Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) #56573440 válasza MaUser (#87) üzenetére


#56573440
törölt tag

a szakbarbár képzéshez szakbarbárok kellenek akik. ammeg elég kevés, és az se fog elmenni egyetemre oktatni, mert reggel felkelés előtt keres annyit mint egy tanár egy hónapban.

én amennyire belelátok a fejlesztésbe, kutatásba, pont az ellenkezőjét látom a te példádnak. ismerős cernben van, hát ott lokál kutatót nem igazán látsz. az egy gigaprojekt ugye...a nagyok a legjobbakat akarták mindig is, hogy éppen szerb, ukrán, magyar, usák, német vagy holland az részletkérdés. rötngen téren dettó, voltam németországban az egyik legnagyobb amcsi multinál, hát ott német szót se hallottál, sőt a munkakörök betöltéséhez még csak nem is követelmény az alap szint se. van ott is német elég, de a többség az biztos nem az

lenne itthon is 2000 jór mérnök. de 2000 olyan mérnök, akinél nem tud jobbat összelapátolni egy multi a világból nincs. mondjuk ez továbbra is annak függvénye hogy milyen projekt, milyen kutató/fejlesztő központ és kié. attól még el tudom képzelni hogy igazad van, viszont azzal azért legyünk tisztában, hogy itthon nem annak a 2000 mérnöknek volt nehéz az élet eddig sem, és ez után se miattuk kellene változtatni. olyan képzés pedig nincs hogy mindenki a white-collar jobok közül válogasson, még a németeknél se megy, pedig ott az import jelentős részét a kétkezi munkások teszik ki.

főleg egy ilyen országban mint a miénk nem vezetne semmi jóra a "túlképzés". versenyképesek tudunk lenni sok más területen, főleg agrár szegmensben, az egy másik kérdés hogy eu és a mindenkori kormányok "döntései" miatt már egy tacskóban CD2A3E FFFFFF 436F4D zászlós csikós foghagyma made in china, hazait meg nem kapsz. az mennyire alja már, hogy termeléssel, szállítással, ki tudja hány cég használval is olcsóbb mint a helyben megtermelt...

összességében én azt látom hogy azoknak az országoknak "könnyű" vagy volt könnyű akiknek megvan a nyersanyag hátterük a nagy kaszához, ha dől a lé, akkor hamarabb lopják magukat degeszre, és több jut olyan projektekre, amik az országot is előbbre viszik. mondjuk pont az oroszok meg nem, de az megint más kérdés:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.