Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-06 13:51:19

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) bitpork válasza radi8tor (#3250) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Igaz, de akkor minek a HA értékelési rendszer? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3252) radi8tor válasza bitpork (#3251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 felhasználóra alapozni azt, hogy felesleges egy értékelési rendszer szerintem eléggé felelőtlen dolog. :U
Gondolom megváltozott az élete, adósságokba került, és így oldotta meg. De erről nem az értékelési rendszer tehet. Ezért mondjuk: senkinek ne utalj előre.

⭐ Stella

(#3253) petipetya válasza bitpork (#3249) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze, de a kényelem beszélt belőlem. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#3254) bitpork válasza radi8tor (#3252) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vki mintha az előbb ilyet szólt volna :P

Ez ellen nem véd semmi csak a józan ész.

De viccet félretéve: az értékelési rendszer milyen biztosítékot ad pl az általam is említett eset kapcsán? Egyáltalán ad bármit is a placebón kívül? Bárkivel előfordulhat, a pontozásos rendszer ellenére. Ne, kérlek ne mondd hogy ilyen olyan valószínűségek mert már van neki pirosa. Bárkit érhet akármi, ami miatt egy 1k+ piros pontos is fejre állhat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3255) radi8tor válasza bitpork (#3254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez csak egy támpontot ad arról mennyire tapasztalt, milyen termékeket árul, stb.

A fentiekből is látható, hogy bármikor árulhat olyan terméket, ami merőben eltér a kapott értékelésektől, vagy elkezdhet linkeskedni, mert úgy tartja kedve.

Ilyenek ellen semelyik oldal értékelős rendszere nem véd meg. Ide már más kell(ene), mint pl. ami eBay-en is van (21 napig nem fér hozzá az eladó a pénzéhez).

Mit akarsz kihozni ebből az egészből?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3256) bitpork válasza radi8tor (#3255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rá akarok mutatni a megtévesztő mivoltára.

"milyen termékeket árul" ? Mivel garantálja, hogy ugyanolyat fog árulni? Miért ne árulhatna mást? Ez semmit nem mond akár pontosítva akár nem.

"milyen tapasztalt" Ez meg hogy jön ide? Azért elég sok esetben a sokat adó-vevő embereket kevésbé pozitívan ítélik meg. Pláne ha véletlenül ártárgyalásba kezd.

Mindezt magad is írod , a következő mondatoddal! :K
És nem az a célom hogy csúfot verjek valamibe, de igen is ki kell mondani -ahogy te is megtetted- hogy a pontrendszer nem helyettesíti a józan észt: nem kell hinni sem a pontoknak, sem az értékeléseknek!

Amit javasoltam se a HA-val kapcsolatos lenne elsősorban, hanem a ph-logout-itcafe-gamepod vonalon. Gyk egy troll detektor ha szabad ilyet mondani. Mindenki csak egy szavazatot adhat le egy emberre és azt módosíthatja ha kedve tartja. Gyorsan elválna a szr a májtól - ha megbocsájtod a szóhasználatot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3257) radi8tor válasza bitpork (#3256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PH-n nem lesz bevezetve voting, ez 100%.
Elrejtés funkció megoldja ezt, bár nem konkrét hozzászólást tudsz rejteni, hanem felhasználót.

⭐ Stella

(#3258) bitpork válasza radi8tor (#3257) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sztoj!
Nem elrejteni akarok. Nem letiltani akarok. Én nem akarok semmit!
Pusztán felvetettem hogy a ranghajhászás, és az ebből fakadó...előítéletesség merre, és milyen módon mozdítja elő a cociális létét a phórumnak. Értéket hordozó marker meg a vót lenne szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3259) radi8tor válasza bitpork (#3258) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A közösség formálja ezeket is. Ha kivetik maguk közül az ilyeneket, akik lenéznek másokat, akkor előbb-utóbb eltűnnek majd.
De ez már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3260) bitpork válasza radi8tor (#3259) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hah!
Halkan megjegyezném, hogy én is vissza- vissza mászok az ablakon amikor kirúgnak az ajtón, és vannak nálam sokkal, de sokkal ántipatikusabb és kitartóbb emberek is :P Most nem fogok rekordszámú reg-ban embereket felhozni de szerintem tudod nagyjából az egységsugarú keményen drogozó júzerek körét. :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3261) Lauda válasza bitpork (#3235) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem aki a rangjaval vag fel/az ujoncsagat hozza fel egy vitaban a masik ellen, azzal a forumozoval alapbol nem is erdemes foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#3262) Arolotifar válasza bitpork (#3247) üzenetére


Arolotifar
őstag

De ugye egy malac csak ül a seggén és jártatja a pofáját miközben sok hülyeséget beszél

Szerintem egyáltalán nem beszél hülyeségeket az a malac :N
Napi szinten látok olyan újoncokat, akik össze-vissza írogatnak a problémájukkal az első topicba, amit megnyitnak. Amikor az ember linkeli nekik a megfelelő topicot illetve az összefoglalót (sőt, még privit is ír), nem veszik figyelembe, hanem 1-2 óra múlva újra bemásolják ugyanazt az üzenetet... Az nem kifogás, hogy szegény újonc, nem tudja, hogy mit és merre, mert én is voltam újonc. Persze, nem vagyunk egyformák...
Ez nem azt jelenti, hogy utálom az újoncokat, mert elég soknak segítettem :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#3263) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Most futottam bele.
Jól hangzik! Nem is első sorban a kedvezmény hanem, hogy újra önálló rendezvény lesz.
Mindenesetre a prémeknek szerintem mehet majd egy körüzenet erről. Bár, gondolom tervben van.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#3264) konyi79


konyi79
addikt

Tudom, kérésként merült fel, a prémium tagság látható legyen, de ezt ki is lehet kapcsolni? Azaz anonim támogató lehet valaki?

(#3265) beg válasza konyi79 (#3264) üzenetére


beg
veterán

Igen, van egy ilyen checkbox:
"Mindenképp el szeretném titkolni, hogy prémium tag vagyok"

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#3266) demars válasza konyi79 (#3264) üzenetére


demars
addikt

Igen!
A prémium funkcióknál be kell pipálni, hogy rejtve legyen... :K

Más: csak kíváncsiságból kérdezem: sokan támogatják a PH!-t tagságival?? Nézi ezt valaki?
Szerk: most olvastam, már kérdezték... :P

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3267) konyi79


konyi79
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

(#3268) Kasya


Kasya
nagyúr

Csak nekem jon be random mod neha a Gemius kozvelemenykutatas kerdoiv, ha valamire rakattintok? Nem lehet ezt valahogy elkerulni?

(#3269) Intruder2k5 válasza Kasya (#3268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#3270) Kasya válasza Intruder2k5 (#3269) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R elsiklottam felette.

(#3271) petipetya válasza Intruder2k5 (#3269) üzenetére


petipetya
nagyúr

Paraziták, a munkahelyen is be szokott jönni random módon, amikor megnyitok valamilyen weboldalt.

"nincs rá lezsóidő"

(#3272) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Azt nem lehetne megoldani, hogy a reklámok kattintásra eltűnjenek?
Mert be van kapcsolva - pontosabban nincs kikapcsolva - és a statikus képek nem is zavarnak, ellenben ez az izgő mozgó telenoros cucc eléggé.
Viszont, ha megnyitok egy cikket, ott táncol egyet, rákattintok, eltűnik, baba lenne. Nekem is, nektek is. Nem csak megjelenítés, de kattintás is a reklámfelületre. Ha, új oldalt nyitok - vagy ugyanazt megint - persze újra megjelenne.

...elmúlik...

(#3273) Mister_X válasza Argos (#3272) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem ez a hirdetőknek nem tetszene.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3274) Argos válasza Mister_X (#3273) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem kell nekik tudnia.. ;]

Pusztán számokat tekintve (megjelenítés; kattintás) javulna a statisztika.
Nyilván a valós marketingértéke a reklámoldalak megjelenítésének nem egyezne az 'érdekel, ezért kattintottam'-al, viszont még mindig több esély van arra, hogy ha már megnyitok egy oldalt meg is nézem, hogy mégis mi az, mintha meg se nyitom egyáltalán.

Például a mai TV teszt. 7 oldal, 7 megjelenítés, 7 kattintás egy accountról. Nagy számok törvénye alapján lenne olyan, aki meg is nézi. Míg, ha nincs úgymond indíttatása arra, hogy klikkeljen a reklámra, szerintem! kevesebben tennék/teszik meg pusztán azért, mert érdeklődést mutatnak a reklámozott dolog iránt.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#3275) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah mizu? Megy a buli?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3276) janeszgol válasza Armahun (#3204) üzenetére


janeszgol
félisten

Én csak azt használom telefonon és tableten is. Szerintem a mobilverzió marha jó, ha normálisan meg van csinálva. És itt meg van.

Nem lennék boldog, ha megszűnne a mobilverziós nézet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3277) Lauda válasza Argos (#3272) üzenetére


Lauda
félisten

Ha kattintasra nyitja meg a reklamozott oldalt, akkor hogyan tunhetne el kattintasra?

(#3278) htc07 válasza Lauda (#3277) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom bezár gombbal.

(#3279) Intruder2k5 válasza htc07 (#3278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó gondolat, de nem erről volt szó. :)

Fentebb a fórumtársnak az volt az elképzelése, hogy a bannerre kattintva az tűnjön el, tehát nem a megnyitott oldalt szerette volna bezárni.

[ Szerkesztve ]

(#3280) Argos válasza Lauda (#3277) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Valami ilyesmi pl.:

mousedown: open link in new tab
mouseup: close ad

vagy release-re: open link in new tab AND close ad

Az újonnan nyitott oldalt persze X-elni kell.
Mondjuk én középső egerészek link nyitásnál is, meg oldal bezárásnál is.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#3281) htc07 válasza Intruder2k5 (#3279) üzenetére


htc07
addikt

Úgy értettem, hogy kis X a hirdetésre, mint pl. youtube videóban a hirdetések.

(#3282) Intruder2k5 válasza htc07 (#3281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaa, értem.

(#3283) zseko válasza Argos (#3272) üzenetére


zseko
veterán

Pont ugyanezért kapcsoltam most én is ki a reklámokat. Pl. itt is nálam egy barom nagy Telenor reklám. Már eleve a méretével bajom van - a negyedekkorák kevésbé zavartak -, de hogy még mozog is... Ízléses statikusra még akár azt is lehetne hinni, hogy a cikk része. Vagy, AdB-vel kiszedem azokat amik tényleg nagyon zavarnak.

HR24.hu

(#3284) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A premium elofizetestol fuggetlenul (csak ezt a topikot most koveti a vezetoseg) lenne egy otletem, ami javithatna a forumozas elmenyen.

Olyasmi megvalosithato lenne, hogy a hozzaszolasban is hasznalhato lenne a cikkekben megismert galeria? Ha az ember tobb kepet szeretne egy valamirol feltolteni es megmutatni a forumozoknak, akkor nem kellene kulon-kulon feltoltogetni oket es linkelgetni, hanem kijelolne amit fel szeretne tolteni es az egyben feltoltodne. Ezutan alul latszodnanak a kepek kicsiben, alattuk lenne egy negyzet es amelyikbe pipat tesz a user az lenne az indexkep es csak az latszodna a hozzaszolasban (vagy akar tobb kep is, amennyit kipipal). Kattintasra pedig nyilna a galeria. Esetleg ugy, hogy jelolheto lenne, hogy az adott galeriabol a hsz melyik pontjan melyik indexkepek latszodjanak, mint a cikkekben is, kattintva pedig a teljes galeria attekintheto. Bovitheto lenne egy olyan opcioval is, hogy ket jelolonegyzet lenne, egyik az indexkepre vonatkozna, masik pedig arra, hogy teljes kepkent illessze be a hozzaszolasba.

Ehhez mit szoltok?

[ Szerkesztve ]

(#3285) dobragab válasza Lauda (#3284) üzenetére


dobragab
addikt

Csinál egy Logout személyes bejegyzést, és belinkeli topikba. Problem solved.

A többszörös feltöltést támogatom.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3286) Parci válasza Lauda (#3284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

végiggondoljuk, de több gond van vele. ha beraknak pár ilyen galériát egy adott lapján a topiknak, megdöglik a gép tutira. másrészt, a szerverünkön sincs elég hely ahhoz, hogy igazán beinduljon a képfeltöltősdi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3287) sutszi


sutszi
veterán

Az automatikus e-mail válasz mintájára megoldható lehet az automata privát üzenet megvalósítása mint prémium funkció?
( Gyakorlatilag az e-mail mintájára: ha mondjuk valaki tudja, hogy bizonyos ideig nem tud belépni, akkor a számára küldött privátokra automatikusan válaszol a rendszer egy általa előzetesen beállított üzenetet. A kereskedős(hardveraprós) felhasználóknál ez külön előnnyel járna, mert így egyértelműen tudják a felhasználók, hogy az adott bolttal mi a helyzet és nem fogják azt hinni, hogy le se ... őket....

Nagyon elrugaszkodott?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3288) Lauda válasza Parci (#3286) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, a technikai hatteret ti ismeritek, hogy mit lehet esszeruen megvalositani es mit nem. ;) Koszonom a reakciot! :R

(#3289) Parci válasza sutszi (#3287) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem feltétlenül, mondjuk sokadik lenne a todo listán, de megoldani éppen meg lehet :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3290) Mister_X válasza dobragab (#3285) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Többszörös képfeltöltés házigazdák kiváltsága. Kétlem, hogy efféle hasznos funkciót csak úgy elénk vetnének :P Fentebb is le lett írva, hogy nincs annyi szabad hely, hogy a prémium fiókosok hirtelen elkezdjenek tizesével képeket feltötleni - bár kíváncsi lennék, hogy akkor amúgy miért lett megemelve a limit. Limit erejéig mondjuk mehetne. A régit se használták ki sokan.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3291) konyi79 válasza Mister_X (#3290) üzenetére


konyi79
addikt

Több képet lehet így is feltölteni egy hozzászólásba, vagy nem arról van szó?
Viszont tárhelytől függetlenül se jó, ha korlátlanul sok kép kerül a fórumba. Szerintem rengeteg user napközben mobilról be-benéz kedvenc topikjába, és nem annyira kedvező ilyenkor egy kisebb adatcsomaggal bíró felhasználónak 100hsz mellé betölteni akár csak 30 képet.
Kedvenc hozzászólásom a témában :DDD

(#3292) Argos válasza Parci (#3289) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ez hol állhatna a todo-list-en? :)
Vagy ötlet szinten el is hal?

...elmúlik...

(#3293) Parci válasza Argos (#3292) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el, nyilván nem hekkelhetjük meg a reklámokat, kizárt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3294) Argos válasza Parci (#3293) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem igazán értem miért lenne 'hekkelés', mivel megjelenik, kattintok is és ha új lapot nyitok újra megjelenik. Csak van egy opció, hogy elrejthetem és nem szexuálja a szemem miközben olvasok. Szerintem kevésbé 'hekkelés', mint a teljes elrejtés, ami ugye prémium funkció.
Pontosan nem ismerem a megállapodásokat, de feltételezem megjelenésenként (plusz klikkelésért) jár pénz a reklámokért. Így bevételtől estek el. De, ezt ti tudjátok.
Kár érte. Evégre viszont élek a felfedezés szabadsága-val és repülnek a reklámok.

...elmúlik...

(#3295) Parci válasza Argos (#3294) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem változtathatjuk meg, hogy mi történik klikkelésre, nem szerezhetünk plusz klikkeket azért, mert klikkre más történik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3296) Argos válasza Parci (#3295) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Aham, így már értem. Gondolom akkor a [Close ad] gomb a sarkában is beletartozna a 'nem piszkáljuk a reklámfelületet'-be.

...elmúlik...

(#3297) Parci válasza Argos (#3296) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3298) Argos válasza Parci (#3297) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Klafa. :(
Mindenesetre, köszönöm a reagálást.

...elmúlik...

(#3299) Nooeca


Nooeca
senior tag

Nem tudom hogy megy most, de igaz hogy havi X összegnek van feltüntetve, viszont azt 1 évre kell kifizetni.

Önmagában a havidíj nem drága, ugyanakkor szerintem érdemes lenne bevezetni egy féléves konstrukciót is.

-> olcsóbb, még ha havidíjban pár forinttal is drágább lenne.
-> nem egy évre szól, szóval akit lebannolnak innen pl. az nem érezné azt 3 hónap után hogy 9 hónapot kidobott az ablakon.
-> semmi akadálya nincs annak hogy fél év után meghosszabbodjon az előfizetés.

Vagyis nektek maximum nem egyszerre érkezne be a pénz (mert ugye ezen előfizetők csak fél évet fizetnének egyszerre), viszont összességében talán több is jönne így, mivel ez lehetne valamivel drágább, csak hogy motiválja a felhasználókat a hosszabb előfizetésre.

Lényegében ezzel mindenki jól járna - szerintem.

u.i: Még nem vettem élesben - tervben van - de nekem úgy jelent meg hogy 1 évre kell kifizetni (amivel nincs semmi gond, csak nehogy hülyeségeket írjak le ha nem így van)... Csak azért írom ezt ide utóiratnak nehogy nem így van és én tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#3300) Lauda válasza Nooeca (#3299) üzenetére


Lauda
félisten

Osszefoglaloban megtalalod a valaszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.