Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107) Gims válasza hcl (#106) üzenetére


Gims
tag

Ugye a lakosnak én hivatalosan nem mondhatom, hogy X, Y, Z feladatok miatt sajnos várnia kell... S bár elég hatásosan szeretem megoldani a dolgokat, de ott vannak a nagyra becsült kollégáim, akik olykor romokba döntik a dolgokat.

Van amikor vállalkozást kell ellenőrizni bizonyos önkormányzati rendeletek betartása miatt. Nem egy baromira összetett feladat. Viszont ismerni kell a jogi hátterét, illetve a vállalkozás vezetőjével tudni kell megbeszélni a dolgokat.
Nos, vannak olyan drágaságok, akik egyből nekimennek a vállalkozásnak. Ez akkor derül ki, amikor nekem is kiadják a címet, és hallgathatom a tulajdonost. És felmerül a kérdésem, hogy mégis mit mondjak neki? Hivatalosan hogyan védjem meg a kollégámat amikor konkrétan nincs is mire, mert egy balfasz? :U

Szakítva sokak hagyományával, én bizony korrekten, őszintén megmondom a frankót. Érdekes módon meg is oldják a vállalkozások amit kell és a viszony is igencsak jó.
Azért nem mindegy, hogy egy esetleges visszatérő ellenőrzés során már mosolyogva fogadnak, vagy látod, hogy az embert úgy veri a víz, mintha a Shadow on the wall klipjében vállalna főszerepet az ember.

Nyilván, ha olyan mértékű a szabálytalanság, akkor bizony én sem vagyok elnéző. Vannak ilyen kötött dolgok. De amiket meg lehet oldani pár emberi szóval, oda nem eljáró hatóság általi erődemonstráció kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.