Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Jó olvasgatást! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Gh0sT válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Boldog Karácsonyt!

Nagyon jó írás, élvezettel olvastam.
A hét közepén hozzánk is megérkeztek a Waberer's kamionjai téli pihenőjükre.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"...állítólag olyan jó olvasni."

Állítólag? Talán hazudik a családod? Neeem. :N
Tényleg jó olvasni, én legalábbis élveztem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Thunderzolee

Hű mennyit írtál. :D

De mást én se tudok hozzátenni. Jó volt elolvasni. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) Szólista


Szólista
senior tag

Nagyon jó volt olvasni. Boldog Karácsonyt!

Nem vagyok normális. Na és?!

(#6) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem csak állítólag jó olvasni. Köszi a beszámolót, de azt hiszem, van még hely abban a naplóban, tessék töltögetni. :K

Kellemes ünnepeket!

(#7) keIdor


keIdor
titán

Csak ennyi: :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) aram01


aram01
nagyúr

jó volt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) 14adam


14adam
addikt

Még-még-még :D Nem tudok vele betelni :) Jó volt olvasni,sok élményben volt részed

(#10) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Nagyon jó írás, igazán jó volt olvasni. Mindig érdekelt, hogy hogyan éli meg egy kamionos a több 1000 km-es túráit.

(#11) domi007


domi007
őstag

Nagyon jo iras, a hangulata nagyon atjott (kavefozo :DDD)

Gratula,
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) domi007


domi007
őstag

ketszer :(((

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Köszi, az írást. :)

Kamionos élet :DDD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) fotel


fotel
aktív tag

Érdekes látni, hogy egy kamionos hogyan látja az autobahn-t. Egyébként én inkább Ausztrián át járnék, legalábbis kocsival arrafelé jobb és a német határ maga a megváltás, sokkal jobb ott közlekedni.

(#15) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Ismételten egy szuper írás, öröm volt olvasni! :) :R

gamerkiller: Keresztapám is a Waberer's-nél dolgozik, anglia-franciaország között jár. Nem lehet, hogy ismered, véletlenül? :) Kovács Istvánnak hívják. :)
Jöhet privibe is. :K

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#16) gamerkiller válasza fotel (#14) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igazad van, Ausztria fele sokkal jobb, csakhogy en szombaton delutan negykor indultam, ekkor mar Ausztriaban 15 ora ota stop volt, 22 oraig, nekem meg kedd estere ki kellett ernem Angliaba. A masik ok, hogy van egy un. kereskedelmi utasitas, amiben megadjak az utvonalat, pontosabban az atkelohelyeket. Jelen esetben nekem a Szlovak-Cseh-Nemet-Belga-Francia utvonal volt kijelolve, pontosan az osztrak stop miatt. Tehat azert nem akkora az a sokak altal emlegetett "szabadsag"...
A hozzaszolasokat koszonom szepen, a "szerzo" voltam.

Voyage: A Waberersnel hozzavetoleg 3000-en dolgoznak...sajnos nem ismerem legalabbis igy nev szerint nem ismeros, de az nem kizart hogy valahol mar osszefutottunk.

UI: A csaladom hatarozott noszogatasanak eredmenyekepp megigertem nekik, hogy valamilyen szinten ezentul le fogom jegyezni elmenyeimet ill. kudarcaimat utjaimrol, tehat folyt. kov. de csak ha van ra igeny valoban. "Tarsszerzom" tovabbra is fiam gamerkiller marad.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#17) _Voyage_ válasza gamerkiller (#16) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Igen, mondjuk erre gondolhattam volna. :D
Bár Ő elég régóta nyomja, anno HC-nél dolgozott, kb 20+ éve kamionozik... :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#18) keIdor válasza Prof01 (#13) üzenetére


keIdor
titán

Szépen használja a magyar nyelvet. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) ^Clown válasza Prof01 (#13) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezen sírtam a röhögéstől! :C

Az írást pedig köszönjük, mindig is érdekelt a kamionosok élete.

(#20) atom87


atom87
aktív tag

Hmm de jó volt elolvasni! :)

Én egy barátommal voltam egy gurulásra Franciába. Igaz ez nyáron volt, de osztrákiába átérve, pontosabban az Alpokon túl, legalább 10-15 fokkal kevesebb lett hirtelen és az egész út alatt esett az eső, míg vissza nem értünk az Alpokon túlra ismét.
Amúgy tetszett az út, Spanyolba kellene elmennem vele egyszer, de kicsit nehezen bírom azt hogy nem lehet bármikor pössenteni egyet :)

Ha lenne még írásod, szívesen olvasnám!
Kellemes ünnepeket!

Kawasaki z1000

(#21) gamerkiller válasza atom87 (#20) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Egy ilyen út rengeteg élménnyel ajándékoz meg ez nem kétség.. Én mindig nagyon szerettem utazni, sosem felejtem el ezeket... :)
Nem tudom olvastad e már ezeket, de ha talán nem akkor most itt vannak még írások tőlünk.. :)

A Spanyol túra..

A Svéd túra..

Köszönöm szépen a véleményeket!! :R

Kellemes ünnepeket mindenkinek!:)

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#22) Vakegérke válasza gamerkiller (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Figyu, öreg!
Nincs kedved beregisztrálni? Tedd meg, és akkor nem kéne azon agyalnunk, hogy ez most gamerkiller írása, vagy éppen téged tolmácsol.

Regelj szépen, nem nehéz. Válj önállóvá, és főzd le fiadat, bár szerintem a feladat nem könnyű.

Az igény valós. Hiszem, hogy rajtam kívül mások is szeretik írásaid. De ki kell nőnöd fiad árnyékából.
Regisztrálj gyorsan, válj önállóvá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) FoxiestFox válasza Vakegérke (#22) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hú, ez de pedónak hangzott. :DDD

Jó kis beszámoló! Az ilyeneket jó olvasni. :)

(#24) HPet


HPet
csendes tag

haah,hah,haha,,,,:) jól esett olvasni

Jól sikerült irás ,bemutatja a kamionozás örömteli pillanatait :)

egy kolléga

(#25) gamerkiller válasza Vakegérke (#22) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Koszonom a megtisztelo kerest, igazabol nem vagyom "iroi" baberokra. Igazsag szerint ez az egesz azert indult, mert Krisztian (gamerkiller) fiam egesz kicsi kora ota jon velem mindig ha csak teheti es ilyenkor lejegyzi az elmenyeit. En igazabol csak orulok neki, mert egyresz sokat tanul, masresz rengeteg elmennyel gazdagszik, hisz kevesek mondhatjak el magukrol, hogy ennyi idos korukra bejartak szinte az egesz Europat. Ezen kivul en csak un. hazi hasznalatra szoktam irni, es Krisztian ezeket publikalja neha kedve szerint. Ezert van az, hogy az o irasai tele vannak kepekkel is, hisz nekem elsosorban vezetnem kell, eleg nehez kozben elvezheto kepet is kesziteni, bar azert probalkozom vele en is. Aztan hazajovok, o osszerakja az irasomat a kepekkel, megszerkeszti, felteszi. Nekem szerintem erre, marmint szerkeszteni es feltolteni nem nagyon volna utkozben lehetosegem, nem beszelve arrol, hogy net hijan bajosan tudnam feltolteni. Mindezek ellenere lehet regisztralok holnap, mar csak a "rend kedveert", hogy tudhato legyen mikor irok en, mikor fiam, bar szerintem nincs jelentosege. Es itt koszonom az eddigi gratulaciokat, igazan jol esik. Udv mindenkinek.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#26) Carsee válasza gamerkiller (#25) üzenetére


Carsee
tag

Tényleg élvezetes volt olvasni, rendszeres olvasód leszek.

Édesapám nekem is kamionos volt 25 évig. Sokszor elmentem vele, pont mint a te fiad. Az volt a szünidő nagy élménye. Egy nyáron 2-3 útra is eséllyel pályáztam. Olyan élményekkel gazdagodtam, melyeket sosem feledek. Ettem narancsot fáról és ittam igazi bordeaux-i bort is, szinte egész Európát bejártam így (kis kivétellel). Így sikerült egy úton fürödnöm a Földközi-tengerben és az Atlanti-óceánban is.
Azt hiszem akkor tapasztaltam meg, hogy milyen kemény munka ez. Akkor még határok is voltak és az 10 órás várakozás Kuty-ban, Ventimigliában stb. még csak a minimum volt. A sok tilalom (ami valljuk be orbitális baromság) miatt sokszor inkább rajzolt tachográffal, de karácsony estére mindenképp hazaért. A rendszer kényszeríti erre a vezetőket és nem ok keresik a kiskapukat. Egy dobozban éli élete nagy részét csak azért hogy a családnak itthon picivel könnyebb legyen. Azóta feladta a sofőrködést és jó hogy minden este itthon alszik és nem kell izgulni érte, de neki hiányzik néha. Nem mondja de látszik. Picit olyan lehet, mint ha a világutazót lekötik egy helyen, ha egy sast, ketrecbe zársz. Én tisztelem a kamionosokat, mert tudom milyen érzés 40 tonnával magad alatt a világot járni.

(#27) Gradilaci


Gradilaci
tag

Megtettem, vagyis megtettük. Krisztian segitett regisztralni, remelem igy minden jo lett.. :)

(#26) Carsee: Koszonom szepen, nagyon jol esnek az ilyen elismero hozzaszolasok.. Igyvan, nagyon sokan nem tudjak mekkora feleloseggel jaro munka, mennyit kell hozza figyelni, szamolni. Sokszor tobb tiz millio forint mulik rajtunk, sot. A lokomotiv OSC-nel tobb szaz millio is. Van olyan ha ket orat kesik az aru, leall a gyar mert nincs utanpotlas. Percenkent sokszazezer forint a kodber..

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#28) Carsee válasza Gradilaci (#27) üzenetére


Carsee
tag

Nem beszélve arról, amiről te is írtál, hogy elég nagy veszélynek van kitéve az áru. Spanyolországban többször vágták fel faterom kamionjának oldalát a Videoton tvkért. Csak néhány parkoló volt megbízható.

De hogy jót is mondjak. Semminek sincs olyan íze mint a több napos kenyérnek a Gyulai kolbásszal a pótkocsi "kajásládájából" betolva. :DDD

(#29) Gradilaci válasza Carsee (#28) üzenetére


Gradilaci
tag

Igyvan, nekem is felnyitottak a kocsit amikor kint jartunk gamerkiller-el Barcelona-ban. Szetdoballtak a ruhainkat, kifuztek a vamzsinort de nem csak nekunk hanem az osszes autonak. Veszelyes helyek ezek, nem is igen szeretunk oda jarni.

Na igen, a soforkaja sokat meger.. :)

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#30) Godimodi


Godimodi
tag

Nagy örömmel telt az olvasás.Köszi.Én mindenképp olvasnék még ilyeneket,ha esetleg írnál naplót,ha nincs is meg a karácsonyra hazaérés varázsa,akkor is. :K

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#31) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Tényleg jó volt olvasni!:C:R

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#32) Tomate


Tomate
veterán

Nagyon faszák a naplóid a kamionos utaidról. Mindig elolvasom őket. Jól írsz, jó olvasni és érdekes ez az egész dolog. :) Boldog Karácsonyt neked is!

"En meg Blondyt, a kutyankat is szoktam „csengetni”, persze csak gondolatban. Es tudom, hogy o is visszacsenget engem, mint a csalad tobbi tagja. De hisz o is az: a csalad teljes jogu tagja."

Ez a kedvencem. :))

(#33) jorden06


jorden06
senior tag

A legelső képnél, középen, a kézifék kijelzőjénél mi az a skála 0-tól 10ig?

(#34) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Iszonyatjó volt olvasni! Lenne egy kérdésem! Írod, hogy az állófűtés ki-be kapcsolgat. Van ennek valami kijelzője, ahol állíthatod a hőfokot, stb? Vagy a műszerfalba van?

Smoke & Torque

(#35) Szplöttyy válasza jorden06 (#33) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szvsz légnyomás.

Smoke & Torque

(#36) gamerkiller válasza jorden06 (#33) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A légrendszerben megtalálható pillanatnyi légnyomás értéke BAR-ban.. :)
Apám alszik, de biztos válaszolni fog! :R Mindenesetre a nevében is köszönöm szépen! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#37) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

az írás és tartalma lehengerlő:C:R....

irigyelem, hogy kamionozhat:U....én sajnos egészségi állapotom miatt NEM tehettem :W :O vigy magára, és szerencsés utat:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) Lauda válasza - = Zk = - (#37) üzenetére


Lauda
félisten

"Orulj neki!" Halatlan egy melo, se otthonod, se csaladod, egesz eleted a kocsiban toltod. :)

(#39) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Én is elolvastam, nagyon jó volt. Gondolkodtam rajta én is, hogy elkezdem a kamionozást de sajna iszonyat lóvét kell beletolni mire minden szükséges jogosítványt és a hozzá szükséges papírt megszerez az ember. Na meg kicsit mindig paráznék idegen országokat bejárni.
Tényleg nem könnyű életforma ez.
Üdv, és jó pihenést!

(#40) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Hát ezt élvezetes volt olvasni! Elolvastatom a 10 éves fiammal is, aki igazi kamion rajongó.Holnap reggel is megy a barátunkkal, immár 14. alkalommal, igaz csak hazai pályán, de tele élménnyel amikor hazajön, igaz párszor csak alvás lett a kamionozás alatt, de az is élmény volt, kamionban aludni.
Hát csak így tovább, nagyon tetszett az írásod! Szívesen olvasnám máskor is a beszámolót az utjaidról!
Amúgy Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#41) Gradilaci válasza jorden06 (#33) üzenetére


Gradilaci
tag

jorden: amit kerdezel, az a levegorendszer nyomasmeroje. Miutan a kocsi fekrendszere suritett levegovel mukodik, az egyik legfontosabb meromuszer az autoban.

Allofutes: igen, nem a muszerfalon, hanem az also agy mellett van a panelje, ahol egy potmeterrel szabalyozhato, hogy milyen meleget tartson a fulkeben. Ennek megfeleloen aztan ki-be kapcsolgat magatol. A Volvokban lehet a kocsi fedelzeti komputereben beallitani napokra elore is a bekapcsolast es a kikapcsolas idejet is, magyarul elore programozhato az egesz.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#42) Gradilaci válasza Godimodi (#30) üzenetére


Gradilaci
tag

godimodi: Ez a naplo nem a hazaeres varazsa miatt irodott, hanem a hazaeresert folytatott "kuzdelmet" szerettem volna valamennyire erzekeltetni. Az az igazsag, hogy miutan beerkeztem Calaisba, a naplo ezen resze veget is ert, hiszen a cime is ezt sugalja szerintem: Hajsza az otthon toltott karacsonyert...
Termeszetesen nagyon jo volt masnap reggel 6 orakor magamhoz olelni csaladtagjaimat, de ugy gondolom ez mar egy masik tortenet, ezzel egyutt egy masik naplo lehetene, ez az iras nem errol szolt. Maga a hazaut egyebkent rem faraszto es hosszu volt, kb. az ut feletol szo alig hangzott el a buszunkon, 78 nagyon faradt ember szeretett volna minel hamarabb csaladja kozelebe lenni, azt hiszem ezt a leirast barmelyikunk neveben is irhattam volna...
A folytatasba majd beleveszem a visszautat is ha gondolod...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#43) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Dec 21.ig jutottam el eddig, de nagyon jó!! Esküszöm még kedvet is kaptam a "kocsikázáshoz!" :DD Köszönjük szépen! :R

Gradilaci: Részemről bele veheted! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#44) jorden06 válasza Gradilaci (#41) üzenetére


jorden06
senior tag

basszus, így már leesett, jogos :) köszi :R

(#45) Vakegérke válasza Gradilaci (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megjegyeztem a Gradilaci nicket, és ez nem üres "fenyegetés". :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#46) tomsics válasza gamerkiller (#1) üzenetére


tomsics
senior tag

Még több ilyen beszámolót ha kérhetnék!!!!Nagyon fasza,nem szeretek olvasni de ezt örömmel olvastam.Kívánok még sok ezer baleset és probléma mentes km-ert

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#47) Gradilaci


Gradilaci
tag

Tenyleg koszonom mindannyiotoknak. Megigerem, ha idom engedni fogja, ezentul irni fogok, rendszeresebben mint eddig. Jelenlegi allas szerint januar 2.-an indulok vissza Calaisba, ugyhogy csak ezutan varhato tovabbi leiras. Ha eppen lesz a kozelemben WiFi, akkor hazakuldom, es Krisztian majd felteszi, mert ezt en utkozben nem vallalom be, meg aztan nem is ismerem a feltoltes menetet.Addig is jo olvasgatast mindenkinek, remelem sokak kedvet meghozza irasom e szerintem is szep, de roppant nehez hivatashoz. Kivanok mindenkinek eredmenyekben gazdag bekes, boldog ujesztendot!

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#48) - = Zk = - válasza Lauda (#38) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudom. tudtam akkor is, mikor "álompályát" választottam...
én úgy nöttem fel, hogy kamionos leszek. igaz, mikor derékbatört az álmom, még fiatal voltam.
úgyhogy én valahogy nem örülök neki. anélkül kerültem C vágányra, hogy ki sem próbáltam a "kamionozást".... ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49) wolfnet válasza Peter Kiss (#6) üzenetére


wolfnet
tag

nagyon tetszik newkemis
ha jársz még másfele várom az írásokat :):)

Privátban érdeklődj! :)

(#50) CsodaPOK válasza Gradilaci (#47) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nagyon jó írás. Köszönöm szépen, hogy az út során "papírra" vetetted gondolataidat :C :C
A jövőben is nagyon szívesen olvasnék hasonló naplókat :)

(#51) stryker.hu


stryker.hu
csendes tag

Sziasztok!
Én ugyan nem kamionozok. Most aposom szavait tolmácsolom:

Én bár 30 éve vagyok kamionos, de még soha nem sikerült 2 óra alatt Belgiumon átérni (Achen - Callais ) Igaz az én autómnak kerekei vannak nem szárnyai (Scania R420).

Aláírás:
Vén Csibész

(#53) Gradilaci válasza stryker.hu (#51) üzenetére


Gradilaci
tag

Nem jol ertetted: Aachen-Ghyvelde. Utobbi a Belga-Francia hatar. Onnan meg azert kell menni Calaisig. Es magan Belgiumon foleg ejjel 2ora 20 perc vezetessel siman at lehet menni az emlitett utvonalon...Egy szoval sem irtam, hogy Calaisig ertem ennyi ido alatt...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#55) Gradilaci válasza stryker.hu (#51) üzenetére


Gradilaci
tag

Ja es meg aposodnak uzenem: nem errol szol az egesz, nyilvan menet kozben nem a pontos idot es nem a resz-kilometereket nezem, Azt irtam: bo ket ora alatt...ugy gondolom, ez csak egyfajta kicsinyes piszkalodas a reszerol, nem tudom mi vele a celja. Mindenesetre en kivanok neki meg sok-sok ev es km balesetmentes kamionozast. :R

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#56) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Szia/Sziasztok!

Nagyon jó kis írás öröm volt olvasni akárcsak a többit...
Lenne egy kérdésem ilyenkor a kint maradt kamiont ki hozza haza? Hétfőn küldenek ki egy embert és az fogja tovább vinni vagy apukádnak kell érte visszamenni? :)

Még több ilyet :C

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#57) gamerkiller válasza sNiP3rFun (#56) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Szia! Elvileg Január 2.-án megy vissza mindenki ugyan így busszal a kamionokhoz, és onnan pedig küldik őket tovább. Köszönjük! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#58) determinator


determinator
csendes tag

Nagyon jó lett a cikk, a napló!

Jó volt olvasni, milyen is egy kamionos útja.

Én is várok még folytatást! :)

"Ezért jobb a dinnye mindnél... rengeteg magja van." By: KaiotEch

(#59) Godimodi válasza Gradilaci (#42) üzenetére


Godimodi
tag

Abszolút örülnék:) A hazaértekés varázsával arra asszociáltam,hogy találkozol a családdal nem konkrétan a hazaútra gondoltam,hanem hogy megcsináltad a melót a nagy nehézségek árán és a karácsonyt együtt töltheted a szeretteiddel.Nyilván bármelyik másik alkalommal örül az ember amikor hazaér,de a karácsonyra való hazaérésre gondoltam.Várunk további epizódokat :R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#60) vicces válasza gamerkiller (#57) üzenetére


vicces
addikt

én 3.án megyek. az mondták legalábbis az érkezésnél.
egyébként nem olyan rossz szakma ez. nekem az egyedüli kihivás, hogy akár hónapokig is kinntart az irányitóm, és igy bizony a magánéletem az egy nagy 0.
ezt leszámitva imádom ezt a munkát. :K

üdv!

:)

(#61) - = Zk = - válasza gamerkiller (#57) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ohh, és az mire jó?:U....
bocs, ha lemeradtam valamiről :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#62) Lauda válasza - = Zk = - (#48) üzenetére


Lauda
félisten

En is kamionozni szerettem volna, de vegul maskepp alakult, szerencsere, pedig semmilyen akadalya nem lenne. :) Jobb itthon sorozni meg kutyazni/netezni/gamelni, mint egy kamionban leelni az eleted. De sajnalom, h nem probalhattad ki, a pav nem lett meg vagy mi az akadalya, ha nem vagyok tulzottan diszkret. ;)

(#63) talmida válasza Gradilaci (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R

Várjuk a következőt! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#64) gamerkiller válasza - = Zk = - (#61) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Mármint mi mire jó? :F

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#65) - = Zk = - válasza Lauda (#62) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gyermekkori gerincferdülés.....
tornával javítható lett volna, de a kamionozás akkor is kizárt. annyira nem javult volna meg, hogy azt a hosszú üldögélést bírjam....

64: az, hogy a kamion kint, a sofőr meg hazajön busszal. netán az ünnepek végett? :B
régi kamionos ismerősem kimentek kamionnal, és azzal is jöttek haza. nem számított, hogy sátoros ünnep van, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) Gradilaci válasza - = Zk = - (#61) üzenetére


Gradilaci
tag

Gondold csak el: tobb ezer szerelveny van szerte Europaban. Hol allnanak meg ket hetre? Masik: azokat a kocsikat hazahozni csak uzemanyagot szamolva mibe kerulne? Es ugye a tobbseget uresen mozgatni. Akkor mar olcsobb a busz, meg ugy is, hogy a tarolas sem kis penzbe kerul. Bedugulna az orszag...Persze a par autos cegek megoldottak, ok kocsival egyutt hazahoztak a soforoket, de ez itt szinte megoldhatatlan logisztikai feladat lett volna. Igy sem lesz semmi minden autonak az adott parkolo kozelebol fuvart szerezni januar elejen.
Minden nagy cegnel evek ota gyakorlat, hogy a kocsiknak orzott parkolot berelnek, a soforoket meg hazahozzak ill. visszaviszik unnepek utan. Nekunk ez is , az is munkaidonekszamit.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#67) - = Zk = - válasza Gradilaci (#66) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, hogy megállnak. párdn. :B
rég foglalkoztam a "kamionozással". az én emlékeimben még a menni-menni szavak csüngnek. adddig menni, míg az áru meg nem érkezik.

hát. jól átsiklottam pár "fejezetetet" a " How to drive a truck " c. könyvben....

köszönöm a felvilágosítást. vannak ugyan homályos részek, de majd csak találok vkit aki felvilágosít:C....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#68) Gradilaci válasza - = Zk = - (#67) üzenetére


Gradilaci
tag

Ha kerdesed van nyugodtan vedd fel, ha tudok valaszolok.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#69) - = Zk = - válasza Gradilaci (#68) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rendben, összegyűjtöm és eléd tárom.
lehet ide, de az is lehet PÜ-ben....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#70) gamerkiller válasza - = Zk = - (#69) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Szerintem ne privátban, hátha olyan kérdések amikre más is keresi a választ.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#71) - = Zk = - válasza gamerkiller (#70) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont ezen filóztam énis...:C
már nem filózom:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#72) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a káposztafaló-s egy kicsit sértő :DDD

köszönjük a cikket, id. és ifj. gamerkiller! szokás szerint kurvajó lett! :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#73) gamerkiller válasza Mr.Csizmás (#72) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Nagyon nem szereti Németországot.. :D Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#74) GabN73


GabN73
addikt

LBJ-287 ... megjegyezve.... :DDD

(#75) Mr.Csizmás válasza gamerkiller (#73) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha írtok még ilyen cikkekeket, akkor meg van bocsátva :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76) gamerkiller válasza GabN73 (#74) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hiába jegyzed meg, nem az ő autója. Csak kölcsönbe volt.. :)
Mr. Csizmás: Írni fog.. Ajánlom neki.. :P

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#77) madarasz92 válasza gamerkiller (#76) üzenetére


madarasz92
őstag

Apukám is kamionos..
De ő mindig hazaér karácsony előtt...
Apukád melyik cégnél dolgozik?

(#78) bmwsan


bmwsan
senior tag

Nagyon jó írás. Nagyon tetszett.

Nem egyszerű ez a kamionos élet...

Nem túl sokat szoktam olvasgatni a logouton, de ettől a naplótól most megjött hozzá a kedvem.

(#79) gamerkiller válasza madarasz92 (#77) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A Waberer's-nél, de azt hittem ez látszik a képeken.. :)
BMWsan = Köszönjük, és jó olvasgatást! :R

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#80) diablo1984 válasza gamerkiller (#79) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem már átjött a procedúránál is, hogy melyik cégről van szó! a képek csak megerősítették a dolgot!

U.I.: én is teherautózok nemzetköziben, teljesen rá lehet ismerni erre az életre! nekem annyi difivel, hogy én 7,5T-al járok, arra még a tilalmak nem vonatkoznak... :))

[ Szerkesztve ]

(#81) gamerkiller válasza diablo1984 (#80) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen, aki ismeri a céget annak már annál a résznél is leeshetett, na dehát nem ismeri mindenki:)

Az avatarod pedig büntet, tetszik! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#82) madarasz92 válasza gamerkiller (#79) üzenetére


madarasz92
őstag

Kicsit vak vagyok.. :DDD
B.U.É.K..

(#83) belluska


belluska
tag

Az egy szegénységi bizonyitvány, hogy egy a szakma csúcsán lévő gkv nem tölti itthon a karácsonyi és az újévi ünnepeket. A vezénylő kabátján hátul is van zseb. Aki nem ismeri a dolgokat, azt mindenféleképen be lehet csapni a szép mesékkel. Irja mindezt egy olyan gkv, aki tavaly kapta meg az IRU kitüntetést. Remélem a blog irója tudja, hogy ezt nem linkre adják !!!!

(#84) gamerkiller válasza belluska (#83) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hmm.. Kicsit csappangó, tehát nem pontosan értem.. Az IRU díjnak a súlyával tisztában vagyok / vagyunk és fogadd őszinte gratulációmat hozzá.
Apám az ünnepeket végül is itthon töltötte és nem az elismerésért kockáztatta az itthon töltött karácsonyt, hanem a plusz pénzért.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#85) fireproof


fireproof
őstag

Jó olvasni komolyan mondom még kukoricát is pattogtattam. :D

(#86) infectedmann


infectedmann
őstag

Húúúúú. Ezt nagyon jó volt olvasni tekintve, hogy szállítmányozó cégnél dolgozom, csak sajnos az irodai részen ami nem rejt magában annyi izgalmat és élményt.
Akkor most jöjjön a következő rész :P

(#87) #24334592


#24334592
törölt tag

nagyon élvezetes az írásod és baromi érdekes!Végre egy nézet a fülkéből kifelé:)

Húzós az élet azt látom, nem gondoltam volna, h ennyire...Le a kalappal előtted.

Ha némcsiben sokat forogsz, érdemes venned egy BASE shopban ORTEL nevű simkártyát.7.9 eurócentért(percenként :DD ) (!) telefonálsz a mobilodról a hazai vezetékesre.Érdemes megfontolni

[ Szerkesztve ]

(#88) Carlo009 válasza gamerkiller (#16) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Ha jól látom vasárnap este 22h-kor indult tovább az autó Prága előtt,100km-re levő parkolóból.Akkor majdnem ugyanott van vagy lett volna,ha vasárnap este 22h-tól indult volna az autó Hegyeshalom határtól. Így estleg 1 vagy jó esetben 2 óra "előnye" volt Csehország felé. De figyelembe kell venni a forgalmi céges utasítást,tehát Szlovákia-Csehország irányába kellett menni. Csak ehhez hozzáteszem én úgy csináltam volna: Vasárnap reggel elindultam volna Waidhaus határ felé,délután 13h-ig bőven lett volna időm és ott a határon meg lett volna a 11h pihenőidőm és este 22h-kor onnan indultam volna. Így,hogy Prága előtt megállt az autó és ott pihent a sofőr,abban az esetben lett volna fontos,ha nem Karácsony előtt lettünk volna,hanem több hétre indult volna a sofőr és szombat este 22h-ig odaért volna Prága elé 100km-re.Azért mert akkor vasárnap este 22h-ig meg lett volna a 24h pihenő,tehát innen még 6 napot tud dolgozni a sofőr.(AETR).
De így is jó volt tökéletesen,ahogy a sofőr tette,mert kiszámolta az időket.
Esetleg én indulás előtt engedélyt kértem volna(hátha szerencsém lesz,nem tudom,hogy van ez a Wáberer'snél),Karácsonyra való tekintettel engedélyezik-e az Ausztrián át való tranzit kimenetelt? Üdv! (Nem okoskodni akarok,csak itthon unatkozom és gondoltam hozzászólok. :R )

(#89) Gradilaci válasza Carlo009 (#88) üzenetére


Gradilaci
tag

Szia. Nem okoskodas, de tudod eloirtak az utvonalat. Akkora szabadsag nincsen azert. Jo olvasgatast!

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#90) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Újraolvasom mindet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.