Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolopele


kolopele
nagyúr

Jó lett az írás, viszont az RX 480 ma már nem igazán erős FHD - ra, a legtöbb helyen nem éri már el a 60 fps - t sem, ami szerintem a bűvös határ ahhoz hogy simán fusson egy játék. Egy 1070 jobb választás lett volna, és a használt ára sem mondható már magasnak, szerintem megérte volna rápótolni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük! :R

Igazság szerint egy nagyon hasonló tesztet akartam összerakni, szóval azt most törlöm is. :D

Én egy csaknem azonos gépet rakok most össze a keresztfiamnak, és az volt a tervem, hogy a saját mostani gépemmel (R9 390) összehasonlítom. Egy RX580 lett abba véve, mert ebben az árkategóriában (cirka 55-65e Ft) egyszerűen nincs értelmes alternatíva (a GTX 1650 gyengébb és kevesebb RAM), míg a GTX 1660 (Super) drágább.

A 8GB VRAM egyébként nagyon hasznos tud lenni, én mindenképpen mellette szavaznék, például a Resident Evil 2 (2019 Remake) kapcsán a textúraminőségen látható a minőségjavulás, nagyon is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Cifu válasza kolopele (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ne magadból indulj ki, ennyire egyszerű...

Plusz nagyon mókásaik az ilyen "rápótolni" megjegyzések. Ha adott egy keret, akkor "rápótolni" csak úgy tudsz, ha másból engedsz. Kevesebb RAM, gyengébb proci, stb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) kolopele válasza Cifu (#3) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem magamból indultam ki, abban az esetben egészen mást írtam volna. A mai és az elkövetkezendő címekhez sajnos kevés lesz már mind az 1060, mind a 480-580, ezt tényként kell kezelni, de azt hiszem ez szépen megmutatkozik akár a Metro - n, akár a Control-on, de már a két utolsó AC is ette keményen a kártyákat, de a most megjelent Breakpoint is csak medium mellett képes stabil 60 fps - t produkálni egy 2060 mellett. Persze, optimalizáció sokat számít, de egy erősebb kártya valamelyest képes ezt kompenzálni, és sajnos a fejlesztők egyre inkább félkész játékokat dobnak piacra, amit aztán majd foltozgatnak. Az mondjuk igaz, ha ennyi a keret akkor nincs mit tenni, és nézve a procit, ram mennyiséget, nem is igazán lett volna min spórolni, ez is ma már alap.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cifu válasza kolopele (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de továbbra is magadból indulsz ki.

A "kevés" ugyanis nem igaz, legalábbis nem általános nézet szerint. Akkor kevés, ha magas elvárásokat támasztasz.

Egyfelől sokan elvannak folyamatos 60 FPS nélkül is. Inkább felveszik a grafikai beállításokat és a szebb grafikát élvezik, cserébe meg elviselik azt, hogy néha beszaggat a játék.

Másfelől pedig a Control is játszható még egy RX480-asnál gyengébb kártyán is, legfeljebb visszaveszi az ember a beállításokat. Ultra meg High alatt is van élet...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) kolopele válasza Cifu (#5) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben, nem általános nézet, vannak akik szerint meg a 144fps ma már az alap, és a 60 már szaggat :) Mindenesetre hiába állít be az ember szebb grafikát, ha közben szaggat a játék, akkor már inkább medium és legyen folyamatos, és ez már nem kizárólag az én véleményem.
A játékok zöme ma már nem néz ki rosszul még low mellett sem, bár azért a medium legyen meg legalább, és ez a kártya valóban képes arra, kicsit régebbi játékoknál meg akár hasíthat is még, főleg ha valaki gyengébbről vált felfelé, és eddig is elégedett volt :R

(#7) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz hogy felhívtad a figyelmem ennek a OCAT proginak a létezésére.
Amúgy Kolopele, szard le amit mondtam, Killer Instinctel játszom és ott 60 fpsre van gyárilag korlátozva, és nem szaggat. Játékja válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lord Myn válasza kolopele (#6) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:DDD Ne haragudj, de én még olyan single-player (tehát nem kompetetív) játékot nem láttam, ahová kellett volna a fix 144 fps. A 60 fps abszolút elég egy autós játékhoz, FPS-hez vagy egy openworld TPS-hez, interaktív filmekhez/kalandjátékokhoz még a 30 is jó.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#9) d@vee válasza kolopele (#6) üzenetére


d@vee
őstag

Ja és vannak, akik 30 fps-el is elvannak. Ha valakinek ennyi elég, bővel elvan a 480-al is. Jómagam egy hónapja váltottam le az RX560-at egy 580-ra. Nem, nem bír el mindent 1080p-ben MAXON, 60 fps-el. Hitman 2 pl. de ott meg végképp nincs szükség őrült fps-re. Counter Strike-nál más a szitu, az már multis FPS, de abban meg hozza ami NEKEM kell, a 144Hz monitor ki van rajta használva.
Fentebb a kollega jól írta, ne magadból indulj ki, meg ne is másokból. Mindenki eldöntheti hogy elég-e neki ez a teljesítmény, vagy sem.

Ja

(#10) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Én is gondolkozok rajta, hogy lecseréljem az RX470-est mondjuk egy GTX 1660-ra (vagy Ti-re), de mivel az RX470 a használt piacon 25-30 ezerért megy, a sima 1660 meg 70-80 körül indul, és a 470-esen szinte minden megy maxon 1080p-ben (pl. Forza 4 55-60FPS), így nem látom sok értelmét a cserének. Annyival nem jobb az 1660, mint amennyivel drágább. Főleg az 1660Ti kártyák, amik 90e-nél indulnak. Egy 2060 meg 100e alatt nincs is.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#11) Synthwave válasza kolopele (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A mai és az elkövetkezendő címekhez sajnos kevés lesz már mind az 1060, mind a 480-580, ezt tényként kell kezelni"

Egyáltalán nem kevés az, csak ésszel kell turkálni az options menüben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Synthwave válasza Lord Myn (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindenhová köll az, csak kompetitív szinten alapkövetelmény, más vonalon meg nagyon-nagyon kellemes, kissé extra körülmény. Ha az ember megszokja a jót, már single playerben sem szívesen adja alább.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) doooo válasza HUNNIA1920 (#10) üzenetére


doooo
veterán

"Egy 2060 meg 100e alatt nincs is."
120 ezer alatt sincs, annyiba kerül a legolcsóbb, múlt héten vettem egyet... de úgy voltam vele, hogy az 1660 Ti nem sokkal olcsóbb csak, tényleg nem sokkal, de cserébe természetesen gyengébb. Szóval inkább áldoztam még rá valamennyit, és cserébe tovább nyugodt leszek vele. AMD alternatíva pedig nincs abban a kategóriában, szóval ismételten nem volt sok lehetőségem. Ja és egy R9 270-et vált, szóval elég nagy ugrás lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Cifu válasza Synthwave (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, ami főleg akkor kellemes, ha az a bizonyos single player játék 30 vagy 60 FPS-es cap-et állít be. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) ttt


ttt
senior tag

Most csak úgy, mert megláttam, hogy 480-s teszt :U

Szóval elég régi i5-s gépem volt (760)/ 8GB ram. Szenvedtem is az új, számomra vonzó címekkel, egy ideig, aztán jött a 480/8GB és csoda lett :D, bár kicsit haragudtam az AMD-re, hogy ez "csak" egy közép kat, amit annyira nem reklámozott. Majd idővel ez is karcsult, de volt szerencsém a lapba aló majd legerősebb procit (x3470) beszereznem, majd potom pénzért. Azért telt az idő és ez a gép is kifújni látszott....

Szóval úgy éreztem itt az ideje egy új gépnek: Új lap, proci, ram, stb
Osztás, szorzás, kinél-mi-mennyi / meddig élek még.... ilyesmi. A konklúzió az lett, hogy szeretnék 4k-s élményt is, ha már mindenki erre... szóval értitek :B
De pénz... Van is meg nem igazán erre.... Lett belőle első körben egy 32"4k / 24-75 Hz / FreeSync monitor és most úgy látom egyelőre nem lesz második kör :N

Annyira bejött, hogy, ha nekem mondják nem hiszem el, a "kis" 480 kártyával 4k-ban simán nyomom a Doom 2016-t, a Dying Light-ot, a Borderlands3 -t különösebb butítás nélkül, mondjuk a kedvenc Fallout4 már nem annyira megy. Azt látom, hogy a Vulcan portokat szereti ez a monitor/gpu/cpu.

Aki nem hiszi járjon utána :C ;) ;]

(#16) kolopele válasza Lord Myn (#8) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem semmi bajom a 60 fps - el, nem is nagyon tudok többet kihozni 4K - ból.

(#17) Synthwave válasza Cifu (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, ilyet még életemben nem láttam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) kolopele válasza Synthwave (#17) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pedig olyan most a Monkey King Hero Is Back is, 30 fps - re lockolja magát, fel is húztam magam rajta amikor megvettem és megláttam. Közel jártam a refundhoz.

(#19) Synthwave válasza kolopele (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PC-n HARMINC fps-es limit?

rofl

Még viccnek is rossz. Profi fejlesztőgárda. Csak kicsit retardált.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) kolopele válasza Synthwave (#19) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hűek maradtak a konzol verzióhoz.

(#21) Synthwave válasza kolopele (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:' D

Gondolom, ez egy metafora az éktelen igénytelenségre/lustaságra.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) bolygo85 válasza Cifu (#3) üzenetére


bolygo85
tag

Ott a pont.

Én is a napokban vettem egy SAPPHIRE Radeon RX 480 NITRO+ OC 8GB GDDR5 256bit itt aprón 3 hónap garanciával.

Maximálisan elégedett vagyok vele. 🙂

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#23) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jó kis teszt lett,és van élet azért a csillió textúra stb..-n kivül is,akinek meg fps kell vagy költsön vagy vegyen egy konzolt :D Single játékok alatt az fps szám még nem annyira "zavaró" mint mondjuk egy multi ahova a 60fps is kevéske :D Havernak van 290-e teszi még a dolgát,igaz nem hűvöske annyi szent.

(#24) kolopele válasza Zicokuka (#23) üzenetére


kolopele
nagyúr

COD - ban kipróbáltam kíváncsiságból a multit 60 fps mellett meg felette is, olyan gyors hogy követni alig tudtam mindkét esetben, mégis azonnal lelőtt az első alak aki kilépett egy ajtón. Nem attól lesz jó valaki hogy hány fps - e van :N

(#25) Synthwave válasza kolopele (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ott valszeg még mindig 125 fps kell az ideális fizikához.


Ja, nem attól, de hogy a low fps akadályoz, az is biztos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) kolopele válasza Synthwave (#25) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg inkább az hogy sosem érdekelt a multi, profik ellen esélytelen az ember. Egyébként megvolt a 100+ fps, mégis azonnal lelőttek. Kinőttem én már ebből így 52 évesen, single 60 bőven elég. Az online ökörködés nem az én világom, még single módban is bekapcsolom mindig az automata célzást :D

(#27) Chaser válasza doooo (#13) üzenetére


Chaser
titán

de van 120e alatt több belépő is, arról nem beszélve h van már hosszantartó blekkfrájdéj' is ufóéknál ahol olcsóbb ( :
amd alternatíva a radeon 5700, ami tesztek alapján 2600s szint - osztán' lehet hazudnak ( : -

ttt
azon vacilálok 144hz 27" fhd v 32" 1440p monitort vegyek , kifejezetten a doomhoz ( : ma megnéztem valami új csodát, 10 percnél ez se jutott tovább nálam, kis 570-en egész jól ment, mondjuk eddig minden amit néztem - azon is vacilálok azt mire cseréljem ( : -

Synthwave
nálam a forza lockol 60-ra, lehet a "monitor" miatt?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) kovinor


kovinor
csendes tag

Szeretem a hasonló jellegű írásokat, gratulálok! Tetszett. ..Nekem RX590 (64e) és VEGA 56 (100e) kártyám van a két gépben. HD 7870-ről és HD 6850-ről váltottam idén. Ha anno 4GB vram-mal szerelték volna a HD 7870-et, le sem cseréltem volna őket.. na ennyit arról, hogy kinek mennyi fps kell. Nekem 30 fps (minimum) elég, és a low settings-től sem borulok ki. Mondjuk 46 évesen nem gáz, ha a trendi fiatalok setup-ját már nem érzem must have-nak. Köszi a cikket mégegyszer! ...ui: most egy darabig azért a High Settings-ben is tudok gyönyörködni XD

(#29) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Új Codba mondjuk valóban nem annyira számít az fps,ott van pár figura akik konzolon is nagyon durván tolják :D De a szokás nagy úr,nálam fps az első,így 144Hz@FHD a szerelem,igaz már kvára nem készülök komoly esport karrierre így 32 évesen,se másra,se ezt szoktam meg.Amikor még komolyabban toltuk megszoktam hogy az fps többet ér mint a csilli-villi,na nem mintha a Cod2 sokban különbözött volna extrán és lowon :D :D

(#30) kolopele válasza Zicokuka (#29) üzenetére


kolopele
nagyúr

32 évesen? Akkor mit szóljak én? ;) Gyerekeim szeretik az ilyen együtt játszós online mókákat (na nem az olyanokat mint a CSGO, ahol lelövik őket egyből), hanem mint a PayDay2 vagy a Sea Of Thieves, Stardew Valley, stb. Egymással, viszonylag nyugiban. 60 vagy 75 fps amit a moncsik tudnak, a világon semmit nem vesznek észre melyiken van, mert ők még csak játszanak.

[ Szerkesztve ]

(#31) doooo válasza Chaser (#27) üzenetére


doooo
veterán

Árban semmiféleképp nem az. 120-ért nem találni olyat, arról nem is beszélve, hogy egyelőre milyen szegényes a felhozatal belőle (méret, hűtés, stb).

(#32) Chaser válasza doooo (#31) üzenetére


Chaser
titán

te nem találtál pontosabban
1660s ami majdnem ti, 73e-ért haza lehet vinni egyebek mellett, 2060-at 105e körül

rx guruk, ez reális lehet?
nem tudom már mit higgyek el yt videókból és tesztekből

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Yézi válasza Chaser (#32) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Emlékeim szerint R9 280X-szel kaptam átlag 80 körüli FPS-t 1080p maximum beállításokkal, Vulkan alatt. Szerintem simán lehet valós a videó.

(#34) <Lacy85> válasza bolygo85 (#22) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem is év eleje óta van meg az 580. Az ég világon semmi baj a kártyával. Főleg, ha el tudja engedni az ember a "Mindent Ultrán!!!" szemléletet.
Divison, Destiny 2, PUBG, Siege, stb. játékokkal játszok PC-n (minden másra ott a PS4 Pro), és erőlködés nélkül megvan mindnél a fix 60FPS.
A legtöbb játéknál 1,5-2x ennyit is tudna, csak limitáltam a FreeSync miatt.
Szóval egy jó ideig elég lesz ez még FHD-ra.

(#35) Shing válasza kolopele (#6) üzenetére


Shing
őstag

Ez a baj, hogy PC-n mindig 18887FPS kell, konzolon meg elég a 30. Egy 30-60FPS közötti érték már teljesen játszható. RX580 nagyon jó RDR2-ben is (High-Ultra 1080P), pedig mindenki nyíg, hogy milyen szarul fut, mert végre van egy játék amiben az Ultra preset kicsit előremutató. Teljesen jó kártya az RX480 még mindig.

(#36) myckey válasza Shing (#35) üzenetére


myckey
veterán

Persze hogy jó az RX 480....rendben van a fejlettsége is a tervezésnek.

Mai napig jól elvagyok vele egy 144hz-es Gaming monitora társaságában.

Természetesen tudni kell hol a határ, de nem minden esetben kell az embernek a sok FPS.
Van hogy a kiválasztott játék, jól megvan kevesebb fps társaságában is....nem mindegy milyen a stílus.

Jó lett a teszt !
Én is rengeteget bíbelődtem a kártyámmal, mikor beszereztem. Rá voltam hangolódva elég szépen a topicban.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#37) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

No. Ennyire kevés manapság az RX 480-580 FHD-ra.
Mindenki nyugodjon meg, aztán menjen játszani. :DDD

(#38) bolygo85 válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


bolygo85
tag

Adatlapomom lévő konfig rendesen kihajtja RX 480 8 GB, BF5 (high),Resident Evil 2 Remake (max),DMC 5 (max) grafika full hd.

Szinte mindig fix 60 fps vsync on.

Költség hatékony megoldás,hardcore gamerek meg vesznek úgyis szebbet jobbat drágábban.

[ Szerkesztve ]

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#39) Chaser válasza Yézi (#33) üzenetére


Chaser
titán

:R én is hasonlóakat látok, de annyi hülye ellentmondásos teszt és videó van
ez a teszt az jó, de 480-at már nem vennék, 570-et cserélnék le, 5700/2060s mellett az 590 van még - mindig - a kalapban, igazából doom+forza a lényeg, az meg megy neki is, teljesen felesleges drágábbat vennem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) aginor válasza Chaser (#39) üzenetére


aginor
addikt

Ha csak ez a két játék a fontos, akkor felesleges cserélned, az 590-el sem lesz jobb semmi. Annyit fogsz csak tapasztalni, hogy hangosabb lett a gép, és dől belőle a meleg (bár mivel közeleg a tél, ez még akár előny is lehet ;) ). Ha teljesítményben értelmesen akarsz feljebb lépni, akkor 1660s/ti, 2060 vagy 5700 felé érdemes nézelődni, de ezek mindegyike drágább.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#41) Dilikutya válasza kolopele (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kicsit régebbi játékoknál már az RX570 is hasít. De pl. a Call of Duty WWII-ben már egy RX550 is képes volt 50-60 fps-re 1920x1080-ban úgy, hogy a látványra minimális, alig észrevehető hatással bíró beállításokat kellett lejjebb venni. Árnyéknál pl. a max és az azalatti között akció közben nem fogod észrevenni a különbséget, meg a különböző tükröződéseknél sem feltétlen, viszont ezzel rögtön képkockákat nyersz. Meg nem mindenki a friss pre-order pre-alfa tesztekhez vesz PC-t. Én eleve évekkel később, 5-10 €-ért veszek játékot, nem elővételben 60-ért, vagy szürkéből 40-50 körül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) kolopele válasza Dilikutya (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az árnyék kihat az egész képi világra, ha azt leveszed minimumra kissé világos, elmosódottabb lesz a kép, és bizony a tükröződésnél is látható sokszor ha nagyon leveszed, elég ha csak a Metro - t vagy a Controlt veszem alapul. A Metro már medium preset alatt is észrevehetően homályosabb összképet ad, high - tól már nincs gond. Mint mondtam a 60 fps tökéletes szerintem, de mellette ne kelljen ha lehet high alá menni ( még a medium a legtöbb esetben rendben van, de ezt játéka válogatja).

(#43) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Nekem volt ref R9 290-esem i5-3570 és 8 gb RAM társaságában. Nagyon szerettem azt a konfigot, igaz a VGA vagy nagyon forró volt (95 fok) vagy nagyon hangos, ha teljesítményt akartam, de minden játék szépen futott rajta, BF4, GTAV, Il2 Stalingrad, Total War Attila stb. Talán még ma is ez a gépem lenne, ha nem bolondulok bele az azóta is alfa stádiumban lévő Squad nevezetű lövöldébe, ami egyébként a jelenlegi GTX 1070-es kártyámat (+i7-7700+16 giga ram) is képes megfektetni 1080p-ben.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44) Chaser válasza aginor (#40) üzenetére


Chaser
titán

Ezeket tudom, de 144hz-es monitort veszek, nem baj ha tobb fps van ( : - neha beeshet 1-2 egyeb jatek, de amire a tobbseg"nyaldzik" azon en csak altalaban rohogok egy jot es 10 perc utan torlom, szoval eselye nem nagy -
Beszabalyozva hasznalom az 570-et is, utod barmelyik lesz azt is hasonlokeppen, itx pulse 570-em van, nem olyan hatalmas hutovel, de igy hangostol messze van terhelve is, 590 vonalon nitrorol lecsusztam, pulse meg van, eleg emberi aron lehet ezeket most venni, ezert inkabb upgradelnek egy kicsit
590 mivel mar 12nm elviekben jobban is alulfeszelheto, de majd kiderul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Dilikutya válasza kolopele (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szó sem volt nagyon lecsökkentésről.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) aginor válasza Chaser (#44) üzenetére


aginor
addikt

Ahol az 570 megfekszik, ott jó eséllyel az 590 is megfog. Ez a 12nm meg csak egy álom, amit kergetsz. Ha elkezded alulfeszelni, akkor jó eséllyel a turbó is csökkenni fog, amivel a teljesítmény is, amíg el nem jutsz az 580 majd az 570 szintjére. Tehát, most venni akarsz egy gyorsabb, drágább hardvert, hogy lebutítsd kb arra a szinte, ahol most is vagy. ;) SZERINTEM, ha 590-ben gondolkodsz, akkor azt csak akkor tedd, ha nem akarod visszaskálázni, hanem inkább a gyári feszültség mellett húznál rajta. Ugyan nem ismerem behatóan az 590 mélylélektanát , de nem vagyok benne biztos, hogy alulfeszelés mellett komolyabban tartani tudja a gyári órajeleket. Lehet, hogy ennek érdemes lenne vásárlás előtt utána kérdezni a topic-jában.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#47) Dilikutya válasza aginor (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

De ugyanezen logika szerint az 570 is alulfeszelve van egy 560 vagy 550 szintjére, tehát mégis csak gyorsabb lesz. :) Más kérdés, hogy a két kártya között úgy van 15-20% különbség, hogy az 570 is elég gyors még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) doooo válasza Chaser (#32) üzenetére


doooo
veterán

Annyiért esélytelen normális helyről.. de rendben, 115-ért már esetleg (most amúgy is mindenféle ideiglenes akciók vannak). Ez még mindig szinte 120. A többi viszont nem izgat, írtam, hogy gyengébb kártya nem volt igazán opció. Na de kár vitatkozni ezen, hisz részemről már lejátszódott a dolog. :DDD Peace.

(#49) Chaser válasza aginor (#46) üzenetére


Chaser
titán

nem kergetek álmokat ( :
az én gépemnél nincs turbo semminél, én vagyok a rencergazdi', fix-fesz-órajel párosok vannak - 8 magos 2700 most allcore 3,4-en, uv-val, smt nélkül, sehol nincs mikrolagg -
az 570 csőgázon ehet 100-120w körül beszabályozva uv-val nálam, 1250-es gpu-val, 8000-es rammal, nem azt mondtam leveszem az 590 órajeleit - bár az is lehet -, hanem csökkentem az órajelekhez tartozó feszültséget, 570/580 esetenként igen durván túl van feszelve gyárilag, 590 meg pláne
párom játszik régebbi ac-val, nagyrészt teljesen passzívan megy a kártya
nem kellene sokat ráfizetni, nyilván nem érné meg ft/fps-ben, abban egyik kártya sem fogja verni a kis 570-et :) , de mint mondtam jó áron lehet őket lőni most - pulse 56e, nitro+ 60e körül, kis mázlival még kevesebbért -
beszéltük már a topikjában, egyébként van benne ráció h 570-580 közti fogyasztással akár 580 feletti szint összejöhet, az 570-em sem eszik most többet egy 1060-nál az biztos
kíváncsi is vagyok rá, 5700/2060s felárát inkább jobb monitorba rakom, filóztam rajtuk erősen, de navi még erősen nyűgös lehet, 2060s drágább, de az 570-nel is igazából elvagyok ( : kicsit elkapott a gépszíj 10 év kihagyás után :d , de 590 még belefér - legfeljebb ráfogom a 8gb vramra és a bitang hűtésre a cserét ( : -

szerk:
doooo
alzaaaaaaaaaa.hu :d
tegnap néztem 5700 pulse 124e lenne+ játék, msi 2060s armor 136e+ játék
stock 5700 101-2-3-4e + játék
akinek nagyon 2060 kell 105 körül lehet lőni, játék nem tudom van-e :d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) aginor válasza Chaser (#49) üzenetére


aginor
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy felesleges ez a csere. Az 580-590 között 8-10% a difi, az 570-590 között lehet 15%. Szerintem ez nem indokolja a cserét, bár ha ráfogjuk a jobb hűtésre, a 3év garira, akkor már egy fokkal jobb a helyzet. Igazából a te pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz bár én inkább költeném ramra, ssd-re pl (vagy az asszonyra :P ). :)

Dilikutya: jó lesz az max 15%-nak is, de az is csak addig, amíg nem lesz alulfeszelve, mert akkor bármi lehet belőle a szerencsétől függően.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.