Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ΞΔGLΞ válasza Cathulhu (#250) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz az infót. Nagyjából erre számítottam. :R

(#252) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#251) üzenetére

Válts Intel Atomra, mi baj lehet?. ---> ;] :DDD :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#253) SirRasor válasza Qtya123 (#244) üzenetére


SirRasor
őstag

Fasza, most már felcsigáztatok :D

Mondjuk egy apróságról nem esett szó: most jobban rákerestem az esélyesre: a 3600-asra és ez a proci minimum buzi, olyan meleg :D Gyári hűtéssel max terhelésen 76-77 C°? WTF? Ez a nyári dög melegben 85 C° lesz, ami már sok :U Tuningolni nem akarok, tehát a gyári hűtésnek elégnek kéne lennie, legalábbis eddig sok intelem volt és a gyári hűtők mind csendesek voltak még maximum terhelés alatt is. Ez lehetővé tette, hogy a 3770-es a maga 73W TDP-jével egy ~1 kilós zalmannal félpasszívan ment (idle 43 C° kikapcsolt ventivel). Na ez már nem fog összejönni a Ryzennel :(

Jó mind1, ez belefér, csak gondoltam megemlítem.

Make Love not war!

(#254) Alpi. válasza SirRasor (#253) üzenetére


Alpi.
addikt

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#255) CPT.Pirk válasza SirRasor (#253) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jól értelmezed a hőfokokat. A fejlett gyártástechnológia miatt kicsi a Zen cpu chiplet felülete, így kicsi a hőátadó felület, ezért ugrál gyorsan és magasra a hőmérséklet. Teljesen normális, így van kitalálva. Ha jobb hűtőt teszel rá, akkor se lesznek érdemben alacsonyabb hőmérsékletek, hanem tovább / jobban fog tudni boostolni.
A boost miatt nem lehet összevetni egy Ryzen melegedését egy régi módi processzoréval, mint a 3770.

A 85 fok amúgy teljesen mindegy egy processzornak, nem a szilícium adja meg magát, hanem maximum az olyan alkatrészek, mint a kondenzátorok a proci tápkörében, de oda egyrészt nem 85 fokos levegő kerül, másrészt meg ugye megy a házhűtés is.

Amúgy egy rendes hűtővel egy 3600 simán hűthető félpasszív módon. A nevetségesen kicsi gyári hűtője is eléggé alacsony fordulaton megy csak böngészés közben. Ha ráraksz egy fél kilós rendes hűtőt, akkor azzal simán mehet a félpasszív működés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#256) Qtya123 válasza SirRasor (#253) üzenetére


Qtya123
őstag

Én 71 Celsiusnál nem láttam magasabb értéket több órányi játék után sem a 3600x esetében.

PBO be van kapcsolva és van rajta 0,075 V undervolt. Mást nem állítottam a processzoron. Battlefield 5 alatt allcore felboostol 4225-4250 Mhz-re MSI Afterburner szerint.

Én egy Brocken 3-al hűtöm, gyári hűtőt sosem használtam sem ennél, sem a korábbi intel processzoraimnál (na jó az i3-3220-on az volt egy darabig).

(#257) djhalasz


djhalasz
tag

Jelenleg egy zen 1600at használok 3,9Ghzen egy Noctua D15el. X370, vega56@64, 16Gb hyperx 3600mhz de csak 3333ig tudok menni vele. Feljebb tudok menni ha váltok 2700Xre, szerintetek?

(#258) Cathulhu válasza djhalasz (#257) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem ezt celszerubb valamelyik procis topikban megkerdezni, nem ennel a hirnel. En egy 1700X-et csereltem 2700X-re, lap (X370), RAM maradt. Semmivel se tudtam tobbet kihozni belole (3600-as RAM 3200-on), mint elotte, de nem is eroltettem magam nagyon, a 3200CL14-el valoszinuleg jobban jarok mint egy 3433CL16-tal, emelt feszkoval....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#259) sb válasza ΞΔGLΞ (#249) üzenetére


sb
veterán

Itt érdemes szétnézni.

Illetve itt vannak a nagyobb procik, érdekességképpen rendesen visszafogott TDP-vel. Elég ütősek a sok mag/relatíve alacsony fogyasztás összeállításban.

(#260) Jocy válasza SirRasor (#253) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Aida FPU teszt alatt nekem felment 85C°-ig is gyári hűtővel. Aztán rendeltem aliról egy Snowmant $15-ért, és így nyertem -12 fokot. Próbaképp rátettem egy Brocken Eco Advanced hűtőt is, de nem hogy jobb lett volna, hanem 1-2 fokkal melegebb is lett, ráadásul hangosabb mint a Snowman! Ebből látszik, hogy felesleges batár téglákat tenni ezekre a procikra. Ez tervezett üzemi hőmérséklet ahogy olvastam, nem lesz semmi baja. Ár/értékben a 3600 nagyon jó vétel. Én is egy i7-3770-ről jöttem.

(#261) Robitrix válasza CPT.Pirk (#216) üzenetére


Robitrix
senior tag

szerintem is jobb vétel akkor már 2600 a 1600 helyett van benne úgy 10% többlet. Nem éri meg megspórolni azt a kb 20 dollárnyi különbséget. a fogyasztás ugyan annyi és van a 2600-ban 200/300 mhz órajel többlet. Kb. egy évvel tovább elég lesz a játékokhoz általában.

(#262) Robitrix válasza djhalasz (#257) üzenetére


Robitrix
senior tag

nem hiszem, hogy brutális teljesítmény többletet tapasztalnál attól, hogy a memóriád 3333 helyett 3600 mhz-en megy. alapvetően a procik nem a memoriával vannak közvetlenül kapcsolatban, hanem a beléjük épített 2-od és 3-mad szintű gyorsítótárakkal, mert abból kapják az utasitást és az adatokat is közvetlenül. Attól, hogy a RAM és a cache közt valamivel gyorsabb az adatátvitel a proci teljesítménye nem sokat profitál.
Képzeld el a dolgot úgy, hogy mondjuk egy pékséged van, ahol kenyeret sütsz. van bent a pékségben mondjuk egy hordod amiben a vizet tárolod bent a kenyérhez. az egyik pék inas meg kimegy az utcára két vödörrel és hoz az utcai kutról pótolni a vizet a hordoban. Na most újitasz és az inasnak odadszt két 10 literes vödör helyett két 11 literest. na ettől maga a kenyér bent nem fog gyorsabban készülni. Jelen példánkban a kemence a CPU mag, a hordó benti viz a cache, az utcai kút meg a RAM... :) Én legalább is ahol láttam ilyen tesztet, hogy ugyan azt végezték valamivel lassabb vagy gyorsabb RAM mellett gyakorlatilag a statisztikia hibahatár szintű gyorsulásokat lehetett mérni vagy nem mérni. :) ilyen 0,5-1% körülii eltérésekről beszélünk. Az 1600-at 2700Xre cserélve tapasztalt sebesség nővekedés 99%-at a gyorsabb proci okozná....

(#263) Hellwhatever válasza Robitrix (#262) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Amit írsz alapvetően a monolitikus architektúrákra igaz.

A Zen-ben viszont a CCX-ek az Infinity Fabric-on keresztül kommunikálnak ami egy bizonyos szintig 1:1 arányban tud skálázódni a memória órajellel, ezért szeretik a Ryzenek a jó időzítésű gyors ramokat.

Intel alapú konfigoknál pont az általad leírtak miatt számít kevésbé a memóra sebessége.

(#264) BerserkGuts válasza Robitrix (#262) üzenetére


BerserkGuts
őstag

itt is sajnos a rossz beidegződés mert 2080ti ha játék mellett nézzük

manual alatt meg ryzen kalkulátort használták:
" Ryzen DRAM Calculator, it’s a seriously cool little tool."
(hozzá tenném hogy ez a trükk csak minőségi ramokkal működik jól pl: TridentZ Neo )

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#265) jokeph válasza BerserkGuts (#264) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Na, le is vontam a tanulságot, mivel mostanában nem lesz Csúcs-VGA-m, ezért aztán nem is sokat számít, hogy 3200 CL16 vagy 3600 CL16, kb. tökmindegy. Főleg, hogy RX 480-am van. :D
No de majd egyszer. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#266) BerserkGuts válasza jokeph (#265) üzenetére


BerserkGuts
őstag

de ryzen kalkulátorral feltudnád kicsit javítani csak háát ide is minőségi=drága darabok kellenek :C hogy jól működjön jól kitalálták ezt

Én is bedőltem ezeknek a urbanlegend szintű mendemondáknak amikben az ördög a részletekben rejlik.

Én downupgradeltem szóval 1060-at lecseréltem 2400G-re hogy majd IGP-vel jól elleszek én akár gyengébb grafikán is de minden fut majd rajta mert hát tesztekben olyan szépen mutatott.

Aztán kiderült azt a tesztet akkori áron egy 100.000-ftos ausu hero alaplap és egy akkor áron 90.000ft-os flareX ramok adták össze szóval nem az olcsó jános kisgéppel készült a teszt amilyet én építeni tudtam :N
Hát nem meglepő nem is hozta azokat az eredményeket de én rendesen meglepődtem :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#267) Alpi. válasza Robitrix (#262) üzenetére


Alpi.
addikt

3333 helyett 3600 tényleg nem nagy ugrás, de alatta igencsak nagy változásokat tud okozni hasonló mértékű ram órajel emelés. Annyiban igazad van, hogy nem a ram sávszél miatt, de zen-nél az If. órajel nem független a ramétól, emiatt itt sokkal látványosabb a javulás !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#268) jokeph válasza BerserkGuts (#266) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden bizonnyal, de akkor elveszene a "Plug&Play" élményem. :D
Mert, nálam bizony így működik az aláírásomban lévő konfig. :K
Az más tészta, hogy az egykori elit laphoz nagyon jó áron jutottam hozzá (59k), különben nem lenne. X370 ide vagy oda, semmivel nem megy roszabbul mint az előd X470-es Gigabyte Aorus Gaming 7, pedig az is elit lap volt (sajna megdöglött és nem volt garos :().

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#269) Alpi. válasza jokeph (#268) üzenetére


Alpi.
addikt

Persze, hogy jól megy ! Már csak az rgb vezérlés miatt számít a lap ! :DDD
Nekem is Cr6 van a 3800x alatt. Néha már zavaróan eseménytelen a kapcsolatunk ! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#270) Robitrix válasza Hellwhatever (#263) üzenetére


Robitrix
senior tag

Na ja csak tudtommal a Infinity Fabric a ZEN 2-ben jelent meg. Azért is van egy szép nagy teljesítmény emelkedés mondjuk a 2600 és a 3600 közt. közel 35-40%. Amiből csak úgy 4-5%-ot okoz a kb. 200-300 mhz órajel emelkedés. Ő 1600-ról akarna átállni 2700X-re és a kérdés atrra vonatkozott, hogy menne -e 3333mhz helyett 3600mhz-en a memoria.

(#271) Robitrix válasza BerserkGuts (#264) üzenetére


Robitrix
senior tag

Annyi azért tisztán látszik, hogy 3200 és 3600 mhz memória mellett nincsen igazán érezhető teljesítmény növekedés. akkor 3333 és 3600 közt még inkább nem érezhető....

(#272) DraXoN válasza Robitrix (#270) üzenetére


DraXoN
addikt

Nem, már kezdetektől fogva a ryzen alkalmaz IF-t a cpu CCX blokjainak összekötésére, illetve a memóriavezérlőt is IF-en keresztül közelíti meg egy-egy CCX blok.
A zen2-ben azonban már nem csak szilíciumchipen belül hanem van chipen kívüli összeköttetés is IF-en át.. Illetve egy 2. generációs némileg optimalizált IF-et tartalmaznak, ami hatására gyorsabb is, az órajelet is jobban bírják, de egy osztót is kapott, hogy ha valaki akarja a memóriaórajelet "kb. kilőhesse az égbe" és kevésbé legyen az IF-el való közös szinkron sebesség a korlátozó.

Nagyobb sebességű memóriáknál már inkább a memória időzítésének a sebessége lesz az ami kulcstényező. Elég csak megnézni a Ryzen Dram Calculator által kreált eredményeket egy pár poszttal ezelőtti grafikonban.
Persze, ha nincs erős VGA, akkor érdemben beszélni sincs miről, mert kb. nem fog számítani.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#273) T J válasza BerserkGuts (#264) üzenetére


T J
tag

Uhh! Ezzel a +12%-al a Ryzennek már játékban is vernie kell a 9900k-t.

(#274) djhalasz válasza Robitrix (#271) üzenetére


djhalasz
tag

Igazából csak szimpatikusabb lenne 3600-on. :DD

(#275) snecy20 válasza T J (#273) üzenetére


snecy20
veterán

Az továbbra is majd az adatkommunikáció gyorsaságán, belső késleltetésen múlik az AMD-nél.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#276) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Csak ebben erősített meg a cikk, hogy amíg az AMD fogja a legfejlettebb architektúrán hozni a legjobb ár/teljesítményt, addig én maradok a Ryzen-en, legalább 2021-ig biztosan, de jó eséllyel 2022-ig.

(#277) Prof válasza BerserkGuts (#264) üzenetére


Prof
addikt

Bezony a sok tech site, tech cucc eladasbol el, nem valos felhasznalas a tesztek 95%-a mert emberek nem vesznek 1200 dollaros GPUt a 200 dollaros procihoz. Marpedig a legnagyobb haszon a legdragabb cuccok eladasan van.
De tok jol raszoktatjak a sok idiotat hogy ne legyen "cpu bottleneck" ,eladnak nekik sokkal gyorsabb procikat/ramokat dupla aron +1-2 fpsert.
NVidia nagyon raerzett a luxus ferrari csucsVGA marketing erejere. kb Senki se veszi de minden tesztben ezt hasznaljak es ingyen reklam nekik. Nem veszik eszre hogy 3szoros aron van mint a regi csucskartyak, mert csak a brand nevet jegyzik meg.
Az Apple filozofiat kovetve, akik zsakolt szart is eladnak milliokert ragott alma logoval, mert a felhasznaloknak fogalmuk sincs valojaban mit vesznek.

(#278) jokeph válasza Prof (#277) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ebben azért van ráció. :K
Az utolsó soroddal maximálisan egyet értek. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#279) Malák


Malák
aktív tag

"kicsit" megkésve, de nagyon jó cikk lett, gratulálok!

(#280) turorudi


turorudi
aktív tag

Nagy tudással megírt cikk. Döbbenettel állok azelőtt, hogy van Magyarországon olyan újságíró, aki ilyen alapossággal és ismeretanyaggal meg tudta írni közérthetően.

(#281) BalaNce87 válasza Prof (#277) üzenetére


BalaNce87
addikt

Na hát azért ez nem csak az elektronikára vonatkozik. Ott lehet nagyot keresni, ahol nem a költséget kéred vissza a vevőtől hanem a lufit, a márkát, az életérzést és hasonló jó 21. századi szarokat.

(#282) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Fúúú de jó kis cikk volt ez.
Köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.