Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) iMaverick


iMaverick
addikt

Gratula a kész cucchoz! Igényes kinézet, gondolom a hangzás is megfelelő!

Igazából nem ismeretlen ez a "barkács" téma nekem sem, bár híján a szükséges "skill-eknek" sajnos (?) egy profi ismerősömre kellett támaszkodnom... (Lévén hogy igazándiból nem tudok rendesen forrasztani sem. :B )

Annó még a HL(1)-es korszak környékén, amikor jöttek az első EAX-ot támogató játékok, merült fel bennem, hogy kellene valami "több", mint a gépre csatlakoztatott sztereó aktív hangfalpár... PC oldalról elég gyorsan "előkerült" a Soundblaster Live! hangkari a két sztereó jack-out-tal, viszont nem volt mit meghajtani velük...

Ekkor jött a képbe a cimbim, aki ilyesmibe utazott. Első körben: az erősítő. Hát itt aztán voltak elszállt árak... Kérdeztem: nem lehetne olcsóbban? Válasz: lehetne, de kompromisszumokkal... Itt belementünk némi-nemű technológiai témába, aminek jó ha a 4-ét értettem, ami megmaradt: "hidas" erősítő (sztereónként egy végfok IC) a legolcsóbb megoldás... Kérdés: mennyi? Válasz 20-on pár ezer HUF. Nyeltem egyet és "megrendeltem".

Amit kaptam: egy "sorba köthető" gyári erősítős eredeti doboz "mókolt" belsővel. Viszont működött és (szerintem) szép volt a hangja. Ráadásul sikerült hozzá beszerezni front audiónak egy Videoton Zafir1 párt, hátulra meg a PECSA-ban vett sztereó párost, amit a cimbi "felturbózott" (megjavította, tett bele rezgéscsillapító anyagot, stb.)

És volt 4.0 a Half-Life alatt, meg a többi game alatt.

Innen indultunk.

Most (nem vagizás, vagy ilyesmi!):

Gamer gép: az eredeti csináltatott hidas erősítő (kiegészítve az 5.1-vel) hajt meg egy DVD player-hez kapott 5.0-s "műanyag" szett-et, hozzá a .1-es (szintén cimbi által gyártott) subwoofer-rel (direkt írok subwoofer-t, hisz a bennfentesek úgyis tudják, mi a különbség a subwoofer és mélynyomó között).

Ez tökéletes a Battlefield 4-re. Odapörkölök a mesterlövészpuskával és "érzem" ahogy elsül a cucc. :DDD

A másik rendszer, ami a TV (Samsung 40" fullHD LED TV) köré van kiépítve, kicsit "más" irány mentén lett kitalálva...

A mostani állapot: vettem itt a hardveraprón használtan egy Pioneer VSX-421-k digitális erősítőt (volt rá még 2 év gari). Erre van rácsatlakoztatva előre egy (szintén a cimbi által épített) Visaton Alto-2-s sztereó, hátulra Visaton Alto-1. Center-nek egy Visaton Center130. Mélyre az Alto-2-k miatt nincs szükség.

Hangminőség? Sajnos nincs "abszolút" hallásom, mint a cimbinek (elsőre kihallja a különbéget az audió CD és az 320-s MP3 között), de nekem eléggé meggyőző a "cucc".

"Szakmailag" ami megnyugtatott az az volt, amikor vázolta a srác, hogy egy kezdő hangstúdióba elmenne egy ilyen rendszer.

szerk: sorry a hosszú hsz-rt. :R

szerk2: akkor is dobtam egy hátast, amikor arra vetemedtem, hogy rákérdezzek: nem lehetne egy potméterrel vezérelni a 4.0-t? Erre az volt a válasz, hogy a Panának van ilyen szerelhető "potija" (ami akár 5.0-ig vezérlehetné a cuccot), de annak valami 30 ropi darabja... Huh, n hagyjuk! ;] Aztán sikerült megoldani ilyen "jetsli" (jól írom?) kapcsolókkal áthidalni a problémát: ez egy "potival" (igazából nem pot-méter) vezérli az 5.0-t.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.