Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #65675776


#65675776
törölt tag

Ergo a kínai munkások egy fillérrel sem keresnek kevesebbet, mint a magyarok.

(#52) MaUser válasza #56573440 (#42) üzenetére


MaUser
addikt

A válasz pedig már régóta ismert: magas hozzáadott értékű iparágak. Érdekes módon USA, Németország, Svájc, Svédország, Japán, Anglia, stb. nem az olcsó munkaerejéről híres, ellenben ők vannak ott rendre a WEF versenyképességi listájának élén.

A recept baromi egyszerű: átlátható és kiszámítható kormányzati munka, magas színvonalú oktatás, stb. hogy egyáltalán vonzó legyen az ország a betelepülő cégeknek és munkaerőnek. Az alacsony munkabér nagyjából huszadrangú számos iparágban. Nem véletlenül nem hoz át érdemi fejlesztési központot ide sem pl. egyetlen multi sem (nem, amiket az itteni multik annak hirdetnek, azok nem azok...). Egyszerűen bizonytalan a környezet és nincs elég ember, mert aki teheti lép.

Ha ez nem megy, akkor már 20 éve meg kellett volna lépni azt, amit Indiában, hogy az IT ipar gyakorlatilag adómentes. Ma egy átlagos indiai mérnök pl. nálunk papíron a felét kapja, gyakorlatban annyit kap kézhez, mint egy magyar mérnök. A cég meg önti oda a munkát és nem érdekli őket, hogy 3 ember tudja azt megcsinálni, amit itt egy. Mert egyrészt majd belejön, másrészt meg a nagy számok törvénye miatt, azért ott sem hülye mindenki és harmadrészt, mert harmadában kerül egy ember, mint itthon. Innentől lenne egy fizetőképes réteg, aki keményen húzna magával az egész országot felfelé.

Na most lehet sakkozni, hogy a parlamentben ülő, nem mondom ki miknek miért nem érdeke mindez. Inkább hagyják elmenni az értelmeseket és bedöntik szép lassan az országot és átjátsszák azoknak akik "teleszülik"...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#53) vittorio7 válasza Bogyó bá' (#47) üzenetére


vittorio7
őstag

"Sose bírtam felfogni, hogy miért termelünk drágábban, mint mondjuk a szlovákok... ...onnan ráadásul még ide is kell hozni a kaját."

Ezt én sem. Főleg az ilyen dolgok miatt: "Erika Ináncson él egy önkormányzati bérlakásban. Közmunkás (!) a helyi tésztagyárban. Fizetése nettó 47.000 Ft."

[ Szerkesztve ]

(#54) aprokaroka87 válasza vittorio7 (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez nem csak kérdése,hanem alapvető dolog.
Társadalmi probléma,amely egyre nagyobb gond!
Dolgoztam pl közfoglalkoztatásban...igen nem szégyellem,de amit ott láttam az tipikus példája annak hogyan kell embereket agyilag leépiteni,azon emberek java részével ha beszélgetni kezdtél a következő témák merülhetnek fel:"tegnap hogyan rúgtam/d*gtam meg az asszonyt" és ilyenek.
Egyszer eggyik kedves munkatársam azért nevetett ki mert elövettem az okostelefonom!

(#55) vittorio7 válasza gtasystem (#50) üzenetére


vittorio7
őstag

Voltak hazaszerető politikusok is. Igaz lehet, hogy csak a 19. században...

(#56) rudi válasza Bogyó bá' (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

A szlovákoknál nem, mert ők nagyban áfamaffiáznak és most szabadítják fel éppen az erre használt cukor és tej készletet :) Ellenben a spanyolok és lengyelek tudnak olcsóbban termelni, azért, mert ők nagyobb EU-s támogatást kapnak. Trükkös dolog ugyanis a mezőgazdaság, mert az egész támogatásra épül. Kicsit sarkítva azt lehet mondani, hogy a lengyel és spanyol mezőgazdáknak (persze részben a magyaroknak is), már vetéskor megfizetik a termést, ha lesz, ha nem lesz, nem igazán érdekli, hogy konkrétan a termény eladásán is profit legyen, csak ne rohadjon rá. Pluszban iparág lett ezeknek a támogatásoknak a kamu kihasználásából nyerészkedés, így a pénzek nem mindig oda jutnak, ahol tisztességgel hasznosítanák őket. És ezek még csak a felszínes dolgok..

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#57) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Talán az az üzenet: nem az összeszerelés a jó stratégiai irány. Jelen pillanatban az autógyártás (összeszerelés) tartja életben a gazdaságot, de már most lépni kéne a tudásalapú tevékenységek érdekében.
Nálam az oktatás lenne most az a terület, ahol legalább dupla pénzt lehetne befektetni.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#58) gtasystem válasza vittorio7 (#55) üzenetére


gtasystem
őstag

igen és biztos most is vannak, csak sajnos nagyon nehezen találunk rájuk úgy tűnik..:)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#59) hibavissza


hibavissza
veterán

Nem értem hol ebben az üzenet? Szeretnél 30 ezerért dolgozni a m$-nak? Mehetsz Vietnámba.
Amúgy amit a m$ összehalandzsázik a témában az már egyenesen nevetséges. Ennek a leépítésnek a költségét a büdös életben nem tudják nullázni a bérkülönbségen....másrészt kíváncsi vagyok arra a 100 dolláros munkásra. Csavarhúzót látott már? :DDD Volt már arra példa, hogy bevert orral költözött vissza multi Magyarországra. Akkor is valami szuper olcsó kelet-kínai tartományt választottak. A gond az volt, hogy a hegyi pásztor nem látott még villanylámpát. Ukrajnában meg a kerítést is ellopták.

(#57) KEndre: iskolázott választópolgár....aham....ez minden álmuk :DDD. Akinek csepp esze van költözik.

[ Szerkesztve ]

(#60) Bogyó bá' válasza rudi (#56) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mezőgazdasági támogatásokra szánt óriási pénzmennyiséget is meg kell valakinek termelnie, nem? Például annak az iparnak, ami épp most menekül Európából... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62) djculture válasza MLaca (#37) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ezt hozza a tömegtermelés. Erröl regényt lehetne írni. 2-3 éve már Kínábol is települnek el a gyárak és mennek indiába meg vietnamba mert ott a negyedét kell neki bérre kifizetni és sokszor az emberi jogokat se kell betartani.

(#63) rudi válasza KEndre (#57) üzenetére


rudi
nagyúr

#44 :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#64) vimes válasza hibavissza (#59) üzenetére


vimes
senior tag

Ez is egy jó felvetés. Milyen szakképzettsége lehet egy ennyire olcsó munkaerőnek?

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#65) remington2


remington2
senior tag

Üzenet a magyaroknak:

Így kell jó sok kattintást összegyűjteni.

MS, Nokia, Kína, Vietnám? Bullshit ;]

az itcafe jobban tejlesít

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#66) vittorio7 válasza vimes (#64) üzenetére


vittorio7
őstag

Majd, ha veszel új Nokia telefont amit ott készítettek, megtudod. :P

[ Szerkesztve ]

(#67) aprokaroka87 válasza vimes (#64) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztosan alacsony,és valószinüleg nagyon szegény.

(#68) hibavissza válasza #65675776 (#51) üzenetére


hibavissza
veterán

2005-ben a nettó kínai átlagbér 130 ezer forint volt az iparilag fejlettebb nyugati régiókban. Ennyit a tál rizsről, meg az olcsó munkaerőről.
A szél nem innen fúj. A kínaiak is elkezdek foglalkozni a környezetvédelemmel. Szép lassan előkerülnek ott is olyan kényes témák, mint munkajog. Vietnamban ez még jó 15-20 évig nem várható. Azzal, hogy az m$ képes nullázni a környezetvédelmi költségeit a következő 15 évre, na az volt a motiváció.

[ Szerkesztve ]

(#69) vimes válasza vittorio7 (#66) üzenetére


vimes
senior tag

Hát az alaplapom Made in Vietnam, vajon mennyit fizettek az ottani munkásoknak? Kezdek félni :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70) whiteman0524 válasza rudi (#45) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Hát igen, ez is igaz. Viszont ettől a gazdasági megközelítéstől most elrugaszkodva:

A gyárakban olcsón dolgozó munkásokkal kapcslatban ugye alapvetően fizikai munkáról beszélünk, ami azért nem igényel túl sok "gondolkodást". Most ezzel nem a gyárakban dolgozó embereket akarom "leminősíteni" vagy "lenézni", de az tény, hogy ezekbe a Vietnámi meg Kínai gyárakba nem brainstormingolni járnak az emberek. Persze egy gyárban, meg a szoros környezetében nem csak egy futószalag mellett lehet állni, mert számtalan egyéb dolgot is akad, de nagy vonalakban az ilyen gyárak esetében nagy mennyiségű fizikai munkásról beszélünk.

Ha ezen a vonalon megyünk tovább, akkor a szellemi(bb) jellegű munkahelyekell továbbra sincs gond, hiszen a szóban forgó gyárak áttelepítései lényegében csak az ezekben a gyárakban dolgozó munkásokat érinti. Az világos, hogy ha rövid távon hirtelen költöznek a gyárak Vietnámba, akkor rengeteg ember munka nélkül marad, viszont az emberek nem akarnak éhen halni, ezért ha azt látják hogy az ilyen jellegű munkájukra helyben már nincsen szükség, akkor kitanulnak/keresnek valami mást (ami a fiatalabbaknak nyilván sokkal könnyebben megy), és akkor majd eladják azt. Kereslet lesz rá, mert minél több munkahely nyílik keleten a gyárakban, annál több ember fog ott helyben a gyárakban dolgozni, tehát helyben annál kevesebb szellemi(bb) munkát végző ember lesz. Szellemi(bb) munka alatt pedig nem csak a 100%-ban "megfoghatatlan" dolgokat (mint pl. a szoftverfejlesztés) kell érteni, mert ugyan úgy ide sorolandó minden ami nem egy gyárban történik. Tehát elméletileg egy új keleti gyár létesítése által ott helyben teremtett munkahelyek, hosszabb távon magukkal vonják a gyár korábbi helyén keletkező új fajta munkaigény kialakulását, hiszen a keleti gyárakba tóduló munkások helyett valakinek el kell végeznie azt a munkát amit a gyári munkások végeztek volna, ha nem nyílt volna gyár a közelükben.

Persze ez azért nyilván nem ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#71) rudi válasza hibavissza (#59) üzenetére


rudi
nagyúr

Könnyen lehet ám, hogy Vietnamban a 30ezerből nagyobb király lehet az ember mint itt a három-négyszereséből...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#72) bambano válasza vittorio7 (#61) üzenetére


bambano
titán

nem tudom elég finoman kifejezni a véleményemet erről a cikkről.
de nem értek egyet vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) vittorio7 válasza bambano (#72) üzenetére


vittorio7
őstag

Én nem látom át az EU-s agrártámogatási rendszert. De nem hinném, hogy minden rendben lenne vele.

(#74) rudi válasza whiteman0524 (#70) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően pedig ilyen egyszerű dolog lenne ez, MaUser le is írta #52-ben a lényeget. Csakhogy a gyakorlatban azok, akik tehetnének a fejlődés érdekében teljesen mással vannak elfoglalva. És lehet itt tehetne valamit az ember, hallathatná a hangját, hogy nem akar "jobban teljesíteni" meg "stadiont", hanem jobb oktatást, átláthatóbb államvezetést és folyamatosságot akar.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#75) torreadorz válasza Bogyó bá' (#47) üzenetére


torreadorz
csendes tag

"Sose bírtam felfogni, hogy miért termelünk drágábban, mint mondjuk a szlovákok... ...onnan ráadásul még ide is kell hozni a kaját."

Adózás + gépesítés + támogatás. És ez nem csak a mezőgazdaságra igaz. Azért nincsenek magyar cégek illetve azért nem versenyképesek mert túl magasak itthon az adók. Egyszerüen ugyanabból a pénzből külföldön sokkal többmindent tudsz előállítani az ottani alacsonyabb adók miatt.

Ráadásul a magyar adórendszer kontraproduktiv, ugyanis a multik adókedvezményt kapnak, mig a magyar cégek nem. Következményképp a külföldi multiknak nem csak sokkal több pénzük van, de az adókedvezmény miatt fajlagosan még olcsóbban tudnak gyártani mint a magyar cégek. Gyakorlatilag ott rúgunk bele a magyar cégekbe ahol tudunk. Aztán meg a csodálkozás hogy 1-2 IT cégen kivül nincs semmi ami magyar.

(#76) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Kínában 102 ezret keresnek? :Y
Megnéztem a bérpapírom, hol lehet jelentkezni kínai vendégmunkásnak? :W
Főleg azért mert hamarosan kinéz a közmunka mert csődbe megyünk. :(

(#77) KEndre válasza torreadorz (#75) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az adórendszerünk egy nemzeti katasztrófa.
Olyan tevékenységeket támogat, ami a jövő szempontjából teljesen haszontalan. Gondoljunk csak a multik beruházásainak ösztönzésére (pl. Hankook, ahol Mo. egy szem innovációt nem tesz bele a termelésbe), támogatjuk szegény RTL-t a befizetendő társasági adójának lenullázásában, a veszteségének (?) pótlásában, focistadionokra és az abszolút nulla hazai labdarúgásra mennek jelentős társasági adók, tönkre-vágjuk a hazai kkv-szektort a 27% áfával, megengedjük az offshore cégeknek az állami pénzekhez való hozzáférést, stb.
Ezekről persze nem az "elnyomó" EU tehet, hazai szuverén jogalkotásunk ontja magából a hasonló ötleteket.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#78) #56573440 válasza MaUser (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A recept baromi egyszerű: átlátható és kiszámítható kormányzati munka, magas színvonalú oktatás, stb. hogy egyáltalán vonzó legyen az ország a betelepülő cégeknek és munkaerőnek."

a kormányzati stabilitás az igen fontos, francnak sincs kedve folyamatosan követni hogy kit mennyivel lehet megkenni, aztán 4 év múlva jön a következő és más árat mond :DDD egyébként ezzel messzemenőkig bólogatni tudok, de jól láthatóan ez a keleteurópa sajátossága...

az oktatás az egy érdekes kérdés viszont. pl amerikáról több volt csoporttárs, exmunkatárs tudott nyilatkozni, nem egy nagy mintavétel, de egészen egybevágó legalább, vannak irdatlan jó pénzes helyek, a többi egyetemen viszont nem igazán kaptak kiemelkedő tudást. összesen 5 exbme-s srác mondta hogy a gdf szintjén kapták kb az oktatást, persze itthon elájultak hogy kint végezték a sulit, és ők is szerették hogy rugalmasan vették fel az órákat, szakokat, de piacképes tudást igazából egyik se kapott saját bevallása szerint, többet ért a bme-s anyagokkal ha használni kellett. gondolom nem általános, és persze ahány suli annyi, de ettől még nem feltétlenül olyan hatalmas az oktatás a legnagyobb gazdasági hatalmak háza táján se, és itthon aki használható, minőségi tudásra szeretne szert tenni annak is van rá lehetősége...

" Nem véletlenül nem hoz át érdemi fejlesztési központot ide sem pl. egyetlen multi sem (nem, amiket az itteni multik annak hirdetnek, azok nem azok...)."

ez érdekes kérdés látod. igazából a fejlesztő központokat általában olyan helyen hozzák létre az igazán nagy multik, amik központi helyek, ami könnyen elérhető helyileg is, és mondjuk a nyelv nem feltétlen probléma. azért valljuk be akár csak pestre is behozna az ms egy fejlesztő irodát, és ide jönne a német, a holland, az angol, a svájci. éhen halna két nap alatt, mert a sarkon nem tudna kenyeret venni. nomeg ugye a huf nem ajró, a nagy fejlesztői központokban meg a világ minden szegletéből verbuvált népség "henyél", nem feltétlen a lokál ország gyermekei csak és kizárólag. innentől a fizetés kérdése ott annyira nem vészes, kutatás/fejlesztés vonatkozásában az úgyis a mérési hibahatár a kiadási oldalon. még ha fejlesztési kp-t is hozna ide pl maradjunk az ms-nél. jobb lenne? felvenne a mondjuk 1000 helyre 50 magyart kb... vag annyit se. aki felépíti a helyet hozzá az megszedi magát, aztán annyi. adót nem sokat hozna, tőkét nem igazán mozgatna, max a fizetéseket de más beruházást nem, nem tisztán itthonról szereznék az embereket hozzá hanem a világ minden szegletéből, ezzel nem lennénk kint, főleg hogy itthon a 10 milla focibíró országa vagyunk, és nem a 10 milla mérnöké. és szerintem nagyon szomorú világ lenne ha az lennénk.

"Na most lehet sakkozni, hogy a parlamentben ülő, nem mondom ki miknek miért nem érdeke mindez. Inkább hagyják elmenni az értelmeseket és bedöntik szép lassan az országot és átjátsszák azoknak akik "teleszülik"..."

ahh... most szólsz? pedig eddig mindenki azt mondta hogy kipa nagykert kéne nyissak. döntsétek már el kérlek, mert ebben az instabilitásban nem lehet élni. egyszer tenger akarunk lenni a szlovák riviérához, aztán meg ezek? jó lenne tudni hogy hajó, kipa, vagy fémlerakat, mert nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#79) vg


vg
addikt

Dajkó Pál sem tudja igazán hogyan működik a globális piac. Tegyük hozzá, hála isten.

(#80) vittorio7 válasza vg (#79) üzenetére


vittorio7
őstag

Mert Te teljes mértékben tisztában vagy a működésével, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#81) torreadorz válasza KEndre (#77) üzenetére


torreadorz
csendes tag

Igy van, teljes mértékben egyetértek. Amúgy csak szólok, nem vagy NER kompatiblis, nehogy meglepődj ha kimegy a NAV ellenörizni :D

Amúgy ez sajnos 50 év múlva is igy lesz magyarországon, én csak attól félek hogy egyszer kib@sznak minket az EU-ból (vagy önként kilépünk a sok "szabadságharcos" korában már semmit nem lehet tudni), aztán majd csak akkor jön rá a sok droid agyú, hogy mi b@sszuk el.
Erről a kedvencem:
Kozmosz: Az okosak Földje

(#82) vittorio7 válasza torreadorz (#81) üzenetére


vittorio7
őstag

Nekem meg ez, amikor választani kell a pártok között. [link]

Mert van a "NER kompatibilis" csapat. És a "tablóképes" csapat. [link]

(#83) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nekem az jott le hogy a Microsoft mar annyira fosveny megfizetni az emberi MUNKAT ,, hogy valoszinuleg Vietnambol majd atviszi Afrika valamelyik eldugott orszagaba a termelest , oszt majd szerencsetlen mezitlabas kisemberek majd nem 145 $, hanem egy napi kajaert majd dolgoznak 2 valtasba !! ?? elkezelem micsoda minosegi termekek szuletnek majd ! ! ;] :W

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#84) wolfman válasza Dr.FantastiK (#83) üzenetére


wolfman
veterán

De legalább majd addig sem dongják őket a legyek míg bent vannak a gyárban.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#85) galocza


galocza
aktív tag

nem értem a címet.

(#86) bambano válasza vittorio7 (#73) üzenetére


bambano
titán

ha eltekintünk attól a ténytől, hogy az agrártámogatási rendszer létezése a legnagyobb hiba, más probléma nincs vele. de ha már a nyugati mezőgazdászokat támogatják, akkor támogassák a magyart is.

szerintem mi jobban járnánk, ha teljesen eltörölnék az egészet, de a lakosság lehet, hisztizne miatta.

(#47) bogyo112: van, hogy érdemesebb idehozni valamit, mert nem csak az agrártámogatás egy elcseszett dolog, hanem az exporttámogatás is. idehozzák a lengyel tejet, a magyart meg viszik az olaszoknak. mert mindkét kanyaron van exporttámogatás.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87) MaUser válasza #56573440 (#78) üzenetére


MaUser
addikt

Hehe, jó gondolatok. :)

Amerikai oktatás tényleg olyan ahogy leírtad (már amit látok belőle), de amit viszont nagyon irigylek tőlük az a szakbarbár képzés, amitől mi nagyon ódzkodunk, csak tudnám miért (illetve sejtem: szakbarbár képzéséhez olyan ember kell, aki tényleg érti a dolgot, értsd. iparból jön, ahogy a németeknél pl. iszonyat átjárás van egyetemi oktatás és ipar között) Sima megyei "egyetemeken" is néha olyan szintű, aktuális anyagokba futok bele a neten, hogy csak pislogok. Végignézve egy-egy kurzust nevetségesen kevés az anyag, de pl. egy big data szakirányon (mert már olyan is van megyei kis egyetemen is ma már) nem fogsz négy félévnyi teljesen felesleges analízist és ugyanennyi diszkrét matekot tanulni. Ellenben van három félév data mining, machine learning olyan aktuális algoritmusokkal és témákkal, amikről itthon max. doktori keretében foglalkozhatsz. Ja, és nincs művelődéstörténet, mint nálunk pl. a nagy műszaki egyetemen kötelező tárgyként vagy fizika. ;]

Fejlesztő központra egy aktuális példa: anyacég most húzza fel x. helyen a fejlesztőközpontját, ahol 2000(!) ténylegesen fejlesztőmérnök fog foglalkozni a világon mindennel, szinte alapkutatás szintjén sokszor. A 95%-uk az adott országból jön. A fizut ugye helyben költik el, mert oda költözik a környékre a javuk. Képzeld el, hogy adott részre milyen fellendülést hoz 2000 jól fizetett (és nem a magyar álláshirdetésekben közölt versenyképes szinten :DDD ) mérnök családjukkal bármilyen helyen. A környék ott is szinte kivirágzott, pedig korábban sem egy Hős utca volt. :) Egyébként itthon is lehetne ilyen, de amikor az itthon legjobbnak tartott helyekről is olyanokat olvasol a glassdoor-on, hogy totál homály a középvezetés, kizsákmányolnak (időben és anyagilag) és inkább mindenki megy németekhez, angolokhoz akár kevésbé kreatív munkakörbe, akkor lehet hogy máshol van a baj és nem ott, hogy nem lenne 2000 igazán jó mérnök itthon.

u.i: Fémlerakatot ne nyiss, elhordják. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#88) Sealka


Sealka
csendes tag

Munkahely teremtés címszó alatt szalaggyárak helyett startup cégekbe kellett volna befektetni kedves vezetőinknek. :))

(#89) Sealka válasza Toth_Jani (#76) üzenetére


Sealka
csendes tag

Végül is egyszerűbb megtanulni kínaiul, mint lerakni egy diplomát. :C

(#90) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mi az üzenet tulajdonképpen, hogy túl sok bér?

(#91) Kékes525 válasza KINKY_007 (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

"demokrácia elvileg arról szól, hogy bárki lehet vezető" nem az csak a titkos szavazást biztosítja. Ha a választási rendszer és egyéb tényezők olyanok, a demokrácia csak egy üres maszlag.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#92) Narxis válasza Sealka (#89) üzenetére


Narxis
nagyúr

Adjál hozzá neki pénzt is, 500ezer már elég is lesz. :)

Thanos was right.

(#93) wolfman válasza Sealka (#88) üzenetére


wolfman
veterán

De akkor úgy nem lehetne dobálózni a nagy nevekkel, hogy "nálunk épített gyárat és adott 20.000 új munkahelyet a Mercedes, a Michelin, a Hankook", de még sorolhatnám. Ehhez képest hogy hangzik, hogy 'Juhász és társa Bt' ; 'Angelika Zrt' ; 'Koleszár Benedek EV.' Ezek de szarúl hangzanak ha menni kell más országokba lengetni a mellszőrt!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#94) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

300 millió dollárért 17 hektárt vett Vietnámban.

17 hektár = 170ezer m2.
1m2 = 1765 USD

405882 Ft/m2-on vásárolt telket? Ne röhögtessenek. Ilyen telekárak inkább MonteCarloban vannak, nem pedig Vietnámban a pusztán.

[ Szerkesztve ]

(#95) zsigus válasza rudi (#56) üzenetére


zsigus
őstag

Azért ez nem ennyire egyszerű, és nem lehet így általánosítani mindent a mezőgazdaságban....

Én pl. Tokaj hegyalján lakom, a környéken elterjedt sport a szőlőművelés (nekünk is van több terület), és az állam egy Ft-ot nem ad rá, ha a jég leveri az összes szőlőt akkor sem. Felújításra lehet pályázni, de csak a költségek felét állják. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy sz*rért, h*gyért vásárolják fel a termést...

Most talán át akarják alakítani az egészet, egy 29 oldalas kérdőívet kell majd talán kitöltenie minden gazdának, és a kisebb birtokosokat fogják majd elvileg támogatni (hogy hogyan az még nem tisztázott), csak ez is azzal jár, hogy a nagyobbaktól pénzt vonnak el, ami megint nagyobb munkanélküliséghez vezet, mert a nagyobb termelőknek vannak alkalmazottaik is.

A gabonanövények többségénél viszont amennyire én tudom (nekünk szántóföldünk nincs) így van ahogy mondtad. Sőt ha valamilyen kár éri a földtulajdonost, akkor kártérítést is kap (mellette pedig ha visszavonult az ár még vethet is).

(#96) zsigus válasza zsigus (#95) üzenetére


zsigus
őstag

Bocsi, lejárt a szerk. idő.

A támogatás felét is csak utólag fizetik ki egyébként.

És egy kis (ár)összehasonlítás:

A Tokaj kereskedőház 1 kg szőlőért ad (cukorfoktól függően) 80-120 Ft-ot, a szlovákok évekkel ezelőtt is megadtak 1 Eurót (~300 Ft), cukorfoktól függetlenül (leginkább pezsgő-alapnak vitték, de bort is csináltak belőle ha jól tudom).

A további részletekbe ne is menjünk bele, mert hosszú lenne (átgondolatlan vezetés, nem megfelelő kommunikáció a termelőkkel, követelések-követelések hátán, pénz pedig semmi).

(#97) Televan74


Televan74
nagyúr

Hát igen a pénz az úr. Most már majd nyereséges lesz a telefonok gyártása.A béreken sokat meg lehet spórolni. :(

A cím meg tökéletes.Főleg ha élcelődés szeretett volna lenni. De isten óvjon minket(mondja ezt egy ateista),hogy meghallják odafönt.Ki szeretné azt hogy Magyarországon 145$ -ért dolgozzanak.Így is megalázóan alacsony az átlag melós bére.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#98) #56573440 válasza MaUser (#87) üzenetére


#56573440
törölt tag

a szakbarbár képzéshez szakbarbárok kellenek akik. ammeg elég kevés, és az se fog elmenni egyetemre oktatni, mert reggel felkelés előtt keres annyit mint egy tanár egy hónapban.

én amennyire belelátok a fejlesztésbe, kutatásba, pont az ellenkezőjét látom a te példádnak. ismerős cernben van, hát ott lokál kutatót nem igazán látsz. az egy gigaprojekt ugye...a nagyok a legjobbakat akarták mindig is, hogy éppen szerb, ukrán, magyar, usák, német vagy holland az részletkérdés. rötngen téren dettó, voltam németországban az egyik legnagyobb amcsi multinál, hát ott német szót se hallottál, sőt a munkakörök betöltéséhez még csak nem is követelmény az alap szint se. van ott is német elég, de a többség az biztos nem az

lenne itthon is 2000 jór mérnök. de 2000 olyan mérnök, akinél nem tud jobbat összelapátolni egy multi a világból nincs. mondjuk ez továbbra is annak függvénye hogy milyen projekt, milyen kutató/fejlesztő központ és kié. attól még el tudom képzelni hogy igazad van, viszont azzal azért legyünk tisztában, hogy itthon nem annak a 2000 mérnöknek volt nehéz az élet eddig sem, és ez után se miattuk kellene változtatni. olyan képzés pedig nincs hogy mindenki a white-collar jobok közül válogasson, még a németeknél se megy, pedig ott az import jelentős részét a kétkezi munkások teszik ki.

főleg egy ilyen országban mint a miénk nem vezetne semmi jóra a "túlképzés". versenyképesek tudunk lenni sok más területen, főleg agrár szegmensben, az egy másik kérdés hogy eu és a mindenkori kormányok "döntései" miatt már egy tacskóban CD2A3E FFFFFF 436F4D zászlós csikós foghagyma made in china, hazait meg nem kapsz. az mennyire alja már, hogy termeléssel, szállítással, ki tudja hány cég használval is olcsóbb mint a helyben megtermelt...

összességében én azt látom hogy azoknak az országoknak "könnyű" vagy volt könnyű akiknek megvan a nyersanyag hátterük a nagy kaszához, ha dől a lé, akkor hamarabb lopják magukat degeszre, és több jut olyan projektekre, amik az országot is előbbre viszik. mondjuk pont az oroszok meg nem, de az megint más kérdés:D

[ Szerkesztve ]

(#99) MaUser válasza #56573440 (#98) üzenetére


MaUser
addikt

Lehet ám simán képzéssel nagyot ugrani. Japán, Taiwan, Korea, No, stb. mind nyersanyagban szegény országok voltak a II. vh után már, és hová jutottak mostanra. Cern nem mérnöki cég, az azért más. Amcsi multi egyébként németeknél pont a versenyképesség miatt van. EU-ból hozzájuk lehet összelapátolni a legolcsóbban egy jó mérnöki gárdát, mert németeknél van elég mérnök, van kiszolgáló eszközháttér, stb. Amcsi cég meg megnézi, hogy hol tud kezdeni, ahol 1-2 év alatt érdemben fel tudja nyomni a létszámot párszázra, hát az meg gyakorlatilag EU-ban egyedül No. a képzés miatt.

A 2000 mérnöknél meg nem az a baj, hogy nekik nehéz volt az életük, az a gond, hogy elhúznak innen. A 2000 jól fizett mérnök pedig biztosítja, hogy másik 20.000 ember ne biorobotként legyen kihasználva mondjuk a Hankook álltal. És ez a nem mindegy. Ehelyett ma az van, hogy vidéken már teljesen hiányoznak szakmák (olyan extrémek mint festő, villanyász, stb.), mert nincs aki megfizetné őket és ők is elhúztak.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#100) zsigus válasza #56573440 (#98) üzenetére


zsigus
őstag

Nyilván a nyersanyag az egyik legfontosabb dolog. DE! Volt nekünk egy Diósgyőri Acélművünk, amit tudomásom szerint eladtak, majd visszavásárolta az állam. Azóta is üresen áll.

Ott a műanyaggyártás (TVK vagy Borsodchem és valószínűleg sok más vállalat), a Borsodchem-nek jelenleg kínai tulajdonosa van tudomásom szerint. A TVK még talán áll egy darabig a lábán, de a mai helyzetben nem biztos, hogy sokáig (ne így legyen). stb. stb.

Nincs befektetés a magyar cégek/emberek részéről, az állam nem támogatja a magyar cégeket (ahogy korábban már írta is valaki), és nem tudunk nagyban gondolkozni, pedig szvsz szinte mindenben a multiké a jövő. Korrupciós listában nagyjából az afrikai országokkal versenyzünk, és a legtöbb döntéshozó nem a legtehetségesebb embert választja ki, hanem rokont-barátot (a rendszerváltás óta ugyanazok az emberek irányítják az országot). Az oktatás átalakítása miatt egyre jobban elkülönülnek a tehetősebbek és a szegényebbek. A kivándorlás óriási méreteket ölt, pénz pedig nincs.

MaUser: Én úgy veszem észre, hogy az olyan szakmák mint a festő, burkoló és hasonlók nem azért problémásak mert nagy a kivándorlás, hanem azért mert ma a legtöbb ember megcsinálja magának, még ha nem is lesz tökéletes, és ezért vándorolnak ki a szakmunkások. Igény nem igazán van rá itt, akár a családomból, akár a környezetemből indulok ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.