Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kolopele válasza <Lacy85> (#400) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tervezem venni már 6700k - t, nem ezért linkeltem be a videót, csak ha valakinek nincs egy 1070 - nél erősebb kártyája akkor FHD mellett bőven jó még az a proci, kár lenne cserélni. Majd ha váltok a jelenlegiről az az új generáció lesz maximum. Ez nem fanboy-kodás, de ha attól jobban érzed magad hívhatod annak nyugodtan :)

(#402) kolopele válasza Dilikutya (#399) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, csak mire lehagyná már elavult lesz ugyanúgy.

(#403) Chaser válasza kolopele (#398) üzenetére


Chaser
titán

vehettem volna 9900k-t is, de nem vettem, mert:
hülye azért nem vagyok ((( :
a 3000-es zen széria eléggé odab@sz, ipc-ben is beérte intelt, talán meg is előzte
a 2000-es széria ipc-ben 15-20%-kal lassabb, de apróért' adják
megnézném bármelyik intel mellett szívesen a 2700-emet, ugyan mit produkál, de minkettőnél legyen kikapcsolva a ht/smt ;]
és az intel is 20e-s lapba kerüljön mint az amd-m, aztán annyi tuning neki ami belefér :K ( :
és megnéznék gamenél min fps-t és 0,1 low értékeket is ((( :

ma két ember vesz intelt:
aki fan
vagy aki a maximalzmusra törekszik és pénz nem számít, akár 10! teljesítmény többletért kifizet akár 50-60% felárat és bevállal 40-60%-kal több fogyasztást

részemről rohaggyon' rájuk az összes cpu, kotsog' nyomorult banda, globál szinten sz@rrá kellett volna őket perelni a spectre és meltdown mókák miatt
ha amd csinálta volna ezt, rájuk is ugyanezt mondanám

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#404) bajnokpityu válasza Chaser (#403) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és a 3. fajta ember, aki kicsit utánanéz, h mire akarja használni a gépét, és nem meglepő módon kijön, h intelen jobban fut. in the real world. ha nem spéci tesztprogramot nézel, hanem fosul megirt program, ezeréves fejlesztőkörnyezetben, mint a programok döntő része, akkor kijön, h sajnos még melóra nem jött el az AMD királysága. pedig mennyivel olcsóbban megúsznánk. de perpillanat nekem laza 30-40% előnyöm van a saját melómban intellel, mint hasonló AMDvel.

pl nagyjából fele idő alatt végez a 9700K@4.8Ghzn, mint a 2700X bármennyire húzva. teljesen hasonló szoftveres, és hardveres környezetben.

sajnos úgy láttom, felszines a tudása az emberek egy részének.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#405) <Lacy85> válasza bajnokpityu (#404) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyéni preferenciák / speciális esetek mindig voltak / lesznek. De nagy átlagban tényleg nem igazán éri meg most intelt venni.

(#406) Chaser válasza bajnokpityu (#404) üzenetére


Chaser
titán

án pedig úgy látom, szeretnek egyesek kiemelni spéci sw-eket :)
matekozzunk már, és nem kuponok nélküli árakkal
2700 50e ft
hozzá lap 20e ft - nálam abban lazán megy allcore 3,7ghz-et -

9700k magában 120e ft
hozzá lap amiben meghajtod 40?
tehát kb 70e vs 160e felállásban van 40% előnyöd

lol ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#407) Chaser válasza Chaser (#406) üzenetére


Chaser
titán

és azt még tegyük hozzá, ennyit megold az amd gyári hűtője, igaz h hangos lesz, de megoldja
nálad még legalább 15e a hűtő is pluszban, de gyanítom a lap sem csak 40e :)

szerk:
aki melózik, és van valami sw-e ami jobban profitál intellel , nyilván azt veszi, _ha_ keres vele annyit, ami vissza is termeli azt a csekély 100+e ft-os felárat, amit %-osan ne is feszegessünk, mert vicc mennyivel kerül többe az intel kombód azért a 40% pluszért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#408) bajnokpityu válasza Chaser (#406) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha valami fele idő alatt végez az dupla teljesitmenynem 40..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#409) Chaser válasza bajnokpityu (#408) üzenetére


Chaser
titán

"de perpillanat nekem laza 30-40% előnyöm van a saját melómban intellel, mint hasonló AMDvel."
ezt má' nem dumálod ki
és az árat sem
ugyan megosztod velünk, pontosan milyen alaplappal és hűtővel éred el azt a +30-40%-ot a 9700k-val? :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#410) <Lacy85> válasza kolopele (#401) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mondjuk a te esetedben meg főleg nem igazán értem, mi ez a nagy intel védelem.
4K-nál még az a maradék ki előnye is eltűnik az intelnek...

Amúgy nem azért szarozom az i7-et, mert nincs rá keret. Rémlik? Most is i7-et cseréltem. :D
Csak ahogy fentebb is írták: "hülye azért nem vagyok". :))
Anno intelt érte meg venni, most meg AMD-t.

[ Szerkesztve ]

(#411) bajnokpityu válasza Chaser (#409) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Stock frekin 40 százalék. Húzva jóval több. Egy prime z370, es epp noctua d15, de nem a huton múlik. Csak ez tetszett. Proci nagy többsége tud 4.5 ghzt. 8*4300 99% tud,

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#412) Chaser válasza bajnokpityu (#411) üzenetére


Chaser
titán

oké, _esetedben_ legyen 50% előny, olyan sw-rel persze ami szuper titkos ( :
cpu+lap+hűtő több mint 200e ft nálad
az amd szett 70e ft, de legyen fasza hűtővel 85e ft
mindkettő bolti listaár

nekem nem tűnik ez akkora hatalmas dealnek, kivéve ha nem keresel ezzel igen szépen
de mivel ez a felhasználás spéci, a vevők nem nagy %-át érinti
egyébként itt most kifejezetten játékról volt szó, de nyugodtan jöhet melós téma is, ár/értékben mindenképp amd nyer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#413) bajnokpityu válasza Chaser (#412) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amikor ezt vettem 110 volt proci, haver meg 100ert vette a 2700xet.alaplap hűtő kB egal volt. Az amdk ára vésett, Intel meg rahuzott.

Nem tutkos, de nézz utána mennyire optimalizált a delphi v egyéb felületek. A legtöbb meló program valami hasonló cuccal készült. Ahol meg gyakran ad át infót egyik mag a másiknak.
Ami intelnel nem gond, amd esetén meg cache e kimasol majd onnan másik mag bemasol. Utána nézve ez okozza az AMD hátrányát. Intel meg ring. De mondom, nem akarok hitterito lenni, én úgy látom h mindegyik platform jó, használható, de nézzen mindenki utána mire használja, és ott hogy muzsikál a cucc.

Ismerős pl erre a proggi rá vette dupla xeon gépet. Ott meg ramon keresztül fog adatot adni egyik mag a másiknak. :W nem nézett utána..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#414) bajnokpityu válasza Chaser (#412) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Felé idő az dupla teljesítmény. Pont.

És ennél még nagyobb lenne a difi, ha nem kéne mindkettőnek ssdre irkalni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#415) Chaser válasza bajnokpityu (#413) üzenetére


Chaser
titán

mostani választásról beszélünk, elég evidens sztem
ha kétszer olyan gyors és duplájába kerül akkor vannak egálban ár/értékben, így az amd esetedben is jobb ár/értéket képvisel(ne)
megint másik dolog ha forintosítva te intellel jobban jössz ki, mert kitermeli
persze amd-hez is lehet venni 50 ezerért lapot, de _nem kell_, mert sz@ros 20e ft-os is jó 3,7-4ghz-ig, ahogy a gyári hűtő is, max 3,7 fölött felrepíti a lapot ( : de megoldja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#416) Gyuri27 válasza bajnokpityu (#413) üzenetére


Gyuri27
félisten

Másik topikban meg irja a srác a komplett cég 3xxx-re váltott (meg tr-re).
Ő is melózik otthon. Igaz ott az a játék, hogy az isten összes magja és szállja nem elég.
Szóval van aki dolgozik modern szoftveres környezetben ahol a progi skálázódik 8-12-24 stb-stb magra/szállra.

Amd - Radeon - Ryzen

(#417) Chaser válasza Gyuri27 (#416) üzenetére


Chaser
titán

jók ezek a szutykok' na ( :
vga terén kellene sw-es részre ráfeküdniük, ezt a bohóckodást intelnél csinálták, kuva' jó igp-k hw-esen, csak sw gané hozzá
ezért nem is vettem 5700-et, ha belenyúlok többet biztos nem kell navi, hátha kiforrja magát jövőre, majd akkor veszek jobb monitort is, így legalább nem kell vele foglalkozni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#418) <Lacy85> válasza Chaser (#417) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"jók ezek a szutykok' na ( :"

Ha pár éve valaki azt mondja, hogy rakjak össze AMD konfigot, kiröhögöm.
Most meg Ryzen + RX van a gépben. :D

Teljesítmény, fogyasztás, hőfok tökéletes.
Több óra játék után sem éri el a 60 fokot a proci alap órajelen.
Olyan csendesek a ventik, hogy nem is hallom őket. :D

[ Szerkesztve ]

(#419) #25954560 válasza bajnokpityu (#413) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem a QPI-n/UPI-n keresztul?
vagy hagyjuk? :)

(#420) Chaser válasza <Lacy85> (#418) üzenetére


Chaser
titán

dettó ( :
persze a vga-val kell játszani kicsit, de onnantól kezes bárány

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#421) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

A 970 is szintén megérte a pénzét még mindig jól működik :K

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#422) Kansas válasza <Lacy85> (#400) üzenetére


Kansas
addikt

"A Ryzen 3600 meg gyakorlatilag féláron a földbe döngöli."
Azért mi se fanboykodjunk, 0-10% az nem "földbe döngölés", akkor sem, ha kb. konzisztensen a teszt összes szereplőjében, akkor sem, ha az Intel fanboy-ok évekig(főleg Ryzen1xxx/2xxx alatt, addigra olvadt ilyen szintre az előnyük) így hívták. Nem kéne másolni őket, ha akkor nem értettünk vele egyet, most ne csináljunk segget a szánkból.
Földbe döngölésről akkor beszéljünk, ha megvan legalább 20-25% különbség konzisztensen.
Ettől még szép teljesítmény, hogy az aktuális középkategóriás Ryzen elveri az előző generáció Intel top-kategória alját, lehet örülni neki(nekem is R5-3600-am van, nem véletlenül :) ).

Kolopeléről régóta tudjuk, hogy highest-end fétise van, és valóban az i9 valamivel jobb a legtöbb, ha nem minden Ryzen 3xxx-nél játékban, még ha prémium áron is, nyilván nem fog rosszat mondani róla, még a végén buyer's remorse-ban kezdene szenvedni. Szivatja őt az Intel eléggé a biztonsági résekkel meg a lassító foltokkal(ha felteszi őket, azért, ha nem akkor meg azért), még mi is szívjuk a vérét? ;]
Ha nem sajnálja a rá költött pénzét, használja egészséggel, én annyiért amennyibe a konfigja(az adatlapja alapján) kerülhetett, inkább autót veszek - kinek-kinek a maga preferenciája szerint. Cserébe én megelégszek 1080p/1440p játékkal a 4K helyett.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#423) kolopele válasza Kansas (#422) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az autóm sokkal többe került ;]
Egyébként meg nem érzem hogy szívatna az Intel ezekkel a biztonsági résekkel, főleg mert a HT általában ki van kapcsolva, jelen állás szerint nincs szükség igazán 8 magnál többre, főleg 4K - n, amikor meg szükségem van rá kikapcsolom ezeket a lassító foltokat, mivel értelmetlen. Hosszú évek óta megvan már ez Intelnél, és még senkiről nem lehetett hallani olyat hogy emiatt lopták volna el a milliárdjait. Mondjuk olvastam már olyan kommentet hogy több százezerrel károsítottak meg egy úriembert a HT miatt, csak az volt a gond hogy egy I5 - ös volt a proci. Ennyit erről.

(#424) <Lacy85> válasza Kansas (#422) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem fanboy-kodok, és főleg nem csinálok segget a számból. :)
Nem is húztam egyik oldal felé sem soha. Mindig azt veszem, ami épp aktuálisan jobban megéri.
Ezért lett év elején RX 580 (1050Ti árban kaptam 1060, 1660, vulkan alatt 1070 teljesítményt),
most pedig azért lett Ryzen, mert jelenleg ár/érték arányban verhetetlen.
Felesleges lett volna 8, 9. gen i7-et, vagy i9-et venni. Egy 9900K-val sem lenne több FPS-em a GPU limit miatt.
Amivel játszok PC-n, meg amire kell (1080p@60-75Hz), arra meg az RX 580 is bőven sok.

(#425) <Lacy85> válasza kolopele (#423) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha nem kell a HT, minek vettél i9-et? Jobban mutat az adatlapon? :DDD

(#426) b. válasza <Lacy85> (#424) üzenetére


b.
félisten

"Ezért lett év elején RX 580 (1050Ti árban kaptam 1060, 1660, vulkan alatt 1070 teljesítményt)"

elérünk a végére majd az 1080 Ti ig és az 1660 Ti ig...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#427) kolopele válasza <Lacy85> (#425) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van hogy kell, és a tudatomnak is jó hogy ha netalán nem elég valamiért a 8 mag csak pár kattintás a biosban.

(#428) Kansas válasza kolopele (#423) üzenetére


Kansas
addikt

Azt mondtam, annyért én veszek autót, a te autódról lövésem sincs... ;)
Az adatlopás szépsége, hogy az esetek többségében nem vagy csak jóval későpbb értesülsz róla, és azt se feltétlenül fogod valaha megtudni, hogy milyen technikát használtak hozzá... a lassulást persze azonnal megérzed.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#429) <Lacy85> válasza b. (#426) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem tudom, hogy az nV bénázik, vagy a Radeonnak fekszenek jobban az új driver-ek, de a legtöbb játékban már csak 10-15FPS előnye van a 1070-nek...

Jó pár játékban ott van a 1660, 1070 seggében...

(#427) kolopele:

Ebben az árkategóriában az én tudatom nyugodtabb lenne egy 12c/24t 3900x mellett, de nem vagyunk egyformák. :D
Szinte nulla különbség van köztük, és a +4c/8t miatt kicsit több benne a tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#430) Kansas válasza <Lacy85> (#424) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor mi a francért volt szükség átvenni az Intel fanboyok szóhasználatát?
Az hogy nem csináltál segget a szádból, azt jelenti, hogy téged eddig sem zavart ha pár százaléknyi előnyt "elpicsázásnak" meg "legyalázásnak" aposztrofáltak?

Általában én se szoktam hagyni hogy a szimpátiám(AMD, Ati) szabja meg, mit éri meg vennem, bár volt már rá példa.
Az elmúlt években felváltva volt AMD és Intel konfigom, mondjuk nVidiát rég vettem utoljára(azt hiszem, egy 6800GS volt az utolsó delikvens, előtte MX440, az első meg Riva TNT2), de gond nélkül ajánlok bárkinek, ha indokolt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#431) <Lacy85> válasza Kansas (#430) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Akkor mi a francért volt szükség átvenni az Intel fanboyok szóhasználatát?"

Nem igazán szoktam processzoros cicaharcokat olvasgatni, szóval nem tudtam, hogy ez a szava járásuk. :)

"Az hogy nem csináltál segget a szádból, azt jelenti, hogy téged eddig sem zavart ha pár százaléknyi előnyt "elpicsázásnak" meg "legyalázásnak" aposztrofáltak?"

Miért zavart volna? Felőlem úgy nevezi mindenki, ahogy akarja. :K

(#432) Chaser válasza kolopele (#423) üzenetére


Chaser
titán

adsz kölcsön a notebookomnak néhány magot a tiedből? :) az enyémben csak kettő van, és érződik h nincs az a nyomorult ht, ikább' kikapcsoltam, nem zörög a haraszt alapon..
nincs gond a biztonsági résekkel? hát ilyen alapon azzal sem lenne gond, ha szilánkosra törnék az intel vezetők kis ujjacskáit, szépen egyesével, sz@rni attól tudnának, nincs gond :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#433) Kansas válasza <Lacy85> (#431) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, OK. :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#434) kolopele válasza Kansas (#428) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem érzek lassulást, legalábbis messze nem olyan szinten mint az híresztelik. Legutóbb 2 fps - sel volt kevesebbem az AC benchmark alatt ha be volt a HT kapcsolva. Netbankon keresztül meg pénzt ellopni úgy, hogy ne vegye észre az ember nem olyan egyszerű, de szerintem ezzel te is tisztában kell legyél.

(#435) Gyuri27 válasza b. (#426) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát ha még csiszolnak a driveren az is lehet. :K :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#436) Kansas válasza kolopele (#434) üzenetére


Kansas
addikt

Nem kell ezeknek a kihasználásához a nertbankot feltörni... elég ha a local admin jelszavad lenyúlják, esetleg az iTunes-t ha van... vagy KeePass-t. Nem vagyok ITSec szakember, csak mezei szervermérnök, és ezek csak a legtriviálisabbak(jelszavakkal kapcsolatosak) voltak, aki ezzel foglalkozik, biztos tud mondani alattomosabbat ezeknél...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#437) Chaser válasza Kansas (#436) üzenetére


Chaser
titán

védi a mundér becsületét mintha bármit is javítana a tényen, hogy elb@szták, akár ki lehet használni durvább mókához, akár nem
tényleg nem értem mért nem szedte még szét őket a sajtó legalább...jah de, értem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#438) kolopele válasza Kansas (#436) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, de majd pont egy otthoni user lesz a célpontja egy komolyabb támadásnak.

(#439) Chaser válasza kolopele (#438) üzenetére


Chaser
titán

csűrheted, csavarhatod, bowshit
ha majd egy otthoni felhasználó opja' be, gondolom kártalanítani fogod :K
tisztaértelmes' ember vagy, ne legyél már fan, gyuri bácsi is mindig itt b@ssza el ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#440) kolopele válasza Chaser (#439) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jól van na :)

(#441) Gyuri27 válasza Chaser (#439) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sose állítottam valótlan. És az se titok melyik oldalon focizok.
Hol itt a gond te gari szagértő? :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#442) Chaser válasza Gyuri27 (#441) üzenetére


Chaser
titán

az, hogy mindketten értelmesek vagytok, csak a fanság miatt az adott cég nettó hülyeségeit meg akarjátok magyarázni, ez a gond
szívesebben látom én is a zafír feliratot a gépben az rx 590-en, mint pl egy nv-n gaming x-et, de sajnos tény, hogy alapon brutálisan zabál
tegnap volt egy kis crash furmark alatt, de ment minden tovább, fogyasztásmérőm azt látom +80w, visszaállt a drága defaultra ( : és látom mint szenvednek vele itteni tagok is, akár régebbiek
se amd, se nv, se intel nem hibátlan, és mindgyiknek vannak olyan dolgai amiért valagon lehetne rúgni a vezetőséget, jelenleg intel viszi a prímet, de a másik két banda sem szent

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#443) Gyuri27 válasza Chaser (#442) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#444) Synthwave válasza Chaser (#442) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Közben eladtam a vasam és lassan épülne az új. Most itt tartok:

lap: ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
CPU: AMD Ryzen 7 2700
cooler: Scythe Mugen 5 PCGH Edition
RAM: 2 x 8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4-3600 CL19
VGA: Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8 GB GDDR5 @ XT BIOS
SSD1: 500 GB Crucial MX500
SSD2: 250 GB Intel S510
ház: Phanteks Enthoo Evolv ITX Red
táp: Corsair RM650x
fan: 3 x Noctua P14s redux-1200 PWM

Gondoltam, egy kis Mini-ITX-es méregzsákot is kipróbálnék mán egyszer. VGA-nak talán még egy RX590 / GTX 1660 Ti is szóba jöhet, próbálnám magam meggyőzni, de azért a teljesítményt illetően a Navi mégiscsak Navi. Esetleg R5 3600 + RTX 2060 Phoenix, az ugyanannyiba lenne, mint az R7 2700 + Pulse RX 5700. Ugye 98,5%-ban csak játszódni akarok ezzel a vassal.

Vélemény/meglátás/miegyéb (másoktól is jöhet nyugodtan az input, nem csak Chasertől)?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#445) Chaser válasza Synthwave (#444) üzenetére


Chaser
titán

mx500-at rencernek' továbbra se :N
asrock és itx passz, úgy látom szépen feljöttek, aztán visszahuppantak semmi extra szintre csillivilli' köntösben
olcsó 590-ek elfogytak, jelenlegi bolti árakon annyiért majdnem már van beugró 1660 super is, arra pedig nagy hűtés nem kell, illetve van most egy csigabájt' 2060 ami úgyahogy' elmegy, félpasszív módot tud, ufóéktól 100e körül van játékkal
mugen 5 biztos jó, bár én most valszeg lecserélem egy ninjára, van hely a kalitkában, arra hűtőt se kell rakjak, de egyébként világbajnok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#446) Synthwave válasza Chaser (#445) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, B450 Mini-ITX-ben nincs túl nagy választék. Az MSI cumója még jöhetne, de ahol venném a komplett cókmókot, ott már nincs, így marad ez a Fatal1ty, az AORUS PRO WIFI meg a ROG lap, de az egy 10-essel többet kóstál és nem vagyok benne biztos, hogy megérné a többletkiadást (all core 4-4,1 GHz fixen nekem megteszi).

Olcsó 590 is van még, bár az már kissé karcsú lenne szerintem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#447) Chaser válasza Synthwave (#446) üzenetére


Chaser
titán

msi-nél többektől azt látam h bajos a borda mérete/elhelyezése, nagyon belimitálja a cpu hűtőket, én is elgondolkodtam itx-en aztán legyintettem, oké h a lap kicsi, de értelmes hűtő az nem lesz kicsi, ahogy a vga sem, és táp sem
4-4,1-et itx házban sztem felejtsd el, 3,7 allcore megy az enyém 1,12v bios körül, 1,25 kevés volt 4g-hez, tovább nem is néztem, de topikjában biztos megmondják jellemzően mit tudnak, 2600 is hasonlóan viselkedett nálam
olcsó alatt nem tudom mit értesz, a második 590 valami 51e ft-ért landolt nálam, és abból még lejött gp+játék ( : de sztem ebből már nem lesz, 70e fölött pedig már szállingóznak a 1660 superek, itx cuccba meg 590 és 2700 kicsit sok lesz sztem, uv-val is 250w konnektorból játék alatt, kb annyi mintha 5700 lenne a gépben, de az vigasztal fogyasztás akkor sem lenne kevesebb, csak a teljesítmény nagyobb
részemről esetleg jövőre navi, ha addig kiforrja magát a driver és sync probléma, addig marad az 590, amikkel én játszom szűken-szépen elég is, legfeljebb jövőre veszek jobb monitort, most csak egy lightosabbat, mindjárt tavasz, onnantól nem fog érdekelni a gép :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#448) <Lacy85> válasza Chaser (#442) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Erre amúgy van valami megoldás? Nálam is néha gondol egyet, és visszaáll alapra a feszültség...

(#449) Kansas válasza Synthwave (#446) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem Giga B450I AURUS PRo WiFi-ben megy a 2400G-m, egész jó kis lap, nem bántam meg, hogy megvettem. A ház ami fontos, hogy legyen benne hely egy normális CPU-hűtőnek, ne csak ultra slim-nek, mert akkor vagy throttling lesz a vége, vagy sivítás.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#450) Synthwave válasza Kansas (#449) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

200 mm-ig megy bele hűtő, szóval a kilós monstrum belefér, ezzel nincs gond.

Nézegettem azt a GIGA lapot is, csak kevés rajta a venti csatlakozó (2 db, CPU fan included), és túl sokat kéne Y-kábelezni, meg elvileg az ASRock (pláne a ROG) VRM-je jobb - ami az R7 2700-nál már többet számít.


Időközben becsúszott egy B) verzió is:

lap: ASUS ROG Strix B450-I Gaming
CPU: AMD Ryzen 7 2700
cooler: Scythe Mugen 5 PCGH Edition
RAM: 2 x 8 GB G.Skill Ripjaws V DDR4-3600 CL19
VGA: Asus ROG Strix GeForce GTX 1660 Ti OC
SSD1: 512 GB Patriot Viper VPN100 M.2 NVMe
SSD2: 250 GB Intel S510
ház: Phanteks Enthoo Evolv ITX Red
táp: Corsair RM650x
fan: 3 x Noctua P14s redux-1200 PWM

ASRock helyett ROG lap, Pulse RX 5700 helyett ROG 1660 Ti OC, Crucial MX500 helyett Patriot VPN100 - az ár uszkve ugyanannyi.

Nyugaton a helyzet fokozódik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.