Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo cucc lett, de azert meg par tesztet megvarok a dontessel.
A magyar ar meg erosen rohej kategoria, kit arban adjak a vazat, gratulalok.

(#2) arn


arn
félisten

Az uj vazak meretnovekedese nem tetszik... meg ibis kene. Akkor maradnek a rendszerben, de igy szerintem inkabb ff vazra valo tovabblepes lesz.

A 35 1.4et sajnalni fogom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) #16820480 válasza arn (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez tök ugyanakkora, mint a T2, csak a szemkagyló nőtt meg kicsit. IBIS jó dolog, de azért nem mondom, hogy nincs élet nélküle.

(#4) arn válasza #16820480 (#3) üzenetére


arn
félisten

de nekem xt1 van :) meg ibis is kene. [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) #16820480 válasza arn (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

A H1 az más, az szándékosan lett nagyobb (van akinek még az is kicsi :D ), de a T2/3 nem sokkal nagyobb azért az 1-nél. Bár kétségtelen, hogy nőtt. De mondjuk én E3-ról akarnék váltani, ahhoz képest lényegesen nagyobb már :)

(#6) arn válasza #16820480 (#5) üzenetére


arn
félisten

igy meg kontrasztosabb :) [link]

ha beleerhetne a kezem a bilibe, akkor kernek egy t30at az uj szenzorral es ibissel. vennek a mostani rendszerhez egy 23 2.0at es kesz. de ilyen ugysem lesz.

igy inkabb az a7iii fele kacsintgatok, illetve megvarom, hogy jovore mit alkot a nikon obi szinten.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) hemaka válasza arn (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

T4-be talan megkapod, nem hiszem, hogy az olcsobb T30-ba belepakolnak, kicsit bedurciznanak paran miatta. :DDD

(#8) Matska válasza arn (#2) üzenetére


Matska
senior tag

A kis méret + Ibis nem igazán fér össze. Nem-de?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#9) arn válasza Matska (#8) üzenetére


arn
félisten

nem tudom mennyivel novelne meg a meretigenyet, de egy xt3ba bele illene fernie, ha mar alig kisebb, mint az a7. mftnel is belepakoltak eleg kis vazakba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) #16820480 válasza arn (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, mft-nél jóval kisebb az érzékelő is azért.

Az A7iii kisebbnek tűnik, de inkább csak azért, mert nincs a tetején csak egy tárcsa. Viszont vaskosabb cserébe.

(#11) Matska válasza arn (#9) üzenetére


Matska
senior tag

Sheratan már leírta, amit én is írtam volna. Visszatérve a korábbi témára, a túl nagy Apsc vázak miatt FF-re váltani... szokatlan.
Pont a vázak és objektívek mérete, ára, és minősége az, ami engem rendszerben tart.
Vess össze egy 23 1.4-et a Sony 35 1.4-el árban, méretben, súlyban. Éppen a duplája.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#12) arn válasza Matska (#11) üzenetére


arn
félisten

Tudom, de ott a nagyobb szenzor es az ibis. Ha mar egyszer igyisugyis nagyobb, vmit vmiert :) amugy ez problema is... sonynal nem igen latok normal meretu 35ost f2 koruli obit, csak a kalyhacsovet, meg a nem tul fenyeroset. Vmi olyasmi alternativa kellene, mint a fujinal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) .mf válasza arn (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Az uj vazak meretnovekedese nem tetszik... meg ibis kene. Akkor maradnek a rendszerben, de igy szerintem inkabb ff vazra valo tovabblepes lesz."

Én pedig FF felől nézve irigykedem az APS-C Fujik obijai miatt, főleg a "compact prime" széria időjárás-álló F2-eseire. Még ha csak egy pár obit viszel is magaddal, már a váz lesz a kisebbik tényező. Sony FE-re csak 3 kompakt obi van: Zony 35 f2.8, valamint Samyang 24 f2.8 és 35 f2.8; kis jóindulattal a Sony 28 f2 is, bár az már kicsit hosszúcska (akkora, mint az 50 f2 WR), s megvannak a maga hibái (elég erős korrekció nélkül a torzítása, széle-sarka csak rekeszelve lesz jó, s nem is időjárásálló).

Ha lenne IBIS és nem ragaszkodnának az X-transhoz, már lehet, hogy Fujira váltottam volna.

Matska: "A kis méret + Ibis nem igazán fér össze. Nem-de?"

Tévedsz. A6500-ban is van IBIS, pedig akkora sincs, mint az X-E-k. Sőt, az A7m2-m3-asok is csak az EVF "prizmája" miatt magasabbak.

Arn: "illetve megvarom, hogy jovore mit alkot a nikon obi szinten."

Ezt:

Egy gusztustalanul nagy manuál-fókuszos 58 f0.95-öst (ami előtt továbbra is csak értetlenkedni tudok, Sonyra a Mitakon 50 f0.95-öse sokkal barátibb méretű tudott maradni), egy dSLR-es méretű 24-70 f2.8, valamint egy aránylag kompakt 14-30 f4, aminek az lehet az előnye a Sony 12-24 f4-esével szemben, hogy talán olcsóbb és van szűrőmenete, mert amúgy méretben hasonló, és a Sony elég jól sikerült. Amiről nincs kép: egy 70-200 f2.8, ami szerintem szintén dSLR-es méretű lesz, egy 85 f1.8, valamint egy 20 f1.8, ami elnézve a 35 és 50-es testvéreit, valamint a dSLR elődjét, szerintem ugyancsak ahhoz lesz közelebb méretben (értsd: böhömnagy).
Nekem a hype után nagy csalódás volt a Nikon produkciója. A vázak is herélve (AF, puffer, kártya), a 35 és 50 is benga állatok (miért nem akar senki se kis pancake-eket csinálni?). Canon váza se tetszik (koros szenzor, ergonómiai bakik, nincs IBIS). Sonyban se lépnék tovább a rendes időjárás-állóság hiánya valamint ezernyi apró hülyesége miatt. Panasonictól video-orientált váz várható (a la GH), tehát drágán, és azt rebesgetik IBIS nélkül. Kénytelen vagyok továbbra is kivárni, hátha a 2. generációra már összeszedik magukat és tényleg beindul valami verseny, nem csak a saját táboruk elvándorlását megelőző, de saját top-modelljeiket sem kannibalizáló csökött modelleket adnak ki :(

Matska: "Vess össze egy 23 1.4-et a Sony 35 1.4-el árban, méretben, súlyban. Éppen a duplája."

Háttérmosásban már nem ugyanannyi az APS-C-s f1.4, mint a FF f1.4... 35 f2-vel lenne fair összehasonlítani, ha létezne olyan (sajnos nincs). Ha a Fuji 56 f1.2-t és a Sony 85 f1.8-at nézed (84 f1.8 vs 85 f1.8), ott a Sony kicsivel nagyobb mérete ellenére a Fuji nehezebb (405 vs 371 g) és sokkal drágább (900 vs 550 EUR).

Arn: "sonynal nem igen latok normal meretu 35ost f2 koruli obit, csak a kalyhacsovet, meg a nem tul fenyeroset. Vmi olyasmi alternativa kellene, mint a fujinal."

Itt van a kutya elásva, pont ez a gondom nekem is.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) #16820480 válasza .mf (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott van még a Zeiss 55-ös is, elég kompakt. Inkább az a gond, hogy míg például a Fujinál a kitobiknál is kimondottan jó minőséget kap az ember, addig a Sony esetén több obira hallani panaszokat, hogy nem valami éles, vagy egyéb hibái vannak (valamelyik f4-es alap zoom például).
Amúgy megnéztem még nyár elején kíváncsiságból, hogy mibe fájna a mostani szettem migrálása Sonyra, és hát árban nagyjából duplája lett volna, mintha újra megveszem a Fujit :(

Az IBIS meg szerintem elég korlátozottan használható azért. Fotónál hiába tarthatsz ki hosszabb záridőt, de ha bármi van a képen, ami mozog, akkor úgyis bemozdul (például emberek). Videónál meg az A7iii sem igazán penge, max vlogolni jó, de arra akár egy OIS is elég lehet (plusz nem is látod magad, mert nincs kihajtós képernyője). Komolyabb videózáshoz úgyis gimbal kell.

(#15) arn


arn
félisten

az a tervem a jovore nezve, hogy marad ket fix, meg a telo :) tehat lesz egy 50es a csaladra, meg egy 35 kirandulni oszt csok. Ebbol kifolyolag csak a 35 merete kritikusabb, az 1.4es obik mar apscnel sem opciok (a fujiet sem vettem meg) - ehhez kell az ibis.

Nikonnal nem csak magara a gyartora gondoltam, hanem a thirdparty gyartokra, hatha. Sonynal az 55 tetszik, viszont a 35nel meg vagyok love - Ibis ide vagy oda, a 2.8 keves, ha mar fix az obi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Mirman válasza hemaka (#1) üzenetére


Mirman
őstag

Forintra pontosan megfelel az USA árnak a magyar ár . 1500 $ kint amiben nincs benne az áfa . Atvaltod forintra és beszorzod az áfával és egy az egyben megkapod az árát .

Sokszor vannak vicces árak de itt nem ez a helyzet .

(#17) Dare2Live válasza Matska (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amikor egy FF uakkora/kissabb mint egy APSC azért az vonzó.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Matska válasza .mf (#13) üzenetére


Matska
senior tag

Egyrészt igen, nincs Sonyra 35/2, másrészt meg minek vegyen az ember FF-et, ha aztán azonos a DOF? Ezért írtam a 35 1.4-et, különben pont semmi értelme nem lenne az FF-re váltásnak számomra, ha aztán sötét objektíveket akasztok rá.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#19) arn válasza Matska (#18) üzenetére


arn
félisten

azert a dofon kivul van meg par masik elonye a nagyobb szenzornak :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Matska válasza arn (#19) üzenetére


Matska
senior tag

Igen, ezért írtam, hogy számomra :)

A reggelit is ágyba hozhatja, dupla áron akkor sem kell, mert tisztességes objektíveket már nem tudnék venni hozzá.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#21) hemaka válasza Mirman (#16) üzenetére


hemaka
nagyúr

1750 euroert megy a kit, az sosem 665k huf, annyira azert meg nem szar a forint.

(#22) arn válasza Matska (#20) üzenetére


arn
félisten

en is eloszor az obikat nezem mindig, aztan a vazat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A T2-es is nagyon penge volt, kíváncsi vagyok ennek a tesztjére!

Az objektív kínálatuk is rendben van: [link]

A Fuji remek rendszert rakott össze az évek alatt. Érződik, hogy ők a fotósért, a fotózásért vannak!!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#24) .mf válasza #16820480 (#14) üzenetére


.mf
veterán

"Inkább az a gond, hogy míg például a Fujinál a kitobiknál is kimondottan jó minőséget kap az ember, addig a Sony esetén több obira hallani panaszokat, hogy nem valami éles, vagy egyéb hibái vannak (valamelyik f4-es alap zoom például)."

Bullshitelésbe azért ne csapjunk át :U
Fujinál is vannak gyengébb obik és panaszok erre-arra (még a drága 56 f1.2 fókuszára is, azt magam is tapasztaltam), és Sonyra sorra jönnek kiváló obik, amik között néhány olcsóbb is, mint a hasonló Fujik, ha egyáltalán van olyan. Pld. Sony 28 f2 (400 EUR), 85 f1.8 (550); Zeiss 55 bár nem olcsó (800), de remek, szinte Otus-szint; Samyang 14 f2.8 AF (600), 35 f2.8 (250), 35 f1.4 AF (550), 50 f1.4 AF (450), Tamron 28-75 f2.8 (800).

"Az IBIS meg szerintem elég korlátozottan használható azért."

Kistelével lősz egy hegyet, az talán elfut, hogy 1/100 kell neki? Vagy a kékórás városkép, templombelső? Jó az, ha van, főleg, ha az adott fixen / zoomon nincs OIS - márpedig a Fuji fixeken döntően nincs, a zoomokon a kiteket, teléket és turistazoomot leszámítva is csak a 10-24 f4-en.

"Videónál meg az A7iii sem igazán penge"

Lolwut? Ezt meg honnan vetted? Az összes nevesebb review oldal szerint az A7m3 és a GH5 a jelenleg kapható fényképezőgépek közül a best buy videóra. IR review-ban egyenesen ez van: "But if you're already shooting Sony and looking for a B-camera, the A7 III more than fits the bill. Heck, I would shoot with two A7 III cameras today over two A7S II cameras. That should be saying something."

Arn: "Nikonnal nem csak magara a gyartora gondoltam, hanem a thirdparty gyartokra, hatha."

Attól félek ez pár évig még felejtős marad. A Sony elérhetővé tette az E-mount AF-protokolljait, mégis évekbe telt, mire AF-os 3rd-party obik jöttek (2013-2017, ha jól emlékszem, tehát 4 év). A Nikon és a Canon kijelentette, hogy nem fogják, így a 3rd-party gyártóknak marad a reverse engineering, és a "vagy műxik vagy nem", mint anno régen. Esetleg még a régi FX obik az FTZ adapterrel, de 35 esetében ez se segít, mert a 35 f1.8 G is elég testes már önmagában is (a 30.5 mm-t hozzáadó adapter még plusz), a sokkal kompaktabb 35 f2 AF-D-vel pedig nem lesz AF, csak manuális. A Yongnuo 35 f2 meg gondolom nem az a szint, amivel kiegyeznél...

Matska: "másrészt meg minek vegyen az ember FF-et, ha aztán azonos a DOF? Ezért írtam a 35 1.4-et, különben pont semmi értelme nem lenne az FF-re váltásnak számomra, ha aztán sötét objektíveket akasztok rá."

És ezzel már igazoltnak is véled almát-körtével összehasonlításod? Jakérlek, akkor a Nikon 1 32 (ekv. 87) f1.2-jét is a Canon 85 f1.2-jével veted össze, mert hát mindkettő f1.2? Hja, hülye venné a sokkal nagyobb, nehezebb, drágább Canont, mikor ott van a Nikon 1... :U

"A reggelit is ágyba hozhatja, dupla áron akkor sem kell, mert tisztességes objektíveket már nem tudnék venni hozzá."

A Sony 85 f1.8-at mindenki dicséri, 550 EUR, a Fuji 56 f1.2 pedig 900. Ha 35, akkor a Samyang 35 f1.4 árához képest nagyon korrekt (középen penge, sarkai kicsit lágyabbak, mint a Zeiss, boke hasonló); a Samyang is 550 EUR, a Fuji 23 f1.4 is ismét 900. Vagy a dupla ár alatt a Fujira gondoltál? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) #16820480 válasza .mf (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, a 24-70/4-ről én olyanokat olvastam, hogy nehogy megvedd, a többi alap zoom meg nagy, nehéz és elég drága. Ehhez képest mondjuk a legolcsóbb X kitobi (16-50) képére nem nagyon van panasz, még ha nem is fényerős.

Szóval a sok kivétel után maradt keményen a 16-55, ami zoom és nincs OIS benne :) Illetve a 8-16, ha már kaphatók közé vesszük. Fixekbe nem nagyon tesznek, ez tény, de eddig nekem nem hiányzott igazán soha. Tájképet állványról (vagy letámasztva valahova), városképen szintén bemozdulnak az autók/emberek (ami szerintem hülyén néz ki, ha csak éppen elmosódnak egy 1/15-nél, és nem csak fénycsíkokat látsz belőlük). Templomban én simán lőttem f4.5-ös manuállal képeket E3-mal, nem mozdult be :U

IBIS-ről volt szó :U A7iii vs X-H1 videó közbeni stabilizálása elég egyértelmű különbség, a Panáktól meg messze van.

(#26) Matska válasza .mf (#24) üzenetére


Matska
senior tag

Nem győztél meg :(

Ha még 200 sort tudnál írni, miért a Sony a legjobb mindenben és a legolcsóbb mind közül, azt megköszönném :DDD

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27) atis78


atis78
tag

Adatlap alapjan nagyon jol nez ki az X-T3. Ha meg egy IBIS is került volna bele akkor valoszinuleg valtanek is MFT-rol (nyilvan az X-H1 miatt nem kerulhetett bele sajnos stabi)

Igy viszont valoszinuleg marad a G81, legfokeppen mert lehet vele jo minosegu remegesmentes videokat kesziteni kezbol...

(#28) kovsol válasza #16820480 (#25) üzenetére


kovsol
titán

Tamron 28-75 f2.8 egész jó alap zoomnak ha valaki nem hiányolja a 24-28 közötti tartományt.

May the Force be with you!

(#29) .mf válasza #16820480 (#25) üzenetére


.mf
veterán

Igen, a 24-70 f4 - és még? Ja, hogy nincs több... Akkor mire fel "több obi"?
Ha f4.5 elég volt, akkor az egy nagyon világos templom-belső volt...

Matska: "Ha még 200 sort tudnál írni, miért a Sony a legjobb mindenben és a legolcsóbb mind közül, azt megköszönném :DDD"

A vicc az, hogy nem szeretem a Sonyt, mint írtam is fent, ha lenne IBIS és X-trans helyett Bayer-szűrő, akkor lehet, hogy Fujit használnék, miután a Nikon és Canon MILC is csalódás volt. De ti annyira szemellenzősek vagytok, annyi tévedést és bullshitet hoztatok össze, hogy az kiverte a biztosítékot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) #16820480 válasza .mf (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vegyük úgy, hogy 1-1, te sem tudtál több X zoomot hozni, amiből hiányzik az OIS :) Mondjuk bevallom, hogy nem néztem végig az összes Sony E obit, csak azokat, amik engem potenciálisan érdekelnének, ha olyan rendszerem lenne.
Nem volt túl fényes templombelső, de elég fény volt a képhez. Továbbra sem látom akkora gondnak.

De amúgy teljesen mindegy nekem, hogy mit veszel. Nekem jobban hiányoznának a tárcsák és vezérlőelemek Sonynál, mint az IBIS Fuji-ból.

kovsol: Mondjuk jó lenne a 24-28 rész is, de azért ez sem egy kis jószág, még ha megfizethető is amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#31) arn


arn
félisten

kivancsi voltam es osszevetettem meret es ar menten, sajat igeny alapjan (kis meretu 35 + 50 + ibis vaz). arban van a fujinak egy 800eur elonye. sulyban es meretben egy kutya a sony es a fuji, a nikon nagyobb (igaz ott 1.8as a 35os). sonynal esetleg meg ott lenne a 28 2.0, de azt a latoszoget sose szerettem igazan.

Nikon Z 6 black case (VOA020AE) €2 086,00 909022,50 mm3 585,00 g
Nikon Z 35mm 1.8 S schwarz (JMA102DA) €949,00 1439773,06 mm3 370,00 g
Nikon Z 50mm 1.8 S black (JMA001DA) €678,93 1569615,09 mm3 415,00 g
€3 713,93
3918410,65 mm3
1370,00 g

Sony Alpha 7 III black case (ILCE-7M3) €2 265,99 894101,87 mm3 650,00 g
Sony FE 35mm 2.8 ZA black (SEL-35F28Z) €690,00 433703,54 mm3 120,00 g
Sony FE 55mm 1.8 ZA black (SEL-55F18Z) €837,78 918566,76 mm3 281,00 g
€3 793,77
2246372,17 mm3
1051,00 g

Fujifilm X-H1 black case (16568743) €1 899,00 1163017,17 mm3 623,00 g
Fujifilm XF 23mm 2.0 R WR black (16523169) €490,00 586975,17 mm3 180,00 g
Fujifilm XF 35mm 1.4 R black (4004397) €583,90 728700,27 mm3 187,00 g
€2 972,90
2478692,61 mm3
990,00 g

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Alabástrom válasza arn (#31) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem vagyok szakértője a különböző rendszereknek és nem ismerem az igényeidet, de kissé fura, amit a Fuji-tól összeválogattál. Úgyhogy csak gondolatindítónak: Az X-T3ban fejlettebb szenzor van, mint az X-H1ben, valószínűleg jelentősen jobb ISO terhelhetőséggel. A 23f2 helyett ott a 23f1,4, a 35f1,4 helyett pedig hamarosan jön a 33f1. Így ugyan nincs IBIS, viszont valószínűleg ugyanazt tudja a rendszer (vagy inkább még jobb is, ez megint attól függ, kinek mi a fontos. Mindenképpen jelentősen rövidebb záridőt használhatsz). Persze drágább is, attól függ, neked mi a fontos. Ezekhez a viszonylag rövid obikhoz szerintem pont nem is nagyon kell stabi.
Ja, és nem "fúllfrém", szerintem a legtöbbeknek ez a fő gond, bár nem ismerlek, lehet, hogy neked nem...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#33) arn válasza Alabástrom (#32) üzenetére


arn
félisten

Irtam az igenyeimet :) ibis + kis 35os (lehetosegekhez merten). az xt3ban nincs ibis, az 1.4es obi meg dognagy. Az ibisnek 5fe elonye van, nem 1-2.

Az xt1et valtanam, ehhez az xt3 keves az artobbletet nezve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) Alabástrom válasza arn (#33) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ezek szerint mozgást akarsz elmosni? 35mm-en az 1/60sec röhögve kitartható kézből IBIS nélkül is, ( szükség esetén odafigyelve dupla ekkora záridő is kitartható), ha ezt IBIS-sel még 5 fé-vel kitolod, akkor már fél másodperces (egy másodperces) záridőnél jársz! Erre gondoltam, hogy nem tudom, mi az igény, mert ez elég extrém. Eleve ritka az, hogy valakinek 35mm-hez stabi kelljen.
Szerintem az X-T3 szemzorának lesz legalább 2fé előnye az X-H1-hez képest (felbontásban nincs jelentős előrelépés, úgyhogy másban elvárható), azaz amit 1/60sec-el meglő, az X-H1-nél valószínűleg 1/15sec, nem sokminden van, ami ne mozdulna be, hiába a stabi.

Igen, az F1,4 az nagy, cserébe a váz kisebb. És itt megint bejön jön az is, hogy kinek mi kell: szerintem jobb az f/1,4es Fujinon, mint az f2-es.

De távol áll tőlem, hogy beleszóljak bárki dolgába.

A többi rendszert meg nem ismerem, lehet, hogy a Sony jobb lenne neked... Bár kétségtelenül jelentős visszalépés lesz ergonómiában az X-T1 után.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#35) arn válasza Alabástrom (#34) üzenetére


arn
félisten

Nem... turaobikent sotetebb helyeken fotozni allvany nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Matska válasza .mf (#29) üzenetére


Matska
senior tag

A Fujifilm volt olyan nagyvonalú, hogy egymagában felépített egy rendszert objektívekkel, mindennel együtt, egyedül a Samyang 12mm F2 és a Laova 9mm F2.8 ami releváns third party objektív nálunk. Így nem kell a sok külsős gyártó tucatnyi üvegét fejben tartani.

Ebből kiindulva a Sony és a Zeiss kínálatát néztem csak.
A szemellenzősség nem elképzelhetetlen, de ugyan úgy ott van Sony vonalon is. Ennyire nem szép és tökéletes minden ott sem, mint ahogy próbálod bemutatni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#37) blackcoffee válasza Alabástrom (#34) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

"Szerintem az X-T3 szemzorának lesz legalább 2fé előnye az X-H1-hez képest "

Ez így túlzottan optimistának hangzott meg teljesen valószínutlennek is. A legalább 2fé elony jobbá tenné a FF szenzoroknál is. Én max 1/2 fé elonyt vártam, tekintve hogy van egy 2MP extra pixel is.

Utólag meg kiderült hogy az XT3 szenzora még picivel rosszabb is magas ISO-n mint az XT2. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) jlaudio válasza blackcoffee (#37) üzenetére


jlaudio
tag

Azért nem olyan rossz az a szenzor, ugyan nincs XT-2-őm, hogy összehasonlitsam de számomra Ok még nagy ISO-nál is a minősége, igaz én nem kukkolom a pixeleket :)
Azért ezek a tesztek amiket a neten találsz nem feltététlenül tükrözik a valóságot...

(#39) blackcoffee válasza jlaudio (#38) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Nem is mondtam hogy rossz, az egy szuper szenzor, és a magasabb felbontás ellenére hasonló a zajszint ami dícséretes.

Engem nem igazán érdekel a pixelkukkolás, egy fénykép ereje a témában és a kompozícióban van, csak vicces volt a hozzászólás amiben valaki komolyan gondolta hogy 2 fényero javulás lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.