Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Daneeka válasza t1 (#100) üzenetére


Daneeka
senior tag

Hamár itt tartunk a mostani konfigom ~2500 pont körül hoz 3DMark 05 CPU tesztjén.
Mennyi körűl hoznak a cikkben említett procik?

(#102) t1 válasza Daneeka (#101) üzenetére


t1
addikt

azt tudom hogy nekem 06 CPUban 880 az alap tuningolva 1011-ér el a de egy X2 3800+ alapban meg 1400-at itt csak 62% ver el

[ Szerkesztve ]

(#103) villamos


villamos
őstag

Jelenleg az asztalomon pihen egy ilyen 4200+ -os dög. Hamarosan beépítem a gépembe. Azonban mielőtt beépíteném néhány dolgot szeretnék megtudni, hogy ne érjenek meglepetések.
1. Megfelelő e a hűtésére a régi gyári hűtő, amit az AMD a 3500 mellé csomagolt?
2. Ha csak fogom, és kiveszem a régit, beteszem az újat, a két éve telepített XP nem fog anyázni miatta? Vagy muszály lesz újratelepíteni?
3. Az alaplapom adataimnál látható. Feltegyem rá az elérhető legújabb Bios verziót, (3.A) vagy a régivel is menni fog a dolog (ha jól emlékszem 3.5 vagy talán 3.8 van jelenleg...) A deszka honlapja minden procihoz a 3.A -t írja, a régiekhez is...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#104) mcroberto válasza villamos (#103) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hello. Én is most cseréltem 3700+ -> X2 4200+ ra, nekem nem kellett wint újra rakni, csak 1xer újra indítani, és máris ment a 2 mag. Még elválik hogy lesznek-e anomáliák.

[ Szerkesztve ]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#105) vepe válasza villamos (#103) üzenetére


vepe
senior tag

hűtőt tegyél jobbat a procira szerintem...a win nem fog sza...ni, attól ne félj és a platinum lapod sem kell frissiteni..nekem is olyan van.....

(#106) CPT.Pirk válasza villamos (#103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fel kell telepíteni az AMD dual core optimizert, hogy a két mag időzítés beli eltérése ki legyen iktatva... [link]

2 éves win? Az már szépen betud lassúlni... Bár ismerősömék gépén már legalább 4 éve fut az XP, igaz kb. 4 x hoztam vissza a halálból, mert pl. megpróbáltak egymásratelepíteni 3 tűzfalat, és 2 virkert... ;]

Újrarakni természetessen nem kell a wint. Esetenként még aztis kibírja, ha procit, lapot, meg mindent cserél az ember. (mikor celeronról váltottam Athlonra, csak a chipset maradt VIA-s, a win tökéletessen ment...)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) villamos


villamos
őstag

Behelyeztem az új processzort a gépbe. Nem észleltem eddig anomáliát, szépen megy. A Xp egyből felismerte, és telepítette hozzá a drivert. A 3.7 -es biost sem kellett frissíteni. Az MSI Core center 42 fokosnak mondja a processzort a gyári hűtő használatával.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#108) mcroberto válasza villamos (#107) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Nekem 39 fokos C&Q val 1gigahertzen, és 700at pörög a zalman 7700 alcu ventije.
4200+ X2 pár órája szereltem be énis.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#109) spirit007


spirit007
senior tag

mcroberto & villamos !

Majd egy "objektív" értékelést csinálhatnátok , pár nap használat után ;)
Mennyivel gyosult a rendszer, programok , játékok stb ...a 3700/3500-hoz képest .

[ Szerkesztve ]

(#110) NovaBlue válasza spirit007 (#109) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Hy

én is nemrég álltam át (1-2 hete) egy X2 4200+ os procira 3200+@3800+ után teljesitményben hattalmas különbségek vannak a win boot-tól kezdve mindenhol.
Játékok hattalmas lendületet kaptak tőle sok sok játék ami az egymagosomon szaggatott vagy akadozott laggolt.. ezen meg se rezzent se alap se emelt óraelek mellett(3-3.2GHz).
Itt jegyezném meg h kicsit érdekesnek találtam mikor a procitt szereltem be és nézem mikori gyártás erre rá van irva h 2001 hát mondom miezzz már?Lehet én néztem be de biztos h 2001 van ráirva vagy az nem a gyártási :F Hát de biztos nem mert akkor még egy 733-as cerkával rugtam.Akkor miaz?

(#111) Thrawn válasza NovaBlue (#110) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom 2001-ben lett bejegyezve a K8. Ha legközelebb leszeded a hűtőt, akkor írd fel a procira vésett számokat, abból kiderül mikor gyártották.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#112) HERR Z válasza t72killer (#89) üzenetére


HERR Z
veterán

ok, írd meg mivel lenne jó

(#113) HERR Z válasza Daneeka (#101) üzenetére


HERR Z
veterán

utoljára azt a tesztet amikor néztem még egymagos athlonnal hozott 6000 körül
ill az a teszt tudtommal nem használja a 2 magot ergo nem adna reális képet mennyivel lenne jobb x2-vel az élet

(#114) Thrawn válasza HERR Z (#113) üzenetére


Thrawn
félisten

#11? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#115) HERR Z válasza Thrawn (#114) üzenetére


HERR Z
veterán

bevallom még nem halottam róla, de megnézem műxik-e,van most időm kisérletezgetni

(#116) Thrawn válasza HERR Z (#115) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt hiszem én is nekiállok holnap, remélem 2-3 hétnél nem tart tovább a dolog.

ps: tényleg jól mennek az Adata-k, és jókat olvasok az UCCC-s Samsung chipről is amik rajta vannak :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#117) mcroberto válasza spirit007 (#109) üzenetére


mcroberto
aktív tag

OK. Tervbe vettem kis platform tesztet, majd logouton kirakom, csüt-péntek nem dolgozom. :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#118) villamos


villamos
őstag

Hátizé...
Nem igen tudom, hogy miféle progikkal kellene tesztelni, másrészt ahhoz hogy össze tudjam hasonlítani a régivel, vissza kellene rakni a tesztek erejéig. Ugyan régebben nézegettem, hogy miket tud a masina, de a tesztek eredménye nem maradt meg.
Az UT3 valószínüleg jobban menne az új procival, mint a régivel mivel használja a több magot, de sajnos valamilyen rejtélyes oknál fogva nem indul el... :( Újratelepítés sem segít.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#119) spirit007 válasza villamos (#118) üzenetére


spirit007
senior tag

Hja , a "régi" játékokban amik nem támogatják a több magot , nem is lesz szinte semmi különbség .
X2 jvításokkal próbálkoztál ?
pl: "AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver Version 1.3.2.0053" [link]

(#120) villamos


villamos
őstag

Esetleg annyival jobb lehet az új proc, hogy jobban húzható, mint a régebbi. Tényleg bírja alapfeszen a 2600 -at, (csak a memória meg antituning darab, igaz 220 -as FSB-t még bír, de 230 nál már vissza kell osztani...)

Az UT3 demo már a régi procival sem megy, bejön az intro (villámgyorsan) majd a pálya kiválasztása után teljes sötétség. Egyetlen alkalommal elindult, azután már nem.
Tényleg itt az ideje egy XP reinstallnak...
Vagy próbáljam meg futtatni a másik partición lévő Vista alatt? Mondjuk ezt még nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#121) chokeee


chokeee
aktív tag

mi az a HTPC? :U

gumiczuczli

(#122) Thrawn válasza chokeee (#121) üzenetére


Thrawn
félisten

Home Theatre PC

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#123) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

elképesztő milyen eredményeket értél el ezzel a procival! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#124) chokeee válasza Thrawn (#122) üzenetére


chokeee
aktív tag

köszi :D

gumiczuczli

(#125) Frenky válasza chokeee (#124) üzenetére


Frenky
csendes tag

Hello! Én is megrendeltem az X2 4200+ AMD-t :-) Remélem jóó lesz :C

HUNter

(#126) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Nagyon zsír cikk lett ez! :C

(#127) Geller72


Geller72
veterán

Gratula a cikkhez. :DDD
Geller
(Holmik nem jöttek..bizti, az ünnep miatt)

(#128) Zsoo80


Zsoo80
tag

Remélem a Phenom is legalább ennyire húzható lesz mint ezek a kis x2-esek! De az se baj, ha jobban...... :DD

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#129) spirit007 válasza mcroberto (#117) üzenetére


spirit007
senior tag

Öööö... nem találom

(#130) siriq


siriq
őstag

Jo a teszt, mar mint amit olvastam. Nalam a linkelt kepek egyszeruen nem akarnak bejonni. Kondolom a kepfeltoltes.hu van hasznalva. Az meg sajnos igen vacak. Latom a kepek kb 10%-t aztan ennyi. A PH!-s kepek azok jok.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#131) HERR Z válasza siriq (#130) üzenetére


HERR Z
veterán

nemtom, nálam minden bejön
jah, a cikket frissítettem picit az E4-es procikkal, ugyanis kaphatóak azok is

(#132) oz82


oz82
senior tag

Helló

Jó az írás!
Én sajna egy rosszabb procit fogtam ki. Nekem alapfeszen 2500-nál kb fér óra után hibát dob az Orthos.

Ennyin még OK [link]

Nem tom lehet hogy az alaplappal van vmi gebasz, mert 2600 felett tök mind 1 hogy mekkora feszt adok neki. Ráengedhetem a max 1.75V-ot amit a lap tud, akkor is azonnal hibát dob az orthos. Max 236Mhz-es Fsb. Memek, HT visszaosztva, 11x-es szorzóval.
10x-es szorzóval ~2800-at tud, mehetnék lejjeb is a szorzóval, de 310Mhz-felett megadja magát a lap. :F

Tehát egy nem éppen tuningbarát procit fogtam ki :O :O :O !

Esetleg tudsz vmi-t amivel javítani lehetne a tuningpotenciálon ?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#133) #31757056 válasza oz82 (#132) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem lehet hogy a chipset szól bele? Az AV8 asszem VIA chipsetes...

(#134) HERR Z válasza oz82 (#132) üzenetére


HERR Z
veterán

szia
ha a lap tud 310-es FSB-t és a proci behal 10x280-nál akkor az annyit tud, vége, ennyi
javítani a tuningpotenciálon:
-waserkühler
-ehez kupaktalanítás
-esetleg egy kis szilárd carbondájoxájd
Sajnos más ötletem nincs, abit av8 jó lap, mondjuk nagyonnemírtad milyen hűtővel nyomod, de egy cm hyper tx már kb a maxxot hozza léghűtés fronton

(#135) oz82 válasza HERR Z (#134) üzenetére


oz82
senior tag

Helló

Egy AC freezer 64 pro-m van.

Cayman: Nem lehet hogy a chipset szól bele? Az AV8 asszem VIA chipsetes...
Igen VIA chipsetes, hogy "szólna bele"? Nem tuningbarát chipset?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#136) oz82 válasza #31757056 (#133) üzenetére


oz82
senior tag

Ja

Azt nem tudom hogy az északi hidat mennyire kell meghűteni, tuning esetén. Nekem a gyári passzív borda van rajta, gyári pasztával.... 2 éve vettem a lapot.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#137) HERR Z válasza oz82 (#136) üzenetére


HERR Z
veterán

a via chipset nem fűt, arra elég az is
itt a procid kifújt, freezer se rossz hűtő

(#138) siriq válasza HERR Z (#131) üzenetére


siriq
őstag

Kulfoldrol eselytelen a kepfeltoltes.hu. Ha mazlid van akkor talan lejon a kep 1-2 ora alatt. Valamikor 1 nap mulva sem latom hogy mi is lenne.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#139) old gray válasza old gray (#46) üzenetére


old gray
addikt

A bug az X1900XT-m 2D/3D módjával volt, 3D módba váltás esetén nem kapta meg sem a GPU sem a RAM a szükséges 1,425V ill. 2,025V alapfeszt (1,2V ill 1,8Vot kapott helyette). Persze, hogy fagyott játékok alatt.....

Cooler Master Hyper TX vs. Scythe Ninja (1db Alphacool 12cm-es ventivel) : tegnap történt meg a csere, még mindkét hűtés nálam van.

1-2 eredmény (fejből, mert utálok statisztikát készíteni)

4200+ @:

Hyper TX-el: 11*260=2860MHz max. 1,35V (1,375 valós) fesz.-el. CPU hőm. átlag 63-65 fok körül a max. (néha felugrott 67-68-ra is, de csak pillanatokra)

Scythe Ninja-val: 10*300=3000MHz, 1,45V (1,475-1,48 valós) fesz.el. CPU hőm. átlag 62-63fok körül a max. (néha itt is felszaladt az érték 65-66ra de szintén csak pillanatokra).

Időközben került egy S3 Trio 1MB a gépembe, szóval az általam használt módon (SuperPI 32M + ATT artifact teszt) nem tudtam tesztelni, cask SuperPI 32M-ot néztem, végigment gond nélkül többször is.

Amit észrevettem: 2860MHz felett durván növelnem kellett a fesz.-t, hogy további MHz-eket csikarjak ki és a hyper tx kevésnek bizonyult.

1,5-1,55V belefér meég vajon??? :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#140) #31757056 válasza oz82 (#135) üzenetére


#31757056
törölt tag

Bocsi, nem olvastam el a hsz-t rendesen, tegnap kicsit meg voltam fáradva már :) Nem kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#141) HERR Z válasza old gray (#139) üzenetére


HERR Z
veterán

1,5-1,55V belefér meég vajon???

ha fagy, akkor nem, ha nemfagy akkor igen

(#142) oz82


oz82
senior tag

Fenébe!

A célom az hogy 2600MHz-en hajtsam stabilan a tuningellenes 4200X2-met.
A bajom inkább a lappal van. A 2600-hoz kellen a 236Mhz -es Fsb. De a RAM ezt már nem nagyob bírja, lerántott ídőzítésekkel sem, és a Kama Wing sem segít rajta.
Visszaosztom DDR 333-ra. :W :W :W Így leesik a béka segge alá a frek DDR390-re.
Így emelhetném tovább a procít hogy legalább 440-460között járassam a ramokat.
De elvagyok 2500-is :)) :)) :))

"Írásom információ értékű hírnek minősül"

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#143) Frenky válasza oz82 (#142) üzenetére


Frenky
csendes tag

Hello!
Nekem holnap hozzák ki az X2 4200+ 14400 pénz, asszem érdemes volt várni :-)
bye. :C

HUNter

(#144) oz82 válasza Frenky (#143) üzenetére


oz82
senior tag

Biztos. :)

Még 1 hónapot vársz, és +kapod 11,5k-ért. ;]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#145) Frenky válasza oz82 (#144) üzenetére


Frenky
csendes tag

Hello!
Igen gyorsan +érkezett a proc. Gyors csere és BIOS ápdét + valami CPU optimalizáló progi után teszt..
3DMark 2006 régi procival 3200+ 2214pont, új CPU X2 4200+ 2540 Pont hát nem tom.
Fel kellene tuningolni egy kicsit...?
üdv.

HUNter

(#146) HERR Z válasza Frenky (#145) üzenetére


HERR Z
veterán

talán azért 3d a neve mert a vgat teszteli? :W

(#147) oz82 válasza Frenky (#145) üzenetére


oz82
senior tag

3dmark 2006-ban a 2514 alapon sztem jó.

nekem ennyi alapon (a kép linkje már off):[link]

húzva: [link]

2005-ben nem hozott gyorsulást az X2, előtte egy 3000+ Venice-m volt.
Egyenlőre a 2gb-ram -omat várom. Majd azzal tán jobbak lesznek az esélyeim a túlhajtásra.

A-data DDR400-asok lesznek kíváncs leszek rájuk.... Esetleg vkinek vélemény ezekről:[link]

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#148) Tom5 válasza oz82 (#147) üzenetére


Tom5
addikt

(#149) oz82 válasza Tom5 (#148) üzenetére


oz82
senior tag

Sztem is... Azért rendeltem.

Tuning szempontjából? Mondjuk a mostani Kingston Value-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#150) Tom5 válasza oz82 (#149) üzenetére


Tom5
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.