. ha neked csak bringázáshoz kell akkor ja, elég egy Yi amihez nincs kiegészítő mert neked csak egy kerékpár mountra van szükséged. Lemondasz a gyro-ról a hangról és mindenről, ez oké. De mi van azzal aki sokféle dologra használná? Én pl. drón, túrázás, sport, dash és még van pár. Nekem megéri 60-ért mert 70-ért butított GoProt kapok 53-ért meg mondjuk egy Elitet, ami akárhogy is, sok paraméterben tényleg elmarad a Git-től. Ezen a jelenlegi helyzeten még boríthat az új SJCAM de egyelőre így látom. :R

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#81) vadkörte válasza bb0t (#80) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem tudom feltűnt-e, de kb. ugyanarról beszélünk, csak két oldalról megközelítve. A linkelt hsz-t tovább olvastad???
Írtam, hogy az ÉN céljaimnak a jelenlegi technika megfelel.

Egészen pontosan ezt írtam:
"Amennyiben a keretösszeget kitolom 2x-ére, és tegyük fel most kellene vennem - a Yi-s tapasztalataimmal - nem biztos, hogy a Yi-t venném. Ez a Git2 sok tulajdonságában jobb, mint a Yi. Viszont 60E Ft-ot nem szánnék egy ilyen eszközre. Amire NEKEM kell egy sportkamera, arra a Yi bőven megfelel."

Nem vitatkoztam Veled, nem győzködtem senkit a Git2 ellen. Sőt!

Üdv. V. Körte

(#82) bb0t válasza vadkörte (#81) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen olvastam, végül is csak annyit akartam ezzel, hogy a kompromisszum milyennek érződik az attól függ mi a felhasználási mód. :B :K Mert azt írtad, korántsem akkorák mint amennyire egyesek hangsúlyozzák. -> ez pontosan attól függ, hogy téged az adott komp. érint-e. Mert ha igen akkor hirtelen nagyobbnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#83) vadkörte válasza bb0t (#82) üzenetére


vadkörte
addikt

Mondtam, hogy ugyanarról beszélünk, csak más más oldalról megközelítve. :C

Üdv. V. Körte

(#84) bb0t válasza vadkörte (#83) üzenetére


bb0t
senior tag

Én meg közben átírtam az egész szöveget, de igen, ez a lényeg. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#85) Luck Dragon

Én a SJCAM SJ4000 néztem ki magamnak pontosabban a wifi kiadását mert az tudja az 1080P60Fps-t az ára sem vészes, valakinek van róla véleménye? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#86) TaaT válasza Luck Dragon (#85) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#87) Luck Dragon válasza TaaT (#86) üzenetére

Köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#88) kpal


kpal
veterán

Az ilyen jó kis camok miatt panaszkodik a Gopro elveszítik a piacuk nagyrészt. :)

Remek cikk :K

(#89) bb0t válasza kpal (#88) üzenetére


bb0t
senior tag

Panaszkodik a GoPro? Nem is tudtam. :DDD

:R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#90) sityupityu válasza kpal (#88) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem rossz ez a kamera,de vannak dolgok amiknek nem tudnak megfelelni ezek az olcsóbb kamerák. Sem ez sem pedig a többi márka.
A Gopro-nak megvan a vásárlóköre és ezután is meglesz. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#91) kpal válasza bb0t (#89) üzenetére


kpal
veterán

Valahol olvastam ...ja itt . [link] Nem megy úgy a szekér nekik már. :DDD

#90) sityupityu : Nyilván vannak akik nem engednek a minőségből és az ár nem is számít annyira. De sokan kötnek kompromisszumot és vesznek olcsóbbat. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) sityupityu válasza kpal (#91) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, amennyiben az olcsóbb is megfelel az elvárásoknak akkor felesleges Gopro-t venni. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#93) maj-viktor válasza Luck Dragon (#85) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJCAM SJ4000 nem tudja valósan a 60fps-t... csak duplázva... Xiaomi Yi tudja a 60fps-t!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#94) glugi válasza Den Hadnagy (#77) üzenetére


glugi
aktív tag

Szia!

Ezek a "kocka" kamerák mindig húzzák a fejet motorozás közben, persze nyilván sebességfüggő....Gopro-s és Yi-s tapasztalatból mondom. Ezért jó a Contour Roam, de ez már tényleg offtopic.
Visszatérve a mount megoldásokhoz: nem tudom milyen motorod van, de ha túrázol, akkor én azt javasolnám, hogy váltogasd a kamera helyzetét, tehát x ideig a sisakon (így a tájat és a motoros társakat is tudod "mutatni" mikor ide-oda nézel és figyelsz), aztán pl. a tankon is (én így használom sokszor, elég sokat segít a szélzajon, hogy a plexi mögött van és valahogy nekem szimpibb, bár sokaknak a statikusság zavaró lehet, de amikor megvágod a nyerset, majd látod úgyis) és kipróbálhatod a mellkaspántot is, bár oda kelleni fog 1-2 J adapter és rövid toldó a helyes beállításhoz (különben mikor előre dőlsz, a tankot mutatja), illetve a motorosruhádhoz kell igazítani a méretet (én direkt nagyobbat kerestem, így is éppen jó-noname kínai persze).
Bármilyen kamerát választasz: plusz akksik és hozzávaló töltő, esetleg usb-s külső akksi kelleni fog és persze néhány sd kártya, nincs annál rosszabb, mikor féltávon rájössz, hogy a nap nagy része mehet a levesbe. Előtte mindet teszteld le otthon. Ha nem a testedre teszed a kamerát, akkor számolj vele, hogy valószínűleg jobban felveszi a rázkódásokat is (yello effect-szerűen).
Én tettem már pl. oldal/hasidomra is Contourt, elég menő volt, na oda nem tenném ki a kockákat, bár nem vagyok egy kanyarvadász sem. Ekkor huzal helyett 20-as damilt használtam biztosítékként. Tankos megoldásnál nem ördögtől való 1 kis selfie nézőpont sem... ;]
De első az út, nem a kamera.
Az eredeti és az utángyártott 3M ragacsokat is ha lehet, akkor szobahőmérsékleten tedd fel, nyomd ahogy tudod legalább 1 percig, utána pedig ne rángasd 1-2 percig. A tankra tapadókoronggal tudod feltenni, olyat válassz, ami több irányban is állítható. A tank felülete legyen tiszta (ez evidens, motorozni megyünk :D ), és egy kis nedvesség is segíthet (nyál,bocs).
Bocs, picit hosszú lett. Hajrá! Aztán jöhetnek a YT linkek.

[ Szerkesztve ]

(#95) sityupityu válasza glugi (#94) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ezek a "kocka" kamerák mindig húzzák a fejet motorozás közben, persze nyilván sebességfüggő....Gopro-s és Yi-s tapasztalatból mondom."

Ez azért nagymértékben függ attól is, hogy hova teszed. Én a sisak oldalára szoktam, eszembe nem jutna, hogy pl a tetejére tegyem. Az oldalára rakva még nagy tempónál (valóban nagy tempóról beszélek) is elviselhető.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96) glugi válasza sityupityu (#95) üzenetére


glugi
aktív tag

Nyilván szubjektív, engem zavart fent is, oldalt is.

(#97) sityupityu válasza glugi (#96) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, én is érzem, hogy ott van. :) De megtanultam kizárni, nem foglalkozni vele. Tavaly egyébként sokat tettem a tankra is kamerát.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98) Danex


Danex
addikt

Nyaralások, alkalmi szórakozások felvételéhez melyiket ajánlanátok, mert ugye az SJ vagy Xiaomik a GitUP árából már kijönnének plusz akksival, SD kártyákkal is.

(#99) bb0t válasza Danex (#98) üzenetére


bb0t
senior tag

Alkalmi szórakozások? Az mit jelent, éjszakai bulikat? Mert akkor olyat válassz ami rossz fényviszonyok között is megállja a helyét.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#100) Danex válasza bb0t (#99) üzenetére


Danex
addikt

Csak minimálisabb részben, inkább mondjuk kerti parti, esetleg kerékpártúra, sátrazás stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.