Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon korrekt lépés az AMD részéről. Mikor megvettem az s939-es alaplapomat két éve pár hétre rá jött az s940 majd nem sokkal később az AM2. Már éppen a cserén gondolkodtam amikor megláttam, hogy megjelentek az árlistákon a 3800+ és 4200+ X2 példányok.
Vettem is egy 4200+os példányt és nagyon szépen megdobta a teljesítményt. Így a gépfejlesztés kitolható még minimum 1 évig, ennyit megért. :)

Ja és korrekt a cikk! Biztos lesz olyan aki nem is tudott erről a dologról és megspórol egy felesleges gépfejlesztést.

(#52) villamos


villamos
őstag

Beáldozzak 20k -t egy ilyen 4200+ -os dögre? Megéri? Mennyivel jobb mint az egymagos 3500+ -om? :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#53) direwolf válasza HERR Z (#1) üzenetére


direwolf
őstag

Hi!

Szerintem inkább ésszerűbb az RMClockal visszavenni a feszt és a szorzót, aztán performance on demand-al hadd tekerje fel automatikusan mikor kell neki. Így megy nekem fél éve 1V/1160MHZ és 1,35V/2755MHz között 12 lépésben.
Kell ennél jobb? :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#54) mcroberto válasza HERR Z (#25) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Köszi. Akkor este eszembe se jutott :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#55) Kloden


Kloden
senior tag

Szerintem nem korrektségből dobta piacra ezeket a procikat, szimplán pénzhez akar jutni, tekintve hogy sokan nem váltottak platformot mivel fölösleges pénzkidobásnak érzik. Ezért újra áruba bocsájtja az X2-eseket a régi lapokhoz, (ezáltal olyanok is fejlesztenek akik nem akartak feltétlenül) de ezzel csak kis időt nyernek a felhasználók, mivel nemsokára kijön a Phenom, ami jóval nagyobb teljesítményt ígér tehát a szerencsétlen user újfent elavultnak érzi majd a gépét.
A cikk remek egyébként, grat! :C

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#56) CPT.Pirk válasza Kloden (#55) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem meg ezek az X2-ők elegek lesznek addig, amíg AMD kihozza elérhető áron az új generációt...

Mert ezek nélkül max használtan lehetett volna X2-őt venni, ha meg nagyon válltani kell, akkor esetleg AM2, ami hát nem a leg jobb befektetés 939-ről, vagy intelre váltás... Lényeg hogy ramot, lapot, procit tuti cserélni kelett volna. így még vígan elvagyunk a DDR memóriákkal... :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57) Overlocker


Overlocker
veterán

szép munka :R Most nézem mennyi írásod van..meglesem őket :C

(#58) Prosector


Prosector
addikt

Hiánypótló írás ! Ahogy leszűrtem én vhol E6300-E6320 környékén lehetek (tuningolva).

Valószínüleg simán kihagyom az AM2-őt.

Haverom AM2-es vasát nyüstöltem 1 hónapig(szintén 3800+),de nem éreztem ,h gyorsabb lenne,mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#59) kavicssli


kavicssli
addikt

:R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#60) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
LE A KALAPPAL

NAGYON JÓ TESZT

HERR-Z az HERR-Z

(#61) opr


opr
veterán

Nem kötekedés, inkább egy kis javítás:
a memóriasebesség-tesztnél van ez: "Jól látható hogy szépen exponenciálisan nő a teljesítmény az órajellel."
Nem lineáris gyorsulást akartál írni? Ez elég messze van az exponenciálistól :U
Tudom, hogy ez a kákán csomót keresés, de szakmai ártalom, böki a szemem nagyon :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#62) opr


opr
veterán

ui.: egyébként :R
Nemkevés munka van benne, és hasznos is az írás, grat és kössz.
bocs, hogy kettőben ment

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#63) HERR Z


HERR Z
veterán

Az észrevételeket/helyesírási hibákat javítottam thx mindenkitől, ill kiegészítettem még egy picit, főleg az alulfeszelős részt

(#64) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Hali!
Nagyon jó lett a teszt.Grat.
Lehet egy kicsit off de ha lehet itt megkérdezem.
Nekem van egy Windsor magos 3800+ x2-m és az istenért sem akar 2350Mhz fölé menni. ezen stabil csak. Egy CM Hyper TX hűtő van rajta. Az a kérdésem hogy mitől lehet ez? Másnál olvastam hogy viszi neki a 2600-at is. A proci egy MSI K9NU Neo-V (MS-7270) alaplapban van és 667Mhz-es ramok vannak mellette. Arra tippelek hogy a ramok nem bírják már és esetleg ezért nem megy tovább a proci. Aki tud valami ötletet szívesen várom.
Előe is köszi

[ Szerkesztve ]

(#65) oz82 válasza HERR Z (#1) üzenetére


oz82
senior tag

Helló

nincs 1 hónapja hogy van 1 ilyen procim (4200+ S939). Csak jó véleménem van vele kapcsolatban.
Alapon:[link]

A problémám a tuningban van, lehet hogy egy rosszab példányt fogtam ki, vagy az alaplapom, tápom nem bírja (Abit AV8, FSP 350PNF) vagy egyéb más hardverelem. 244Mhz-ig(2680Mhz) tudom emelni a külső órajelet Mem visszaosztva 333-re, ekkor a mem még csak 416MHZen ketyeg, Ht szorzó 4-en.
Itt még atom stabíl. 245-nél mintha egy fal lenne a post-oláson sem jut túl!
Van ötleted hogy mivel próbálkozzak. A régi procim (A64 3000+) elfutott 292Mzh külső órajellel is, olyan 2600 környékén. Úgy hogy sztem az alaplap ok.

köszi.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#66) old gray válasza oz82 (#65) üzenetére


old gray
addikt

Nekem többet kajáló konfigom van, u.ezzel a táppal és elbírja.
Szóval egy kérdéses tényező kiesett.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#67) Cefet


Cefet
aktív tag

Gratula a cikkhez!
Az AMD meg bekaphatja, de tövig! Nekem egy "zsír" 939-es gépem volt, de nem tudtam bele olcsón, jó procit venni. Core2-re fejlesztettem (E6750 :) ), amit persze nem bántam meg, de egy ilyen procival még "elvegetáltam" volna 1-2 évig. Főleg úgy, hogy jó videó karikat is lehet még kapni AGP-slotba...
No mindegy, jól tette az AMD, csak előbb kellett volna.

El vagyok borulva. Már ez is PCI-e -s volt... :B

[ Szerkesztve ]

(#68) Papabear195


Papabear195
tag

Gratulálok!
Nagyon jó kis teszt! :C

(#69) spirit007 válasza Cefet (#67) üzenetére


spirit007
senior tag

Akkor már csak azt kéne ehhez az "objektív" értékeléshez tudnunk , hogy milyen volt az a "zsír "konfig .
És -szerinted- milyen AMD procival értél volna el 3900MHZ-t , hogy ugye elégedett legyél és elvegetáljál 1-2 évig :D :D :D

(#70) #31757056


#31757056
törölt tag

Nagyon kiváló a cikk, olyan rég olvastam már zsíros kis procitesztet! Gratulálok hozzá!

Speed(R) (#41)
Szerintem ez reklámnak nem az igazi mert aki először olvassa a cikket, értékesítésről nem olvashat benne (vagyis de, az AMD részéről... :) ), aki még a hozzászólásokat is elolvassa, szintén nem talál eladásra utalást (legalábbis ami az eddigieket illeti), aki pedig ismeri HERR Z-t, annak pedig már nem kell reklámozni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#71) bozont


bozont
veterán

Mennyibe fájna, ha a mostani procimat egy tuningosabb darabra cserélném? Mondjuk olyanra ami viszi legalább a 2800Mhz-t.

(#72) #31757056 válasza Kloden (#55) üzenetére


#31757056
törölt tag

CPT.Pirk fórumtárssal egyetértve szerintem is korrekt dolog volt az AMD részéről az újragyártás. Természetes hogy azért tették amúgy hogy a profit ezzel is nőljön, de a vásárlók akik elégedettek lesznek ebben a szegmensben is, nem ezt fogják nézni. Így aki szeretne kétmagosra váltani még most akár, de nincs elég pénze, nem kell alaplappal és memóriával együtt cserélnie, hanem elég processzort. Bár a választék nem valami nagy, de akkor is van... Aki meg erősebb X2-őt szeretne, az meg akkor abból a pénzből lehet hogy nem am2-őt vesz (kivéve ha nem nagyon márkahű, ill. nem ért a tuninghoz), hanem akkor már átáll a kékekhez (és jól pofára esik a végén ha a Phenom alázni fog a piacon... :) ).

Én a magam részéről az óriás pénzszűkében szintén nemrég váltottam, de nagyon elégedett vagyok azzal a teljesítménnyel amit így kaptam, főleg az új játékokban, egyszerűen össze sem lehet hasonlítani...

[ Szerkesztve ]

(#73) old gray válasza bozont (#71) üzenetére


old gray
addikt

Gyere UT3-azni, ne fórumozz már annyit! :P

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#74) villamos


villamos
őstag

Ez az újragyártás duma nekem egy kicsit azért bűzlik. :U Véleményem szerint ugyanis ennek nem lenne sok értelme. Nem látom benne a logikát. Ez olyan mintha monduk az Intel azt mondaná, hogy elkezdi újra gyártani a 386-osokat, mert hírtelen igény merült fel rájuk. Persze ez képtelenség. Itt valami más lehet a háttérben. Miért pont ezt a két típust szemelte ki vajon az AMD? Hiszen ezek messze nem a leggyorsabb példányok, (mármint gyárilag) vannak magasabb órajelen működő darabok is. :F
A nagy pénz nem abban van, hogy kispisti megvesz otthonra a gépébe egy procit. A pénz a szerverpiacon van, a szerverprocikért lehet bezsebelni sok pénzt. :Y Hasonlóan zsíros terület még a különféle márkás számítógépek piaca is. Hiszen egy Dellnek, egy HP-nek, vagy egy másik cégnek előre meghatározott konfigjai vannak, amelyeket nagy tömegben dobnak össze, és ezekhez rengeteg procira van szükség, ergo sok sok procit kell legyártani, amelyen némi haszon is csurran-cseppen.
Lehetségesnek tartom, hogy valamiért megmaradt egy nagyobb raktárkészlet a cég nyakán, és most ezt kiszórja még útoljára. ;] Lehet hogy mondjuk a Dell, vagy egy másik nagyobb cég megrendelt egy nagyobb mennyiséget ezekből a chipekből, és az AMD legyártotta hozzá a waffereket, de valamiért visszamondták a rendelést :( ,az is lehet hogy nem is lettek betokozva. Egy ideig porosodtak valami raktárban, majd valaki felfedezte őket, és ha már ott voltak, úgy döntöttek hogy értékesítik őket. A buta gyártónak nem kell? Akkor majd megveszik őket a fanok! :C Ha más nem, legalább a gyártási költségük megtérülhet. :K

Jó kis procik ezek, az én gépem meg 939 -es, ami most van benne az nem egy durranás, valószínüleg én is benevezek egy ilyenre. ;)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#75) #31757056 válasza villamos (#74) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem csak a pénz oldaláról lehet megközelíteni ezt. Az AMD számára a mostani helyzetében különösen fontos hogy minnél több procit adjanak el, vagyis minnél több vásárló ismerje meg egyátalán az AMD márkanevet. Főleg kell ez most a Phenom megjelenése előtt. Sokan azt sem tudják mi az az AMD, az emberek háromnegyedének ha a számítógépet említed, csak az Intel márkanév jut eszébe. Tehnológia, foglalat, raktárkészlet, újragyártás, vagy meglévő betokozása ide vagy oda, az AMD-nek csak jót tehet az hogy ha minnél több termékét adja el, a lehető legszélesebb körben. Bukóban mostmár biztos nem szállnának ki a 939 bizniszből, egy bejáratott technológia, bevált gyártósor, ha újragyártanak. Ha meg azt adják el ami rajtuk maradt, akkor ugyan buknak rajta, de még minnél jobb hogy eladják az egészet, mintha rajtuk rohadna meg... :)

(#76) spirit007 válasza villamos (#74) üzenetére


spirit007
senior tag

Egy ideig porosodtak valami raktárban, majd valaki felfedezte őket, és ha már ott voltak, úgy döntöttek hogy értékesítik őket

jaja , az évszázadok pora :D ... meg 386-os ... hehe

Nem tom' mért , de ilyen dumáktól ez jut eszembe :

[I] Kb. ált. 1-2. osztály! Új helyre költözés pincében nagy láda találás tele jobbnál jobb kvarcórákkal! Tv-s, játékos óra! Nagybátyámnak olyan kvarcóra levés, amiből gombnyomásra boksz-kesztyű kijövés --> támadó hatástalanítás! Többiek irigykedés, ill. kétkedés!!! De rögtön erre vmi nagyobb hazugság mondás!

ases.faltam.hu [/I]

(#77) Lui76 válasza HERR Z (#5) üzenetére


Lui76
őstag

Hát sajnálom a régi 939-es rendszerem :(
igaz nem x2 de más érzés volt mint AM2
nemtom mi hiányzik.

www.kezmuveskeramia.hu

(#78) SP!T


SP!T
addikt

Pont 939->AM2 cserén vagyok, de félvle... :) Lehet nem éri meg vesződni! :W

There's a device that I've been using called a whoop.

(#79) tottiboy


tottiboy
tag

Nagyonjókis irás :K
mellesleg énis egy Herr Z féle 3800+ot/2000mhz/ hajtok 5400+on /2800mhz/ 1,43volt mellett. :C

Dell Latitude D630

(#80) CPT.Pirk válasza villamos (#74) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Véleményem szerint nem lehet visszamaradt készlet, mert nem egyeznek meg a magok a korában legyártott Toledó magokkal. Az órajeles kérdésedre meg azt tudom mondani, hogy egy adott szériában mindig az alacsonyabb órajelen menő procik között van több működő példány, ergo több a nyereség. Aki meg megtudná venni a magas órajelű X2-őt, az már valószínüleg nem egy egymagos 3000+ -al tolja az ipart...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) joshua7 válasza SP!T (#78) üzenetére


joshua7
veterán

Az pedig felejtős. Onnan Core-ra van csak értelme, ha érezni is akarod a változást...

Semper Fi

(#82) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Jó írás, segít pozícionálni a szerzeményeket.

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#83) villamos


villamos
őstag

Jóvanna! Csak próbáltam valami logikus magyarázatot találni erre a szokatlan akcióra, a gyár részirül.
Hétfőn körülnézek, és megpróbálok szerezni egy 4200+ meglátjuk mit lehet majd kihozni belőle... :K

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#84) villamos


villamos
őstag

upsz

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#85) Zsoo80


Zsoo80
tag

Grat a teszthez brutálisan jó lett!
Kérdés!
most vettem én is 4200 X2-es procót.
Most 2809 ( 11x255.4) Mhzen hajtom, de 1.475V kell neki adnom, hogy végig jó legyen Ortossal.
HA már picit lejjebb veszem 1.462 (vagy vmi ilyesmi kb) akkor pár perc után már ortohos (mind2 esetben 8as prio) hibát jelez.
Nem sok neki ez a 1.475 volt, ha ezen fogom járatni?
(konfigom a nevem alatt)
Esetleg ha fejljebb akarom még húzni mennyit adhatok neki max (a bios 1.55ig állítható )?

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#86) NovaBlue válasza Zsoo80 (#85) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

hy én a hejedben nem adnék neki több feszt mert lehet vagy túlmelegszik!
Az én 4200-esem max 3150 en volt stabil de akkor is csak +6.6% ot adtam neki most nemtom pontosan mennyi is az de akkor már fűtött rendesen és nem volt neki elég az én kis TX2 esem uh sztem nem ér meg annyit h elszáljon de majd ir valaki nálam kompetensebb me rt én nem vagyok ezekben biztos de sztem nem éri meg, én is csak 2.6 on használom itt még nem kel +fesz és nem is melegszik annyira, ha meg kell majd 3 giga akkor majd adok neki vagy cserélek mert ha valaminek már 3 gigás X2 es kellene akor inkább core2duo de addigra már kijönnjek az ujj AMD uh AMD POWAAAAAAAA

(#87) Zsoo80 válasza Zsoo80 (#85) üzenetére


Zsoo80
tag

kis elírás bios fesz csak max 1.500 ig

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#88) Zsoo80 válasza NovaBlue (#86) üzenetére


Zsoo80
tag

ja igen az lesz csak tesztelgetem. 1ébként a freezerem egész jól hüvősen tartja a prockót. de én is veszem vissza 2600 Mhz környékére.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#89) t72killer válasza HERR Z (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

üdv! mondjuk videókódolás is érdekes lenne valami modernebb progival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) joghurt


joghurt
addikt

A fogyasztáshoz annyit, hogy amint az már számtalan helyen leírásra került, a disszipáció a frekvenciával egyenes arányban, a feszültségtől négyzetesen függ. Jelenleg a procim 800 MHz-en és 0,85 V-on megy, ami az eredeti fogyasztás (1800 MHz, 1,45 V) alig 15%-a, a mag 29 fokos. RMClock.

A tej élet, erő, egészség.

(#91) Zsoo80


Zsoo80
tag

1ébként én azt mondom, hogyha az amdnek lenne esze akkor ez a két proci helyett inkább gyártana 5600+ - 6000+ körüli s939 procit és még drágábban is lehetne edni mint ezeket és szerintem iszonyat mennyiséget ellehetne adni belőle....
és sok s939 tulaj imába foglalná a nevüket!
Nemhiszem, hogy az am2 platformtól eltántorittana bárkit is, mert szerintem akinek ilyenje van úgyis a phenomot várja pci-e 2.0 és ddr3al úgy mint én is. Addig meg bőven jó a s939, max kicsit húzgáljuk! :D
Am2 az meg azthiszem 1az1ben kimarad.....

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#92) t1


t1
addikt

Jó írás lett :R
Ezek után főlen nem váltok rendszert.. :)

(#93) Daneeka


Daneeka
senior tag

Jelenleg egy 3000+ Barcim van. Elsősorban videoszerksztés, renderelés miatt vennék egy 2 magos procit. 4000+ körüli X2 -vel mekkora teljesítménykülöbséget, gyorsulást tapasztalnék?

(#94) NovaBlue válasza Daneeka (#93) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

hát szerény véleményem szerinnt olyan 60-70% ha a progi támogatja a 2 magos procikat ha meg nem akkor is egy 25-30 min DE ez csak az én véleményem

(#95) Daneeka válasza NovaBlue (#94) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sony Vegas 7. Szerintem támogatja. 25-30% ért nem invesztálnék bele egy ilyen rendszerbe.
60-70% viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#96) t1 válasza Daneeka (#93) üzenetére


t1
addikt

2x gyorsabb lesz :)

(#97) Thrawn válasza Daneeka (#95) üzenetére


Thrawn
félisten

Épp VirtualDub-al kódolok DivX 6.7.0 kodekkel, dolgozik mond a két mag ahogy kell :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#98) t1 válasza Daneeka (#95) üzenetére


t1
addikt

20-30%-al ha nem többel a 3700+ A64 em rak rá a rendszeredre... az enyémre meg 20-30%-al ha nem többel egy X2....akkor a tiédre mennyivel is lassab?

(#99) Daneeka válasza t1 (#98) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ha ez kérdés akkor: 20-30 + 20-30 = 40-60% gyorsulás :C Ami tetszik :K

(#100) t1 válasza Daneeka (#99) üzenetére


t1
addikt

szerintem ha tied elér 1000 pontot valahol és az enyém 30%-al többet akkor az 1300 és az X2 az enyénél is 30% többet akkor az 1690 pont és nem 1600... szóval több mint 60% :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.