Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vittorio7 válasza MaUser (#99) üzenetére


vittorio7
őstag

"Lehet ám simán képzéssel nagyot ugrani. Japán, Taiwan, Korea, No, stb"

Csak ez itt nem fog megvalósulni. Mert (köz)munka alapú illiberális demokráciában erre nincs szükség.

A nyugdíjasok jelentős részét meg már nem érdekli az ország jövője, csak a saját önös érdekeik szerint szavaznak. Ebből persze egy idő után nem lesz nyugdíjuk, akkor lesz ám nagy vakaródzás...

[ Szerkesztve ]

(#102) zsigus válasza vittorio7 (#101) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom melyik érné meg jobban az államnak... Normális szakmát adni az embereknek 2 év alatt (legyen 200.000 Ft a középszintű tanfolyam, + mondjuk 50e Ft havonta a "fizetés" (1,4m Ft).

Vagy közmunkán dolgoztatni őket életük végéig (a mindösszesen 4 havi "fizetésnek" megfelelő tanfolyam költség fejében).

De itt nem olyan szakmákat kellene adni mint amilyeneket a legutóbb adtak sok embernek ( pl. Építészeti ismeretek fejlesztése címmel).

(#103) #06658560 válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mit tekintesz végzettségnek? Programozó vagy gépész diploma az? Mert bizony ezen a szinten is megy az outsourcing ezerrel az olcsó országokba.

(#104) MaUser válasza zsigus (#100) üzenetére


MaUser
addikt

Persze, én is amit lehet megcsinálok, mert szeretem. De azért valljuk be, nem azért csinálja a többség és én sem csinálnám, ha úgy keresnék, hogy meg tudnám fizetni. Mert van olyan amit jobban szeretek a DIY-nál. :) Ha meg akarsz fizetni akár egy festőt, hogy legalább egy 150 nettója legyen havonta, akkor annak óránként 2000-et kéne fizetni. Ennyit meg nem fog senki vidéken a 100-es nettóból. Pont ezért kéne egy olyan széles középosztály (amit ugye az elmúlt két-három kormány oly sikeresen leépített) aki meg tudja ezt fizetni, és így a festő is megfizetné egy idő utána a többit és így tovább.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#105) gtasystem válasza zsigus (#100) üzenetére


gtasystem
őstag

a legtöbb ember azért csinálja meg magának a szakmunkát, mert nincs pénze megfizetni azt..
és azért nincs pénze megfizetni mert a bérek alacsonyak...
a bérek pedig azért alacsonyak mert a kormány alacsonyan tartja őket, mert azt hiszi hogy így lehet csak versenyben maradni..
és a kör be is zárult..

az összes probléma mind-mind a hibás gazdaságfilozófiára (azaz az alkalmatlanságra) vezethető vissza..
szerintem nem a nem létező nyersanyagokra kell hivatkozni (vagy akármi másra) hanem egész egyszerűen nem kellene hülyéket választani vezetőnek.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#106) zsigus válasza MaUser (#104) üzenetére


zsigus
őstag

és gtasystem.

Ez sajnos így van. :(( Nem nagyon van mit hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

(#107) vittorio7 válasza zsigus (#102) üzenetére


vittorio7
őstag

Vannak ilyen jó képzések: Parkgondozó
És mit csinál? Utcai szemétszedés közmunkában. Napi 6 óra 37.000 Ft.

Sok helyen nincs csak közmunka. Ha sokat ugrál a "polgár" vagy van véleménye, akkor ez sem lesz.
Tehát úgy szavaz, ahogy kell.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#108) dwq


dwq
újonc

A piacgazdaság így működik. Természetes hogy a multi oda telepíti a gyárát ahol az üzemeltetési költség alacsonyabb, legyen ez bármilyen költség.

(#109) #56573440 válasza gtasystem (#105) üzenetére


#56573440
törölt tag

"hanem egész egyszerűen nem kellene hülyéket választani vezetőnek"

erre mikor volt egyáltalán lehetőségünk az elmúlt évek során?

[ Szerkesztve ]

(#110) zsigus válasza vittorio7 (#107) üzenetére


zsigus
őstag

Na igen, a kisebbségről direkt nem akartam beszélni, és most sem akarok. Legyen elég annyi, hogy egy kisebbségi család lassan többet keres mint egy átlag nem kisebbségi... Abba pedig tényleg ne menjünk bele, hogy mit tesznek ezért.

De hát amikor a miskolci rendőrfőkapitányt így meghurcolták azért mert igazat mondott: nem lehet mellettük létezni sem, akkor én nem várok sokat a jövőben, ebben a kérdésben.

De ez már nagyon off, és tényleg nem ide tartozik...

Politikailag pedig nem akarok belemenni... Egyébként egyik sem jobb a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#111) dajkopali válasza Rodzser Mór (#94) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, köszi, javítottam - az új üzem kialakításának a teljes költsége 300 millió, nem a telek :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#112) proci985 válasza MaUser (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a skala szeles, nem csak "hasznalhatatlanul szeles" es "beszukult szakbarbar" van a vilagon. a megoildas pedig szerintem kozepen van.

ja, 10 kredit fizika, 10 kredit valaszthato, 10 kredit villanyostargy ami fizikara epul, az mar egy egesz felesleges felev. 6 felevbol / 180 kreditbol az azert ugy elegge idopocsekolas. ha erdekli a diakot, majd a szabadidejeben atnezi... ahelyett, hogy a szabadidejeben kodolna, mert a toltelektargyak a szoftverfejlesztes elol veszik el az idot, "majd otthon megtanulnak programozni" cimszoval.

elmelet meg kell, anelkul a gyakorlati megvalositas kinkeserves/lehetetlen lesz, folyamatos kerekfeltalalassal tarkitva. de gyakorlati megvalositas nelkul hogy fog a diak barmilyen erteket eloallitani?

btw, egy teljes elmeleti algoritmus kurzus anyagat le lehet adni ket nap alatt egy msc/ma/phd kurzus kereteben (bonusz: a teljes automataelmeleten vegig lehet menni 2 ora eloadas es egy szeminarium alatt), mivel a hasznalatot addigra mindenki vagja, ezert lehet mire epiteni. (meredeken hangzik, ha nem a sajat szememmel latom en se hiszem el).

--

ja igen, meg mas orszagokrol: Skandinaviaban oke nem egyeterteni, ami K&F szinten mar elony, mert a process resze a dolgok megkerdojelezese. mert senki nem tevedhetetlen. ellenben pl indiaiaknal problema, hogy a szo szerinti idezessel fejezik ki a tiszteletet... ami baj lehet, mert mi van ha az idezet nem igazan helytallo?

ja igen, Skandinaviaban nagyon afele megy minden, hogy kepezni kepezni kepezni, mert a magas eletszinvonalhoz magas hozzaadott ertek kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113) gtasystem válasza #56573440 (#109) üzenetére


gtasystem
őstag

például most volt egy eu választás nem is olyan régen..
kitűnő alkalom lett volna a visszajelzésre a kormány felé..
ehelyett jól megerősítették őket hogy csak így tovább lefelé a szakadék mélyére.. :)

de szerintem csak még nem értették meg a 'zemberek' hogy a passzív tiltakozás (távolmaradás) nem helyes, hanem aktívan kell tiltakozni..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#114) Parci válasza vg (#79) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tanítsd!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115) vittorio7 válasza gtasystem (#113) üzenetére


vittorio7
őstag

Sokan aktívan tiltakoznak a "lábukkal" és elmennek innen. Meg nincs alternatíva. [link]

[ Szerkesztve ]

(#116) #56573440 válasza gtasystem (#113) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah azt vágom hogy most volt választás. csak azt nem hogy mégis kire igaz a felvetés

mégegyszer az idézet:

"hanem egész egyszerűen nem kellene hülyéket választani vezetőnek"

ez feltételezi azt, hogy van amelyik nem fullba nyomja a kretént.

(#117) JSaN


JSaN
addikt

Kerdes az hogy meddig mehet ez a kor, hogy mindig arebb menenk olcsobb munkaero miatt? Egyszer elfogy es bezarul a kor, Vietnam utan mar nem sok lehetoseg van. Afrikai orszgok de azoknal tul sok egyebb mas kockazat miatt nem eri meg (politikai/gazdasagi ingatagsag, haboru, jarvanyok stb) 1-2 evtized es bezarul a kor. Akkor talan majd a reszveny es profiton tul is lekezdenek gondolkodni, talan. :U

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#118) gtasystem válasza vittorio7 (#115) üzenetére


gtasystem
őstag

ezzel én nem értek egyet hogy nincs alternatíva, van az csak meg kellene nézni a választékot..
a szavazók meg se nézik mire szavaznak aztán utána meg megy a csodálkozás..
pedig most már nagyon gondolkozniuk sem kell mert vannak olyan weboldalak is ahol egyszerű igen-nem válaszokkal megadja hogy kire kell szavazni az egybites szavazónak aki nem kívánja törni a fejét és nem akar programokat olvasgatni..

amúgy nem tartanám ördögtől valónak a kötelező szavazás intézményét sem, mert láthatóan önállóan nem megy a júzereknek..:)

de nem offolok tovább mert ez már nagyon poltopikos.. :D

blackrulz: igen van, lásd fent..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#119) vittorio7 válasza gtasystem (#118) üzenetére


vittorio7
őstag

Én megnéztem a választékot, de hányingert kaptam tőlük. De ez lehet, hogy csak gyomorprobléma...

(#120) dabadab válasza gtasystem (#105) üzenetére


dabadab
titán

"a bérek pedig azért alacsonyak mert a kormány alacsonyan tartja őket"

Egeszen konkretan hogyan tudna a kormany alacsonyan tartani a bereket?... :U

DRM is theft

(#121) gtasystem válasza dabadab (#120) üzenetére


gtasystem
őstag

mondjuk közmunkaprogrammal?.. :U
vagy a közalkalmazotti bértáblára ránéztél mostanában?..

vittorio7: akkor neked is célszerű lenne automatizálni a választást és megúszod a hányingert.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#122) rudi válasza bambano (#86) üzenetére


rudi
nagyúr

Hüjje teccik lenni?! hogy véletlenül jobb libamájat, sonkát, sajtot, zöldséget meg kb. mindent termeljenek a magyarok, mint a nyugatiak :Y

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#123) dabadab válasza gtasystem (#121) üzenetére


dabadab
titán

Ugye a berek defaultbol a versenyszferat jelentik, a kozmunkaprogram gyakorlatilag munkanelkuli segely, ilyen szempontbol nem sokat szamit, a kozalkalmazotti berek meg alapvetoen a versenyszferatol fuggenek.

DRM is theft

(#124) #56573440 válasza gtasystem (#118) üzenetére


#56573440
törölt tag

ohh wait. azért ne essünk túlzásba, követtem én a "programokat", és az előző tevékenységükkel is tisztában voltam politikai téren. mivel aktuálpolitikába nem illik itt belemenni, így maradjunk abban, hogy aki nem a múltba révedő szemekkel rezsikampányolt, az a sarokban ette a ragasztót és bipoláris lányos zavarában épp nem tudta eldönteni hogy hogy hívják és mit akar, esetleg épp olyan válaszokkal dobálózott amit ha megcsinálna az eu abban a percben feszítene keresztre minket, és azt mindenki megszívná

vagy már eljátszották a becsületet a múltban, vagy a jelenben, vagy csak azt tudja mondani hogy a többiekre ne szavazz mert hazudnak. ha valaki értelmes programmal kampányol majd, ami nem arról szól hogy azért szavazz rám mert a másik sz@rabb, és én azzal a célkitűzéssel azonosulni fogok akkor rá fogok szavazni.

ha az a weblap kiköpi hogy x akkor minek szavazunk? írjunk egy programot ami elemzi a párt terveit, csináljunk egy felmérést hogy mit gondol a nép mire van igény, és amelyik párt közelebb ígért a valós szükséglethez alapítson kormányt.

kötelező szavazás meg wtf? én pont fordítva szeretném. az szavazhasson csak és kizárólag, akinek a választást megelőző 4 évben legalább 2 év aktív munkaviszonya volt. egyből nem lehetne kampányolni olyan tömegeket megmozgató könnyen befolyásolható rétegekkel amikkel szokás...

[ Szerkesztve ]

(#125) zsigus válasza JSaN (#117) üzenetére


zsigus
őstag

Mire végigérnek, kezdhetik előröl.

Egyébként ha az EU a "szívén viselné" a munkanélküliek sorsát, megemelné az import adót, és rögtön itt gyártanának mindent. Ennek hatására megemelnék az USA-ban és Kínában is, láss csodát: mindenhol többen dolgoznának.

Bár nem vagyok szakértő a témában... Lehet, hogy ezért látom ilyen egyszerűnek a megoldást.

Bár most inkább azon munkálkodnak, hogy az USA-val szorosabbra fűzzék a kapcsolatot.

rudi:

"hogy élnének meg azok a hazai és külföldi élelmiszeripari nagycégek, akik a bor szóval jellemzett valamiket importálják gyakran más kontinensekről"

Lehet, hogy túl naiv vagyok, de erre miért van szükségünk?

[ Szerkesztve ]

(#126) rudi válasza zsigus (#95) üzenetére


rudi
nagyúr

Szőlőtermelést azt le kell ám nyomni, mert másképp hogy élnének meg azok a hazai és külföldi élelmiszeripari nagycégek, akik a bor szóval jellemzett valamiket importálják gyakran más kontinensekről az ezer forint alatti árkategóriába? Fenének kell, hogy a somlói Balogh Zoltán és hasonlók szemlélete elterjedjen, mert az árt a biznicnek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#127) dabadab válasza #56573440 (#98) üzenetére


dabadab
titán

"versenyképesek tudunk lenni sok más területen, főleg agrár szegmensben"

Magyarorszag eseten XXI. szazadi, viszonylag jol fejlett europai orszagrol beszelunk, itt a mezogazdasagnak kulonosebben nagy szerepe mar nem lesz. A munkavallalok par szazalekat tudja foglalkoztatni, a GDP-hez kb. hasonlo aranyban tud hozzajarulni, de ennyi, nem lesz huzoagazat.

"összességében én azt látom hogy azoknak az országoknak "könnyű" vagy volt könnyű akiknek megvan a nyersanyag hátterük a nagy kaszához"

Akkor nezd meg jobban es azt fogod latni, hogy ez messze nem igaz. A legjobban meno orszagok egyaltalan nem nyersanyagexportbol elnek, az olajsejksegek lazasan epitik a penzugyi szektort meg egyebeket. Meg a norveg GDP-nek is csak kb az otodet adja az olajkitermeles.

DRM is theft

(#128) #56573440 válasza dabadab (#127) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Akkor nezd meg jobban es azt fogod latni, hogy ez messze nem igaz."

összességében viszont könnyebb volt elindítani olyan folyamatokat és megfinanszírozni olyan beruházásokat, amiket az olaj vagy más nyersanyagok nélkül nehezen, lassabban, vagy egyáltalán nem is biztos hogy meg tudtak volna lépni.

nem azt mondom hogy a nyersanyag a minden, lásd oroszok. hatalmas ország szinte végtelen kincsek a föld alatt. és mégis.

ha itthon is lenne mondjuk olaj, és az adná a gdp ötödét, máris lenne egy olyan forrás ami magában böszme pénzeket hoz be, amivel el lehet indulni olyan irányba, ami hosszútávon is jövedelmező, fentartható tényező lesz a gazdaságban.

szerintem ;)

(#129) vittorio7 válasza gtasystem (#118) üzenetére


vittorio7
őstag

Most betettél ebbe a kategóriába :F :F :F :Y

"pedig most már nagyon gondolkozniuk sem kell mert vannak olyan weboldalak is ahol egyszerű igen-nem válaszokkal megadja hogy kire kell szavazni az egybites szavazónak aki nem kívánja törni a fejét és nem akar programokat olvasgatni.."

Ez most sértésnek veszem.

(#124) blackrulz
"kötelező szavazás meg wtf? én pont fordítva szeretném. az szavazhasson csak és kizárólag, akinek a választást megelőző 4 évben legalább 2 év aktív munkaviszonya volt. egyből nem lehetne kampányolni olyan tömegeket megmozgató könnyen befolyásolható rétegekkel amikkel szokás..."

Ennek már rég így kellene működnie...

[ Szerkesztve ]

(#130) rudi válasza zsigus (#125) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekünk nincs szükségünk, de a törvényalkotóknak van, ilyen-olyan érdekeltség miatt... sajnos

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#131) gtasystem válasza vittorio7 (#129) üzenetére


gtasystem
őstag

dehogy csak a gyomrodra voltam tekintettel úgyhogy semmi sértő szándék nem volt..:)

dabadab: ezt a süketelést tanítani kellene..lehetnél süketelésügyi főbiztos..:)

blackrulz: pedig pont az érdektelenség miatt alakult ki ez a helyzet amiben vagyunk, ha nincs visszajelzés akkor csak csúszunk tovább lefelé, tudod néma gyereknek az anyja se érti..
szerintem a weblapos szavazás nagyon jó pont a gyomorrontások és személyes undorok elkerülése végett..
simán kötelezővé tenném a szavazással együtt, ennyit mindenki kibír a saját érdekében..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#132) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Na de mi az üzenet lényege? Iparosítás helyett költözzünk Vietnámba?

x gon' give it to ya

(#133) vzozo válasza fordfairlane (#132) üzenetére


vzozo
senior tag

Segítek értelmezni az üzenetet:

Munkaalapú társadalom (ahogy azt ovi elképzeli) = nem működik, hacsak nem egy marék rizs a cél
Illibirális társadalom = nem ez vezet a jóléthez és a gazdasági fejlődéshez
K+F, oktatása leépítése = taszítsunk egy nagyot a már eleve a lejtőn száguldó kocsin

Egyéb kérdés?

(#134) leviske


leviske
veterán

"addig Hanoiban csak 145 dollárt"

Éppen ezért nem fogok többet Nokiát venni. :) Nevetséges, hogy egy-egy telefonjuk 10x annyiba kerül, mint egy azon dolgozó munkás havi bére.

(#135) fordfairlane válasza vzozo (#133) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem túl meggyőző érvelés. Kicsit úgy érzem, mintha hülyének néznél, azt meg nem nagyon komálom.

x gon' give it to ya

(#136) bambano válasza dabadab (#127) üzenetére


bambano
titán

"itt a mezogazdasagnak kulonosebben nagy szerepe mar nem lesz.": mondja egy aszfalton felnőtt, eu-s stratégiából erősen tájékozatlan.

ezzel szemben a valóság az, hogyha nem csak két kiszakított adatot nézünk, akkor a mezőgazdaság a legfontosabb ágazat az országban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) leviske válasza dabadab (#127) üzenetére


leviske
veterán

A mezőgazdaság nem csak nyersanyagtermelésről szól, csak M.o.-n és szvsz többek közt emiatt a hozzáállás miatt tart ott az ország, ahol. :)

[ Szerkesztve ]

(#138) #56573440 válasza gtasystem (#131) üzenetére


#56573440
törölt tag

miért csodálkozol az érdektelenségen?

számomra egyik párt se nyújtott olyan programot ami életképes lett volna, vagy ami mögé tudnék állni. ezen felül egyik se tudott olyan személyt prezentálni aki ne vizsgázott volna le eddig és a hitelesség legkisebb jelét képes lett volna mutatni bajnai gyurcsány meg viktor? ennyi? tényleg? a többiek vagy kidobattak volna minket az euból vagy programjuk se volt, nem mintha nekik lett volna, de legalább próbálkoztak. mégis kire szavazzak? ugyankérlek. kötelezően kell? minek? ha nincs kire, egyikkel se értek egyet akkor is? mert csak? én ezzel mutattam meg hogy nem értek egyet egyikkel se. hidd el elmentem volna ha:

1: lett volna alternatíva
2: ha a szavazatom érne is valamit.

az első ponthoz teljesen új gondolkozásmód kéne föntre, a második ponthoz meg amit én írtam. ha már az enyémmel verik a csalánt, akkor ne a nyugdíjas meg a soha nem dolgoztam egy percet mondja meg hogy mégis melyik bokrot kéne még csapkoni. ahogy szép és jó a tartósan külföldön élők szavazati joga is ha továbbra is állampolgárunk, de nekik sincs semmi joguk beleszólni hogy itt mi legyen. pont. svájcból meg amerikából, németektől, de akár erdélyből se. mondom ezt úgy hogy én is erdélyben születtem pl. aki itt él, itt dolgozik, itt adózik, itt próbál boldogulni, az mondja meg hogy a befizetett pénzével mi legyen, kit bízna meg arra hogy irányítsa az országot. jöjjön haza, aztán ikszelgessen amit akar, és viselje a következményeit.ha nincs a döntésed mögött felelősség és tét, akkor ingyen mi jogon játszhat?

"ha nincs visszajelzés akkor csak csúszunk tovább lefelé"

iiigen... nincs visszajelzés. fentről gondolom olyan boldognak látszunk és nem is sejtik hogy valami nincs rendben. ebben biztos vagyok... milyen visszajelzés kellett volna?

-itt nem azzal van a baj, az ideológiára viszont nem szavazok.
-csak azért mert egy párt bizonyos alap értékeket vall, nem szavazok rá.
-csak azért hogy bemutassak egy jelenleg hatalmon lévő pártnak mert nem értek egyet velük nem szavaznék másra akivel szintén nem biztos hogy egyetértek.
-ha csak a sz@r és a sz@rabb között lehet választani én nyitok egy sört és ikszelgessen akinek kedve van.

még egyszer. a választás nem lehet és nem is lesz soha kötelesség. sőt. az lenne a szép ha az lenne, és a befolyásolható tömeget becsődítenék a fülkékbe, és akkor tényleg vége lenne az orszgának, mert egy köbméter fáért vagy 200 forint nyugdíjemelésért bárki vihené a 80%-ot.

aki beleteszi a lóvét a buliba az kéne megmondja hogy ki lesz a sztárvendég normális esetben.

[ Szerkesztve ]

(#139) bambano válasza #56573440 (#138) üzenetére


bambano
titán

nagyobb probléma, hogy a hiteles válságkezelési program rövid távon mindenkinek fájna, mint atom, tehát senki nem szavazna rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#140) vzozo válasza fordfairlane (#135) üzenetére


vzozo
senior tag

Mégis milyen érvelést vársz? Elég megnézni hol tart pl. Svájc, a Skandináv- vagy tetszőleges észak-atlanti országok. Hogy ott milyen a politikai berendezkedés, a társadalom, az oktatás színvonala és a GDP milyen arányban milyen szektorokból áll össze.

Aztán meg lehet nézni ugyanezt az ilyen ázsiai összeszerelő országokkal is, de akár hazánkat is érdemes lehet nagyító alá venni. Megdöbbentő a különbség.

(#141) fordfairlane válasza vzozo (#140) üzenetére


fordfairlane
veterán

Engem a cikkíró motivációi érdekelnének, nem mindenki más politikai orientációja.

x gon' give it to ya

(#142) gtasystem válasza #56573440 (#138) üzenetére


gtasystem
őstag

pedig van alternatíva én vettem a fáradságot és végignéztem a programokat és szerintem nagyon jó programjaik vannak a kispártoknak, eu szinten is nagyon jók, úgyhogy ez egész egyszerűen nem igaz hogy nincs alternatíva..
csak nálunk a birkaszellem a meghatározó és mindenki az erősre akar szavazni még ha kiszúr saját magával akkor is.. :)
meg a kisebbik rosszra a jó helyett..
a szavazat pedig mindig ér valamit még akkor is ha nem tűnik annak, vagyis nem hoz egyből győzelmet akkor is sokat ér, csak ezt nehezen értik meg a szavazók sajnos..

hidd el fentről teljesen másképp néz ki minden, pont leszarják hogy neked valami nem jó ha náluk minden rendben van, maximum sajnálkoznak egy kicsit..erről szól a történelem..
"amikor Marie Antoinette meghallotta, hogy a nép lázong, mert nincs kenyér, azt mondta: miért nem esznek akkor kalácsot?”
és ez nagyjából azóta sem változott..:)
ezért kell MINDIG elmenni szavazni mert különben sosem lesz változás..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#143) proci985 válasza gtasystem (#142) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra gondolsz, hogy a FUD strategia nem valtozik?;)

(a Marie Antoinette tortenet kamu, a befeketitesere talaltak ki)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#144) gtasystem válasza proci985 (#143) üzenetére


gtasystem
őstag

legenda inkább úgy mondanám, de nagyon találó és pontosan leírja a vezetők hozzáállását lásd: "el lehet menni"..
vagy az épp aktuális verziója az "el lehet menni világot látni".. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#145) #56573440 válasza gtasystem (#142) üzenetére


#56573440
törölt tag

mond már el kérlek melyik kis pártról beszélünk. semmi személyeskedés, de nem tudok úgy reagálni a mondandódra hogy nem tiszta miről beszélünk. jöhet privátban is ha nem publik természetesen.

hidd el én is átnéztem...

"a szavazat pedig mindig ér valamit még akkor is ha nem tűnik annak, vagyis nem hoz egyből győzelmet akkor is sokat ér, csak ezt nehezen értik meg a szavazók sajnos.."

támogatnék én bárkit akinek a céljaival, a szellemiségével, és a programjával IS egyet tudok érteni. még csak az se érdekel hogy milyen többségű, vagy vallású, tőlem lehet egy kínai fekete is hatalmon aki muzulmán, ha teszi a dolgát és az országot vinné előre.

a szavazatom nem számít azt hittem hogy elég egyértelmű volt. ha lenne egy olyan vonal ami tetszik, akkor szavaznék én is rá, de az vélhetően olyan népszerűtlen döntéseket hozna, amit a többség aki ingyen játszik, nem is szavazná meg vagy nyüszögne egyből az eu-nál. és itt most nem feltétlenül a nemzeti radikális ámokfutásról van szó. ezért mondom, hogy amíg bárkinek alanyi jogon jár a szavazás, akinek nincs veszteni valója csak nyerhet némi ezt azt, kiszúrható a szeme egy kis segélykével meg nyugdíjjal, addig az értelmesebb kisebbség, aki tesz, aki befizeti az adót, a járulékokat, akiből él a másik kétharmada szinte az országnak így vagy úgy, az mindegy mit szavaz, mert soha nem lesznek többen mint az, aki még többet akar még kevesebbért.

(#146) dajkopali válasza fordfairlane (#141) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt világosan megírtam a topik elején

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#147) zsigus válasza gtasystem (#144) üzenetére


zsigus
őstag

[Aktuális]

Van ilyen vélemény is... A kérdés csak az, hogy egy jól megkomponált kampánybeszéd e, vagy sem. Ezt mindenki döntse el maga.

fordfairlane: Ha lenne egy pár tőkeerős magyar cég (bár lehet, hogy szentségtörés az amit mondok), lehet, hogy nem kellene ilyen problémával szembenézni?

[ Szerkesztve ]

(#148) fordfairlane válasza dajkopali (#146) üzenetére


fordfairlane
veterán

nagyon helyes ide vonzani a tőkét, akárhonnan, létszükséglet
de azt is tudni kell, hogy ha csak "bérbe adjuk magunkat", az kiszolgáltatott helyzet - egy világcég bármikor dönthet úgy a saját érdekei szerint, hogy elmegy máshová, ahol neki jobb

Ez nekem nem igazán világos. Nyilván ezek a cégek hatalmasak, óriási hatalom van a kezükben, ami ellen nagyon nehéz fellépni.

De akkor mégis mi az üzenet? Nem érdemes stratégiai partnerségre törekedni? Nem érdemes ellenük menni? Nem érdemes teljesen alájuk rendelődni? Most akkor mégis melyik?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#149) gtasystem válasza #56573440 (#145) üzenetére


gtasystem
őstag

elvileg nincs poltopik de nekem pl a kti lmp 4k tetszett az együtt pm sem volt rossz de őket én inkább hanyagolnám..és a jobbiké se rossz csak túl hosszúra sikerült aztán le is rövidítették..
ez kapásból 5..ehhez képest a "nagyoké" meg egy kalap sz@rt se ért, a legnagyobbnak nem is volt semmilyen programja szóval az emberek nem programokra szavaznak tehát még számonkérni sem tudnának mit..

pont ezért lenne jó a weblapos szavazás mert annak legalább lenne értelme, lehetne mit számonkérni de ennek ami most van ennek nem sok értelme van..

zsigus: na ez az hogy szerintem ez egyáltalán nem kérdés.. ;]

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#150) fordfairlane válasza zsigus (#147) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane: Ha lenne egy pár tőkeerős magyar cég (bár lehet, hogy szentségtörés az amit mondok), lehet, hogy nem kellene ilyen problémával szembenézni?

Nem szentségtörés, csak az ilyen nem alakul ki csak úgy magától. A tőke egyértelműen domináns hatalmi tényező a modern gazdaságokban, de a tőkefelhalmozás nyitott gazdaságokban nem olyan egyszerű, ami egysoros recepttel megoldható dolog.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.