Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) philoxenia válasza Gims (#100) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek a helyek annyira a város szélén vannak, hogy ott rengeteg időbe telne a "vadászat" Egy időben tettek ki egy kamerát, aztán az is eltűnt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#102) Gims válasza philoxenia (#101) üzenetére


Gims
tag

A helytől függetlenül lehetne hatékonyan dolgozni. Csak egyrészt a kollégák egy szép része nem alkalmas...
Másrészt, ha egy-egy lakossági bejelentésnél nem a fél életemet kellene leállnom, mert a kedves főnököm úgy találta ki...

Nekünk az elmúlt években volt több olyan cím is, ahol, ha benned van a kényszer, akkor sem tudsz mire intézkedni.
Ezt mondhatod a főnöknek...
Ja és írjál róla! Nem elég a fénykép, nem elég, hogy kamera is néz, akkor is kell jelentés.

Nekem telt egy "kis" időmbe amíg egyedi dolgokat hagytak, hogy csináljam. Munkaidőben, szolgálati időben, hivatalos dologra ami baromi jó megítélést eredményezett, konkrétan fél évig üvöltötték le a fejem. :)
Aztán egy esetből lett hír is. Csak épp azon kívül, hogy rendkívül impozáns volt a fele sem volt igaz.
Ennek finoman adtam hangot. Jelezve a cikk tartalmát a főnökeimnek, hogy engem ez érdekel.
Rövid időn belül már javítva volt. :D

Szóval több sebből vérzik ez a szakma sajnos. És ez vezetői szintig is nagyon igaz!

(#103) arnyekxxx válasza totron (#84) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A felnyomás meg népsport, már csak az előző rendszerből fakadóan is, meg ugye magyarok vagyunk

Svájcban vagy Németországban se fogsz anélkül sokat szabálytsérteni, hogy valaki ne jelentsen fel, nyilván mert ők is magyarok

(#104) hcl válasza philoxenia (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor megint ott tartunk, hogy ha megfelelő helyre dobálod ki a szemeted vagy szabálytalankodsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz? :D
Kb. mint a közlekedés, meg úgy általában bármi. Néha megfognak egy-egy madarat, szétbüntetik, a többi meg ugyanúgy csinál, amit akar.

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) Gims válasza hcl (#104) üzenetére


Gims
tag

Ez ebben a formában nettó baromság!

Miért lehetne szabálytalankodni, jogsértést elkövetni, mert nem látnak?

Egyszerűen nincs annyi ember, hogy le lehessen fogni minden helyet.
Napi kötelező körökben rohadjak félórákat egy helyen, majd nézzem át a többit... Közben az utcán megtalálnak az emberek kérdésekkel, akiket nem lehet elhajtani.
Ezenkívül még legyen időm legalább egy cigit elszívni, meg eljutni budira. Ja, és a rengeteg ellenőrzésről még írni a jelentéseket is. Ugyan nem volt semmi, de akkor is jelentést kell írni...
Nincs titkárnő aki meggépeli helyettem.

Ha az adott napon volt bírság, feljelentés vagy bármi külön dolog, akkor még azokkal is számolj el.

Hogy vannak olyan emberek, akik kihasználnak címeket, benne van a pakliban. Jelenleg még teleportálni nem tudunk. És amíg a bejelentő saját kínja prioritásban fontosabb, mint mondjuk egy környezetszennyezés, addig ezek meg is fognak történni...

Ahhoz meg nem mindig van nekem mondjuk hangulatom, hogy a kedves vezetőimmel több héten keresztül harcoljak, mire hajlandóak felfogni a problémát. Nekik van egy igen érdekes elképzelésük, pláne megvalósítási ötletük.

Aki bírságot kap, az szó szerint madár! Ha kivívja, akkor nem fog elmenni egy sima szóbelivel. :)
Vannak amúgy bevételt növelő sokkal jobb ellenőrzések. Azoknak értelme is van és pénzben is jól hoz az önkormányzatnak.

(#106) hcl válasza Gims (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A valóság sajnos ez, azok miatt, amiket írtál.

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) Gims válasza hcl (#106) üzenetére


Gims
tag

Ugye a lakosnak én hivatalosan nem mondhatom, hogy X, Y, Z feladatok miatt sajnos várnia kell... S bár elég hatásosan szeretem megoldani a dolgokat, de ott vannak a nagyra becsült kollégáim, akik olykor romokba döntik a dolgokat.

Van amikor vállalkozást kell ellenőrizni bizonyos önkormányzati rendeletek betartása miatt. Nem egy baromira összetett feladat. Viszont ismerni kell a jogi hátterét, illetve a vállalkozás vezetőjével tudni kell megbeszélni a dolgokat.
Nos, vannak olyan drágaságok, akik egyből nekimennek a vállalkozásnak. Ez akkor derül ki, amikor nekem is kiadják a címet, és hallgathatom a tulajdonost. És felmerül a kérdésem, hogy mégis mit mondjak neki? Hivatalosan hogyan védjem meg a kollégámat amikor konkrétan nincs is mire, mert egy balfasz? :U

Szakítva sokak hagyományával, én bizony korrekten, őszintén megmondom a frankót. Érdekes módon meg is oldják a vállalkozások amit kell és a viszony is igencsak jó.
Azért nem mindegy, hogy egy esetleges visszatérő ellenőrzés során már mosolyogva fogadnak, vagy látod, hogy az embert úgy veri a víz, mintha a Shadow on the wall klipjében vállalna főszerepet az ember.

Nyilván, ha olyan mértékű a szabálytalanság, akkor bizony én sem vagyok elnéző. Vannak ilyen kötött dolgok. De amiket meg lehet oldani pár emberi szóval, oda nem eljáró hatóság általi erődemonstráció kell!

(#108) hcl válasza Gims (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Érteni, ezért mondom, amiket leírtál, azokból az következik, amiket tapasztalunk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) Gims válasza hcl (#108) üzenetére


Gims
tag

A másik probléma, hogy nincs normális sajtó. Nekünk volt rendőrséggel közös nem kevés munkánk. Egy árva hírt nem hoztak le!
Azt már megszoktam, hogy a rendőrség sajtója érzékeny, ha nyilatkozni kell. Na, de a közteresek sajtója nem egy marha nagy tudást igényel.
Éreznék az emberek, hogy ugyan ott van az a kékruhás, sárga mellényes barom, aki ugyan látszólag bírságol, de van neki a szubjektív lakossági szemszög helyett más feladata is.

Ugyanígy van rendezvénybiztosítás, ahol bizony volt rá példa, hogy vasalni kellett az embert. Hír ebből sem lett.

Pár alapvető dolgot néha kiadnak közleménynek, de az alapján aztán a lakos semmit sem tud meg.

(#110) hcl válasza Gims (#109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#111) Chaser válasza philoxenia (#101) üzenetére


Chaser
titán

be kellett volna kamerázni a kamerát :K
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) philoxenia válasza Chaser (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nem ellopták, hanem lemerült az akku... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113) Hieronymus válasza Chaser (#111) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet bekamerázni. A kamerák miatt már nincs hely kamerának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#114) Fred23


Fred23
nagyúr

"Ha bárkinek kérdése van akár a szakmával kapcsolatban, akár bárminemű jogi dilemmája van, vagy csak szimplán megosztaná a véleményét azt előre is nagyon szépen köszönöm!"

Köztereseknek meg kell felelniük valamilyen fizikai felmérőn, mint mondjuk a rendőröknek? Nem sok közterest láttam eddig felénk, de az a néhány elég leharcoltnak tűnt, szóval helyismerettel rendelkező fittebb szabálysértőknek így ránézésre tényleg ajánlott lehet a futás. :D

(#115) Janos250


Janos250
őstag

Miért érdekeltek a közteresek abban, hogy minél nagyobb büntetéseket szabjanak ki?
Egy példa:
Ha valaki leparkol - az egyébként gyakorlatilag soha nem használt, de több autónyi - áru rakodási területre, gyorsan kapja a kerékbilincset. Miért a bilincs? Akkor még hosszabb ideig foglalja le a helyet. Magyar rendszámú autó tulajdonostól nem lehet másként behajtani? Na, ne! Bizony be lehet hajtani.
Ugye nem azért, hogy a bilincselőknek is legyen jól fizető munkájuk, meg azok főnökeinek, meg mindenféle hozzájuk csapott embereknek is ki lehessen fizetni "munkadíjat".

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#116) MasterDeeJay

Veszprémben ahol lakom ott rendszeres hogy lakótelepeken fűre parkolnak igen sokan mert kb fele annyi parkoló van mint amennyi autó. Volt egyszer figyelmeztetés majd később büntetés is de nem ismétlődött újra pedig minden napos dolog. Nekem is ha mondjuk este 6 után érek haza akkor a sokadik utcában tudok megállni ami mondjuk egy nagybevásárlás után kifejezetten kellemetlen. Fűre elvből nem állok, meg amúgy is padkán keresztül kellene felmennem amire ráérne az eleje.
A panelházak aljában lévő garázsok meg alkalmatlanok modern autó elhelyezésére, trabantra lettek méretezve, anyám egy közepes városi autóval nem fér be csak behajtott tükrökkel úgy meg elég nehézkes kiállni.
Személy szerint ismerem a helyi köztereseket és jó véleménnyel vagyok róluk, igazából tényleg akkor intézkednek amikor kell de néha tényleg kivezénylik őket intézkedni, önszántukból nem teszik a fent említett helyzetben mert tudják hogy kényszerből parkolnak ott az emberek ahol tudnak. Most meg az utóbbi időben (ideiglenesen?) megszüntettek egy nagyobb ingyenes parkolót, illetve egy magánterületit (pláza alatti) meg részben fizetőssé tették, ezek miatt is egyre nagyobb a káosz.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#117) Gims válasza Fred23 (#114) üzenetére


Gims
tag

Egy könnyített pszichológiai van, meg egy üzemorvosi. Ebben nyilván gondolhatod, hogy akit összesodor a szél az alkalmas. :D
Amúgy volt egy srác akiről tudom, hogy a pszichológián nem ment át. Meglepett, mert sokkal több hülyét láttam "alkalmas" jelige alatt dolgozni.

Anno közigazgatási vizsgát kellett tenni. Az azért embert kívánt. Száraz és nehéz anyag. Mára ezt ki lehet váltani egy másik vizsgával, ami kb. annyi, mint a vagyonőrinél a különbözeti vizsga. Online válaszolgatsz, majd kapod a papírt. Nem mintha nehéz lenne amúgy, de van akinek még súgnak. :U

(#118) Gims válasza Janos250 (#115) üzenetére


Gims
tag

A rakodó szabálysértés. Amennyiben ismeretlen az elkövető, abban az esetben a gépjármű BM adatlapján lévő tulajdonost nyilatkoztatja a rendőrség. Nagy valószínűséggel élni fog a szabsitv 60-as paragrafusával és nem tesz terhelő vallomást. Az eljárás pedig megszüntetésre kerül.

A behajtani tilos, kanyarodás szabályi, kötelező haladási irány, stb. szabályszegések esetén az objektív felelősség miatt már ezzel nem élhet, így ott nem tudja megúszni a bírság megfizetését.
Nyilván lehet játszani dobós céggel, de idővel egy közúti ellenőrzésnél a rendőr kikapja a kocsit a forgalomból, rendszám le és megy a levesbe.

Sajnos van nem kevés jogsértés, aminél megúszni nem egy nagy tudomány.

(#119) Gims válasza MasterDeeJay (#116) üzenetére


Gims
tag

Vannak bizonyos helyek, szokások amik felett íratlanul, mondjuk ki, szabálytalanul szemet kell hunyni. A helyiek szokását, ha tényleg nem kirívó akkor baromira felesleges bolygatni.
Nálunk is volt pár hely ahol megnéztük milyen változás érhető el figyelmeztetéssel, illetve bírsággal. Ahol már úgymond beidegződtek a dolgok, ott egész évben onthatjuk a sárga csekket, nem változik semmi. Mivel nem életbevágó, így komolyabb szintig nem is megyünk.
Ugye lehetne elszállítást kérni, aminek az ára azért elég "kellemes", plusz a bírság. De erre meg karcsú lenne a kapacitás, mert amint elviszel egy-két kocsit, máris beállnak, mondván van szabad hely.
A táblák dísznek vannak, az útburkolati jelek meg az UFO-k általi gabonakörök. Az csak látványosságnak vannak.

(#120) philoxenia válasza Gims (#119) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarország minden lakótelepén kevés szvsz. a parkolóhely. Egyszerűen nem így lettek tervezve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#121) A Zéé válasza philoxenia (#120) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, a 70-es 80-as években, amikor ezeket a telepeket tervezték, akkor 2 lakásonként 1 autó volt a tervezett mennyiség (ha jól emlékszem), most meg 2 lakásonként 3 (ez biztos)

Just a simple Lineman...

(#122) Gims válasza philoxenia (#120) üzenetére


Gims
tag

Ez így van. De ugyanez igaz a rakodókra és megannyi másra.
Viszont azt sem állapot, hogy mára rengeteg helyen egy lakáshoz tartozik három-négy kocsi...
Tőlem vegyen Bugattit is aki megteheti! De azért csak ésszel (is) kellene gazdálkodni, hogy rajtam kívül azért van más is.

(#123) hcl válasza Gims (#119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Laktam ilyen helyen, hogy a szűk kis parkolóban álltak mindenhol, megállni tilosban, stb., alig lehetett kiállni, sehol semmi - de akkor ilyen helyeken meg a megállni tilost kéne leszedni... Persze ez nem közteres hatáskör, de jelezni lehetne az illetékes felé.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) Gims válasza hcl (#123) üzenetére


Gims
tag

A forgalomtechnika az adott közútkezelőhöz tartozik. Viszont, ahogy írod is, hiába van tábla, ha annak az életben semmi értelme.
Ilyeneknél ugyan lehetne alkalmazni kerékbilincset, de... :U Nyilván, ha szar helyen van valaki, akkor az nem megoldás, hogy oda is van tapasztva.

Régebben ment a kerékbilincsről egy elég nagy vitafórum, hogy jogszerű-e, illetve mennyire van értelme. Szerintem a mai napig nem született értelmes álláspont.

Az én véleményem az, hogy ahol valóban problémákat okoz a szabálytalan várakozás, ott az elszállításnak van értelme. Zsebbe is kellemetlen amikor be lehet csengetni a szállítás, illetve a napi tárolás díját, valamint még külön mehetsz a kocsidért. Ilyennek van visszatartó ereje.
Annak már kevésbé, hogy ráraknak egy vasat a kerékre és 11.500 Ft-ért majd leszedik. Amennyibe egyes helyeken kerül a parkolás, ott olcsóbb a kerékbilincs és a bírság összege is 48 órára, mint maga a parkolási díj.

A KPM-BM szabálytalanságok esetén normális intézkedési terv még nem került kialakításra!
De ugye ennek az is az oka, hogy az állomány X része elég szánalmas, a vezetőknek meg olykor vagy fingja sincs, hogy hogyan kellene megoldást találni, vagy odatapasztják az embert posztosnak, aztán bíznak benne, hogy ez mindent is megold. :U

(#125) Hieronymus válasza Gims (#124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha valaki leszedi a kerékbilincset és elhajt, akkor mi van?
Mondjuk elviszi a legközelebbi talált tárgyak gyűjtőhelyére a bilincset és átadja. Mondván az autója mellett találta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#126) Janos250 válasza Gims (#118) üzenetére


Janos250
őstag

Sikerült megmagyarázni, hogy á, dehogyis érdekeltek a közteresek abban, hogy a haveroknak is jusson egy kis pénz a szabálytalan parkolásból.
:-)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#127) Gims válasza Hieronymus (#125) üzenetére


Gims
tag

Bűncselekményt követ el. Eladni nem nagyon fogja tudni.
Egy bilincs, ha jól van feltéve, akkor elég körülményes leszedni. Nem lehetetlen! De az egész eljárás ami utána jön, azt azért nem sokan vállalják be.

(#128) Gims válasza Janos250 (#126) üzenetére


Gims
tag

A hétköznapi állampolgárok ezekre önmagukat képezték ki. Nem egy esetben közölte már ember, hogy neki a bírság olcsóbb, mintha beállt volna egy parkolóházba.
Most erre mit mondjak neki? Egy megállni tilos esetén nem kell mérlegelni, hogy az elkövetés szándékos vagy gondatlan volt. Igaz nagyon sok dolgot nem is kell rajta elemezni.

Vannak amúgy ettől az állampolgároknak sokkal trükkösebb eszköze.
Van pár eset amikor nem lehet szankcionálni jogszabály szerint. Ezt igencsak igyekeznek bejátszani.

Volt az elmúlt időben egy kedves úriember, aki mozgássérült helyre leparkoltatta a nem épp olcsó gépjárművét, majd kinyitotta a motorháztérfedelét és eltűnt.
Látszólag technikai hibás jármű. Ezáltal nem szankcionálható. Ez nyilván elment egyszer. Majd jött az újabb eset. És jöttek a hülye kollégák, akik nem is értették mi a probléma... :U
Aztán rá lett állítva a kamera, kapott pár napot, utána pedig meglátogatta a rendőrség. Azóta az autót sem láttuk, de az embert sem. :)

(#129) hcl válasza Gims (#124) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem is az elszállítás az értelmes, a megállni tilos általában azért van, hogy az oda álló ne okozzon macerát, vagy veszélyes helyzetet.

"A KPM-BM szabálytalanságok esetén normális intézkedési terv még nem került kialakításra!"
Ez meg a világ vicce :D

Állomány meg... életemben egyszer parkoltam tilosban. Pécs, Jókai u.-ban van egy hely, ahol volt tábla, de senkit nem zavar ott az autó, mindig állt is ott pár, sosem büntették meg őket. Egyszer siettem, odaálltam.
Megyek vissza, piros zacsi az autón, mellette a másik kettőn nem volt. :F Na mindegy, átsétáltam pár nap múlva a megfelelő szervhez, hogy akkor muti a képeket.
Jaaaa, azok még nincsenek.
Nagy nehezen előkeresték, volt egy kép, amin az autó látszott, meg egy, amin a tábla. De mondom ez vagy ugyanaz az autó, vagy nem :D
Habogtak. Aztán befizettem (2008? 9? párezer volt), mert tényleg ott álltam, de olyan simán bele lehetett volna kötni, hogy hogyan bizonyítják be... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#130) Gims válasza hcl (#129) üzenetére


Gims
tag

Mára igen szigorúan kell dokumentálni a szabálysértést, szabályszegést. Ugyan a jogszabály elég vegyesen írja a bizonyítást, de van követelmény.
Amennyiben abból valamelyik nem teljesül és a rendőrségen köt ki az ügy, akkor a rendőrség, mint eljáró hatóság le is darálja az egészet. A színfalak mögött pedig diszkrét bájjal az intézkedő felügyelő érdemeit elismerik...

Nekem a külön ügyeim miatt majdnem külön irodám van a rendőrség berkein belül. Hihetetlen dolgok vannak...
Itt viszont erről egy kis véleményt is kifejtenék!

A közteresek és a rendőrök kapcsolata mindennek mondható, csak épp nem rózsásnak. Ehhez nyilván mindkét fél a maga módján hozzájárult.
Nálunk kifejezetten, mintha direkt lerombolták volna a kapcsolatot. Ez pedig akkor üt nagyot, amikor dolgozol becsülettel, bizonyos esetekben rendőri segítség kell és kapod az ívet...
Aztán szó szót követ és jönnek a pozitív csalódások. Aztán találkozol a rendőr kollégával máshol és látod, hogy kegyetlen szar napja van. Amikor a napod vége előtt a kezébe nyomsz egy Hell-t és látod azt, hogy konkrétan ez számára egy lelki öleléssel ér fel, az egy hatalmas dolog. És itt már nyílik is egy jó kapcsolat.

Elég szép számú állományunk van. Múltkor beszélgettem pár rendőrrel és meglepődtem azon, hogy konkrétan két embert említettek tőlünk akit emberszámba vesznek. Részben meglepett, részben nem.

A rendőrségnek nagyon más a jogi berendezkedése, a feladatvégrehajtási dolgai és megannyi más, mint nekünk. Hiába volt apám rendőr, ezt az új rendszert Ő már boldog nyugdíjas napjaival tölti. Így nekem kellett ezt is úgymond megtanulni. Rengeteg dolgot sikerült a jó kapcsolattal megtanulnom a rendőröktől. Olyan szakmai dolgokat, amik nekem is nagyon hasznosak.
Viszont nekem van egy erős szakmai múltam nagyon régről, amivel én tudok nekik egyes esetekben segíteni.
Közösen érezhetően más minden. Például egy szigmegállapításnál amikor kezet fog előre a rendőr kolléga, az számomra mindig plusz egy kis adalék, hogy már megérte anno nyitni.

Na, de vissza! :)

Sajnos a nagyra becsült közteres kollégák sokszor imádnak rendőrt játszani. Mondván ahogy a rendőr csinálja, ugyanazt lehet nekünk is, és az fasza is lesz!
A gyakorlat viszont baromira nem ez! Ránk ugyan vonatkozik rengeteg BM előírás, törvény, de rengeteg dologban a közteres törvény alapján kell dolgoznunk.
Amiben itt még a problémát látom, hogy a jelentés tételről nincs törvényi rendelkezés. Ezáltal születnek olyan vad dolgok, hogy olyat hajnalban, félkómában nem adnék ki a kezemből.

Próbáltam kollégákkal beszélgetni a szakmai dolgokról, de olyan válaszokat kaptam, hogy nem mertem se finoman, se durván folytatni a társalgást.
Olyan álomvilágszerű valamiben élnek egyesek, és ehhez olyan rohadt magabiztosak, hogy az valami frenetikus!
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy vajon mikor fogják megverni? :F
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy volt már példa rá, hogy kapott nálunk pár ember...

Remélem az idei évben azért én maradok a sikeresebb úton, amit eddig a főnökeim elismertek, illetve, hogy tudok segíteni továbbra is. A hülyéket sajnos nehéz kiszűrni.

Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a felügyelői intézkedéssel szemben panasszal lehet élni! És egy nagyon alapos és jó panasz igencsak sokat tud érni. ;)

(#131) hcl válasza Gims (#130) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Valahogy nem lepnek meg ezek sem :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#132) Janos250 válasza Gims (#130) üzenetére


Janos250
őstag

Nem tudom, ki a lököttebb, aki a lökött szabályokat hozza, vagy aki a lökött szabályokat betartatja.
Csak egyetlen konkrét eset, de mondhatnék még párat:
Pár éve történt, hogy a menza épület sarkánál volt két autónyi hely. Ugyanolyan, mint az arrébb lévő, felfestett parkolók, de ez nem volt felfestve. Így persze ott tilos volt megállni.Egy darabig ott volt a menza falára ragasztva a piros cetli, hogy tilos helyen parkolás miatt hova szállították az autókat. Aztán felfestették a parkoló vonalakat. Azóta már szabad ott állni - fizetésért persze - úgy már nem akadályoz senkit. Normális?
Ha érdekel, tudom mondani a konkrét címet.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#133) Gims válasza Janos250 (#132) üzenetére


Gims
tag

A KPM-BM ilyen téren elég egyértelmű. Első a tábla, utána a felfestés.
Pusztán attól, mert nincsen felfestés, attól még nem feltétlenül tilos megállni.
A cím jöhet, aztán hátha rá tudok nézni. :)

(#134) Janos250 válasza Gims (#133) üzenetére


Janos250
őstag

Ha az járda, akkor tilos.
Amíg nem volt felfestés, addig tilos volt, büntettek.
Mióta van felfestés, már nem tilos (mert ugye fizetős)
Mit változtatott meg a festék abban, hogy akadályoz-e valakit?

Felfestés:
A lekopott felfestéseket a mozgássérült parkolónál véletlenül se újítják meg, nehogy könnyebben észrevegye az autós, és kevesebb 50 eFt-os csekket lehessen kiadni.
Ha a rakodóhelyeken is festékkel jelölve volna akárhogy, kevesebb autóst lehetne megbüntetni, mert ha elnézik is a táblát, a felfestés felhívná a figyelmet.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#135) Gims válasza Janos250 (#134) üzenetére


Gims
tag

1. Járda
A járdán való várakozásnak elég sok alakzata van. Vannak szabályok, amiknél engedélyezett a várakozás.
A kérdésedre a válasz az amit írsz. :) Mivel lehet rá pénzt beszedni, így "nem akadályoz" már senkit.

2. Tábla vs felfestés
A sorrend mindig a táblától kezd! Amennyiben az ki van helyezve, és megfelelően áll, irreleváns, hogy van-e hozzá útburkolati jel.
A várakozás megkezdésekor a gépjármű vezetőjének felelőssége, hogy az őrizetlenül hagyott gépjármű megfelelően legyen úgymond leparkolva. Ebben benne van az elindulás megakadályozása, a megfelelő helyre történő megállás és megannyi más.

A csekk nem minden esetben jár. Sőt, azt az eljáró felügyelő dönti el, hogy kiosztja-e a bírságot.
Itt viszont csak azt lehet szankcionálni, aki a szabálysértést elkövette! Tegyük fel a haverod elvitte a kocsid, majd estére visszahozta, figyelmetlen volt, rokihelyre ledobta, a kulcsot meg bedobta a postaládádba. Reggel fogad egy kerékbilincs. Azt nyilván ki kell fizetni. Viszont a szankcionálás már bizonyítási eljárás szabályaival történhet!
Ráadásul nem vagy köteles önmagadra és családtagra terhelő vallomást tenni. Vagyis, ha a felügyelő nem tudja bizonyítani hitelt érdemlően az elkövető kilétét, akkor maximum ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést. Aminek annyi értelme van, mint halottnak a csók...

(#136) totron válasza Gims (#130) üzenetére


totron
addikt

És egy nagyon alapos és jó panasz igencsak sokat tud érni.
Erről mesélj kérlek, mert nem értem, a fentebbiekkel ellentmondásban is van. Mi módon ér sokat?

(#137) looser


looser
addikt

Egy dolog van, amit nem igazán értek és ez nem neked, nektek, a jogalkalmazóknak szól, hanem sokkal inkább a jogalkotónak. A köztéri alkoholfogyasztás tiltása. Ez tulajdonképpen miért létezik? Mi a célja?

Ha otthon rúgsz be és ittasan mész le az utcára -> nem szabálysértés (gondolom a viselkedés, ha nem megfelelő, szankcionálva van). Ha az utcán fogyasztod -> szabálysértés. Véd valakit vagy valamit? A gyerekeket? A vállalkozásokat?

Tök jó, hogy a gyerekek védelmében nem lehet belátni a dohányboltokba, míg a presszóknak kiülős részei is lehetnek, amely ugyan magánterület, de a gyerek láthatja, az üzemeltetőnek és az az után adót beszedőnek (állam? önkormányzat?) ez nem gond. Ha ott részegedsz le a teraszon vagy akárcsak a kertedben, szintén nem gond.

Ha üdítősflakonból fogyasztod az alkoholt, az tilos, hiszen köztéri alkoholfogyasztásnak minősül, miközben a kezedben tartott palack semmi ilyesmiről sem árulkodik. Ha egy közteret kibérelnek egy rendezvénynek, akkor ott, ahol előző nap megbüntettek, másnap vígan döntheted magadba a szeszt.

Nem, nem vagyok érintett, bár fogyasztok alkoholt és ittam már köztéren is, csak a szabályozás mögötti elvet nem értem. Szóval mi lehet a valódi célja a jogalkotónak a köztéri alkoholfogyasztás tilalmával?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#138) philoxenia válasza looser (#137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pénzbeszedés lehetősége?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#139) Gims válasza totron (#136) üzenetére


Gims
tag

Ha valaki hülye, elég kellemetlen amikor ugranak a jutalmai és az emelés.

(#140) Gims válasza looser (#137) üzenetére


Gims
tag

Plusz egy gumicsont amiért lehet bírságolni.
Számomra kissé logikátlan.
Ha kulturáltan iszik valaki, úgyis figyelmeztetés lesz.
Ha balhézik,akkor meg garázdaság vagy rosszabb esetben rendzavarás.

(#141) philoxenia válasza Gims (#140) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Közterületen álló járműben, ha iszik valaki, az tilos-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#142) Gims válasza philoxenia (#141) üzenetére


Gims
tag

Miért lenne tilos? :) Magánterületen van.
Ilyenre volt is példa, anno lakossági bejelentésnél. Hazaért két fiatal srác, ittak 4 sört, meg énekeltek.
Elnézést kértek kiderült, hogy több éve pályázott állás jött nekik össze.
A kedves bejelentő meg elkezdett anyázni... Holott totál kulturált srácok voltak.
Nyilván a magánterület miatt szóltunk nekik, mert a rendőr vagy-vagy.

Ha nagyon kukacos lettem volna, garázdaságra megáll. De minek? Ki ne örülne, ha valami összejön? Ráadásul nem is akartak semmit megmagyarázni.

(#143) Gims válasza Gims (#142) üzenetére


Gims
tag

Mondjuk más gépjárművében inni már viccesebb... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.