Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tian66


Tian66
senior tag

Január óta esik minden krypto, nem hogy szárnyalna.

(#2) #78693120 válasza Tian66 (#1) üzenetére


#78693120
törölt tag

Szerintem itt inkább a technológiáról van szó, nem a BTC/Ethereum/stb.-ről. A techben igenis van jövő, a "pénzeké" a kérdéses.

(#3) Tian66 válasza #78693120 (#2) üzenetére


Tian66
senior tag

Egyet értek. A mondandóm a cikk első mondatának az első felére volt reakció. :)

(#4) Redneck


Redneck
veterán

Szerintem ez a blockchain és a hozzá kapcsolódó kriptovaluta biznisz az illegalitásnak kedvez leginkább. Lenyomozhatatlan tranzakciók(?), virtuális pénz, valós fedezet nélkül. Hát nem tűnik túl tiszta dolognak, de ez csak az én véleményem.

A blockchain egyéb felhasználási módjai mik lehetnek a jövőben? Komolyan érdekel, mert nem jut eszembe semmi. :U

Csak ezek ugranak be, bárhogy töröm a fejem:
Bennfentes kereskedelem, illegális tárgyakkal, anyagokkal üzletelés, kartellezés, megvesztegetés, pénzmosás.

Ezekre pont jó az anonim titkosított rendszer. Sima banki tranzakcióval, vagy kp-val nem feltétlenül megoldható, főleg ha nemzetközi ügyről van szó. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) Redneck


Redneck
veterán

Valaki felvilágosíthatna, mert lehet nem értem ezt a zseniálisnak beállított technológiát. :( Egy legális vállalkozásnak, vagy tiszta életet élő magánszemélynek, mi szüksége lehet lenyomozhatatlan tranzakcióra?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6) zseko válasza Redneck (#5) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem itt a tranzakciók hitelesítése a fő lényeg, és hogy utólag módosíthatatlan. De ezt csak mint hozzánemértő kívülállóként gondolom, nekem ez tűnik belőle használhatónak.

HR24.hu

(#7) cacasz02 válasza Redneck (#5) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Olyan mintha közjegyző előtt szerződnél. Csak le sem lehet fizetni. Ha megtörtént a hitelesítés akkor az visszavonhatatlan.

(#8) xTc


xTc
aktív tag

Enterprise blockchain arra is jo, hogy penzintezetek egymas kozott kozvetlenul hajtsanak vegre tranzakciot. A korrumpalhatatlansag extra elony a jelenlegi rendszerhez kepest. Ha megnezzuk egyre tobb bank keres blockchain kompetenciaval rendelkezo fejlesztot. Amugy a blockchain nem csak a kriptovalutakat jelenti..

(#9) #88470784


#88470784
törölt tag

Pl online szavazás esetén remekül fel lehetne használni.
Minden szavazó kap egy "kvázi" pénzt amivel szavaz.
Igy biztos, hogy mindenki csak egyszer szavazhat, csalás kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#10) #88470784 válasza Redneck (#5) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ezt most a készpénzzel fizetőktől is ugyanúgy megkérdezhetnéd.
Amúgy abból nekem milyen előnyöm származik, ha az állam tudja mire és mikor költök. Ez nekem miért jó is?

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát a jövőben valaki fizetni fog nekem, hogy tranzakciókat hitelesítsek az otthoni gépemen? Végülis...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) t72killer válasza #32839680 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem is piramisjáték formában de tudnám értékelni, hogy valami fix passzív jövedelemért cserébe dolgoztatom a gépem. Persze a decentralizált modell már önmagában az energiaellátás miatt (áfás kisker áram a drága Európában) megbukik:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) LámaZ válasza Redneck (#5) üzenetére


LámaZ
addikt

Vannak ugye gépkocsik amelyeket megvesznek egy napon, majd elkezdik használni, és ugye kötelezően szervizeltetni kell őket, műszaki vizsgára kell vinni, fizetni kell a gépjárműadót, tulajdonoshoz kell kötni stb.

Ha most veszel egy kocsit:
- nem tudod, hogy valóban azé-e, aki el akarja adni neked
- nem tudod biztosan, hogy milyen évjáratú, hány km-t futott, volt-e szervizelve, megvan-e a műszaki vizsgája... hadd ne soroljam.

Persze, kikérhetsz adatokat ilyen-olyan hatóságoktól, elviheted eredetiségvizsgálatra... hadd ne soroljam.
A Blockchain technológia mindezt leegyszerűsíti. Persze, hibrid rendszerről van szó, ahol az adatok egy részét mindenki olvashatja, de pl. beleírni a láncba (tulajdonképpen új blokkot felvenni) csak kitüntetett személyek (node-ok) tudnak.

Ugyanígy lehet csinálni telekkönyvet, vagy bármilyen adatbázisrendszert.
A lényeg: hogy az osztott architektúra miatt nem lehet meghekkelni, gyorsan hozzáférhető bárhonnan stb.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.