Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gims

    tag

    válasz hcl #129 üzenetére

    Mára igen szigorúan kell dokumentálni a szabálysértést, szabályszegést. Ugyan a jogszabály elég vegyesen írja a bizonyítást, de van követelmény.
    Amennyiben abból valamelyik nem teljesül és a rendőrségen köt ki az ügy, akkor a rendőrség, mint eljáró hatóság le is darálja az egészet. A színfalak mögött pedig diszkrét bájjal az intézkedő felügyelő érdemeit elismerik...

    Nekem a külön ügyeim miatt majdnem külön irodám van a rendőrség berkein belül. Hihetetlen dolgok vannak...
    Itt viszont erről egy kis véleményt is kifejtenék!

    A közteresek és a rendőrök kapcsolata mindennek mondható, csak épp nem rózsásnak. Ehhez nyilván mindkét fél a maga módján hozzájárult.
    Nálunk kifejezetten, mintha direkt lerombolták volna a kapcsolatot. Ez pedig akkor üt nagyot, amikor dolgozol becsülettel, bizonyos esetekben rendőri segítség kell és kapod az ívet...
    Aztán szó szót követ és jönnek a pozitív csalódások. Aztán találkozol a rendőr kollégával máshol és látod, hogy kegyetlen szar napja van. Amikor a napod vége előtt a kezébe nyomsz egy Hell-t és látod azt, hogy konkrétan ez számára egy lelki öleléssel ér fel, az egy hatalmas dolog. És itt már nyílik is egy jó kapcsolat.

    Elég szép számú állományunk van. Múltkor beszélgettem pár rendőrrel és meglepődtem azon, hogy konkrétan két embert említettek tőlünk akit emberszámba vesznek. Részben meglepett, részben nem.

    A rendőrségnek nagyon más a jogi berendezkedése, a feladatvégrehajtási dolgai és megannyi más, mint nekünk. Hiába volt apám rendőr, ezt az új rendszert Ő már boldog nyugdíjas napjaival tölti. Így nekem kellett ezt is úgymond megtanulni. Rengeteg dolgot sikerült a jó kapcsolattal megtanulnom a rendőröktől. Olyan szakmai dolgokat, amik nekem is nagyon hasznosak.
    Viszont nekem van egy erős szakmai múltam nagyon régről, amivel én tudok nekik egyes esetekben segíteni.
    Közösen érezhetően más minden. Például egy szigmegállapításnál amikor kezet fog előre a rendőr kolléga, az számomra mindig plusz egy kis adalék, hogy már megérte anno nyitni.

    Na, de vissza! :)

    Sajnos a nagyra becsült közteres kollégák sokszor imádnak rendőrt játszani. Mondván ahogy a rendőr csinálja, ugyanazt lehet nekünk is, és az fasza is lesz!
    A gyakorlat viszont baromira nem ez! Ránk ugyan vonatkozik rengeteg BM előírás, törvény, de rengeteg dologban a közteres törvény alapján kell dolgoznunk.
    Amiben itt még a problémát látom, hogy a jelentés tételről nincs törvényi rendelkezés. Ezáltal születnek olyan vad dolgok, hogy olyat hajnalban, félkómában nem adnék ki a kezemből.

    Próbáltam kollégákkal beszélgetni a szakmai dolgokról, de olyan válaszokat kaptam, hogy nem mertem se finoman, se durván folytatni a társalgást.
    Olyan álomvilágszerű valamiben élnek egyesek, és ehhez olyan rohadt magabiztosak, hogy az valami frenetikus!
    Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy vajon mikor fogják megverni? :F
    Azt csak halkan jegyzem meg, hogy volt már példa rá, hogy kapott nálunk pár ember...

    Remélem az idei évben azért én maradok a sikeresebb úton, amit eddig a főnökeim elismertek, illetve, hogy tudok segíteni továbbra is. A hülyéket sajnos nehéz kiszűrni.

    Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a felügyelői intézkedéssel szemben panasszal lehet élni! És egy nagyon alapos és jó panasz igencsak sokat tud érni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés