Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Őrhaloban nógrád megyében is érezni lehetett, én a második rengésre ébredtem fel, az elsőre azt mondta anyám nagyon durva volt recsegett lent nála minden, haverom meg most mondja a szekrénye majdnem rádőlt, a piásüvegek leestek a tetejéről. :D
Köcsög rengés. Ja és még salgótarjánban is érezni lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

én meg már kezdtem parázni, hogy szellem jár a lakásban, hintázás közben úgy meglengette a székemet, meg az asztalt, hogy kajak megijedtem egy pillanatra. ja, itt is fél3 körül volt a dolog, III. kerület, Árpád hídtól kicsit kijjebb :D

nincs egy éve, hogy volt hasonló. egyre sűrűbb, kipusztulunk.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) #81556480


#81556480
törölt tag

Ó hogy én mindig kimaradok az ilyen bulikból :D

(#4) fi:zi'k válasza westcoastog (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A seismology.hu szerint 35-kor volt egy 4.4-es, majd 48-kor egy 3.4-es. Mindkettő validált adat már.
Helyileg Észak-Magyarországon volt az epicentrum, valahol Balassagyarmat környékén.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

katt a lila pöttyre, remélem jól linkeltem. elvileg kettő is volt, 1:34-kor egy 4.1-es és 1:48-kor egy 3.3-as. az időpontok nem igazán stimmelnek, de valami vót :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) westcoastog válasza fi:zi'k (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Jól saccoltam hogy gyarmaton lehetett, viszont a rengés vonal elég hosszú, kiterjedésű akkor.
Csak azt nem értem, én miért nem éreztem pont az elsőt? Az én szobámban mindig egyben marad minden. :DDD
Csak a dübörgésre éreztem ami átrázta a házat.

[ Szerkesztve ]

(#7) ThodEE


ThodEE
őstag

Gödöllőn semmi :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#8) fi:zi'k válasza hoffman_ (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

GMT+1 ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) hoffman_ válasza fi:zi'k (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, gondoltam, hogy ez lesz az oka, csak nem csekkoltam, hogy milyen időzónát használ. gondolhattam volna, hogy nem a miénket :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) fi:zi'k válasza westcoastog (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én valószínűleg csak azért éreztem, mert a tizediken vagyok. Itt már jelentős az épület kilengése.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) fi:zi'k válasza hoffman_ (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A seismology.hu is GMT-ben adja meg. Biztos ez a standard.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) hoffman_ válasza fi:zi'k (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érdekes, nem hiszem, hogy ez az oka. én egy 4 emeletes panel 3. emeletén lakom, mégis teljesen kivehetően éreztem. a tavalyi 4.5-set is éreztem, azt még ennél is intenzívebben(azt ugye én írtam ki elsőnek), és volt, aki szintén III. kerben lakott és nem érzett semmit. fura :)

mod:

logikus, a GMT nem hülyeség :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) fi:zi'k válasza hoffman_ (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nemtom. :D
Mindenesetre az igaz amit írtam.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) hoffman_ válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem is vontam kétségbe. (de ha igazából a 9-en laksz, az se gáz ;] :DDD )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) westcoastog válasza fi:zi'k (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Aha. Itt nálam csak a dörgéseket hallani.
Biztos elnyeli a beton alapozás, vagy nem tudom.

Amúgy hogy is van a régi fórumos mondás?
Kaposvárra kell költözni? ott túl lehet élni mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Én éreztem a III. kerületben bár nem volt valami nagy. A szék néhány másodpercig kicsit mozgott, a másodikat viszont már egyáltalán nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#17) petipetya


petipetya
nagyúr

Érezni nem éreztem, mert nehezen ébredtem fel éjjel (nem is szoktam, mert egyhuzamban átalszom az éjszakákat). Ha pedig hallottam, annak nem voltam tudatában.

Az egyedüli furcsaság az volt, hogy feszült voltam és nehezen aludtam vissza.

Egyszóval lemaradtam róla.

De amúgy még mindig álmos vagyok, viszont mintha éjjel megfordult volna a fejemben az ébredéskor az, hogy milyen fura hangja van az éjszakai busznak, ami ugye nem is busz volt (IK260-as már az ősidők óta). De lehet, hogy ezt csak beképzelem magamnak.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, majd megkérdezem édesanyámat, ő érzékelt-e valamit, ő az éjszakás a sparhelt mellett. Ritkán sikerül lefeküdnöm éjféltájt, de most bedőltem a kanapéba. Akkor ágyúdörgés kellene, hogy ébresszen.

Egyébként meg addig jó, amíg azt lehet kérdezni csak, hogy "Éreztétek?" :DDD Móron pl. a földrengés többször is rongált házakat a múltban, a Lamberg-Szécsen kastélyt építése közben is leamortizálta.

[ Szerkesztve ]

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

jaja stimmel minden. Dunakanyarban éreztem.

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én minden földrengés átalszok :D (Angyalföld)
Bezzeg amikor hétfőn felrobbantották a bankot, arra bezzeg felébrendtem. Mondjuk az tőlünk úgy 1 kilóméterre volt, de akkor is. Én ilyenekről mindig lemaradok.

All→M8

(#21) fi:zi'k válasza callmeakos (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is szívesebben átaludtam volna, hidd el. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) callmeakos válasza fi:zi'k (#21) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Megértem :D
Nem lehet épp kellemes arra kelni, hogy minden reng körülötted.

All→M8

(#23) fi:zi'k válasza callmeakos (#22) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem nem keltem volna fel erre.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) kemotox


kemotox
addikt

Jaja. Lefekvés előtt toltam egy kevéske kis Metro 2033-at a sötétben... Mikor felriadtam a rengésre, hirtelen azt hittem, hogy jönnek a mutánsok :DDD

(#25) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Nálunk volt az epicentrum, Cserhátsurányban.
Hát marha durva volt, pont fel voltam, az első nagy rengés olyan 3-5 másodpercig tartott(szerintem), félelmetes volt, de azok a hangok, hallottad, hogy gigászi erők szabadulnak fel.
Most olyan 17:38-39 felé is volt egy kis utórengés.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26) fi:zi'k válasza Robi BALBOA (#25) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Komoly lehetett. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) Robi BALBOA válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem vagyok darázós fajta, de ez még számomra is durva volt, ügye erre nem egy megszokott dolog, Japánoknál más a helyzet, ott ez majdnemhogy alap dolog. :DDD
Nekem is pont az tünt fel, hogy egyre sűrűbben egyre erősebb rengések vannak felénk, csak nehogy mindennapossá váljon ez a dolog.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) westcoastog válasza Robi BALBOA (#25) üzenetére


westcoastog
veterán

Ó hogy te surányi vagy. Csak vagyunk itt a közelből. :D

(#29) Robi BALBOA válasza westcoastog (#28) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen Surányi, érdemes errefelé lakni. :DDD

Arra Őrhalom felé mennyire lehetett érezni?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) westcoastog válasza Robi BALBOA (#29) üzenetére


westcoastog
veterán

Anyumat dobálta az ággyal együtt, én meg csak a második morajlására ébredtem.
Palócok nagy keresztje nem igen működik herencsényben ezek szerint. :DDD

(#31) Robi BALBOA válasza westcoastog (#30) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én az a baj felvoltam, így éreztem láttam az égészet, jó lett volna átaludni. :DDD

Hát herencsényben nem tudok róla(eddig), hogy valami kár keletkezett volna, csak működik az egy kicsit(mármint a kereszt), mondjuk Herencsénynek megvan a nagy palócok keresztje nélkül is a saját keresztje sajnos.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#32) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jaja, most volt egy 6.3-as nem messze, rendesen mozgott a föld [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) westcoastog válasza Robi BALBOA (#31) üzenetére


westcoastog
veterán

Én ébren lettem volna szivesen az első rengésnél is, nagy élmény lett volna. :DDD

(#34) Dany007 válasza kraftxld (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhehe, mondjuk ez nálatok nem ritka! :D Itt meg látod, még a 4,4 esből is elefántot csinálnak. :)

Amúgymeg benne vagytok a hírekben is: [link] Mármint a magyarban is.

(#35) Robi BALBOA válasza westcoastog (#33) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

:DDD
Ha földszinten van az ember vagy kint a szabadban úgy még másabb, de én a ház legtetejében lakom(5 eltolt szintes a ház) és itt mindent megérezni. Ami nyáron volt földrengés akkor meg pesten voltam az albiban a 6. emeleten és pont akkor sem aludtam.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) westcoastog válasza Robi BALBOA (#35) üzenetére


westcoastog
veterán

Magas házban más élmény az biztos.

(#37) fi:zi'k válasza kraftxld (#32) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az egy kicsit odébb volt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38) Robi BALBOA válasza fi:zi'k (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Másabb ha ez ember "alatt" van közvetlenül az epicentrum, már csak a hangok miatt is.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#39) kraftxld válasza fi:zi'k (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy kinek :) Én pl simán éreztem, rendesen mozgott minden legalább egy percig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) Robi BALBOA válasza kraftxld (#39) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen az sem mindegy, hogy meddig tart a rengés, ha nálunk is tart vagy 1 percig akkor nem sok lakás úszta volna meg.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#41) Dany007 válasza kraftxld (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Persze. Azért azt ne felejtsük el, hogy a richter skála szerinti értékek között valami 32x-es különbség van ám! :)

Tehát ami nálatok volt 6,3-as az valahogy úgy néz ki, hogy az itteni 4,4x32x32=6,3. Szóval nem kicsit durvább. :)

szerk.: bizony, jól tudtam: [link] " Másik fontos jellemzője, hogy két látszólag „hasonló” magnitúdójú érték például 5,4 és 6,4 között a kipattanó energiában kb. 32-szeres különbséget takar."
Ergo amit te éreztél, az közel 1024x erősebb volt, mint ami itthon volt. Milyen szép kerek szám. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) kraftxld válasza Dany007 (#41) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az augusztusi olyan 30km-re történt 6.6-os azért keményebb volt :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) fi:zi'k válasza kraftxld (#39) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyilván nekünk, akik pl Mo-on élnek. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.