Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) b. válasza Yézi (#237) üzenetére


b.
félisten

A WWZ ben a 2080 TI sarkában van egy 5700 XT. ez egy olyan példa ami kifejezetten AMD cím mert vulkán alatt nekik van lekepezojuk rá.a 290 már a megjelenésekor is gyorsabb volt, mint a gtx 780,pontosan a Titán szintjén volt egy kategoriaval feljebb teljesítményben. Az árazás a azonban a GTx 780 alatt vagy szintjén volt. [link]
Chaser:
Az 1060 ellenfele a 480 volt nem az 580.az később jelent meg és már a megjelenese napján 7-10 %előnye Volt egy 1060 hoz képest. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#252) kolopele válasza Gyuri27 (#249) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem szokásom köpködni, itt elsősorban a navi - ról volt szó, és azok még messze nem jók. Egyébként meg ha már itt tartunk, AMD - ék is jobban tennék ha nem a régi kártyáikra optimalizálnának, hanem megoldanák az új szériájuk problémáit. Az nVidia is nyilván ezt teszi, hiszen azért fejlesztenek. Amennyiben nem az RTX - re írnák elsősorban a drivereket, akkor a sok RTX tulaj lenne felháborodva. Keresik az arany közép utat, hogy a régebbi kártyákon is jól fusson azért minden, de lássuk be, nem visszafelé kell haladni.

[ Szerkesztve ]

(#253) Gyuri27 válasza kolopele (#252) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rólad van szó telibe. Persze határeset vagy.
No de itt szerintem ahogy a kolléga irta nem konkrétan adott vga-ra optimalizálnak, pepecselnek.
Ha nem az architektúrára és ennek hozadéka, hogy gyorsul.
Amúgy ne keverjünk ide dolgokat feleslegesen. A szén ára is lehetne alacsonyabb.
Kb így jön ide az 5700.
Az meg átlag usernek aki 470-480,570-480-t használ kimondottan jó, hogy még ha kicsit is de gyorsul a vga, de semmiképpen nem lassul.

Amd - Radeon - Ryzen

(#254) kolopele válasza Gyuri27 (#253) üzenetére


kolopele
nagyúr

Világos. Mindig ez van, az átlag ember, az átlag user járjon jól, a többi másodlagos.
Aki felső-csúcs kategóriában gondolkozik megy egye a kefét. Sajátos, de elfogadom, és ezennel be is fejeztem.

(#255) hajbel válasza kolopele (#254) üzenetére


hajbel
addikt

Nem erről van szó, hanem arról, hogy téves elképzelés, hogy a navi nem jó. Jóval olcsóbban kapod meg az nvidiaval azonos teljesítményt. Főleg ha hozzávesszük, hogy az 5700 XT bios moddal mennyit nyerhet még egy kevésbé hozzáértő ember is. Mondjuk itt ismét képbe jöhet a 780 esete, aminek sokkal jobban lehetett adni és még úgy is halkabb, hűvösebb volt, mint a 290.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#256) Gyuri27 válasza hajbel (#255) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy ideje halljuk, hogy kazán, sokat fogyaszt stb-stb.
De hidd el egy jól beállitott amd vga fényévekkel kellemesebb minden szempontból mint a stock.
Igaz ez a 2xx-3xx-4xx-5xx szériákra is.
Elég csak a topikokban hozzáértőktől olvasni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#257) kolopele válasza hajbel (#255) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az általam tesztelt Pulse 5700 kevesebbet fogyasztott mint a 2060, nagyon halk volt, még a 70 fokot sem érte el, messze nem ez volt vele a problémám, de leírtam már egyszer.
Gyuri27: Fentieket neked is szánom még utoljára (vagy nem utoljára :) ), tehát nem a hőtermeléssel volt baj, sőt még hozzá sem kellett nyúlni a gyári beállításokhoz. Ellenben mekkora marhaság már az, hogy automata fesz csökkentés van egy driverben, ami mellett nem csökken a teljesítmény, viszont több fokkal hűvösebb tud lenni meg ugye halkabb. Ha ilyen van, gyárilag miért nem így adják ki eleve? Miért kell magasabb feszre állítani mint kellene?

(#258) Chaser válasza Gyuri27 (#256) üzenetére


Chaser
titán

ettől független outofthebox' sajnos kazán, és az emberek 95%-a úgy használja
aki szeret vele mókázni megcsinálja magának, de ha beleszámolom ha nem hobbinak tekinteném hanem munkának, akkor az az ár csúnya lenne és rohadtul nem érné meg vesződni vele

b.
ph amd-s tesztekkel hadjálengemt' :)

hajbel
nagyon jó a navi _ha_ nem sz@psz be vele, ha igen akkor nem jó ( : és sokra mégy vele h papíron mit tud, ha nem tudod használni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#259) Gyuri27 válasza kolopele (#257) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#260) hajbel válasza kolopele (#257) üzenetére


hajbel
addikt

Tippre pont azért, amiért olcsóbb. Valószínűleg a node nagyobb felületéről csemegéznek, ezért kevesebbet selejteznek le. Ez azzal is jár, hogy magasabb alap feszültséget kell neki megadni, amivel tuti biztosan működni fog az összes nem leselejtezett chip.

(#256) Gyuri27: Volt custom 290-em és el sem tudom képzelni, hogy egy 290x-el milyen lehetett az élet nyáron. Viszont ahogy látom, neked nem volt nvidia kártyád soha. Jelenleg Vega 56-om van, bios moddal, UV+OC tehát tudom, hogy miről beszélsz. Mármint az UV részét, a hang/hő részét nem, mivel időközben több nvidia is megfordult nálam. Hő és hang szempontjából messze jobbak az nvidiak, az AMD pedig driver és ár/érték szempontjából jobb.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#261) Chaser válasza hajbel (#260) üzenetére


Chaser
titán

"az AMD pedig driver és ár/érték szempontjából jobb."
a driver részét erősen vitatnám :) a gyári wattmannt nem tudták megcsinálni atomstabilra, és félpasszív kártyánál nem lehet manual használni többet a félpasszív módot
feszültséget nem jól érzékeli mindig
driverből volt olyan, ami kb az egész rendszert kinyírta
én ilyeneket nv-nél nem látok
navi meg külön történet, "az egész net" tele van orbitális driver sz@pásokkal, és nem user error miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) hajbel válasza Chaser (#261) üzenetére


hajbel
addikt

Én meg pont azt látom, hogy driver bugokra vica-versa panaszkodnak userek. Nem számolom, hogy ki, melyikre mennyit, valószínűleg nem is lehetne + értelme se lenne. Bármelyikkel be lehet calippozni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#263) Chaser válasza hajbel (#262) üzenetére


Chaser
titán

csak az arányok mértéke nem mindegy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#264) b. válasza hajbel (#250) üzenetére


b.
félisten

az urban legend az, hogy az nvidia lassítja a kártyákat vagy hogy a Kepler Maxwell lassul vagy lassítják.Pont ugyan annyi a teljesítménye mint volt max pár hibahatár eset van..Ezért linkeltem feljebb azta YT tesztet ami tavalyi. Kb ugyan annyi különbség van 15 játék mérése alapján a két kártya között,mint volt ezelőtt 6 éve. Az már más tészta, A GCN nyer abból, hogy konzolokra optimalizálnak és hogy a Vulkan a mantle gyermeke. Sajnos/ nem sajnos aprópénz ma már a két kártya értéke.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#265) hajbel válasza b. (#264) üzenetére


hajbel
addikt

Nem állítottam, hogy lassít az nvidia, viszont sok esetben folyamatosan gyorsult az amd, amit az általam linkelt cikk is alátámaszt, valamint rengeteg másik.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#266) Chaser válasza b. (#264) üzenetére


Chaser
titán

sem cáfolni sem megerősíteni nem tudom, az viszont biztos, h valahogy gyorsabban avulnak az nv-k mikor generációváltás történik
lehet a konzolok amd lelke miatt, lehet nem
igazából lényegtelen, az igazat azt nagyon kevesen tudják ( : viszont ami a lényeg, h a kis sz@ros rx-ek helytállnak még most is, default fogyasztásról meg ne beszéljünk :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#267) proci985 válasza b. (#264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pl egy megbizhato sved lap (google translate! diagram ertheto egyebkent is) csinalt 5 eves 290X vs 780ti tesztet. dx12nel nagyon elhuzott a GCN.

bonusz: orajelledobalos ref 290Xet hasznaltak, ahhoz kepest egy rendesen meghutott kartya meg 10-20%al jobb. kb 570-580 4GB temporol beszelunk, csak a 290X jobban all savszelben (es kb a jelenlegi xbox szintjen van, ami egyebkent eleg jol megmagyarazza, hogy miert birja jol).

par honapja valtottam 290Xrol (majusig ketto volt, csak az egyik meghalt), 1080pben eleg jol tartotta magat. ahol ment a CF ott 5760x1080ban is. a fogasztasa persze para volt, de anno sok eve vizet epitettem alajuk, telen itt skandinaviaban teljesen jo volt a kiegeszito futes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#268) Chaser válasza proci985 (#267) üzenetére


Chaser
titán

"a fogasztasa persze para volt, de anno sok eve vizet epitettem alajuk, telen itt skandinaviaban teljesen jo volt a kiegeszito futes."
;]
már sok éve is azt láttam nincs értelme a cf-nek, nem sok pluszt hoz, yt-on van erről minden, ellenkezője is, de ha aktívan használtad némi véleményt szívesen olvasnék erről, ha van értelme akkor milyen felhasználással/felbontáson, stb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#269) proci985 válasza Chaser (#268) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

2015 legelejetol epult, akkoriban a 290X CF a legjobb (es kb az egyetlen) jo megoldas volt 5760 / 4K@60ra. akkor meg ugy nezett ki VRre is ez lesz az idealis megoldas, de ez kesobb sajnos valtozott.

ahol ment a CF ott nagyon ment, Far Cry New Dawnban minimalis kompromisszumokkal 60fpsem volt. 5760x1080rol beszelunk egy 4+ eves setuppal.

ugy 2016 korultol egyre rosszabb lett a multigpu tamogatasa, jelenleg mar en se ajanlanam senkinek, par spec helyzettol eltekintve (pl kizarolag project cars 2 / dirt rally harom kijelzon szimulatorozni). 2013tol multiGPUztam vegig 5760x1080on, szoval egy idoben tenyleg volt ertelme. jelenleg nagyon nincs, egyebkent ket vega56om lenne az 5700xt araban :), de sajnos benchmarkolason kivul sok ertelme mar nem lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#270) Chaser válasza proci985 (#269) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm :R egy kicsit belegondoltam 590 cf-be, beesett még egy este ( : lapot úgyis cserélni akartam, 1440p/minél több fps-re lenne sync mellett, de ha értelme nincs akkor csere lesz majd nagyobbra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) hajbel válasza Chaser (#270) üzenetére


hajbel
addikt

A kettő árából már összejöhet egy 5700, arra meg nem nagy dolog rápattintani az XT biosát.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#272) Chaser válasza hajbel (#271) üzenetére


Chaser
titán

tudom, 2db 590 nitro+ cf az húúúúúúúúú, 1db 5700 az búúúúúúú :d
már rég megvettem volna az 5700 pulse kártyát, de nem kívánok belelépni navis nyűgbe, szóval nem veszek 5700-et
mivel ez gamer gép és néha munka, így ez esetben fogyasztás sem annyira mérvadó, keveset ülök oda, és u-vval egész emberi az 590 étvágya
de ha nincs értelme cf-nek akkor nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#273) hajbel válasza Chaser (#272) üzenetére


hajbel
addikt

Sokkal jobban jársz az 5700-val, mivel a következő konzolgeneráció is köré épül.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#274) Chaser válasza hajbel (#273) üzenetére


Chaser
titán

továbbra se kínálok 'opni vele, ahhoz kicsit drága, 144hz monitor mellé kell, és ahogy láttam a sync elég gyenge pontja tud lenni, nem sos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#275) #00137984


#00137984
törölt tag

RX 470 volt az utolsó AMD videókártyám... Nincs az a kedvezőbb ár, ami a rendes játékélmény hiányát pótolná. R9 270X -> R9 380 -> RX 470 váltásnál mindig volt egy kis gyorsulásom, de csak a FullHD/60Hz-et tudtam tartani. A játék gépigények durván elszálltak, de a FullHD/100Hz megjelenités elérése is egy kitüzött cél volt...

(#276) <Lacy85> válasza proci985 (#269) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor a rengeteg youtube videó kamu lenne? 1-2 játékot leszámítva elég szépen megugrik az FPS CF-ben RX-ek esetén. Direkt idei videókat kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#277) proci985 válasza Chaser (#272) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hat figy ha eleve megvan a cucc es tudsz olcson lapot keriteni...

ahol megy es pl Far Cry 5 alatt tippre 2080ti kornyeken lennel, de mostanaban ez a ritkabb eset. Metro 2033-34 alatt szinten megy, Mankind Divided tamogatja, Witcher3 tamogatja... kerdes tenyleg, hogy mit tolsz.

EclipseGT: jatekfuggo. ahol megy ott GPUlimites helyzetben adott esetben ilyen 95+%al lehet szamolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#278) <Lacy85> válasza proci985 (#277) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Később lehet rápróbálok. A lapom támogatja a Crossfire-t, az RX 580-ak ára meg szépen esik. Egész olcsón megúsznék mégegyet.
Alulfeszelve meg szerintem a 600-as táp is elbírná őket.

(#279) Chaser válasza proci985 (#277) üzenetére


Chaser
titán

lap nem lenne olcsó, úgy néztem b450 cf alá már szűkös, tehát x470 kell, 41-2k körül lenne meg
hát ez az, nekem igazából doom és forza a fontos, többi nem érdekel, párom játszogat ac-t, de úgy látom abból hw-esen talán csak a legújabb húzósabb hw igényben, illetve tomb raidereket szereti
szóval sok mindenre nem kell, csak elkapott a gépszíj ( :
2. vga még fizikálisan nincs meg, de elviekben úton van, mindkettő jó áron volt, ha eladom őket se gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#280) hajbel válasza Chaser (#274) üzenetére


hajbel
addikt

Értem, tehát a crossfire driverekkel nincs szívás, csak az 5700 driverrel. Visszaküldöd ha valami gond van vele.

(#278) EclipseGT: Szvsz nagy hülyeség lenne. Ha eladod a meglévőt és veszel egy Vega 56-ot, sokkal jobban jársz. Lehet neki adni OC-t is szépen.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#281) Chaser válasza hajbel (#280) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom mi van vele, ezért érdeklődöm
nem akarom copatni' a boltot az amd hülyesége miatt, így is kellett már visszavinnem "minőségi" cuccokat amikről csak csupa jó vélemény van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#282) kolopele válasza Chaser (#281) üzenetére


kolopele
nagyúr

Újabb fejlemény: Haverom nagy csereberélős, jó ha két hétig van nála egy kártya, volt már AMD - je, egy 480 - as, azzal nem volt gondja. Most úgy döntött kipróbálja az 5700 XT Nitro+ verziót, és sehogy nem boldogul vele, pedig nem kezdő. Droppol, kifagy, akár a nálam járt 5700, a wattmant meg fel sem szabad rakni mellé. Szóval én azt tanácsolom neked, egyelőre legalábbis felejtsd el ezt a szériát. Mondjuk én a két kártyás megoldást sem javaslom igazán, az nekem sem jött be nVidia fronton.

[ Szerkesztve ]

(#283) Chaser válasza kolopele (#282) üzenetére


Chaser
titán

már rég eldöntöttem h passzolom a navit :R nincs olyan véleményezős oldal, ahol egy adott navi kártyánál ha van 20 vélemény, de legyen benne legalább egy orbitális sz@pásról, de elég itt is a topikjába benézni
cf még erősen elméleti, rx királlyal azért nem egy snassssz' megoldás lenne, de nyilván nem akarom magam 'opatni
közben táp téma is tisztul, teljesen véletlenül a focus szériának volt gondja vegákkal
most legós korszakom van úgyis, 8-10 év kihagyás után gyorsan bepótolom aztán elmúlik a hülyeség ( : gyakorlatilag most is ott tartok ahol 10 évvel ezelőtt, jobban szeretek @szkódni az összeállítással, finomhangolással, mint odaülni játszani... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#284) kolopele válasza Chaser (#283) üzenetére


kolopele
nagyúr

Haverom pont ugyanez, én már végig viszek tíz játékot mire ő egyet befejez a sok cserélgetés miatt :)

(#285) Chaser válasza kolopele (#284) üzenetére


Chaser
titán

olyan ez mint a nőzés, becserkészni a legjobb, amikor "már csak dugni kell" az nem olyan érdekes ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#286) username1028


username1028
csendes tag

Mai napig R9 290X em van, 1120 GPU 1600 (6400 Effective) Mem el és tökéletesen elégedett vagyok vele :D

(#287) proci985 válasza Chaser (#279) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

doom biztosan nem tamogatja a multigput.

kolopele: 5700xt ref (asus matrica) tulaj itt, teljesen jo. huvos, rendben van a hangja, a teljesitmenye is jo. hangjat ugy ertsd, hogy utobbi negy es fel evben vegig teljes epitett vizem volt es utobbi 10 evben ez az elso ref karim amin nem csereltem azonnal a hutest. Far Cry 5 alatt ravert kb 10-15%ot a regi 290X OC CF (vizesblokkolva), de minden mashol egyertelmuen jobb az 5700xt.

annyi baja van, hogy neha nehezen talalja meg a kijelzot alvas utan, de az az atalakito miatt van.

ja igen: 5700XT mellett tilos barmilyen kulso monitorozot hasznalni. afterburner es a tobbi cucc keresztbeallhat a driverekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#288) Chaser válasza proci985 (#287) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, ránézek majd, hátha van erre valami lista
ha valamit nem támogat, az egyáltalán nem is megy cf-ben, vagy csak az egyik kártyát használja?
az is lehet 1080p lesz a vége, 144hz az biztos marad, a kinézett monitorok árára rádobtak ufóék 30-40e-t, annyit már nem adok értük, doomot fhd-ban egy db 590 is elég szépen megkergeti ahogy láttam/mondták

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#289) kolopele válasza proci985 (#287) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amíg nálam volt a kártya az afterburner végig fenn volt, köszi hogy szóltál, legalább jeleztem haver felé hogy azt szedje le és úgy is próbálja ki.

(#290) hajbel válasza kolopele (#289) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem ha bekérdezett volna a topikájban, rögtön kapott volna választ a problámáira.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#291) proci985 válasza Chaser (#288) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

csak az egyik kartyat hasznalja, tehat egyaltalan nem megy a gyakorlatban.

lista nincs, ra kell keresni. 2017 ota eleg rossz a helyzet.

kolopele: topikban nagyon sokan szivtak ezzel. vega se szerette afterburnert, a navival meg vegkepp keresztbeall. wattman es afterburner egyszerre meg halal.

remelem megoldja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#292) kolopele válasza proci985 (#291) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bízom benne. Mondjuk kicsit bosszant hogy én is nem afterburner nélkül néztem meg, csak nekem az a kedvenc monitorozóm a rivatunerrel, az nvidiának nem probléma. Ebből is látszik, hogy akinek még sosem volt vöröse még kipróbálás után se mondjon rá rosszat azonnal :)
Ha nála rendben lesz akkor az volt a baj.

[ Szerkesztve ]

(#293) <Lacy85> válasza kolopele (#292) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is mindig afterburnert használtam, de szerencsére az AMD szoftvere mellett nem éreztem késztetést rá. :D
Sokkal jobban testre lehet szabni mindent, mint afterburnerben.

(#294) kolopele válasza <Lacy85> (#293) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben havernál zökkenőmentes lesz az XT, úgy lehet csak ránézek majd újra mert most már nem hagy nyugodni, még ha nem is fogok váltani, nekem erősebb kártya kell a 4K miatt, de sosem tudni mikor lehet rá szükség. Monitorozni mivel lehet akkor játék közben a képernyőn?

[ Szerkesztve ]

(#295) <Lacy85> válasza kolopele (#294) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Radeon Overlay. Ha felteszed az adrenalint, akkor felteszi ezt is. Ugyanúgy ír mindent, mint az afterburner.

(#296) kolopele válasza <Lacy85> (#295) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm szépen :R Kár, hogy nem írt hamarabb nekem proci985 kolléga, mert akkor te is rám tudtál volna írni. Na mindegy, visszakérem ha tudom egy újabb tesztre.
proci985: Köszönöm neked is.

(#297) proci985 válasza kolopele (#296) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

:R

remelem menni fog. nekem utobbi evekben jellemzoen AMDm van (de volt 970em is), alapvetoen nalam kb egyforman stabilak voltak. annyi, hogy en nagyon nem piszkalom a kartyakat szoftveresen. foleg 2013 ota amiota ket kulonbozo kartyakbol volt multiGPUm, szoval a szoftveres vezerles idegbaj volt.

aztan dx12 alatt boven eleg baj volt a CFet es a harom kijelzot osszeloni neha, ugyhogy az elso alkalommal inkabb megoldottam a hutes vezerleset izombol (vizesblokk) es hardverbol (dedikalt PLC).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#298) kolopele válasza proci985 (#297) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kicsit messze lakik a srác aki legutóbb ideadta, de majd írok neki, hátha. Venni nem akarok, mert szükségem nincs rá jelenleg, de ki tudja, ott a két gyerek, ha lecserélném nekik az 1060 - akat lehet kapnának egy-egy 5700 - at freesync-kel ha minden klappolna. :)

(#299) Chaser válasza proci985 (#291) üzenetére


Chaser
titán

:R akkor ez kimarad

kolopele
ott a navi topik, gondoltam belenéztél ha már sz@póágra futottál ( :
egyébként meg de, aki ab és hasonló miatt szenved az teljesen jogosan ítél, ha neked itt nem mondják nem tudod mi van - persze attól független sme lehet lesz minden fényes -
talán ha a kedves gyártók nagy bötűkkel' jeleznék, más lenne a helyzet, nem látok erről semmit amd oldalán, én is csak a topikban láttam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#300) Gyuri27 válasza Chaser (#299) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szar az amd. Ennyi.
Az elmúlt 20 évben sose fordult elő, hogy egyik 3prd progi akad a másikkal vagy a driverrel.
Akár magával az os-el. :U

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.