Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

A Poco M3-nak van már két topikja is.

Amennyiben tényleg "csak annyi" a különbség, azok egyike nem lenne megfelelő?

(#2) fa4hu válasza Oldman2 (#1) üzenetére


fa4hu
őstag

ROM-ok és tartozékok tekintetében azért más, de követem azt a két topikot is, mivel a családban van egy Poco M3 is. Nem hiszem, hogy nagy forgalma lesz a topiknak, de akinek ilyen telefonja van, az talán itt könnyebben megtalálja a neki való topikot.

(#3) Throme


Throme
veterán

Kb egy hete használom a telót. Nem vagyok telefon szakértő, de nekem nagyon bejött eddig az új szerzemény. Elején el sem tudtam igazodni a sok xiaomi verziók közt. Ilyen redmi, olyan poco....
Hatezres akksi hozta magával a vastagabb kialakítást. Gyári védőtokkal be se fért az ikeás kis fa tartó nútjába. Ki kellett szélesíteni :DDD .
Párom vett előttem egy redmi note 9 pro-t.
A kijelző méret és az akksi idő ami megtetszett (külsőségek mellett).
Mindenképp szerényebb konfigot akartam, ami árban is tetszetős.
Hát ez a redmi 9t készüléket pont nekem találták ki.
Az akksijára leszek kíváncsi hosszútávon.
A 4/64GB eddig is bőven elég volt.

Poco M3-al is szemeztem. Nem is értem, hogy ennyi hasonló típust hogy tud fenntartani a gyártó (habár valamelyik videóban mintha mondták volna, hogy a poco már különvált..).

Ha beindul a fórum követem majd, habár a ROM cserélgetés, meg "hekkelés" nem az én világom. :N

(#4) fa4hu válasza Throme (#3) üzenetére


fa4hu
őstag

Egyelőre unalmas telefon, mert nincsenek benne nagy hibák. :) Azért még lehet optimalizálni.

(#5) Throme válasza fa4hu (#4) üzenetére


Throme
veterán

Egy kérdés mégis felmerült. Ébresztéshez hogyan tudom beállítani azt, hogy ha lefordítom a telót, akkor elnémuljon (de ne kapcsolja le a "szundi" üzemmódot, szóval x perc után újra ébresszen, ha nem végleg kapcsolom ki)

(#6) fa4hu válasza Throme (#5) üzenetére


fa4hu
őstag

Én EU ROM-ot használok, abban nincsen ilyen beállítási lehetőség, csak telefoncsörgésre.

(#7) Throme válasza fa4hu (#6) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom milyen az az EU ROM, csak feltételezem, hogy nekem is az van gyárilag.
... akkor találtam egy negatívumot :)
.. mondjuk van benne egy "dupla koppintásos ébresztés vagy képernyők" funkció, amivel ha nem is lefordítva, hanem dupla koppintással - elméletileg, mert nem próbáltam még - lehet némítani az ébresztést.

(#8) fa4hu válasza Throme (#7) üzenetére


fa4hu
őstag

A gyári az Global vagy EA ROM, nekem Xiaomi.EU ROM van fenn, ami a gyáriból készül Európára nem gyári fejlesztők által.

(#9) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Más is tapasztalta ennél a telefonnál hogy nagyon gyengén fogja a wifit ?
Illetve a bluetooth is gyengélkedik ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#10) Throme válasza Directors (#9) üzenetére


Throme
veterán

Hát mostanában talán a wifi gyengélkedett, de majd jobban figyelem innentől fogva.
A BT-t nem tudom, mert öszse van kötve az órámmal, ami elméletileg jelez, ha nincs meg a BT kapcsolat és nem tapasztaltam ilyet.

(#11) fa4hu válasza Throme (#10) üzenetére


fa4hu
őstag

Vannak, akik panaszkodtak rá, de nem általános probléma, lehet, hogy vannak hibás szériák.

(#12) Directors válasza fa4hu (#11) üzenetére


Directors
senior tag

Nálam marhára változò. Egyszer közepesen veszi a wifit, aztan meg full átvált mobilnetre. Látszik is hogy egy csík van a wifinel és már vált is. Most pl tök jò. Majd nem maxon van. Hajnalba meg szinte nem is tudott rà csatlakozni. Ugyan ott ülök ahol reggel. Pedig nem is panelbe lakunk.

Ezzel gariztatni se nagyon tudom, igaz ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13) Throme válasza Directors (#12) üzenetére


Throme
veterán

Másik telefon a háztartásban jól veszi a wifi jelet?
Esetleg össze lehet hasonlítani ilyen wifi speed test alkalmazással, vagy web-es teszttel.

(#14) Directors válasza Throme (#13) üzenetére


Directors
senior tag

Megnéztem. Másik telòval maximális a jelvétel. Enyém meg változò mikor milyen. Reggel majd hogy nem nulla volt a wifi jelvétel, Most meg maximum.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15) fa4hu válasza Directors (#14) üzenetére


fa4hu
őstag

A router beállításaiban próbáld meg a sávszélességet (bandwidth) állítani automatikusról a legkisebbre(20-ra).

(#16) Throme válasza Directors (#14) üzenetére


Throme
veterán

A a lakás egyik végében tapasztalom, hogy gyenge a jel (posztod után jobban figyelek erre :) ).
Összehasonlítottam egy redmi note 9 pro-val. Azon a jel jó, míg az enyémen gyenge....
Egymás mellett volt a két teló.

A kapcsolat és megosztás menüben a legutolsó, wifi, mobilhálózatok....visszaállítása menüben nyomtam egy visszaállítást.
Ilyenkor figyelmeztet is, hogy akkor újra kell majd csatlakoztatni mindent.
A visszaállítást követően a jel erősség közepesre váltott és a spotifyt se dobta el.
Persze újra meg kell adni a hálózatoknál a jelszót és a BT eszközöket is újra kell párosítani. Ennyi macerával jár a próba.
Nem tudom ez segít, de lehet érdemes megpróbálni.
Nálam úgy néz ki javított a helyzeten.

(#17) schulzz


schulzz
tag

Sziasztok.

Sajnos aki a jelre panaszkodik annak igaza van. Itt valami nagyon el lett rontva a tervezésbe, mert pl nálam minden kapcsolat (wifi, bt, gsm) annyira gyenge, hogy ...
A wifi/bt visszaállítás sem segített rajta. A telefon gyári visszaállítása sem hozott eredményt. A kocsimba lévő fejegység simán csatlakozik a konyhába lévő routerre ami a lakás hátsó részében van. A kocsiban ülve ez a telefon az első szobába lévő Wifi AP-re nem hajlandó csatlakozni mert nem látja.
Én már csak abba reménykedem, hogy ha jön rá frissítés, akkor talán az megoldja, javíthat a helyzeten, de megmondom őszintén, nem vagyok optimista. Nem is értem hogy lehetett így elcseszni?!
Már azon is gondolkodtam ,hogy lecserélem.

(#18) fa4hu válasza schulzz (#17) üzenetére


fa4hu
őstag

Esetleg próbáld meg Xiaomi EU ROM-mal. hátha jobbak a driverei. Sajnos ennek a típusnak több hibája előjött a bevezetése után, állítólag fennáll ennél is a dead boot hiba egyes készülékeken (ami a testvér Poco M3-nál gyakori hiba).

(#19) Directors válasza fa4hu (#18) üzenetére


Directors
senior tag

Mi az a dead boot hiba ?

Úgy tűnik nekem segített amit Throme forumtars ajanlott. Azota nem volt gond a wifi jeleroseggel.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#20) fa4hu válasza Directors (#19) üzenetére


fa4hu
őstag

Újrainduláskor (szoftverfrissítés után vagy lefagyáskor, de sima kézinél is) a telefon bootloop-ba kerül (fekete képernyő), addig nem áll fel az op. rendszer, amíg az aksi teljesen le nem merül, és el nem kezded tölteni. Ez egy ilyen nagy aksis telefonnál akár több hét is lehet, amit ugyan lehet rövidíteni, de nem tesz jót a bekapcsoló gombnak, és sajnos a következő újrainduláskor megint előjön/jöhet a hiba. A Poco M3 topikjában sok tulaj jelzett vissza ilyet.

(#21) Directors válasza fa4hu (#20) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást! Hát ez a boot hiba elég idegesítő akkor.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#22) fa4hu válasza Directors (#21) üzenetére


fa4hu
őstag

A PH fórumokon tulaj konkrétan nem jelezte, csak olyan volt, aki más fórumban olvasott róla ennél a típusnál (is).

Szerk.: Na, ezt elkiabáltam, pont most írt egy esetet a telefon főtopikjába egy fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.