Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HERR Z


HERR Z
veterán

ha valakinek van ötlete szóljon, szivesen tesztelek még mással is

jah prociképet majd holnap teszek még fel....

[ Szerkesztve ]

(#2) Gtxtt válasza HERR Z (#1) üzenetére


Gtxtt
tag

:R :C
Jó lett a teszt.Valószínűleg egy ilyen X2 3800+ lesz a következő procim.
Ez egy jó döntés az AMD részéről.Így sokkal olcsóbb és egyszerűbb gépet fejleszteni!

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#3) DragonR+ válasza HERR Z (#1) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Szuper cikk.
A végén nem konklúzió akart lenni az a diszkusszió? ;)
Üdv, DragonR+

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#4) rzoli


rzoli
senior tag

Üdv

Elég egyértelmű lépés az AMD részéről, a kispénzű vásárlókat veszik célba, akiknek nincs pénzük mindent egyszerre lecserélni. Ha nem a bartonos rendszerem hal meg pár hete, hanem mondjuk egy 939-es, akkor nem cseréltem volna mindent, hanem könnyen, "fejleszthettem" volna.

Egyébként az új 5200+ nagyon hasííííííííííít... :)

bye
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5) HERR Z válasza DragonR+ (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

a kettő egy és ugyanaz
itt felénk labor jegyzőkönyv végére mindig diszkussziót kellett írni nem konklúziót, ezért ragadt rám

(#6) craine12


craine12
tag

Ez nem semmi, rengeteg munkád van ebben az írásban. Amiért külön :R , az az alulfeszelős rész, ilyenre ritkán térnek ki.

szükség

No woman. No cry. No kidding.

(#7) DragonR+ válasza HERR Z (#5) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Én nem értek a labor jegyzőkönyvekhez (se).
Én elhiszem Neked. Csak furcsa volt a szememnek. :B

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#8) EQMontoya válasza HERR Z (#5) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát nem egészen ugyan az, legalábbis matematikában nagyon nem.

Same rules apply!

(#9) joghurt


joghurt
addikt

A hivatalos árlistákon nem rendelhető processzorok nagyjából igazodnak az AM2 árához

Hoool? Ami árlistákat én látok, ott annyiért kapni egy S939 X2 3700+-t, mint egy AM2-es X2 5200+-t. (Már úgy értem, a te boltodon kívül. :P )

A cikkhez különben grat.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#10) orbano válasza HERR Z (#1) üzenetére


orbano
félisten

tudtad, hogy az alt+printscreen csak az aktív ablak tartalmát másolja a vágólapra és akkor nem kell vagdosni össze-vissza? :)

amúgy grat a cikkhez ;) :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Thrawn


Thrawn
félisten

Jó cikk, jó procik mi kell még? :)

Olvastam egy burn-in módszerről aminek az a lényege, hogy meg kell keresni a legkisebb feszt amivel még nem hibázik a proci, majd hosszú 'bejáratás' után szép fokozatosan növelni kell az 'FSB'-t. Egy idő után persze feszt is kell majd növelni. Állítólag dob valamennyit a proci maximális tuningján ha valakinek van kedve végigjátszani ezt a mókát. Tudsz róla valamit?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Ja, érdekes lépés volt, mondjuk szerintem nem kellett volna ledögleszteni az S939-et annakidején...
Szvsz, akinek S939-es PCI-E-s lapja van, az inkább vesz egy új procit, mint hogy váltson lapot+ramot+procit. Főleg úgy, hogy tudja, az AM2 csak a DDR2 támogatással jobb. A DDR2 meg...

(#13) tgabi333


tgabi333
tag

Szia

tetszik a cikk alapos, egy megjegyzésem azért lenne hozzá: a grafikonok (fehér alapon kék téglalapok, jobbra növekednek) nem arányosak?

(#14) bzoley válasza HERR Z (#1) üzenetére


bzoley
veterán

De megörültem hírtelen. Azt hittem "igaz" a hír, de ezek szerint a mostani 4200+ról nincs hova újítanom. Sokaknak még így is kedvezhet az újragyártás.

(#15) jerry311 válasza bzoley (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

pl nekem :))

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szinvonalas cikk lett. :)

***

(#17) spirit007 válasza HERR Z (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Kettő dolog :

1. az általad készített oszlop diagrammok khmm ... finoman szólva félrevezetőek ... mivel "optikailag" azt sugallják , hogy 2800 -> 3100 ra húzva dupla sebesség érhető el .
Persze , ha teljes hosszban készíted akkor nem annyira látványos :D
Szóval , ha nem írod az egyik postban , hogy jegyzőkönyveket (is) írsz , akkor esküdni mertem volna , hogy PR -es vagy :D

2 . Viszonyítás képp egy egy magos pl. 3700-as Sandi vagy 3500 Venice procit is jó lenne bevenni a listába (főként tuningolva) hogy legyen viszonyítási alap azoknak akik több mint kétszeres árért akarnak(nának) venni mondjuk egy X2 4200-ast .

(#18) golyani


golyani
addikt

tetszik.
árakról nme lesz vmi info? lehet kerítek egy ilyent karácsonyra. a Vapochill micro sztem elég lesz rá:)

(#19) tzimash


tzimash
őstag

grat! jó cikk, sok meló van benne.
lehet megint bizniszelünk egyet :DD

(#20) Ste


Ste
addikt

üdv,

tényleg jó kis cikk :K
1 helyesírási hibát leltem benne (laboron ezért már kirakhattak volna :) ):
"A tesztet, mármint hogy meréi-e tuningolni" - megéri lett volna, ha jól sejtem

ugyanakkor említést érdemel, hogy hozza egy 6700 ponteredményét, de egy 4300-4400 is majd 70-80%-an tuningolható alapfeszen.

Ettől függetlenül ez nem csorbít a procik értékén. Szerettem nagyon a 939es rendszerem, de jó hír, hogy életképes marad a platform.

(#21) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Hy. Grat a cikkhez. Pont ma rendeltem egy 4200+ X2 őt.1 év garival megáll 20K-ban (nekem) OEM. Kiváncsi leszek milyen eresztés lesz. :)

Ezt az alul feszezést nem lehet máshogy megcsinálni? Csak drótozással? ASUS A8N32-SLI deluxom van. :(

[ Szerkesztve ]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#22) Degradator


Degradator
tag

grat az íráshoz! :R

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#23) HERR Z válasza EQMontoya (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

igen a diszkusszió tömör lényegretörő míg a konklúziónál nem lényeg a méret

Átvarázsolom majd egy picit a képeket, túl nagyon a grafikonok és belevágok egy alapórajeles 4200+ eredményeket is
egymagos procim ha lesz majd akkor bővítem azzal is, jelenleg nincs

(#24) golyani válasza mcroberto (#21) üzenetére


golyani
addikt

A8N-e-ben én tudok menni lefelé is igaz csak sima 3500+-al.
jelenleg 1,35-ön megy 3800+(2400=220*11)-on.

(#25) HERR Z válasza mcroberto (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

biosba ahol a feszt lehet állítanod, ott nem emeled a feszt hanem csökkented
asusba tudtommal 0.8V-tól 1.55V-ig állítasz be azt amit akarsz, ott lőjj be magadnak kezdésnek 1.2V-ot és azt csökkensd lefelé ha meggyőződtél orthosszal hogy stabil

(1.075V-on stabil volt az orthos csak mikor közbe nyomtattam akkor dobta be az agyhalált......szal az se 100%)

(#26) Tom5


Tom5
addikt

Gratula! Nagyon szép és minden igényt kimerítő írás!!!!Az AMD-nek meg hatalmas GRATULA,hogy nemhagyja cserben a S939-es foglalatot!!!Nekem is DFI lanparty és X2 3800+ as procim van,alapfeszen szépen megy 2600mhz-en.Most szeretnék majd én is ilyen memóriákat venni (by Hammon :DDD ) nagyon remélem ,hogy ilyen szépen muzsikálnak majd ebben a lapban is!!! Ha meg esetleg elviszik a procim akkor megkereslek egy übertuning 4200+-os ért... :U

(#27) HERR Z


HERR Z
veterán

most megcsináltam az alapórajeles 4200+ méréseket, gyorsan összehozom a kisebb táblázatokat excelbe és ápgrédelem a cikket

[ Szerkesztve ]

(#28) phoenix56


phoenix56
tag

Én is kihuzom még egy ideig a tuningolt X-kettessel, amit a nagyon korrekt HERR Z kollégától vettem. :R

Thousands Of Thoughts, bvdub = Brock Van Wey

(#29) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nah, végre egy jó hír. Jó látni, hogy AMD-nek eszébe jutott a kispénzü júzer (magamra is gondolok, a DFI lapomat leárazáskor vettem) :DDD

Nálunk 14K kiskerben a 3800+ X2, és 16K a 4200+ X2, nemtudom melyiket válasszam tuningra... (260-as FSB-hez kellene valami...)

Az írás meg tetszett, a grafikonok elsőre picit félrevezetőek, de aki a számokat is olvassa, az rájön mi a tuti... :DDD
A végével pedig különössen egyet értek.

Mod: mégegy kérdés. Ezekben a procikban a plusz cache-t hogy iktatják ki? Csak a proci nem látja őket, vagy tápot sem kapnak a procin bellül? (azaz arra vagyok kíváncsi, hogy kevésbé fűttenek -e..)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Nagyon részletes teszt! A helyesírási hibák ki lesznek valamikor javítva? Vagy hogy kerültek bele?

(#31) phoenix56 válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


phoenix56
tag

X2 3800+ @390 FSB:

megy 400on is csak akkor már instabil

mod: a sempronom elvileg 256K-s Athlon 64, ami szinte alig melegedett, valszeg ennek köszönhetően. Sztem a kisebb cache kevésbé melegszik.

[ Szerkesztve ]

Thousands Of Thoughts, bvdub = Brock Van Wey

(#32) HERR Z


HERR Z
veterán

Képek korrigálva, x2 4200+@2200MHz DDR500 eredményekkel bővítve
helyesítási hibáknak nekiesek
jah, találtam egy CF-es 3dmark képet onnan van a 3700+@3100 eredménye

(#33) HERR Z válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

Mod: mégegy kérdés. Ezekben a procikban a plusz cache-t hogy iktatják ki? Csak a proci nem látja őket, vagy tápot sem kapnak a procin bellül? (azaz arra vagyok kíváncsi, hogy kevésbé fűttenek -e..)

tápot se kapnak tudtommal, ergo nem is fűtenek
volt valódi Toledo-m na az kazán volt a javából

(#34) Kantorpe válasza HERR Z (#33) üzenetére


Kantorpe
tag

Tetszett.

Palominot semmi nem ubereli kazankiralykodasban :))

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#35) kovy79 válasza Krugszvele (#30) üzenetére


kovy79
őstag

Vajon hogy Kazinczy?
A te 10 hozzászólásod összesen nincs annyi, mint ennek a cikknek a negyede.

HERR Z: grat a cikkhez, nem semmi meló lehetett összevagdosni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) JanR válasza kovy79 (#35) üzenetére


JanR
addikt

akár mit is csinál az AMD, még ha ingyé adja a procijait, akkor is INTEL-t veszek inkább, számomra sokkal megbízhatóbb. 6 éve intel-t használok és soha nem volt vele gondom.
nővéremnek volt egy AMD-je, azzal meg állandóan kékhalálos volt a gépe.
szóval számomra INTEL Rulz

(#37) jerry311 válasza joghurt (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Rossz helyen keresed. :))
Pl itt már olcsó az S939 X2-es is. Nemrég még majdnem duplája volt az AM2-esnek.
[link]

(#38) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, szep atfogo teszt, gratulalok hozza :K

(#39) #64791808 válasza JanR (#36) üzenetére


#64791808
törölt tag

Függetlenül attól, hogy én is Intel-párti vagyok inkább, ez nagyon erős sarkítás.

(#40) Frenky válasza HERR Z (#33) üzenetére


Frenky
csendes tag

Hi!
Nagyon jó topic, én is épp mostanában szeretném kicsit ápdételni a gépem.
[link]ASUS A8R-MVP
Jelenleg ez az alaplapom van: ASUS A8R-MVP + AMD Athlon 64 3200+ Socket 939
2×512RAM Kingmax + szokáso dolgok.
Az alaplapba elvileg 3 procifajta mehet, a gyártó oldalát nézve.
Akkor most melyiket érdemes beletenni, hogy érezhető teljesítmény növekedést érjek el?
A depo-n láttam ezt: AMD Athlon 64 X2 4200+ Socket 939, Dual-Core, OEM 15.599 Ft
Vagy csak ez jó bele: AMD Athlon 64 3700+ Socket 939, San Diego mag, 25.319 Ft
HELP! & bye.
Frenky

HUNter

(#41) Speed® válasza Frenky (#40) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A San Diego 3700+ árát honnan szedted? :D Súlyos.
Felejtsd is el egyébként, az alaplapod X2 procikat is kezel természetesen.
Az írásban is szereplő 4200+ X2őt megvéve jó darabig bebiztosítod magad.
Tuningban ha szerencséd van, 2.9GHzet meglépi könnyedén.
(ha nem vagy szerencsés alkat, beszélj a cikk írójával ;) )

HERR Z
Ez ügyes reklám ;] Remek leírás/hír, furcsa, hogy Ph! nem cikkezett erről :U

(#42) kovy79 válasza JanR (#36) üzenetére


kovy79
őstag

Oszt' hozzád ki szólt?
Főleg, hogy vegyél Intelt? Tőlem vehetsz C64-et is. Mondjuk legalább lenne egy E4300-ad, nem egy D940...

Mod: Speed(R): tényleg érdekes, h mennyire "fű alatt" megy az egész.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#43) Ste válasza kovy79 (#42) üzenetére


Ste
addikt

pont ezért nem emlékszik rá senki ;)
"fű alatt" közölték a híreket :)

még az jutott eszembe, hogy nálam alapfeszen (1,35V) 2700en a korábbi X2-m egy Xp-120 alatt 37 fokos volt, igaz a venti 1200-1400-en forgott (hangja nem volt sok)
tehát annyira nem vészesek fűtés terén (persze a plusz fesz tud rajta dobni)

(#44) lapa


lapa
veterán

alulfeszelés témában fontosnak tartanám a dinamikus szabályozás lehetőségét (magyarán win alól terheléstől függően, nem BIOS hekkeléssel). ezzel kapcsolatban van valamilyen tapasztalat? hasznos cikk btw.

(#45) tgabi333


tgabi333
tag

bocsi, még egy apróság:

...el tudott érni a proci egy 21 fokos szobában és egy egyáltalán nem szellőző házban.

(#46) old gray


old gray
addikt

Nos a teszt átfogó és alapos, DE: hol vannak a valós alkalmazások? Csupa szintetikus teszt.... Tudod miért említem, a tőled kapott s939 X2 4200+ proci szintetikus tesztekben szépen megy az általad garantált 2900MHz-n (még magasabb órajeleken is), DE játékokban (pl UT3 demo) folymatosan fagy, ill. restartol a gép. Csak 2805MHz stabil.

Ha veszek egy cpu-t nem Orthossal meg benchmarkokkal akarok játszani hanem rendes játékokkal, ott legyen stabil az a pretested cpu...... :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#47) ollie válasza JanR (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is csak intelt veszek, de attól még az AMD egyáltalán nem rossz. A kékhalálok nem a proci miatt voltak. ;)

***

(#48) old gray válasza Frenky (#40) üzenetére


old gray
addikt

Nekem van egy san diego-m, igaz hogy használt (még garis), de odaadom baráti áron 15000-ért! :DDD :DDD :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#49) JohnR válasza HERR Z (#1) üzenetére


JohnR
aktív tag

Köszi a tesztet! :R :C
A jó öreg 3800+ -t mostmár ideje lenne lecserélni erre a 4200+ -ra. A döntésben sokat segítettél.

(#50) CPT.Pirk válasza lapa (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sima A64-et win alól tudtam szabályozni a CPUID progival, a szorzót állítani tudja, az tökéletessen működik, a progi feszt is tud állítani, de nálam minden esetben fagyi van olyankor, gondolom ez erőssen alaplapfüggő dolog.
Alulfeszelés mellé érdekes lehet még a "C2 disable", vagyis hogy lekapcsolja az adatbuszt, mikor az éppen nincs használatban, ez elég drasztikussan tudja csökkenteni a hőmérsékleteket (akár több mint 10 fok minusz), mikor az ember nem játszik. (játékot nem befolyásolja) Ezt értelmesebb alaplapokban bios-ban lehet kapcsolni, a többiben külső progi kell hozzá, mint pl. a "Central Brain Identifier". <- hasznos dolog, socket-A óta használom...

HERR Z: köszi, akkor tényleg jó vételnek tűnnek. Hamarossan veszek is egyet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.