Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Napfénysüti válasza baluka26 (#148) üzenetére

Az F1 azért mégiscsak a mindenkori autóversenyzés csúcsa volt. :)

Més que un club!

(#152) baluka26 válasza Napfénysüti (#151) üzenetére


baluka26
veterán

Jól mondtad, volt :D
Egyébként lásd utolsó mondatom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#153) Napfénysüti válasza baluka26 (#152) üzenetére

Egyet is értek azzal a mondattal. :)

Més que un club!

(#154) Ygg


Ygg
senior tag

Gratulálok a cikkhez :R .

Ezek a szerelős szívások meg szörnyűek, a jó Isten mentsen meg tőle.
Az a szomorú, hogy sajnos nem csak autószerelőnél van ez így.

H minden klappra megy, akkor is épp elég a kifizetnivaló, ezekkel a zsákutcákkal meg...KO.

(#155) hobizoli válasza DeathAdder (#145) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem meg 1.6-bol hozz ki szivoban elobb 250loerot, hajra
kb sosem fog osszejonni, a S1600-s rally kitcar-k 215-220LE-t tudnak szarig szethegyezve meg uvegig forgatva, a tobb millios uzemoras motorjukkal
es neked meg onnan kene tovabb menned 15%-l, sokkla kisebb koltgevetesbol gzadlakodva, mint ami egy autogyar profi tuningmuhelyenek rendelkezesere all

aztan nezd meg ehhez a 250loerohoz mi kell turbositva
az ozoli 1.6T-VTI-je 430lo 7000-n(!), es napi hasznalatban van (B16A2 7600-n 162LE gyarilag)

szerinted ezt szivobol mikor hozod ki kb? :P

a teljesitmeny a pill fordulalatszam es pill nyomatek szorzata
szivoban nyomatekot nem tudsz novelni 115-120Nm per liter fole meg 12.5:1-s CR-l sem, ugyhogy marad a fordulatszam novelese
ehhez extrem eros egyben konnyu anyagok kellenek, azok meg gecidragak, a normal kovicuccok aranak tobbszorosei
a kompletten megcsinalt szivo hengerfej magaban tobbe kerul, mint a lightosan 0.7-n megfujt motor, ahol a hengerfejhez hozza sem kell nyulni
es mar az csocsre veszi a szivot
szivonak mar ott reg vege van mint a botnak, a turbost meg fel lehet fujni onnan 1.5bar-ra is

ahhoz, hogy 250 paripad legyen szivo 1.6-bol 190Nm-s csucs nyomatekkal, kene 11000-t forognia a motornak (mert akkor mar nem fogja a 190Nm-t produkalni, "csak" kb 170Nm-t)
eleg eselyes :DDD , kb üzemperces lesz a motor, meg kerul vagy 3M-ba :DDD

1.6T meg csuklobol kiveri ez magabol ~6500-n 0.7bar-n orokelet+1 nap elettartammal ötödannyibol ugy, hogy a hengerfejet meg nem is buzeraltad, meg a 0.7bar az meg alacsony nyomasu turbos motornak szamit, nem uvolti le a fejed sem, es egy jo turboval mar alulrol is megy

...akkor mi is van hegyezve?

több drón kell ;P

(#156) hobizoli


hobizoli
nagyúr

na meg a masik aprosag, hogy 11000-n a B16A2-s blokknal a 77.4mm-s lokettel mar 28.3m/sec dugosebesseg

a mostani űrtechnikát felvonultató F1-ben max 24m/sec van, és az F1-s dugattú nincs 100g sulyu sem (amit meg Te megvehetsz az meg ennek a 3x-a)

amig 25m/sec volt az F1-ben, addig suru volt a motormeghibasodas, de par eve megegyeztek a 18000rpm-ben, nezd meg, azota alig van motorhiba

na most szerinted a F1-t dugosebessegben 20%-l tullicitalhatod egy garazsbol tunnerkodva? :P :DDD

[link]

több drón kell ;P

(#157) DeathAdder válasza hobizoli (#155) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy nagyobb teljesítmény hozható ki szívóból, hanem hogy költségesebb projekt és megbízhatóbb mint a csiga. Kíváncsi vagyok nálam meddig bírná egy etyhatté vétéí, mert ugye nem azért csigázzuk fel, hogy aztán biciklizgessünk vele :N ahogy a TDI -knek, úgy neki sem adnék több esélyt.

Azt meg ne mondja senki, hogy egy szívó 200 lovas B16A2 rosszabbul bírja, mint egy 430 lovas felcsigázott (de legyen csak 300). Hogy csigával alacsonyabb költségvetésből jóval nagyobb teljesítmény hozható ki, azzal sosem vitatkoztam. Az meg megint egy másik dolog, hogy mennyi bar-on mekkora teljesítményt "ver ki csuklóból" egy 1.6T, ha szegényke első keréken 1 tonnás kasznival nem tudja átvinni a teljesítményt az aszfaltra, még egy ragadósra égetett slick gumival sem. Hol van még az utcai használat utcai gumikon, és kopott aszfalton.

(#158) hobizoli válasza DeathAdder (#157) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt is nezd, hogy 200lovas szivo 1/4-n hol van 430Le-s turboshoz kepest
a kanyarba' se
a 200lovas szivot a 200lovas turbos is mar megeszi reggelire

egyatalan nem megbizhatobb a szivo, mert a technologia hatarait feszegetve mar semmirol sem mondhato el, hogy megbizhato
a vesenytechnika = a technologia vege, hiszen ha versenyzokent nem azt hasznalod, a tobbiek lehagynak

turbotechnikaval lehet kis ccm-bol nagyon sok loerot csinalni, meg szeeeeeles nyomateksavot is
en utobbit preferalom inkabb, bar drag-ra pont nem ez valo, de utcara sokkal jobb

drag-ra egy 2000rpm-s savban jo motor kell csak, hogy amikor elvaltod meg a pont a "jo" savba essen vissza az rpm

szivomotor mellett kb semmi sem szol igazabol, dragabb hekkelni, kisebb a hatasfoka -> xLE-hoz tobbet kajal, utcara egy halal, ha kihegyezed, mert alul nem megy, felul meg uvolt

a 200lovas szivon mar olyan kiherelt kipuff rendszer is kell, hogy azzal nem mesz el sehova, mert megorulsz benne 50km utan, viszont sok mentális lóerőt ad :DDD
200LE-s turbon siman lehet csendes kipuff is, mert eleve a turbo maga is mar megfogja a hangot
pl ugyanaz a kipuff, ami szivon hangos az turboval sokkal halkabb
mikozben az auto is jobban megy
amugy sem kell a gazlengesekkel gecizni, csohosszokat es atmeroket szamolni, egy 2.5"-s egyenes cso + atmeno kozep es vegdob, osztviszonlatas

sokan esnek abba hibaba, hogy szivo vs turbo motor tuningnal a csiga arat nezik csak, hogy juj az fu de draga, de annal sokkal-sokkal tobbe kerul a "megcsinalt" szivo hengerfej, ahol masbol igazabol nem tudsz tobb povert kihozni, csak azzal
turbo meg atfujja nyomason a levegot, nem szamit a keresztmetszet annyira
1.6VTI-kre szokas tenni az ITR pillangojat, mert az 68mm-s(?)
pl a PGT-n csak 40mm-s gyari, es megis erosebb lehet vele az auto
a kovicucc bele meg vagy egy arban van, vagy ha nagyon-nagyon porgos szivot csinalsz, akkor a turbos kovibelso meg olcsobb is

injektor kb lenyegtelen, mert kb egy arban van a 330-s meg a 1000-s is, eccer megveszed az 1000-st, az a vilag vegeig eleg kell legyen, sosem kell kicserelni
a tapszivattyu is mindkettonel cseres, ha jot akarsz, es ugyanannyiba kerul
intercooler ugyan nincs a szivonal, de a szivo hengerfeje meg annyival sokkal tobbe kerul a csiganal, hogy meg ez is belefer siman

több drón kell ;P

(#159) 8th válasza DeathAdder (#157) üzenetére


8th
addikt

A hozzászólásaidból ítélve te csak kétféle gázpedálállást ismersz szvsz jobb is ha ott maradsz a szívó oldalon. Nem való neked csigás technika. :P

(#160) Doze válasza 8th (#159) üzenetére


Doze
aktív tag

No jó, de azért nem temessük már azt a szívót kéremszépen :)

Mindkét típusnak megvan előnye/hátránya.... és ha a factory megoldásokat nézzük, ezek az 1.0-tól 1.8-ig tartó TSI csodák sem arattak osztatlan sikert...

Sokat eszik: papíron az a 160 igazából jó ha csak 120.... szerintem egy 400 Le csigás Vti szép is jó is csak autózhatatlan... de ha valakinek ez a mizériája akkor legyen... egy 200 Le szívós VTi ezerszer agilisebb, (no jó egyenesben nem)... és azért a turbó sem egy álom ha az egyenletes teljesítmény leadásról beszélünk

[ Szerkesztve ]

(#161) 8th válasza Doze (#160) üzenetére


8th
addikt

Nem temetek én semmit de a szívómotor /pláne 3000ccm alatt/ tuning szempontból totál zsákutca. Csak egy példa a sokból: Boci vs Bandi. Józsi a könnyebb és erősebb bocimobillal mindössze 0,38 századmásodperccel tudott jobb időt futni és az átlépő sebességük is közel azonos 181 vs 176 km/h. Nesze neked 11ezret forgó űrtechnika. :D

(#162) hobizoli válasza 8th (#161) üzenetére


hobizoli
nagyúr

750kg... hagyjal mar, trabant szint kb

több drón kell ;P

(#163) hobizoli válasza Doze (#160) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az attol is fugg mijen turbo van rajta

neki direkt dragra epitett az az auto, de hasznalja utcan is naponta

több drón kell ;P

(#164) DeathAdder válasza hobizoli (#158) üzenetére


DeathAdder
veterán

Majdnem mindenben igazad van, ezzel nem is vitatkozom, de én azok közé tartozom akik szerint az igazi autó mindig is a szívó marad, a csiga meg csak egy mesterkélt teljesítménynövelés, nálam az igazi motor az szívó. A nm meg egy nagyon becsapós dolog, a haverom TDi-je 300nm, úgy ver az ülésbe, hogy szinte kiszakít a valóságból, és ahhoz képest a sehogyan sem menő stock VTi-mmel félgázzal elhaladtam tőle, lent is fent is mindenhol. A nyomaték egy jó érzet amit a csiga ad..

(#159) 8th - Nem vagyok egy állat, 5-6 ezrenként minőségi olajat cserélek, mindig gondosan bemelegítem a motort alacsony fordulaton, és ha probléma van azonnal javítom, tisztán tartom, két naponta mosom stb.. ,de ha elérem az üzemit az ésszerűség és biztonság határain belül ahol csak tehetem nyomom pirosig ami a csövön kifér, ezért mondom, hogy nem adnék hosszú életet nem hogy egy felcsigázott 1.6T-nek, hanem semmilyen gyári T motornak sem :N

(#165) 8th válasza DeathAdder (#164) üzenetére


8th
addikt

Azt azért ne feledd, hogy a TDI -t és eleve a dízel motorokat nem arra találták ki, hogy jól gyorsuljon és gondolom néhány száz kilóval nehezebb is volt mint a Hondád. Egyébként a TDI motor az egyik legjobb tuning alap. 400k-ból fel lehet rántani stabil füstmentes ~250lóra és rugdalhatod kedvedre nem fog lekókadni benne semmi. Ez a 80-as Quattro 250le volt padon, nem pdtdi hanem őskövület adagolós tdi motor hajtja ennek ellenére még annyira sem okádja a füstöt mint 1-2 széria utcai dízel. 13,6-ot stabilan tudja 400méteren 1500kg-os önsúllyal. Turbó + nyomaték = :D

"ahol csak tehetem nyomom pirosig ami a csövön kifér"

Hol itt a probléma? Ezt nyugodtan megteheted egy turbóssal is annyi a különbség, hogy az 3000-től megindul és tiltásig egyenletesen tol mint a barom. Ott 100km/h feletti előzéshez nem kell (kettőt :DDD ) visszaváltani mint a szívómotornál lenyomod a gázpedált és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#166) Napfénysüti válasza 8th (#165) üzenetére

Azért ez se volt kis füstű az meg szomorú ha valami még ennél is jobban okádja. :)

Més que un club!

(#167) Doze válasza 8th (#165) üzenetére


Doze
aktív tag

Haverom a passatjába, csak a chiptuning volt valami 170 rugó... valami gyári tuning volt... akkor fogtam a fejem mikor fáktárcsát vett 110 ropièrt.. Mer az a gyári, annyi igaz mokány gèp volt. Eladni nem tudta mert kopott a kormány :W

[ Szerkesztve ]

(#168) 8th válasza Napfénysüti (#166) üzenetére


8th
addikt

90hp > 258hp

(#169) 8th válasza Doze (#167) üzenetére


8th
addikt

170k? És kifizette? :DD

(#170) Napfénysüti válasza 8th (#168) üzenetére

Értem de attól még füst jön. Bár ha ez csak gyorsulásra van akkor had tegye. :)

Més que un club!

(#171) Doze válasza 8th (#169) üzenetére


Doze
aktív tag

Ki. :DDD

(#172) DeathAdder válasza 8th (#165) üzenetére


DeathAdder
veterán

Persze, nehezebb és minden csapból az folyik, hogy a dízelek hogy mennek a benzinesekhez képest :DDD
Érzésre tényleg mintha 200 lóerővel erősebb lett volna az ex VTi-mtől, aztán vonalra állva mindenki meglepődött (de leptem már meg 120-ig 318is T-t is 250-260 lóval, az hogy ment basszus, vagyis úgy tűnt, hogy sokkal jobban megy a VTi-mtől) :DDD És olyan gyári TDi-t sem láttam még, aminek odalépsz úgy rendesen és ne okádná a füstöt, de ne piszkítsuk tovább a topikot ilyen traktor motorokkal :)

"Hol itt a probléma?"

Sehol, nyomni nyomhatom, kérdés, hogy meddig, és hogy utána lesz-e pénzem tegyük fel disi turbot cserélni egy mps mazdában :DDD Én amúgy a VTi-vel sem váltottam vissza kettőt előzéskor, 100 felett meg már nyugodtan előzni tudok 6-odikban is egy sima szívó motorral, szóval nem olyan drasztikus amilyennek sokan leírják, persze nem olyan mintha turboval előznél ezt elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#173) 8th válasza DeathAdder (#172) üzenetére


8th
addikt

lol

(#174) Elmör


Elmör
senior tag

Az igazat megvallva Hondáéknál én egyedül az NSX-et hagynám meg szívóként (kis csiszolással még) a többibe mind vennék turbo-t, bár a hangja másabb lesz, de mégis odaüt. Ma viszonylag alacsony fordulatról indultam egyben és nem is volt rossz a tapadás, meg is lepődtem, hogy milyet húzott a kocsi és nem csikorogtak a gumik. Aztán pakoltam még egy harmadikat is, mire azt mondja fater, hogy ez neki félelmetesen megy. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#175) Shing


Shing
őstag

Hát, én maradok a Need for Speed Underground 2-nél. :DDD

(#176) Chp


Chp
őstag

Imádom ezt az autót. :))

(#177) Elmör válasza Chp (#176) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm, esetleg ismerlek is személyesen? :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#178) Chp válasza Elmör (#177) üzenetére


Chp
őstag

Nem - nem, csak simán bejövős, messze lakunk egymástól. :B

(#179) Elmör válasza Chp (#178) üzenetére


Elmör
senior tag

Okés, csak az itteni nicknevedből semmit sem tudtam megállapítani, aztán már másról is kiderült, hogy ismerem, de általában engem "ismernek fel" itt először, mert én mindenhol Elmör-ként vagyok.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#180) Chp válasza Elmör (#179) üzenetére


Chp
őstag

Sokan vagyunk regisztrálva, volt már velem is olyan, hogy később derült ki az, hogy ismerem a fórumtársat. :)

(#181) 8th


8th
addikt

(#182) Elmör válasza 8th (#181) üzenetére


Elmör
senior tag

Olvastam, rohadt jó, írtam is, hogy az ITR meg Injector, Turbo, Racing :D :C :U

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#183) MMt#k#D


MMt#k#D
tag

Üdv!
Király írás tele érzelmekkel.Ismerem a Honda feelinget.Nekem is volt egy 1.6-os Civicem még 3 évvel ezelőtt,de sajnos változtak a körülmények.Mostanra hoztam magam újra egyenesbe és már 1 hónapja tervezem a beruházást a második Civicemre. Szerencsére sok kapcsolatom van többek között a debreceni SKUNK2 Racinges srácok és hát ha az ő kezükbe adom ismét csodajárgányom lesz!!!! :K

3évvel ezelőtt

Hondaa

Itt még tökélyében pompázott a drágám!!

[ Szerkesztve ]

Eat Sleep JDM

(#185) ghost364


ghost364
senior tag

Hűha!Hosszú és rögös út volt,de mindenképpen megérte!

(#186) Napfénysüti

Elmör itt is köszönöm a tegnapi Honda találkozón hogy beülhettem a gépbe a tókörre! :R
Tényleg egy vadállat gép lett jól ki is fárasztott. :)

Més que un club!

(#187) sunny84


sunny84
senior tag

Szép love story , de rögös volt az út eddig , megérte válasz kit érdekel tuning sosem éri meg pénznyelő de magunknak csinosítgatjuk nem másnak , grat a verdához ez az önzetlen honda szeretet :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#188) Elmör


Elmör
senior tag

Egy kis update még szeptember végéről:


Közben az autó jelenlegi motorjával elérte a 12.000 km-t és hengerfejes lett. Nem kell drasztikus dolgokra gondolni, annyi, hogy nyomta kifelé a vizet nagyobb gázadásra, de nem keveredett olajjal, mivel sokat nem is vártam vele, így elég volt egy hengerfejtömítést cserélni. A gond csak az, hogy a hengerfej levétele után megnézettem hajszálrepedésre is (nincs), illetve egy kis síkolás azért kellett a biztonság kedvéért. Nem csak a hengerfej tömítését illendő cserélni ilyenkor, hanem a szívósorét is, illetve a leömlőnél lévőt is kellett, mert az meg szétégett. Ez a mostani leömlőm egy vicc kategória, vettem is már nyáron egy másikat, de nem került fel idő és pénz hiánya miatt, úgy voltam vele, hogy majd jövő tavasszal, a szezonkezdet előtt. Főleg hogy idén télen már kell használnom néha a kocsit, eldőlt, tehát kell téligumit is vennem ami 205/45 R16-ban azért nem olcsó móka (nem veszek Wanli és társait).
A korábbi olajcsövek helyére komolyabbak kerültek, illetve a direktszűrő is egy nagyobb K&N lett végül. Az elektromos HKS nyomásszabályzó, a másik leömlő külső wastegate-el pedig csak ment és jött, ami végülis nem is biztos, hogy gond, mert sokan arra tippelnek, hogy a tartósabb padlógáz következtében előforduló vízmelegedésem a block guardnak köszönhető, ami sajnos nem indult meg felfelé az egyik oldalán amikor lekerült a hengerfej. Ha pedig nem tudjuk könnyen kiszedni akkor ott farigcsálni kell aminek következtében megsérülhet ott valami és rossz is lenne belegondolni, hogy mennyibe kerülne újraperselyezni a motort, akkor már inkább váltanék egy 1.8-as mocira és azt megcsinálni ennél is komolyabban vagy elfogadom, hogy 402 méterekre jó lesz a kocsi, viszont a hosszabb padlógázos távokat nem érdemes vele erőltetni, mert valószínűleg azok "nyomták" meg a hengerfejet is apránként a "sok kicsi sokra megy" elve alapján. Az ilyenek:Civic 1.6 sprint, valós 250km/h-ig

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#189) hobizoli válasza Elmör (#188) üzenetére


hobizoli
nagyúr

opendeck block hátránya
a tömités gyakorlatilag a levegőben áll a víztérben, csak a hüvelyek peremén és a külső blokkhéjon fexik fel, azért is tolja ki ha sok a töltőnyomás meg hozzá az előgyújtás

kicsit butítani kéne és akkor nem égetné ki a sortömítést sem

amúgy az ozoli is kb ezért váltott 1.8-ra, azt nem ell szétfújni, hogy ugyanígy menjen
csak hát ott kezdhetsz mindent elölről, meg ha B18-s blokk, akkor már miért nem B20T? az se sokkal több lóvé, és az már +400ccm

H22-ben meg volt '90-s évek elején még closed deck rendszerű blokk is
Na az lenne a kira' fújni. Na meg az már 2.2liter, és már 0.7-n fújva is megy úgy, mint az B16-s 1.3bar-n, a closeddeck miatt örökélet+1nap

több drón kell ;P

(#190) Elmör válasza hobizoli (#189) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi az infókat!

Ozoli nem fújja szét? Neki úgy tudom valami 1.6 bar nyomáson megy, na jó lehet csak versenyen, de nekem sem végig 1.3-on ment a 12K km alatt. Most kicsit vastagabb a tömítésem, meglátjuk ezzel hogy bírja, bár becsapós lesz, mert tavaszig nem kap 1.3-as nyomást, mivel a program elállítódott, elment szegénybe a keverékem, úgyhogy lábbal szabályzom, hogy ne menjen el szegénybe, még 1 bar-t sem tölt be a csiga általában. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#191) hobizoli válasza Elmör (#190) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert megy el szegenybe, mert ott most tobb lett a ter, es most tobb levego fer be oda

de amugy a vekonyabb tomites a jobb, mert kisebb feluleten tudja tamadni a robbanas, es a leggyengebb resze az a motornak (fent)
a masik megoldas erre tuzkarikazas, de azt a huvelyes motornal el lehet felejteni kb, nincs hova belemarni, hogy utana meg a tomites is vhova feltamaszdjon melle rendesen
nem jok ezek az opendeck B-s blokkok fujni sehogy sem igazabol

ha sok az elogyujtas, hogy legyen ero, akkor 0.5-n is ki lehet veretni a tomitest
3-5 fokot vissza kell venni, kicsit kevesebb Nm meg loero lesz, de nem kell buzeralni, csak beulsz es mesz

azzal is szoktak par loerot nyerni, ha az idealisnal vmivel szegenyebb az AFR, de azzal megint az a baj, hogy tul meleg lesz az EGT miatta es kieg miatta a kipuffsortomites, meg a melegen mechanikaiag elgyengulo hengerfejtomitest is konnyebben kiveri

inkabb legyen dus 12-11.7:1, abbol baj meg nem nagyon volt

több drón kell ;P

(#192) hobizoli válasza hobizoli (#191) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy ha van aktiv lambda korrekcio az ECU-ben, akkor nem is kene latnod, hogy szegenyebb lett az AFR, ki kene ra korrigalnia

vagy azt latni kellett volna korabban, hogy eddig mennyi volt a lambda korrekcio, meg most mennyi lett

több drón kell ;P

(#193) Elmör válasza hobizoli (#191) üzenetére


Elmör
senior tag

Meglátjuk, tavaszig marad így, aztán akkor indulhat a végső "farigcsálás" egy leömlő cserével, bandázzsal, külső wastegate-el, elektromos nyomásszabályzóval és Thunderrel. Ha tudok szerezni használtan valami jobb szívósort akkor az még belekerülhet, de eszembe jutott, hogy a fékekkel is kezdenem kell valamit, hátul legalábbis kell új betét és tárcsa, elöl meg kompletten szeretném cserélni új féknyeregre, tárcsára, betétre, fékcsőre amit lehet.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#194) ZS0LT3


ZS0LT3
csendes tag

Nagyon király gép lett, grat hozzá. Több ilyen cikk kellene ide... :D

Egy pillanatnyi türelem nagy bajtól óvhat meg ~ egy pillanatnyi türelmetlenség tönkreteheti az egész életed.

(#195) Elmör válasza ZS0LT3 (#194) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi szépen!

Jelenleg megvehető az autóm, mert elborult aggyal már egy másik projecten gondolkozok. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#196) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Most olvastam a kis írásodat, eléggé megtetszett, én is most tervezem lecserélni a G4 Gti-met egy civicre. Motorfelújításra is a cikkben szereplő egyént ajánlanád?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#197) Elmör válasza MontyCrew (#196) üzenetére


Elmör
senior tag

Hello!

Igen, ajánlom. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#198) 8th válasza Elmör (#195) üzenetére


8th
addikt

Mi a terv?

(#199) Elmör válasza 8th (#198) üzenetére


Elmör
senior tag

Hello,

Nem sikerült eladnom, azóta pedig agyaltam, hogy a 2014-es dragracing szezon a nyakunkon (márc. 29) űgyhogy megmaradt a kocsi és kis fejlesztéseken esik át, hamarosan dokumentálva lesz ha minden összejön. Fék, futómű, motor részeken lesz változtatás. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#200) 8th válasza Elmör (#199) üzenetére


8th
addikt

Aha, értem. Ahogy gondolod bár én egy döglött lóra nem ülnék fel. A hazai drag versenysportnak vége. A dolgok jelenlegi állása szerint még ~5év és ha valami nagy csoda nem történik vége lesz a versenyeknek. Pontosabban magát a rendezvényt megtartják csak nem lesz érdemes kimenni mert minek. Azért a néhány autóért felesleges. Én a legelső legális hungaroringes versenyen is ott ültem kedd éjszaka a lelátón. Még nem volt sem karácsonyfa sem időmérés csak állt egy ember egy zászlóval arra kellett indulni. Tudod mit? Százszor visszasírom azokat az időket. Az utóbbi 6-8évben én semmi fejlődést megújulást nem látok. Egy helyben toporgás van. Annyian elpártoltak már ettől a sporttól akik mágnesként vonzották a nézőket miközben a szervezők leszarták a versenyzői véleményeket és a szakág előrébb vitele helyett azzal voltak elfoglalva, hogyan tarthatnának be a másiknak a bíróságon (dragracing.hu vs. mgysz.hu). Többeknek ebből lett elege és hagyott fel a versenyzéssel nem akarok neveket mondani. Példa: kiment xy tökölre tesztelni a frissen elkészült autóját lacháza előtt, hogy ne ott kelljen élesben beállítgatni, rá két hétre Kiskunlacházáról elküldték gépátvételről mert tudták, hogy rajthoz állt a konkurencia rendezvényen. Ez annyira kicsinyes bosszú volt a versenyzővel szemben olyan piti lépés, hogy nincsenek is rá szavak. Odáig jutottak az acsarkosással, hogy manapság senki "nagy öreg" nem jár versenyre. Se ide se oda még nézni sem nagyon. A versenyzők belefásultak az egészbe és szépen egymás után elmaradoztak a néző pedig nem fog kimenni széria autókat nézni 2500 forintért egy olyan reptérre ahol összesen van. 60 ülőhely 3db összetákolt lelátón. Én emlékszem amikor annyian voltak kint a ringen, hogy nem lehetett ülőhelyet találni a tribünön. 10-12ezer ember ott volt hétköznap éjjel úgy, hogy másnap mindenki ment melózni. Most jó ha 5-6ezer ember kimegy egy kétnapos hétvégén. Ahogy azt a néhai AMP fórumon néhány bő 5éve ki is beszéltük itthon vége ennek a sportnak. Szervezői oldalról nincs hová továbblépni versenyzői részről olyan nagy összeget kéne aránytalanul kis gyorsulásért kiadni ami szponzorok nélkül kivitelezhetetlen. Na meg az sem mellékes, hogy az évzáró szakági gyűléseken rendszerint el lett mondva mit hogyan kéne csinálni, hogy egy kicsit a versenyzőknek is jó legyen ha már milliókat ölnek 1-1 autóba de persze semmi sem lett az egészből. Mindegy. Néhány fanatikus versenyző mindig lesz aki kimegy de annyi. Már sosem jönnek vissza azok az idők amikor komoly harcok mentek azért, hogy a nyolcas táblára felkerüljön az ember. Ennek vége.

[ Szerkesztve ]

(#201) Elmör válasza 8th (#200) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem nem ez a hajtóerő, sőt jobban örülök ha kevesebbet kell szenvednem egy-egy oklevélért vagy kupáért, a szenvedés úgy érzem már elég volt, pont az lenne a nagy pofon, ha most erősödne föl a kategóriám és labdába sem rúgnék még egy 8. helyért sem, asszem akkor mondanám, hogy jó nagy pofon volt a sz@rnak az egész. Azt láttam, hogy évről évre csökkent a létszám, de még sokszor így is sokat kellett sorba állni egy időmérésért, ami meg maga a vicc kategória, mert elmegyek 250km-ről, aztán egész délelőtt tudok menni 2 mérést? Persze az enyém nem szuperdrag speciál gép, de nem tartottam sohasem fairnek, ha valaki azért mehetett előre soron kívül, mert nagyon ki akarták tapasztalni hogyan menjen 9-es időt, mert ugye én nem költöttem a kocsira meg nem fektettem bele energiát? :W Aztán lehet 2 év múlva már én sem indulnék, sőt amit többen megtettek, mint anno Schumi vagy most Vettel, hogy sorban nyerték a kategóriát azt sem követném. Megnyernék 1 szezon iszonyat boldog lennék ,megnyernék még 1-et még ok, de akkor ott a vége is. Hagynék mást is "szóhoz jutni", ezért sem hiányolom annyira az "öregeket", el kell ismerni nagyot mentek, de már egy idő után idegesítő volt és nem csak számomra. Meglátjuk, lehet el sem jutok egyre sem ha mondjuk "felrobban" a motorom, mert nem lenne pénz hirtelen másikat építeni meg akkor már lépnék feljebb B18-ra vagy B20-ra, persze turboval.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#202) 8th válasza Elmör (#201) üzenetére


8th
addikt

"nem tartottam sohasem fairnek, ha valaki azért mehetett előre soron kívül, mert nagyon ki akarták tapasztalni hogyan menjen 9-es időt"

Nem. Ők nem azért mehettek előre. Profiba neveztek + szezon elején megvásárolták ezt a jogot, de ez a lehetőség bárkinek adott volt. Volt aki élt ezzel a lehetőséggel és volt aki nem. De fordítsuk meg a dolgot. Beleversz egy vagyont az autódba és hiába mész oda már kapunyitásra a sok utcáról beesett amatőr miatt nem tudsz menni 3-4 mérésnél többet. A legtöbb profi versenyről versenyre farag valamit az autón és szeretné kipróbálni, hogy az pozitív vagy negatív irányba lendíti meg a dolgokat.

"Hagynék mást is "szóhoz jutni", ezért sem hiányolom annyira az "öregeket", el kell ismerni nagyot mentek, de már egy idő után idegesítő volt és nem csak számomra."

Dehogy hagynál :N . Vérszemet kapnál és azon kattognál miben tudnál még előrébb lépni. Azt sem kell elfelejteni, hogy az "idegesítő öregek" hozták be az embereket a rendezvényre mert valljuk be egy 1.4 astra vs 1.3 swift ütközetre senki sem kíváncsi.

"Meglátjuk, lehet el sem jutok egyre sem ha mondjuk "felrobban" a motorom, mert nem lenne pénz hirtelen másikat építeni meg akkor már lépnék feljebb B18-ra vagy B20-ra, persze turboval."

Erre had másoljam be az egyik sikeresebb hazai drag versenyző hozzászólását remélem nem haragszik meg rám érte ha látja.

"én pl kurvára nem vagyok milliomos, na meg amit megkerestem azt csak a kút fejemnek köszönhettem. Ez pont arra volt elég, hogy áldozatokat hozva, (pl. 8 éve nem voltam nyaralni normális helyen.) Erre összpontosítva szívből csináljam. Nem szegte kedvem mikor a Skodás projektem csődöt mondott, és DCS meg Ave volt a leggyorsabb a kategóriában. Nem szegte kedvem mikor, már szinte egy lakás árát beleölve a Camaróba, szintén egy lyukra futás lett a vége. (maradt az albérlet) Nem szegte kedvem mikor összekuporgattam a hülye hobbim mellett egy hiteles lakásra, és nagyon sok autó gyorsabb volt nálam. Nem, nem szegte kedvem, pedig akkor is voltak ilyen molyok a fórumokon. Aztán nem szegte kedvem mikor két igen értékes versenyre kész autóval 2005-ben 3 hónapon belül szerencsétlen balesetet szenvedtem, csoda, hogy kiszálltam belőlük. Kezdhettem a nulláról, de 2005-ben Rábán még így is bajnok tudtam lenni. Nem szegte kedvem az sem, hogy nem az én autóm volt még mindig a leggyorsabb, de már az Öreggel tudtam befejezni a bajnokságot. Nem szegte kedvem mikor 2006-ban a sok fikázás után végre az én autóm lett a leggyorsabb és támadások halmazát kaptam! Lenyeltem. Voltam én csaló meg minden, de bizonyítani sosem tudta senki! 2007- már az AMP mozgatórugójaként összefogva sok ilyen lelkes emberrel mint én, tapasztalatot időt energiát nem sajnálva, összefogtunk.
Mi lett belőle, csak ennyi a kérdésem?... Köszönöm ennyi.
Ezek után nyugodtan lehet tovább fikázni, és meg lehet mutatni."

Ennyi. Meg lehet mutatni.

(#203) hobizoli válasza 8th (#202) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most beleugrani ebbe ugy kezdodik hogy tolj bele a kocsiba 1M-t kb

regen akinek volt egy chiptuningja meg egy sportveztengelye vagy 0.2bar-l fel volt tolva a tubonyomasa meg volt egy a gyarinal nagyobb front intercooler-e, na az volt az istenfasza mar kb

ma ezzel futottak meg kozt sem lehetsz

Kohariek meg tavaj a "megbeszelsen" elmondtak, hogy mibol all a 2014-s dolog, beleszolas nuku, meg orujje hogy kijarhatsz, mert az amatorok csak szukseges rossz, rajtolni sem tudtok meg gumit is minek melegiteni FWD auton?
nemtom a mellette a pulpituson helyet foglalo CCH-tol meg a Szabyk-tol faszert nem kerdezte meg, hogy ok minek csinaltak, amig aktivan kijartak...?

es aztan jott az űr okossag is, hogy de a street autok lassuak, pedig ott sokkal tobb megkotes van
es ezt az mondja, aki ez eleve 100+kg-vel konnyebb meg kipakolt cheater autoval vert izzadt a 13 kozepe idoert, hat nemtom egy 12sec-s utcai auto az mennyire lassu vkinek, de mind1, es ezt a sarga Punto teljes bőrbelsovel futja, es 1040kg az onsulya es annak csak 1.4-s a motorja is raadasul, nem ugy mint a Fiesta RSTurbo 1.6-s motorral, ami 935kg (minusz amit kiszed belole), meg a Vogelsinger a gyarilag sosem volt ITR motoros 5g2d QP-val szinten kipakolva, fullslick-l, pl most ilyennel sem mehetsz mar street-ben, max csak E jelu, utcai semi-slick gumikkal, es nem szedhetsz ki semmit, a kalaptarto, potkerek stb minden benne kell legyen
megint mas kerdes, hogy az a kapun kivul is ugyanigy tud menni, meg bent egymas utan 10x is, ellentetben pl a profi autokkal, amiket a treller hatan hordanak max 80-l, meg 10-n ugraljak korbe minden menete elott
regen ervenyes forgalmi es ZK is kellett a street nevezeshez meg KGFB biztositas, es azzal a motorral ami a forgalmiban szerepel, ezert a garazsban kicserelem a motort okosba' masikra az felejto, emlexem amikor a GMC Cyclone-s Faclo elkeztdte ezt a temat feszegetni, hogy ez hogyisvanez, hogy xy nem is titkolva igy megy, akkor kovetkezo evtol veletelnul mar lehetett motort cserelni barmire, meg vkik raszoltak, hogy mit problemazik ezen, ugysem vele egy kat-ban megy, akkor meg neki nem mind1?
de amugy kajak nem ertem minek vergodnek a profikkal, amikor magyarorszagon erre nincs penz, evek ota a profi kategoriaban olyan keves versenyzo van, hogy 2-3 auto megy egy evadban, gyakorlatilag semmit sem csinalsz mar dobogos vagy, de amugy nem is mennek egy nap 2-3 menetnel tobbet
es a legszebb amikor a forumokban ezek verik a nyalukat, hogy o evek ota dobogos helyezett neszojja be kicsirigo, amikor Te a dobogora sem jutsz fel
nalunk street-ben csak a AS3-s kategoriaban meg 50+ indulo volt tavaj, tobb, mint a osszes Pro kategoria osszes versenyzoje egyutt
akkor hol kell eredmenyt csinalni a helyezeshez?
na meg nalunk ugy dolt el a 1.-2. hely ev vegen az utolso versenyen, hogy amelyik elobb vegez a masiknal az lesz az eves elso helyezett
nem az van, hogy csak kimegyek, es ev evegen en vagyok a tuti 2. akkoris, ha csak vegiggurulok felgazzal

a soronkivuli sor is mar lassan olyan hosszu, hogy volt aki de 11 utan beallt a sima sor vegere, es delutan 5-g nem jutott a sor elejere(!!!), mert most motoros donto van es azert all, aztan jon a Pro akarki 10percig szarkodik mire beall, aztan a masik is, aztan VIP sor, aztan azok visszajonnek mennek ujra
mert a soronkivuliseg ellenere felvaltva megy a ket sor, kulonben a sima sor nem menne elorebb gyakorlatilag semmit
es hat azert b+, de a bejaratnal 2500, aztan plusz nevezes 2-3000, aztan meg koszonjuk hogy kijottel meg neveztel es sorban alltal a semmiert...
es lassan hiaba van VIP soros nevezesed ott is 1+ orat lehet allni a sargara mi is megvettuk egyszer, na akkor csak azert ment egy nap 7-8x reggeltol estig

Hring-n 1500 volt a beugro a nevezes meg free, es 4 oras idomeres alatt 3x sorra kerultel, pedig ott is volt VIP sor, meg par 5-6perces reklamszunet
es a box-k mogott 4-6 auto szeles sorban alltunk a 46-s boxtol az 1-sig, megis ment a sor elore normalisan

itt meg lassan ott tartunk, hogy ha reggel 9kor kint vagy, akkor mehetsz 3x max 4x estig amig kezd az idomero
de igazabol nincs kint sok auto, csa
es kint olyan gecc lehuzos arak vannak hogy a mekdonaldsz a kutyafaszaban sincs arakban
lacikonyahas muki meg vmikor 2011-2012-ben, egy adag husi ket szelet kenyerrel meg kis ubival meg asvanyviz 3000
anyad, tavaj nem is alltam be hozza sorba

ja es persze sehol nap kapsz blokkot meg szamlat sem

Kohariek meg hiaba vergodnek, Tokol-n junuis elejen annyi ember volt kint, hogy annyi egesz evben nem jart ki KKL-e osszsen, tiszatra mint regen a Hring- rendezvenyeken
hompolygo embertomegek mindenfele

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#204) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Te , Elmör nem akarsz venni vmi rendesebb autot...?
hat olvasom a crxforumon, hogy megint feltengellyel szopsz frutti 0.6bar-n

oregem ez mar egy vicc, de frankon

ezek a szakadek puttok 1.8-2bar-n is meg szeria feltengelycsukloval mennek 300Nm++ nyomatekkal 1.4-s 8v motorbol
lehet van ezekhez a hongdakhoz minden gyartva utolag qrva dragan, de a gyari egy sapka fos bennuk, az mar ziher, meg arra hiper-szuperre is miert nem adnak annyiert amibe az kerul mar min 3 ev garit?

neztem par honapja is azt a ket feltengelycsuklo part is amit az ebay-n talaltal hozza 9xx meg 12xxUSD+posta+VAM+AFA+beszereles aron, hat nevetsesges egy ar egy ev garival, en bemegyek a Bardi-ba vagy Unix-ba vagy akarmelyikbe, es normal aron veszek olyan szeria csuklot ehhez a szakdek digo szemetdombhoz, ami eveket kibir 1.5++ bar-n fujas mellett is :U

több drón kell ;P

(#205) 8th válasza hobizoli (#204) üzenetére


8th
addikt

Ne trollkodj. :DDD

(#206) Elmör válasza hobizoli (#204) üzenetére


Elmör
senior tag

Nem, nekem jó ez. :))

Egyébként nem a féltengellyel volt a gond, ki lett cserélve és még mindig ráz, valószínűleg az alátét a hibás, de megjöttek a nyomtávszélesítők, talán holnap már kipróbálom ezekkel. ;]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#207) Geller72


Geller72
veterán

"Tamásitól nagyjából 30 km-re voltam, ott lakik nagymamám"
-Megkérdezhetném, hogy hol? Ebben a sugarú körben lakom én is..:).

(#208) Elmör válasza Geller72 (#207) üzenetére


Elmör
senior tag

Úgy emlékszem Simontornya előtt voltam, de már nem vagyok benne teljesen biztos, lehet Cecénél inkább, de abba az irányba tartottam. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#209) Geller72 válasza Elmör (#208) üzenetére


Geller72
veterán

Igazából azt akartam ezzel kérdezni, hogy hol lakik a nagymamád? :).

(#210) Elmör válasza Geller72 (#209) üzenetére


Elmör
senior tag

Bocsi, akkor félreérhető voltam, mert ő Tamásiban lakik és onnan indultam akkor útnak. :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#211) Geller72 válasza Elmör (#210) üzenetére


Geller72
veterán

Földi..;). :R

(#212) Snoop-y válasza hobizoli (#204) üzenetére


Snoop-y
veterán

Majd rajon o is hogy ha turbos kocsi kell akkor azt venni kell nem epiteni.
En is nagy hondas voltam vilag eletemben de turbot csak turbos autoba rakunk nem a szivot farigcsaljuk.

Korabbi hozzaszolasodra visszaterve maximalisan egyetertunk:
Nekem is volt 200Le-s civicem ami 9000-et forgott ( szet is esett )
En ezt mar belattam. Szivo tuning egy kibaszott zsakutca ha csak nem az F1 biztositja az alkatreszeket.

Abbol a penzbol amit csak a civicre koltottem ( 1.5M+ ) ha ezt raontom az STI-re nem is tudom mit csinalnanak belole :D Es mindezt ugy hogy nem csak nyaron es egyenesen lehet menni az autoval ;]

Hondabol ma mar csak gyari S2000-et vennek de az kicsi is meg teteje sincs szoval ez is kilove.
A hatsokerekes masik verzio ( NSX ) meg jelenleg megfizethetetlen nekem csak csapatos autonak :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#213) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Karambolos feher civicbol vortech?
Hat te akkor nagyon valoszinu hogy Trebron bacsi kompresszorat vetted meg... ( jobban jartal volna ha azt a kocsit veszed meg amugy mert az a setup legalabb ossze volt rakva rendesen nem mintha Norbi nem szopott volna vele elotte sokat )

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#214) Snoop-y


Snoop-y
veterán

"A végeredmény, ha úgy nézem egy NSX ára"

Valamit elszamolhattal mert a legputtobb NSX is olyan 5-6 millio korul mozog...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#215) hobizoli válasza Snoop-y (#212) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez mindig erosen attol fugg, hogy mi a kiindulasi auto, meg melyik motorjarol van szo

a lesajnalt Fiat-nal eleg sok motor pillanatok alatt csigasithato, vagy van eleve csigas verzoja is ugyanezzel a belsovel, vagy a szivo minimalis modositasokkal - a turbo viz- es olajellatasa- a gyari belsojevel is 1-1.2bar vagy ennel nagyobb nyomast is siman elbir annelkul, hogy kikonykolne a hajtokar, vagy eltorne a fotengely :K ;]

több drón kell ;P

(#216) Elmör válasza Snoop-y (#213) üzenetére


Elmör
senior tag

Igen, ismerem is trebront, az övé volt az tuti. ;)
Az NSX ára mikor írtam a cikket volt 4.5 misi is és ahogy számolgattam, hogy Vortech+GT28+GT30 meg még a mostani pár dolog és sajnos ott is vagyok. :W (ez nem neked szól, hanem a hüle fejemnek).

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#217) Enslave96 válasza Blindmouse (#15) üzenetére


Enslave96
újonc

neked kéne adót fizetni,hogy ilyen autót láthatsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.