Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zsigus válasza fordfairlane (#150) üzenetére


zsigus
őstag

Persze, nyilván nem egy csettintés az egész, de itthon még próbálkozást sem nagyon lehet látni... Ez a baj.

[ Szerkesztve ]

(#152) fordfairlane válasza zsigus (#151) üzenetére


fordfairlane
veterán

Anno a privatizáció során is volt olyan szándék, hogy a termelői vagyon lehetőség szerint hazai kézben maradjon. Az, hogy sok állami vállalat a korábbi állami vezető kezébe került kedvezményes finanszírozással, az emiatt a szándék miatt is történt. És ez sajnos nagyon sok esetben nem azt eredményezte, hogy a vagyon hazai kézben maradt, hanem vagyonvesztéshez (csődhöz) vezetett. Szóval ez nem olyan egyszerű, mint hogy kijelentsük, hogy merkantilista gazdaságpolitikára van szükség, ez ennék sokkal bonyolultabb, sajnos.

x gon' give it to ya

(#153) proci985 válasza gtasystem (#144) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vagy inkabb azt, hogy ennyi ido utan se tudnak az emberek mit kezdeni a fuddal?

eppen cafolt tenyekre probalsz kijelenteseket alapozni... amik ugyanugy hamisak lesznek mert logikailag nem all meg az egesz.

zsigus: offtopik aktualpolitikat hanyagoljuk pls :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#154) zsigus válasza fordfairlane (#152) üzenetére


zsigus
őstag

Akkor minden maradjon így ahogy van?

Szvsz el kellene dönteni, hogy mi legyen az irány. Lehet, hogy rossz a példa, mert ma már valóban nem ilyen egyszerű az egész mint akkor, de: Taiwan eldöntötte szegény országként, hogy az IT iparba fog befektetni, és nézd meg mi lett ott mára: [link].

Ilyen sosem lesz itthon, mert egy kicsit hamarabb kellett volna gondolkodni hozzá, de ha a mezőgazdaságot lehet megfelelő szintre emelni, akkor abba fektessenek többet, ha az autóipar a legjobban bővülő iparág, akkor a beszállítói láncot kell jobban támogatni, ha más, akkor mást.

proci985: Csak éppen témába vágott és éppen ma olvastam bele, ezért linkeltem. Nem szokásom politizálni sem, szóval több nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#155) fordfairlane válasza proci985 (#153) üzenetére


fordfairlane
veterán

Eléggé hülye dolog kormányoknak üzengetni, majd sérelmezni a politikai hozzászólásokat.

x gon' give it to ya

(#156) bambano válasza gtasystem (#149) üzenetére


bambano
titán

gyakorlatilag van poltopik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#157) #56573440 válasza gtasystem (#149) üzenetére


#56573440
törölt tag

mindegy hagyjuk. neked átjött az üzenetük, nekem egy része vicc volt a másik irreális célkitűzés. egyik se volt számomra hiteles.

válaszoltam többet is csak egy ilyen cikk alatt már nem fér el még úgy sem a pol, hogy egészen meglepően kultúrált formában folyik. mindegy.

:R

[ Szerkesztve ]

(#158) dabadab válasza bambano (#136) üzenetére


dabadab
titán

"hogyha nem csak két kiszakított adatot nézünk, akkor a mezőgazdaság a legfontosabb ágazat az országban."

Ezt kifejtened? (Es egy agazat sulyanak ertelekesekor azert nehez a foglalkoztatottsaghoz es a GDP-hez valo hozzajarulasat ugy ertelemzeni, mint "ket kiszakitott adat".)

(#137) leviske: "A mezőgazdaság nem csak nyersanyagtermelésről szól"

Hanem mirol?

(#131) gtasystem: suketeles?... Az, hogy egy orszagban a berek nagysagat a gazdasag allapota hatarozza meg, ami Mo-n a versenyszferat jelenti?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#159) gtasystem válasza dabadab (#158) üzenetére


gtasystem
őstag

az a mondat egy jó nagy süketelés..
a közalkalmazotti bértábláról beszéltem és a közmunkaprogramról..
egyiket sem a versenyszféra határozza meg..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#160) vittorio7 válasza dabadab (#158) üzenetére


vittorio7
őstag

"A mezőgazdaság nem csak nyersanyagtermelésről szól"
Hanem mirol?

Élelmiszer-feldolgozóipar. Pl. a cukorgyárak elkótyavetyélése. Ismerős a történet?

Az élelmiszer termelés, szállítás, feldolgozás, csomagolás, értékesítés. Sok embernek adna munkát.

[ Szerkesztve ]

(#161) erdoke válasza bambano (#136) üzenetére


erdoke
titán

Pont erre akartam reagálni én is, ráadásul hasonló tartalommal, úgyhogy kivételesen egyetértünk. :K
Ne legyen igazam, de erőteljesen sodródunk egy olyan háború felé, ami az élelmezés miatt fog kirobbanni. Nem csak az afrikaiakat nézték itt hülyének, de a nyugati társadalmak jó részével is sikerült elhitetni, hogy a gabona, a gépolaj és a töménytelen E betű az egészséges táplálkozás alapjait képezik. Lassan ráébrednek az emberek, hogy igen drágán fizetnek a mérgekért, és később még többet a "gyógyításért"... Márpedig ha sokan akarnak legelésző tehenet enni, annak súlyos ára lesz, mind közvetlen, mind átvitt értelemben, mind környezeti kihatásban.
Ez a fajta fogyasztói társadalom, ahol nagy tömegek olcsó ipari szemetet esznek, miközben vagyonokat költenek különféle (elektronikai, ruházati, stb.) haszontalanságokra, nem tartható fenn sokáig.

A legjobb aláírás a héten

(#162) bambano válasza dabadab (#158) üzenetére


bambano
titán

az eu úgy gondolta, hogy a mezőgazdaságnak a növények termesztésén és az állatok tenyésztésén túl egyéb feladatai is vannak. ezek közül néhányat el lehet fogadni, néhányra rá lehet mondani, hogy szervesen illeszkedik a képbe, más feladatok meg az én véleményem szerint a totális ökörség kategória (nem az, hogy meg kell oldani a feladatot, hanem az, hogy ezt a mezőgazdasághoz csapták).

tehát a mezőgazdasághoz tartozik az erdő és vadgazdálkodás. ha elhisszük, hogy az esőerdők meg a beállt lombos erdők adják a föld oxigéntermelését, akkor itt rögtön felmerül a dolog, hogy nem ártana levegőt venni. ez az igény sem arányos a jelenlegi közgazdasági megítéléssel.

a mezőgazdaság alapvetően kaját termel, enni meg a legtöbb ember szokott. ez a két dolog: levegővétel, kaja lényegesen fontosabb, mint mondjuk egy internet szolgáltatás vagy a bank.

emellé hozzácsapták még a környezetvédelmet, ami már véleményes, plusz hozzácsapták még a vidékfejlesztést, ami az én véleményem szerint a totális ökörség kategória. de mindegy, ma Magyarországon az emberek 70%-a életminőségéért a mezőgazdaság felel. plusz 100%-ban a kajáért.

oké, hogy elpuhult városiaknak ez nem számít, de az ország lakosságának csak 1/5-e fővárosi, másik 1/10-e lakik 100 ezres nagyvárosban, a többieknek ez fontos kérdés.

az pedig, hogy a lakosságnak kevesebb, mint 3 százaléka végez mezőgazdasági munkát, a gdp kb. 5%-át megtermelve, két kiragadott adat, ami félrevezető a fontosság tekintetében.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#163) leviske válasza zsigus (#154) üzenetére


leviske
veterán

Megkockáztatom, hogy a Földön bekövetkező változások az elkövetkező 20 évben egyre inkább emelni fogják a mezőgazdaság (és arra közvetlen építkező szektorok) értékét, így nem lenne okos döntés arról elvenni a figyelmet olyan piacokért, ahol sose volt az ország tényező. Inkább érdemes volna az élelmiszer/gén-/biotechnológia szektorokat elkezdeni jobban nyomni.

(#158) dabadab: Meggondolatlan megjegyzés volt, mert beleértettem az élelmiszeripart. :R Mindenesetre Magyarország aktuális mezőgazdasági beállítottságával szerintem nincs gond, csak azzal, hogy nem itthon lesz belőle kész termék.

(#164) zsigus válasza leviske (#163) üzenetére


zsigus
őstag

Ha eltekintünk attól, hogy ma már lassan az élelmiszergyártás is a vegyiparhoz közeledik. Elég elolvasni az élelmiszerek összetételéről szóló táblázatot (sajnos)... Sokszor már ettől is rosszul vagyok.

Ettől függetlenül szerintem is fontos szerepe lesz a jövőben a mezőgazdaságnak. És ahogy elnézem lenne hova fejlődni akár a gépesítést/korszerűsítést, akár a bővítést (bőven a Mg. számára befogható terület) illetően.

(#165) proci985 válasza gtasystem (#159) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

dabadabnak van ebben igaza.

lehetne duplajara emelni a kozalkalmazotti bereket es a kozmunkaprogramost, csak eppen az arak is elszallnanak (tippre hasonlo mertekben).

a kozalkalmazotti bertabla es a kozmunkaprogram egyebkent a koltsegvetes beveteli oldalarol lesz finanszirozva, azt meg elegge a versenyszfera hatarozza meg.

mas kerdes, hogy a kozmunkaprogram meg gyakorlatilag a munkanelkuli segely egy variansa, viszont a tamogatottak a foglalkoztatottak kozott jelennek meg, szoval statisztikailag jobban nez ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#166) bambano válasza zsigus (#164) üzenetére


bambano
titán

szerinted hova lehetne fejlődni a mezőgazdaság számára befogható területet illetően?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) gtasystem válasza proci985 (#165) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem meg pont nem az árak szállnának el hanem a bérek..
és pont ezért nem emelik meg azokat a béreket..
és ez így megy már lassan nem is tudom hány évtizede csak éppen a hozzá kapcsolódó szöveg változik..
és amikor az ilyen vitáknál mindig megjelenik valami lojális értelmiségi sosem tudom eldönteni hogy ennyire benyelte vajon a kapcsolódó szöveget vagy a többieket nézi ennyire hülyének..:)

és a költségvetés bevételi oldalát sem a versenyszféra határozza meg hanem a kormány és az adók és azoknak a menyisége és behajthatósága..
már bocs..:)

és amúgy nekem azzal is vannak problémáim hogy közmunkaprogram munkanélküli segély lenne, mert az egyik munka a másik meg segély szóval szerintem nem kellene ennyi propagandát nézni folyamatosan mert néha az az érzésem hogy már mindenkinek elment a józan esze..:)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#168) zsigus válasza bambano (#166) üzenetére


zsigus
őstag

Nem a jelenleg használt területek többszörözésére gondoltam, de van rengeteg kihasználatlan terület errefelé is. Csakhogy a közvetlen közelemből induljak ki, az elmúlt évben 3 elég nagy Bodza ültetvényt hoztak létre, ott ahol korábban nem volt semmi (a főút mentén, és a szőlőterületek szélén).
Ezek mind EGY falu külterületén jöttek létre, és nem kis területekről beszélhetünk, szóval nehezen hiszem el, hogy máshol ne lenne kihasználatlan földterület.

(#169) ΞΔGLΞ válasza erdoke (#161) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép írás!

Egyetértek mindenben, vagyis egyszerűbben kifejezve...
Kegyetlenül hatékony módon működik a propaganda, az agymosás, elbutítás, de legfőképpen, hogy a "birkák" egymással veszekedjenek, és ami fel sem tűnik nekik, hogy mindezt rabszolgaként teszik...

(#170) zsigus válasza erdoke (#161) üzenetére


zsigus
őstag

Most vettem észre csak ezt a hsz.-t.

Szvsz egyáltalán nem változott a helyzet e téren. Pl. ott vannak a Bio élelmiszerek - az új sláger egy pár éve - aminek a nagy többsége csak átverés. Én úgy tudom, hogy pl. nincs meghatározva az, hogy milyen területen lehet Bio élelmiszert termeszteni. Szóval az előzőleg permetezett/műtrágyázott/gyom-irtott talajon valaki gondol egyet és termeszthet Bio élelmiszert is. Bizonyos típusú vegyszereket a Bio élelmiszereknél is lehet használni tudomásom szerint (gondolom nem felszívódó szereket) stb. stb.

Arról pedig nem is beszélve, hogy ha a boltok polcain a legszebb, legérettebb darabok a Bio élelmiszerek, akkor az önmagában is gyanús kellene, hogy legyen, mert ha nem kap annyi mesterséges szert és tápanyagot, akkor hogyan lehet szebb a nem Bio-nál? Szvsz sehogy. A Bio élelmiszereknek pont, hogy a legcsúnyábbnak kellene lennie szerintem.

Én sohasem csináltam hasonlót, csak az általam rendelkezésre álló infók alapján írom ezt. Cáfoljatok meg ha nem igaz.

Akkor lehet biztos valaki abban, hogy teljesen természetes az amit eszik, ha maga csinálja/csináltatja. Ha megtehetném, vennék egy régi, már nem használt tanyát, fizetnék egy pár embert, és akkor valóban az kerülne az asztalra aminek kellene.

[ Szerkesztve ]

(#171) bambano válasza zsigus (#170) üzenetére


bambano
titán

csináljuk már azt, hogyha ennyire jól láthatóan fogalmad sincs az egészről, akkor nem nyilatkozol róla, jó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#172) zsigus válasza bambano (#171) üzenetére


zsigus
őstag

Fejtsd ki, légy szíves PM-ben. Legalább tanuljak belőle és megkövetem magam.

Nem én találtam ki, amennyiben kitaláció.

[ Szerkesztve ]

(#173) proci985 válasza gtasystem (#167) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kereslet/kinalat teruletnek nezz utanna, es akkor nem fogsz ilyeneket irni.

"és a költségvetés bevételi oldalát sem a versenyszféra határozza meg hanem a kormány és az adók és azoknak a menyisége és behajthatósága.."
igen, csak eppen azok az adok a versenyszferatol fuggenek, vagy szazalekban, vagy valami szamanak a fuggvenenyeben. tehat ha leegyszerusitve X% penzre jon bevetel es ez a bevetel a versenyszfera teljesitmenyetol fugg, akkor igen, azon mulik. Gyakorlatilag ennek az Xnek van egy nemtrivialisan optimalis erteke ami fugg sokmindentol (tobbek kozott adoelkerulestol is), ennek meghatarozasa a kormany feladata.

a szemelyeskedest pedig surgosen fejezd be.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#174) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Már látom is magam előtt, ahogy Szabolcsban a közmunkások havi 47 nettóért pakolják össze a mobilokat a cikknek hála.

(#175) fordfairlane válasza gtasystem (#167) üzenetére


fordfairlane
veterán

szerintem meg pont nem az árak szállnának el hanem a bérek..

Ha termelékenységnövekedés nélkül nőnek a bérek, akkor az áremelkedés leköveti a bérnövekedést. Ez alapvető összefüggés, nem "szerintem" kérdéskör.

x gon' give it to ya

(#176) gtasystem válasza fordfairlane (#175) üzenetére


gtasystem
őstag

na ja biztos a pogátsa is tök hülye hiszen ő is a béremelés mellett van és biztos csak véletlenül oktat közgazdaságtant..
de amúgy ez nem is egy elméleti közgazdaságtan topik ha jól tudom, tehát a szerintem is bőven belefér..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#177) dabadab válasza vittorio7 (#160) üzenetére


dabadab
titán

""A mezőgazdaság nem csak nyersanyagtermelésről szól"
Hanem mirol?

Élelmiszer-feldolgozóipar."

Élelmiszerfeldolgozó-ipar. Igen, az ipar, nem mezogazdasag. Ahogy az elelmiszerkereskedelem is kereskedelm, nem mezogazdasag.

"Pl. a cukorgyárak elkótyavetyélése. Ismerős a történet?"

A cukorgyarakkal kapcsolatban a magyar koztudatban leginkabb csak a valosaggal meglehetosen laza kapcsolatban allo mendemondak keringenek (es arrol egyebkent nem tudok, hogy durvan aron alul adtak volna el barmelyiket is).

DRM is theft

(#178) erdoke válasza zsigus (#170) üzenetére


erdoke
titán

Nem ismerem a Bio/Organic szabályozást, de nem is erre akartam kihegyezni a mondandómat. Azok a dolgok, amit több százezer éven keresztül ettek az őseink, lassan elérhetetlenek hasonló minőségben. Ami ennél is nagyobb gond, hogy közben jó részükről kitalálta valami őrült sarlatán, hogy egészségtelen, majd erre ráharapott az élelmiszer- és gyógyszeripar, illetve a hivatalos szervek. Olyan dolgokat ajánlgatnak helyettük, amitől több mázsásra híznak, cukorbetegek, érelmeszesedettek, rákosak, stb. lesznek az érzékenyebbek, amit aztán hatalmas pénzekért próbálnak gyógyítani – nem sok sikerrel. Rejtélyes módon az "érzékenyek" egyre többen vannak, ahogy változik az egészséges életmód ajánlás... Példa: Lassan már az ivóvízbe keverik a koleszterin csökkentő gyógyszereket, olyan szintre vitték le a határértéket, miközben az egésznek alig van köze a problémához. És ezt már legalább 10 éve tudjuk, ha olvassuk a friss kutatások (nem gyógyszergyárak által finanszírozott) idevágó részét. Sajnos az orvosok többsége sem olvassa, hagyják magukat az orvoslátogatók által "felvilágosítani" a tudomány friss fejleményeiről.

A legjobb aláírás a héten

(#179) rudi válasza erdoke (#178) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó biznisz ez, valszeg a nyugdíjamat is inkább erre bízom, semmint valami kétes jövőjű, kicsi európai államra. A gyógyszeripari részvénycsomag, amit követek (BE0166584350) az elmúlt 3 évben majdnem 100%-ot hozott, úgy rémlik a 2008-as nagy esés után már 2009-ben pozitív éves mérlege volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#180) bambano válasza zsigus (#170) üzenetére


bambano
titán

a bio pár éve? kishantos vagy 20-25 éve volt.
"Én úgy tudom, hogy pl. nincs meghatározva az, hogy milyen területen lehet Bio élelmiszert termeszteni.": de, meg van.
"Szóval az előzőleg permetezett/műtrágyázott/gyom-irtott talajon valaki gondol egyet és termeszthet Bio élelmiszert is.": téves.
"legérettebb darabok a Bio élelmiszerek, akkor az önmagában is gyanús kellene, hogy legyen, mert ha nem kap annyi mesterséges szert és tápanyagot, akkor hogyan lehet szebb a nem Bio-nál?": ebben a mondatban egy csomó téveszme van. akkor lenne nagy durranás a tény, hogy a bio szebb, ha biztos lennél abban, hogy a nem bio az a csúcsminőség. de nem, a hiperekben árult élelmiszer zöme a szemét kategória. szemétnél nem nagy cucc szebbnek lenni. a másik tévedés, hogy a bio esetén csak a természetestől nagyon elütő dolgok tiltottak, a természetes egyáltalán nem. tehát pl. szép biogyümölcsöt lehet termelni ott, ahol zöldtrágyázást használnak. vagy jóféle nitrogénmegkötő növényeket (ez nem teljesen pontos megfogalmazás) termesztettek 2-3 évig, akkor utána ott a bio igen szép lesz.

de nagyon fárasztó, hogy mindenféle marhaságokat tálaltok tényként, és utána a cáfolattal kell fáradni, nem a bizonyítással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#181) bambano válasza dabadab (#177) üzenetére


bambano
titán

te magadat a "köz"-be sorolod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#182) Rigormortiis válasza Bogyó bá' (#47) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért termelünk drágábban agrárterméket, mert a hazai kormány(ok) kevésbé támofatják a mezögazdaságot, mint szlovák kollégáik.

Egy dolgot tisztázzunk: A mezögazdaságot a világ minden fejlett országában tánogatni kell 2 ok miatt. Az elsö, hogy szervezetünk müködéséhez kajálnunk kell. A második, hogy az, hogy a gazda földet vesz, magot vet, boronál, arat majd koviszi a piacra a termést többe kerül, mint a termék világpiaci ára (a hazai még ennél is magasabb), szóval ha nincs állami támofatás, a gazda becsödöl, és nem lesz kenyérnek való búza. A világon mindenhol így van ez, a különbség csak annyi, hogy a szlovák gazdákat olyan szinten nyomja a saját államuk, hogy a hazai árak alá tudnak menni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#183) Alchemist


Alchemist
addikt

erősen ajánlott olvasmány a helyzet megértéséhez

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#184) leviske válasza erdoke (#178) üzenetére


leviske
veterán

Ez pont egy olyan terület, amiben talán jobban belelátok, mint a PH!-s átlag. Nem egy tudatos piacformálás zajlik az élelmiszeriparban, ami a gyógyszeripart akarná kiszolgálni, hanem egyszerűen túlságosan is elkezdett a kényelemre törekedni a társadalmunk és ez rengeteg problémát szül, nem csak étkezési szempontból.
Viszont étkezésnél maradva egyszerűen túl nagy a félelem a különböző "mesterséges" beavatkozásokkal szemben, kezdve a műtrágyázással egészen a GMO-ig. Nevetséges, hogy egy olyan ember bemer menni döntést hozni ilyen ügyekben a parlamentbe, akinek a napi rutinjában benne van egy doboz cigi elszívása, meg egy 10-14litert zabáló kocsival a dugóban araszolás. Na de mindegy.

A lényeg, hogy a mai emberek étkezésből eredő problémáinak a valós forrása az a mértékletesség hiánya sajnos. Nem gyógyszergyári lobbi.

Más kérdés az antibiotikumos húsok esete és az azokból eredő problémák, de ez meg tudtommal amcsi szokás volt. Magyarországon ilyesmire szerintem a gazdák nagy résznek tán pénze se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#185) bambano válasza leviske (#184) üzenetére


bambano
titán

"Ez pont egy olyan terület, amiben talán jobban belelátok, mint a PH!-s átlag.": hát nem.

"Más kérdés az antibiotikumos húsok esete és az azokból eredő problémák, de ez meg tudtommal amcsi szokás volt. Magyarországon ilyesmire szerintem a gazdák nagy résznek tán pénze se lenne.": nem tudsz kihozni a tenyésztőtől növendék állatot a kötelező oltási program végrehajtása nélkül. tehát ha komolyan hiszed, hogy antibiotikumos a hús (nem az), akkor ne egyél olyat, mert a magyart is oltják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#186) arnyekxxx válasza erdoke (#178) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azok a dolgok, amit több százezer éven keresztül ettek az őseink, lassan elérhetetlenek hasonló minőségben.

Biztos vagy benne, hogy mondjuk egy középkori kenyér az valami fergetegesen jó minőségű termék volt? És mire mentek az őseid azzal, hogy hüdejóminőséget ettek (persze nem azt ettek) ha mellesleg roppant szerencsések voltak ha megérték a 40 évet mig ma a sok "egészségtelen vackot" zabáló világban az a baj, hogy a 70 éves még sokáig fogja kapni a nyugdíjat

(#187) bambano válasza arnyekxxx (#186) üzenetére


bambano
titán

azt sem ártana felidézni, hogy a többszázezer évvel ezelőtti kaja a többszázezer évvel ezelőtti biológiájú embernek felelt meg. nem pedig a mainak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#188) erdoke válasza leviske (#184) üzenetére


erdoke
titán

A feltételezésed azonnal sántít, már amennyiben egyenlőségjelet teszel a PH-s átlag és közém. Nem mindenki informatikus, aki erre jár. :N
Nem vagyok az a típus, aki vevő az összeesküvés elméletekre, de ha úgy néz ki, olyan a szaga, úgy viselkedik, akkor talán mégis az...

"A lényeg, hogy a mai emberek étkezésből eredő problémáinak a valós forrása az a mértékletesség hiánya sajnos.
Sajnos ezt a tudomány független része nem támasztja alá. Sőt, a koleszterin, a telített zsírok, a cukorbetegeknek 45+ % szénhidrátot tartalmazó diétát tervezők és hasonlók példája éppen az ellenkezőjét mutatja. Áltudományos alapon alapvetően téves ajánlásokat tesznek évtizedek óta. Biztos vagyok benne, hogy az ezeket szajkózók, sőt, kutatók többsége jóhiszeműen tévelyeg, de már képtelen vagyok elfogadni, hogy nincsenek a háttérben olyanok, akik régóta átlátják a dolgot.

(#186) arnyekxxx
Evolúciós léptékben a mezőgazdaság általánossá válásának kb. 10e éve nem igazán jelentős időtartam. Még ha ezt félre is tesszük, az utóbbi 60-80 évben olyan drasztikus változások következtek be az élelmezésben, amire egyértelműen nem reagálhattunk alkalmazkodással.
Talán rossz szót választottam, amikor minőséget mondtam, inkább az összetétel a lényeg.
Visszatérve csak a kenyérre (ami ugye mindössze 10e éve része jelentősebb mennyiségben az ember táplálkozásának), a búza 100 év alatt akkorát változott genetikailag, mint talán semmi más ezen a földön. Még néhány évtizede is 14 kromoszómával termesztették, ma talán 42-nél járnak. Arról nem is beszélve, hogy régen beáztatták, érlelték a gabonaszemeket, ma már "nyersen", tisztítva fogyasztják. Mellékesen jegyzem meg, hogy a bolti "teljes kiőrlésű" kenyerek nagyon nagy többségének még mindig magasabb a glikémiás indexe (vércukor emelő hatása), mint a répacukornak... A fehér kenyérről nem is beszélve, 75-85 vs. 65!
Az életkorral vaktában lövöldözöl, tucatnyi egyéb oka van, amiért a születéskor várható életkor alacsonyabb volt, kezdve a csecsemő- és gyermek halandósággal, folytatva a fertőzésekkel, a háborúkkal, stb.
Az öreg indiánt nem Karl May találta ki. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#189) Alchemist válasza arnyekxxx (#186) üzenetére


Alchemist
addikt

Biztos vagy benne, hogy mondjuk egy középkori kenyér az valami fergetegesen jó minőségű termék volt?

Ezt inkább a feldolgozatlan élelmek minőségére kéne megvizsgálni és valószínűleg az eredmény nem lenne teljesen egyértelmű.

roppant szerencsések voltak ha megérték a 40 évet mig ma a sok "egészségtelen vackot" zabáló világban az a baj, hogy a 70 éves még sokáig fogja kapni a nyugdíjat

Ez nyilván nem önmagában a kaján múlik, hanem a civilizációs háttér jelentős különbségén. Még a fejlett orvostudomány említése előtt az olyan tényezők különbségein múlik, mint pl. iható víz, higiénia, járványok, társadalombiztosítás, közbiztonság, háborúk , stb.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#190) zsigus válasza bambano (#180) üzenetére


zsigus
őstag

Nehéz volt ezt rögtön leírni? Amikor odaírtam a végére, hogy cáfoljatok meg ha nem így van, és minden mondatba, hogy "én úgy tudom", "tudomásom szerint" stb. stb. Nem hiszem, hogy tényként volt közölve...

Én nem vagyok az a fajta ember, aki nem ad más véleményére, és egy olyan témában is vitatkozik valakivel amihez nem ért. De bocsáss meg nekem, hogy a #171-es hozzászólásod miatt nem fogom rögtön felvágni az ereimet, amikor semmilyen érdemi információ nem található benne. Írd le, hogy nem így van, és elhiszem.

Egyébként - nem kötözködés miatt, csak érdekel a téma - tudnál linkelni erről a szabályzásról valamit? Jöhet PM-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#191) leviske válasza bambano (#185) üzenetére


leviske
veterán

"hát nem."
Oké. :)

"nem tudsz kihozni a tenyésztőtől növendék állatot a kötelező oltási program végrehajtása nélkül."
És nem is akarok, nem is erről beszélek. Az USA-ban minimum két évtizeden keresztül különböző erősségű antibiotikumokat kellett keverni pl a marhák kajájába az ipari körülmények közt tartás miatt. (Mert ugye az állatok kukoricával étkeztetése egy idő után az emésztőrendszerükből fakadó immunitást gyengítette meg, amiből jó pár tragédia is kikerekedett odaát.) És szó se róla, nem az antibiotikumtól félek a húsban, hanem a folyamatos antibiotikumban-úszással milyen organizmusokat szelektálunk ki a szervezetünkben.

(#188) erdoke: Nem tettem egyenlőségjelet, csak konstatáltam, hogy a látogatók többsége nem biológia/élettudományokban halad a tanulmányaival. Ettől függetlenül ismerek én is az oldalon orvost és virológust is.

"Áltudományos alapon alapvetően téves ajánlásokat tesznek évtizedek óta."
Igen, az élet nem olyan, mint az informatika, nem Mi írjuk a szabályokat így nem annyira egyszerű és kézzelfogható egy-egy jelenségre a válasz. Viszont, ha ténylegesen áltudományoskodás lenne a biológia és alágai, akkor ma nem 7,5 milliárd ember élne a földön, hanem teszem azt, stabil 3-4, vagy esetleg 1 se.

Olyan ember meg nincs, aki minden tudományt átlát és a saját céljainak megfelelően mozgatja a szálakat. Politikus meg pláne nincs ilyen. :DDD Mindenki a saját kis érdekeit nézi a világban és ez rajzol ki egy szörnyű összképet. Lehet áthárítani összeesküvéselméletekre a személyes felelősségünket, de azzal se magunkon se a Földön nem segítünk.

(#192) Polllen válasza erdoke (#188) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak éppen abból az öreg indiánból relatíve kevés volt. Tisztelték is nagyon érte. Meg az is kérdés, hogy hány évesen is számított öregnek és ritkának.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#193) #09819904


#09819904
törölt tag

Majd erre alapoznak... :U

(#194) MaUser válasza #09819904 (#193) üzenetére


MaUser
addikt

Ez a trükközések nélküli vagy azzal együtti? Mindkét esetben sajnos elég szomorú, mert ugye ehhez még röpke 3000mrd ellopott manyup is hozzájön, ergo négy év alatt sikerült röpke harmadával növelni az eladósodottságot...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#195) #09819904 válasza MaUser (#194) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az már részletkérdés, hogy mikkel együtt vagy nélkül! A legnagyobb probléma ott van, hogy ennek az országnak munkahelyek kellenek. Nem egy remek ember - végzettségtől, bőrszíntől, vallástól függetlenül -, van akik értenek itt dolgokhoz a gyakorlatban is. Csak a sok okosság miatt nem kapnak még a kenyér csücskéből sem, hogy valamit tenni tudjanak!
Itt már minden más fontosabb az effektív problémáktól!

Ott volt a vörös iszap, a tiszai árvíz, az egészségügyi gebaszok és még lehetne sorolni számtalan példát. Fontosabb volt a 4-es Metró, a stadionok és megannyi más.
Oké, valahol kellenek ezek is. De amíg szúrt, mély sebből vérzik az ország, addig egy sebtapasz nem fogja megszüntetni a fő problémát!
És ezt mindenféle párttól függetlenül mondom. :) Még akkor is függetlenül, ha amúgy párttag és aktív politizáló emberke vagyok. :)

(#196) gghrtz


gghrtz
őstag

A mai étkezési szokásainkkal leginkább az a baj, hogy szart eszünk. Magas GI, nincs valós használható tápanyag, csak cukor, meg töménytelen zsír. Fehérje meg vitaminok meg alig-alig. Persze ha most mindenki elkezdene sovány húsokat enni, meg olyan élelmiszereket, amik nincsenek feldolgozva, akkor igencsak szarban lennénk, mert nem lenne elég belőle. Ja és persze a túlevés is nagy gond, mert ugye ezekből a szemetekből még sokat is eszünk. Ha kevesebbet ennénk, akkor nem is lenn ennyi kövér ember, persze attól még maga a "motor" ugyanúgy sz_r lenne. "A motorba is jóminőségű benzint tankol az ember ha teheti, és nem belepisál a tankba"

(#197) #09819904 válasza gghrtz (#196) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az étel összetétele mára olyan amilyen... Gondolom Te is hallottad már azt, hogy "Már nem olyan íze van, mint régen...". Például paradicsomnak, káposztának vagy akár húsnak is!
Jelenleg ott tartunk, hogy ami bio, az sem igazi bio. Amire azt mondják ma, hogy egészséges, az X időn belül tuti rákkeltő vagy más hatású lesz.
Mára ember legyen a talpán aki valamire egyöntetűen kitudja jelenteni, hogy X adott termék valóban nem káros! Nincs ilyen!

Maradjunk egy abszurd példánál. Anno Norbi mit fújt? Hogy a zsír az ellenségünk és le kell számolni vele. Aztán érdekes módon amikor a budai várban kétpofára ette a töpörtyűt és megannyi más igen jó zsíros ételt, akkor már hirtelen egyből más lett a célpont. Ja, hogy a kölköknek nem ízlik Apuci terméke, csak ezt gáz bevallani? Hmm, hát igen... A nagyi nem fog gagyit az asztalra tenni!

(#198) gghrtz válasza #09819904 (#197) üzenetére


gghrtz
őstag

1, Ez nem jelenti azt, hogy nem kell rá törekedni, hogy ne feldolgozott szemetet együnk. Még így is fényévekkel jobb így enni, még akkor is, ha nem olyan a zöldség/gyümölcs/hús, mint régen volt.

2, Norbit lesz_rom, mert egy idióta celeb, és teljesen irreleváns nekem, hogy mit mond.

3, Ma már elfogadott, hogy az ételeket azért esszük, mert finom, pedig ez a legnagyobb baromság. Elsődlegesnek a tápanyag összetételének, és minőségének kellene lennie, és utána már, hogy finomra csinálod meg, az a te dolgod.

(#199) #09819904 válasza gghrtz (#198) üzenetére


#09819904
törölt tag

1. A törekvésből látsz valamit?
Amikor elmondják, hogy bébiételben üvegdarabokat találnak meg hasonló dolgokat, akkor azért nagy a baj!
Ma jelenleg egy minősíthetetlen minőségű termék előbb kerül ki a boltok polcára, mint ahogy azt bevizsgálták volna.
Bezzeg az állateledel! Na, azt bezzeg vizsgálják!

2. Nem CSAK Norbi volt a lényeg... Hanem maga az, hogy egyszer ez a rossz, máskor az. Most akkor minek is higgyen az ember? Na, ezt baromi nehéz eldönteni.

3. Ez tudatosság. :) Ez (is) hiányzik a vásárlók körében!

(#200) gghrtz válasza #09819904 (#199) üzenetére


gghrtz
őstag

Kicsit kisarkítottad a mondanivalómat.
A lényeg: Inkább egyél halat,csirkemellet, csirkecombot, marhahúst, rizzsel, párolt zöldséggel, tojást etc., mint a pizzát, kenyeret, péksütit, csokit, chipset, kekszet, cukros löttyöt.
Nem kell mindennek ennyire bedőlni. A lényeg, hogy amit megeszel, azt te készítsd el, és olyan alapanyagokból, amin LÁTSZIK, hogy mi az. (Szóval lehetőleg minél nyersebb formájában)
Azon nincs mit gondolkozni, hogy a cukor, vagy a komplex szénhidrát e a jó, vagy kell e a szervezetnek normális minőségű fehérje.
A tudatosság pedig tényleg hiányzik. És tudod miért? Mert az emberek azt se tudják, hogy mi az a GI, meg aminósav, meg telítetlen zsír stb. Szóval fingjuk sincs arról, hogy mi az amit bevisznek, és mire lenne szüksége a szervezetüknek.
Pl. ott a cukor. A kedvencem, a szörpök, amire ráírják nagy büszkén, hogy ebben biza nincs tartósítószer. Miért is? Mert egyetlen élőlény (egysejtű), sem képes abban a közegben élni, mivel vizet von el a sejtektől. Nagy dicsőség... (:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.